Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:16
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 218 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vrčení a útok na svého pána a okolí..Německý křepelák
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře. 2010 09:53 
Offline

Registrován: stř 03. bře. 2010 12:59
Příspěvky: 2
Bydliště: Plzeň
Dobrý den, mám 3 roky starou německou křepelačku. Přečetla jsem si všechny příspěvky, ale potřebuji radu, Od malička byla dominantní a kousala i když si hrála, pak na mě ani ne roce zaútočila, protože nechtěla poslechnout příkaz a vzala jsem jí kousací kost. Po domluvě s chovatelkou jsem psici opravdu proutkem sešlehala a povalila jí na záda..jenže tohle se opakovalo a i po radě veterináře jsem jí měla fyzicky zpacifikovat..bohužel teď po nějakém čase si myslím, že jsem v ní vypěstovala bázeň a tím i ona útočí..když ví, že něco udělala a budu se zlobit..už ji nemlátím jen jí odvelím na místo a odejdu pryč..ale nevím jak z ní dostat tenhle strach, jelikož když něco provede okamžitě útočí..vrčí a i několikrát již kousla..Jinak je poslušná a přítulná..ale jen do doby než je nějaký konflikt..Snažím se v ní vzbudit pocit,že nebude nijak fyzicky trestána, ale pořád to není ono..čas od času vylatí..teď už ne na mě, ale na mojí rodinu ano..Děkuji za odpověď Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře. 2010 12:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ztratila jsi díky popsaným postupům a ...píp.... rádcům její důvěru a tím i respekt a v jejích očích nezasloužíš vedoucí postavení. Podle mého názoru naprosto oprávněně. Jak může pes "něco provést"? Vzbudit pocit, že nebude fyzicky trestána, když už se jí to stalo? Nějak nevím, jak si to předstvuješ.
Zachovej klid, nezvyšuj hlas, dej pozor na nápřahové pohyby a čubinu ovládej za permanentně připnuté hladké vodítku na nestahovacím obojku. Dávej pozor na dodržení reflexního oblouku - to je moc důležité, když se ona už bojí. Pokud dělá něco, co nechceš, nedávej jí zákazové povely, ale povely směrovací a pochval jí. Nechávej jí, aby přicházela za tebe, jeslti chce, prostě uber. Je to na dlouhou dobu. A domluv si konzultaci na Vlčárech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře. 2010 12:10 
Offline

Registrován: stř 03. bře. 2010 12:59
Příspěvky: 2
Bydliště: Plzeň
Děkuju, vím, že jsem udělala velkou chybu a snažím se to napravit, ale je to těžké..můžu s ní dělat cokoliv, ale pak zřejmě udělám pohyb a nebo někdo z rodiny co jí to připomene a je konec. Ale už jsem docílila toho, že pak ke mě přijde a zůstane u mě ležet..tak pak jí dám pamlsek..ale trvalo to skoro třičtvrtě roku..Už dlouho nevystartovala tak jsem myslela, že mám vyhráno a ono ne..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: pát 12. bře. 2010 11:44 
Offline

Registrován: pon 12. led. 2009 13:07
Příspěvky: 6
Bydliště: Vizovice
Essi píše:
Ztratila jsi díky popsaným postupům a ...píp.... rádcům její důvěru a tím i respekt a v jejích očích nezasloužíš vedoucí postavení. Podle mého názoru naprosto oprávněně. Jak může pes "něco provést"? Vzbudit pocit, že nebude fyzicky trestána, když už se jí to stalo? Nějak nevím, jak si to předstvuješ.
Zachovej klid, nezvyšuj hlas, dej pozor na nápřahové pohyby a čubinu ovládej za permanentně připnuté hladké vodítku na nestahovacím obojku. Dávej pozor na dodržení reflexního oblouku - to je moc důležité, když se ona už bojí. Pokud dělá něco, co nechceš, nedávej jí zákazové povely, ale povely směrovací a pochval jí. Nechávej jí, aby přicházela za tebe, jeslti chce, prostě uber. Je to na dlouhou dobu. A domluv si konzultaci na Vlčárech.


