Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:37
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 

Čím krmíte?
Granule 42%  42%  [ 21 ]
Syrová strava (maso, zelenina) 14%  14%  [ 7 ]
Vařená strava (maso, zelenina, přílohy) 4%  4%  [ 2 ]
Mix předchozího 36%  36%  [ 18 ]
Co mi přijde pod ruku :-) 4%  4%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 50
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 12:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Petra píše:
tinta - potřebuješ určitý poměr bílkovin a jiných věcí a ten mají rostliny úplně jinde než maso. a navíc ano, abys do psa dostala potřebnou dávku bílkovin jenom z "kytek" tak by toho musel sežvýkat tolik co kůň - pokud bys tam právě nedodala to potřebné tebou odsuzovanou chemií. Ostatně myslím že např. Pedigree je dost podobné - to taky maso nikdy nevidělo - a psi kteří na tom jsou maj jenom obrovský trousky a vytrvalej hlad (ale taky žijou, že ano) - prostě nejsou na "kytky" stavění, potřebujou maso - alespoň ve formě granulí. Pořád lepší granulované to co potřebují než granulované to co nepotřebují a v čem jim něco chybí.


mě o bílkovinách fakt nic vysvětlovat nemusíš :-)

už po několikátý tady píšu, že timhle nekrmim a taky nebudu, ale že na tom nevidim nic tak špatnýho a určitě mi to přijde jako menší zlo než třá to pedigree ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 12:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tinta76 píše:
Eva Štemberová píše:
tinto, co je na tom špatnýho? To že chtěj krmit masožravce pouze rostlinama.


já se neptala na to, co je na tom špatnýho, ale na to, co je na tom nevěrohodnýho z hlediska bio ... :wink:

jé sorry, já reagovala na to, že neodsuzuješ lidi, co ty granule vyráběj a omylem jsem si tam dosadila tu otázku :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 12:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Petra píše:
nevěrohodný je to, že pokud by se tím ten pes měl opravdu uživit a pokud by to opravdu byly čistě jen rostlinky, tak by denní dávka byla větší než ten pes. Takže buďto je tam něco nějak doplňováno tak aby to ti psi zvládli přežít - a v tom případě už to moc bio nebude a i tak je to na hranici týrání, nebo tam nic nepřidávají a pejsánci si buď někde něco vyžebrají (nebo ukradnou) nebo postupně umírají hlady. A to už teda týrání je.

OK, evidentně máme jinej názor :lol: :lol: :lol:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 12:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Eva Štemberová píše:
jé sorry, já reagovala na to, že neodsuzuješ lidi, co ty granule vyráběj a omylem jsem si tam dosadila tu otázku :oops:


:D

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 12:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já nevim jak vy, ale já jsem se teď zděsila že tu uvažuju jen o dospělých psech. Co když s tim někdo bude krmit štěňata?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
tak z nich budou zakrslí chudáčci. Teda z těch co to přežijou...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 12:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
tinta76 píše:
Ale ... co je třeba nevěrohodný na firmě, která má určitou filozofii (řekněme neubližovat zvířatům) a podle toho vyrábí svoje výrobky a pěstuje svoje suroviny?


Tinta76 nevierohodné býva to, čo zistíš, že často nutne musí byť za ušľachtilým biozámerom. Vezmi si napríklad kozmetické firmy, ktoré sa prezentujú tým, že netestujú svoje výrobky na zvieratách. Netestujú, lebo tie testy si kupujú u druhých firiem. Alebo si myslíš, že si môžu dovoliť pustiť do obehu niečo, čo nie je overené? Ty by si použila naprílad na svoje dieťa kozmetiku keby si nevedela, že mu nebude škodiť? Je to to isté, ako ja poviem, že jem mäso, ale nedokázala by som zviera zabiť. Teda som dobrá, lebo zvieratká nezabíjam. Ale jesť niečo musím... Jednoducho zámer je síce pekný, ale akou cestou sa konkrétna firma dostane k tomu, aby sa mohla tváriť ušľachtilo, to skúma málokto. často na to prídeš len tak, že ťa to jednoducho zaujíma a zamyslíš sa nad tým trochu hlbšie. Niekoho to ale nezaujíma, stačí mu ten ušľachtilý zámer a dobrý pocit z neho.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
rea píše:
Tinta76 nevierohodné býva to, čo zistíš, že často nutne musí byť za ušľachtilým biozámerom. Vezmi si napríklad kozmetické firmy, ktoré sa prezentujú tým, že netestujú svoje výrobky na zvieratách. Netestujú, lebo tie testy si kupujú u druhých firiem. Alebo si myslíš, že si môžu dovoliť pustiť do obehu niečo, čo nie je overené? Ty by si použila naprílad na svoje dieťa kozmetiku keby si nevedela, že mu nebude škodiť? Je to to isté, ako ja poviem, že jem mäso, ale nedokázala by som zviera zabiť. Teda som dobrá, lebo zvieratká nezabíjam. Ale jesť niečo musím... Jednoducho zámer je síce pekný, ale akou cestou sa konkrétna firma dostane k tomu, aby sa mohla tváriť ušľachtilo, to skúma málokto. často na to prídeš len tak, že ťa to jednoducho zaujíma a zamyslíš sa nad tým trochu hlbšie. Niekoho to ale nezaujíma, stačí mu ten ušľachtilý zámer a dobrý pocit z neho.


:-) No právě, že se o to zajímám a zjišťuju, kde můžu a kde to vůbec zjistit jde ... Mě ten ušlechtilej záměr nestačí ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. zář. 2008 13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
tinta76 píše:
Jinak já opravdu těma rostlinnejma granulema krmit nehodlám, ale na druhou stranu zase nevodsuzuju lidi, který to dělaj ...


Tak já teda takový lidi odsuzuju, když pominu jiné velmi důležité aspekty ve výživě masožravce, tak přinejmenším protože člověk vegeterián tak činí ze svobodné vůle, kdežto ten pes je k tomu chudák donucen. Chtěla bych vidět jediného psa který by si místo kusu masa dal nějaké rostlinné biogranule.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!