Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 23. dub. 2024 15:09
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 672 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 10:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Roboran "samozrejme"? ani jsem nevedela co to je... cuketa neni lilkovina, tudiz nevhodna? :roll:
Mluvit o nekrmeni zeleninou a jednim dechem o tom, ze maji moznost gurmancit na lejnech je nefer - to by moji taky brali :lol: Nemohli se dozrat, kdyz prijeli na Vlcary, ale je pravda, ze ted posledne se nekrmili ani nevaleli... napadlo mne, ze je to prave diky te zmena na syrovou stravu.
Jo a na jablickach jsem osobne zavisla - denne klidne treba 5 i vic :rolleyes:

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 11:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
guluu píše:
cuketa neni lilkovina, tudiz nevhodna? :roll:
Ne, cuketa není lilkovitá (Solanaceae), nýbrž okurkovitá (Cucurbitaceae) - stejně jako třeba dýně.

Osobně si taky myslím, že s tou zeleninou a doplňky se to zbytečně přehání, když vidím, co někteří lidi prezentují na fb na fotkách - ano, mistička plná nakrájené barevné zeleninky vypadá opravdu úžasně! Moje králičí hlavy pomalu ještě s očima nebo kydanec vemene a dršek tolik estetický nejsou, i když už jsem mockrát uvažovala, že to taky vyfotím a vyvěsím na nástěnku :lol:

Já zeleninu dávám, ale spíš nárazově a často tepelně upravenou (třeba v sulcu) :tonqe: A po ovoci jsou holky docela divoký i samy od ssebe, pasou se na ostružinách, jahodách, jablkách, musím jim to kolikrát ještě tahat z držky.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 11:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Nějaká tykev to možná je :D ale je to asi jediná syrová zelenina, kterou bez keců sní, takže párkrát za měsíc jí najemno strouhnu k masu když ji zrovna jím já, a tím naše zeleninování hasne, žádný pokusy ani schovávačky a podsouvačky nevymýšlím. Když jsme byli na Pálavě, tak najednou strašně chtěla přímo na vinici zobat kuličky, sci-fi za bílýho dne. Tak si prostě dala pár kuliček a je mi fuk jestli se to smí nebo ne..kdybych jí nevěřila, cpala bych do ní syrový horem dolem, hladovkovala nebo vymýšlela kde co, i přesto že ho zatvrzele odmítala, a nakonec po víc jak půl roce vyšlo najevo, že sama dobře věděla že jí po něm nebude dobře. Teď bych si to vyčítala. Taky začala baštit rybu, buď jí peču na plechu ty maličký grundle, jakože pamlsek na cvičení a nebo filetu z tresky, jen ji posypu kmínem nebo trošku popatlám česnekem (má ho ráda), dám na děravej plech, upeču nasucho v horkovzduchu a miska lítá vzduchem. Dřív rybu nechtěla absolutně v ničem :icon_thumleft:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
...pect to... anebo varit?! :toimonster: kdo se moc pta, moc se dovi :laughing7:

Ale tu cuketu doma mam, tak to nekdy zkusim. Dik za lekci.

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 11:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Tak syrový to prostě nechce a rvát to do ní pod tlakem nebudu, to by nejedla nic. Nakonec vyplynuly problémy se slinivkou a vysvětlení bylo hned na světě. Sobě taky vařím, nevidím problém v tom, upéct dvě filety než se večer osprchuju, trvá to asi tak celých 8min :| zrovna tak ten malej potěr - než ji cpát piškotama nebo kde čím, tak si jich půl plechu posuším a doping na víkendovou akci nebo pamlsky na cvičení jsou na světě..

