Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je sob 27. dub. 2024 11:11
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 08:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Ahoj,potřebovala bych poradit. Zajímalo by mě,jak často dáváte /nebo se májí/ dávat syrové maso s kostmi jako křídla,hovězí s kostí nebokrůtí biskup. Malá ted jedla cca 4 dny po sobě něco s kostí a ve stolici se jí objevili včera takové malé bílé tečky. Nevím,jestli jsou to zárodky cizopasníků /schéma odčervení dodržujeme, odčervená je dnes a předtím asi před 14 dny,protože proběhlo ještě očkování anebo ty tečky znamenají ,že měla kostí moc.Objevily se poprvé. někdy si připadám,že moc vyšiluju a bojím se o ni.díky za odpovědi

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 09:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
Mellorn píše:
Ahoj,potřebovala bych poradit. Zajímalo by mě,jak často dáváte /nebo se májí/ dávat syrové maso s kostmi jako křídla,hovězí s kostí nebokrůtí biskup. Malá ted jedla cca 4 dny po sobě něco s kostí a ve stolici se jí objevili včera takové malé bílé tečky. Nevím,jestli jsou to zárodky cizopasníků /schéma odčervení dodržujeme, odčervená je dnes a předtím asi před 14 dny,protože proběhlo ještě očkování anebo ty tečky znamenají ,že měla kostí moc.Objevily se poprvé. někdy si připadám,že moc vyšiluju a bojím se o ni.díky za odpovědi


Mellorn, mäsité kosti dávam každý deň (asi väčšina tých, čo kŕmia surovou stravou). Len treba dať pozor na to, aby bol dostatok svaloviny (my ju dávame do zeleniny), ak je príliš veľa kostí, hrozí zápcha. So svalovinovým mäsom to, samozrejme, netreba preháňať, najlepšie je vyskúšať si rôzne pomery v rámci množstva dennej dávky a dávať potom ten, ktorý jej sadne najlepšie. Je to dosť individuálne, už aj kvôli množstvu kŕmnej dávky. Závisí to aj od toho, či dávaš dostatok vlákniny (podľa mňa najlepšie ako surovej zeleniny). S tými bodkami si naozaj netrúfnem tvrdiť, že to sú alebo nie sú nejaké potvory.
Používaš pre istotu premrazené mäso? Nemyslím si, že vyšiluješ, je to normálne, ja som spočiatku tiež stále niečo "riešila" a sledovala. To prejde :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
Mellorn píše:
tak to jsem ráda,že jsem to s těma kostma nepřehnala. krmím syrovým masem,jako vlákninu dávám spařené vločky nebo rýži. zeleninu jsme zatím nedávali.maso je bud zmrazené z vetamixu nebo z lidského obchodu chlazené,mleté maso nebo ty křídla ,hovězí,vepřové jsem zatím nedávala a syrové ani dávat nebudu,dávám i sardinky s olejem. ohledně "bodek" se zeptám na veterině až tam půjdeme.díky moc za odpověd.


Možno je to zbytočné, ale ja aj mäso z bežného obchodu pre istotu aspoň na dva-tri dni premrazím (napr. morčacie krky, kur. chrbty a pod.). Ak dávaš vločky a celozrnnú ryžu, vlákniny by mala mať dosť. Ale na tvojom mieste by som občas odhlienila črevá (Darm Acitv a Darm Vital od cdVetu).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 12:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Trillian, když tě tady tak čtu, tak si vzpomenu na jednu paní, co byla onehdá na Ovčárech a měla v kabelce kompletní lékárničku pro psa, pořád svému zdravému psu něco ošetřovala a ve finále vyndala oční kapky...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 12:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
Desenský píše:
Trillian, když tě tady tak čtu, tak si vzpomenu na jednu paní, co byla onehdá na Ovčárech a měla v kabelce kompletní lékárničku pro psa, pořád svému zdravému psu něco ošetřovala a ve finále vyndala oční kapky...


