Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:42
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 08:46 
Offline

Registrován: čtv 17. čer. 2010 18:39
Příspěvky: 1
Bydliště: Adamov
Potřebuji poradit. Nechci něco zanedbat. Fenečka zlatého retrievra 5 a půl měsíce stará najednou přestala žrát granule Family Fromm. Dotedka byla žravá a nedočkavá dokud ji do misky nenasypu. Začalo to před 2 dni, když jsem byla na celý den pryč vrátila jsem se večer. Manžel s ní byl doma dopoledne a odpoledne moje dcerka ji vyvenčila, takže nebyla sama. Měla v ten den průjem, vykadila dlouhou trávu - nevím možná to stým souvisí. Nebo truchlila za mnou? Na druhý den sme byli spolu celý den sežrala krmivo, ale už ne stakovou ochotou. Dnes ráno zase nežrala.Nevím co jí je, nemám tady už týden 3 letého syna jestli truchlí za ním? Fakt nevím co jí je, protože venku běhá, hraje si. Jen přestala žrát a nelíbí se mi to.Krmím ji 2x za den (ráno a večer). Ted jsem ji dala konzervu, sežrala. Vopred všem děkuji za rady. Barča


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 11:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Vim, ze mas starost, ale myslim, ze to trochu moc resis. Mohla si zkratka zvyknout na granule co ma a uz to pro ni nemusi byt takova pochoutka, aby se po tom vrhala do misky. Pokud je hrava, mela by byt zdrava. Kazdopadne pokud nebude zrat vic jak 3 dny v kuse, zacla bych to brat vazne (teda pokud je jeji chovani normalni). Pokud by byla apaticka, nebo by se ji nafukovalo brisko, vyhledala bych lekarskou pomoc.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 11:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Když dávám holkám vařené maso tak mi potom taky koukají na granule jako že .. "co to má být? .. proč nám cpeš tuhle srágoru .. my chceme tu dobrotu co byla posledně!!" .. vůbec to neřeš pokud je čubís hravá a reaguje normálně tak jí nedávej ani konzervu, ani pamlsky a nechej jí v době krmení v misce běžnou dávku granulí max půl hodiny a pak jí to seber, když si toho nebude všímat. Když ti začne loudit, dej jí misku s granulema .. myslím, že rychle pochopí, že ona není ta, kdo uřčuje co se bude baštit a kdy :wink:
Kdyby se zpomalila a přestala reagovat a byla apatická, tak ji vem k vetovi na prohlídku.
Jinak ji neřeš ..

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Gungan píše:
"co to má být? .. proč nám cpeš tuhle srágoru ..
A proč jim tu "srágoru" cpete? Pes přece může jíst i normální, přirozený jídlo. Já se nedivím, že jí ta slisovaná sója nejede...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 13:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Zita píše:
Gungan píše:
"co to má být? .. proč nám cpeš tuhle srágoru ..
A proč jim tu "srágoru" cpete? Pes přece může jíst i normální, přirozený jídlo. Já se nedivím, že jí ta slisovaná sója nejede...


:lol: no dovol!! .. jaká sója?? .. holky mají kvalitní granulky a žádné Pedigrie nebo Friskís nebo jak se to všechno "jedovaté" a barevné a reklamou předražené a "vysoce energeticky kvalitní" krmivo jmenuje :D

jen jim nehodlám denně vyvařovat a nebo je non-stop "cpát" syrovým masem, to si bohužel nemůžu dovolit a rád jim dopřeju i něco "instantního" :finga:

A navíc tyhle granule žere na Vlčárech i "malá" vlčice, tak jakápak sója?? ta kdyby v tom cítila jen náznak sóji tak by ti to víš co !§?!!§#§§ .... :rolleyes: :sunny:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 13:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. říj. 2010 07:58
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha
Prosím vás, mám podobný problém.