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 12:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Mne totiz pripada, ze ta granularska reklamni masaz a vyroky nekterych vyzivovych poradcu vzbuzuji v nekterych majitelich podvedome obavy, aby BARFEM vazne pokryli vsechny potreby a z toho pak vznikaji ty litry olejicku, doplnku atd. Takze vysledek je, ze pejsek ma papu jak michelinske restauraci a panicek se odbude pastikou vytrenou rohlikem :lol: Aneb nic se nema prehanet :icon_thumright:

P.S. Zito, vyves hlavy s ocima :mrgreen:

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 12:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
diedany- no mě zase jak čtu ruzný barfařský stránky a fora to vyloženě odrazuje protože kolikrát co vidím tak si připadám jak uplněj debil kterej na tuhle alchimii nemuže mít ani čas ani bunky ani peníze a to ymslím vážně takhel na mě spousta barfařů pusobí- ještě že masem krmím už dlouho prokládám granulema- sem tam a myslím že šakalové jsou spokojený

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 12:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Taky prosím vyvěsit hlavy s očima a blivajz z vemene, já na oplátku vyvěsím, jak teta Dany barfuje se Sofinkou grundle :D

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 12:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
DieDany píše:
Mne totiz pripada, ze ta granularska reklamni masaz a vyroky nekterych vyzivovych poradcu vzbuzuji v nekterych majitelich podvedome obavy, aby BARFEM vazne pokryli vsechny potreby a z toho pak vznikaji ty litry olejicku, doplnku atd. Takze vysledek je, ze pejsek ma papu jak michelinske restauraci a panicek se odbude pastikou vytrenou rohlikem :lol: Aneb nic se nema prehanet :icon_thumright:
Jo! Přesně tenhle dojem z toho mám taky. Čím víc páníček odbejvá sebe, tím víc řeší psa. A často to neplatí jen v oblasti jídla.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 12:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Coze, to chci videt! :D Ale vazne, susene ryby jsou pro me (narozdil od psa, ktery pohrdnul grundli) naprosta delikatesa. Zato kdyz mam makrelu nebo obycejne rybicky v konzerve, tak to by mi Perous vlezl do pusy, sleduje me s vyrazem "kez by jen zdibicek upadl" :rolleyes: A grundle dostanou i moji krvelacni sumci, jen jak se dostanu nekam, kde je maji. Btw. Nevi nekdo z prazskych? :?:

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 12:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Však Makro je v Praze, ne? Já ti je tam koupím, beztak musíme udělat záměnu flexiny např. za to pečivo, co jsem nezvládla už sbalit, už mi to tam padá všude kolem.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
teda vážně, kdo se moc ptá moc se dozví :D popravdě po takové době, co sem chodím, jse žila trochu v přesvědčení, že valná většina psisek zde z fóra se může po zeleniě utlouct a že si ji češou sami apod..a ono je to tak půl napůl :-) kolikrát mám taky dojem, že k barfu potřebuju milion a jednu věc, kterou doma nemám..v tomhle mě fascinuje kamarádka, sice to čubině dává minimálně, ale má spoustu krabiček, ve kterých schovává např. smíchané a podrcené semínka, v další něco sušeného..vypadá to skvěle a já si pak dycky po návštěvě u ní připadám že ten můj chudák pořádně nic krom toho masa nedostane :D ale uklidnili jste mě v tom, že nejsem sama, kdo na doplňky, oleje a podobné srandy úspěšně zapomíná a někdy vysloveně dlabe .)

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 12:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Eva Štemberová píše:
...cokoli, co je ze zvířete...Plus jim dávám občas zbytky z kuchyně...sem tam roboran, lněné semínko a spol ale to jen, když vidím, že je potřeba.

I z pohledu přespříliš poctivého nastudovance mi nezbývá než souhlasit - když jsme přecházeli na barf, tak jsme se poctivě vzdělávali, počítali tabulky, všechno vážili, míchali, no hotová alchymie. Časem jsme čím dál tím víc sklouzávali k "jen tak od oka", zelenina a ovoce se tak nějak samy zredukovaly na "občas něco, příště zas něco jiného" a psina je zdravá a spokojeně funguje. Olejů mám pár doma, roboran, různá semínka a pivovarské kvasnice taky - a taky to dávám dle systému náhodný rozptyl.
A... od té doby, co pes nemá přesně 20-30 % zeleniska, ale jen tu a tam něco, tak jí to i chutná a jakž takž ochotně to žere = považuju to za ideální dávku.

