Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je ned 28. dub. 2024 22:31
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Syrová strava
PříspěvekNapsal: pon 08. zář. 2008 10:40 
haukka píše:
Vy co krmíte syrovým...dáváte i syrové vnitřnosti? A maso kupujete nejčastěji od vetamixu, že?


Ahoj, kdo máte zájem o krmení syrovou stravou, podnětné informace můžete nalézt na www.baron.cz/index_kat.asp?ID_PARTNER=551, také příklady sestavení jídelníčku, dobrou chuť všem hafům!!! =D>


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2008 07:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Lidičky, psina nám začala doma ožírat židli (klidně za naší přítomnosti, takže to není z nudy a podobně). Už jsem jí raději dala klacek z hrušně (ten aspoň není lakovanej), ale dnes ráno se do té židle pustila zase .. nechybí ji něco?
Pořád krmíme to kuřecí, dnes si jdeme vyzvednout 5kg kuřecí svaloviny s droby od vetamixu. Sem tam jí přidáváme mrkev (zatím jsem jinou slušnou zeleninu fakt nesehnala, je to děs :-( ) a teď jsme zkusili ovesný vločky, ale ty jí moc nesedly.
Přemýšlím jestli jí nechybí vláknina nebo něco takového .. venku požírá trávu, takže přidat tu zeleninu? Holt se vykašlat na to, že to není pěkné a podobně a dát jí raději něco než nic?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2008 08:50 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Skus listovu zeleninu a spenat.

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2008 08:54 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
gabi píše:
Skus listovu zeleninu a spenat.


Bacha na ten špenát, můj pes se po něm pos... A přitom je písnička
"ještě jsem se po špenátu nepos..." :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2008 08:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. led. 2007 14:42
Příspěvky: 28
Bydliště: Bacúch, Banskobystrický kraj - SR
Mozna chce jenom neco proste kousat! Narvala bych ji ho huby syrovou velkou kost i s kloubem, at zvyka tu a ne zidli. Potvorka!

_________________
Soňa
skype: sona.slavo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2008 10:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ak sa krmi len maso, tak jej chyba vlaknina, pridat zeleninu a mozno aj tie vlocky. inak spenat je fajn, treba vyskusat, dobry je ten mrazeny, stoji par korun a maju ho vsade. inak zeleninu a ovocie uplne vsetko co najdes pomixovat a vopchat do mleteho. takto ma jesen sa aj u divych psov a masozravcov zvysuje podiel rastlinnej stravy az na 20 percent. moje teraz tiez bastia vsetko ovocie a zeleninu co na zahrade najdu, mozno si myslia ze su divoke :-)

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2008 10:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. led. 2007 14:42
Příspěvky: 28
Bydliště: Bacúch, Banskobystrický kraj - SR
Jinak mam nejnovejsi poznatek z vikendoveho pobytu na hrebeni Nizkych Tater, - psi zerou brusiny. Teda doslova se sli za nima umlatit. Rzali je po hrstich. O boruvkach, malinach a ostruzinach jsem vedela. Pravidelne je bastime. Ale brusinky jsou horke. Maji vysoky obsah vit C. Brusinkam se tu unas rika kiwi z hor.

_________________
Soňa
skype: sona.slavo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2008 13:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
My právě zatím krmíme pouze tím kuřecím aby jsme ji trochu "pospravili" kvůli tomu drbání. Na packách už má docela viditelný ekzém, místy už asi i olysalou kůži. Mě to trvalo 3 týdny, než se po vysazení alergenu z jídelníčku začla kůže viditelněji uzdravovat, tak bych ty tři týdny chtěla zkusit i u ní. Už jsme konečně sehnali to ovsové mýdlo, museli jsme ho objednat, tak jí tím zkusím jednu packu umýt, jestli jí to nepomůže jak pomohlo mě.
Proto se zatím snažím vyhýbat jinému masu a i ty přílohy se snažím vybírat nějak rozumněji a v omezeném množství ..
Ale naštěstí nemáme problém, že by něco nesežrala, i tu mrkev dlabala samotnou, bez masa. Mraženej špenát mám, ale možná bych jí spíš spařila kopřivy, jenže ty nám kolem baráku nerostou :-(, tak jí asi přece jen budu muset dát ten špenát .. ale dík, listová zelenina mě moc nenapadla .. :-)

