Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:10
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 672 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 06. říj. 2012 19:15 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
co myslíš, že se do granulí dává za maso?
včera jsem upekla kuře koupené na krámě. bez chuti, maso skoro břečka. to se prodává pro lidi /lobuji za welfare/. do kuřecích granulí drtivé většiny výrobců se dostane to ještě o hodně horší..
mě taky pes samec smrdí. smrděl na granulích, páchl při nemocném organismu, nyní si v pohodě smrdí na barfu - ale o hodně! méně..
ideálem je samozřejmě welfare krmit i psa, ale jsem přesvědčena, že psovi to je jedno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 06. říj. 2012 19:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
I z tohoto duvodu musim rict, ze krome zelenych drstek a baleni hrubomleteho hoveziho beru vsechno u reznika. Jenze u selticnika to jde zvladat, u vlkouse odhaduji, ze by clovek musel krast 8-[

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 06. říj. 2012 19:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Menek píše:
Lada píše:
Ahojky,mám dilema a prosím o radu.Syrovým krmím už asi 3 roky.Nemám problém s ničím psi sežerou co jim dám.U 4 letého Vlkouše máme poslední dobou problém análními žlázami.Prostě pořád smrdí.Taky nemá úplně v pohodě ledviny(momentálně regenerujeme pomocí energy).Taky mám problém s kvalitou masa.Brala jsem Vetamix,ale kvalita šla rapidně dolů a když mi dovezli půlku várky zkaženou tak jsem je zrušila.Teď beru Falco,je to lepší,ale stejně se mi zdá,že hlavně kuřecí smrdí.Vím, že pes snese více,ale pokládám si otázku co udělá dlouhodobé krmení nekvalitním masem?Vepřové by se syrové krmit nemělo a hovězí není na žlázy dobré...tak co mám krmit??Začínám uvažovat o granulích, holistické, od Barona,nově jsem našla značku upravovanou pečením v horkovzdušné troubě...Chci pro psy to nej a zatím se mi nezdá,že bych to s barfem zvládala ukočírovat.Co vy na to???

Kuřecí mleté nebo kuřata? Mi přijdou kuřata od Falca dobrá, lepší, než třeba zase Pošvář.
Já teda masa střídám a občas dám i to vepřo.
Kuře mleté.Pak i kuřecí křídla.Mám tu omezený výběr firem a nebo neumím hledat..Mi jde ale hlavně o tu spojitost s těmi žlázami...je to hodně nepříjemné a rodina se už bouří.Ale hlavně chci ať je zdravý,že...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 06. říj. 2012 19:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
A kolik krmíš kostí? Když má některá z mých malofen problém se žlázkama, tak dám dávku kostí a většinou je po problému.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 06. říj. 2012 19:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
pe3ce píše:
A kolik krmíš kostí? Když má některá z mých malofen problém se žlázkama, tak dám dávku kostí a většinou je po problému.

Dávám převážně kuřecí krky,křídla, stehna tak jednou až dvakrát týdně...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 06. říj. 2012 19:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
V tom kuřecím mletém je právě hodně kostí. Uklízela jsem po Menďovi, když měl den před tím mletinu, přes igelitový pytlík a měla jsem dojem, že sbírám šutry.
Také ale krmím hlavně hrubomletým a přidávám většinou drůbeží krky 1:1. A finančně u velkých psů, když porovnám cenu granulí a toho masa, tak to maso vychází vždycky líp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 06. říj. 2012 20:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
na to, že krmíš 3 roky syrovým masem se divým, že stále věříš tomu, že se syrové vepřové krmit nesmí ....

A kontaktuj Johuli: řešila se psem také žlázky a nějak to vyřešili, bohužel si nepamatuju jak

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 06. říj. 2012 21:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Eva Štemberová píše:
na to, že krmíš 3 roky syrovým masem se divým, že stále věříš tomu, že se syrové vepřové krmit nesmí ....