Zas na druhé straně bych určitě nenabádala k přístupu á la salámista, "dávejte co vás napadne, nevzdělávejte se, ono to nějak dopadne" - protože abych mohla porušovat pravidla (krmivářská i jakákoli jiná :wink:), tak je nejspíš potřebuju znát a chápat, abych věděla, kam to může vést. Ergo - nelituju spousty času strávené čtením, hledáním, překládáním knížky atd., protože AŽ NA ZÁKLADĚ TOHO si teď s klidným svědomím dovolím krmit od oka :-).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 17:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
A jeeje, ja jeste nic necetla :| - mimo poradny - a nic nevazila... (i kdyz, vazim psiska) ale predpokladam, ze se k tomu take dostanu. Prozatim ruzne stridam hovezi a kureci - vsechno co v obchudku v Kunraticich maji (mimochodem, naposled jsem tam koupila i ty grundle a nejakou rybu). Vcera jsem dokoupila olej z ostrop. a obcas jsem dala olivovy, at to klouze... Kdyz jsem mimo, dam granule a zatim zadne stiznosti. Naopak, jsem strasne oblibena "kucharka" :lol: (ovsem nekrmim obri plemena ani stenata).
Kdyz si vzpomenu co zral chudak pes pred lety u babicky (a cely zivot byl zdravy)... pomer, slozeni a pod. mne zajima, ale vazit asi nebudu nikdy.
A to ani nemluvim o tom, jak nevyvazene jim ja sama. Vseho s mirou :wink:

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 17:43 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
ja jsem zacala vazit kvůli tomu svýmu mrzákovi slinivkovýmu a hlavně - jak nestrávil maso, tak jsem nejdřív dělala to, co strávil. tj - rýže, zelenina a ovoce bez vlákniny. kvůli jeho potížím tedy ustálených 200-300g zeloov denně měnit nebudu. asi proto zeleninu a ovoce miloval vždy, prootže mu to dlao víc jak maso.. takže jo, mají asi zeleniny až dost, ovšem pokud jsem díky ní psa dokázala znormálnit, tak já to měnit nebudu :-) samozřejmě, když někde sme, tak dostanou maso a k tomu tvrdej chleba a taky to nikdo nereklamuje :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 18:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Já zeleninu dávám, když si vzpomenu a když mají zrovna mleté maso (do toho strouhám, jeden článek smečky si to samotné nevezme), když si vzpomenu tak sypnu roboran, jindy zas pivovaské kvasnice, někdy trochu oleje. Vejce dávám podle toho kolik jich mám :lol: a zbytky z mého vaření každou chvíli. Šiva je popelnice, té dám téměř cokoli, i syrovou zeleninu a žere. Rozhodně to nemám předem naplánované a váhu nedostávají denně stejnou, prostě od oka a přiměřeně, přiměřeně. Lidi z toho dělají zbytečnou vědu a všeho moc škodí.

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 18:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Od doby, kdy jsem přešla na BARF, mne krmení začalo opravdu bavit. Teď jsem sklidila ze zahrady kopr, špenát a petržel a chutná :D Kromě toho mám mladé slepičky, které nenesly a nenesly, až jsem přišla na to, že mám hnízdo 25 vajec v kopřivách. Tak teď mají hafani každý den :-)
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 19:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
já se přiznám, že olejuju každý den, dost dlouho lososák a teď olivovej olej a jde to vidět na srsti, je taková heboučká. Jinak maso už nevážím, jednou za měsíc chodím na ty rehabky, tam je váha a podle toho jí uberu,když přibere. Občas dám chlorellu a teď jsem objednala hydrolyzovaný kolagen, tak ten a micromineral z Barona. Mě to docela baví si s tím hrát. Asi mám dost času. :lol:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 20:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Tak já krmím BARFem necelého půl roku, dlouho jsem se toho bála, právě proto, že jsem si myslela, že jim nezvládnu dát všechno co potřebují, pak jsem použila -zde oblíbený- selský rozum a přešla z na maso. A psové vypadaj tak dobře, jak ještě nikdy :D . A taky to moc nehrotím.