A k tomu co psi jedí .. já zase viděla našeho kocoura, to bylo ještě u babičky na zahrádce, přišel k rajčeti, vybral si jedno zralé, to packou sundal z keříku a sežral ho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2008 13:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
MisaZap, na kuřecí maso pozor,pro spoustu psů je právě kuřecí maso silně alergizující. Lepší je jehněcí a hovězí. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2008 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Mě totéž tvrdil doktor o hovězím. :roll: No, pravda je taková, že se to musí vyzkoušet, na tohle žádné šablony nefungují. Statistika možná, ale tou se nelze řídit. Kdysi mému synovi při vyrážce doktorka doporučila, aby z ovoce jedl jen jablka a banány, v žádném případě ne citrusy. Pak jsme šli na testy, a ukázalo se, že je alergický právě na jablka a citrusy mu nevadí. Vysadili jsme jablíčka a bylo o padesát procent lépe.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11. zář. 2008 17:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
MisaZap píše:
tak bych ty tři týdny chtěla zkusit i u ní.

vsak ju ale nemozes nechat len na mase, jeden druh masa to ano, lenze nie iba maso a ak mas strach z alergenov, vyluc jej vsetky obilniny, ale zeleninu jej zachovaj aspon v davke 10 % z pomeru masa

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. zář. 2008 06:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
No teda vy mi radíte :-( nejdřív jste mě přesvědčily že nemám dávat hovězí, ale kuřecí a teď mi tu říkáte opak! Tož co si z toho pak mám vybrat??? Já původně chtěla dávat hovězí, ale teď mám plnej mrazák kuřecího :-(
To že přecházíme na maso hlavně z důvodu drbání jsem psala od začátku. Ach jo. No, teď s tím nic nenadělám, to maso nevyhodím a mrazák nenafouknu, takže to musím zkrmit.

Ale nějaké změny už jsou na ní vidět, nemastí se tolik jako dřív, což beru jako pozitivní reakci. Ta kůže se hojí dlouho co vím, tedy svědit to ještě bude, ale z toho si troufám odvodit, že jí kuřecí nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. zář. 2008 06:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. led. 2007 14:42
Příspěvky: 28
Bydliště: Bacúch, Banskobystrický kraj - SR
Miso, kdyz se to lepsi, tak to znemana, ze jdes na to dobre. A s tim, kterym masem krmit se teda tedka neptrap. Az se pejsek uzdravi, zacni ho krmit VSEMI druhy masa! Vcetne vnitrnosti a kosti. nezapomen na zeleninu a nejaky doplnek stravy ve forme mineralu a popd.
:-) To co jsme psali, ze nekteri psi reaguji spatne na kureci je pravda. Ja osobne podezrivam hlavne kureci jatra z alergennich reakci. Jatra v organismu pusobi jako skladiste skodlivin. Krev se v nich od skodlivin cisti. Castecne se skodliviny z jater odplavuji a castecne tam zustavaji (jatra jako jedine v organismu maji schopnost regenerace).
pozn. proto se treba delaji jaterni testy pri dlouhodobe lecbe, protoze se v jatrech ukladaji skodliviny z leku. :-)

_________________
Soňa
skype: sona.slavo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. zář. 2008 08:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
MisaZap píše:
No teda vy mi radíte :-( nejdřív jste mě přesvědčily že nemám dávat hovězí, ale kuřecí a teď mi tu říkáte opak! Tož co si z toho pak mám vybrat??? Já původně chtěla dávat hovězí, ale teď mám plnej mrazák kuřecího :-(
To že přecházíme na maso hlavně z důvodu drbání jsem psala od začátku. Ach jo. No, teď s tím nic nenadělám, to maso nevyhodím a mrazák nenafouknu, takže to musím zkrmit.