No to ma mrzí, že to tak vyzerá, ale väčšinou nemám so sebou ani len ten nôž, ktorý sa preberal ako základ lekárničky v inej téme 8).
Ale je fakt, že čo sa týka výživy som dosť "podrobná" odkedy som zistila, že vďaka granuliam bol môj pes na najlepšej ceste stať sa minimálne ťažkým alergikom kvôli mojej blbosti a pohodlnosti.
A obilninám neverím, hoci sa im úplne nevyhnem, preto raz za rok (prisahám, že iba raz) detoxikujeme... No priznávam, Baron ma tými prírodnými vecami dostal :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13. dub. 2008 20:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tady je odkaz na počteníčko ohledně kolagenu, kdyby někoho zajmalo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. dub. 2008 21:15 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Pred časom sme v tejto téme diskutovali o kĺbovej výžive Alavis... nooo na Bella veľmi nezabrala - trochu pokrivkával... už asi 10 dní "chlastá" ostropestřec - a tvári sa ako šteňa - a tiež tak "vyblbuje" :D

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ostropestřec mariánský
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 06:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
luxo píše:
... už asi 10 dní "chlastá" ostropestřec - a tvári sa ako šteňa - a tiež tak "vyblbuje" :D
Už hezky dlouho sem píši o závadnosti chondrochemikálií a o síle ostropeřce mariánského. Vždyť není výborným prostředkem jen na játra a žlučník, ale právě srovnává přehršel solí, které se ukládají v kloubech a tím způsobují jejich bolesti až artrózy. Vím, co je to krutá bolest v kyčlích na vlastní kůži a srovnal jsem se tehdy ostropeřcem do dvou dnů 30ti kapkami na den s tím, že první tři dny jsem to dávkoval podle Werichovského "přiměřeně". K užívání chondrochemikálií mne nikdo nedonutí ani násilím. Už samotný fakt, že tyto přípravky potřebují reklamu v TV mne přesvědčují o jejich škodlivosti, protože perfektní a účinné prostředky si vytvoří reklamu sami mezi lidmi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 07:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Ostropestřec se bere jen v případě kloubních potíží nebo je možno dávat i preventivně několik kapek denně/štěněti/+např.vařené vepřové nohy?

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 07:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ostropestřec je bylina z bodláku, který běžně znáte po stráních nebo na smetištích, je to takový ten hezký barevný modročervený bodlák, ale léčivý je jen ten z Mariánské oblasti, kde si tahá z půdy a vzduchu něco, co jinde není. Jako u všech přípravků i zde platí pravidlo, že všeho moc škodí. Když jem dostal do smečky dvacet špatně živených týraných psů, dosttal jsem jejich lymfatický systém a orgány látkové výměny pod kontrolu právě vyššími dávkami ostropeřce mariánského. Když už byli ti posi v pohodě, vysadil jsem a dával to jen náhodně podle potřeby, což jsou většinou stavy změn, ať už stravy nebo nějaké stresy, protože játra kooperují přímo s psychikou a tak podobně.

Jen pro zajímavost, tato bylina se dává do kapačky při otravě muchomůrkou zelenou, až tak vysoké má detoxikační účinky.

Je třeba si pamatovat, že (až na ATB, ale o těch no comment) účinnost všech léčiv se zesiluje abstinencí, tedy vynecháním na týden a následným nasazením. Tento postup se praktikuje snad u všech léčiv z alternativní medicíny.

U štěňat, která jsou relativně čistá, bych to dával preventivně tak pár kapek týdně. Tedy málo, až skoro vůbec.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 08:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
luciq: ja davam babam caj z ostropestreca, kupis to v kazdej lekarni, kedze s kvapkami je u nas problem. normalne uvaris caj a kedze to skoro nijako nechuti, zmiesam to s trochou vyvaru a este sa mi nestalo aby to nezjedli.... a este aj dodrziavame pitny rezim ha ha ha. urcite, ze kvapky su koncentrovanejsie, lenze toto maju v kazdej lekarni a vzdy

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 12:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
tak jsem koupila ty vepřové hnáty a dnes je psovi dám,akorát jsem se ještě nerozhodla jestli je budu vařit nebo je schopná sežrat je za syrova.měla bych jinou otázku.kdypak jste vy, kteří krmíte odmala syr.masem přecházeli na režím krmení 2x denně? ted čuba žere 3x denně mističku odoka,přiznám se, že to nějak nevážím,není ani tlustá ani hubená,ale přece jen by mě zajímalo,kolik denně štěněti dávat.podle váhy? ted váží asi 8,5 kilo a je jí 12 týdnů.díky moc.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 12:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Mellorn píše:
kolik denně štěněti dávat.podle váhy? ted váží asi 8,5 kilo a je jí 12 týdnů.díky moc.

pokračuj dál - nevaž, "nedávkuj", řiď se štěndem :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18. dub. 2008 19:36 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Mellorn píše:
.měla bych jinou otázku.kdypak jste vy, kteří krmíte odmala syr.masem přecházeli na režím krmení 2x denně? .