Oleje dávám až v poslední době, co jsem sehnala velké množství za dobré peníze. Nastrouhanou zeleninu a ovoce většinou dostávají, taky jím vařím přílohy, vyvařuju prasečí nožičky atd. Ale to dělám jen když mám čas (ale udělám si toho pak třeba na týden dopředu). A připadá mi, že psové si "žerou" líp jak já :D , jenže mě to baví - zatím...

Ze začátku u nás ze zeleniny/ovoce nikdo moc nadšený nebyl, musela jsem i trochu maskovat atd. Ale teď dostanou nastrouhaný zelenisko (většinou toho namíchám víc - okurky, zelí, saláty, bylinky, mrkev, řepu, rajčata... a ještě to zakápnu olejem) k tomu trochu nějaké té přílohy - hlavně těstoviny, které většinou vařím v vepř. nožičkama, mraženou zeleninou, kouskama jater... Na to dostanou kus masa a jejich postup žraní je, že první vyhodí ven maso, sežerou tu zeleninu s přílohou - zcela nadšeně a pak si teprv jako daj i to maso.

A borderu - čubu musím dost hlídat co se váhy týče, třeba těstoviny nedostává skoro vůbec, zaplácávám ju buď zeleninou, případně vařkama, když zrovna mám, ale i když je na minimu, tak má tendence tloustnout. Za to do psa můžu rvat co chcu horem dolem a váha se mu drží v rozmezí půl kila, asi to i u těch BC bude dost individuální.

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 20:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Taky Vám teď Ti Vaši chlupáči začali víc baštit? U nás všichny - kočky domácí, Jíra - což je s podivem a venkovní kočkoidi taky. Bude zííímáá :-) .

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 21:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
doisso píše:
Taky Vám teď Ti Vaši chlupáči začali víc baštit?
Definuj "víc baštit" u labradora :book3: :aaa: :pop:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 22:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Zita píše:
Definuj "víc baštit" u labradora :pop:

Třeba místo "ládoval by se furt" nastává něco jako "ládoval by se furt, ale VÍC"? :laughing7:

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 22:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
A jinak abych odpověděla na Soninu otázku, ano, Andulka upustila od letního režimu "míň žeru, víc běhám" a ochotně se účastní podzimní diety, kterou jsme jí pro nadměrnou hubenost naordinovali... tu lžíce sádla, tam kus másla, tu pár piškotů, tam větší porce večeře... :D.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2012 22:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Zito :laughing7:

No jasne, ze to pozoruju, letni rezim "se snidani mi dej pokoj, veceri si teda dam..." jsme se dostali k rannimu preslapovani u kuchynske linky a vecernimu PISKANI u sporaku :rolleyes: No a protoze je tez jako 2x prelozeny vitr, neuskrovnujeme se.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 07:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
U nás se to projevuje na poctivějším vypracování stop - na stopě se totiž 2-3x týdně pořádně nadlábne :-) resp. co nevysbírá, to nemá.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 08:10 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
zito - to je stále větší a větší hlad.
"žádost" o větší porce, které neodolám, se projevuje tak, že pes neomylně hledá, co by kde venku sežral. takže já mu přidám. ovšem ne maso, ale uvařím kbelík těstovin. u něj je to projev a/ nutného většího přísunu jako "na zimu" /fakt je, má nižší porce jak bordera/
b/ stejně se projevoval začátek slinivkového maléru nebo c/ už se mu 3 neděle nepodařilo ukrást chleba z linky, takže se "nedojed"
jelikož slinivka snad už dobré, přikláním se k možnosti b a c, radši s ostropestřcem, přeci jen, se slinivkou už nechcu nic mít..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 10:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
U nás mají teď všichni skoro allinclusive :) a ještě po jídle obcházej misky ostatních a vybíraj drobečky. Boris dokonce začal ujídat kočkám granule, takže asi ještě přitvrdíme. Ale závidím psy, co fakt přibíraj, protože na našich není vidět vůbec nic. Dokonce Bovís měl teď po roce u veta, úplně tu samou váhu jako loni :-k A Kšanďuli by se mírná nadváha docela šikla.

