Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 09. kvě. 2024 21:45
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 11:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Ad navykání na syrové- osvědčilo se mi nejdřív maso jen chviličku povařit, tak že navrch byla vrstvička vařeného, ale uvnitř syrové a přes tuhle přechodovou fázi naučit na syrové. Čubís teď je momentálně schopna žrát bez obtížívařené, syrové, granule zeleninu.
Ad faleška- doporučuji snížit dávku veškerého žrádla, nejen toho s vápníkem. Hyena takhle měla za plné zátěže 14 dní třetinové porce a faleška byla docela rychle zažehnána. Sice zhubla, ale při znovu navýšení krmné dávky se rychle srovnala. Probém byla spíš ta zátěž,páč se mi poprvé stalo, že jsme byly běhat a na postroji jsem táhla já čubu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Tak zkusím celé krky syrové i lehce povařené.Budu u misek hlídat a příp.zasáhnu, kdyby se mi něco nezdálo.Myslím kvůli těm kostičkám.Díky,díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 11:56 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Stanislava Horáková píše:
Tak asi zkusím krky.Oba váží kolem 10kg,jsou dospělí.Bojím se, že když dám třeba celý skelet,nepokoušou to na malé kousky a budou se třeba dusit nebo jestliže jim to posekám na kousky,budou hrany kostí ostré.
Krmíte někdo syrovými krky a skelety také malé psy?


Malé, dospělé psy bych krmila jednou denně a kosti jenom občas - jako zpestření - syrové skelety bych porcovala, aby se neudávili. Podle trousků hodně poznáš. Dobrá je třeba morková kost, kterou nerozkoušou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 12:00 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Stanislava Horáková píše:
Tak zkusím celé krky syrové i lehce povařené.Budu u misek hlídat a příp.zasáhnu, kdyby se mi něco nezdálo.Myslím kvůli těm kostičkám.Díky,díky.


Raději je nevař, kosti se pak štěpí a jsou nebezpečné. Lepší jsou syrové.
A malé množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 12:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Kolik tedy asi krků pro 10ti kilového psa?Přijde mi, že jsem v této sekci nenašla nikoho , kdo by syrovým krmil malého psa nebo se pletu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 12:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
co jsem slyšela, tak krmit krkama neni moc dobrý, protože pes kosti většinou nerozkouše a ty se mu můžou usazovat v žaludku (když je s nima opravdu krmen a ne že je občas dostane)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 12:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dorotka píše:
Stanislava Horáková píše:
Tak asi zkusím krky.Oba váží kolem 10kg,jsou dospělí.Bojím se, že když dám třeba celý skelet,nepokoušou to na malé kousky a budou se třeba dusit nebo jestliže jim to posekám na kousky,budou hrany kostí ostré.
Krmíte někdo syrovými krky a skelety také malé psy?


Malé, dospělé psy bych krmila jednou denně a kosti jenom občas - jako zpestření - syrové skelety bych porcovala, aby se neudávili. Podle trousků hodně poznáš. Dobrá je třeba morková kost, kterou nerozkoušou.
mýmu 10 kilovýmu vořechovy taky občas dávám syrový, a dávám mu cokoli, jen ne moc krky, ty moc nekouše. Jinak má asi nejrači kčídla. A proč jim nedat skelet? maj taky zuby né?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 12:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Se z toho zblázním.Zrovna jsem si je pro psy koupila.Jsem zase na začátku.Co si tedy představit pod pojmem krmení syrovým masem,mám-li doma dva 10ti kilové voříšky,zvyklé na vařené maso,příp.granulky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Můj pes (labrador - 40 kg) měl zhejčkaný trávení z granulí. Tj. jakmile našel a sežral ostrou kost, tak si ji zapíchnul ve střevech a museli jsme na veterinu. Takže jsem ho radši začala na kosti zvykat. Kupované kuřecí jsou měkké. S tím jsme nikdy problémy neměli. Nejhorší jsou ty dlouhé kosti, které se štěpí na ostré úlomky. Takže si dáváme pozor na králičí a divočinu. S tím mám nejhorší zkušenosti.

