Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:01
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2012 18:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2012 15:49
Příspěvky: 21
Bydliště: Soběslav
zbynek píše:
Má prodejnu ve dvoře bejvalý sladovny za autobusovým nádražím, tady. Ale opravdu stačí i kuřecí skelety, hřbety nebo biskupy z normálního řeznictví. Jen je potřeba pár těch řeznictví obejít. Ceny se (aspoň v Praze) liší prodejnu od prodejny někde i víc jak o 20 Kč za kilo...

V Soběslavi jsou v podstatě jen dvě možnosti kam jít pro maso, ale napadlo mě, že na náměstí je Rabit Trhový Štěpánov a tam bych se mohla třeba zkusit domluvit na nějakých zbytcích co neprodají, chápu správně, že pes snese i mírně "jetý"maso :oops: co by už na pultě nemohli prodávat?

_________________
Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá. J.Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2012 18:31 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
dá se to tak říci, ale i trávicí trakt psa si musí zvyknout - těžko do psa z granulí můžeš nacpat hned mírně jeté maso - stoprocentně se pod....
levnější to fakt je..
a alvi - já se 2 středníma psama bych fakt v řeznictví výhradně nakupovat nemohla.. ono teda 1kg/den je ehm, řeznictví, neřeznictví znát.. tam kupuju jen játra, kosti, skelety a hovězí srdce. jo a ještě vepřo žebra.. a rozhodně nekrmím jen tím..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2012 22:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
yvouch píše:
na náměstí je Rabit Trhový Štěpánov a tam bych se mohla třeba zkusit domluvit na nějakých zbytcích co neprodají, chápu správně, že pes snese i mírně "jetý"maso :oops: co by už na pultě nemohli prodávat?
Za pokus určitě nic nedáš. My od nich (přes jinou firmu) brali velmi levně hlavy, holčičky to moc rády chroupaly. Možná by měli i něco dalšího.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: ned 19. srp. 2012 15:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Lucía píše:
a alvi - já se 2 středníma psama bych fakt v řeznictví výhradně nakupovat nemohla.. ono teda 1kg/den je ehm, řeznictví, neřeznictví znát.. tam kupuju jen játra, kosti, skelety a hovězí srdce. jo a ještě vepřo žebra.. a rozhodně nekrmím jen tím..

No tak 2 stredni psi uz je znat na te strave, to jo :-)
A v reznictvi nakupuji zhruba podobne veci + veprove nozky a hlavy pripadne, nebo obcas nejakou kost na zuzlani. A taky nekrmim jen tim. Ale na spestreni to jde.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: ned 19. srp. 2012 16:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
yvouch: Soběslav tak dobře, abych moh radit, neznám, ale ještě mě napadly jatka v Planý nad Lužnicí - teď po několika reorganizacích oficiálně Maso Planá. Podnikovou prodejnu mají u vstupu do areálu tady, párkrát jsem tam nakupoval.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pon 20. srp. 2012 12:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2012 15:49
Příspěvky: 21
Bydliště: Soběslav
zbynek píše:
yvouch: Soběslav tak dobře, abych moh radit, neznám, ale ještě mě napadly jatka v Planý nad Lužnicí - teď po několika reorganizacích oficiálně Maso Planá. Podnikovou prodejnu mají u vstupu do areálu tady, párkrát jsem tam nakupoval.

Díky za typ taky nás to už napadlo. =D>

_________________
Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá. J.Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: úte 04. zář. 2012 23:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Ahoj Bobeš strašne schudol (podľa oka) rapídne, možno za posledné tri dni. Hoci bol vždy hubeňour, toto je extrém, navyše je strašne vyhladnutý, aj po výraznom navýšení dávky. Odčervený bol nedávno... Poradíte mi, aké vyšetrenie? Koprologické, krv a ešte niečo? Alebo to stačí? Ďakujem

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: úte 04. zář. 2012 23:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nějaká změna krmení, režimu, v jeho chování, trousku? Jinak krev a koprolka je dobrý začátek.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: úte 04. zář. 2012 23:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Práve vôbec, všetko je (v rámci Bobešových možností) ok. Akurát Frída dohárala, to je asi jediná zmena. Toto je také fakt výrazné, akokeby zo dňa na deň (čo je asi blbosť, ale taký z toho máme pocit). Je proste kosť a koža