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 11:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
lidi vetsinou chteji, to co nemaji. Ja nesmim dovolit, aby cuba pribrala nejak mocne kvuli kyclim a je mi trochu lito, ze ji nemuzu doprat tolik, kolik by ona chtela. A je fakt pri chuti, zaplatpabuh. Jakmile nema chut k jidlu, tak je nekde problem.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 12:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Lucía píše:
zito - to je stále větší a větší hlad.
"žádost" o větší porce, které neodolám, se projevuje tak, že pes neomylně hledá, co by kde venku sežral
Jo to máš recht - s ho***žerstvím zatím není stále tak zle, aby nemohlo být hůř

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 14:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Já teda nedávám těstoviny vůbec, akorát nepravidelně jednou týdně trochu rýže. Taky jsem zkusila extrudovanou rýži, ale ta byla v nouzi nejvyšší, kdy jsem neměla zásoby a čas na zeleninu. A jak už jsem tu psala ráno 200g granulí na chuť. Simbuš,původně vychrtlá anorektička pomalu, nabírá a Menek nepadá s váhou dolů, jak bývalo v nežracím období. Takže spokojenost na všech frontách.

Ono to je k vzteku, když pes přestane žrát měsíc před výstavou a to se potom fakt blbě dohání, aby vypadal.... :toimonster:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 17:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
teedaaa...nechcete někdo vysvětlit mému psovi, že bude zima a že má žrát a přibrat? :D :D opravdická výjimka z pravidla..nj to já ráda..ale zrovna v tomhle bych se lišit nechtěla :D u nás žádná změna-joo...trochu si dááám...a pak zas dva dny nic :(

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 17:56 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
tak já od těstovin očekávám funkčnost jako plnivo pro věčně nenažrané zvíře, nemám problém dát víc masa, pokud si myslím, že je k tomu adekvátní zátěž, což momentálně není.
těstovin utvořím kbelík a do skrmení to přidávám /ty tmavé s vlákninou/, taky tak činím nepravidelně, jako třeba teď, když ukradne co může a sežral by i pekáč, ze kterýho žere.
a jo, ostrouhaná kopyta jsou prý fakt bezva věc :-) doufám, že zase klofnu nějaké ovčí hlavy a nohy, hlavy jsou psí ráj!
jinak, pokud to má pes rád a nepřehání se to, tak proč bych mu zeleninu nedala.
pokud se běhá a v zimě tak olejuju dost. kdo maže, ten běhá :-) a když potřebuju psa zavodnit, tak kapka oleje do vody tak učiní bez násilí v požadované míře a v čas, který potřebuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 18:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tak ještě poupravím své předchozí hlášky: bavila jsem se o normálním běžném zdravém psu bez potřeby speciální diety. A také, pokud pes zeleninu/ovoce nechce a musela bych to maskovat všemožně i nemožně.

Prostě: selský rozum. Většina psů jsou pořád víc "vlci" než "medvědi".