A kontaktuj Johuli: řešila se psem také žlázky a nějak to vyřešili, bohužel si nepamatuju jak


No to jsou ty vlivy z venčí a taky jsem dlouho nebyla tady na poradně...Díky za tip.

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 07. říj. 2012 08:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Lada píše:
Vepřové by se syrové krmit nemělo

budu reagovat jen na tuhle poznamku. Vsude tady je toho kupa, proc tohle vzniklo a proc se veprove z velkochovu syrove krmit muze.
Puvodne byla hrozba Ajuskezyho nemoci nebo napadeni svalovcem. Velkochovy jsou ale na tohle kontrolovany a uz se to u nich nevyskytuje. Problem zustal jen u cerne zvere.
Takze - vepre syroveho klidne, divocaka uvarit.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 07. říj. 2012 08:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Nám třeba kosti na čištění žlázek nepomáhají. Musím je mačkat sama, tak po deseti dnech, když to neudělám, tak to pak mám někde na dece apod. Má to tak od mala, ta sekrece je prostě vyšší. Proč mu je teda nečistíš, aby je netrousil? Nebo tam nic nemá a pořád smrdí?

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 07. říj. 2012 08:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Hnid píše:
Nám třeba kosti na čištění žlázek nepomáhají. Musím je mačkat sama, tak po deseti dnech, když to neudělám, tak to pak mám někde na dece apod. Má to tak od mala, ta sekrece je prostě vyšší. Proč mu je teda nečistíš, aby je netrousil? Nebo tam nic nemá a pořád smrdí?

:-D už jsi někdy zkoušela čistit žlázy Vlkadavovi??Má věčně jen olepený zadek,ale ikdyž mu ho umyju tak jde cítit.Už se nám i stalo,že jsme skončili na ATB protože tam chytnul zánět a sekret byl i s krví.Od té doby vím,že není dobré neustále do toho zasahovat a čistit preventivně.Já myslím,že mám někde problém ve stravě a proto se ptám zkušenějších co si myslí...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 07. říj. 2012 08:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ještě teda pro jistotu doplním k tomu vepřovému: určité riziko tu samozřejmě je vždycky. Ale to je i u přechodu silnice (a zde je větší). Chce si to počíst různé informace a udělat si vlastní názor. JÁ krmím vepřovým běžně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 07. říj. 2012 08:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
A proč by se vlkodavovi nedaly čistit žlázky, má je tam tak jako každej pes, jen je trochu větší, nebo se pletu? Měla jsem fenu, který se na ně nemuselo sáhnout celej život, a taky jí na ně preventivně nikdo nesahal, a teď holt mám kanálníka, kterýmu kdybych je nečistila, tak to mám věčně a všude. Když je neupravená, má zadek chlupatej taky a podle toho by to vypadalo. Když mu to teče ven, tak chápu že smrdí, zvlášť když mu to zůstává v srsti. To už pak není preventivní sahání ale potřeba...pochybuju že na to výrazně pomůže jenom strava...my třeba hovězí baštíme v porovnání s ostatním v dost malé míře narozdíl od loňska, kdy dospívala, a ta tvorba je po dva roky úplně stejná.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 07. říj. 2012 09:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Hnid píše:
A proč by se vlkodavovi nedaly čistit žlázky, má je tam tak jako každej pes, jen je trochu větší, nebo se pletu? Měla jsem fenu, který se na ně nemuselo sáhnout celej život, a taky jí na ně preventivně nikdo nesahal, a teď holt mám kanálníka, kterýmu kdybych je nečistila, tak to mám věčně a všude. Když je neupravená, má zadek chlupatej taky a podle toho by to vypadalo. Když mu to teče ven, tak chápu že smrdí, zvlášť když mu to zůstává v srsti. To už pak není preventivní sahání ale potřeba...pochybuju že na to výrazně pomůže jenom strava...my třeba hovězí baštíme v porovnání s ostatním v dost malé míře narozdíl od loňska, kdy dospívala, a ta tvorba je po dva roky úplně stejná.

