Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:28
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 492 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Syrová strava
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2008 18:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. bře. 2008 11:43
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno
Vy co krmíte syrovým...dáváte i syrové vnitřnosti? A maso kupujete nejčastěji od vetamixu, že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2008 18:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
ja kupujem v normalnom ludskom obchode, ale zrejme vyskusam aj ten vetamix, lebo sa mi tam niektore veci celkom pozdavaju.
Vnutornosti som zatial neskusala vsetky, len srdcia, jazyky, kuracie zaludku, drzky a jatra - tie jedine davam varene, aj to len preto, ze ich surove - neviem preco, nechce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2008 18:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Já krmím vařeným i syrovým, ale vnitřnosti jenom vařený a nakupuju v normálním obchodě :)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2008 20:51 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Nakupujem u vetamixu - väčšinou mleté hovädzie+kuracie, občas v "normálnych" mäsiarstvach kuracie trupy.
Pokiaľ ide o vnútornosti - neviem či je to pravda, ale vraj slezina je pre psa veľmi nebezpečná - ale to tvrdila moja mama. keď som raz ešte pre blacka kúpila slezinu, tak to celé vyhodila. Vnútornosti - okrem hovädzieho a bravčového (vepřového) srdca som už potom nikdy nekupovala - ani nekupujem

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2008 20:52 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
... a ešte: kŕmim len surovým mäsom, ako "doplnok" pridávam kvalitné granule

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2008 21:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
inac, nas hovadzie srdce priamo zboznuje a monohi barfisti ho neradia medzi vnutornosti ale medzi svalovinu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2008 22:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis. 2007 18:46
Příspěvky: 34
Bydliště: Kosice, SR
Chcem sa opytat tych co krmia surovou stravou plus granule. Nesposobuje to vasim hafom problemy? Predsa granule kontra surova strava je sakra velky rozdiel a postrehla som z viacerych prispevkov ze to kombinujete, napr. rano granule, vecer surove. Nie som odbornik, ale pre travenie to musi byt celkom sok, nie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2008 22:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis. 2007 18:46
Příspěvky: 34
Bydliště: Kosice, SR
a este otazku ku hovadziemu masu, pokial viem, to je zdrojom moznych alergii...? preto tak ako psenica, sa neodporuca krmit ako prioritna strava


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2008 23:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
pepe píše:
a este otazku ku hovadziemu masu, pokial viem, to je zdrojom moznych alergii...? preto tak ako psenica, sa neodporuca krmit ako prioritna strava
Nevšiml jsem si u žádného psa, že by měl na hovězí maso jakékoli formy alergie. Pravdou je, že se mi sem nedostávají jorkšíři, nebo podobní polidštění psi s pofidérními stravovacími návyky, tak nemohu soudit z tohoto hlediska.
Co se týče kombinace granulí s masem, dávám tuto kombinaci namixovanou běžně, ale nestřídám jeden den maso, další den granule. Jen u těch statečnějších.
Jen pro zajímavost, ti dva hubení nováčci, o kterých píši v Mikroazylu, jsou spolu v kotci a dostávají denně dohromady asi sedm kila kvalitního hovězího a komplet celých kuřat, k tomu dvě misky Stone Crick granulí, kdy jedna z nich stačí na plnohodnotnou dávku mladého NO v běžné zátěži. Nemají jediný zdravotní problém a už vůbec ne spojený s alergií. Ob dva dny těm dvěma snižuji dávku masa tak na tři kila plus ty dvě misky granulí, dokud nebudou v kondici, v jaké jsou zde ostatní psi. Běžně na psinci fasují každý kilo masa a misku uvedených granulí. Jen tlusťouši, jako je Belíšek nebo Snowee, dostávají maso podle venkovní teploty, zátěže a prostě v poměru přísun - výdej energie. Takže jen tak jednou dvakrát týdně a je-li teplo, mají jenom granule. Většina ze zdejších psů, kteří jsou tu déle než dva měsíce, včetně šeltie Romyny nemá problém ani po sežrání zmrzlého masa z mrazáku. Také jsem slyšel hromady připomínek, že by se to nemělo. Když to však vezmu do historických detailů, tak jsem ještě neslyšel ani o jednom polárním vlkovi nebo ruském kavkazákovi, že by uměl rozdělat oheň, aby si upekl, nebo alespoň ohřál svou masitou potravu. Pravdou je, že třeba dnešní šitzu by tento způsob stravování patrně nepřežil.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 00:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
potravinove alergie u psov su velmi nestastna vec modernej doby, ked tak ako ludia aj psi doplacaju na to co musia jest a v akom prostredi ziju. je smutne, ze psi maju alergie uz aj na zivocine proteiny a tiez som citala vela o tom, ze prave hovadzina alergizuje, ale je vela psov, co su alergicki skor na kuracinu. no v principe tie alergie vznikaju najma z krmenia granulami, ktore obsahuju psenicny lepok.
Inac, ja tiez mojmu psovi davam aj zmrznute maso - nejako si stale myslim, ze SH by s kusom zmrznutej flakoty nemal mat problem :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 08:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Amaguk Bela píše:
potravinove alergie u psov su velmi nestastna vec modernej doby, ked tak ako ludia aj psi doplacaju na to co musia jest a v akom prostredi ziju. je smutne, ze psi maju alergie uz aj na zivocine proteiny a tiez som citala vela o tom, ze prave hovadzina alergizuje, ale je vela psov, co su alergicki skor na kuracinu. no v principe tie alergie vznikaju najma z krmenia granulami, ktore obsahuju psenicny lepok.
Inac, ja tiez mojmu psovi davam aj zmrznute maso - nejako si stale myslim, ze SH by s kusom zmrznutej flakoty nemal mat problem :-)