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 05. zář. 2012 09:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Zkusila bych rtg a sono - obojí na vyloučení nádorů. Bohužel vlastní zkušenost u staré bígličky-v pátek šla spát do svého křesla, v sobotu se vzbudila kostra potažená kůží-během noci z ní zmizel tuk a část svalů. Měla rakovinu už 3 roky - pod kontrolou, bez bolestí, ale po svých 15 narozeninách to tělo vzdalo.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 07. zář. 2012 11:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
lenka apenzelka píše:
Zkusila bych rtg a sono - obojí na vyloučení nádorů. Bohužel vlastní zkušenost u staré bígličky-v pátek šla spát do svého křesla, v sobotu se vzbudila kostra potažená kůží-během noci z ní zmizel tuk a část svalů. Měla rakovinu už 3 roky - pod kontrolou, bez bolestí, ale po svých 15 narozeninách to tělo vzdalo.


To mi je ľúto :(.

Bobeš podstupuje vyšetrenia, veterinár sa vraj netvári nadšene. Vraj má asi cukrovku a stolicu vraj má ako bylinožravec (kŕmený mäso + SC), ale to sú len dojmy, výsledky budú neskôr. Dali sme mu info od bývalej majiteľky (neschopnosť tráviť tuky, problémy so slinivkou břišní, dopravná nehoda a veľké zlomeniny na zadných nohách), aj neskoršie nálezy (pokročilá artróza, oslabená imunita, psincáky), tak snáď sme nič potrebné pre diagnostiku nezabudli - robí sa zatiaľ kopro, krv, moč...

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 07. zář. 2012 11:29 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Petro, snad se to nějak spraví, Bobeš je miláček, držíme palce :wink:

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 07. zář. 2012 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Johule píše:
Petro, snad se to nějak spraví, Bobeš je miláček, držíme palce :wink:


Díky. Bobeš mal v živote smolu, nebyť zlej socializácie s deťmi, ženskými a psami, nebyť tej zrážky s autom, bol by z neho dnes parádny pes, ktorý si môže naplno vychutnávať toho ridgebacka v sebe.

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 13. zář. 2012 12:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Ahoj, tak po prvých testoch sa zdá, že to nebude až také zlé. Potvrdila sa vysoká močovina v krvi (a poruchy metabolizmu, trávenie tukov), nepotvrdila sa leukémia, ale Bobeš vraj trpí mnohoročným stresom, kvôli ktorému opäť zle trávi a na základe toho sa mu vylučuje čosi do krvi (bohužiaľ sme nezachytili presne aká látka, ale budeme to mať mailom). Máme mu dávať prírodné prostriedky na ukľudnenie (myslela som na allegru, ktorá sa tu už odporúčala). Vďaka za rady!

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 13. zář. 2012 12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
a tu zvýšenou močovinu v krvi neřešil?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 13. zář. 2012 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Tie hodnoty vraj sú síce nad normálom (nad 30 mg), ale nie sú vysoké extrémne...

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 13. zář. 2012 12:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Tak mi napadlo, či to nebude mať súvislosť s tým háraním Frídy, vždy strašne schudol, keď hárala, takže ho to asi rozhodí viac než obvykle a v tej súvislosti proste netrávi, ako by mal?

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 13. zář. 2012 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no stres to pto něj určitě je a velkej takže možné to je

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 10:56 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
Opět se vetřu do tématu,abych nezakládal další:

Pořídili jsem dalšího psíka,jorkšíra. Dle očkováku je mu 14 měsíců. Lidi ho dávali pryč. Prý kvůli stěhování. Nicméně,čím dál tím víc si myslím,že pravý důvod byl asi trochu jiný,ale to je zase jiná pohádka.
Pejsek mi přijde dost vyhublý,trčí mu žebra a páteř. Velikostí je podobný našemu mladšímu jorkovi,ale ten má o 1,1Kg víc. Baští celkem normálně,nehltá,chutná mu. Chováním je v pohodě,skotačí s "bráchou",lítá s hračkama,no prostě blbne. Ale nemá tolik energie (nedivím se).
Za posledních 5 dnů,co je u nás se cca 1-2 hodiny po večeři pozvracel. Jídlo bylo natrávené. Nic neobvyklého jsem nepozoroval. Nenapadá vás někoho důvod toho zvracení? Předesílám,že ho nevykrmujeme,dostává normální denní dávku potravy,jen rozdělenou prozatím na 3x.
Ocenil byc nějaký poznámky k tomu,jak ho trošku posílit. Krmíme ráno granule (TOWT/Calibra) a odpoledne a večer maso+zelenina+příloha. Po přechodu z "tesco" granulí u předchozích majitelů mu to kupodivu nedělá problém (neprůjmuje).

