Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:03
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 02. úno. 2012 19:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Ruda dává Stone cricky, že to psy zvládaj dobře na přibrání bez průjmů..

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 02. úno. 2012 19:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
trikstra píše:
Ahojte, mám doma čubinu v dočasný péči, právě zachráněná z nemilosrdných podmínek, je strašlivě hubená, spíš podvyživená, dostávala prej jen suchej chleba a je jí tak 9 měsíců. Jak nejlíp postupovat v rozjídání? sežere na co přijde... Děkuji za rady

Mám doma něco podobného. Jíst několikrát, u nás se začínalo 5* denně dávky jídla obsahující rýži, trošku zeleniny a vařené maso s minimem tuku a k tomu několik kapek ostropestřce mariánského. Postupně se zvyšuje dávka masa a pomaličku se přidává na tuku. Jestli chceš krmit granule, tak ten stone crick a k němu trošku libového vařeného masa, asi bych začala kuřecím bez tuku a kůže. Je nebezpečné dávat větší dávky, když ti pes hltá hlady, může se to vymstít. Když jí občas přidáš trošku psích piškotů, nic nezkazíš, i nějakým tím ne úplně čerstvým rohlíkem. Neměla by toho sežrat najednou, kolik se do ní vejde, to by byl přůšvih. U nás se za dva a kus týdne opravil pejsek o 5 kg, bez zažívacích problémů, což považuju docela za úspěch.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 02. úno. 2012 21:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Essi píše:
U nás se za dva a kus týdne opravil pejsek o 5 kg, bez zažívacích problémů, což považuju docela za úspěch.

Nepřijde ti to riskantní pro jeho pohybovej aparát? :-k

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 02. úno. 2012 21:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Fenrizka píše:
Essi píše:
U nás se za dva a kus týdne opravil pejsek o 5 kg, bez zažívacích problémů, což považuju docela za úspěch.

Nepřijde ti to riskantní pro jeho pohybovej aparát? :-k


Myslím, že teď se dostává konečně alespoň na stav těžké podvýživy ze stavu kůže na kostech..

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 02. úno. 2012 21:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
A jak to souvisí s mojí otázkou?

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 02. úno. 2012 21:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Že by bylo stejně riskantní ho nechat v takovým podvyživeným stavu. Stejně tak riskantní jako vliv na jeho pohybovej aparát a stejně tak riskantní s ohledem na jeho orgány. Začarovaný kruh, kde je třeba postupovat ve všech směrech velmi riskantně a opatrně.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 02. úno. 2012 22:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Osobně vidím přírůstek 5kg za 17-18dní jako opravdu velkou změnu, se kterou by se nemusel už dostavěnej pes tak rychle vyrovnat. Mluvím z osobní zkušenosti, kdy už hotovej pes nabral za relativně krátkej čas 30% svý původní hmotnosti a vůbec mi to ve výsledku nepřišlo dobrý.
Ale mám jen jednu zkušenost a vzhledem k tomu, že Essi se pohybuje mezi psy mnohem déle a víc se angažuje v podobných případech, tak jsem se ptala, jestli jí to nepřijde riskantní. :dontknow:

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 03. úno. 2012 06:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Fenrizka píše:
Essi píše:
U nás se za dva a kus týdne opravil pejsek o 5 kg, bez zažívacích problémů, což považuju docela za úspěch.

Nepřijde ti to riskantní pro jeho pohybovej aparát? :-k

Vzhledem k tomu, že jsme téměř stále pod přímou kontrolou dvou dobrých vetů a konzultujeme s nimi, je tomu přiměřeně zvyšován i pohyb pejskovi tak, aby měl vůbec sílu se zvednout a o pohyb mít zájem. A vypadá to, že to funguje, pes má zájem o pohyb a krátké časté procházky, má sílu se pohnout a už nevypadá jako těsně před smrtí, jako když přišel. Kupodivu nám nedoporučili krmení granulemi, ale přírodním jídle kvůli právě pohybovým problémům a kvůli kombinaci s léky, které pejsek bohužel dostává a některé z nich bude nutné mu dávat do zbytku života.

