Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pon 29. dub. 2024 02:51
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 13:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Díky všem za odpovědi :flowers: Tu pupalku jí zkusím občas pár kapek dát, možná i ty kvasnice. Ono je to tak, jak říkala Petra-dát něco občas, tak to uškodit nemůžu.Já se vždycky řídím heslem: všeho moc škodí a v malém množství pomáhá :wink:
Stejně ale nepochopím, jak pes pozná, že skořápka je zdroj vápníků a sám se rozhodne zda ji bude jíst nebo ne :shock: Proč to takhle sakra nemáme i my lidi??? :anger: Jak by to bylo fajn, no ne? :lol:

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 14:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
já to občas mám - tobě se nikdy nestalo že jsi najednou dostala chuť na NĚCO i když jsi pro to neměla žádný důvod (jako že bys zrovna viděla jak to jí někdo jiný a tak), prostě najednou víš že chceš například chleba se sádlem? Nebo naopak že něco ZROVNA TEĎ opravdu nechceš?
U mně je pravidlem že když nemám žaludek úplně OK (což je na každém treku a občas i jindy), stačí mi pomyslet na jídlo které si chci dát a žaludek mi dá najevo svůj názor - a běda ho neposlechnout! - nebo si sám "řekne" co by chtěl...
Je fakt že v tomhle směru mám asi dost dominantní žaludek :LOL:, protože mi normálně šéfuje. A je schopný mi nařídit že se MUSÍM najíst, jinak je mi fakt blbě z hladu... a to přitom jinak nijak citlivý žaludek nemám, pořád držím svou oblíbenou "bodovou dietu" (= co uvidím, zbodnu)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 17:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Janinka píše:
Stejně ale nepochopím, jak pes pozná, že skořápka je zdroj vápníků a sám se rozhodne zda ji bude jíst nebo ne :shock: Proč to takhle sakra nemáme i my lidi??? :anger: Jak by to bylo fajn, no ne? :lol:

tak se krm granulema, nebo něčim takovým (třeba jenom masem s těstovinama) a za nějakou dobu poznáš jakou máš chuť na mléko, salát (vláknina)...... :wink: problém je, že člověk má všeho dost nebo je tak "rozmazlenej", že své tělo neposlouchá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2008 21:32 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Dnes jsem si přečetla na Baronu o krmení syrovou stravou BARF, a přečetla i Vetamix a potřebovala bych poradit. Jsme ze severomor.kraje,je možno objednat u Vetamixu syrové maso nebo je lepší najít nějakého prodejce blíže?
Dále co objednáváte,co je dobré ?
Mohu krmit některé dny granulemi,jiné masem,nebude mít pak pes problémy ?( kdysi měl muj pesan zažívací problém a muj vet.mě toto nedoporučoval, radil jen granule)
Dáváte jen vařené maso nebo i syrové?
Díky moc za odpvědi

