Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 18. dub. 2024 22:56
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 672 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 16. črc. 2012 08:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
je to zbytečné ... ale jako občasné "zalepení" žaludku u psa, který potřebuje zhubnout .... v malých dávkách po vyzkoušení .. asi proč ne. Já dávám třeba kukuřičné lupínky (jednou dvakrát do roka :rolleyes: ) ... kukuřice, pokud se nepletu, neobsahuje lepek.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 16. črc. 2012 09:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
cyprian píše:
Namlel jsem přes 40 kilo kukuřičné mouky. Celá zrna psi nestráví, ale jak je to s moukou? Že bych jim ji dával.
Podívej se na složení granulí Stone Crick, kterejma se krmí na Vlčárech. :wink:

(A Evo: ad lepek - ne, nepleteš se.)

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 16. črc. 2012 11:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Evi, to koupíš nějaký normální corn flakes pro lidi, předpokládám neslazený?
Já jsem si odsypala od kamarádky kilčo suché směsi od Happy Dog, jsou tam taky lupínky a ještě spousta dalších věcí, alespoň podle toho co píšou, i podle toho co lze identifikovat okem. Sofka obilí chce, ale takový ty úplně základní věci, jako třeba bílý rohlík nebo světlé těstoviny, ji trochu "ředí". Po tomhle je všechno ok, vyhovuje nám to. Když jsem zkoumala, co jí vadí a co ne, tak jsem jí zkusila uvařit kukuřičný těstoviny a po těch taky ok 8-[

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 16. črc. 2012 19:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jo, úplně obyčejný pro lidi. jelikož je maj jen v takovém množství, v jakém jsem uvedla, tak neřeším, zda jsou slazené nebo ne (ale podle chuti asi nebyly....).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 06:13 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Prosím o radu vás zkušené... knížku od Aničky znám snad už i pozpátku a nastudovala jsem snad všechny dostupné informace. Psiska mi žerou všechno - ovoce, zeleninu, mléčné výrobky a nejraději samozřejmě maso - ale zatím vařené. Ale nadešel čas a tak nějak řeším, čím opravdu jako začít. Budu muset ze začátku asi nedovařovat, ale ráda bych jim zkusila něco už dát. Kosti zatím nikdy neměly. Na čem jste jako ty opravdu první dávky začínaly vy? Díky za info. V mém okolí nikdo nebarfuje, tak to tak nějak nemám s kým probrat.

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 06:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
My jsme přecházeli okamžitě, tj. žádné postupné nedovařování se nekonalo. Granule, den hladovka a tuším že první byly kuřecí krky a pak pár dní různé kuřecí části, pak vepř a nakonec hověz.

Ale samozřejmě to jde i nedovařovat. Asi nejproblematičtější (z hlediska toho, že je spousta psů nechce) jsou vnitřnosti, ty si nechte na později, ale jinak rovnýma nohama šup do toho a neboj se :-). Kór když Ti psiska už teď žerou všecko :icon_thumleft:.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 06:49 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Děkuji, Aničko. Přemýšlela jsem nad tím dnem hladovky... udělám to tak. Nedovařovat se mi nechce a snad to půjde i bez toho, ale Goyoš má vždy z něčeho nového zažívací potíže, tak nevím, jak to příjme. Ale třeba to bude v pohodě. Zkusíme tedy ty krky a skelety a kuřecí maso, jestli to psiska pokoušou, protože Falkoš mi nechce moc kousat a uvidíme. Mám z toho obavy, protože bafr jsem zatím viděla jen na obrázkách a nikdy jsem to žádného psa neviděla žrát. A syrové vnitřnosti si necháme na později, ale vařené jsou mezi nejoblíbenějšími :yawinkle:

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 07:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
No, jestli měli doposud jen krájené kousky, tak klidně zatím taky dávej kousky (jen holt syrové).
A je dobré krmit "psy hltače" zpočátku pod dozorem, aby se Ti neudusili něčím moc velkým. Časem se to pes naučí, že velký spolknutý kus tlačí v břiše a že není o co stát (u nás to byla půlka kachního krku [-( ).
Anduli teď už vrazím do tlamy např. celé kuře nebo flák bůčku s kostí (to je pro ni taková "sváteční" pochoutka, když je panička hlava děravá, nic nerozmrazí a pak musí nakupovat za draho u řezníka :laughing7:) a mám jistotu, že si to spořádaně pokouše.