A, že se mu ty kosti zapíchly ve střevech, jsme poznali až druhý den, ne při žraní, to mu naopak moc šmakovalo.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 13:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. zář. 2006 19:05
Příspěvky: 37
Bydliště: praha
Já mam psa 10 kg a krmím syrovým masem. Kuřecí krky krájím napůl, a přidávám k nim nějaké maso , třeba pár žaludků, protože je tam málo masa v poměru k množství kostí. Ty krky jsou tak polovina dávky a k tomu nějaké maso bez kostí. I tak je nedávám moc často. Jinak dávám kuřecí hřbety a ty krájím . Koupila jsem velký ostrý nůž a pižlám to tak na 6 - 8 kusů. I tak to ještě pes přežvýkává. Mám už na to krájení takový systém :-). Možná je to krájení zbytečné, ale takhle je to v pohodě. Jiné maso mu taky nakrájím ne takové nějaké přiměřené díly. Přidávám k tomu syrovou zeleninu (mrkev, brokolici, květák, rajče ) a pak vločky, rýži nebo těstoviny a občas přidám roboran. Kupuju normálně chlazené maso pro lidi, nakrájím a zmrazím porce do pytlíku a každý den ráno jednu vytáhnu. Občas dám filetu. V podstatě jsem to tady vyčetla, akorát to krájím, což se pro velké psy asi nedělá a tak nějak aby ta dávka měla přibližně těch 200 g.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 13:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
je fuk jestli masem krmíš 10 kg psa nebo 70tikilovýho, jen upravíš váhu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 13:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Eva Štemberová píše:
asi největší riziko je to při kálení :wink:


Tak tohle měl César. Začalo to průjmem a pak už mu nešlo nic ani krev, ale furt to zkoušel. Jednou to bylo tak špatný, že se nemohl ani postavit na nohy. Naštěstí šla kost vždycky vyndat konečníkem, takže nedošlo k operaci.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 13:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
nekupoval jste někdy někdo zelené neprané drštky normálně u řezníka? je to pro psa hrozně zdravé,vím,že to má vetamix,ale já zatím nemám mrazák,pod 50 kg to nepřivezou a ve zveráku to nemají. jinak všeho s mírou to platí. Já kupovala krky po dlouhé době,čuba snědla na snídani skoro půl balení,ale zase je dlouho nedostane.mě se jeví ideální ty kuřecí křídla a hřbety.má to chrupavku i kůži. S vnitřnostma jsem opatrná,opravdu je moc nedávám,kromě srdíček a žaludků.slezinu a játra a ledvinky vlastně vůbec.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 14:39 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Stanislava Horáková píše:
Myslím, že to tady psal Tchoř, že se mu málem udávil pes, když mu hodil celej skelet.
čtu vše, jen jsem nenašla takto krmené voříšky.Chci pro psy to nejlepší,proto se tak ptám,nechci jim svým experimentováním uškodit.Tak sorry...

číhni třá semka
http://www.brunifid.com/vk_krmeni.htm
nebo semka
http://www.baron.cz/index_kat.asp?ID_PARTNER=551/
tam si počteš 8)

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 14:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Mellorn píše:
někde jsem četla, že vnitřnosti všeobecně by se neměly dávat moc často.konkrétně proč slezinu ,nevím,možná,je to jako s játry,které se nedoporučují pro vyšší obsah odpadních látek z těla ,které se tam koncentrují.ale teď možná vařím z vody :roll:

Játra vetsinou doporucují 1x tydne.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 14:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Desenský píše:
Johule píše:
ví někdo jak je to s tou slezinou?
[color=darkred]V malém množství neškodí nic, ale u zmíněné sleziny je už i malé množství velké oproti ostatním vnitřnostem. Vlk by samotnou slezinu nesežral, ale spolu s dalším masem je to dobrým doplňkem stravy. Psům tyto věci dávám jen svátečně a ve skutečně malém množstvícolor]

Zkoušela jsem šteneti zatím dávat v malem množství syrove kuřecí, vepřové. To bylo v pohode. Chutnalo mu. Pak jsem zkusila čerstvé "kančí". To si nevzal a držel od nej pekný odstup, sotva se přiblížil...nechal ho ležet a dost podivně na to koukal. Proč?