Mellorn,
ono šteňatá si prejdú na kŕmenie dva razy denne tak nejako sami - prosto - začnú vynechávať jednu porciu - väčšinou tú napoludnie. Keď mi pes začne vynechávať aj tú rannú, prechádzam na kŕmenie raz denne - aj keď je výhodnejšie (pre psa výhodnejšie) kŕmiť dva razy denne - po celý život.

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ostropestřec mariánský
PříspěvekNapsal: sob 19. dub. 2008 07:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zuzka M píše:
Myslíte, že by ostropestřec pomohl i Astě? Sice se docela zlepšila (asi hlavně díky snížení váhy) - v lepších dnech kluše a cválá, jakoby jí nic netrápilo, ale má i dny horší, kdy sotva leze a nechce o procházce ani slyšet. Zajímalo by mě i dávkování, abych to nepřehnala.
Ostropestřec nejde přehnat. Přehnat se dají léčiva, která zatěžují játra nebo ledviny, tato bylina je ale na detox jater, tedy je ošetřuje. I kdyby vypila celou lahvičku, tak se leda bude motat po tom lihu, co v tom je. U starších psů bych detox ostropestřcem považoval skoro za povinnost.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. dub. 2008 09:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Zuzko M,
mám dobrou zkušenost třeba i s kopřivami :-) (přivedla mě na to naše Brů- celoročně piju kvanta bylinek, hrnek s čajem si odkládám na zem vedle křesla, bo nemáme konferenční stolek a zjistila jsem, že o vychladlý kopřivový nálev Brů projevuje zájem). Klidně bych do krmení přimíchala nasekané spařené kořivy- teď mají největší sílu :roll: . Čistí krev, jsou mírně diuretické, čímž zbavují ledviny toho soukromého kamenolomu, který si všichni v těle vytváříme..........a ledviny mají, jak známo, přímou souvislost s klouby. :wink:

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. dub. 2008 12:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Jakou máte zkušenost s přijímáním ostropestřce? Já jsem pila odvar dlouhodobě a nález na játrech zjistěný při sonu se mi po třech měsících úplně ztratil. Nálev je bezvýrazné chuti, ale nevím, je lepší dávat psům odvar a nebo kapky?
Jinak sekané kopřivy přidávané do žrádla jsou výborné, já je dávám psům celý rok, v létě si udělám zásoby na zimu, nasekám a zmrazím. :D

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. dub. 2008 20:29 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Na Rudovu radu Bellovi dávam 40 kvapiek denne - váži cca 40 kg - od prvého dňa je to tých 40 kvapiek - nie postupné zvyšovanie dávky.
Ja osobne dávam po 20 kvapiek na jednu piškótu, zakryjem ju druhou a pes to zblajzne bez akýchkoľvek problém - napriek tomu, že toto je tinktúra - teda roztok v alkohole.

Rudo,
v jednom z predchádzajúcich príspevkov si naznačil, že pri podávaní ostropestřecu je dobré urobiť "prestávku" - po akom čase má prestávka v podávaní byť?
Minulý rok bral kvapky tri mesiace v kuse - a cítil sa po nich vynikajúco.