Znám psa, který když sežere kuře z obchodu, má alergickou reakci. Když mu dají kuře, které jim vyrostlo na dvoře, nemá nic. Tak mě napadlo, jestli ty alergie nejsou spíš na tu hromadu chemie a antibiotik, které jsou součástí krmných směsí pro hospodářská zvířata.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 08:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
Znám psa, který když sežere kuře z obchodu, má alergickou reakci. Když mu dají kuře, které jim vyrostlo na dvoře, nemá nic. Tak mě napadlo, jestli ty alergie nejsou spíš na tu hromadu chemie a antibiotik, které jsou součástí krmných směsí pro hospodářská zvířata.[/quote]

Essi, ale v granuliach máš mäso zaručene rovnakého pôvodu (ak tam vôbec nejaké je...). Iste, dnes už nie je nič stopercentne čisté, ale o to ani nejde, zdravý imunitný systém, ktorý je správne stimulovaný nemá problém si poradiť so záťažou, ktorú prináša pretechnizovaná a prechemizovaná doba. Ak to však človek rovno "zabalí" a pchá sa (alebo svoje zviera) tým najjednoduchším spôsobom, t.j. polotovary, fastfood (u zvierat konzervy a granule) a keď to robí dlhodobo, problémy prídu.
Granuliam sa celkom nevyhýbam, aj keď tie, ktoré používame nie sú extrudované, klasické granule. Potrebujem ich občas pri cestovaní, keď si zabudnem pripraviť rannú dávku mäsa a zeleniny, alebo na to, aby som udržiavala psa zvyknutého aj na tento spôsob kŕmenia. Nikdy ich nedávam v jednej dávke žrádla s mäsom (napríklad iba ráno, večer dám mäso), ale pokojne ich môžem kŕmiť aj niekoľko dní po sebe, bez toho, aby mal pes problémy z prechodu z mäsa na granule.
Pepe, vyskúšala som vaicerých dodávateľov, najviac mi vyhovuje Vetamix (+krky a chrbty z mäsiarstva). Vnútornosti dávam - hov. srdce, občas morčacie srdcia a žalúdky. Potom ešte hov. jazyk, vemeno (Vetamix).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 11:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jistě že je a k tomu spousta další chemie. Hodně problémů se zažíváním se u psů vyřešilo právě přechodem na přirozené jídlo. Granule mají k dispozici, ale krmení je postavené na mase.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 11:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. bře. 2008 11:43
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno
Tak bych měla ještě pár dotázků...

Jak často dáváte pejskům syrová vajíčka? Dáváte je celá...žloutek i bílek? Nebo někdo i skořápku?