Má je hlouběji a větší,takže musíš strčit prst do konečníku a tlačit jako by do dlaně.Mnohdy to ani nejde a nebo to jde těžko a musí se dávat pozor.Taky je to poprvé co mám psa s takovými problémy.
Ale já chci řešit příčinu,ne následek...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 07. říj. 2012 09:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
To vím, takhle se čistí i spoustě menších psů. Chápu, že řešíš příčinu, ale zase pokud to má takhle, tak bych asi řešila obojí, nedivím se, že měl i zánět...za nás můžu říct, že strava nic nezměnila, bylo nám řečeno, že s tím trochu souvisí i hormony /ale mám fenu/ se kterýma měla větší problémy, ale tak jako tak je ta sekrece u ní prostě vyšší a jestli si za pomoci něčeho pomůžu a budu čistit po deseti dnech nebo po dvaceti? Razantní změna by bylo leda odstranění, což nechci, a jelikož nejde o život, tak prostě včas uvolňuju a je to. Ona je tam má taky trochu blbě, možná i to je důvod proč si je nevyprázdní sama při venčení a dokud jsem nezačala upouštět já, tak taky smrděla a pořád to někde otírala.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 07. říj. 2012 12:19 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Ohledně mých zkušeností - jo, Ari s nimi problém měl, taky pak měl i zánět, ale bohužel radou, jak jsme to zvládli nepřispěju...prostě to nakonec přestalo a od té doby pohoda...
Jinak taky jsem musela čistit pomocí prstu v konečníku a tak - takže můžu říct, že i u velkejch psů se to dá... A určitě bych byla pro čištění - preventivně je to hloupost, ale pokud na tom je, tak jak je, tak čištění mi přijde naprosto logický...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 07. říj. 2012 19:19 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
k žlázkám a kostem - někdy u preventivního čištění, ale spíš tam, kde to není potřeba.. kosti pomáhají, na to je ale kuřecí krk asi málo. s kostma jsem byla hodně opatrná kvůli svému minulému psu, který se tím uměl pěkně ucpat. na žlázky trpěl fest - čistili jsme to ob dva měsíce.
tam, kde je tato záležitost chronická ale kost dle mě fakt nepomůže - to by tam muselo být uplné cementoviště, aby to při potřebě zatlačilo takovou silou...
tuto moc řešení kromě "mechaniky" nevidím.. nám třeba od té doby, co krmím víc kostí, zcela čištění odpadlo.. ale taky až od té doby, co se mi slinivkář "uzdravil" a přestal mít potíže. pokud je tvůj pes zdravý, jako byl můj první, tak prostě třeba jen potřebuje určité věci, no..