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 07:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Dobré ráno,tak jsem včera vařila hnáty.Tři.A zajímalo by mě jestli ten sulc je ta šlichta,která tam dnes v tom hrnci byla. taková mastná oka.musí to ztuhnout v lednici?já to nikdy nedělala a mám pocit,že to nedopadlo.stejně,jako jsem se rozhodla škvařit doma sádlo,to se přepálilo a smrdělo jak týden stará mrtvola. :x

A potom bych měla ještě dotázek k bílkovinám. Na fríčku mi Ruda říkal,že Arwen teče z očí,protože krmíme masem a je to proteinová pecka, mělo by se to časem srovnat./doufám,že to říkám dobře/,tak by mě zajímalo jestli je možné psa "přemasovat" tak,aby měl zdrav.problémy.Krmné dávky nevážím,tak nevím,jestli toho není fakt moc :-k .Ráno většinou maso+příloha+micromineral,v poledne např.kus kuř.hřbetu nebo žebra,večer taky masisko s přílohou nebo olejovky,apod.vnitřnosti moc nedávám,možná tak kuř.srdíčka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 22. dub. 2008 08:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Mellorn píše:
A zajímalo by mě jestli ten sulc je ta šlichta,která tam dnes v tom hrnci byla. taková mastná oka.musí to ztuhnout v lednici


Jestli jsi dala moc vody, tak ti to úplně nestuhne. A nenech se zmást, já myslela, že je to mastný a bude průjem a místo toho měli málem zácpu.


O masu nevím, já krmím granulema.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 13:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. čer. 2007 20:32
Příspěvky: 51
Bydliště: Hořovice
Ahoj. Chtela bych Terka prevest na krmeni syrovou stravou, ale nejak nevim, jak do toho skocit. Koukam do nabidky Vetamixu, tech veci je tam hafo a nejak se mi nechce objednavat na blind, jenom proto, ze si myslim, ze by to mohlo byt ok. Muzete mi tedy nekdo prosim dat nejakej mustr, co odsud berete, cim treba krmite casteji a cim jen sem tam?
Misto prace uz tu asi tri hodiny procitam info na netu, ale mam v tom pomalu vetsi binec nez na zacatku. Co nekde doporucuji, je o stranku dal zminovano jako nanejvys nevhodne, uz jsem z toho jelen :roll:.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 14:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
já si přímo z vetamixu bohužel neobjednávám,páč nemám tak velký mrazák,ale kupuju maso ve zverimaxu od nich,ale v menším množství ,konkr. v praze Propeso,kousek od palmovky.nemají tam moc velký výběr,ale kupuju kusové hovězí,celé kuře,rybí piliny. základ jsou masité kosti,ale dávám i mleté hovězí s doplnkem stravy z barona,micromineral,někdykuřecí srdíčka,ale s vnitřnostma opatrně.kuřecí křídla,biskupy, hřbety /tohle kupuju v lidském obchodě,není to moc drahé,4 hřbety asi za 20kč/ nebo u řezníka. občas do masa jogurt, vajíčko /žloutek a drcené skořápky/ . Na kloubní přípravek Alavis jsem se vybodla a vařím sulc z vepřových nožiček. někdy dávám syrečky,sardinky s olejem.zeleninu nedávám,jen mrkvové pelety občas./ale chci zeleninu zkusit/ mám štěně,takže dávám ještě i přílohy, vař.rýži nebo spařené vločky. Vepřové nedávám vůbec,zkoušela jsem žebra,ale zvracela z toho.koupila jsem morkovou kost na žužlání,to je dobré....takhle krmíme teda my :wink:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 14:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
S Vetamixem je hlavne problem, ze minimalni odber od nich je 50 kg, malokdo ma doma tak velkej mrazak. Klidne zacni cimkoliv z normalniho obchodu, po malejch mnoztvich si vyzkousis, co ti bude zrat. Kupuju vetsinou kureci hrbety, skelety, kridla, krky, srdce, zaludky, jatra, kdyz jsou v akci tak i stehna, veprovy nozicky... K tomu sem tam vajicko, tvaroh, drozdi, samozrejme nejakou zeleninu a rejzi nebo ovesny vlocky.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 14:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
my mame mrazak a nemame vetamix :-) mame ale hydinaren, takze berieme od nich. babam davam vsetko co maju v akcii u masiara, alebo inde, obcas nam susedka da domacu sliepku, minule sme dostali hlavu z kravy... takze naozaj zeru uplne vsetko. treba len davat pozor aby sa dlhodobo nekrmila iba svalovina, ale tyzden svaloviny samozrejme problem nerobi. do toho presne ako pisu ostatni zeleninu, sem tam granule. ked sme my prechadzali na surove bolo to narazovo zo dna na den( aj u veteranky) a vobec nic sa nedialo, len pri starsich pesanoch treba davat pozor na velke kosti. zacala by som kuratamy a skusala pridavat aj ine maso vsak uvidis co pesakovi pojde najlepsie. takze hlavne sa toho nebat a prajeme vynikajuce vztahy s masiarom :lol:

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 15:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. čer. 2007 20:32
Příspěvky: 51
Bydliště: Hořovice
Diky moc vsem

Ja tu jeden nevyuzity mrazak mam, ale prijde mi blbost ho nacpat jen tak naslepo.
Ty vlocky, ryzi, pridavate kazdy den? Terkovi bude za mesic teprve rok.

A jeste jeden dotaz, kolik toho tak na den ma dostat? Stehna 2, krku 10-12? (Ted ma tricet kilo a uz se to asi moc nezmeni.) Je mi jasny, ze casem na to prijdu, ale ted fakt moc nevim. A na nem to nechat nemuzu,
kdyby bylo po jeho, tak vyzere celou tu Eliscinu drubezarnu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. kvě. 2008 15:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
zina, dava sa priblizne 2 percenta vahy psa, ale vsetko zavisi na kondicii, spalovani a zatazi, zacala by som niekde na 600 gramov masa plus zelenina a uvidis po tyzdni co to urobi. prilohy sa nedavaju denne, ja davam 2 az tri krat tyzdenne ale zelenina a ovocie mozu ist samozrejme kazdy den

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. kvě. 2008 15:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. čer. 2007 20:32
Příspěvky: 51
Bydliště: Hořovice
Tak jsme do toho skocili rovnyma nohama. Chvili koukal stridave na me a na to maso, pak se do toho pustil.
Budem ale muset zacit s necim vetsim, nez jsou krky apod., pre nejdriv se musi naucit kousat. Asi to zni divne, ale on je polyka cele, jako to delal s granulema :-O
Docela smutnej pohled na rocniho psa, jak neumi zrat maso... Ale ted odpoledne dostal hrbety, a ty uz rozkousat musel. Tak zacnem na necem vetsim a snad mu to casem dojde, od ceho ma zuby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. kvě. 2008 12:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. čer. 2007 20:32
Příspěvky: 51
Bydliště: Hořovice
Tak Terk uz jede 3. tyden na mase, z jeho strany strasna spokojenost. Kdyz to vidim, tak me stve, ze jsme s tim nezacli driv. Diky tady vsem, co mi s tim zacatkem pomohli, mate u Teryna vsichni mokrou pusu :-)
Jedina drobnost me trosku mrzi, ze zacal dost hnednout. Nejdriv za usima, potom na tlapkach a brise, ted uz pomalu i na cumaku. Pridanou mrkvi to nebude, s tou hodne setrim. Nevite nekdo, co s tim? Jestli to bude takhle pokracovat, tak mu za chvili budem muset prepsat barvu v obcance :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. kvě. 2008 12:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zina vyřad všechno v čme by mohlo bejt ačko- takže i tu mrkev dávej jen hodně občas nahrad to radšiněčím uplně jným

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. kvě. 2008 16:31 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
Já dávám mrkev každý den a černá zůstává černá...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. kvě. 2008 17:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Zina píše:
Jedina drobnost me trosku mrzi, ze zacal dost hnednout. Nejdriv za usima, potom na tlapkach a brise, ted uz pomalu i na cumaku. Pridanou mrkvi to nebude, s tou hodne setrim. Nevite nekdo, co s tim? Jestli to bude takhle pokracovat, tak mu za chvili budem muset prepsat barvu v obcance :-)


Máme podobný problém, krmím masem a zeleninou a jedna fena trochu hnědne a ta druhá je stále pěkně černá, tak si myslím že to asi krmením nebude, protože se jí to dělalo i po granulích, zvlášt takhle na jaře. Myslím že se to moc ovlivnit nedá, prostě k tomu mají někteří psi sklony.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. kvě. 2008 17:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Jo a mrkev skoro nedávám :(

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. kvě. 2008 17:56 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Gerda píše:
I. Ovšem nejsem si jistá, jestli s tim masem mam začít teď, když právě prožívá falešku.....