Ale nějaké změny už jsou na ní vidět, nemastí se tolik jako dřív, což beru jako pozitivní reakci. Ta kůže se hojí dlouho co vím, tedy svědit to ještě bude, ale z toho si troufám odvodit, že jí kuřecí nevadí.
Klidně ji na kuřecím nech delší dobu. Pokud se opravdu kůže zklidní, budeš mít jistotu, že tohle není spouštěč alergické reakce. Až bude bez ekzému, zkus po jednom přidat i jiné druhy masa. Vždycky dát kousek a počkat pár dní, jestli se svědění nevrátí. Pokud ano - máš odhalený alergen. Pokud ne - zařaď to do jídelníčku, ať ho má pestřejší. A že přeju dobrou chuť. :D

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. zář. 2008 18:03 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Alča píše:
Játra můžou asi opravdu dělat problémy. Já už je objednávat nebudu, čubiny po nich mají pokaždé srajdu a to jich přidávám opravdu jenom trochu.

Souhlasím, Ari už může všechno maso, jen játra nikdy-vždycky to skončilo šílenou sra*kou...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 12. zář. 2008 18:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
a u nas sa zase pecienky mozu kedykolvek a v akomkolvek mnozstve a nic. myslim ze je to ako pri vsetkom.... zalezi od pesana :-)

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 15:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 22. zář. 2008 21:02
Příspěvky: 8
Bydliště: Bruntal
Zdravim, jsem tu dnes poprve:]
Moje zkusenosti s krmenim syroveho masa. Zatim se mi to jevi jako nejlepsi varianta. Muj pes (Golden retrivr) vyrustal na granulich...ano propadli jsme reklame na Proplan a jejich vyrobky specialne pro Retrivry. ted uz vim, ze jsem byl hloupej.., ale to uz je minulost. A tedka mam spise jine starosti ;]. Hlavni se tyka kloubu ... mam za to ze v syrovem mase je velky nepomer Fosforu proti Vapniku 4:1,coz me docela hrozi a vim ze takovy fosfor v prevaze muze udelat neplechu. Co davate svym pejskum? na vyrovnani pomeru? Celerove nate (pry nejvice prirodniho vapniku, a "mak" take nemam moznost sehnat). Zatim ho cpu lidskou gelatinou "Gelagen"?..tam je vapnik zastoupen hojne aji s "prevozcem" vapniku - horciku, zadny fosfor.. Ale nelibi se mi ta chemie.

Nechci nikomu nic nutit, ale ctu tady par prispevku, ze pejsci dostavaji pouze kureci ... neni to spatne? Myslim si ze by pes mel dostavat vsechno...jeho strava by nemela byt jednotvarna....at si zaludek zvyka pracovat....pak mi to pripada jako u vyse zminovanych granuli jenom stim rozdilem, ze v zaludku se mu nedela takovy maglajz.