Dej pak vědět, jak se vám daří a co říkají psiska (beztak se nadchnou a bude to bez problému :icon_thumright:).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 08:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Anduli teď už vrazím do tlamy např. celé kuře nebo flák bůčku s kostí

Kuřecí, hovězí, králíka vše dávám, ale vepřové jsem syrové ještě nedala. Můžu dát vepřové bez obav, koupené u řezníka? Žere pouze maso s kostmi, syrové vnitřnosti nepozře, ani když je moc hladový. Jedině povařené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Květo, můžeš, ono se pořád straší Aujeszkého chorobou, ale veškeré maso, co jde do prodeje, prochází veterinárními kontrolami. Krom toho se Aujeszky v českých chovech nevyskytuje... už dlouho, zapomněla jsem letopočet, myslím že to bylo 1989.

Jediné nebezpečné "vepřové" jsou divočáci, tam se Aujeszky opravdu vyskytuje. A zaznamenané úhyny psů jsou výhradně lovečáci, co se v rámci honů apod. dostali právě k syrovému divočáčímu masu.

Z vaření vnitřností si nic nedělej, někteří to tak mají (Anduše je syrové taky nechce).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 09:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Díky, brzo vyzkoušíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 09:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
My vepřový papáme často a sedí jí asi nejvíc ze všech druhů masa. Teď se jí trochu polepšil zdravotní stav a začala baštit i věci, jako povařený drůbeží játro, na to jsem přišla náhodou. Dřív by se k tomu ani nepřiblížila. Oni moc dobře vědí, co jim udělá dobře a co ne :-)

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 09:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
Zuzi, můžeš přejít hned. u nás to teda tak bylo, celou dobu měl Altar jen granule, pak den hladovku a pak dostal maso...trochu zíral, ale zmizelo celkem rychle :) a teď se mu nechce do granulí. jednou za čas si opravdu dá s chutí..tak jednou za půl roku :D
osobně bych ani nezačala vařit, snad to nebude dělat problémy-aby psiska nebyla rozežraná a syrové nechtěli (ale to je jen můj názor).

Květo: vepřového bych se fakt nebála, já teda krmím hlavně zmražené (dřív Vetamix, teď Falco) a vepřové kosti a kotky, a v klidu...

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
My jsme teda z počátku povářeli a například kuře vaříme dodnes. Sice se všude traduje jako dobrý startér, ale Perouš měl po něm vždycky s·acku, no tak to holt uvařím. Na druhou stranu vnitřnosti žere naprosto ochotně syrové, ba naopak ve vařených se vrtá a je znát, že jsem ho teda nepotěšila :D Ale když si představím jáká se stane z jater bez ochucení nepoživatelná hmota, ani se mu nedivím.

Někde jsem četla, že ten Aujeszky by se dal teoreticky chytit i z těch sušených vepřových uší, špárů, šlach a toho, co se obecně prodává. Ale protože je to kontrolované, resp. se v domácích chovech nevyskytuje, tak to prý nehrozí.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 09:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
DieDany píše:
Někde jsem četla, že ten Aujeszky by se dal teoreticky chytit i z těch sušených vepřových uší, špárů, šlach a toho, co se obecně prodává. Ale protože je to kontrolované, resp. se v domácích chovech nevyskytuje, tak to prý nehrozí.

Jak říkáš. Jen možná není od věci ptát se, odkud ty šušeniny pochází (ovšem se obávám, že to zpravidla moc nezjistíš).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 09:58 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Kutinečko, my právě vaříme, protože jsem chtěla pro psiska "to nejlepší". Granule mi totiž žerou od začátku jen tak aby se neřeklo. O barfu jsem neměla ani ponětí, o tom jsem se dozvěděla až tady na poradně. Jsem tu sice už od září ale tak nějak jsem to potřebovala nastudovat a postupně zkoušet.
A až teď vím, že do toho jdu a je to "to nejlepší" hlavně mi to ušetří spoustu času. Člověk se učí celý život :sunny:
Tak jestli dáváte vepřové, tak pak zkusíme taky. U nás totiž v řeznictví prodávají takovu tu malou igelitku plnou velkých kostí a odřezků za 10Kč.