Fenrizko, jaký bys ty navrhovala postup, jak by měl pejsek přibírat a rehabilitovat podle tvého?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 03. úno. 2012 07:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Fenrizka píše:
Osobně vidím přírůstek 5kg za 17-18dní jako opravdu velkou změnu, se kterou by se nemusel už dostavěnej pes tak rychle vyrovnat. Mluvím z osobní zkušenosti, kdy už hotovej pes nabral za relativně krátkej čas 30% svý původní hmotnosti a vůbec mi to ve výsledku nepřišlo dobrý.
O jakou váhovou kategorii se jednalo? Snowee neměla v den příjezdu ke mně ani 19 kilo, měla podle váhy 18,80. Za necelé dva měsíce jsem ji měl na běžných 30ti. Sorbon byl na tom podobně, jelikož byl ustájen v prosinci v kotci, za měsíc jsem ho dostal nad třicet.
Samozřejmě si hlídám funkce orgánů látkové výměny, především játra, ledviny, lymfatický systém. K tomu mi pomáhá přidávat do každého krmení ostropestřec, Drags Imun, občas vynechávám krmivo na detox (jen hrstka granulí SC, byliny a voda, někdy s glukopurem). Když to pes nezvládá, prvně se ozvou játra a žlučník, což se pozná sra*kou, ten den dostává dietu (v závorce výše). Je nutný pravidelný přirozený pohyb podle sil a schopností psa, aby se dostal do pohybu lymfatický systém, střeva a td. Než jsem objevil kouzlo kombinace bylin, tedy silymarinu s DI, trvalo nabírání psa o poznání déle, cca do půl roku. S bylinami a vhodnou kombinací krmiva se to dá opravdu bezpečně zvládnout dříve.
Ještě podotknu, že tito psi nezvládali hovězí nad 30dkg, někdy i méně a jakékoli jiné, těžko stravitelné formy proteinů a tuků, proto byli na kuřatech. Nejprve na rozvařených (špitálská dieta), potom na vařených a postupně jsem se dostal až k syrovému, když jsem věděl, že se z toho nepotento. Také jim dělaly dobře buchty a knedlíky, a to nešlo o ty z prášku (patrně právě proto).
Hlídá se při tom trus, moč (u obojího včetně zápachu), pak dýchání, styl pohybu a celkový vitální projev (jiskra).
Tohle si uměli spolehlivě uhlídat už i pasáčci vepřů bez měšťanky, nepotřebovali studovat veterinu a plýtvat prachama za doktory. To jen dneska z toho dělá každý vědu, hledá nové objevy a cpe do všeho prášky, přičemž s tím může nadělat více škody než užitku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 03. úno. 2012 10:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
O jakou váhovou kategorii se jednalo?

Přesně na tohle jsem se chtla zeptat. U asiata nebo ovčouna (pořádnýho) se to ztratí, u kokra už ne. A pokud je to dospělý pes, tak vliv na pohybovku by to mělo mít jen kladný - pokud se zároveň pohybuje přiměřeně stavu -> ty kila nabere na svalovině, ne na tuku -> svalovina drží klouby -> chrání pohybový aparát tím, že to nedržej jen vazy a kloubní obaly.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 03. úno. 2012 11:59 
Offline

Registrován: pát 05. srp. 2011 15:08
Příspěvky: 113
Bydliště: praha
Tak tohle je malej psík, kříženka hrubosrtýho jezevčíka, když přišla(což je asi 3 dny), tak měla 6 kilo. Stone crick chci objednat. Granule jí máčim, a začínali jsme na 15 granulích + něco k tomu, třeba kuřecí srdíčka. A co třeba tvaroh? s tim asi počkat, co?