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 15:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Věra Mannaertsová píše:
Pak jsem zkusila čerstvé "kančí". To si nevzal a držel od nej pekný odstup, sotva se přiblížil...nechal ho ležet a dost podivně na to koukal. Proč?

Onehdá jsme pro psy dostali zbyty kančího (ořezy a tak) a psové se toho vyloženě báli ... aji vařenýho ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 15:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
tinta76 píše:
Věra Mannaertsová píše:
Pak jsem zkusila čerstvé "kančí". To si nevzal a držel od nej pekný odstup, sotva se přiblížil...nechal ho ležet a dost podivně na to koukal. Proč?

Onehdá jsme pro psy dostali zbyty kančího (ořezy a tak) a psové se toho vyloženě báli ... aji vařenýho ...

Ano, muj Bart se toho taky jakoby bál. Nerozumím proc. A to je napul lovecké plemeno:-)

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 15:46 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Holky zvěřinu v žádném případě syrovou nedávejte,musí se to pořádně provařit! Zvěřina bývá plná parazitů,tak bacha


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 16:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
janaA píše:
Holky zvěřinu v žádném případě syrovou nedávejte,musí se to pořádně provařit! Zvěřina bývá plná parazitů,tak bacha


Zvěřinu už po týhle zkušenosti vodmítám ... veškerou ... čék se s tim vařil a stejně to bylo k ničemu ... Jinak, že by z toho chytli nějakýho parazita, se díky tomu jejich strachu vůbec neobávám :D

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 16:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no a víš jak bylo zvíře odloveno? Jestli to neni zrovna ten případ jak se tu probíral s tim strachem z řeznictví. Nebo to prostě jenom nezná a neví že je to jedlý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 16:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Eva Štemberová píše:
no a víš jak bylo zvíře odloveno? Jestli to neni zrovna ten případ jak se tu probíral s tim strachem z řeznictví. Nebo to prostě jenom nezná a neví že je to jedlý.


Tak tahle spojitost mě taky napadla ... ale podrobnosti vo ulovení toho nebohýho zvířete vědět fakt nechci ... radši si budu myslet, že nevěděj, že je to k jídlu ... každopádně zvěřinu už ne ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29. kvě. 2008 10:08 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Mellorn píše:
Ajka>co myslíš těma packama? vepřové nožičky? ty mi zatím syrové nesežrala,jsou na ni ještě moc velké.Ani morkovou kost nerozhryzala,ani jsem nevěděla,že se štípou,dobré vědět.díky.



Vepřové packy dávej jenom vařené ( u vepř. syr. masa hrozí pseudovzteklina ) a nedávej ty pařáty bo se ti udusí. Nebo rozvařit a umlít. Morkové kosti jsou hovězí a ty se syrové stopro neštípou a psi je nerozkoušou, mají je spíš na posílení žvýkacích svalů a pro zábavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29. kvě. 2008 11:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
dorotko, co myslíš tou pseudovzteklinou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29. kvě. 2008 11:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Asi se jedná o Aujezskyho chorobu

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29. kvě. 2008 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
alča pokud vím tak ta se u nás už nějakou ob nevyskytuju

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29. kvě. 2008 11:46 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Alča píše:
Asi se jedná o Aujezskyho chorobu


Ano. Sdělil mi to veterinář, který doporučuje krmení syrovou nebo vařenou stravou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29. kvě. 2008 11:48 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Dorotka píše:
Alča píše:
Asi se jedná o Aujezskyho chorobu


Ano. Sdělil mi to veterinář, který doporučuje krmení syrovou nebo vařenou stravou.