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. čer. 2008 23:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Já objednávám z Vetamixu a to převážně kuřecí stehna, křídla, hovězí hrubomleté, hovězí srdce, játra, občas ovesné vločky a rýži.
Kvalita je slušná a cena taky, při objednání 50kg a víc je doprava zdarma.
Já osobně syrové nedávám, protože to psi nežerou a když už kousek sežrali, tak to vyblili, takže vařím, přidávám zeleninu, nasekanou nebo nastrouhanou, kopřivy, bylinky, trochu spařených vloček, nebo vařené rýže a psi se můžou umlátit jak jim šmakuje.
S granulema střídám naprosto běžně, většinou krmím ráno granule, večer vařené. Problémy to psům nedělá, naopak mladší fena měla docela vleklé a dlouhodobé zažívací potíže a přechod na vařené žrádlo jí upravilo trávení, takže za sebe můžu doporučit.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 05:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Jestli se to nezměnilo, tak z Vetamixu se právě musí objednat minimálně 50 kg.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 08:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 14:46
Příspěvky: 278
Bydliště: PRAHA - ČR
mám dotaz:
ten Ostropestřec můžu dávat každej den do vody nebo na piškot? myslím tím Dastíka - NO 32 kg
dík za odpověd
já jsem si z vetamixu obědnala hrubomleté a kuřecí s mrkví,ale budu brát hrubomleté a hovězí kusové
ALČA - taky dávám ráno granule a večer maso,ale maso nevařím + a do to dávám vločky,lněné semínko + zeleninu a hlavně dastík se po tom může utlouct,doufám že mi přibere :roll: :wink:
a dotaz ještě jeden
JAKÉ DÁVÁTE BYLINKY A NA CO?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 09:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Teď nevím,ale neměl by se dávat ostropestřec jen jednou týdně? možná jen štěnatům,ale ted si nejsem jista. Z vetamixu jsem koupila jednou hrubomleté hovězí ve zverimaxu,nemůžu si pomoct,ale hrozně mi to smrdělo a po rozmrazení,když jsem to porcovala se mi chtělo trochu zvracet.. :oops: ..tak kupuju mleté hovězí v obchodě pro lidi. Ohledně bylinek, tak přímo na ně do přírody nechodím,ale objednala jsem si z barona nějakou bylinnou směs se sušenou zeleninou,,tak to dávám každý den,dle návodu asi 2 pol.lžíce.Ale vím,že lidi dávají kopřivu...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ve zverimexech je problém že nevíš kde to jak dlouho a hlavně v jaké teplotě leželo - ono i z vetamixu to kolikrát přivezou napůl rozmražené - je výhoda že se to dá dobře naporcovat a do mrazáku strčit už denní dávky, ale kvalitě masa to zrovna neprospívá - a když to ten zveráč nechá po zavežení chvíli v teple tak už tam můžou začít nějaké ty špatné procesy a proto to smrdí.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 10:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
někdy dělám, že vypěstuju papouchovi z jeho zrní trávu, dám mu ji v malém květináčku do klece, on si to zobe a Mařka dostane taky květináček s trávou ze zrní, aby si nažvejkala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 11:06 
Offline
Oprávněný poradce

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:36
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha 4
yuyacho píše:

tak mojej by som tabletku ako odmenu nevysvetlila....ta pred tabletkami uteka, to sa ti ako podarilo naucit dat tabletku ako odmenu? :-)
asi u nej kazda tabletka = odcervovacia smradlava tabletka :roll:


Očervovací tabletky dávám do paštiky nebo sýra a až jako druhé a střídavě další sousto, tak aby nepřemýšlela a nenarazila na ně..:-) ...a jako odměnu jsme to naučili jednoduše. Máme šuplíček, kde jsou jen samé psí dobroty. No a pokaždé dostane jinou ňamku, jednou frolíka, jednou piškot, jednou buvolí kostičku, jednou pangamin..... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 11:24 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
K cemu jsou dobre koprivy?
Potrebuju psa osvalit, protoze je to pekna macka a jeste trosku pribrat. Moc zravy neni na mnozsvi, ale zase neni moc vybiravy. Prumerne dva az tri dny krmim masem (i syrovým) s příměsama a zbytek granule.
Taky potrebuji, aby byl odolnejsi vuci nemocem.
Nejaka prirodni cesta by nebyla? Cim byste dokrmovali? Ted budu mit asi za 14 dni asi mesic na psa pomerne hodne casu (tj. az 24 hodin denne v pripade potreby) a tak muzu komplexne resit klidne i ve spojeni s dennim rezimem psa.
Jo a jeste ma sklon k ridke stolici (ale nevypozorovala jsem zatim souvislost s jidlem ani s necim jinym /treba stresove situace/).

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 11:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
naja jak čadto krmíte- pokud najednou ensežere tlik kolik by měl rozvrhni mu dávku klidně i na 3x denně. maso klidně přidej pokud vidíš že není v optimální kondici a granule kup klidně zátěžové enbo nám se osvědčili štěněčí- jsou dost výživné.
k obranyschopnosti- mužeš přidávat bylinky a ruzné vytamíny v ruzné formě- ovoce zelenina

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 11:48 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Krmime priblizne dvakrat denne. Ty zatezove granule nepujdou spis na speky bez primerene zateze? Pes neni moc v kondici - max. 10 km denne - takze se neda moc zatezovat :=)).