(nejdou mi sem vkládat fotky, ani jako příloha ani jako odkaz, tak zatim bez)

_________________
Ten,kdo položí srdce své na oltář přírody,je nadevše povznesen,ale v očích druhého je toulavým psem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 03. úno. 2012 12:12 
Offline

Registrován: pát 05. srp. 2011 15:08
Příspěvky: 113
Bydliště: praha
ještě to zkusím takhle...
http://www.dog-point.cz/zvejka

_________________
Ten,kdo položí srdce své na oltář přírody,je nadevše povznesen,ale v očích druhého je toulavým psem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 03. úno. 2012 12:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Řekla bych, že je ostříhaná... tvaroh určitě ne - "odvápňuje".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 03. úno. 2012 13:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
lomata30 píše:
Pán krmil rohlíkama a prasečíma nožičkama.

No tak v tom případě bych nedával nic navíc, než granule a bylinky. Dokud pes nebude v pořádku a ještě nějaký čas po tom. Max ten oschlej chleba, pokud ho ještě bude chtít. A hlavně pamatovat, že hubenost není to nejhorší. Zvlášť, když je bytovej ten pes. Vemte si služební ovčouny nebo maliny, jak vypadaj a jaké při tom podávaj výkony. Takže radši pomalejš, u tak malého psa je znát každé deka.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 03. úno. 2012 14:03 
Offline

Registrován: pát 05. srp. 2011 15:08
Příspěvky: 113
Bydliště: praha
popravdě si myslim, že těch praciček zas tolik nebylo a taky, že zrovna ona se asi k žádný moc nedostala...
mám pro ní teď připravenou rejži s mrkví, mám jí teda jako dát spíš ty granule?

no těch psů, je tam ještě spousta, dog point je postupně odváží, vždycky když najde, kam je zas umístit(utulky, dočasky, depozita, nové majitele). ostříhaná je, protože to měla fakt dost zplstatělý, a kůži má rozštípanou od blech, ostatní jsou i dost pokousáni.

_________________
Ten,kdo položí srdce své na oltář přírody,je nadevše povznesen,ale v očích druhého je toulavým psem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 03. úno. 2012 14:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Můj názor:
- těm psům, co tam jsou, bych granule nedávala, protože vysušují a voda zamrzá a když nechají ty hladové chudáky nažrat k prasknutí granulemi, budou mít zažívací problémy jako hrom, zvlášť když to budou granule nadupané, můžou je tím i zabít
- dávala bych vařené libové maso s přílohou, ze začátku vít té rýže a maso pomalu přidávat, k tomu ostropestřec
- 5*denně malou dávku, těm psům, co tam jsou venku na mraze, teplou "polévku", vývar z drůbeže se sebraným tukem nebo rozmíchanou konservu v teplé vodě, aby se napili a zahřáli. Opatrně, bacha na průjem.
- lidi, co si je berou na dočasky, by se měli naučit, jak s karanténou, jak zakrmit, čím zakrmit, že odčervovat až za nějakou dobu a na několikrát, nebo jim tam odejdou na otravu
- dá se počítat nejenom s parazitama, ale taky s problémy s ušima a očima, přenosné na jiné psy.

psovi, co ho máš doma v teple u nezamrzající vody, bych dávala máčené granule, jestli chceš krmit granulema, s přídavkem těch trvdých rohlíků nebo něčeho takového s tím, že podíl granulí bude stoupat podle toho, jak to psí zažívání unese. Také několik menších dávek denně. -


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 03. úno. 2012 14:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
čubíkl je sice hubenější ale žádná katastrofa to není takže byhc jí nějakej čas držela na tom co jí sedí a nedělá jí špatně na trávicí trakt at se srovná. přibírat muže postupně, počítej třeba s tím že zezačátku nemusí přibírat třeba vubec- kvuli stresu změně ale je to jen zdánlivé