Ps: Taky jsem zjistil,že dle očkováku je naposledy odčervenej před rokem :shock: To napravím o víkendu -> je možno podat 1/2 dávky teď a za týden plnou dávku odčervení (Flubenol pasta)?

Pss: Ještě by mě zajímalo,jak to u cca ročních psů děláte,aby po jídle neblbnuli. Trochu se bojím,aby si nepřihodili torzi žaludku,protože kolikrát předvádí opavdu psí kusy... :roll:

Předem vám všem děkuju za jakoukoliv reakci a radu... :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 11:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Richie píše:
Pss: Ještě by mě zajímalo,jak to u cca ročních psů děláte,aby po jídle neblbnuli. Trochu se bojím,aby si nepřihodili torzi žaludku,protože kolikrát předvádí opavdu psí kusy...

Zareaguje jen na tuhle cast + s tim jidlem si myslim ze by jste meli nejdriv zkusit odcerveni (+ dalsi odcerveni po 10 dnech aby to zabilo vsechno co nechytla prvni davka).
Po jidle hlidam jen aby nedelali kotrmelce, jinak je nechavam si hrat, je to normalni ze po jidle maji energii a chteji ji vybit. A o torzi u jorka jsem fakt jeste ani neslysela, nejmensi pes u ktereho to bylo popsano byl myslim kokr a to jen jako jedinej pripad. :wink:

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 11:51 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
Děkuju za příspěvek.
S tou torzí jsem asi spíš jen vyplašenej,protože jsem teď hledal na internetu něco o příčinách zvracení a snad všude jsem si zároveň přečetl i o torzi :D ,tak mě jen napadlo,že se rovnou zeptám vás zkušenějších...

Odčervení provedu v každým případě a to přesně,jak píšeš,ve dvou fázích. Popravdě jsem se úplně zhrozil,když jsem si to v tom očkováku přečetl... #-o

Díky za reakci!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 13:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
odčervuj ihned plnou dávkou víc bys mu ublížila tebounabízeným schématem.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 15:48 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
...myslíš,odčervit jen jednou a dle dávkování výrobce? Někde jsem tady právě četl,že pokud je hodně začervenej,tak bych ho tím odčervením "nejednou" mohl přiotrávit a zároveň bych nemusel postihnout všechny parazity... :roll:

Tak teď jste mě rozhodili ... :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 15:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Richie píše:
...myslíš,odčervit jen jednou a dle dávkování výrobce? Někde jsem tady právě četl,že pokud je hodně začervenej,tak bych ho tím odčervením "nejednou" mohl přiotrávit a zároveň bych nemusel postihnout všechny parazity... :roll:

Tak teď jste mě rozhodili ... :rolleyes:

Myslim ze chce rict, abys odcervil dvakrat plnou davkou dle navodu vyrobce :wink:

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 15:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Taky mám informaci, že u silně začervených štěňat by se mělo odčervovat nejprve poloviční dávkou. Je to tedy jinak?

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 16:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zuzko, nejen štěňata, ale i dospěláci, i koza, i nosorožec :wink: otázkou ale je, zda výše zmíněný jork je opravdu začervenej. A to není nic jednoduššího, než udělat vyšetření :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 16:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zuzko taky záleží čím odčervuješ jestli jen těma co omračujou nebo i těma co rovnou vraždí ale zpravdila pruměrný kotě a psa z pruměrných pdomínek odčervuješ normálně standartně, nikdy se nám nestalo že by se kotěti nebo štěněti něco stalo- i malému a očividně začervenému.
notabene 14ti měsíčnímu psu kterej už sice kdysi dávno odčervený byl

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 16:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ajka píše:
zuzko taky záleží čím odčervuješ jestli jen těma co omračujou nebo i těma co rovnou vraždí

omlouvám se za OT: za tohle mne málem vyhodili z parazitologie zkoušky ... za o "omráčení", no ale trvala jsem si na svém tak to skousli :lol:

jinak souhlas, na přípravku záleží. ale radši pomalu, než riskovat toxikémii (když nevím, co je to za přípravek)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 16:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
evi u tý apsty bych se nebála předávkování vubec je to pasta podávaná i 4 týdením štěnatum