Jinak bych take zkusil navodit tema.. kolik vas mesicne stoji.. maso? ;]
me zhruba stejne jako ten 15KG pytel ProPlanu to jest 1500 Kc.
Vtom je zapocitane...sackovani,vitaminy, zelenina,.. jenom tam neni zapocitany cas pri zpracovani a servirovani.. ten by se dal odhadnout na dve hodiny mesicne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 16:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Pro dva psy 23 kg, na měsíc asi taky tolik. Taky si myslím že by psi měli dostávat i jiné maso než jenom kuřecí. Ten poměr vápníku se vyrovná zkrmováním kostí. Celerová nať se dá koupit, nasekat a zmrazit, potom stačí jenom přidávat k masu. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 19:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
nikdy som neriesila pomery vapniku a fosforu v mase, myslim si ze je je to dost obchodnicky trik alebo ako by som to nazvala. vapnik prirodzene obsahuju kosti a kedze nikto tu nekrmi cistu svalovinu, myslim ze sa nemas preco strachovat. pod pojmom kuracie sa mysli bud trupy, alebo kridla, krky popripade cela kura... v prirode sa zvery tiez zivia iba tymto a nemyslim ze by trpeli nedostatkom vapnika. za mna mozem povedat ze krmim vacsinou kuracie, obcas hovadzie, bravcoce takmer vobec, lebo mi ho baby nezeru. mladsia je vyslovene zatazena na kurata a nechce zrat ziadny iny druh masa. raz som sa o tomto bavila s rudom, ci jej to nemoze ublizit, ked zerie iba kurata a povedat ze nie. vraj sama vie a ked jej bude nieco chybat da to najavo.
inak k tej sume na mesiac. mame spotrebu 2 kg masa denne to je necelych 40 korun a mozno 15 korun za zeleninu a pridavky ako vajicko, pangamin..... to je 55 denne na dve velke cuby (40 kg, 35 kg) takze asi 1500 na mesiac

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 20:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. pro. 2008 15:57
Příspěvky: 40
Bydliště: Plumlov
Zaregistrovala jsem se teprve nedávno a od té doby jsem častým návštěvníkem těchto stránek.Je pravdou,že do diskusí se příliš nezapojuji,spíše sbírám zkušenosti,které hodlám použít při výchově mého kamaráda.Zatím je mu jen 10 týdnů a je to miláček bez jakéhokoliv problému.Chtěla bych,mu dopřát syrovou stravu.Jedná se mi o maso z Vetamixu,jak jste s ním spokojeni,jak jej připravujete a jak chutná Vašim strávníkům.Děkuji za odpověď.

_________________
Život bez psa,je život pod psa.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. zář. 2008 11:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Na maxo z Vetamixu nedám dopustit, když vidím, jak to těm mým čubám chutná... Kupuju syrové drůbeží, drůbeží s droby, kuřecí křídla, kuřecí stehna, hovězí hrubomleté, rybí piliny. Spotřebu mám asi 60 dkg na den pro 25 kg puberťačku a 40 kg starou bábu, k tomu něco - sáček rýže nebo dvě hrsti těstovin nebo dvě hrsti středně drahých light granulí (aby v nich nebylo moc živočišných bílkovin a nebyly kalorické, páč moje psice mají obě tendence tloustnout), nebo zeleninové pelety. Mladá dostává krmnou dávku 2/3 masa a 1/3 přílohy, babka obráceně. Když jsou křídla, skrmíme celý pytlík (1 kg) bez přílohy. Spokojenost? Maximální, na všech stranách, cenově to vychází za maso 8-25 Kč podle druhu, přílohy 5-15 Kč. Takže celkem asi 700-800 Kč za měsíc pro obě. Jen to chce velkej mrazák, Vetamix vozí od 50 kg výš. Do toho mýho se vejde 70 kg masa a pořídila jsem ho za 1.500,- na inzerát. Příprava jednoduchá - rozmrazit a podat. Když si vzpomenu a vyndám maso ráno, než jdu do práce, je večer akorát, když zapomenu, rozmrazuju opatrně v mikrovlnce.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. zář. 2008 12:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Může býr zmrzlé maso problém? My tedy krmíme granulemi, ale občas cca 1x týdně vytáhnu z mrazáku zmrzlou prasečí nožku nebo křídla(kuřecí) a Césarovi to klidně dám zmrzlé, max. přeleju horkou vodou, abych si oddělila pokud mám víc kusů. Má to jako pochoutku a víc se s tím vyblbne, když je to zmrzlé.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. zář. 2008 12:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. pro. 2008 15:57
Příspěvky: 40
Bydliště: Plumlov
Zuzko,
děkuji za odpověď,tak nějak jsem si to představovala.Štěndo bylo u maminy jen na granulkách,tak zatím přecházíme opatrně,2x denně granule,1x syrové masíčko-postupem času budu granulky ubírat.Masíčko mu chutná,než se otočím je v něm a chce další.Kostičky taky chroupe,tedy chroupe spíše ohlodává,zatím dávám jen vepřové-ty obíračkové,samnozřejmě,že nesní celou kost,jen ty měkší žebra,zbytek má tendenci schovávat na horší časy,tak vyhazujem.Zdravíčko Vám všem i Vašim čtyřnohým kamarádům.