Ippoš (2 roky) mi nechce žrát. Je na granulých. Zkusila jsem mu tam přimýchat jiné, tak ty vyzobal, ale stejnak to zabralo, tak na 3 krmení. Pak jsem mu ty granule nasypala na zem, to sežral. On mi připadá, že se bojí té misky, nechce se k ní ani příblížit, ale zase jak kdy, někdy zobe v pohodě. Když má tuhle nežravou, tak si vezmu misku do ruky a dělám že to jim a mlaskám a pak mu to nabídnu, k mističce se přibližuje jakoby za trest - skrčenej s odvráceným pohledem a sklopenýma ušima. Někdy stačí mu dát 2 - 3 granule z ruky a sežere všechno, jakoby se rozjede. 2. den mu dávám do granulý tuňáka, ale ráno nechtěl ani to a když jsem mu dala granulku z ruky tak jí vyflusl......Nejde mi o to, že bude hubenej, to je mi fuk, spíš aby mu nechybělo něco ve výživě, když nežere.....prostě aby měl všeho dostatek. Tahle nežravost ho chytá hlavně ráno, večer většinou sežere všechno, ale taky to není žádný zázrak. Nejdřív kouká a pak opatrně přijde k misce a žere, ale tváří se jakoby na něj z té misky měl vyskočit bubák a zakousnout ho.

Nevíte co to má znamenat? Může být granulý přežraný? Nemůže mít zdravotní problém, nebo dokonce nějaký psychický?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 13:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Moc to řešíš a to ho stresuje :-) pokud nebude nejmin 3 dny bez jidla, tak mi je to totalne sumak. Bafina mi nezere ranni granule, tak jsme zacli davat jen vecer a urcite nesezere tolik, jak kdyby mela i rano. Nekteri psy zkratka jeste poznaji, kolik jim staci :-)

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 13:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tohle je přesně případ rozmazlenosti- naservíruju chceš enchcedš nazdar durhej den totéž do tří čtyř dnů pochopí i kdyby nechtěl.

taky dávám maso a grancle- podle toho jak to zrovna vyjde.-). a čubky rychkle pochopili že dkyž jim dám granule a oni je nesežerou tak příště budo zase jen granule:-))).

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 13:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Když mám zdravýho psa, nevidím jedinej důvod k tomu, abych ho přemlouvala a prosila, aby se nažral. Já si vždycky vzpomenu na svojí mámu, která díky pěti haranťatům taky brzo pochopila, že tudy cesta nevede a "když nechceš, nežer".... Svatá pravda.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. říj. 2010 07:58
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha
Dneska ráno, jsem mu to sebrala a nic mu nedala, tak uvidíme. A neměla bych mu raději dávat jen 1x denně - večer? Nebylo by to pro něj lepší? Nebo to mám stále zkoušet i ráno? Ještě mě napadlo, jestli to nemůže být steskem, naše máma odjela na týden k moři a je to tak nějak od 2. dne jejíhio odjezdu..... ale závislák je na mě, u mámy bydlíme 2. měsícem. Má jí moc rád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: čtv 14. říj. 2010 13:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
vyprdni se na pocity respektive na city :-)) tak at si nežere když je trubka .-))) klidně mu to nabízerj ráno i večer

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: pát 15. říj. 2010 06:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. lis. 2006 08:35
Příspěvky: 133
Bydliště: Písek
:D Může být granulý přežraný? Nemůže mít zdravotní problém, nebo dokonce nějaký psychický?
....nebo má jen rozum :wink:

_________________
vencan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: čtv 21. říj. 2010 07:52 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Ahoj mam podobný problém. Máme doma seniorku a štěně (5,5 měsíce kříženec) a přešel jsem na BritCare Puppy a Light u obou a teda musím říct, že mě to pěkně hlodá ptž holky my nedojídají vůbec, starší má dostávat cca 10 dkg sní ted tak 7 dkg a štěndo má mít asi 15 dkg dostane 7 a stejně mi půlku nechá. Dostávají to s masem (kuřecí žaludky, každá jen tak 2-3 aby to sežrali a oni i tak ne) Malá jedla do 4. měsícew uplně vše, vzala si zeleninu, jogurt, tvaroh, ted už nic takového... a jak jsem tu psal cca před měsícem, jediný co žere a po čem by se utloukla je ten super kvalitní friskies junior kterej dostala jen 2 dny jako náhradu než mi došlo krmivo domu. A nehodlám jí ho koupit a míchat na půl, myslíte že to začnou obě žrát za nějaký čas? Nerad bych vyhodil 24 kg granulí :D asi nezbyde než je tak nechat a hotovo nic jiného jim nezbude. Seniorka jedla do ted K-9 light a asi jsem neměl dělat změnu, ale to jsem si uvědomil pozdě... (ps. starší hárá myslíte že i to má na to vliv? ) Díky za rady a typy jak na granulky :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: čtv 21. říj. 2010 08:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
erytrin píše:
Ahoj mam podobný problém. Máme doma seniorku a štěně (5,5 měsíce kříženec) a přešel jsem na BritCare Puppy a Light u obou a teda musím říct, že mě to pěkně hlodá ptž holky my nedojídají vůbec, starší má dostávat cca 10 dkg sní ted tak 7 dkg a štěndo má mít asi 15 dkg dostane 7 a stejně mi půlku nechá. Dostávají to s masem (kuřecí žaludky, každá jen tak 2-3 aby to sežrali a oni i tak ne) Malá jedla do 4. měsícew uplně vše, vzala si zeleninu, jogurt, tvaroh, ted už nic takového... a jak jsem tu psal cca před měsícem, jediný co žere a po čem by se utloukla je ten super kvalitní friskies junior kterej dostala jen 2 dny jako náhradu než mi došlo krmivo domu. A nehodlám jí ho koupit a míchat na půl, myslíte že to začnou obě žrát za nějaký čas? Nerad bych vyhodil 24 kg granulí :D asi nezbyde než je tak nechat a hotovo nic jiného jim nezbude. Seniorka jedla do ted K-9 light a asi jsem neměl dělat změnu, ale to jsem si uvědomil pozdě... (ps. starší hárá myslíte že i to má na to vliv? ) Díky za rady a typy jak na granulky :D