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: sob 04. úno. 2012 01:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Měla jsem na mysli Trixouna. Během pár týdnů - měsíců přibral z 5,5kg na ±8,5kg. Samože nešlo všechno jen do svalů, konečně se dá pohladit po zádech a neštrejchá mu páteř, i když není tlustej, a zároveň neskutečně nasrstil. Tudíž nemůžu říct, že přibral 3kg čistých svalů, akorát se z něj stal dospělej mohutnej (v rámci velikostních možností :-) ) pes. Pohybu měl pořád stejně, nebyl přehnaně zatěžovanej, ale ani neměl gaučovej režim. Prostě normálně.
Ale pak se téměř "dostavěl" a začaly problémy: neustále pokulhával, byl rychle unavitelnej, nešlo mu skákání... prostě mám dojem, že jsem to podcenila.
Teď bych mu třeba krmení omezila, nedostával by vyloženě adlibitně, ale jen omezený dávky, nesnažila jsem se ho v tý době vykrmit, samozřejmě, dostával ale mnohem větší porce, než by měl, aby se vůbec udržel na svý váze.
Osobně mi přišlo, že to pro ten organismus byla velká zátěž, hlavně pro klouby a šlachy v jeho případě.
Ale, nutno podotknout, že to nebyl podvyživenej pes, byl po zdravotní stránce tak v pořádku, jak jen zvíře s merle genem může být, párkrát jsem mu dělala krevní testy a i během toho jeho přibírání měl všechno v normě, a byla to moje chyba.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: sob 04. úno. 2012 01:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Omlouvám se za druhý příspěvek.
Essi: asi bych zvolila podobný postup jako ty, jen bych se právě po mé zkušenosti obávala o klouby. Proto jsem se tě ptala. :-) Jinak mě přijde samozřejmě mnohem lepší "upravit" psa na přirozený stravě, přidávat mu bylinky a podobně, než mu nacpat nějakou veterinární dietu, případně ho dopovat práškama.
Rudolf: Nerada bych, aby to vyznělo jako útok, ale zajímá mě, jestli za předpokladu, že na neúměrný nabírání psa jako první upozorní játra, je bezpečný zlepšovat jejich činnost, aby nedělaly problém, nebo je lepší udělat to přirozeně a nechat dát organismus psa najevo, kdy má dost? Z toho, co píšeš je jasný, že pokud psa potřebuju rychle vykrmit, udělám to takhle. Ale často píšeš, že je potřeba psy na Vlčárech vykrmit rychle, tak mě zajímá, jestli by jsi stejně postupoval i u psa, kterej není limitovanej třeba venkovní teplotou, nic mu nehrozí, může si v klidu nabírat. :-)
Eva: Uváděla jsem to v procentech, protože si myslím, že pokud přibere kokr třeba 4kg, bude to mít obdobnej dopad, jako na pastevce, co přibere 25kg.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: sob 04. úno. 2012 07:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Tady to bylo o kostech, šlachách a kůži. Takže úvaha - aby se to zvíře postavilo = uneslo, jsou nutné nějaké svaly a nějaká energie do nich, aby mohly pracovat. Je to druhý takový pes, který je přímo můj, ten první na tom byl tak, že se neudržel ani v leže na hrudníku, museli jsme ho podpírat a polohovat kvůli proleženinám a ze začátkujsme krmili mletým masem se žloutkem a vločkami lžičkou. Byl to mladý pes a dožil se u nás svých 15 nalezenin, skutečně mu bylo asi tak necelých 16 let. Tenhle bude do konce života na lékách, bohužel, ale doufám, že dožije spokojeně a v pohodlí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: sob 04. úno. 2012 07:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Essi píše:
Můj názor:
- těm psům, co tam jsou, bych granule nedávala, protože vysušují a voda zamrzá a když nechají ty hladové chudáky nažrat k prasknutí granulemi, budou mít zažívací problémy jako hrom, zvlášť když to budou granule nadupané, můžou je tím i zabít