PS: Bony, když jsem s ním přecházela na maso, tak musel mít obrovské množství rýže v každém žrádlu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 21:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 29. říj. 2011 16:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Železná Ruda
Ahoj všem,
zajímalo by mě, kolikrát denně krmíte ty svoje masožrouty? :lol: 1x, 2x nebo ještě častěji? Altar přechází z granulí na syrové, doposud byl zvyklý jíst celou dávku večer, ale s tím masem mi (minimálně pro začátek) přijde lepší rozdělit mu to na dvě menší porce 2x za den. Alespoň než si jeho trávicí soustava zvykne na jiný obsah. :lol: co myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 03. říj. 2012 21:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Ja krmila granule 2x denne a u masa jsem to ze dne na den zmenila na 1x vecer - kdo se s tim ma patlat 2x, ze ano? Stejne mne pripadaji vsichni spokojenejsi (pres den hlad nehlasi), protoze ta normalni strava je nejak vic zaplni jako grancle.

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 06:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Já krmila ze začátku i maso dvakrát za den, ale celkem jsem je tak překrmovala... Granclí mi nevadilo ráno dát jen trošku, ale když jsem pak dala ráno trochu masa, trochu těstovin, trochu zeleniny, tak jsem měla v misce třeba 300g pro 15 kg psa, který má mít denní dávku 300 až 450 g (a který tloustne i ze vzduchu, takže překrmovat fakt nemůžu)... Tak jsem přešla na krmení jednou za den.
Jo, a taky se mi nechtělo nějak dělit ty celé kusy - třeba vepřové hlavy, které si nechávám nasekat rovnou na tři díly a která jedna váží ke dvoum kilům, nebo i kuře...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 07:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 29. říj. 2011 16:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Železná Ruda
Já bych z pohodlnosti krmila taky radši jenom večer, ale mam strach, aby se z toho Altar nepo....., když na to neni zvyklej. :lol: Má cca 25kg, takže by měl mít tak 500g na den a to už se rozdělit dá. Tak nevim no...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 07:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Masožrouty krmím jednou denně, akorát štěně dostává třikrát až čtyřikrát (ne vždy maso). Nemají s tím problém.
Zajímavou věc tvrdí moje tetička s dlouholetými zkušenostmi se psy, ona krmí všechno třikrát denně a říká, že to je právě proto, aby jí psy netloustli, a že to funguje. Tak nevím. Člověk by taky měl jíst víckrát, aby nedělal zásoby, ale nevím, jestli se to takhle dá srovnávat... :-k

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 08:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 29. říj. 2011 16:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Železná Ruda
S člověkem bych to nesrovnávala. Člověčí trávicí soustava funguje drobet jinak než psí... :mrgreen: já si myslim, že by psovi za normálních okolností nemělo vadit jíst jenom 1x za den. Akorát v našem případě jsem měla obavy, že po 14ti letech na granulích první dávku syrovýho zase vyklopí tak, jak jí sněd a nebo se zašvíkne, tak jsem mu to radši rozdělila na dvě menší dávky :laughing7: první část sežral málem i s miskou, tak čekam, co to s nim udělá... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 08:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
já krmím 2x denně, oběma nám to relativně vyhovuje. celá kuřata stejně nedávám, můj Altar má radši stehna a křídla zvlášť :) vzhledem k tomu že je celkem nežravec tak neřeším, když se mi s tím nechce patlat -takové neprané dršťky v kuse bych fakt nekrájela, takže buď to sežere naráz (jednou za čas ho to kilo najednou nezabije), eventuálně je natolik nežravý že si to sám rozdělí, prostě co nechá schovám na další dávku :) ráno jak kdy, co teď vstávám extra brzo a on není zvyklý tak brzo žrát a já nemám čas ho ohlídat, aby se mu maso v misce nekazilo, tak mu dám hrnek granulí, občas si trochu dá, většinou je nechá, takže to krmení 1x 2x denně si sám i střídá :)