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 16:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ajka píše:
...nikdy se nám nestalo že by se kotěti nebo štěněti něco stalo- i malému a očividně začervenému...
Vzhledem k tomu, že jsem byl u příšerně bolestivé smrti štěněte po odčervení, právě díky odčervení (detaily vynechám), volil bych nejprve poddávkování a po deseti dnech plnou dávku zcela jiným přípravkem, kvůli resistenci. Jen u dospěláků aplikuji plnou a po deseti dnech opět plnou dávku. Vždy různými přípravky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 17:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
rudo no a tady se bavíme o dospělákovi pokud vím

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 19:50 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
Ano,v podstatě je to dospělák - 14 měsíců - nicméně vzhledem k tomu,že se mi zdá podviživenej,tak bych jeho organismus nerad zatěžoval víc,než je zdrávo. Zároveň bych ale chtěl,aby odčervení bylo uděláno pořádně. Asi zvolím variantu poddávkování a za 10 dní plnou dávku jiným přípravkem. Ne,že bych vám nevěřil,to ne,mám spíš obavu,vzhledem k podvíživě...
Každopádně,nevím,zda je začervený,ale poslední kůra proběhla téměř před rokem,takže jistota je jistota. Na rozbor bohužel nemám časové kapacity :(
Přípravek pro první dávku použiju ten Flubenol v pastě. Na druhou dávku něco koupím - pokud máte něco ověřeného,sem s tím. Děkuju!

Ps: Nenapadá vás někoho,proč takto zvrací? Případně,nějaké typy jak krmit,když je pes v podvíživě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. lis. 2011 11:38
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha
Richie, já jsem podvyživenýho psa, co často zvracel, srovnala krmením granulema Stone Crick a občas jsem mu k tomu přihodila maso (kuřecí, libový hovězí). Vysloveně jsem ho překrmovala - postupně jsem zvedala dávku, až měl tolik, kolik chtěl a kdykoliv chtěl. Asi za dva měsíce se srovnal na normální váhu a celkově zdravotně. A taky mu podle mě pomohlo odčervení - odčervila jsem na jeden zátah plnou dávkou, koupila jsem v lékárně tuším Drontal, ale to byl jinej případ než u vás. S tímhle si netroufám radit.

_________________
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (A. Einstein)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 19:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Časové kapacity? Sebrat během 3 dnů kousek jeho trousku a pak to odnést na veterinu nebo na Suchdol na SVÚ?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 20:35 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
Bob,děkuji asi zkusím ty granule co píšeš. I když,zatim mu chutná,jen to zvracení mě trochu štve. uvidíme,snad ho to přejde. Každopádně děkuju.

Eva: Bohužel,vím,že to zní blbě,ale kolega v práci je marod,tak jsem tam od rána do večera,tudíž se nedostanu nikam. Není problém odebrat vzorky,ale je problém je dát na vyšetření. vždycky se to seběhne všechno tak blbě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 20:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo, tak to chápu, pracovní doba se kryje.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 21:10 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2012 14:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha
...bohužel,no. Pejska odčervím tak,či tak. Příští týden by mělo být volněji,tak se snad dostanu na rozbor,ale nemůžu na to vsázet.

Moc vám všem děkuju za reakce,vážím si toho ! :prayer:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 14. bře. 2013 20:59 
Offline