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 12:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
no ale pokud potřebuješ osvalit, tak ho musíš zatěžovat - jenom ze žrádla nenabere svaly nikdo!
10 km chůze není pro psa nic - potřebuje běhat (nejlépe za míčkem), plavat, cvičit. PAK by měl začít pořádně žrát (protože mu pohybem vytráví) a pak můžeš řešit zvyšování dávek a zátěžovky - bez pohybu ti buď žrát nebude (resp. bude žrát jen kolik potřebuje) nebo bude žrát to co mu dáš a za chvíli už nebude běhat, ale koulet se

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 12:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 14:46
Příspěvky: 278
Bydliště: PRAHA - ČR
a jak je to stím Ostropestřencem?
mohu dávat denně? anebo jinak?

_________________
Ferda,Dáreček,Sindy,Dasty a Eliška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 14:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dárek píše:
mám dotaz:
ten Ostropestřec můžu dávat každej den do vody nebo na piškot? myslím tím Dastíka - NO 32 kg
...
JAKÉ DÁVÁTE BYLINKY A NA CO?
Ostropestřec lze dávat denně, ale u bylin je pravidlo, že občasná týdenní abstinence posiluje účinek. Jinými slovy, tři týdny kapat, týden pauza, tři týdny kapat, pauza. Pak bych dal delší pauzu a tak dokola.
Bylinky dávám dle potřeby ty nejnutnější, ale chce to používat zdravý úsudek. Někdy méně znamená více.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 20:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Jsem trochu na rozpacích kolik bych měla štěněti toho masa dávat. V pěti měs.váží 19,5 kg,jestliže se má štěnatům dávat až do 10% váhy,tak jsou to skoro dvě kila,což se mi zdá obrovské množství. Mimo masa dávám kuřecí hřbety nebo jiné masité kosti. Dávám tak od oka, ráno půl balíčku mlétého třeba se srdíčkama nebo žaludkama.Misku vymete a vylíže do čista,tak jí dám na zkoušku třeba jeden hřbet,kdyby měla hlad,ale to si většinou jen čuchne a nechá ho.Jak se pozná,že je štěně tlusté a ne že mohutní?protože teď se mi zdá trochu baculatější, tak aby nedostávaly zabrat kyčle....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 21:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
No já nevím, nikdy jsem se podle žádných příruček neřídila, ale když to porovnám s mýma fenama, který váží 23kg a mají na den asi 1/2 kg masa+ příkrmy a hubené rozhodně nejsou, tak se mi zdá 2 kg denně opravdu hodně i když vezmu v úvahu že je to štěně.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 23:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Lucie Kratochvílová píše:
... chlazený maso, který hned udělám k večeři pro lidi i pro psy a nepřemražuju. Vždyť to musí mít ňáký higienický kontroly... teda myslim si :)

No jo, ale to varis, peces nebo jinak upravujes tepelne, ne? Nejite to prece syrovy.
yuyacho: Ale jinak si taky myslim, ze to maso je kontrolovany. Davam vsechno syrovy, rovnou tak, jak to prinesu z obchodu. Kdyz ho vyndavam uz druhej den z lednice, tak aby nebylo uplne studeny, jen ho preleju vodou z rychlovarny konvice. Ale to je asi zbytecny, spis jen pro muj pocit, ze taky obvykle nejim veci rovnu z lednicky... :-)

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28. čer. 2008 04:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Alča píše:
No já nevím, nikdy jsem se podle žádných příruček neřídila, ale když to porovnám s mýma fenama, který váží 23kg a mají na den asi 1/2 kg masa+ příkrmy a hubené rozhodně nejsou, tak se mi zdá 2 kg denně opravdu hodně i když vezmu v úvahu že je to štěně.


2 kg masa jí nedávám,abychom se špatně nepocopiliy,to jen,že se štěnatům těch 10% snad doporučuje,taky se mi to zdá hrozně moc.Má trochu faldy,tak nevím,jestli ted nabírá hmotu nebo tloustne,ale nekrmím jí žádnýma pacholíčkama nebo pribinákama.Vet taky neříkal,že je tlustá...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28. čer. 2008 08:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ak jej citit rebra ked na nu polozis ruku je to dobe ak ich necitis je uz gulata. ruku tak len jemne poloz, netlac a budes vidiet. a ak sa ti zda buclata tak jej proste trochu uber, vzdy je lepsie ked je stendo o kilo lahsie ako naopak. mne nikusa v tomto veku vyzerala ako z koncentraku :-) hoci zrala co do nej voslo