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 08:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 29. říj. 2011 16:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Železná Ruda
To můj Altar by sežral klidně celou krávu, kdybych mu jí dala vcelku a bylo by mu úplně fuk, že ho to roztrhne :laughing7: musíme mu odměřovat přesně, jinak by se musel koulet. Nikdy nemá dost. Jednou o Velikonocích ukrad z kuchyně 3 kg uzenýho a celý to sežral, aby mu to někdo náhodou nesebral. Jindy u babičky na balkóně sebral čerstvě chycenýho 2,5kg kapra a taky ho celýho sežral. Chytli jsme ho, až když mu z tlamy čouhala jenom ocasní ploutev :icon_thumleft: Je to děsný pako, ten náš pes :lol: Teď ten první týden mu to budu dávat asi radši ve dvou dávkách a pak se uvidí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 08:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
krmila jsme jednou za den. co přišla štěnice, krmila jsme častěji i Bonyho a víc mu to vyhovuje - za den dostane i víc jak kilo masa. Jeho normální dávka je to kilo. A když mu to rozdělím do dvou dávek, lépe to stráví (logicky). Takže ted krmím jendou nebo dvakrát za den. Podle toho, kolk toho rozmrazim, jak je čas a pod. Ale psy, co dostávaj svoji normální porci a ne takové obludné množství, tak krmím jednou za den. si se opravdu nažerou, protože když to rozpůlim, tak je toho málo na pocitové nažrání.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 08:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
My taky stále dvakrát..ráno maličkou porci aby žaludek nebyl prázdnej, a odpoledne se buď napucne na stopě a doma dorazí, a nebo baští normálně doma.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 11:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
haflinger15 píše:
To můj Altar by sežral klidně celou krávu, kdybych mu jí dala vcelku a bylo by mu úplně fuk, že ho to roztrhne ... Jindy u babičky na balkóně sebral čerstvě chycenýho 2,5kg kapra a taky ho celýho sežral. Chytli jsme ho, až když mu z tlamy čouhala jenom ocasní ploutev...

:laughing7: To muj maly knirac by taky tu kravu dal . Altar ma stesti, ze ses odhodlala k barf-u, zjevne to bude vdecny stravnik. Jinak ja i pres tu mega zravost nevazim. Necham ho napucnout do prasknuti a stejne je druhy den v normalu (pravda, tomu davam trochu vic zeleniny - na zaplacnuti - a prilohu opravdu vyjimecne). Barfovani se mne libi cim dal vic - pesan ozil, druhemu konecne nepocitam zebra a ten fun club, kdyz se "vari"! :bounce8: A take hodne podstatna vec - kdyz se naji, tak je spokojenej a nesomruje dalsi jidlo jako po granulych.

Ted mam doma par dnu velkeho spice, ktery automaticky take dostal maso, ale tomu jsem to kure drzela v ruce, aby si zvykl, ze se to cele nepolyka a pak neblije - pomohlo.
Jo a vcera jsem zapomnela dat olej (ostr.) do vecere...chtela jsem to dohnat a zvolila jsem nasili - otevrit tlamu... - ale pry takto ne-e! [-X a pak jsem to zkusila kultivovane ze lzicky a malem snedli i tu :rolleyes: - to jsem taky necekala.

Nicmene porad nechapu, jak to mate s tema drstkami - ja ted dostala sice zcela jinou varku ako poprve (od pohledu pomerne nechutnou) a bylo to citit vic, ale porad mne to voni ve srovnani s krvi.

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 12:18 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
nevím, jak docílit toho, aby pes po večeři nechtěl ještě, to se mi povedlo jen na granulích a za týden byl objeven načatý do půlky užraný pytel granulí ve sklepě, kdyže pes snad i zavřel dveře, aby mu spíž vydržela. včera se bylo běhat, začíná sezonka.. a jelikož panička ocení makání psů, každý dostal po 34/kg kuřeti. to sem si říkala, jak bude pokoj a na dlouho, bo to dostali vcelku. asi to spokli, pravda, někteří měli kuřecí kůži na hlavě :Hangman: a stejně se tvářili, že eště jednou by si dali :hnev: ale pořád si říkám, lepší, než nežrací pes..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře. 2011 00:44
Příspěvky: 453
Bydliště: Halenkovice
my dáváme tak 3 dny v týdnu dvakrát a zbytek jednou denně. Řídím se většinou tím, jak si řeknou. Někdy si neřeknou a dostanou normálně až večer. Někdy dvakrát a stejně přijdou, hlavně pes, ještě pro něco. Takže podle pocitu, potřeby a komunikace. Rozložená krmná dávka má být hlavně jako prevence kvůli torzi žaludku, ne? Stejně tak jako klid po jídle, ale po jídle jakoby do nich právě vjel čert a nejspíš z pocitu spokojenosti by chtěli řádit jak blázni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 13:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 29. říj. 2011 16:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Železná Ruda
guluu píše:
:laughing7: To muj maly knirac by taky tu kravu dal . Altar ma stesti, ze ses odhodlala k barf-u, zjevne to bude vdecny stravnik.