Registrován: ned 10. bře. 2013 16:24
Příspěvky: 23
Ahoj, mám 7 letýho psa (výmarský ohař+irský setr) je hrozně moc hubený. Na výšku má cca 65 cm a váda 25 kilo. Už od malička je tak hubený, sezral by na co prisel, dostává granule, ale nějak mu nejedou. Vzkoušeli jsme spoustu druhů granulí. ( ty nejkvalitnější si nemůžu dovolit cenově) Dostává zbytky, maso ze zabijačky, kosti. Začala jsem mu dost kupovat psí konzervy ale hubenost stále přetrvává. Je odčervený a v hovínkách nic zvláštíno nepozoruji (tasemnice atd.)Dočetla jsem se tu že to může mít pes ze zimy, spává v boude v kotci i přez zimu, já bych si ho vzala domů ale mama by dom zvíře nevzala. Chtěla jsem se taky zeptat kolik stojí ty kvevní testy jak jsou výše zmíněné. děkuji :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 14. bře. 2013 21:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Pár stovek.. lepší se zeptat rovnou veterináře.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 14. bře. 2013 22:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
To je velmi špatná výživa. Ze zbytků, kostí a psích konzerv nepřibere. (Já dávám konzervu, když potřebuju psa trochu zhubnout.) Maso ze zabíječky je sice hodně tučné, ale evidentně to nestačí. Navíc vepřové maso z domácích chovů by se skrmovat vůbec nemělo kvůli Aujezkyho chorobě. Postrádám tam kvalitní svalovinu, vnitřnosti, plus nějakou zeleninu kvůli vláknině a vitamínům. Chtělo by to buď kvalitní granule nebo raději maso.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 14. bře. 2013 22:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. srp. 2012 09:21
Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
Taky bych přešla na maso. Tohle není dobrá výživa a nedivím se, že váží, kolik váží. Krom toho, cena masa (krmného - vetamix, krmme apod.) vyjde za měsíc mnohem levněji než granule (osobní zkušenost, zkušenost vícero známých).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 15. bře. 2013 08:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
A do tretice vseho dobreho: je povera, ze krmeni masem zabere hodne casu. Zabere to jen o neco vic prostoru a je to narocnejsi na hlavu (nezapomenout dat rozmrazit) :laughing7: . Pro vice info doporucuju procist temata o BARFu.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 15. bře. 2013 11:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Co má za granule? Moje mladší čuba by na granulích taky vypadala jako kostlivec - vyzkoušeno. Pokud nemáš na kvalitní granule, je domácí strava jediné řešení. Cenově mi vychází něco kolem 35-40kč/kg žrádla (ale určitě by se to dalo ještě stáhnout), přičemž spotřeba je na hmotnost cca o 1/3 vyšší než u granulí.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 15. bře. 2013 11:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo, určitě se dá ještě stáhnout. A to na cca 25 - 30 Kč za den (počítám 1 kg na den zpočátku).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 04. pro. 2015 16:59 
Offline

Registrován: sob 15. bře. 2014 17:56
Příspěvky: 6
Bydliště: Ivancice
Zdravím, mám taky hubeňoura fr.buldočka fenku. Váží 10,5 kila, jsou jí 2 roky. Jsou jí vidět žebra i páteř. Má chuť k jídlu. Vařím jí hovězí maso buď s rýží, nebo brambory, jáhly, mrkev. Přešla jsem z granulí asi před 4 měsíci. Vždycky byla chvíli kulatější, chvíli pohublá - přikládala jsem to tomu, že granule nežrala s takovou chutí. Teď ale i při té vařené je pořád hubeňour, když jí dám větší dávku, tak přijde průjem. Nedávám kuřecí, po tom se furt drbala a vylizovala packy, to je teď lepší.
Jinak se zdá veselá, hravá, v pohodě. Může tedy být prostě od přírody " atletka" nebo mám začít řešit ? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pon 15. úno. 2016 11:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno. 2008 16:07
Příspěvky: 51
Bydliště: praha 10
Ahoj všem,