Pak už jsem se v jiném tématu ptala jak je to u nevykuchaných ryb se žlučí, ta se odstraňuje?

A poslední otázka ;)...máte někdo zkušenosti s melasou? Do čeho by se dala dát,...třeba zamíchat do tvarohu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 12:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
ja dávam väčšinou iba žĺtok, nepravidelne, niekedy dvakrát do týždňa, niekedy raz, niekedy zabudnem a nedám dva týždne... Občas, z lenivosti dám aj bielok, ale to naozaj len občas (tuším bráni vstrebávaniu biotínu, či čosi také).
Škrupiny sú super vec, kvôli vápniku, osobne preferujem použitie škrupín z domácich vajíčok.
Žlč by som odstránila, ale nemám s tým skúsenosti.
No a čo sa týka melasy, kamarátka ju používa do prípravy odmeniek (pamlskov), ktoré pečie podľa receptu z knihy Přírodní medicína pro psy a kočky. Mám dojem, že spôsobov využitia melasy je v tejto knihe opísaných viac. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 16:41 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Pokiaľ ide o kŕmenie mäso+granule - robím to tak isto ako Rudo - väčšinou zmiešam rozmrazené mäso s granulami - problémy ABSOLÚTNE žiadne.
Pokiaľ ide o tú žlč z rýb - ak sa mi podarí "odchytiť" psovi už nakúsnutú rybu, tak žlč vytiahnem a vyhodím - ak nie - akosi som si nikdy nevšimla problém - pes to zožerie celé - alebo - keby som sa pozorne pozrela, možno by som žlč našla niekde vyhodenú - poddotýkam, že ryby dávam psovi iba vonku - čistiť byt od ich zvyškov sa mi nechce

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 17:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
Luxo, problémy pri kŕmení granulami a mäsom naraz v jednej dávke podľa mňa nie sú v akútnych prejavoch (ale nebila by som sa za to, že to nemôže spôsobiť aj torziu). Tak, ako sa neodporúča kŕmiť obilninami (kvôli kvaseniu a podobne), z rovnakého dôvodu vraj nie je dobré kŕmiť granule a mäso v jednej dávke. Mäso strávi ich žalúdok niekoľkonásobne rýchlejšie ako granule, ktoré ostávajú v zažívacom trakte x hodín až dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 19:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Já si nemůžu pomoc, ale nějak za těmi všemi články a doporučením vetů cítím loby firem vyrábějících granule. Zatím jsem ještě nepotakala dobře a na dostatečně velkém vzorku psů postavenou studii, která by něco takového dokazovala. Dovedu si představit, že dost těch " klinických" případů jso psi, kteří byli od štěnět na granulích, tudíž jejich žaludek si zvykl na stejnou relativně snadno zpracovatelnou stravu a halt si pak neumí poradit, když najednou dostane něco jiného. Jinak pro pořádek, já krmím kombinaci maso, zelenina a granule, maso střídám vařené a syrové a to spíše s praktických důvod, aby se načaté nezkazilo.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 20:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis. 2007 18:46
Příspěvky: 34
Bydliště: Kosice, SR
to: trillian, luxo

Zaujima ma ako si objednavate maso ci ine veci z Vetamixu. Vidim, ze ste zo slovenska, neviem ci mam sancu dostat sa k tomu u nas Kosiciach. Myslim ze Eliska alebo niekto tu na nete spominala ze jej niekto vozi z ciech a chodi si po to do Blavy? Ak nie Vetamix, viete mi poradit iny zdroj na vychode slovenska? Normalne masiarne, alebo kde?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 10:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Jak je to s pojídáním kostí? Slyšela jsem, že velcí psi by neměli žřát např. kuřecí kosti, že je nebezpečí uvíznutí v krku apod. Je na tom něco pravdy?
Jinak k tématu syrové maso - ten můj černoch syrové maso baštit odmítá. Může to být dané tím, že ve štěněcím věku prostě syrové maso nedostával, takže na něj není zvyklý?

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 10:21 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Kosti nevařit,jen syrové.Pokud na ně není zvyklej,pak radši v menším množství.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 10:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
Amaguk, pošlem ti SZ.