Já bych ho nejradši krmila syrovym už dávno, jenže u nás je to složitější. Altar má něco jako střídavou péči, podle toho, jak jsem v práci. :laughing7: Poslední dobou je víc u našich než u mě a mamka z pohodlnosti zastává granule. Až teď se mi jí podařilo přesvědčit, že masíčko bude pro pesana lepší. :icon_thumleft: hlavně tomu hodně pomohly ty Altarovo zabijácký prdy, co po těch granulích má... :daz:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 04. říj. 2012 14:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Krmim dvakrat denne, rano masite kosti a vecer si pohraju se svalovinou a zeleninou, vajickem a tak.Vecer je teda hrozne hladova, to misku vyluxuje a chtela by jeste asi tak cele prase.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 06. říj. 2012 19:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Ahojky,mám dilema a prosím o radu.Syrovým krmím už asi 3 roky.Nemám problém s ničím psi sežerou co jim dám.U 4 letého Vlkouše máme poslední dobou problém análními žlázami.Prostě pořád smrdí.Taky nemá úplně v pohodě ledviny(momentálně regenerujeme pomocí energy).Taky mám problém s kvalitou masa.Brala jsem Vetamix,ale kvalita šla rapidně dolů a když mi dovezli půlku várky zkaženou tak jsem je zrušila.Teď beru Falco,je to lepší,ale stejně se mi zdá,že hlavně kuřecí smrdí.Vím, že pes snese více,ale pokládám si otázku co udělá dlouhodobé krmení nekvalitním masem?Vepřové by se syrové krmit nemělo a hovězí není na žlázy dobré...tak co mám krmit??Začínám uvažovat o granulích, holistické, od Barona,nově jsem našla značku upravovanou pečením v horkovzdušné troubě...Chci pro psy to nej a zatím se mi nezdá,že bych to s barfem zvládala ukočírovat.Co vy na to???

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 06. říj. 2012 19:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Lada píše:
Ahojky,mám dilema a prosím o radu.Syrovým krmím už asi 3 roky.Nemám problém s ničím psi sežerou co jim dám.U 4 letého Vlkouše máme poslední dobou problém análními žlázami.Prostě pořád smrdí.Taky nemá úplně v pohodě ledviny(momentálně regenerujeme pomocí energy).Taky mám problém s kvalitou masa.Brala jsem Vetamix,ale kvalita šla rapidně dolů a když mi dovezli půlku várky zkaženou tak jsem je zrušila.Teď beru Falco,je to lepší,ale stejně se mi zdá,že hlavně kuřecí smrdí.Vím, že pes snese více,ale pokládám si otázku co udělá dlouhodobé krmení nekvalitním masem?Vepřové by se syrové krmit nemělo a hovězí není na žlázy dobré...tak co mám krmit??Začínám uvažovat o granulích, holistické, od Barona,nově jsem našla značku upravovanou pečením v horkovzdušné troubě...Chci pro psy to nej a zatím se mi nezdá,že bych to s barfem zvládala ukočírovat.Co vy na to???

Kuřecí mleté nebo kuřata? Mi přijdou kuřata od Falca dobrá, lepší, než třeba zase Pošvář.
Já teda masa střídám a občas dám i to vepřo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 672 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!