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Jestli tam bude "Vyrobeno v EU a zemích mimo EU" tak to si můžu zarámovat :finga:

Ale fakt je, že tím vepřovým prakticky nekrmíme, ani mu nějak nepřišlo na mysl, že bych mi to měla dávat, takže kromě nějakých těch zkrojků tlustého z masa pro nás lidi (pro mě tlusté = ne 100% libové 8-[ ) toho ještě příliš nesnědl.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 10:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Zzzuzzzo, s kostmi to ze začátku nepřeháněj, ony docela slušně ucpávají a o to víc, když na ně pes ještě není zvyklý (tělo se teprv musí naučit, že je potřeba vytvářet dostatek žaludeční kyseliny apod.).
(Ale tohle máš všecko v knížce, takže Ti to asi nemusím vykládat :wink:).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 10:43 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Aničko, já je nebudu ze začátku zkrmovat. Všechno má svůj čas a jak je napsáno i v knížce... méně je někdy více. Začneme na mase a pak postupně :yawinkle:

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 10:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Jen doporučení - nedrž pejska jen na svalovině příliš dlouho, oni to potřebujou všechno. Osobně bych začla přidávat třeba kuřecí skelety - na těch se pes dokáže naučit i docela dobře kousat. To, co se dá koupit například v Lídlu, jsou hrudníčky s krkem včetně té velké hrudní chrupavky, většinou s kůží, takže nehrozí, že by to pes spokl. A je to celé velmi měkké (pokousala bych to taky), takže ani poranění od ostré kosti nehrozí.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 10:54 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Ok. Díky za cenné rady :yawinkle:

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 18:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zuzko, to co popisuješ mi spolkla štěnice na 2,5 měsíci věku .... jinak pokud je pes zvyklej na vařenou stravu, nemyslím, že by měl problém s něuměním kousat (je fakt, že jsem celou debatu nečetla :oops: )

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 18:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Eva Štemberová píše:
Zuzko, to co popisuješ mi spolkla štěnice na 2,5 měsíci věku .... jinak pokud je pes zvyklej na vařenou stravu, nemyslím, že by měl problém s něuměním kousat (je fakt, že jsem celou debatu nečetla :oops: )

No ty brďo, to bych nečekala. Pokud by tedy měla ty tendence, dá se to ze začátku přidržovat rukou.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2012 21:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Zuzka M píše:
...dá se to ze začátku přidržovat rukou.