Přimlouvala bych se za to, jestli p. Des. bude psát další knížku, jestli by to nemohlo být zmíněno. Několikrát jsem četla, že týraný pes byl předán do péče nového pána a nepřežil více než pár dní. Myslím, že to může být zapříčiněno i tím, že neznalý člověk se snaží psu dopřát co nejvíc, když tolik trpěl. Pokud to už nějaká knížka obsahuje, tak se omlouvám.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: sob 04. úno. 2012 09:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Verca_Pardubice píše:
...Několikrát jsem četla, že týraný pes byl předán do péče nového pána a nepřežil více než pár dní. Myslím, že to může být zapříčiněno i tím, že neznalý člověk se snaží psu dopřát co nejvíc, když tolik trpěl...
Tuhle vražednou chybu dělá mnoho lidí pokoušejících se zachránit nějakého vyhublého psa. Problém je právě s orgány látkové výměny, které skokový nápor stravy nezvládnou.
Malinko OT, ale k věci. Po válce umřelo hodně lidí z koncentráků právě proto, že se "nažrali k prasknutí" a selhaly jim "spící" orgány látkové výměny, téměř okamžitě nebo v řádu hodin. Ti, co se dostali do červeného kříže, dostávali dietní jídlo postupně, aby si tělo nejprve zvyklo zpracovávat stravu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: sob 04. úno. 2012 09:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Maky, řekla bych, že zásadní rozdíl je v tom, že ty tu porovnáváš zdravého "funkčního" psa a psa, kterej byl týranej.

Tím, že pes v určité formě a rychl nabere na svalech, tak ty svaly nemají, podle mě, takové zásobení a trénink, jako ty svaly "staré", vytrénované. Přirovnala bych to k "maníkům" z posilovny. Ty mají houby výdrž a sama obrovská svalová hmota, která není trénovaná, je zdrojem zátěže pro srdce, plíce, metabolismus vůbec. Samozřejmě zveličuju v porovnání s Trixoidem, ale jde mi o princip.

Kdežto pes týraný nabírá ty svaly potřebné pro život, záchovu a dostává se na normu. Ne nad ní.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: ned 05. úno. 2012 13:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Evi, kdybys četla, co píšu, tak víš, že jsem psy neporovnávala. Naopak jsem zdůraznila, že mám zkušenosti se zdravým psem. Zajímala mě situace u toho týraného psa, proto jsem se ptala Essi.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: ned 05. úno. 2012 16:18 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
náš vypadal podobně, pajdal.. postupně jsme ho vykrmili, maso dostával postupně přidávané /ale nebarfovali jsme od začátku/, několikrát denně, začínala jsem ho krmit dokonce tesco konzervou /na chalupě, jink byly jen nabušené granule na který fakt nebyl zvyklý a mohl by chcípnout/, protože žil na odpadcích.. a když se nasvalil, kosti obalil, začal se brutálně posí.. znova hubnout. kulhat dvakrát tolik. strašný, prostě to moc leckdy ovlivnit nejde. můj pes se srovnal, vše v pohodě a po půl roce drc. dietní chyba? nevím.. každopádně, než jsme přišli na prevenci ostropestřec od rudy, tak jsme si stejně všichni užili.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: hubený pes
PříspěvekNapsal: úte 03. črc. 2012 19:55 
Offline

Registrován: pon 02. dub. 2012 20:30
Příspěvky: 3
Bydliště: Znojmo
dobrý,
potřebovala bych poradit s výživou psa. Mám 2,5 roku starého psa bordeauxské dogy. Před rokem jsem ho odebrala bývalýmu příteli z důvodu podvýživy a od té doby bojuji, aby pes přibral. Snažila jsem se krmit ho menšími dávkami častěji denně, kolikrát už se zdálo, že začíná nabírat, ale pak začal zvracet a mít průjem a zase vyhubl. Pak jsem postupně začla dávat větší dávky, ale míňkrát za den. Už sice nemáme problém se zvracením a průjmem, ale pořád nenabírá tolik, kolik bych chtěla. Musím dodat, že máme pravidelný pohyb.
Krmím ho granulemi, masem a kostmi.
Moc prosím o radu, jak účinně podpořit přírůst váhy?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hubený pes
PříspěvekNapsal: úte 03. črc. 2012 20:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Je to těžký takhle na dálku poradit, možná by chtělo psa pročistit - detoxikovat, zkus např. ostropestřcový olej. Nezažil těžký rozchod? Stres? Rudovy psi přibírají na stone crickech, tak zkusit tohle.

