Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:14
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Večerní náladovost
PříspěvekNapsal: sob 10. led. 2015 20:47 
Offline

Registrován: čtv 08. led. 2015 20:47
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha-východ
Ahoj a dobrý den všem,

ráda bych se dotázala, zda někdo z vás dokáže rozklíčovat chování naší fenky. Máme 4 roky starou fenku ČSV, je hravá, mazlivá a naprostý člen naší domácnosti...to vše přes den. Ovšem padne zhruba osmá hodina večerní a přichází změna nálady. Když čubina někde leží (vždy jen na zemi, na gauče a postele nesmí), kdekoliv, a někdo se přiblíží, začne vrčet. Z 95ti % při tom necení zuby, prostě jen jakoby vyhrožuje. Stejná situace je v momentě, kdy já ležím na zemi, ona se přijde normálně mazlit, přilehne si ke mně, ale třeba do pár minut, kdy ji hladím, se mi ožene po ruce a vyštěkne. Nekousne hodně, ale už to bolí. Nedávno se stala obdobná situace i manželovi. Seděl na gauči, čuba pod ním a nechala se naprosto v pohodě hladit. Ale pak zase střih a s ceněním zubů se po něm ohnala.
Přes den se tato situace nikdy nestane, to bych s ní mohla i vytírat. Snažila jsem se vypozorovat, zda to není třeba nějakým vyčerpáním z uplynulého dne, ale asi ne, protože se toto stává i ve dni, který celý proflákala.

Setkal jste se tedy někdo s takovým chováním?

Moc všem děkuji za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Večerní náladovost
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2015 09:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zcela běžné u pastevců, přes den mazel pro děti na hraní, v noci nekompromisní hlídač. Vždyť i vlci přepínají na "denní a noční režim".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Večerní náladovost
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2015 13:38 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Tak bych řekla, že s tímtéž bojujeme u našeho pastevce, ne vůči nám ale vůči druhému psu. Problém je v tom, že je to nejen pastevec, ale zároveň poněkud labilní emotivní a dospívající pastevec, který řeší rychlým razantním útokem.......Nějak to řešíme - nějaká doporučení, tipy, respektive varování....?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Večerní náladovost
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2015 14:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Já jsem večerní náladovost u pastevců nezaznamenala, pokud jsou doma. Jakmile je vypustím ven, tak to je jiná píseň. Ale to je asi běžné u většiny psů.

Neřešila bych, jestli je pes ve fázi ostražitosti a nechce se mazlit nebo jinak kontaktovat. Snažila bych se mu dát klid a prostor. A pokud si přijde pro pohlazení, krátce bych ho pohladila a nechala tak.
Jinak mám ještě vypozorováno u mých psů a kamarádka, která má saošů více, mi to potvrdila, že nejsou vzájemně moc kontaktní. Pelechy jsem svým umístila dost daleko od sebe a oni respektují prostor toho druhého a neotravují se navzájem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Večerní náladovost
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2015 15:47 
Offline

Registrován: čtv 08. led. 2015 20:47
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha-východ
Pokud je to tedy její přirozenost, pak nechat takové chování bez odezvy?
Když leží sama, určitě si jí nevšímáme, to nemá smysl, ale co ten moment, kdy si ke mně přijde na zem přilehnout? Vůbec jí to nedovolit, nebo opravdu jen minutově poňuňat a pak vyhnat na své místo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Večerní náladovost
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2015 18:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Arwen4 píše:
Pokud je to tedy její přirozenost, pak nechat takové chování bez odezvy?...

To jsem neřekl. Buď mi pes dělá, co má, nebo to utnu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Večerní náladovost
PříspěvekNapsal: pát 04. zář. 2015 07:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. dub. 2013 17:47
Příspěvky: 8
Bydliště: Teplice
Dobry den, stava se nam to same jen s tím rozdílem, ze mam krizene apbt a dela to nejen vecer, ale skoro pokazde kdyz prijdeme z prace. Delame s pritelem stejne sichty a bohuzel mame 12. A kdyz prijdeme domu většinou to dela na me jako by byl urazenej ze sem nebyla doma. Normálně mě jde privitat, jdeme se vyvencit a pak kdyz prijdeme domu stahne ocas a kouka na me jakoby ze spoda a snazi se mi vyhejbat a kdyz na nej promluvim tak zacne hucet a odchazi. Ale kdyz je v praci jen jeden z nas tak to dela vzdy na toho co prijde z práce a ten ktery snim byl doma k tomu se jde schovat. Vzdycky ho vyzeneme na misto, ale v tu chvíli začne vrcet jeste vic a kdyz na nej zvysime hlas tak kolikrát i vyceni zuby. Jsem z toho uz vazne nešťastná a nevim si rady. Jinak je to velkej mazel a bohuzel i zavislak a kdyz nejsme doma tak steka. Poradte prosim co delat :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Večerní náladovost
PříspěvekNapsal: ned 06. zář. 2015 07:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jednáte se psem naprosto nesrozumitelně, proto vás vůbec vás nechápe. Tohle je debata na delší dobu, než abychom to řešili po netu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!