Ozzy, ja sa vyhýbam aj podávaniu dutých hydinových kostí, napr. stehenných. V žiadnom prípade uvarené, iba surové. Dávam kosti v chrbátoch, krídlach a morčacích krkoch (občas), kuracie krky meliem. Kedysi, keď sme ešte neboli na surovej strave, dávala som občas hov. špikové kosti, ale dosť to upcháva.
Zaujímalo by ma, či niekto dávate rebrové kosti aj s mäsom a akým spôsobom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
ja davam aj stehenne kuracie, ale len ako sucast celeho stehna :-)
hovadzie spikove davam tiez, aj bravcove klbove, tiez bravcove chvosty, rebra a obcas hovadzie rebra, ak vychytim nejaku akciu. Tie bravcove schrume vacsinou komplet, hovadzie nie - len obzuzle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Kosti dávám všechny jen u hus a kachen dávám opravdu pozor aby je psi nehltali jinak dávám jak hovězí tak vepřový- vařený i syrový záleží na tom jak je pes zvyklej. Ale vždy každému psovi jen jednu kost přiměřeně velikosti psa. A pes na to musí bejt zvyklej nejlépe od malička

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 20:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
ajka píše:
kosti dávám všechny jen u hus a kachen dávám opravdu pozor aby je psi nehltali jinak dávám jak hovězí tak vepřový- vařený i sirový záleží na tom ajk je pes zvyklej. ale vždy každému psovi jen ejdnu kost přiměřeně velikosti psa. apes na to musí bejt zvyklej nejlépe od malička


Já dávám taky maso nasekané i s kostmi a to i kuřecí, ale jako ty, dlouhé husí, kachní a králičí raději ne :D

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 20:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
alča jojo kor když vím že králík, husa a kachna sou domácí .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. dub. 2008 08:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. bře. 2008 11:43
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno
A přidáváte někdo roboran? Už jsem v několika článcích četla, že krmí BARF a přidávají roboran.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. dub. 2008 09:16 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
haukka píše:
A přidáváte někdo roboran? Už jsem v několika článcích četla, že krmí BARF a přidávají roboran.

Já.Půl kg u nás stojí 50kč,takže proti vostatním předraženejm novinkám dobrý.Navíc bych řekla,že je možná lepší než ty novinky :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. dub. 2008 09:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
nedavame, raz som to skusila nasypat do mleteho masa, mlada sa na to vykaslala, odvtedy to neskusam

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. dub. 2008 10:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Roboran je hodně dobrá věc.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. dub. 2008 13:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
Ja dávam Probican (probiotiká s vitamínmi, viac druhov) - výborný doplnok. A ešte Micromineral z cdVetu. Chystám sa od nich vyskúšať novinku - FitBARF (obsahuje napr. aj ostropestřec).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. dub. 2008 16:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Krmím odmalička co ji mám syrovým masem +přílohy,spařené vločky a rýži.aby byla zvyklá na granule,tak jí dávám taky bud smíchané s masem nebo s tvarohem a jogurtem.koupila jsem nějaké za studená lisované z barona+doplněk výživy micromineral. maso je z vetamixu,nebo koupím mleté hovězí z obchodu,nestojí to moc a má to tak na 4 krmení.včera měla prvně syrová kuř.křídla, jak se ta čuba na dlouhou chvíli zabavila je neuvěřitelné. :P vnitřnosti jsem zkoušela zatím jen ledvinky,tak jednou týdně,taky syrové....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. dub. 2008 16:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Taky tady bylo řečeno, že je dobrý dávat vařené vepřové nožky občas na klouby... :)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02. dub. 2008 21:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
trillian píše:
Ja dávam Probican (probiotiká s vitamínmi, viac druhov) - výborný doplnok. A ešte Micromineral z cdVetu. Chystám sa od nich vyskúšať novinku - FitBARF (obsahuje napr. aj ostropestřec).
Probican bych dlouhodobě nedával. Je dobrý na tvorbu správné mikroflóry střev, pokud s tím má nějaký pes problém, ale pořád to patří mezi průmyslově vyráběné preparáty, tedy chemii.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub. 2008 10:03 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
luxo píše:
neviem či je to pravda, ale vraj slezina je pre psa veľmi nebezpečná - ale to tvrdila moja mama. keď som raz ešte pre blacka kúpila slezinu, tak to celé vyhodila.