Ahoj, my udělali podobný kopec chyb (po našem příchodu domů jsme trestali za zjištěné rozcupované a zničené vybavení bytu). Náš staford je naštěstí velmi mírumilovný, tak jsme dosáhli "jenom" toho, že když přijdeme domů, krčí se pes u dveří a sonduje jak se tváříme, vítá až zjistí, že je vše ok. A mám pocit, že toho už se asi nezbavíme... Nebo by to šlo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: sob 13. bře. 2010 07:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Všechno jde, když se chce...
Přestaň to řešit a v podstatě samo se to začne upravovat. Kdykoli budeš psa "hypnotizovat", jak se během příchodu tváří, bude to řešit i on.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 21. dub. 2010 11:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 10:17
Příspěvky: 122
Bydliště: Havířov
Zdravím, před 7 měsíci jsem si vzala středoasiatku z útulku...byla týrana dle mého názoru ji někdo mlátil vodítkem, protože první měsíc jsme ji nemohla vůbec chytnout na vodítko jakmile videla provaz brala nohy na ramena. Vždy jsem si musela kleknout a čekat až příjde sama. Teď když už vidí vodítko tak letí ke mně protože ví že půjde na procházku. Chtěla jsem se zeptat jak takového psa trestat???Většinou stačí zvýšení hlasu a intonace, ale někdy prostě má svou hlavu. Nikdy jsem ji nepraštila, protože vím že bych ztratila její důvěru, ale jak k takovému psovi přistupovat jak ji potrestat, když byla v minulosti týrana, aby se mi z toho nesesypala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 21. dub. 2010 11:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Já si myslím, že místo trestu je lepší uvažovat v modu - přerušení nežádoucí činnosti - tj. v reálném čase.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 21. dub. 2010 11:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 10:17
Příspěvky: 122
Bydliště: Havířov
Lucie Kratochvílová píše:
Já si myslím, že místo trestu je lepší uvažovat v modu - přerušení nežádoucí činnosti - tj. v reálném čase.


jestli to dobře chápu tak když mi začne vrčet na člověka, tak rychle např. škubnout vodítkem a zároveň ji okřiknout?(to by bylo to přerušení činnosti????)?????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 21. dub. 2010 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ono je důležité proč vrčí, co tím vyjadřuje,... a je vždy lepší říci jí co má dělat (tedy když nevím lepší řešení, dám sedni). Pokud vrčí ze strachu, je trestání velmi kontraproduktivní, pokud má vrčení jinou příčinu, je třeba ji odhalit. Neřeš důsledky, tedy že pes něco dělá, ale přemýšlej nad příčinou, tedy proč to pes dělá a následně vyřeš, přesměruj,... tu příčinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 21. dub. 2010 12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 10:17
Příspěvky: 122
Bydliště: Havířov
no je pravda někdy vrčí ze strachu protože pořad ji dokážou některé situace dost vyvést z míry. Ale v 90% případů je vidět že vrčí naprosto sebevědomě a po některých lidech jde naprosto destruktivním a sebejistým způsobem. Je pravda že je zase něco jiného pokud je na svém teritoriu a nebo pokud je na cizím uzemí nebo v neznámem prostředí. Všimla jsem si pokud jsem v cizím prostředí můžu stát vedle člověka bavit se s nim a ona si ho prostě nevšímá nevrčí nevyjiždí je prostě v klidu ani se nebojí. Ale pokud ten člověk na ni promluví a koukne se ji do očí a nebo začne na ni mlaskat, to okamžitě startuje, ona ani nezavrčí prostě jde bez varování po něm. A když příjde někdo cizí k nám na zahradu(její teritorium) to netoleruje nikoho samozdřejmě mně ja a přítele(my jsme si ji vzali z útulku) toleruje, my můžeme s ní jíst z jedné misky a nic nám neudělá.Jak mám reagovat když mi takhle po člověku vyjede?Vždy jsem ji okřikla, někdy jsem stihla škubnout vodítkem jeste driv než stačila skočit, protože ja už to na ni poznám. Na okřiknutí reagovala asi tím, že se na mě podívala a nebo že přestala, ale za chvili opět začla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 21. dub. 2010 12:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
myslím že neví jak se k těm lidem má chovat - a to jí okřikováním ani tresty nevysvětlíš... nechcete si s ní udělat výlet na Vlčáry?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 21. dub. 2010 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 10:17
Příspěvky: 122
Bydliště: Havířov
Petra píše:
myslím že neví jak se k těm lidem má chovat - a to jí okřikováním ani tresty nevysvětlíš... nechcete si s ní udělat výlet na Vlčáry?