Můžeš sem hodit alespoň fotku? Kolik váží?

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: úte 03. črc. 2012 20:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jaké granule? Jaké maso? V první řadě bych nechala udělat komplet krve a koprolku.


pozn. moder: přesunuto do již existujícího vlákna se stejným problémem

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: úte 03. črc. 2012 21:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Vitaníny B


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 04. črc. 2012 07:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Souhlas s Evou, ta hubenost muze mit i jine priciny.. komplet krev a zamerit se na jatra, ledviny, stitnou zlazu.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: stř 04. črc. 2012 11:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
krve koprolka moč je základ

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 05. črc. 2012 05:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na celé testy bych se vybod. Odčervil bych dvakrát po sobě po deseti dnech různými přípravky a pak se s ním stavit tady na Vlčárech, abychom srovnali psychiku jeho a vaší ve vztahu k tomu psu. Neznám vás, ale cítím tu energii až sem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2012 17:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2012 15:49
Příspěvky: 21
Bydliště: Soběslav
Všechny zdravím, jelikož jsem ani po hodině hledání nenašla odpověd, musím se tedy zeptat :o)
Mám 5měs NO a řeším její váhu. Je hodně hubená (jsou jí dost vidět žebra až dopředu) snažila jsem se jí krmit dle tabulek na granulích a momentálnímu pohybu, ale poslední dobou se mi to nějak vymyká :o( Krmím Taste of the wild a podle jejich tabulky by měla mít max. 425g na den. Poslední měsíc jsem jí dávala skoro 500g a teď by se to mělo snížit. Když jí budu dávat ještě míň tak bude jak z koncentráku. Na cvičáku nic neříkají (máme jí od nich) ale já si říkám jesli přece jen není nemocná. Když jí zvednu dávku třeba jen o dvacet gramů, tak má okamžitě průjem. Taky už bych chtěla začít krmit jen třikrát denně, ale to prostě nejde, protože ona mi tu větší dávku nestráví. Díky za každou radu.

_________________
Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá. J.Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2012 17:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Zkusila bych změnit krmivo, tohle jí evidentně nesedí.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2012 17:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
za prvé by to chtělo fotku za druhé by to chtělo váhu psa- reálnou, a za třetí na tabulky kašli .-))
nicméně jeslti jí tohle krmení nestačí zvolila bych jiné

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2012 17:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Krmim TOTW a ten hubeny je porad hubeny, ale druhy spise pribira, i kdyz jsem mu davky snizila, takze se chystam taky na zmenu. Dle doporuceni na neco, co budu moct min. kombinovat s pridavanim masa, abych toho hubeneho vykrmila. Nebyt toho, ze jsi zminila prujem, tak Ti reknu, at se na tabulky vykasles a davas vic. Ja mela krmit do 150g a krmila jsem v dobe, kdy travil jak kyselina 220g ne-li vic.

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2012 17:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2012 15:49
Příspěvky: 21
Bydliště: Soběslav
má dvacet kilo před chvílí jsem jí vážila. Krmivo jsem změnila před dvěma měsícema to jsme měli firstmate,ale problémy jsou až teď :( fotku se sem pokusím vložit

_________________
Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá. J.Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2012 17:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
20kg na 5 měs. to není žádná tragedie ona má etdka nejintenzivnější vývoj tak je možné že se ti ted zdá vychrtlá

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2012 18:06 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
já bych doporučila maso, resp BARF.. pokud vyměníš granule jednou, dvakrát a efekt bude stejný, tak to asi není granulový pes..s barfem bych začala jako dietka - maso, rýže, nějaký ten doplněk..
mě se po nějaké době pes posí. po skoro všem, od tý doby, co barfujeme a maso se střídá jak má, tak pes zdravý..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2012 18:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2012 15:49
Příspěvky: 21
Bydliště: Soběslav
Tak fotka mi sem vložit nejde. V reálu to je ale vidět pořád, když teda sedí tak ne :lol: Mě by to možná asi ani nijak nezaráželo, ale naši a sousedi mají řeči, že jí nedám ani nažrat, že je strašně nohatá a hubená. Ach jo asi už z toho magořím