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 09. říj. 2012 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Ohledně toho masa a kažení - sice se tu píše, že to zasmrádlé apod. nevadí, ano, asi ne když přežívá spousta psů a vlků i ze zahrabané kořisti nebo v Afrikáně z rozkládajících se, ale... taky se tím kažením a hnitím uvolňují určité plyny, extrémně množí bakterie a i u zdravého psa bych je pravidelně nedávala, natož u oslabeného nebo nemocného :-" A jak psala Lucía - bio je drahé u lidí natož u velkých psů, ale rozdíl je vidět, a to ho kupuju poslední rok a jen mražené kuřecí (není to celá dávka kuřecího, má i klasické od řezníka) a jediné co si z bia můžu dovolit, a to i když dám kočkám, obyčejně klasické kuř. od řezníka, z obchodu nechají v misce válet než to postupně zpucnou nebo odeberu do ledničky (rozmazlenci :-" ) a bio mizí dosti rychle.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 09. říj. 2012 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
K žlázkám, u 1 psa dokud jsme na to nešáhli, o.k., pak jsem viděla v tv jak se mají mačkat a hezky se to rozjelo, takže jsem pak mačkala po instruktáži u veta doma měsíčně.
U Jíry - má je taky nějak zajímavé, snad možná trochu zúžené kanálky, takže ani jemu kosti moc nepomáhaly, ale po tom, co mu to fakt dobře vymáčkli přes konečník na veterině (ne těma hodinama 9 a 3 jak mu dělali jinde), tak začal mít jakž takž klid, zpočátku to bylo první tři měsíce každý měsíc, pak i půl roku klid za čas se začne lízat nebo zasáňkuje tak vymáčnou na veterině (mně se to přes konečník nedaří) a kolikrát ani nic není nebo jen málo. Co dal google na téma příčiny nadměrné sekrece a.ž. u psů? - třeba na alternativních str. se člověk dozví trochu něco jiného a možná i víc, než na klasických vet, já tu mám že to může být psych. kvůli nedostatečnému teritoriu, nebo zácpě, málo časté stolici, že se zvíře dostane málo ven a zadržuje moč i stolici, nebo intoxikace při nekvalitní stravě, při léčbě a neostatku pohybu - tady se často objeví kožní nebo ušní potíže (no tak tohle sedělo na Jíru). Prevence - dostatek pohybu, psychologický prostor (teritorium a možnost ochcávání :daz: , čmuchání a psychovyžití psovatých), vhodné živiny zinek, B komlex, vit. A, lecitin a nenasycený rostlinný olej - kvůli svalovým kontrakcím.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 10. říj. 2012 17:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Ty jo tak teď jsi mi nasadila trochu brouka do hlavy...
My máme ty uši,jsou zase spojené s těmi ledvinami což neznamená že to nepatří vše do jednoho pytle.Poslední měsíc přidávám na střídačku pupalkový,rýžový olej nebo olivový olej a na svalové kontrakce zatím jednu kůru Kingvetu.Mohla by to být psychika, je dost spavý,ale po tom Regavetu a Kingvetu už není tak flegmatický je i mnohem veselejší.Teď mu chci dát chvíli klid a pak se vrhnu přímo na ty ledviny.Taky nevím co je nedostatek pohybu.Psi mají k dispozici zahradu a ven chodíme tak na hoďku denně více nestíhám.Jak to máte vy?
Jinak jsem teď vzala stone crick a našla jsem firmu co vozí jiné maso tak koupím něco na zkoušku a budu to kombinovat.Nebo budu kupovat u řezníka a prokládat to tak ať mě to nezruinuje :-) .