strašně bych ráda ale jsem z havířova což je docela dálka fakt nevím jak bych se tam dostala......to mi zní logicky, že neví jak se má k nim chovat, byla celý život zavřená nevěděla ani co je popelnice, auto, sáček na zemi všeho se bála. Chtěla byh ji pomoct.....začala jsem s ni chodit na cvičák, ale jenom pouze se tam procházet mezi pejskama lidma!!! jenom chci aby se dostala mezi lidi a psy.Aby věděla že ji už nikdo neublíží........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 21. dub. 2010 13:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Tam to ale podle mého názoru není o trestání, ale o vaší vzájemné důvěře a vzahu. Chtělo by to vyjasnit si, že zahrada není její, ale tvoje území a že ona by měla upozornit, že se něco děje, ale zabrzdit, když to přebereš ty - ona by ti to měla nechat. ˇ
Směruj jí k žádoucí činnosti a škubání na obojku, okřikování a zákazové povely vynech, tím jí nic pozitivního nenaučíš.
Ten výlet na Vlčáry by byl nejlepší řešení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 21. dub. 2010 13:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 10:17
Příspěvky: 122
Bydliště: Havířov
Essi píše:
Tam to ale podle mého názoru není o trestání, ale o vaší vzájemné důvěře a vzahu. Chtělo by to vyjasnit si, že zahrada není její, ale tvoje území a že ona by měla upozornit, že se něco děje, ale zabrzdit, když to přebereš ty - ona by ti to měla nechat. ˇ
Směruj jí k žádoucí činnosti a škubání na obojku, okřikování a zákazové povely vynech, tím jí nic pozitivního nenaučíš.
Ten výlet na Vlčáry by byl nejlepší řešení.


ono se ty situace strašně těžko vysvětlují.....ona jak někdo přijde stěka, když za ni přijdu tak se uklidní a někdy zas ne.....je to ituace od situace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 21. dub. 2010 13:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 10:17
Příspěvky: 122
Bydliště: Havířov
ona prostě neví jak se má chovat k lidem a asiati maji hluboko v sobě zakořeněný instiknt chránit své majitele a uzemí a být hodně ostražití a nedůvěřivý k lidem......a díky tomu že u ni neproběhla normální socializace a výchova a měla špatný osud se chová tak jak se chová.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub. 2010 08:15 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Odůvodňování chování ve vztahu k plemeni není správná cesta. Za poslední rok jsem tady resocializoval asi patnáct asiatů a úspěšně. Nechtěj po mně však, abych tu popisoval jak. Havířov zase až tak daleko není.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub. 2010 08:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Citace:
ono se ty situace strašně těžko vysvětlují.....ona jak někdo přijde stěka, když za ni přijdu tak se uklidní a někdy zas ne.....je to ituace od situace.


Já bych to viděla tak, že by ti měla předat iniciativu a ne se uklidnit. Já bych za ní na tvém místě nechodila, ale přivolala si jí a trvala na příchodu. Jeď na ty Vlčáry, tam to uvidíš v praxi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: schválnosti
PříspěvekNapsal: sob 29. kvě. 2010 16:17 
Offline

Registrován: čtv 06. kvě. 2010 20:11
Příspěvky: 2
Bydliště: Ostrava
zdravím, po pročtení diskuze se mi nechce věřit vlastním očím. takže když mi pes kadí na podlahu naschvál, tak ho mám snad pochválit?? máme doma velký problém se psem, který má 3roky. každý každičký den kadí nebo čůrá doma na podlahu a to ikdyž ji venčíme hodněkrát. stačí abych odešla na 10minut do obchodu a je to tam. ráno jsem odcházela do školy a šla jsem ještě pro něco do ložnice (kam pes nemá přístup), bylo to 5vteřin a ona se mi před dveře ložnice vykadila!! když něco provede, tak ji samozřejmě pošleme na místo, ale ona je během minuty zpátky a tak to jde celý den. zkusili jsme cokoli, ale poslouchat prostě nebude. zajimavé je, že poslouchá jen když jsem s ní sama doma. to z ní je ten nejhodnější pes. ne vždycky.. a aby toho nabylo málo, začala jíst kočičince a celá se olizuje. je to nechutné. tohle všechno dělala i předtím (bydlíme tady s kočkou rok a půl), ale dělala to jen sem tam. a teď denně! ze začátku jsem myslela, že jen žárlí na kočku, tak jsem se ji maximálně věnovala, hrála jsem si s ní, chodila ven, dávala dobroty. ale asi ji to po dobrém nevyhovuje. dali jsme ji i za trest vodítko, ale vykadila se tam, kde dosáhla. už jsem naprosto zoufalá. čím víc ona zlobí, tím víc ji nenávidím. kdyby záleželo na mě, tak už má dávno jiný domov, kde by se jistě měla lépe. ale je to pes přítele a ten ji za nic nedá (což nechápu, když je celý den pryč a přes noc spí, takže na ni čas nemá).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 01. čer. 2010 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
misicka-cat: moc nerozumím tvému příspěvku - připadá mi, že pomoc nehledáš, že si potřebuješ jen postěžovat... No ale aspoň jsi se zaregistrovala na poradnu, takže možná přeci jen... Tvůj (přítelův) pes má evidentně problém se samostatností, na což je tu samostatná poradna, stačí hledat a číst. Pes taky musí mít nějaké zaměstnání, jak se tu pořád dokola omílá. Dále doporučuju naučit důsledně základní povely a ty vyžadovat, pak to nebude vypadat takto:

misicka-cat píše:
... ji samozřejmě pošleme na místo, ale ona je během minuty zpátky a tak to jde celý den...



Pokud toho psa nemáš ráda, doslova ho nenávidíš (jak jsi napsala), myslím si, že tě nikdy nebude uznávat a váš vzájemný vztah nemůže být pohodový, to prostě nejde.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 01. čer. 2010 12:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Odpověděla sis sama. Myslíš, že ona je tak hloupá, že neví a necítí, jak ty jí "miluješ"? Ona je nervní a bojí se být sama, tak se prostě strachy potento. Neděláte dobře, že jí za trest připínáta na vodítko - copak chození na vodítku je trest? To je přece normální věc, ne? Nebo z trestu posílat na místo - fakt si myslíš, že ona tam bude pak ráda odpočívat? Trošku se do ní zkus vcítit. Lítáš ode zdi ke zdi, od lezení psovi někam po jeho odhánění a trestání a pořádně jí stresuješ. Tvůj přítel by měl zvážit, jestli je pro čubinu dobré, že jí nechává doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schválnosti
PříspěvekNapsal: úte 01. čer. 2010 13:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
misicka-cat píše:
... čím víc ona zlobí, tím víc ji nenávidím...

vlastním očím nechci věřit já... chudák čubík... :dozdi:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schválnosti
PříspěvekNapsal: úte 01. čer. 2010 13:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
misicka-cat píše:
čím víc ona zlobí, tím víc ji nenávidím. kdyby záleželo na mě, tak už má dávno jiný domov.



Já taky ne.... :( :cry:

_________________
Andrea a Amálka


Naposledy upravil rea dne úte 01. čer. 2010 14:58, celkově upraveno 1
úprava citácie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: schválnosti
PříspěvekNapsal: úte 01. čer. 2010 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 10:17
Příspěvky: 122
Bydliště: Havířov
misicka-cat píše:
už jsem naprosto zoufalá. čím víc ona zlobí, tím víc ji nenávidím.


Myslím, že ten pejsek je zoufalý z Vás......Také nevěřím vlastní očím!!! :dozdi: :dozdi: :dozdi:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 01. čer. 2010 14:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Ona nezlobí.Pes nie je človek,to my ludia psi poludšťujeme.Chovanie psa vyplíva z toho,ako sa MY k nemu chováme.Pes z teba cíti,že ho nemáš rada.Jeho chovanie je odpoveď na tvoje chovanie k nemu.A nič s tým neurobíš,pokial toto tvoje chovanie ku psovi nezmeníš.Problém bude asi v tom,že ty asi psi moc rada nemáš,alebo tohoto psa konkrétne.Vela ludí tu,a aj ja osobne nemám problémi so žiadnymi psami.Asi to bude v tom že psi vycítia a vedia velmi dobre,kto ich má rád a kto nie.V jednom máš pravdu: načo je priatelovi pes,keď si ho všimne možno tak 10minút za deň? Tieto problémi ktoré s ňou máš,sa sami nevyriešia,pokial nezmeníš ty svoj prístup ku nej.Ale chápem,každý nemože mať cit pre psa.Mala si niekedy psa? Myslím svojho vlastného.Tvoja odpoveď mi mnohé vysvetlí.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 01. čer. 2010 18:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Raději No comment