_________________
Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá. J.Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2012 18:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Na sousedy kašli. Tím nechci říct, abys to neřešila, protože pokud z větší dávky krmení průjmuje, tak to úplně v pořádku nebude. Ale možná opravdu není granulovej pes. Jedla někdy něco jiného, než granule, nebo je na tom od začátku? Třeba by jí maso prospělo víc, granule jsou a budou vždycky jen náhražka, i když v některých případech dobrá, tak přirozenost je v mase. A někteří jedinci prostě náhražky netolerují.
Taky by to chtělo vidět, jak vypadá srst, jestli je hustá a lesklá, to poví hodně o vhodnosti druhu potravy.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2012 19:05 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
sousedy je třeba upozornit na zdravotní problém psa.. mám s tím bohužel docela zkušenost. hubený nalezenec. neustálé průjmy - některé průjmy byly ze slinivky a z toho, že pes, který se živil odpadkama prostě granule dlouhodobě nedal.. ovšem ta druhá půlka byla z toho, že ho sousedi přikrmovali přes plot. jeden nebo druhý pes pořád sr.. no a ve sněhu jsem takhle jendou našla supr ložisko zbytků. kosti z pečeně se na mě různě vynořovaly po celé linii plotu, co oni podezřelí mohou míjet..na to pozor! pes z toho samozřejmě hubl, když žral při dietě jen rýži a o to víc mu sypali..od doby, kdy jsem to zjistila potíže ustaly - pes nebyl venku sám.. a strašně jsem si sousedům stěžovala, co mi to tu kdo háže, že to stálo už dvojku.. a nic se neobjevuje.. na soucitné sousedy fakt bacha!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2012 19:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2012 15:49
Příspěvky: 21
Bydliště: Soběslav
Srst má nádhernou, jemnou hustou a lesklou a je živá a ráda pracuje jen prostě občas průjmuje :o( Dvakrát jsem jí dala ovařený vepřový koleno - kost s chrupavkou a to teda byl mazec šel z ní takovej jakoby hlen no děs když jí dávám ty granule víckrát denně tak je to v pohodě. Jen bych už ráda krmila třikrát, ale když to nejde tak to asi ještě nechám

_________________
Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá. J.Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2012 19:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Po vepřovým kolenu by se mi psi podělali taky. To je dobré na klouby, ale málokterý pes to zvládne ve větším množství. Mě zajímalo spíš maso jako opravdu maso. Pro začátek bych zkusila něco dietnějšího, jak už tady padlo - kuře s rýží, třeba i vařené, postupně - když to zvládne - bych přestala vařit a přidávala další druhy masa. S vepřovým bych určitě nespěchala, je hodně tučné, což by sice tvému hubeňourovi prospělo, ale jen za předpokladu, že to střeva dobře zpracují, což není úplně snadné. Pokud chceš něco na ty klouby, tak jen malé množství sulcu z kolene nebo nožiček do jiného žrádla, aby to v ní vydrželo.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2012 16:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2012 15:49
Příspěvky: 21
Bydliště: Soběslav
Když já asi nechci začínat syrovou stravu. Měla sice od Steina konzervu s celýma rybama a to jí šmakovalo, ale já si neumím představit kde bych to kupovala a nevím, jestli by mě to nezrujnovalo, četla jsem tady zrovna včera diskuse o nějakých závozech masa, ale většinou si tam stěžovali na kvalitu, tak nevím :( taky hodně cestujem a jak krmíš na cestách?