ví někdo jak je to s tou slezinou? já ji Aroušovi párkrát koupila, tak teď nevím, jestli se jí nemám vyhýbat. Když se tu ještě řeší ty doplňky výživy: já dávám Arimu roboran H pro bílé psy. docela mě ale zaujal i roboran gel-nemáte s ním někdo zkušenosti? Měl by být dobrý na klouby a chrupavky a doporučují ho pro štěňata velkých plemen...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub. 2008 10:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Johule píše:
ví někdo jak je to s tou slezinou? já ji Aroušovi párkrát koupila, tak teď nevím, jestli se jí nemám vyhýbat
V malém množství neškodí nic, ale u zmíněné sleziny je už i malé množství velké oproti ostatním vnitřnostem. Vlk by samotnou slezinu nesežral, ale spolu s dalším masem je to dobrým doplňkem stravy. Psům tyto věci dávám jen svátečně a ve skutečně malém množství, nechci-li, aby to mělo projímavý účinek. Tvůj pes, pokud vím, mívá často průjmy, proto bych mu ji nedával nikdy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub. 2008 11:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a proč právě slezinu ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub. 2008 11:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
někde jsem četla, že vnitřnosti všeobecně by se neměly dávat moc často.konkrétně proč slezinu ,nevím,možná,je to jako s játry,které se nedoporučují pro vyšší obsah odpadních látek z těla ,které se tam koncentrují.ale teď možná vařím z vody :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub. 2008 12:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já jestli v tom neni i něco víc než průjem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub. 2008 17:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 23. bře. 2008 11:43
Příspěvky: 16
Bydliště: Brno
A dáváte něco na ty klouby, kromě vařených prasečích nožiček ;)? Já taky koukala na ten roboran gel, pak jsem tady někde na fóru četla o Bomazealu a Cani-Agil a ještě jsem taky koukala na Phytovet Mobility. A ještě jsem si říkala, že třeba přidávat kromě lněných semínek třeba i dýňová, slunečnicová,...by mohlo být dobré. A zkoušely jste třeba kopřivy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. dub. 2008 22:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
haukka píše:
A ještě jsem si říkala, že třeba přidávat kromě lněných semínek třeba i dýňová, slunečnicová,...by mohlo být dobré. A zkoušely jste třeba kopřivy?

koprivy su dobre a prave teraz zacina sezona :-)
orme toho mozes dat pesovi hocijake semienka a orechy, nas ich miluje, citala som, ze aj vlci v prirode zeru orechy :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2008 07:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
haukka píše:
A dáváte něco na ty klouby, kromě vařených prasečích nožiček ;)? Já taky koukala na ten roboran gel, pak jsem tady někde na fóru četla o Bomazealu a Cani-Agil a ještě jsem taky koukala na Phytovet Mobility.


prasečí nožky jsem ještě nevařila,ale na klouby dávám Alavis,tabletu denně,bylo mi to doporučeno jako dobrý doplněk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2008 07:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
zadej si tu do vyhledávače slovíčko alavis a "pěkně" si počteš :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2008 07:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
já přečetla jen článek o DKK,víc nestíhám.pochopila jsem správně,že kloubní suplementy jako Alavis slouží jen k potlačení bolesti kloubů,ne jako prevence kloubního onemocnění ? zřejmě zkusím ty vepřové nožičky,vlci taky do sebe tablety nervou,že jo.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2008 10:59 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Evo,
všetky druhy Alavisu tlmia bolesť? V tej "kĺbovej výžive", ktorú dávam bellovi, nie je po analgetikách ani stopy (iba ak by alavis neuvádzal kompletné zloženie)...
podľa zloženia by to mal byť: glukosamin sulfát a chondroitin sulfát. ďalšie zložky: mikrokryštalická celulóza, difosforečnan vápenatý, sieťová celulóza, polysacharidy, kyselina stearová, oxid kremičitý, stearan horečnatý a šelak