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 01. čer. 2010 18:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Když to řeknu na plnou pusu - není dobře, že jí nechává zrovna s tebou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 01. čer. 2010 22:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Moje přítelkyně mýho psa nesnášet, ikdybych jí ho nechal tejden v kuse doma, tak s ní po příjezdu končím. Je to o prioritách a pokud nebude fenka na odpovídající prioritě a nebude se s ní správně zacházet, tak bude lepší, aby nes*ala doma a ani tebe, protože někdo jinej s ní může určitě perfektně vycházet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 06:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Doufám, že to slečna vzala jen za špatný konec. Až se na to podívá i z pohledu hafana, tak pochopí, kde udělala sama chybu a zamyslí se nad sebou. Pokud toto nechce udělat nebo nemůže, pak by opravdu měla zvážit, zda pejska nedat někomu jinému. Pokud se zde slečna už zaregistrovala, tak snad má zájem svůj přístup změnit.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 07:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
věřím tomu že v daném případě to muže čuba dělat opravdu naschvál- máme tři psi, brácha je taky nesnáší a prušvihy tipu- rozkousaných věcí, vytahaných věcí do bláta a deště a podobně dělaj jen jemu- proč asi

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 08:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Jojo. Otec nesnášel Trixe a tvrdil, že ten pes domu nemůže, protože všechno označkuje. Samozřejmě pes přišel a všechno označkoval. A bylo to tak furt a furt a furt. Dokud si na něj otec nezvyknul. :laughing7:

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 01:50 
Offline

Registrován: čtv 06. kvě. 2010 20:11
Příspěvky: 2
Bydliště: Ostrava
rady od milovníků psů mi moc nepomohou. nebudu ji chválit za to, že dělá naschvály. hned mě odsuzujete, ale já ji netrestala, začínaly jsme tím, že jsem se jí maximálně věnovala, aby se náhodou necítila odstrčeně, dávala ji dobroty a brala ji na procházky. přišla jsem domů a ona se mohla zbláznit štěstím. ale touhle cestou to bohužel s ní nešlo. dám ji pamlsek za to, že se nevykadila, vymazlím ji a ona se do pěti minut vyčůrá, ikdyž je vyvenčená. z čeho teda mohla mít takový stres??! to je prostě hloupost. už ji chválím i za to, že se venku vymočí. nemá to v hlavě v pořádku a napsala jsem tu, aby mi někdo poradil ten důvod, proč to všechno dělá. když je hodná, je doma velmi příjemná atmosféra a tu bych chtěla zachovat na dýl, než jeden den za čtvrt roku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 05:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
A od koho jiného, než od milovníků psů byste chtěla radit? Bohužel máte v přístupu ke psu mnoho chyb a pejsek vám to oprávněně vrací. Nechcete si udělat výlet na Vlčáry, kde ledaco uvidíte a budete mít šanci své chování k pejsokovi změnit ke všeobecné spokojenosti? Nebo pokud návštěvu z nějakého důvodu odmítáte, zkuste si důkladně pročíst poradnu. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 06:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ve stresu může být z vašeho naprosto, ale opravdu naprosto nesrozumitelného chování vůči ní, které jsi popsala. Pamlsek za to, že se nevykadila??? Jak by mohla pochopit, za co to bylo? Domluv si konzultaci na Vlčárech, máte opravdu hodně co napravovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 06:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
misicka-cat - ten důvod, který hledáte jste vy, jen na vás záleží, jak se k vám pejsek bude chovat. Představte si, že jste si právě došla na záchod a přítel za vámi přiběhne a začne vás chválit a dávat vám odměnu. :rolleyes: divný co? A přesně takhle se cítí váš pes. Přečtě si tuto poradnu a určitě přijdete na chyby, které děláte, pokud ne, udělejte si výlet na Vlčáry. Spousta lidí si chyby při výchově psa neuvědomuje, protože o nich neví.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 08:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Misicka-cat - máš to celý nějaký obrácený. Mám pocit, že psovi lezete do zadku až moc, pamlsek dáváte kdy ani neví za co a vůbec celý přístup je nějaký obrácený. Nejlepší je opravdu zajet na Vlčáry mezi milovníky psů na konzultaci. Neodsuzujeme tě, jen chceme, aby si sama pochopila, kde je chyba a ta bohužel není v psovi.