_________________
Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá. J.Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2012 16:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
yvouch píše:
Když já asi nechci začínat syrovou stravu ... si neumím představit kde bych to kupovala...
Maso se kupuje v řeznictví (pokud nechceš nakupovat ve velkým). Neboj, zvládnou to i vegetariáni. :laughing7:

yvouch píše:
...nevím, jestli by mě to nezrujnovalo...
Nepřemejšlej, ale opravdu si to spočítej. Budeš asi překvapená - vychází to levnějc (aspoň mě).

yvouch píše:
...taky hodně cestujem a jak krmíš na cestách?
To, že pes žere maso, přece neznamená, že granule nezná a nepozře. Na cestách krmím podle podmínek, tj. třeba podle stupně civilizace místa, kde se pohybuju, podle momentální teploty, podle velikosti batohu atd. Obyčejně na první den nebo dva vezu syrový zamražený maso, který postupně rozmrzá, na zbytek dnů buď granule nebo maso sušený. Pokud jsem někde ve městě, zajdu do řeznictví. Není to žádná věda...

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2012 16:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Na cestách po tuzemsku krmím normálně - když je v dosahu krám, kupuju jim nějaké lacinější maso. Pokud jedeme do zahraničí nebo někam, kde vím, že bude krám problém, mají maso první dva dny a pak granule a konzervy. Ten přechod zvládají dobře, umí žrát cokoli. Naopak to nefunguje - pes držený jen na granulích má celkově mnohem citlivější trávení, ochablý žaludek (nebezpečí torze), po druhém roce života vyhaslý jehlový reflex střev.
A o tom zruinování - dám za maso pro dva střední psy na měsíc asi tak 700-1000 korun. Granule by mě vyšly dráž, pokud by měly být solidní.
Kvalita - neměla jsem v poslední době problém. Teda, mí psi ho neměli. Občas nějaký balíček je cítit víc, než co by se sneslo v lidském jídelníčku, ale psům to nevadí, někdy mám dojem, že o to víc jim to šmakuje.
No a kde kupovat? Jsi ze Soběslavi a k Pošvářovi do Tábora to máš, co by kamenem dohodil.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2012 16:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
yvouch píše:
nevím, jestli by mě to nezrujnovalo

Muzu rict, ze krmim masem nemeckou dogu - 80 kg psa. Na granulich nevykrmitelny, na mase v normalni kondici.
Financne - vyjde me to podle skladby potravy levneji nez kvalitni granule, dokazu se dostat za mesic i na 700, obvykle jsem tak na 1000-1500 za mesic. Podotykam, dogari si ze mne delaji srandu, pac mnozstvi co skrmim ja mesicne, maji obvykle na 3 dogy (mit aktivniho psa s metabolizmem blizicim se horenim je obcas nevyhoda, no :mrgreen: ).
Kvalitni granule na mesic bych platila od 3000 vyse.

Ale je fakt, ze nekupuji maso v reznictvi (malo), ale delam si uz objednavky pres zname a podobne...

Mit maleho psa (cokoliv pod 35 kg), klidne kupuji v reznictvi, ve spouste zveracu maji uz nabidku masa pro psy.

Mam jeste 9.5 kg seniora, kde kombinuji granule (ma stale k dispozici) a maso, ale to je mnozstvi ktere se naprosto ztrati :-)
Kdyz Raist sezere 3 kurata, tak 1 prsicka, nebo 2 hrste divocaka pro Nera uz je zanedbatelna vec :lol:

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2012 16:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2012 15:49
Příspěvky: 21
Bydliště: Soběslav
Zuzka M píše:
No a kde kupovat? Jsi ze Soběslavi a k Pošvářovi do Tábora to máš, co by kamenem dohodil.

Díky moc za info to jsem opravdu nevěděla že ho mám v Táboře :shock: Asi se jenom moc vymlouvám. Zkusím to. Pročtu si tedy nějaké diskuse jak začít. Moc díky

_________________
Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá. J.Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubený pes
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2012 17:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Má prodejnu ve dvoře bejvalý sladovny za autobusovým nádražím, tady. Ale opravdu stačí i kuřecí skelety, hřbety nebo biskupy z normálního řeznictví. Jen je potřeba pár těch řeznictví obejít. Ceny se (aspoň v Praze) liší prodejnu od prodejny někde i víc jak o 20 Kč za kilo...

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!