Zkusit se to dá, když bude potřeba - ale třeba nám se to neosvědčilo, pesina nechtěla pořádně skousnout, aby proboha neměla náhodou mezi zubama nějaký náš prst (ona byla odjakživa dost outlocitná na to, aby nám hlavně neublížila a aby dělala všechno "tak jak se má"). Takže z toho byla spíš rozpačitá.
Takže se to holt musela naučit na vlastní kůži (žaludek), tj. spolknout si větší kus a pak se nešťastně ohlížet za vlastním žaludkem, že to v něm tlačí.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Krmím BARFem téměř rok a z nežravce Meneka je slušný strávník. Donedávna jsem ráno dávala ještě kelímek granulí, protože není čas a kdyby to hned nejedl, tak se nekazí. V poslední době se na ně ani nepodívá, tak je přestal dostávat.
Buď začal vybírat, nebo fakt něco není v pořádku, ale nejedou mu kuřata ať už od Falca nebo Pošváře. Minulý týden teda snědl, ale dostal dost silný průjem, myslím teda, že z těch kuřat. Takže co jsem měla rozmraženo, tak jsem uvařila a v poho.
Četla jsem ale kritiku na podávání mléčných výrobků, nevím, co si mám o tom myslet. Sem tam pouze přilepším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 10:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
My kuřata taky nemůžeme a stejný problém je s krůtou, ať vařená nebo syrová, takže my tuhle běžnou drůbež musíme úplně vyřadit :(
Mléčný výrobky kritizuje kde kdo, někdo je zase cpe štěňatům horem dolem, holt zase platí, že co je komu po chuti...já dávám občas cottage a taky děsně jede po mlíku a to jí žádnej problém nedělá, takže když ho chce, prostě ho občas dostane a neřeším..jo, a ještě taky zmrzliny :mrgreen:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2012 07:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Malé kazošce (4,5měs.) dávám domácí mléko, mléčné výrobky a je v pohodě. Její máma je ještě z Ruska, tak má geneticky nastavené trávení pořád na to, s čím se tam běžně kazoši setkají. To je totiž dost podstatný parametr pro výživu psů, se kterým lidé moc nepočítají, ale na čem záleží, zda psi mají dostatečně nastavené trávení pro různé druhy složek krmiva. Už z toho důvodu je tragédie, když jsou některá plemena psů krmena jen jedním druhem granulí a neznají nic ze syrového. Takoví psi pak mají problém zvládat určité složky BARFu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 18. srp. 2012 14:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Sýry, podmáslí, zakysaná smetana, to mají strašně rádi. Zajímavé, že z těch kuřat jí Menek bez problémů krky, ale skelety, nebo celá kuřata moc nemiluje. Nakonec to sní, ale dloube se v tom dvěma zubama s neskrývaným odporem :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 01. říj. 2012 17:14 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Trochu extrémnější BARF...už druhá ovčí nožka, po první zbyl jen mini kousíček paznehtu, veškerá vlna byl pozřena...Důkaz, že žaludek psa na BARFu jen tak něco nerozhodí:)

Obrázek

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 01. říj. 2012 18:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tohle není BARF ale Prey model :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 01. říj. 2012 19:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
Altar žere především maso, poslední dva měsíce dostává i častěji granule (tak 3x týdně), zelenou žere akorát trávu-to si rád dává i denně dvě hrsti, ale jinak ovoce zelenina mu nic neříká...tak jednou do měsíce do něj dostanu kousek banánu, jinak nic. jablka mi nežere ani rozmixované s piškotama, a piškoty on rád... no, k věci, koupila jsem mu vitaminy Happy Dog (multi), a čekala jsem, že výsledek bude něco jako když tu někdo psal že polil granule vitaminovým přípravkem a pes žral jak divý. Altar je ale rozhodně nechce. Jediné vitaminy, o kterých vím, že do sebe dostane, je Pangamin (teď asi měsíc pauza, byla jsme líná ho koupit) a od jara nemáme lososák, zato jsem mu objednala za studena lisované oleje- už jsme zkrmili lněný, mám načatý konopný a dnes jsem otevřela ostropestřecový. po olejích se může utlouct, ale ani ty vitaminy s tím nesežere. je možné, že ačkoliv je dostává do sebe kdovíjak, tak mu vitaminy nechybí? žere vážně především maso a kosti, přílohy minimálně, nechce se mi vařit...a jinak je od přírody nežravec, jak už jsem tu řešila, takže opravdu žere jak kdy. jinak nestrádá, vypadá skvěle, na retrívra trochu hubený, ale nasvalený je pěkně a kožich má výstavní :) akorát mě překvapuje, že prostě nepotřebuje nic moc přidávat...nemyslím si že bych byla tak dobrá BARFařka :D

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 01. říj. 2012 19:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jak už jsem tu psala. Nevidím jediný důvod, proč by pes musel žrát zeleninu a ovoce či jinou rostlinou stravu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 01. říj. 2012 19:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
já vím :) jen mě to překvapuje, že mu vážně nic nechybí a přitom má docela jednostrannou stravu

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 01. říj. 2012 19:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no tak snad má různé druhy masa a kostí, různá tráva, větve, hlína když hrabe, a navíc mu dáváš i granule