chci se zeptat na radu pro mou kamarádku a jejího psa německého ohaře, který od mala trpí na chronické průjmy.
Trpí jimi cca od roku života, teď je mu 5 let. Žere bez problémů cokoli, chuť k jídlu mu nechybí, ale jeho tělo funguje spíš jako průtokový ohřívač, všechno jde hned druhou stranou ven. Ráno prý jde třeba 10x na velkou, než ze sebe dostane poslední kapku. Občas trpí s tím související plynatostí, v žaludku mu neškrundá.
Zkoušela měnit značky granulí (po těch to bylo vždy horší, pouze ty dietní veterinární trochu pomohly), zkoušela i vařenou stravu ale ani jedno nezabralo. BARF pomohl jen na půl roku (stolice pevnější, ale nepřibral ani deko). Tehdy měl ale 30kg takže to šlo, momentálně je však kost a kůže, vypadá fakt hrozně a stále pomalu hubne :(((
U veta proběhly 3x testy na slinivku, komplet krevní testy, rozbory stolice každý půl rok - bohužel však nic neobjevily. Brával Entizol a probiotika, ale nic stoprocentně nezabralo.
Napadá vás nějaká rada? Bojím se, že pokud kamarádka nenajde rychle řešení, pes jí umře.. :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: úte 16. úno. 2016 13:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Ahoj, a zkoušeli i nějakou přírodní/alternativní medicínu?
A teď krmí čím? Zas granulama? Zkusila bych opět ten BARF, jestli dřív pomohl, i když jen dočasně, a na BARFU bych vyloženě zkoušela surovinu po surovině, co mu bude nejvíc sedět...
A testy na alergie se někdy dělali? Potravinové alergie fakt frčí a umí být celkem zákeřné, viděla jsem pár testů, z kterých vyšlo, že pes může žrát jen (teď plácnu, nevim přesně) koně, klokana a brambory, nebo třeba lososa, kachnu a rýžu... A na něco takového se těžko přichází jen vylučovací metodou, pes pak musí být striktně na úzké škále potravin, ale stačí mu to, funguje a je mu bez alergenů líp...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2016 12:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno. 2008 16:07
Příspěvky: 51
Bydliště: praha 10
Tereza Leciánová píše:
Ahoj, a zkoušeli i nějakou přírodní/alternativní medicínu?
A teď krmí čím? Zas granulama? Zkusila bych opět ten BARF, jestli dřív pomohl, i když jen dočasně, a na BARFU bych vyloženě zkoušela surovinu po surovině, co mu bude nejvíc sedět...
A testy na alergie se někdy dělali? Potravinové alergie fakt frčí a umí být celkem zákeřné, viděla jsem pár testů, z kterých vyšlo, že pes může žrát jen (teď plácnu, nevim přesně) koně, klokana a brambory, nebo třeba lososa, kachnu a rýžu... A na něco takového se těžko přichází jen vylučovací metodou, pes pak musí být striktně na úzké škále potravin, ale stačí mu to, funguje a je mu bez alergenů líp...


Alternativní medicínu nezkoušela - už jsem kámošce nakoupil ostropestřec a drags imun, předpokládám, že to psovi vždy jen prospěje. Dávkování jsem si hledala zde v poradně, ale vzhledem k tomu, že se liší nemoc od nemoci, nejsem si jistá, zda jsem jej odhadla správně pro psa 25kg: 2 x 5 kapek ostropestřce + 2 x 10 kapek DI (3 týdny, poté týden pauza), je to tak v pořádku? :hmm:

Teďka prý baští Calibra veterinary diet a situace je lepší. Testy na potravinové alergie se mu prý nedělaly, to je možné si zaplatit u klasického veta anebo u specialisty?
Díky moc!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2016 22:01 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
jediný spolehlivý test na potravinové alergie je vylučovací metoda - tj - několik týdnů vařit, či krmit jeden druh jídla. sledovat reakce, např kuře s rýží. pak zaměnit hovězí rýže, postupně přidávat suroviny a postupovat ze začátku opatrně - ideálně začít něčím hypoalergením, skopové, jehněčí... net je toho plný.
jsem přesvědčená, že barfem poskládaným na míru toho psa se dá vykrmit každý pes. některý k tomu potřebuje i balast - přílohy, obyčejné těstoviny, tvrdý chleba jsou na přibírání super. opět - kterak krmit hubeného psa, co přidávat apod lze najít.
samozřejmě - dá to víc práce, jak granule, ale tady granule obecně evidentně dlouhodobě ke zlepšení nevedou..
já jsem měla na barfu psa s nemocnou slinivkou - extrémně vyhublý, diagnoza - neschopnost trávit živ. bílkoviny. a teprve od té doby, co jsem se po dietě přestala vracet ke granulím a zůstala u masa, byl v pohodě. barfem se dá suprově nabrat pes s minimem "odpadu".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2016 07:25 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Rýže u vylučovací diety není příliš vhodná, ta je častý alergen, a zrovna kuřecí a hovězí jsou patrně u psů alergeny nejčastěji prokázané. Vhodnější jako zdroj škrobů jsou brambory, případně fazole (ty pravda mohou přinášet jisté nepříjemnosti 8). Eliminační dieta = 1 zdroj bílkovin + 1 zdroj škrobů. Maso musí být to, co pes ještě nikdy neměl. A bez tuku. Nic jiného, ani vitamínové či jakékoliv jiné doplňky. Prostě, krom vody, NIC. Drží se cca 8-12 týdnů. Ale tohle by se fakt mělo odehrávat pod dozorem alergologa.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!