Harani mit vliv bude, urcite na tu starsi.
A tabulkama se nerid. Pohledove, jsou psi vyhubli? Zerou mene uz mesic, tak by to melo byt poznat.. Nebo jsou normalni? Pokud jsou normalni, tak bych to neresila. Jestli jsou vyhuble, tak ano. Ovsem davas jim ke granulim i maso, podle mne si to co nesezerou v granulich doplni tim masem.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: čtv 21. říj. 2010 08:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Klasický chování citlivějších psů, když páníčci dělají okolo žraní humbuk (hlavně ten tvůj Maruštička). Pro ně to není normální, proto se bojí misky. Položila bych misku na zem (vůbec si nevšímám psa ani ho nijak neupozorňuju, že tam jídlo je)a když pudu někdy za pět minut zase okolo a neuvidím u ní psa, tak ji seberu a dám ji zase příští den.

Erytrin: Některý granule jsou chutnější, jiný jsou horší, další mají přidanou sůl atd., ale pokud pes ví, že bude-li dělat smutný oči a týranýho psa, dostane něco lepšího, nikdy ti je dojídat nebudou natož žrát s chutí. Buď jim dáváš moc velkou dávku, nebo si jen prostě vymýšlí. Zmenši jim dávku o to, kolik ti nechávaj a nic jim do toho nepřidávej. Paradoxně čím míň žrádla pes dostává, tím víc žere a tím víc mu to chutná.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: čtv 21. říj. 2010 08:57 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Snad máš pravdu ;) ... no štěndo je hubené, ale jako vůbec nevypadá že by jí něco chybělo, hraje si, má energii. Starší ta má nakázanou dietu proto ta lightka, vím že tabulky jsou jen přibližné ale jen si říkám, když každej večer vyhazuju kus granulí že si snad holky dělají srandu :D nechat to na zemi dlouho nemužu oni jsou jak pitomý svoje by nežrali ale vzájemně by si pošmákli :D Hold jim ty dávky ještě snížim abych to zbytečně nevyhazoval... štěně by žralo vše ostatní jen ne granule potvora jedna :D ale ono jí snad vyhládne :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: úte 02. lis. 2010 23:19 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Ahoj všem,

tak problem s granulemi u štendy přetrvává. Jsme na BritCare Puppy, štěněti je 6 měsíců, má 13,3 kg a je to kříženec. Myslel jsem jak udelam dobre, doprat ji celkem kvalitni granule a ona je ale absolutne nemusi. Delam ji to s masem, s masem a mrkvi, doasi mezi konce i přidat ryži. Nic nepomaha, ona cely den nic neji(jen si obcas vyzebra kousek masa u obeda) nic vic, udelam ji veceri a ona to snad ani neochutna. Zacinam mit obavy aby nemela hlad. Je to asi 3 mesice zpet jsem ji koupil prave toto krmivo 3 kg a jedla ho bez problemu. Ted jsem koupil 12 a takhle to dopadlo. Jak mam myslite postupovat pri zkouseni jinych granuli? Koupit vzdy 0,5-1 kg a uvidim jak ji to pojede? Bojim se aby kilco nesezrala bez porblemu a pak na nej zase neodstala averzi. Jedla taky purinu Salmon (mezi 2-3 mesicem) a jedla ji taky celkem bez porblemu. Ale i kvuli uspore jsem chtel sahnout po necem kvalitnim ale lacinejsim. Myslim ze to je jehneci maso co ty granule obsahuji, tj na jake se zamerit pri vyberu a jakou znacku? Chci zkusit K-9 proštěnata Nebo Acanu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 07:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zvyš zátěž, protože když není unavená, nepotřebuje ani žrát. A proč chceš pořád kupovat granule, když jí stejně vaříš? Jo a neboj, když bude mít hlad, tak se nažere!