zkopčeno z jinýho fora
Byla tu diskuze na tohle téma, ptala jsem se na to nedávno odborníka na Aujeszkyho nemoc, MVDr. Šatrána, jak je to s krmením syrovým masem a výskytem této choroby u vepřového, tak pro ty, co vás to zajímá, jeho odpověď:

děkuji za vaši zprávu a k vašemu dotazu bych rád řekl následující. Pokud se týká vepřového masa, nemusíte mít starch jej zkrmovat psům, protože ČR je prostá ACH (Aujezskyho choroba) a riziko přenosu je nulové. Rovněž tak maso v krmivech pro psy je tepelně ošetřeno a proto nemůže být zdrojem nákazy.

V našich podmínkách je z pohledu ACH rizikové zkrmování syrového masa, či orgánů divokých prasat. V jejich populace virus koluje. Zde však plně postačí pokud maso uvaříte, tak jak je běžně zvykem. Riziko nepředstavuje ani tak maso které je běžným způsobem tepelně upravené, ale k nákaze dochází především u loveckých psů kteří při vykolování a zpracovávání ulovených kusů mají přístup k tepelně neošetřeným zbytkům.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29. kvě. 2008 12:55 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Renato,
tak a teď babo raď. Ty vaříš?
Já vepřové raději skoro nedávám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29. kvě. 2008 13:58 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Dorotka píše:
Renato,
tak a teď babo raď. Ty vaříš?
Já vepřové raději skoro nedávám.

ti teda poradim dyš myslíš :lol:
No já vepřový dávám akorát vlastně ty nožičky a to klidně syrový.Občas maj kůže,ty jí uvařim třá se zeleninou nebo někdy přílohou.Jinak ho taky nedávám,ale kdyby jo,nejspíš bych dala syrový.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 08:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Má dotaz na vajíčka, o kterých tu hodně píšete. Vím, že je dávát psům hodně lidí, ale já jsem vždycky měla trochu strach...ani nevím proč, možná ta představa syrového vejce, které může být pro nás lidi nebezpečné..
chci se proto zeptat-jestli to chápu správě, žloutek se psům dává proto, aby měli hezčí srst? A bílek by se dávat neměl? A k čemu je ta skořápka? Nemůže jí to nějak uškodit? To ji normálně rozdrtíte a pes ji sní? :?:

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 09:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Myslím,že syrové vejce je v pohodě,ale dávám tak 1x týdně jedno.Bílek ne,nevím úplně proč,ale taky jsem slyšela,že by se nemě dávat, jen žloutek a skořápku,kterou rozdrtím v ruce a vmíchám do masa,většinou mletého,ona by si ji jinak vypreparovala.Skořápka je na vápník a tráví ji v pohodě. :wink:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 09:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
vajíčko když dávám tak je dávám třeba zbytky z obalování řízku nebo tak. a nebo rpostě vezmu vajíčko a hodím jim ho do misky- celý i se skořápkou

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 09:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
ajka píše:
vajíčko když dávám tak je dávám třeba zbytky z obalování řízku nebo tak. a nebo rpostě vezmu vajíčko a hodím jim ho do misky- celý i se skořápkou


Tak celého vajíčka by se Sára netkla, ale zkusila jsem jí smíchat žloutek a rozmačkanou skořápku s těstovinama a vývarem a v pohodě to snědla, i když ze skořápek byla trochu překvapená, co to jako je za novotu :lol:

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 11:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
tiez davam cele vajicka, bielka neoddelujem, kedze ich maju raz tyzdenne. bielka brania vstrebavaniu jedneho vitanimu, lenze to pri vysokej konzumacii. ani v prirode im nikto vajcia neseparuje. spociatku je sice zabava pozerat na psa ako nevie co ma s celym vajickom robit lenze oni sa to pri troche pomoci velmi rychlo naucia :-)

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
eliska píše:
tiez davam cele vajicka, bielka neoddelujem, kedze ich maju raz tyzdenne. bielka brania vstrebavaniu jedneho vitanimu, lenze to pri vysokej konzumacii. ani v prirode im nikto vajcia neseparuje. spociatku je sice zabava pozerat na psa ako nevie co ma s celym vajickom robit lenze oni sa to pri troche pomoci velmi rychlo naucia :-)