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28. čer. 2008 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
eliska píše:
ak jej citit rebra ked na nu polozis ruku je to dobe ak ich necitis je uz gulata. ruku tak len jemne poloz, netlac a budes vidiet. a ak sa ti zda buclata tak jej proste trochu uber, vzdy je lepsie ked je stendo o kilo lahsie ako naopak. mne nikusa v tomto veku vyzerala ako z koncentraku :-) hoci zrala co do nej voslo


tak jsem to udělala,jak říkáš a trošku baculatá je, žebra šly cítt až po trošku větším přitlačení.Dostene trochu mín ,denně chodíme na cca 2 hodiny na procházku.Je to tak ,že štěně docela rychle přibere a lehce zase shodí?

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29. čer. 2008 20:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
zbyňku - ale i kdyby jsme to maso měli jíst syrový :))), tak by mu z obchodu nic být nemělo, né? Proto mi to přijde zbytečný zamražovat, když ho hned zkrmím. Jasně, že to potom upravuju ;)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03. črc. 2008 10:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Naše vrátná má čivavu a ta jí včera roztahala sušené skořápky od vajec. A, že se jí to nikdy dříve nestalo. Čubina má špatné klouby i zuby. Tak jsem jí poradila, že má asi málo vápníku, aby jí dala syrové vejce i se skořápkou. Radši si to s vámi konzultuju jestli to nemůže té čubině nějak ublížit, když je to jen 1,25 kg prcek?

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: surova strava & post
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 08:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. pro. 2006 12:55
Příspěvky: 11
Bydliště: bratislava
na surovu stravu sme presli pred dvoma rokmi a zda sa, ze to ma na nasu zver (psy&macky&fretky) dobry ucinok, okrem surovej stravy sme zaviedli raz do tyzdna pre psy post, len o vode

labrador krival - zapal laktoveho klbu, veterinar povedal, ze s tym sa neda nic urobit, ze doporucuje skusit operaciu, okrem toho mal casto kozne problemy u labradorov vraj caste, postupne sa mu to zacalo zlepsovat a teraz je uplne vpohode, nekriva, nema ziadne kozne problemy, je svalnaty, zdravy a ma krasnu lesklu srst

viac ako potravinove doplnky sa nam osvedcili posty, vzdy ked maju zvierata nejaky problem, dostanu post, ked nasho hormona risa pred tromi mesiacmi dobil aziat, vytiahli sme mu ho z papule v poslednej chvili, drzal ho za hlavu a plieskal s nim vo vzduchu jak s handrou
riso bol dierkovany jak sitko a chodil o troch nohach, rozhodli sme sa ze ziadna veterina (s tym mame zle skusenosti, zacnu na psa vselico patlat, pichat, obvezovat, stahovat.. ) len sme mu rany obstrihali, vymili studenou vodou a nasadili post, mal sice hlavu jak melon, ale pomerne rychlo sa z toho vylizal a je uplne vpohode

to iste s kocurom zahnisala mu nejaka rana na krku, bola z toho velka mekka hrca, tiez post a trpezlivost, hrca mu praskla za par dni, hnis vytiekol a krasne sa mu to zahojilo (zo skusenosti - na veterine by ho napichali, rezali, obvezovali a trvalo by to podstatne dlhsie plus by sa mohli pridat komplikacie ako zaparena pokozka pod obvezom a podobne, plus stres zvieratu k lieceniu zrovna nepomaha, lebo vo finale je to samotne zviera, ktore same seba musi vyliecit a psychika je dost podstatna :-)

krmime: uvarime zeleninu, trebars kapustu, do vyvaru namocim ovsene vlocky, k tomu surove vajicka alebo surove meso, najcastejsie kuracie chrbty, u nas sa daju obcas v mesiarstvach zohnat "kuracie kosti" v cene 10 Skk za kilo, co su vlastne casti kuracich chrbtov, na ktorych je este stale dost mesa a kuracie koze