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 08:05 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Hele jaksi zatez ma celkem slusnou nerikam ze dene ale minimalne obden jde na 2 hodiny se projit/probehnout. Proc granule kdyz varim? Mam doma seniora s nadvahou a ta dostava taky granule sice Light ale s masem(aby je vubec snedla, nikdy granule nemusela, a žere je v pohodě) a tak jsem to tak začal dělat i u štěněte. Ze začátku to šlo ale ted jak rikam je to bida. Jo je fakt ze to po te starsi stene vzdy dojede, hned od zacatku jak dostanou misky na zem, štěně u ni sedí, a ceka az doji, vzdy tam necha cca 10-15 granuli a to dojede... Tj Lightky by ji jely, nebo jestli je to jen ze vidi a cejti ze ma neco jinyho?!?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 08:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nebo si z vás rpostě jen dělá srandu- nasadila bych klasickej scenář dám ti misku 1min se jí endotkneš vezmu misku- a nenechám dojíždět po druhém psovi plus nic si nevyžebrá. pochybuju že by to vydržela dýl jak dva tři dny :-). mylsím že jste si jí pěkně rozmlsali a její jídlo moc řešíte

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 08:40 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Asi jo je rozmlsana no :D je to potvora vypocitava to nerikam... ale ze se toho ani nedotkne mi vrta hlavou , kde jsou ty casy kdy snedla bez problemu jogurt, mrkev tvaroh-? Hruza jk rychle obratila


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 09:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No pokud dožírá po druhém psu... to bych zarazila a nenechal a bych jí čumět druhímu do misky. Režim - dám misku - odejde od ní somrovat k druhému psu, schovám misku a štěně dostane vypadni. A to je vše. Až se rozežere z vlastní misky. Během dne žádné pamlsky, odřezky a když už, tak mu to dám do misky. A co se týče důchodce s nadváhou - žádné přidání masa, když potřebuje zhubnout, tak jen granule a když si je nevezme, dobře, za á ušetříš a za bé, rychleji zhubne. Mají tě kolem pacek ták omotanou. :laughing7:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 10:52 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
jen pro ujsaneni jsem muzskeho pohlavi :D to je ale fuk... Co se tyka toho somrovani ona si nedovoli ji vlest do misky lezi u ni a ceka az odejde. Co se tyka obezni semiorky. Cely zivot jedla jen varene maso. Na zacatku leta jsem presel na k9 lite a dostavala to jen s varenou mrkvi, a jedla to. Ale pac byla zvykla ma naso tak ji tam pridavam ale jsou to max 2 kureci zaludky a holka uz zhubla skoro 2 kg zacinala na 15.4 ted ma 13.6 kg a cilova vaha by mela byt 10-11 kg tak myslim ze si nevede zle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 13:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
erytrin v tom případě je vše v poč¨řádku nic to enmění ale na tom že malá si na vás vymejšlí co jen muže a vy jí to trpíte.-)) hraje vám na city což byste jí ěmli zarazit- nežereš? tak n ežer ale vuebc nic- u nás maj psi povoleno měnit si misky nebo dojíždět ejn v případě že sežrali svoje

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 16:59 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Uvidíme jak to pujde no :D byla hodinu a půl veku i se probehla bez voditka v parku tak snad si da aspon trochu mrška jedna :D jinak snad ty granule budu muset sníst sám :D:D:D přeci je nevyhodim ;):D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 17:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nebála bych se že se nerozežere- není blbá