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 10. říj. 2012 18:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
bio kuřecí nabízí obchod masopropsy, jednu dobu jsem to brala, ale teď kupuju kuřecí v kuřecích obchodech pro lidi, možná se k tomu zase vrátím. Skelety v pohodě, ale ostatního masa mají jen kilovky a já když to rozmrazím, tak to potřebuju skrmit a kilo je na mě moc, pak to trochu zapácha a to taky nechci. Rozřezávat se mi to nechce. Jinak pohybu mám taky hodinu a něco denně , o víkendu větší výlet. Čuba občas sáňkuje, ale ne denně, tak nevím, jestli ty žlázky řešit tedy preventivně, anebo je to ještě v normě. Toho preventivního čistění se trochu bojím, aby to potom nebylo nutné dělat často...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 10. říj. 2012 18:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jestli nesánkuje vyrazně a urt a neolizuje si zadek tak bych to preventivně nedělala

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 14. říj. 2012 07:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Jo přesně, takhle jsem si to rozhašila u Bruna, preventivně pokud to lízání, sáňkování není nějak výrazněji, tak asi néé a nebo jen u veta, kde to udělají tím konečníkem a sami pak řeknou, že preventivně by se nemělo.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pát 16. lis. 2012 22:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře. 2011 00:44
Příspěvky: 453
Bydliště: Halenkovice
Chci se zeptat, kdo máte zkušenosti s krmením ovčího, co všechno dáváte - nebo spíš tak, je něco, čemu se z ovčího vyhnout? např.vnitřnosti? Budeme zabíjet první beránky. Psi jsou na barfu, ale ovčí ještě neměli, tak jsem zvědavá. A další dotaz, co krev? Četla jsem, co se tu o tom psalo, že to psům může a nemusí chutnat, ale kdyby ano, dá se to třeba mrazit? :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 17. lis. 2012 05:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Dávám všechno kromě štěpivých kostí a jater, ta jen po malých kouskách. Krev jim chutnala, ale jen čerstvá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 17. lis. 2012 09:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
dávám absolutně všechno. zrovna včera měli psiska k večeři páteř z ovce (dospělé, staré) včetně míchy, loje, masa ...
A z ovcí maj nejraději nožky - komplet od karpu nebo hlezna dolu (mají pak chlupatý trousek :laughing7: ). A co se týče vnitřností: já osobně zvládám veterinární prohlídku jak se dělá na jatkách, takže já zkrmuju komplet ovci. Jen dlouhé kosti jim po ožrání z každé strany beru (oni je teda většinou sami nechaj, protože to je fakt tvrdé a ostré).

A krev zamražuju a pak dávám normálně do žrádla.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2012 21:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Alvi navazuju na poznámku z "co se nám dnes povedlo ...", píšeš, že začneš krmit jen vemenem a zelenýma dršťakama. Z jakého důvodů? Už jsem na toto narazila, že doktor Šťourač to považuje za základ krmné dávky, ale fakt se může delší dobu krmit jen tímto obzvlášt štěně? Nebo to má nějaké ALE?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2012 22:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Eva Štemberová píše:
Alvi navazuju na poznámku z "co se nám dnes povedlo ...", píšeš, že začneš krmit jen vemenem a zelenýma dršťakama. Z jakého důvodů? Už jsem na toto narazila, že doktor Šťourač to považuje za základ krmné dávky, ale fakt se může delší dobu krmit jen tímto obzvlášt štěně? Nebo to má nějaké ALE?

Vemeno a drstky maji idealni pomer vapniku a fosforu. Ja k tomu davam jeste zeleninu, prilohy moc ne (za 1. je povazuji za ne az tak dulezity, za druhe potrebuji Lesyho spis stihleho a velky prijem sacharidu dle mne nepotrebuje). K tomu dostava vit C a doted dostaval jeste trochu granuli (1-2 odmerky).
Strava by to mela byt v podstate dobra, obsahuje lehce stravitelne bilkoviny, dost tuku (coz je zaklad energie pro psa) a v drstkach a zelenine i probiotika a vitaminy. prubezne delame rozbory krve, pes jinak prospiva dobre.
K tomu samozrejme dostava ty skelety jako davku kosti + dalsi veci(a bude dostavat i normalni kosti ted kdyz vim info od tebe).
Takze zradlo by melo byt v podstate vyvazene ve vsech smerech.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2012 22:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Věřím, že to máš zjištěné a nemám důvod pochybovat, ale... i tak mi to připadá minimálně zvláštní. V přírodě neexistuje způsob ani důvod, jak se stravovat pouze vemeny a žaludky, vždycky je u toho převaha svaloviny a pak taky milion dalších věcí... :-k. Ale tím asi vlastně nechci říct nic konkrétního, jen se hlasitě zamýšlím.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2012 22:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Anička Bylinka píše:
Věřím, že to máš zjištěné a nemám důvod pochybovat, ale... i tak mi to připadá minimálně zvláštní. V přírodě neexistuje způsob ani důvod, jak se stravovat pouze vemeny a žaludky, vždycky je u toho převaha svaloviny a pak taky milion dalších věcí... :-k. Ale tím asi vlastně nechci říct nic konkrétního, jen se hlasitě zamýšlím.

Ja vim, ovsem stene je momentlane v nenormalnim stavu :-) Ja mu proste na ten vysoky fosfor kus svaloviny dat nemuzu, musim hledat nizkofosforove potraviny - coz jsou prave drstky a vemena. Az se spravi, bude dostavat normalni zradlo, ovsem ted by mu svalovina ublizila.
A i kdybych nehledela na to, ze z nej chci vystavaka, nechci aby mel krive tlapy a pak kulhal, nebo z toho mel zdravotni problem. Coz by v prirode asi mel, kdyby tam byl, ovsem neni...