granule nedavame vobec, pouzivam ich len nudzovo z cistej pohodlnosti ked niekam cestujem, po granulach zvierata aj viac pachnu, kedze v granulach je kopec toxinov, ked jeden znamy rozmyslal ako zarobit peniaze, nie nadarmo ho napadlo, ze by mohol vyrabat granule pre zvierata, lebo tento biznis... na poslednej svetovej vytsave maciek som si vsimla, ze stanok whiskas bol vysvieteny jak stajna porsche :)

pre porovnanie:
bezne granule dostat za 60-130 Skk / kilo a vyrobcovia sa snazia presadit vyrokmi tipu - obsahuje minimalne 20% mesa!
ked si kupite kuracie chbty v cene 20 Skk / kilo, tak mate 100% mesa, cisteho, nespracovaneho, urceneho pre ludi, cize aspon ake take normy splnajuceho

a ked by clovek zacal meditovat nad tym co sa skryva za ingredienciami uvedenych na obaloch s nazvom "vedlajsie produkty zivocisneho a rastlinneho povodu", urcite by sme sa dockali barsjakeho prekvapenia :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 09:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Já krmím převážně granulemi a vařím tak 2-3x do týdne,podle toho jak mi to výjde.Zkouším syrové a Maxovi to teda jede,ale tak to vždycky aspoň na minutku hodím do vroucí vody(pro ten pocit jak říká Zbyněk).
Chtěla jsem se ale zeptat...mám ode dneška na hlídání psa od kámošky a ten je na granulích(pedigrie-fuj-píše se to tak?).Už jsem to konzultovala a paniky přesvědčila na lepčí a dietnější značku,ale myslíte že mu můžu dát i to co dělám svému,tj.Syrové kuřecí,zeleninu a třeba rýži?

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 09:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Adyna, líbí se mi tvůj přístup. :icon_thumleft: :sunny:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 09:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Desenský píše:
Adyna, líbí se mi tvůj přístup. :icon_thumleft: :sunny:

a neni to trochu extrém, potrhanýho psa nevzít k vetovi? zvlášť od asiata, kdy moh mít vnitřní zranění? :? Ne vždy by se to mohlo vyplatit, i když tento případ je super a nejideálnější možnost i konec


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 09:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. pro. 2006 12:55
Příspěvky: 11
Bydliště: bratislava
urcite mu to neublizi
niektore psy tento prechod na surovu stravu znasaju tazsie, roky krmenia granulami urobia so zazivanim svoje
moze mat napriklad srajdu, preto to casto ludia vzdaju a pokracuju v granulach, pritom je to len taka liecebna krizicka telo sa zacne cistit a zvykat si na prirodzene zradlo
vyskusaj a keby boli burlive reakcie tak urob ten prechod postupne, obmedzuj granule a cim dalej tym viac pridavaj postupne ine suroviny :)

napriklad nasa fretka bibka k nam prisla v troch rokoch, okrem granul si do papulky nechcela strcit nic ine, s nou to bola poriadna fuska, ale posty a trpezlivost urobili svoje, krok za krokom, trvalo to mozno polroka... najprv sme ju naucili na zltko, meso uplne odmietala v akejkovek forme, az raz ked sme sa hecli a dali jej poriadny post, nieco sa jej v hlavicke zvrtlo a pristihla som ju jak kradne mackam cely kuraci chrbat, zavliekla si to pod skrinu a tam kmasala, odvtedy sa ide za kuracinkou potrhat a zere nam uz aj naklicenu sosovicu, hrasok, ovocie, hrozienka...
z granul neprijemne smrdkala, co znacka granul to iny smradek z nej razil, teraz uz smrdka vcelku prijemne :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 09:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lada píše:
aspoň na minutku hodím do vroucí vody(pro ten pocit jak říká Zbyněk).

na minutku je to k ničemu, chce to alespoň půl hodiny, nejlépe hodinu aby to bylo k něčemu platné