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: stř 03. lis. 2010 23:26 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Tak Vám nevim, ta naše potvůrka poznala že jsem ji tu snad pomlouval. K večeři dostala 80 gr granuli do toho 3 lzice ryze co zbyla od vcera a3 zaludky rokrajene a vylestila misku, az jsem litoval ze jsem ji nedal o nejaky deko granuli vic...tak uvideme snad se to bude lepsit, za to duchodce tu uz dva dny po veceri chodi jak hladovej pes :D a chce se necim dorazit... dostava 10 dkg granuli a 2 zaludky :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: čtv 04. lis. 2010 09:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No tak vidíš, zapůsobila únava, že se pár dní pořádně nenažrala, taky to, že už jsi si asi řekl, že na to kašleš. Jen to nepřežeň, protože pokud zvýšíš te´d dávku, může se stát, že zase přestane žrát. Vyzkoušeno :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: stř 16. úno. 2011 10:50 
Offline

Registrován: pon 24. kvě. 2010 09:54
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Mám dost podobný problém, bohužel jsem si vědoma, že je to mým vlastním zaviněním a mou nedůsledností :cry: ....mám 3letou čubu a dvě kočky,kočkám jsem musela misku přemístit nahoru, ipřes dlouhé dohadování s přítelem, že musí mít žrádlo na zemi :x ,páč začla žrát jejich a svých se ani nedotkla....taky jsem ji občas nechala dojet po kočkách maso,co ráno nedojedly /velk chyba, vím ](*,) ....přitvrdila jsem tedy a tohle už jí nedovolím, raději co kočky nedožerou vyhodím, a provozuji tedy jak tady píšete: dám misku-nežereš-vezmu misku, takhle ráno a večer. Zatím je už druhým dnem o hladu, tak doufám, že ji to tedy po třech dnech dojde. Akorát si říkám, že by asi bylo dobré, když už tedy ty granule začně žrát, tak bych asi měla nadále pokračovat v tom, že ji nedám ani pamlsky a nic jiného po nějakou dlouhou dobu, co myslíte?
Taky zajímavé je, když někam vycestujeme, tak jí absolutně bez problémů, nebo v psí školce jí taky bez problémů, ale pak zase doma hraje divadýlka... :idea1:
Jinak mám kvalitní granule, "Platinum natural food" je tam 70% masa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Taky nežere...
PříspěvekNapsal: pát 24. úno. 2012 16:14 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Jdu sem s prosbou o radu - máme roční krysařičku, je hrozně hubená, na zadku jí lezou kosti, ale žebra se ještě počítat nedají. Od štěněte je na granulích, samozřejmě jen kvalitní, ale vlastně už od štěnda máme stejný problém: klidně 2-3 dny nežere. Kouká na granule v misce, očuchá, jde pryč. Sežere jednu a jde. Někdy jsem ji rozmazlovala, hrála jsem s ní divadlo, že jí je nedám, že je to pamlsek za cvičení atd, to se aspoň nažrala. Dostali jsme od veterinářky vitamíny, protože můj pes sežere asi 1/3 doporučené denní dávky granulí, tak aby měla správnou míru vitamínů. K tomu ještě nějaké chondro, nechávala nožku nahoře, to zabralo, běhá normálně. Chtěla jsem jí přilepšit masem, když "chudinka" nežere, dala jsem jí trochu kuřecích žaludků a málem jsem ji zabila, dostala strašný krvavý průjem, byla dlouho na antibiotikách, její střeva to prostě nezvládly. Je aktivní, hravá, ale ani teď přes zimu neztloustla, a to chodíme ven jen na čůrání a trošku proběhnout. Praktikujeme sebrání misky, ale jak říkám, někdy se toho nedotkne i 3 dny, pak se MILOSTIVĚ nažere. Dříve jsme krmili RC, teď Calibrou. Samozřejmě když dostala kapsičky pedigree, tak je zhltla a pak nechtěla granulky, ale dlouho už je nedostala, navíc jsem byla poučena o jejich prospěšnosti......
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: pát 24. úno. 2012 16:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zkoušej značky jedna jí zachutná případně velmi kvalitní konzervy nebo dietně rýže s libovým kuřecím

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přestala žrát granule
PříspěvekNapsal: pát 24. úno. 2012 17:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na nadupaném krmivu se pes rozkrmit nedá. Zkus si tu vyhledat moje návody na rozkrmení nežravých hubených psů, psal jsem je tu několikrát.
S tím experimentováním, co psu jede nebo nejede, skončíš leda tak na nějaké dobře ochucené chemii, proto bych do toho nešel.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!