PS:I můj pes se občas připočůrá, když si jí hodně pomazlím, ale u nás je to radostí a z lásky velice zřídka kdy, navíc to vůbec neřeším, ale u vás je to celkovou nervozitou psa co přijde...
A nenávidět psa? To snad ani nejde.. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 08:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 10:17
Příspěvky: 122
Bydliště: Havířov
misicka-cat: tvůj problém není v psovi, ale v tobě!!!Pokud chceš vyřešit tvůj problém, zajed si na vlčáry, já se tam taky chystám poprvé, taky mám problém a snažím se ho řešit!!!Nechci svého psa kazit svým špatným přístupem, nebo něco špatně dělat, tak proto tam pojedu aby mi p. Desenský ukázal jak se správně chovat a co dělat, aby můj pes na tom nebyl ještě hůř a jenom proto, že nejsem schopna si připustit že něco dělám špatně a že nevím jak na to!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 12:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
misicka-cat píše:
rady od milovníků psů mi moc nepomohou.
Já chápu, jak to vidíš - čekáš nějaké úderné, jednoduché, rychlé a pohodlné řešení. (To existuje jenom jedno - dejte psa někomu, kdo se k němu bude chovat normálně). Rady jako "změňte přístup", "chovejte se srozumitelně" atd. se ti nelíbí, a možná ani nevíš, co si pod nima přesně představit? Zkus strávit pár dní pročítáním poradny, všechna témata spolu souvisí a snad ti z toho bude trošku jasnější, jak to my milovníci psů myslíme. Nebo si kup knížku nebo zajeďte za RD osobně...

misicka-cat píše:
nemá to v hlavě v pořádku a napsala jsem tu, aby mi někdo poradil ten důvod, proč to všechno dělá.
Její hlava je nejspíš ok, to jen vy do ní nevidíte. Dáváte jí pamlsky, rozmazlujete jí, ale ví ona za co? Ví za co ji naopak trestáte? Nejspíš vůbec netuší, čím vás štve a čím vám dělá radost - jste pro ni nevypočitatelní.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 11:13 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Taky řeším problém. Agrese vůči komukoliv a čemukoliv, co se Andy nelíbí. Aktuálně napadení mě a tchýně, ale nejsou to první případy. V místnosti o agresi padla otázka, jak jsem ji potrestala, když mě napadla. Řekla jsem, že jsem ji pleskla po zadku. Je to špatně, je mi to jasné. Co mi ale jasné není, jak jsem ji potrestat měla? V tu chvíli (s rukou od krve a druhou držíc psa, abych mu dala postroj) jsem fakt nepřišla na nic lepšího, takže jsem jí prostě praštila, dokončila nasazování postroje a šla se ošetřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 13:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Ty si myslíš, že jsi ji potrestala, ale naopak si ji utvrdila v tom, že to udělala dobře. Použiju příměru. Kamarádka mi vyprávěla, že její roční kluk zlobil, tak mu udělala baci baci na zadek. Nejspíš ho to nijak nebolelo, nebo to bral jako součást hry. Poté si dělal baci baci na zadek sám a moc se u toho smál. Jak asi měl pochopit, že je to trest? Výchova přece není o tom, jak psa trestat, ale jak ho učit.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Lea de Bahn píše:
Taky řeším problém. Agrese vůči komukoliv a čemukoliv, co se Andy nelíbí. Aktuálně napadení mě a tchýně, ale nejsou to první případy. V místnosti o agresi padla otázka, jak jsem ji potrestala, když mě napadla. Řekla jsem, že jsem ji pleskla po zadku. Je to špatně, je mi to jasné. Co mi ale jasné není, jak jsem ji potrestat měla? V tu chvíli (s rukou od krve a druhou držíc psa, abych mu dala postroj) jsem fakt nepřišla na nic lepšího, takže jsem jí prostě praštila, dokončila nasazování postroje a šla se ošetřit.