_________________
Život bez psa,je život pod psa.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. zář. 2008 12:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Pro Aiku (karelák) to problém neni. Ale Astě to radši poctivě rozmrazuju, má blbý zuby, mohly by jí bolet.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. zář. 2008 12:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
kockoterier píše:
Může býr zmrzlé maso problém? My tedy krmíme granulemi, ale občas cca 1x týdně vytáhnu z mrazáku zmrzlou prasečí nožku nebo křídla(kuřecí) a Césarovi to klidně dám zmrzlé, max. přeleju horkou vodou, abych si oddělila pokud mám víc kusů. Má to jako pochoutku a víc se s tím vyblbne, když je to zmrzlé.

může po tom mít průjem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. zář. 2008 14:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
No vida, tak už Evi vím proč bylo po zmrzlých ouškách bláto na hřišti. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. zář. 2008 10:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
No tak my zatím stále bojujeme, teď zkoušíme přejít na to hovězí co to s psicí udělá, ale vypadá to dobře, po hovězím má ještě víc energie než po kuřecím. Srst se jí už tolik nemastí, takže zatím jsme ji nemyli, jen ji otřeli vlhkým hadrem. Pro maso si jezdím do zverimexu, něco si od nich objednávám, jiné mají stále. Vozí od vetamixu 2x týdně, takže toho nemusím brát moc. K tomu jsem nakoupila hromadu mrkve, celeru a petržele, co bylo i s natí, nastrouhala a trochu povařila. No a doma střádám krabičky od velké Flory. Pak když mám trochu rozmrzlé maso, tak to do krabiček rozdělím na jednotlivé dávky (maso+zelenina+rýže) a nacpu do mrazáku. Manžel pak krmí, takže si musí včas vytáhnout krabičku a tu jí po rozmražení vyklepne do misky. Je to docela pohodlné, práce je jen nárazová, akorád občas zapomeneme ... buď vytáhnout krabičku z mrazáku nebo objednat maso, tak pak je to menší problém, ale zatím jsme to zvládli :-).
Chtěla jsem se zeptat k hovězím kostem - co mám sehnat? Zatím jí kostičky dávám kuřecí kostry (po částech), ale chci teď přejít na čistý hovězí, aby jsme to kuřecí na chvíli vynechali (pro případ nějaké alergie). Psalo se tu o masitých kostech .. co to vůbec je? Kde to kupujete (má to vetamix?). Ptala jsem se na prodeji z jatek (v Plzni) tak už prodávají jen obchodům, ale mám tip na zverimák, kterej to maso od nich bere, tak se tam jdu zítra zeptat.
Díky moc za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. zář. 2008 10:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ja davam hovadzie rebra, alebo hovadzie harfy. obcas dostanu aj ciste klbove ale to maju skor na hranie a cistenie zubov ako na zratie.