Souhlas, vajicko dávam komplet, 1x tydne, bud varene, nebo syrove.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě. 2008 08:41
Příspěvky: 20
Bydliště: Mnětice, Pardubice
se skorapkou? :shock: to by mě nikdy nenapadlo. Já mu začala dávat vejce rozmíchaný bez skořápky a během 14 dní se u něj projevila nějaká alergická reakce a teď je celej vopelichanej, vypadá jak prožranej od molů. A to je celou dobu pouze na granulích K9, sem tam vařené kuřecí či vepřové a ta vejce. Tak nevím, co mu nesedlo, každopádně teď máme dietu, pouze granule Fit-Croc (z Barona) vitamin E a pupalkoý olej. A časté koupání protialergickým šamponem. Teď jen doufám, že se srovná...naposled jsme s tím zápasili snad půl roku :cry:
nemáte někdo zkušenosti s takovýmto problémem? spravilo by to skrmování pouze masem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 12:07 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Věro i se skořápkou nerozklepnuté?
Já dávám taky někdy rozklepnuté syrové vajíčko. Skořápku jest nechce, tak psa nenutím. Naštěstí jsem zatím u psa nepostřehla alergii na cokoliv.

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 12:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Hm..další zajímavé věc-pupalkový olej.Někde jsem o něm četla, ale bojím se to aplikovat na psu, když neznám souvislosti.Myslíte si, že třeba lžička denně pupalkového oleje, může psům prospět? Stejně jako lidem? Ještě jsem někde četla o pivovarských kvasnicích (Pangamin)..Sama je užívám a dočetla jsem se, že to dává někdo i psům pro zlepšení střevní mikrofóry a potažmo dalších tělesných funkcí.
Má někdo s prvním či druhým zkušenost?

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě. 2008 08:41
Příspěvky: 20
Bydliště: Mnětice, Pardubice
ten pupalkový olej nám poradila veterinářka, prý mu ho mám dávat už pořád, že mu to jen prospěje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Naja píše:
Věro i se skořápkou nerozklepnuté?
Já dávám taky někdy rozklepnuté syrové vajíčko. Skořápku jest nechce, tak psa nenutím. Naštěstí jsem zatím u psa nepostřehla alergii na cokoliv.

Skořápku zatím nedávam, chtěla jsem to zkusit, ze to rozdrtím a přimíchám jako zdroj vápníku do jídla. Pak mi nekdo rekl, ze práve skorápka je u vajec nositelem salmonely, tak jsem od toho upustila.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 12:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Janinka> tady je prospekt k tomu pupalkovému oleji,dává se po kapkách denně http://www.baron.cz/index_kat.asp?ID_PARTNER=551/pes/pupalkovy-olej- ... 00583.html, ale asi se dá koupit normálně v lékarně

já ho nedávám,mám od nich micromineral a ted nově k masu sušené byliny a zeleninu,taky se dává lžíce denně,čuba vypadá zdravě.

Annie - ty CDvetové granule mi čuba moc jíst nehce,akorát když už není nic jiného tak je teda milostivě sežere,ale po těch Rudových kuličkách se může utlouct,ale stejně dostává masíčko. :lol:

Možná ji zkusím z legrace dát celé vejce,co na to bude říkat,doma máme na chodbě a v kuchyni lino :D Když jsou ty slupky jemněji nadrcené,tak je sežere v pohodě.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 12:22 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Aniii píše:
se skorapkou? :shock: to by mě nikdy nenapadlo. Já mu začala dávat vejce rozmíchaný bez skořápky a během 14 dní se u něj projevila nějaká alergická reakce a teď je celej vopelichanej, vypadá jak prožranej od molů. A to je celou dobu pouze na granulích K9, sem tam vařené kuřecí či vepřové a ta vejce. Tak nevím, co mu nesedlo, každopádně teď máme dietu, pouze granule Fit-Croc (z Barona) vitamin E a pupalkoý olej. A časté koupání protialergickým šamponem. Teď jen doufám, že se srovná...naposled jsme s tím zápasili snad půl roku :cry:
nemáte někdo zkušenosti s takovýmto problémem? spravilo by to skrmování pouze masem?

