Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:20
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Štěně si troufá na děti
PříspěvekNapsal: pát 25. led. 2013 23:11 
Offline

Registrován: čtv 24. led. 2013 17:12
Příspěvky: 1
Bydliště: Drásov
Dobrý den,
pořídili jsme si štěňátko australského ovčáka.Matku štěněte dobře známe a víme,že je skvělá.Bohužel náš pejsek již od odebrání od matky je velice žravý a sní vše na co příjde. Vše odstraňujeme dosahu,ale jelikož máme malé děti ne vždy se nám to podaří.. :( Dětem také krade jídlo.Na nás si tolik nedovolí stačí mu říct fuj nesmí..Takže to řešíme zavíráním pejska při jídle dětí.Včera jsem se vrátila z nákupu a batoh jídlem jsem schovala do místnosti do které pejsek neměl přístup a šla jsem do auta..Po návratu jsem slyšela z této místnosti hluboké varovné mručení pejska tak tam rychle vběhla a on stál nad dcerkou(4l),která ležela na batohu s jídlem a hluboce vrčel,tak jsem ho chytla za krkem a odhodila pryč-dcerce se nic nestalo.Malá šla do té místnosti něco hledat zapomněla na batoh a on se k němu vrhl,takže ona tomu chtěla zabránit,tak,že batoh zalehla..Uvažovala jsem o tom,zda třeba nezměnit typ granulí(nyní Calibra puppy),že by se cítil sytější a nebyl tak žravý.Jinak si s dětmi rozumí a hraje si snimi.Pokud dojde k nějakému konfliktu vždy kvůli jídlu.Přitom děti jsou poučené,když něco jí neberou mu to,můžou k němu jít a pohladit ho a nic jim neudělá.Ke konfliktu dojde vždy,když on jim chce jidlo ukrást a oni se mu v tom snaží zabránit,ale zatím se po nich max. ohnal bez toho,aby jim ublížil..Nevím jak to nejlépe vyřešit.Nerada bych ho dávala pryč,protože jinak je zlatý.Lucky je nyní 4 měsíční,dle veterinářky prospívá dobře a zaměsnáváme ho.Děkuji za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně si troufá na děti
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2013 09:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Telefon je nahoře v banneru.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně si troufá na děti
PříspěvekNapsal: pát 05. dub. 2013 21:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. bře. 2013 19:24
Příspěvky: 12
Bydliště: Řimice
Ahoj,
Máme fenku VŠSP 3měsíce starou a 8letého syna. Je hravá a snaží se při hře do všeho kousat,hlavně ruce a nohavice, tak se jí snažím vždy zaujmout jiným předmětem. Syn si s ní také hraje a vše OK.Problém je trochu v tom, že když on třeba sedí a nehraje si s ní, tak ona ho přjde vydráždit tak,že ho tahá za nohavice nebo ponožky a "okusuje ho" a jelikož nemá takový cit tak ho to někdy bolí. Většinou ji odlákám aby ho nechala a převedla hru na něco jiného, ale zase se k němu vrátí a zkouší to znova. Tak nevím, jak jí dát vědět že to nechci. Nebo poslat syna pryč a se psem blbnout sám? Přiznám, že dnes mi poprvé ujely nervy a fenku jsem seřval. Asi zbytečně, protože si chtěla jen hrát. No stalo se. Předpokládám, že ho bere jako další"štěně" a proto si na něho víc dovoluje než na mě. Nejvíc energie má zrovna vždy po večeři, tak se jí snažíme ignorovat, aby se jí s tím plným břichem něco nestalo. Jenže ona na nás štěká a chce si prostě hrát. Většinou se do 15minut uklidní, protože ví, že u nás neuspěje. To, že na nás/mě štěká když si chce hrát a my ji ignorujem, je to známka toho, že nejsem pro ni autorita? Nebo to je jen štěněčí rozmar a mám to nechat být. Jinak si s ní vyhrajeme dost, syn se jí nebojí, dává ji i žrát a může se jí dívat i do huby, česat ji, prostě všechno, takže jsou v pohodě. Nerad bych něco pokazil už zpočátku výchovy, protože s bývalým psem jsem udělal plno výchovných chyb.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!