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. zář. 2008 10:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Tak se hlásí jazyková bariéra :-( .. co je to hovězí harfa?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. zář. 2008 10:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
stavec aj s kusom rebra a masom, u nas sa z toho robi polievka

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. zář. 2008 19:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Já krmím kuřecí i s kostma, jsou měkké, kuřata jsou rychle vyhnaný, tak že s tím nikdy nebyl problém a potom jsou dobré velké hovězí kosti s kloubama, psi je bezvadně okoušou, zabaví se tím na několik hodin a hlavně nehrozí nebezpečí že jim zůstane nějaká ostrá kost v krku. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. říj. 2008 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Neměli byste budoucí masokrmiče upozornit že se z jejich psa stane ne torpédo, ale neřízená atomová střela??? :-D
Teď zkoušíme krmit čistým hovězím a je to ještě "horší", tedy zdravotně je velmi fit, drbání ustupuje, tak snad to časem odezní úplně. Ale té energie :-). Kosti jsem sehnala jen žebra a z těch okousala co šlo, ale do kosti se nedostala. Tak si s ní pak aspoň hrála. No co tady prováděla za divadlo, to bylo něco, až jsem se bála že nám s ní vysklí okna (střešní). Dnes jsem zjistila že v řeznictví u Vamila prodávají masové kosti za 10 kč kilo a morkové za 5 kč, což je super. Dokonce by byli ochotní mi morkovou kost rozříznout po délce - teda pokud je to dobrý nápad, musím se s nimi jen dohodnout den či dva dopředu. Ale ona se k tomu morku asi jinak nedostane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04. říj. 2008 19:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Teď je arwenka na dietě na vařeným kuřecím mase s rýží,zajelvám jí to vývarem.ještě chvilku to bude tak jíst. Na rozjezení po operaci dostávala dietní konzervy Hills,doktor Hills pravděpodobně propaguje,je mi to jasné,protože mi říkal,že na kuřecím s rýží nemůže být dlouho,tak ,že by mi doporučil granule Hills.Asi taky nějaké dietní,kvůli těm střevům. No,upřímně,ráda bych ji krmila jako doted -stone crick + syrové,ev.vařené maso,ale zase se mi nechce jít vyloženě proti jeho doporučení. Kýho výra vím,jak dlouho se ty střeva zajíždí do normálního provozu. Vím,že s invaginací asi nemá nikdo moc zkušenost,ale spíš by mě zajímalo,jestli jste taky někdo měli pro pesany nějakou dietu kvůli nemoci a jestli jste krmili masem,i když vet propagoval granule.Ty granule jí asi chvíli neublíží,ale nechci ji takhle krmit pořád...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04. říj. 2008 19:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
naposledy ked nam ochorelo stendo 4 msiace tak skoro dva tyzdne grckalo a kadilo kade chodilo, tiez uz som nevedela co s nim a vet tiez zastaval nazor ze iba granule, lebo ostatne mu ublizi. lenze co clovek narobi ked pes nevezme granule do huby a nevzal si ani varene. tak mi neostalo nic ine ako mu prasknut surove a na tom sme ho zabehli upklne hladko. ale krmila som kazde dve hodiny jedno kuracie kridlo, aby nebol zatazeny ani zaludok ani creva

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04. říj. 2008 19:28 
Offline

Registrován: stř 24. zář. 2008 17:53
Příspěvky: 26
Bydliště: Příbram
Ahoj chci se zeptat,jaké kosti a maso by bylo nejlepší pro 4 měsíčního labrouše.

_________________
Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc, než sebe.

ICQ:497-768-231


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04. říj. 2008 19:32 
Offline

Registrován: stř 24. zář. 2008 17:53
Příspěvky: 26
Bydliště: Příbram
spíš mám na mysli takové kosti,o které se nějak neporaní.Třeba kuřecí kosti by se dávat neměli.

_________________
Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc, než sebe.

ICQ:497-768-231


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04. říj. 2008 19:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
kuracie kosti su vynikajuci zdroj vapnika, a su makke takze ziadne nebezpecie nehrozi. lamave su bravcove ale tie maly stenik nepohryzie

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 04. říj. 2008 19:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
výborný sou hovězí ale v podstatě jakékoliv klouby a kuřecí může taky

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20. říj. 2008 12:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Amon píše:
spíš mám na mysli takové kosti,o které se nějak neporaní.Třeba kuřecí kosti by se dávat neměli.