Jak to souvisí???? :shock:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. kvě. 2008 23:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
No já jsem teď naposledy krmila vařeným a Acanou jehněčí, tak nevím, ale ta druhá je krásně černá a to mám teď 8 štěňat a krmila jsem je naprosto stejně. Stejně si myslím, že tam má vliv více faktorů, pravděpodobně vrozená dispozice a krmivo.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 08:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. čer. 2007 20:32
Příspěvky: 51
Bydliště: Hořovice
To urcite, Terk k tomu jiste dispozice ma. Ale v obou pripadech se to takhle projevilo po zmene krmeni, takze to tomu logicy pripisuju. Za mluvi i to, ze kdyz jsem z Nutramu presli na jine granule, tak se to zase ztratilo.
Pochopitelne kvuli tomu neminim psa vratit zpet na granule, jen by me samozrejme potesilo, kdyby se drzel puvodni barvy :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 08:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
davidkova renata píše:
Gerda píše:
I. Ovšem nejsem si jistá, jestli s tim masem mam začít teď, když právě prožívá falešku.....

Jak to souvisí???? :shock:


Jestli to nemá žádnou souvislost, tím lépe, v tom případě to patří do fám a keců, někde sem slyšela, že fena s faleškou by měla mít snížený příjem masa, aby neprodukovala mlíko...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 09:11 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Gerda píše:
davidkova renata píše:
Gerda píše:
I. Ovšem nejsem si jistá, jestli s tim masem mam začít teď, když právě prožívá falešku.....

Jak to souvisí???? :shock:


Jestli to nemá žádnou souvislost, tím lépe, v tom případě to patří do fám a keců, někde sem slyšela, že fena s faleškou by měla mít snížený příjem masa, aby neprodukovala mlíko...

Jo takhle...já nevěděla ,která bije :oops:
No sníženej přísun nejlépe ale všeho :evil: ,zejména mlíčnejch výrobků,ovšem to cos popsala vedle stran krmení batoletem :evil: :twisted: ,to asi nebude to pravý.uvědom si,že je to celkem malej pes a ono se to za ten den nasčítá :evil:
Jak je to s tim masem nevim :oops:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 09:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Myslíš teda, že 250g masa by jí mělo na den stačit? Bez příloh? Ráno dostane k svačině prasečí ouško a pak už nekrmim, dává jí to máma, když přijdou odpo z venku. Pokud staší jen čtvrtka tý kilovky hovězího, dám jí jen čtvrtku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 09:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. čer. 2007 20:32
Příspěvky: 51
Bydliště: Hořovice
Gerdo, Eliska mi tu poradila, ze by to mely byt tak 2% vahy psa. U nas to docela sedi. Ale ty asi ted mluvis o snizeni kvuli te falesce?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 09:40 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Gerda píše:
Myslíš teda, že 250g masa by jí mělo na den stačit? Bez příloh? Ráno dostane k svačině prasečí ouško a pak už nekrmim, dává jí to máma, když přijdou odpo z venku. Pokud staší jen čtvrtka tý kilovky hovězího, dám jí jen čtvrtku.

Přílohu bych dávala jen třá syrovou zeleninu a můžeš koupit ty zeleninový přílohy Trope,jen to zaleješ vodou jak třá granule a smícháš s tim masem.Ucho bysem vynechala ,beztak z toho nic nemá :idea: .Nebo jí tu dávku rozděl na dva kusy aby neměla ráno hlad.a holt budeš muset uhlídat matku :evil: bo jí nevěřim ani pozdraf :twisted:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 09:41 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
a koupila s eště ty granule co má Ruda ne?Tak jí třá malinko ráno nasyp a večer jen tu zeleninu a maso

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 10:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Hele, jakou zeleninu dáváte psům k tomu masu a jak jí připravujete?