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 09:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Evo, záleží na tom, jak moc ten pes dostane. Romynu jsem už také několikrát vyndaval psům z huby, když někomu rupnul obojek nebo tak něco, chvilku třeba nevypadala dobře, ale vždycky to rozchodila a je v pohodě. Pravdou je, že dělám alternativní medicínu, tak ty doktory moc nepotřebujeme, nebo jen když už je nejhůř, ale to soudný člověk vždycky pozná. Jde o to, necpat do psů nic, co není třeba, jenže lidi si do psů nechávají cpát ATB hned mezi dveřmi ordinace, pak i všemožné chemky po kýblech a pak se diví, že jejich psi nemají žádnou imunitu.
V podstatě, když se člověk zamyslí nad tím, proč vesničtí psi vydrželi vždycky víc, tak jen proto, že ty ATB do nich jen tak nikdo necpal a o průmyslově vyráběných chemických preparátech ti psi ani nikdy neslyšeli, natož aby je zažili. Logicky z toho vyplývá, že oba extrémy jsou špatně, ať už nechat psa zdechnout bez pomoci, tak i rvát do něj všechno možné, už když ho ofoukne, nebo malinko zakulhá. Pořád tvrdím, že není nad selský rozum. Ale kdo tu hlavu dneska používá, když je méně pracné spoléhat na to, že za něho zaměstná mozkové závity někdo jiný...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 09:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
jo jo,půst je silná věc a dají se s tím řešit neuvěřitelné věci.Mohla bych nasadit jednodenní půst skoro půlročnímu štěněti?

Add lada - určitě mu ta strava po dobu hlídání neublíží,ale co potom,až ho vrátíš?Nevím,jak dlouho ho budeš mít....Třeba už nebude ty granule chtít a pánici zase nebudou chtít krmit ,jak si ho krmila ty...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 10:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Rudo, to samozřejmě, já jenom že mi to vyznělo že když si do toho psa nalil kýbl vody, že vytek těma děrama. Nevím, znělo mi to tak, že půst pomůže na vše a aby se toho někdo nechytil (už se mi to jedno stalo, že jsem řekla aby to nechali bejt a šli z avetem až jestli se to zhorší a oni se na to vykašlali úplně a pak mi nadávali). Jinak mezi vetama se pohybuju dost na to, abych věděla, co je to za zvěrstvo :evil: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 10:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
Mellorn píše:
Mohla bych nasadit jednodenní půst skoro půlročnímu štěněti?

na chovatelskych strankach bernakov som citala ze nasadzuju post raz tyzdenne aj stendam ale len na pol dna, to jest ze vynechaju dve davky a vecernu uz stendo dostane. myslim ze pisali a svojej 5 mesacnej cubine.

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 10:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
eliska píše:
...nasadzuju post raz tyzdenne aj stendam ale len na pol dna, to jest ze vynechaju dve davky a vecernu uz stendo dostane. myslim ze pisali a svojej 5 mesacnej cubine.
Týdně to nedělávám, ale občas to neuškodí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 10:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Na ten půst u štěněte jsem se ptala i proto,protože je trošku,jak říká Eliška "gulatá".Sice jsme dávky snížili,ale na plavání nám teď nepřeje počasí. A během vycházek zase tolik neběhá,to musí u sebe mít jiného psa :lol:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 12:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. pro. 2006 12:55
Příspěvky: 11
Bydliště: bratislava
stenatu ten post neuskodi, aspon sa trosku precisti, bude aktivnejsie a zostria sa mu zmysly, v prirode sa zver tiez furt nevala s nacpatym bruchom :) stoji za to si ten den o cistej vode aj na sebe vyskusat, velice zajimave, clovek sam seba prekvapi a vyprazany syr zavetris na kilometer

vobec by som sa nestresovala, ze by pes po par porciach kuratka uz nechcel svoje stare granule, tie granule su robene tak aby psom chutili, inak by nebol ziadny biznis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. črc. 2008 14:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tak jsem si objednala 10 kg sušenýho masa, až přijde, dám vědět jak to vypadá, jak to Bonymu šmakuje.... budu ho mít i na ohlášeném čundru, tak kdo pojede, může si říct a dáme ochutnat....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. črc. 2008 19:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Ruda mi poradil na ty slzící oči maso i vařit.To co jí dávám jsou mimo jiné kuř.hřbety. Jestliže je uvařím,měla bych jí asi to maso obrat,vařené kuřecí kosti psi nesmí,je to tak? nebo pečené? :-k Dnes měla vařené ml. hovězí a chutnalo jí.Doufám ve zlepšení těch slzících očí...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. črc. 2008 20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Já teda všechno maso vařím, kuřecí hřbety, kuře, křídla, stehna, všechno krmím i s kostmi, ale ke každému masu s kostí dávám třeba hovězí srdce, nebo hovězí hrubomleté, vždycky se snažím aby poměr masa převažoval a problémy nikdy žádné.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. srp. 2008 19:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
co říkáte na to že bych jako přílohu k masu dávala nekvalitní granule? Ne že bych to dělala schválně, ale vyhráli jsme 30 kg Bono...
Jak to vůbec děláte s přílohama? Všichni píšete jak psům nevaříte, ale přílohy přece vařit musíte!