Jako, s tim rustem je to osemetna vec, mozna by se to spravilo samo, mozna tomu musim pomoct.. ale riskovat se mi to nechce. Preci jen bude za par mesicu prilis velky a tezky na problem s packama...

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2012 19:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a o dlahování jsi nepřemýšlela?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2012 20:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Eva Štemberová píše:
a o dlahování jsi nepřemýšlela?

Popravde ne, slysim to prvne.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2012 20:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Anička Bylinka píše:
V přírodě neexistuje způsob ani důvod, jak se stravovat pouze vemeny a žaludky, vždycky je u toho převaha svaloviny

Taky si dovolím se hlasitě zamyslet. Není to v té přírodě právě tak, že na mláďata se moc té svaloviny nedostane. Že víceméně ohlodávají jen tu co zbyde na kostech, že se nejdřív nažerou dospělí(podle hierarchie) a pak až ta mládež? :hmm:

A jinak samozřejmě držíme tlapky, ať je Veles co nejdřív a nejlíp v pořádku.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2012 20:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
v přírodě by doga nebyla :wink: a co se týče hierarchie, mládata jsou na asi nejvyšší příčce :wink: (z tohoto hlediska, z hlediska rozhodování apd těžko :wink: ), respektive se vymykají hierarchii a kdyby žrali jen co zbude, tak by smečka nepřežila.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2012 20:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Jo tak to je dost možný. Jen se mi vybavují z dětství obrázky malých lvíčat, hodující právě na zbytcích na kostech. Jinak si samozřejmě nemyslím, že by smečky(čehokoli) nedaly svým mladým možnost se nažrat :D

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2012 20:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No nevím, jak je to u lvů :lol: ale obrázky lvíčete s pakoním ocasem si taky vybavuju a že si s ním hráli.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2012 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Eva Štemberová píše:
v přírodě by doga nebyla :wink: a co se týče hierarchie, mládata jsou na asi nejvyšší příčce :wink: (z tohoto hlediska, z hlediska rozhodování apd těžko :wink: ), respektive se vymykají hierarchii a kdyby žrali jen co zbude, tak by smečka nepřežila.



No, před pár dny jsem se dívala ( = chvilky v kuchyni, když jsem se tam zrovna motala, než jsem šla ke zvířatům) na dokument o nějakých kočkovitých šelmách, myslím, že to byli přímo lvi a právě tam pronesli, že mláďata se k potravě dostanou opravdu jako poslední a dojídaj zbytky, moc jsem tomu zas nevěnovala pozornost, ale tohle mě dost zarazilo...

A pokračování v zamyšlení: jestli teda mláďata - předpokládejme, že vlčata- jdou žrát jako první, nesežerou právě ty vnitřnosti? Vnitřnosti jsou většinou první, co je ze zvířete pryč, ne?

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 21. lis. 2012 20:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
To je dobrá otázka do pranice, ale asi pro etologa,. Já si právě vybavuju záběry vlčat, jak se nacpala pod děsivě vrčící dospěláky a žrala jako první - s těma prvníma. Proto jsem psala to nahoře. Myslím, že jsem to i někde četla, ale to je jen pocit. Když jsou samozřejmě starší, tak už se to zase mění.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 22. lis. 2012 10:05 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
má někdo zkušenost s barfí dietou při rakovině? nějaký tip, co rozhodně nekrmit? našla jsem dietu pro člověka, ale do psího žrádla jsem to nedokázala převést. zatím jsme usoudili, že příloha typu - těstoviny, rýže vhodná není. hovězí taky ne, ale občas srdce - zase potřebuju tu energii?
napadlo mě zvýšit ryby.. ze zeleniny podávám černou ředkev s řepou, kupodivu se po ředkvi pes může utlouct :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: čtv 22. lis. 2012 10:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Lucía píše:
má někdo zkušenost s barfí dietou při rakovině?