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 01. říj. 2012 20:19 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
já důvod vidím - to bych musela dát bordeře kilo. a na to nemá nárok, je to malej pes :-"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 01. říj. 2012 21:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. lis. 2006 08:35
Příspěvky: 133
Bydliště: Písek
Nevidím jediný důvod, proč by pes musel žrát zeleninu a ovoce či jinou rostlinou stravu.

pokud je řeč o přirozené potravě a ne jen "hraní" si na ní, tak jen připomínám, že první do čeho se
vlci a psí pytláci pustí, jsou vnitřnosti ulovené kořisti a ty jak jistě víte, jsou plné rostlin v různě natráveném
stavu..PROČ ASI ? právě proto psi milují NEPRANÉ držky atd...atd...a poslední do čeho se pustí je svalovina :wink:
např.arktičtí vlci a vlčata v podstatě přežívají a prosperují v létě jen na lumících, kde žaludek a střívka naplněná rostlinami a semeny tvoří min 1/3 váhy "kořisti..."
PS. byl jsem u toho, když v zimě shodou blbých okolností srna vlítla do trénujícího spřežení 8 SH, než musher stačil cokoli udělat, byla čistě zadávená a "vyvržená" a ve psech zmizeli veškeré vnitřnosti...netrvalo to déle než 30 vteřin...svalovina je vůbec nezajímala =;

_________________
vencan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 01. říj. 2012 21:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
No, ano. Ale nejsem si jistá, jestli ty vnitřnosti, o kterých vencan mluví, jsou součástí běžně dostupných mražených krmiv. K mání jsou akorát nepraný dršky, otázka je, nakolik obsahují nějaký prospěšný látky? Natrávená květena alpských luk to asi zrovna nebude! Někdy z toho cítím siláž, ale obávám se, že jsou to stejně většinou akorát nějaký granule a soudružky namletý krávy.
Když mám, tak psům zkrmuju vnitřnosti z králíků nebo bažantů, ale ty střívka teda moc nedávaj, to pak blejou. Žaludek je v poho.
Čímž chci říct, že jsem určitě za to, nějakou rostlinnou složku přidávat.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 01. říj. 2012 21:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. lis. 2006 08:35
Příspěvky: 133
Bydliště: Písek
já to psal jen na obhájení "travní" složky krmení :wink:
:D no specielně nepraný držky - toho bych se nebál, páč valná většina by měla pocházet od masnejch plemen krav , který se v dnešní době chovaj zaplať pánbů jen pastevně...
i když samozřejmě můžete natrefit na poraženou dojnici, co byla na řetězu a jen na siláži
PS. :D i když smrad z nich je teda ukrutnej :D

_________________
vencan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pon 01. říj. 2012 22:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
vencan píše:
já to psal jen na obhájení "travní" složky krmení :wink:
:D no specielně nepraný držky - toho bych se nebál, páč valná většina by měla pocházet od masnejch plemen krav , který se v dnešní době chovaj zaplať pánbů jen pastevně...
i když samozřejmě můžete natrefit na poraženou dojnici, co byla na řetězu a jen na siláži
PS. i když smrad z nich je teda ukrutnej :D


Aha, já to pochopila jako obhajobu vnitřností - což bych si prostě nebyla jistá, jestli dokážu splnit/pokrýt, takže se radši posichruju nějakým tím zelím navíc.
Tak to s těma drškama je fajn, když ti teda budu věřit, že máš pravdu 8)

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 05:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
já používám zeleninu jako čistě objemové krmivo k masu, aby si zaplácla žaludek, jinak miluje pasení se na trávě. Někdy jí kuřecí žaludky povařím s mrkví, celerem, řepou a jedním bramborem. Je toho hodně, masa poměrně málo a pes vypadá,že se trochu nažral. 8) Chtěla bych mít hubeného psa a nemuset mu hlídat váhu.Arwen je maličká na vlčáka a má sklony k tloustnutí, na ní je každé kilo vidět. :cry:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 07:12 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Mellorn píše:
Chtěla bych mít hubeného psa a nemuset mu hlídat váhu.Arwen je maličká na vlčáka a má sklony k tloustnutí, na ní je každé kilo vidět. :cry:


věř mi, že ani moc nechtěla.. nedávno jsem zjistlila, že moje BC sežere denně víc jak holandský ovčák, srovnatelně jako labrador. víc než golden a NO tu v okolí. čuba je poloviční..v zátěži už vůbec půl kilo masa na psa nestačí, dovolené krmíme až někde na 3/4kg na psa, zejména té BC. problém žádný nemá - prostě potřebuje víc žrát, jinak by hubla. byla jsem poučena, že BC má extra rychlé spalování - ovšem, když jsem vybírala psa, tak to zrovna nikde nepsali.
s momentálníma cenama za svalovinu moji psi svalovinu, kromě kuřat a srdcí, jazyku, asi už neuvidí..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 07:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře. 2011 00:44
Příspěvky: 453
Bydliště: Halenkovice
Naši psi teda zeleninu, pokud netrčí osamoceně z misky, ale je aspoň trochu schovaná masem, žerou rádi, aspoń se teda za pár vteřin už podle zvuku snaží prolízat dnem :-). Taky je beru dvakrát denně na ovčí pastviny, a to je pomlaskávání hned za brankou, jak jim ty ovčí hovínka jedou. Mají to už několik měsíců, kadí normálně, tváří se, jako kdyby přišli do lahůdkářství, tak věřím, že jim tráva v této podobě vyhovuje. Ne že by toho sežrali kila, hrajou si, lítají a pozobávají.. Ostatně na hovínka chodí i jedna naše kočka, což mě teda překvapilo :shock: Jaké je riziko tetanu, ovce nejsou očkované, psi taky ne, ale jsou to pořád ty samé ovce,stejná pastvina....víte někdo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 08:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Taky jsem jednu dobu krmila hromady, měla toho na svých 7kg třeba 400g masa, no a nakonec vyplynulo, že zas tak úplně v pořádku není.
Myslím že žádný extrém není bez příčiny..teď, když je opravená, jí stačí sotva polovina (odpovídající tak zhruba velikosti a aktivitě) a hned je to znát, z hubeňoura je pěknej kvadratickej bordíček, kterýho každým dnem začnu pomalu ale jistě hlídat na váze :dontknow: ale nikdy jsem neměla psa, co by dobrovolně jedl nějakou zeleninu nebo ovoce, jak někteří to dlabou z ruky nebo ze stromu, to je pro mě úplný sci-fi :lol: tak jí to necpu, teď má zelený z venku-buď se napase, nebo spařím nějakou kopřivu nebo přikrojím pampelišku, a na zimu máme nasušeno vč. vojtěšky. Držky to jistí, ale já z nich teda cítím ten stejný kraví krkanec, jakej mi foukaly do obličeje přímo na pastvině, tak něco zelenýho tam snad bude. Já spíš doufám v ty trávicí enzymy atd.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 08:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře. 2011 00:44
Příspěvky: 453
Bydliště: Halenkovice
Hnid, gratuluju k přibírání, to je úžasné, že je Sofinka tak spravená, poté, co jsi tu psala ty horory, jak hubne, nejí, pořád nějaké potíže.. co to nakonec vlastně zapříčinilo, ty giardie? nebo něco jiného?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 08:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Giardie byly jen přidruženej problém v rámci celkovýho oslabení, jinak prapůvod toho všeho jsme nakonec vypátrali v pohlavních hormonech a s tím souvisela i ta slinivka, bolesti, hubnutí, nestravitelnost, únava, neustálý přetažení a podráždění atd. Giardie už ji pak defacto jen dorazily. Když si vzpomenu, jaká troska byla ještě v květnu, kdy to vlastně kulminovalo a pes se sotva táhl jak desetiletej upracovanej norník, tak si to už ani neumím představit. Dneska mám zlobivýho čerta s jiskrou v oku, tak jak to má být, a hlavně začala hezky jíst a vnitřek šlape jak hodinky :icon_thumleft:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 08:31 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
taky jsem se nestačila divit, když mi spadla po přivedení nalezence okurka na zem, že se o ní pokusili servat.
u psa ty hromady žrádla naprosto uplně jinde, a jelikož stále hubl, bylo jasné, že to v pohodě není.. BCka má prostě v případě výdeje energie daleko větší potřebu jejího znovu přísunu, než ten co byl na chcípnutí.
jsme ustáleni na půl kilu, pokud začneme běhat a nechám půl kilo - do týdne pes hubne, trošku přidám - je pořád akorát. na zimu na běžky musím podávat dlouhodobě víc oběma. aby jeden byl skoro tlustej a vydržel celý den venku, bo má krátký chlupy a druhej, aby nehubl, protože v zimě energii potřebuje daleko víc. a jelikož nehubne a neduživě nevypadá, u ní to beru jako normu - hyperaktivoš pálí rychle, něco jiného asi je, když do Tvého psa cpeš 400g masa, že..to je jiná váhová kategorie :sunny:
naopak jsem po dvou letech vysvětlování nadšená, že pochopili, že si psi nebudou česat rajčata sami :grr: jeden takovej mi loni očesal všecko na sklizení, x zelenejch nakousal a pak se z toho parádně poděl..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 10:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
vencan píše:


vlci a psí pytláci pustí, jsou vnitřnosti ulovené kořisti a ty jak jistě víte, jsou plné rostlin v různě natráveném
stavu..PROČ ASI ?



ok, oprava: nepotřebují v takovém stavu a v takovém složení, v jakém se při barfu dodává. To, o čem ty píšeš je úplně jiná liga. Je to již natrávená pícnina, nikoli kiwi, broskev, celer, mrkev, hruška, švestka a spousta dalšího. A že je zajímá trávicí soustava jako první? Ano, ale také z toho důvodu, že je jí "nejméně" vzhledem k obejmu svaloviny a kostí nejméně zasytí, a také se nejrychleji kazí a díky postmortálním procesům se tak i kazí zbytek kořisti, vyvržené torzo vydrží poživatelné ix dní, ale s trávičkou pomalu ne do druhého dne, pokud je léto.

A současný BARF? Kdy pes dostává skoro víc jak polovinu DENNÍ krmené dávky zeleninu a ovoce? kdyby jednou dvakrát za měsíc, ale každý den? Pes neni prase.

A milion a jeden olej, doplněk minerální, vitaminový, řasy .... to raději už ani nekomentuju. BARF je úžasný způsob, podle mne, dokud ho lidi nezačnou přehánět (jako se v mém okolí jak fyzickém, tak internetovém děje).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Evo, takze ty krmis jenom masem? Nice by tedy byl za, ale po dvou/trech dnech se mu asi hodne prekyseli zaludek, protoze zacne spasat travu. Zeleninu zneuzivam u Gulika, ktery by mohl kousek zhubnout, u Nice zas prilohu, protoze tu na rozdil od zeleniny sni a snad potom i pribere.

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 10:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
v převážné většině případů ano. Teda pokud si pod masem představíš cokoli, co je ze zvířete (srst, kopyta/paznehty, kosti, vnitřnosti, trousek, peří, vejce ....). Plus jim dávám občas zbytky z kuchyně - když zbude polévka, rýže, maso, tvaroh .. téměř cokoli. Ale to je tak malé množství a tak výjimečně že to nepovažuji za krmení, ale za doplněk. A samozřejmě, taky dám sem tam roboran, lněné semínko a spol ale to jen, když vidím, že je potřeba. Psi na ranči jsou už druhým (nebo třetím?!) rokem jen na vetamixovým mase (plus myši, kopyta když se strouhaj koně, kravské a koňské trousky, tráva ...) a prospívaj jako nikdy.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 10:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Já zeleninu taky nedávám, max. něco zelenýho z venku a držky, jinak nějaký jabka nebo mrkve, to vůbec...sem tam strouhnu cuketu, tu doma mívám, jinak ani já sama tyhle věci vůbec nejím, takže doma nebývá a tudíž není co přidávat. Já jsem měla naposledy jabko někdy ve školce možná a taky žiju :lol:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 672 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!