Jinak pokrok - Barda už žere polosyrové - není z toho nadšený, ale žere. Ale syrové pořád plive.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. srp. 2008 19:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Já teda taky lehce vařím, protože naše čuby syrové nežerou, tím pádem vařím i přílohy, tj. rýži, ovesné vločky přisypu k vařenému a ony dojdou v páře. Těstoviny dávám jenom vyjímečně.
Levné granule co jsme vyhráli jsem vždycky rozdala sousedům, ale možná by se jako příloha mohly dávat :?:

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. srp. 2008 08:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
Petra píše:
co říkáte na to že bych jako přílohu k masu dávala nekvalitní granule? Ne že bych to dělala schválně, ale vyhráli jsme 30 kg Bono...

ked nieco vyhrame ide to podla kvality roznym ludom, kvalitu BONO darujem susede ktora dava tesco, roalky zvacsa za par korun predam. prilohy okrem zeleniny davam zriedka, ryzu mi pluju po byte a ovsene vlocky staci preliat horucou vodou

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. srp. 2008 13:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
naco zbytocne kazit dobru domacu papanicku chemickymi prisadami z nekvalitnych granul? :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 11:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Uff, pročetla jsem si tohle téma, snad na pár příspěvků celé. Chci u nás doma zavést syrovou stravu pro naši pesici. Přivedl nás k tomu ale jeden důvod - drbe se. Nemá vylysalá místa, parazity jsme za pomocí vetů vyloučili. Veti chtějí dietní granule (teď teda dostává eukanubu dermatois, oni je chtějí vyměnit za jiné) plus napíchat kortikoidy .. na to jim s..ru. Tvrdí mi že masem psa zkazím, že mu vypěstuju alergii a podobně. Ale tomu prostě nevěřím. Prý má atopický ekzém. Jedná se o trvalý problém, který má asi už od štěněte. Zatím jsme žádnou změnou v jídelníčku nedosáhli nějakého výrazného zhoršení/zlepšení, ale vždy se jednalo (na rady veterináře) o granule. Jen po nasazení momentálního krmení došlo ke lepší kvalitě srsti (dřív měla chloupky roztřepené na několikrát). Musíme ji zhruba po 14 dnech vykoupat, používáme nějaký spešl šampón a balzám. Po něm má tedy výrazně hebčí srst a pár dní po vykoupání (tak 2-3) se drbe míň. Pak se ale zase zmastí, jakoby zašpiní, začne víc smrdět a jak se začne drbat víc, tak ji zase vykoupeme. Pokud by byl třeba nějaký tip na bylinkový vývar na zmírnění svědivosti, tak beru. No ale zpět ke krmení, které si myslím je základní kámen všech problémů.

Pro maso pojedu na jatka, ještě nevím co od nich můžeme přesně dostat, ale vím že buď mleté maso nebo odřezky (svalovinu), ale i chrupavky, kůže, .. doufám že třeba i nějaké vnitřnosti a prostě takový "průřez" všeho.
Mám ale pár dotazů ..

Jak na maso přejít? Dát jeden den hladovku a pak rovnou krmit (krmíme 2x denně). Nebo jí třeba 3 dny dávat ráno maso večer granule? A pak už jen maso.

Jaké maso pro přechod použít? Chtěla jsem začít na čistém hovězím (tedy bez příměsi jiných zvířecích druhů, ale ne čisté maso, i ty chrupavky a podobně, ale vše jen kravičky). A až později (třeba po 2-3 týdnech) začít přidávat i jiná masa (vepřové, drůbeží, ryby). Jde mi i o to, že pesina má ty drbací problémy. Jistě jsou způsobeny svinstvem z granulí, takže budu dávat i ostropestřec (ten dám asi už dnes do granulí, po tom co jsem si tu přečetla - to maso hned nekoupím a navíc ho chci nechat přemrazit). Ale myslela jsem, že postupným přidáváním by jsme když tak přišli na alergii, pokud má na nějaké maso. A nebo se na to mám vyfláknout, rovnou jí dávat od všeho něco, jednou hovězí, druhý den drůbeží a až pokud se drbací problémy neupraví řešit nějakou vylučovací dietu?