Přímé zkušenosti naštěstí nemám, ale aspoň cituju odstavec o rakovině v Natural Dog Food:

Citace:
Rakovina a tumory:
• Větší spotřeba energie, proto podávat více tuku
• Nepodávat obilí, je dobrou potravou pro rakovinné buňky a je špatně stravitelné
• Lze ovšem bez problémů zkrmovat bezlepkové obilí
• Dávat málo hovězího masa, spíše přejít na jiné druhy masa
• Přidávat omega-3 mastné kyseliny ve formě olejů
• Používat kvalitní zdroje bílkovin
• Zkrmovat pokud možno snadno stravitelné suroviny


Dále: rajčata (lykopen), ředkvičky (prý mají antimikrobiální účinek a obsahují látky brzdící výskyt rakoviny, tedy zřejmě hafan ví co dělá), kedluben, tresčí olej, určitě žádné těstoviny a obecně obilné výrobky.

Citace:
Rakovina: Obilí obsahuje velké množství sacharidů, které se v těle přestavují na glukózu (cukr). Glukóza podporuje růst tumorových buněk v organismu a krmení obilím se proto u psů s rakovinnými nemocemi zásadně nedoporučuje. Vyhýbat bychom se měli i jiným krmivům obsahujícím sacharidy či cukr. Navíc bychom při rakovině neměli zkrmovat těžko stravitelné potraviny (tj. i obilniny).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2012 09:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Trošku mimo, ale dáváte psům někdo čaje? Nebo spíš... co si myslíte o tom, že by se psovi vařily bylinky? Pořád dumám nad tim našim dědouškem -že bych mu možná zkusila udělat občas čaj z meduňky, heřmánku nebo třezalky. Jestli by to na něj mělo nějakej vyklidňující účinek. Jen třeba u tý třezalky si nejsem moc jistá... zas abych mu spíš neuškodila.
Sama sem si teď nedávno čajem zvýšila tlak, že sem to skoro neustála 8)

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2012 09:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Dávala jsem čaj - urologický - ze začátku to čuba i chlastala, pak už to vůbec nechtěla. Já bych to zkusila, za to nic nedáš :yawinkle:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2012 09:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Samozřejmě. Když jsem si přivezla chrchlající štěně, tak dostali do misky čaj proti kašli :lol: slabej. Bony to nepil vůbec, tak dostával žrádlo zalité s vodou. Štěně a vačice to pili. Nebo dávám řepíčkový čaj (ne jen na rány, ale i vnitřně) a pod. Kup si knížku Léčení zvířat podle bylináře Pavla. Pro mne je sice málo podrobná, ale většině lidem stačí, to já jsem jen náročná :mrgreen:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2012 10:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Evo, díky, kouknu po ní.

Taky si nedělám iluze, že by to pil :) Spíš mu to budu lejt do jídla, nebo mu v tom čaji uvařim trochu rýže. Nojo urologickej, to by se mu určitě taky ho