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 10:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Mařena má ráda všechnu zeleninu, když je vařená, a hrášek klidně i syrovej, ten miluje. V zimě jí dělám polífky s mrkví, hráškem a celerem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Poradíte mi někdo,jakým syrovým masem krmit 10kilové pejsky?Kosti se jim bojím dát.Je lepší krmit celou dávkou, tj.cca 200g 1x denně,tj.večer, nebo ráno nabídnout granule a podle toho doplnit syrovým masem večer nebo syrové maso rozdělit na dvě dávky,ranní a večerní?Zatím maso vařím,pes je spokojený,čuba moc ne,asi dříve baštila konzervy a granule.Občas vůbec třeba celý den nežere,jen pár piškotů.Na jedny granule měla dokonce alergii,to snad u syrového masa nehrozí,ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 10:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
základem jsou masité kosti.Dávat jen svalovinu nestačí. Můj čubís žere syrové kuřecí kosti s masem od 10.týdnů a tráví bez problémů,právě naopak,po granulích měla dost objemnou stolici. takže krmíme křídly, kuř.hřbety,skelety,občas hovězí s kostí nebo mleté hovězí bu´d ze zverimaxu nebo lidského obchodu.Dobré jsou kuřecí krky,žaludky nebo játra,ale vnitřnosti dávám docela málo.vepřové nedávám vůbec,jen sulc z nožiček na klouby.to by bylo asi všechno.+samo občas vajíčko,tvarůžky,jogurt a tak.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 11:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Mellorn píše:
základem jsou masité kosti.Dávat jen svalovinu nestačí. Můj čubís žere syrové kuřecí kosti s masem od 10.týdnů a tráví bez problémů,právě naopak,po granulích měla dost objemnou stolici. takže krmíme křídly, kuř.hřbety,skelety,občas hovězí s kostí nebo mleté hovězí bu´d ze zverimaxu nebo lidského obchodu.Dobré jsou kuřecí krky,žaludky nebo játra,ale vnitřnosti dávám docela málo.vepřové nedávám vůbec,jen sulc z nožiček na klouby.to by bylo asi všechno.+samo občas vajíčko,tvarůžky,jogurt a tak.
Jsem asi blbá,ale mám to psům nějak sekat nebo dát celé krk,hřbet,skelet?Mám strach ,že to nerozkouše,nepolkne,příp. z úlomku kosti a perforace střev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 11:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Stanislava Horáková píše:
Jsem asi blbá,ale mám to psům nějak sekat nebo dát celé krk,hřbet,skelet?Mám strach ,že to nerozkouše,nepolkne,příp. z úlomku kosti a perforace střev.


Kup kuřecí krky, ty jsou vcelku malý a vyzkoušej to :wink: Větší kusy bych jim asi rozdělila na menší kousky, záleží ale na velikosti psa a jak hodně bude šikovnej. Jinak podle mě se perforace střev bát nemusíš, pokud budeš to dávat syrový ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 11:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
ty krky jsou dobrý,řekla bych,že ta kost bude jen taková chrupavka,čubís udělá 2xchramst a má to v sobě. :lol: Když byla menší,dávala jsem nejdřív křídla,to se kouše docela dobře,ted zpracuje i půl skeleletu a hřbet taky /začaly se jí právě měnit zuby,ale mléčnýma to zvládla taky/.Třeba hovězí kost nerozkouše,jen ožere to maso,asi je opravdu tvrdá./jsou jí ted 4 měsíce a váží cca 16 kg/

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 11:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Tak asi zkusím krky.Oba váží kolem 10kg,jsou dospělí.Bojím se, že když dám třeba celý skelet,nepokoušou to na malé kousky a budou se třeba dusit nebo jestliže jim to posekám na kousky,budou hrany kostí ostré.
Krmíte někdo syrovými krky a skelety také malé psy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2008 11:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
ještě jsem zapomněla.jestli není na syrové maso zvyklý,tak než mu přijde na chuť může to i trvat. my o víkendu zkoušeli dát hřbet dospělému psovi,který je celý život na nekvalitních granulích a ten k tomu čichnul a odešel. maso tam leželo do večera,pak jsme ho vyhodili.třeba by ho sežral,ale tchýně je citlivka a asi by jí to kazilo estetický dojem ze zahrady. :evil: zatím krmím 3x denně,je to štěně,ale v dospělosti budu asi krmit 2x denně,nebude mít takovej hlad a třeba nebude hltat.... :roll:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 222 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!