Anii, mám tuhle zkušenost, dokud jsme byli na granulích, tak Dorota měla furt nějaké pupínky, boláky, prý alergie. Ven jsem nosila Fenistil, a když ji něco štíplo, tak jsem ji namazala, aby neměla ty pupence tak veliké. Měla takové hrudky po celém těle, záleželo, jaký hmyz jsme potkaly a jak dlouho nás doprovázel. Stačily i ty minimušky. Anča pořád kulhala na ňákou nohu. Tak jsem se jednoho dne naštvala, vyházela pytle s granulemi a začala kupovat maso.Do půl roka se naše zdravotní problémy vyřešily. Krmím je normální stravou několik let a dobrý.Ťuk,ťuk.. Stačí si to trochu nastudovat a pak to jde samo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 12:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
skořápku dávám - klepnu celé vejce do misky a je. Pokud ji pes nechá, znamená to že má vápníku dost (možná až moc) a rozhodně nenutit. Z tohoto důvodu bych mu ji nerozmíchávala - nemůže si pak vybrat jestli ji chce nebo ne.
pupalkový olej, piv. kvasnice - obojí je fajn věc, s obojím bych to nepřeháněla (ani s těmi vejci) - prostě jednou nebo 2x týdně psům NĚCO přidám - jednou vejce, jindy pupalku, pak zas nějaký vit. doplněk (občas nějaký vyhrajem)...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 12:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Janinka píše:
Hm..další zajímavé věc-pupalkový olej.Někde jsem o něm četla, ale bojím se to aplikovat na psu, když neznám souvislosti.Myslíte si, že třeba lžička denně pupalkového oleje, může psům prospět? Stejně jako lidem? Ještě jsem někde četla o pivovarských kvasnicích (Pangamin)..Sama je užívám a dočetla jsem se, že to dává někdo i psům pro zlepšení střevní mikrofóry a potažmo dalších tělesných funkcí.
Má někdo s prvním či druhým zkušenost?

Pivovarské kvasnice jsou urcite dobre, dávam je psovi, i kdyz problem se srstí nemá. Ale mám zkusenost, muj znamy má ovcouna od mala z utulku a ten mel spatnou srst a kvasnice to pekne srovnaly, dával mu je pravidelne a dlouho.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pupalkovej olej i ty kvasnice jsou ok obojí pusobí pozitivně hlavně na srst- vitamíny B v kvasnicích a pupalkovej olej clekověna stav kuže je to jako u lidí. s tou skořápkou soulasím radši at si pes vybere zda jí chce nebo ne pokud jí sežere znamená to nedostatek vápníku pokud jí nechá je vše OK je to dobrý diagnostický prvek u štěňat v rustu a taky dobrej zdroj vápniku a fosforu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 12:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Zajímalo by mě, jestli můžu mladý ječmen, co mám pro sebe, přidat do jídla i psovi. Měl by to být zdatný antioxidant, pročišťovač a vůbec hoooodně zdravá věc .-) Jako Mařka asi žádný nedostatky ničeho nemá, ale jen mě napadlo, jestli když to dělá dobře mě, bude to dělat dobře i psu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 12:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. kvě. 2008 08:41
Příspěvky: 20
Bydliště: Mnětice, Pardubice
a nemůžu toho psa nějak převitaminovat tím vším?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
anii pes většinou v tomhle sežere jen to co chce a potřebuje

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20. čer. 2008 12:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
ajka píše:
anii pes většinou v tomhle sežere jen to co chce a potřebuje

Asi bych to střídala, nedávala obojí, Pangamin dávam zpravidla 2 tablety denne, jako vit.doplnek a v pohode.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!