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2012 10:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Jinak čaje sladím buď trochou medu nebo jitrocelákem. Jedna čuba to chlastá, protože je to sladký, do druhý bych to jinak, než nalitím do žrádla, nedostala.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: sob 24. lis. 2012 22:18 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
ad "blondýsův" barf - takže psa, který je na barfu vypiplaný ze slinivkovýma selháníma 3x do roka na zdravého psa, teď vědomě rozhazuju kvůli rakovi. přidávám maso do té míry, dokud se z toho nezes.. a pak trošku uberu a to bude to ono. to je fajn :Hangman:
přidávám oleje, kapsle, nasadila jsem hodně lososí ořezy. zvyšuju podíl masa, vyhodila jsem "balast"na dosycení /tvrdý chleba, těstoviny/který slinivkáři tráví nad míru výborně /můj kvůli zhoršené schopnosti trávit protein výborně tráví ty cukry, co teď nemá plus tuky -tj - pes se podělá až z celé ukradené šumavy/.
nyní hodlám nasadit "dietu" vepřového. zatím se vždy z víc jak půl kg masa totálně po, ať to bylo, co to bylo, pokud k tomu neměl skoro stejně zeleniny :Hangman: .. takže jsem ve fázi, zkouším, co unese slinivka, abych nekrmila zas to druhý. trošku si to odporuje :hmm:
zkušenosti ne s hovězím, ale konkrétně s tím srdcem? to snáší totiž i ve vyšší míře výborně.. přijde mi, že konkrétně srdce je stravitelnější, jak hovězí klasický sval. ? co cukry z ovoce - jablka, hrušky?
ad rajčata - lykopen - je to supr věc, ale nastudovala jsem jeho výrobu - z půl kg rajčat se po X hodinách vaření pod tlakem dá laboratorně extrahovat asi tak 5mg lykopenu. trávením u psa, ani člověka se nezachytí nic - dřív to vyjde ven, funguje to skvěle, dle veta, ovšem pouze v tabletách /máme objednáno/, kde tuto proceduru někdo udělal za naše trávení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 25. lis. 2012 21:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Lucía píše:
co cukry z ovoce - jablka, hrušky?
Snad teď nebudu kecat ani zbytečně moc poučovat 8)
Nejrozšířenějším, nejrychlejším, nejzákladnějším zdrojem energie pro organismy je "jednoduchý cukr" glukóza. Je to palivo při procesu dýchání stejně tak pro nás jako pro všechny naše parazity - bakterie, houby, červy ale pravděpodobně i nádory. Glukóza je je základní stavební kámen sacharidů (=složitějších cukrů), např. maltózy (v pivu) nebo sacharózy (bílý řepný cukr) nebo škrobu (brambory, obiloviny atd.). Tyto cukry naše i psí tělo jednoduše rozštěpí a tu glukózu si pro sebe z krevního oběhu přednostně usurpují právě ti nezvaní hosti, páč jsou tak evolucí uzpůsobení. Proto je obecně lepší to s cukry moc nepřehánět a při napadení nějakým šmejdem zvláště. V ovoci se často vyskytuje jak glukóza (nejvíc asi v hroznovém vínu), ale často taky další jednoduchý cukr - fruktóza, která je jednak "sladivější" tzn. méně molekul ti stačí na stejně sladkou chuť a jednak její zpracování je náročnější (i pro naše játra). Poměry a množství těchto cukrů v ovoci určitě najdeš v nějakých tabulkách, ale i tak bych to s ovocem nepřeháněla. Bohužel o metabolismu rakoviny nevím lautr nic, ale můžu zkusit zjistit aspoň nějaký zdroje.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 25. pro. 2012 19:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Dala jsem dnes psům napůl čerstvou slepici - bio-wefare vynesenou ze zahrádky, staženou a bez vnitřností a obě to vyblily! Elí to asi zase snědla (soudím podle přebrané mini-hromádky) ale Rika už to nechtěla ani vidět. Přitom celý kuřata (vetamix falco a spol.) jim nikdy problémy nedělaly. Co jim může vadit? Mohlo to být tím, že to bylo ještě teplý, že třeba je lepší nechat to maso pár dní zamřít? Díky za nápady

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 25. pro. 2012 19:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Mám stejnou zkušenost, taky mi slepici nechtěli žrát, kočky jo, ale psiska to vůbec nenadchlo, taky teda byla čerstvá, tak možná je to fakt tím :-k

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 25. pro. 2012 19:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. úno. 2012 09:30
Příspěvky: 374
Bydliště: Slovensko
Tiez mame rovnaku skusenost. Tessa cerstvo osklbanu a vypitvanu sliepku mala cely den v miske, ani sa jej nedotkla, nakoniec som jej ju musela uvarit.

_________________
Možno, že môj prínos pre svet nebude veľký, ale už len fakt, že je to moja práca ma teší....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 672 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!