tim, ze psa uhodis ho nepotrestas... pouze si vylijes svuj vztek a je to ukazka tveho selhani.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 13:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Lea de Bahn
To proc pes ak reagoval a zda si ty pak reagovala primerene zpetne z popisu nikdo asi nerekne uplne z jistotou.Kazdopadne resit neco kdyz jsem ve vzteku je chyba.
to co jsi udelala mohlo narusit celkovy vztach mezi Tebou a Tvym hafem,duvodem proc pes nekdy v budoucnu v nejake situaci zautoci....a to diky nezadouci spojitosti kterou si takto mohla vytvorit,ze strachu ktery jsi takto zpusobila...prevedeno do jineho pohledu je cele toto rerseni hodne sporne.Slo resit intonaci,strohym jednanim vuci psovi...apod.Konkretne ja zase zalezi na individualite toho daneho psa a jeho povahy,vasem vzajemnem vztahu a vymezenych pravidlech...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 13:58 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Dobře, jsem tedy o krok dál. Vím, že to bylo špatně. Jenže jak by to bylo správně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 14:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Lea de Bahn píše:
Dobře, jsem tedy o krok dál. Vím, že to bylo špatně. Jenže jak by to bylo správně?

Nasatvit vzajemnou komunikaci = aby pes mnel odstupnovanou stupnici jak pro odmeny,ale i tresty.Mene je nekdy vice a umnet psa motivovat aby pro mne chtel udelat pozadovane s radosti,delej vse ve hre a na pohodu.Tohle si musis nastavit s ohledem na povahu tveho psa a jak na tebe reaguje a na co jak a proc reaguje.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 14:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lea de Bahn píše:
Taky řeším problém. Agrese vůči komukoliv a čemukoliv, co se Andy nelíbí. Aktuálně napadení mě a tchýně, ale nejsou to první případy. V místnosti o agresi padla otázka, jak jsem ji potrestala, když mě napadla. Řekla jsem, že jsem ji pleskla po zadku. Je to špatně, je mi to jasné. Co mi ale jasné není, jak jsem ji potrestat měla? V tu chvíli (s rukou od krve a druhou držíc psa, abych mu dala postroj) jsem fakt nepřišla na nic lepšího, takže jsem jí prostě praštila, dokončila nasazování postroje a šla se ošetřit.


Oprava - ptala jsem se, jak jsi se zachovala, o trestu tam nepadlo ani slovo. Jsem si jistá, že to bití nebylo to správné. Nejlepší bude, když se objednáte na tu konzultaci a vymyslíte cestu. Pokud by vám to pomohlo, dojedete do Prahy a já vás v průběhu středy naberu a odvezu na Vlčáry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 14:33 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Odstupňovat odměny.... zní to jednoduše, ale nevím, jak do toho. Andy je povaha složitá, někdy nevím, co si mám myslet. Takže příklad: zavolám ji, přijde hned, dám jí pamlsek. Správně? Nebo by to mělo být jenom za pochvalu? Asi jsem nějak natvrdlá. A to tohle není můj první pes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 14:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nehledej šablony nikdo tvého psa neznáme takže ti neřeknem zda je to správně či ne. jednej intuitivně citem srdcem- ted máš ptořebu hodně pochválit pochval ted máš potřebu psa jen drbnout za uchem nebo se na něj usmát- taky správně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 14:54 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Což o to, citem bych se řídila ráda, jenže ona reaguje vrčením téměř na jakýkoliv kontakt. Jsou sice situace, kdy nevrčí (třeba když nás vítá), ale to je poměrně málo. Takže bych teoreticky měla omezit jakékoliv fyzické kontakty? I pochvalu pohlazením?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 14:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
a proč vrčí??co děláte když ji hladíte?jak se u toho tváříte, v jaké chvíli ji hladíte...přijdemi, že to dělá z trucu bo jí je tak dobře a přece se nenechá omezovat...je možná trochu rozmazlená...těžko to posoudit od PC...co takhle cesta na Vlčáry?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 15:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
myslim, ze ta cesta na vlcary by byla nejvhodnejsi. Prilis mnoho otazek a problemu, ktery se nedaji resit nadalku, kdyz clovek toho psa nezna nebo tu reakci psa/majitele nevidel ve skutecnosti. Precteni cele poradny da urcite hodne, ale cas straveny na vlcarech da mnohem vic.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 15:14 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Ona vrčí prakticky pořád. Když ji hladím, tak se usmívám, mluvím konejšivě, jemně. To vrčení má různý tón, po nějaké době člověk pozná, kdy je zle. Taky cení zuby. Rozmazlená je zcela jistě, respektive nevychovaná. A já se to snažím napravit. Moc mi to nejde a nakonec, jak to tak vidím, budeme stejně muset na Vlčáry zavítat. Jen nevím,kdy se nám to podaří.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 218 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!