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2008 11:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
luxo píše:
Evo,
všetky druhy Alavisu tlmia bolesť? V tej "kĺbovej výžive", ktorú dávam bellovi, nie je po analgetikách ani stopy (iba ak by alavis neuvádzal kompletné zloženie)...
podľa zloženia by to mal byť: glukosamin sulfát a chondroitin sulfát. ďalšie zložky: mikrokryštalická celulóza, difosforečnan vápenatý, sieťová celulóza, polysacharidy, kyselina stearová, oxid kremičitý, stearan horečnatý a šelak

glikosamin a chondroitin jsou nezbytné složky na tvorbu chrupavky, celuloza je "lešení" pro ty látky, stearan a difosforečna je aditivum - konzervace a úprava kyselosti (tzv. Éčka), kys.stearová je vyšší mastná kyselina která by měla mít příznivé účinky, šelak je další látka "aby to vydrželo" a oxid křemičitý je taky jedno z éček (taky nosič pro účinné látky) takže podle složení by tam nemělo bejt nic vyloženě protizánětlivýho ani proti bolesti, jen je drahej :wink: ale lepší by bylo zeptat se na to v lékárně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2008 12:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Lidičky, farmaceutické firmy vydávají dost velké sumy na svojí reklamu a propagaci. A to nejen na vlastní vytváření reklam, ale i na výzkumy trhu, včetně psychologie-(hlavně nákupních zvyků) cílových spotřebitelů. Výsledkem je tudíž velmi slušně zaměřená masáž, která pomalu vzbuzuje dojem, že bex tuny přípravků naše zvířata ani nevylezo z boudy nebo ze stáje. Halt si to občas musíme připomínat a nevěřit všem " klinickým studiím", které leckde zmińují. Nevím, koli stojí měsíční dávka pro psa, ale po koně je to cca 900?- Kč. Počítejme, že průměrně se kůň dožívá cca 17 let, což je 204 měsíců, tj. suma 183 600,- na jedno zvíře. A taková částečka od jednoho zákazníka už přece stojí za trochu snahy. nechci tím tvrdit, že jsou všechny krmné doplňky špatné. myslím si, že i ten alavis určitě na konkrétní případy pomůže. Jen je potřeba, abych jako majitelé nepřestali selsky myslet a nevěřili hned všemu, co doporučují "klinické studie" či " známí veterináři". Bohuže to chce hledat a studovat a hledat a studovat.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2008 13:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lucie Kratochvílová píše:
Amaguk Bela - já si radši koupim něco bez éček ;) nebo si dám ovoce a zeleninu z vlastní zahrádky :D

kodem E a trojmístnym číslem (tušim) jsou označovaný všechny přídavné látky - tzv. aditiva, a mezi ně patří i právě kys. stearová (isnižuje hladinu cholesterolu....), CO2, různé antioxidanty..... na netu je seznam všech EU povolených "éček" tak si můžeš prostudovat :wink:
btw: na obale nemusí bejt napsaný "E 554" ale může to být napsáno pod celým chemickým názvem, takže pokud se v tom nevyznáš, ukazují ti výrobci toto: :finga:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06. dub. 2008 19:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
davidkova renata píše:
Petra píše:
a není teda lepší dávat je syrové?

no je,ale ty jí dávám akorát v létě bo je musí žrát venku,páč mám fšude koberce :oops: :evil: A u těch vařenejch jde právě o ten sulc nebo ne? :oops:

ten sulce se tvoří díky tomu že tam jsou kolagenní vlákna a ty jsou rozvařitelná -> vznikne sulc, jinak i v syrovém stavu jsou tam ty kolagení (...) vlákna ale ve formě vláken, nerozvařenejch


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 13:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
davidkova renata píše:
Jo,tagže je vařit nemusim,dyš bude léto :idea: :D :?:

tak jsem se krapánek ptala(ale jenom kantorky na histologii a nebyla moc přesvědčivá :roll: ), že rozvařený je to možná stravitelnější, ale jak řikám, netvářila se ani tak jistě jako já. Chtělo by se to poptat výživáře, ale osobně si nemyslim, že je nutný je vařit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 492 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!