A snad poslední dotaz .. vždy nám bylo doporučováno krmit 1/3 maso, 1/3 přílohu a 1/3 zeleninu. Ale jak jsem pochopila, tady moc pejskům přílohy nedáváte, spíš občas ... se zeleninou jsem taky moc nepostřehla jak moc ji dáváte/nedáváte. Pokud jsem pochopila správně, tak příloha je jen na pocit "nasycení" tedy psovi nedá nic a taky že obilninové nejsou moc vhodné. Přílohy pro psy znám tři - rýži, ovesné vločky a těstoviny .. po vyloučení obilnin mi zbývá jen ta rýže. Předpokládám že by na nás psina koukala moc hladově, takže bych jí aspoň ze začátku přidávala rýži pokaždé. No a co ta zelenina? Někde jsem četla že mrkev, petržel a celer mají dobré pročišťovací účinky. Mám jí to dávat? Případně jinou zeleninu?

Moc díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. pro. 2006 12:55
Příspěvky: 11
Bydliště: bratislava
to je super, ze si sa rozhodla neriesit to cez veterinarov, surova strava a posty urcite tvojmu psovi pomozu, vyssie mam prispevok na tuto temu, nas labrador mal tiez kozne problemy a teraz ma krasnu srst
ked zacnes so surovou stravou, tak moze mat tvoj pes aj prechodne zhorsenie stavu alebo ho prezenie, ale proste vydrz a pozeraj na to tak, ze je to liecebna kriza a telo sa cisti od svinstva co sa v nom nahromadilo, akakolvek zelenina je fajn, mrkva, petrzlen, kapusta, kalerab, niekedy v obchode berieme aj mrkvovu vnatku a barsjake listy co ludia vyhadzuju ked kupuju zeleninu, to pokrajam, pridam par kuracich kozi alebo trochu mesa a uvarim vo vode a potom pridam ovsaky a surove meso, my krmime kuracim, pride mi relativne najmenej zahumusene a ovsaky im lepsie travia ako ryza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Je zvláštní že kuřecí se považuje za nejlepší maso .. je pravda že krávy na výkrm asi taky moc fajn život nemají, ale když si vemu velkovýkmny brojlerů, kde většina není ani schopná chodit .. tak to ty krávy jsou na tom líp .. škoda že nemáme nějaké domácí, i když mám známýho, co má takovej statek, možná by se u něj občas něco našlo, třeba by se to normálně snažili zpracovat, ale možná se toho rádi zbaví, zkusím mu večer cinknout.

S dočasným zhoršením stavu počítáme, ale ráda bych jí nějak ulevila, ale nevím jak. Vím jak je svědění nepříjemné, sama jsem se po skoro 30ti letech zbavila atopického ekzému - zjistila jsem že za vším byla "blbá" intolerance laktózy. Zkusím napsat dotaz do tématu srst, tady by to mělo být o krmení ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 12:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Já krmím 2/3 masa a zbytek zeleninu a přílohy. Zeleninu dávám veškerou kořenovou včetně natě, pórek, různé bylinky, všechno čerstvé a nebo mražené. Vynikající jsou kopřivy, které přidávám nasekané a spařené.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. srp. 2008 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. pro. 2006 12:55
Příspěvky: 11
Bydliště: bratislava
skus mu zacat davat tie posty len o vode a prechadzat na normalne prirodne zradlo, to svrbenie mu casom zacne ustupovat, tieto veci treba riesit zvnutra a nenechaj sa opinkat prosebnymi ocami, pes ten post zvladne, je to normalna prirodzena vec, hlavne ty to zvladni a nehovor si, ze ho trapis chudacika hladom, ale naopak, ze jak sa ma tvoj pes dobre, ze si mu konecne dala sancu sa vyliecit :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 121 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!