Nevím jestli si byla pochopená dobře a nebo jestli jsem tě nepochopila já, a tak se předem omlouvám.
Kosti kuřecí, by se samozřejmě dávat neměli vařené. Pak hrozí, že se drobné úlomky mohou zapíchnout do trávicího traktu.
Syrové kosti můžeš dávat jakékoliv.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20. říj. 2008 12:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Já dávám kuřecí kosti i vařené už hodně let několika psům a nikdy se nestalo že by si některý pes zapíchl kuřecí kost. Kuřecí kost je měkká, zkuste si zjistit za jak dlouho je vykrmené kuře. tady opravdu nebezpečí nehrozí. Naopak tahala jsem už dvakrát z krku kost vepřovou a třeba kosti z králíka, husy, kachny a krůty bych psovi v žádném případě nedala. Na tyto kosti opravdu pozor, jsou velmi tvrdé a tříštivé a to i syrové!

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 10:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Alča píše:
Já dávám kuřecí kosti i vařené už hodně let několika psům a nikdy se nestalo že by si některý pes zapíchl kuřecí kost. Kuřecí kost je měkká, zkuste si zjistit za jak dlouho je vykrmené kuře. tady opravdu nebezpečí nehrozí. Naopak tahala jsem už dvakrát z krku kost vepřovou a třeba kosti z králíka, husy, kachny a krůty bych psovi v žádném případě nedala. Na tyto kosti opravdu pozor, jsou velmi tvrdé a tříštivé a to i syrové!

Takhle to delám u psu presne i já, uz 11 rok:-)

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 14:27 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Takze kralici kosti nikdy ani za syrova?

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 15:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Naja píše:
Takze kralici kosti nikdy ani za syrova?

Jsou hodne spicate, vsimni si jak vypadají, stejne jako kosti z kachny a husy.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 17:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hlavně sou hrozně tvrdý a lámou se do ostra

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2008 18:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
chtěla jsem vědět,jestli můžu čubině dávát kosti.Je měsíc po operaci střeva,má ten trávicí systém asi oslabený,protože jsem ji chtěla převézt na hovězí s rýží a granule Hills ID a asi to bylo rychlé,prootže měla v sobotu průjem,takže jsme zase skončili na kuřeti s rýží,ted postupně přidávám granule,jen na tom rizotu ji neudržím. Vet se na kosti nijak netvářil,prý je často tahají psům ze střev,nebo bůhví odkud. Nerada bych jí ty střeva nějak zatížila,přece jen to byla vážná operace.Mám teda ještě s kostma počkat pár týdnů,měsíců? .....zatím máme objednaný hills ID ,celý pytel.Nesmí zatím nic mastného,jako vepřové uši,buvolí kosti a stone crick zřejmě taky ne....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 22. říj. 2008 05:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mellorn, mám tu teď za hodně zajímavou cenu dost dobré krmivo pro štěniska, jestli budeš chtít místo Stone Cricku. Ty kosti bych asi teď vážně nedával, leda v hodně malém množství.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 19:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Může mi někdo prosím objasnit proč se můžou syrové kosti kuřecí a vařené prý ne? Vím,že vařené se štěpí,ale když Ruda vaří kuřata,tak nevím,jestli to je nebo není pověra...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 19:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mellorm podle mě je to pověra v současné době se kuřecí kost nerozštěpí ani kdyby ses nahlavu pstavila

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 21:01 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
myslím, že u současných kuřecích kostí to nehrozí-kuřata se cpou vším možným aby co nejrychleji vyrostla a tak jim kosti nestihnou ani pořádně osifikovat...u domácky chovaných starších slepic ale nevím...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 22:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jak psaly holky, kupovaný kuřata jsou opravdu ještě kuřata a ne dospělí. Jinak můžeš mi říct o kterých kostech se neřiká že se štěpej? Slyšela jsem toi už u všech. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 492 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 131 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!