Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:10
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 722 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: čtv 10. črc. 2014 21:51 
Offline

Registrován: sob 21. čer. 2014 08:28
Příspěvky: 5
Bydliště: Český Těšín
Pokud myslíte stránku manwe, tak tu mám nastudovanou, spolu s Baronem a zdejší poradnou. Ale z těch stránek mi je "sympatičtější" právě manwe. Počítáme zatím 5% váhy, ale po dnešku to bude kyselina. 4 hodiny po krmení a ona spí pod lednicí :rolleyes: Každopádně chápu nadšení z BARFu, dostala poloviční dávku krků, tak centimetr a žvýkala .. další krk dostala vcelku a to poctivě porcovala .. radost koukat :hura:
A ještě bych se ráda zeptala, zda tu má někdo zkušenost s vápenatý mi řasami z manwe?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: pát 11. črc. 2014 13:49 
Offline

Registrován: sob 21. čer. 2014 08:28
Příspěvky: 5
Bydliště: Český Těšín
Pokud to zde nepatří, omlouvám se adminům ... ale opravdu netuším kam jinam s tím :dontknow:

Neporadil by někdo z okolí Frýdku, Třince, Havířova, eventuelně Ostravy, odkud berou maso ve větším? Měla jsem domluvené v řeznictví, které zásobují zdejší jatka .. když jsem si přišla, paní mi to dala see super slevou 10% na celý nákup za běžné ceny #-o
Našla jsem si Ceberu, nejkrmiva.cz a mražené krmné směsi ...diskutoval se tady Pošvář, Vetamix, masopropsy ...

Ještě dneska se pujdu poptat přímo na jatka, ale abych věděla kdyby mi to jaksi neklaplo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: pát 11. črc. 2014 16:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. lis. 2012 12:05
Příspěvky: 98
Bydliště: Bratislava
Sija: ano presne tu stranku som myslela ta mi tiez bola najsympatickejsia, bolo tam napisane vsetko a tak aby to clovek pochopil, tiez som zacinala na 5% a potom postupne 4% az napokon 3 :) ja som zas mala problem ze moja bola jak dieta z afriky taka chuda (weimar) a zrazu z mesiaca na mesiac pekne zmohutnela, je vazne super ze s tym BARFom sa da skvelo pracovat a nasa tiez mala u majitelov granule a ked zacala u nas barfovat no radost pozerat jak jej to chutilo :lol: , co sa tyka masa u vas vobec netusim, ale mi kupujeme vetamix cez internet a som nadmieru spokojna :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: pát 11. črc. 2014 17:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Sija, napsala jsem ti sz :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: pát 11. črc. 2014 17:51 
Offline

Registrován: sob 21. čer. 2014 08:28
Příspěvky: 5
Bydliště: Český Těšín
Citace:
co sa tyka masa u vas vobec netusim, ale mi kupujeme vetamix cez internet a som nadmieru spokojna :rolleyes:


Taky jsem koukala, ale myslím, že nejbližší závoz byl Kroměříž nebo Vsetín, tj. 120 km v jeden směr,ale je možné, že se mi to plete s jiným větším dodavatelem. Zrovna jsem sjížděla drakim.cz, cenově celkem nic moc, aspoň co se drůbeže týče, prcek je na BARFu 2 dny, nechci ji hned ladovat hovězím, je přece jen těžší. Dneska mi sice snesla 50g jater dostala je jen proro, že jsem je zamrazovala (před zavírací dobou je dali na 25 korun za kilo :rolleyes: )

Menek: Děkuji, už to tam studuju. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: ned 13. črc. 2014 11:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. lis. 2012 12:05
Příspěvky: 98
Bydliště: Bratislava
Sija: My sme tiez zacinali na kuracom, ale potom uz sme presli na hovadzie po par dnoch, to jej aj najviac chuti, este telacie, ja som chcela skusit divinu, ale tu neviem zohnat :| zevraj vela psov divinu nemusi som pocula, ale ona by jedla vsetko co vidi :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: ned 13. črc. 2014 12:52 
Offline

Registrován: sob 21. čer. 2014 08:28
Příspěvky: 5
Bydliště: Český Těšín
Sickcrow:Taky jsem si už objednala hovězí, a rybka :-) Co se týče divočiny, mám na to myslivce. Jsme domluveni na srnku a kačeny. Nabízel mi i divočáka, ale tam mám strach.
A Vetamix závaží až k nám, ale 50 kg do mražaku nenarvu :Hangman:

PS: Debbie je kyselina neuvěřitelná, játra, olejovky ,žaludky .. a 2lety syn se s ní podělil o 48% goudu k snidani, asi 80 g plátek #-o otočila jsem se pro svou snídani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: pát 18. črc. 2014 15:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. lis. 2012 12:05
Příspěvky: 98
Bydliště: Bratislava
Sija: tak to mate dobre, ja ziadne taketo znamosti nemam :| nevadi mame kura, hovadzie, rybky, bravcove to je masa na vyber az za :shock: :lol: no to aj u nas chcu od 40kg objednavku, alebo od 40 eur, musela som to vymysliet tak ze so objednavame s jednou slecnou na polku, ona 20 eur a ja 20 eur, to mam tak 15 - 18 kg masa podla toho co vyberam, viac by som do mrazaku tiez nenacpala :-k
tak hlavne ze chuti, moja obcas vymysla...ale vtedy jej to zoberem a nedam jej nic ine cize pochopi, ze nema na vyber =;


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: úte 12. srp. 2014 21:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
Zdravím, mám dotaz. Cca 14 dní krmíme barfem. Obě fenky baští v pohodě, ale stafbulka teď má dost olezlý uši, má tam strupy kolem, zarudlý. A taky trošku smrdí...Je to příčina detoxikace, nebo spíš alergie? Jinde na těle to nemá, tlapky v pohodě.
Ještě jsem si všimla, že druhá fenka (vořešice) problémy s ušima nemá, ale z tlamy jí jde podobnej zápach, jako Bubině. Do teď takhle nepáchly... :-) Myslíte, že mám spíš pokračovat v krmení tak, jak doteď, nebo je to spíš příznak alergie? :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: pát 05. zář. 2014 07:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Ten zápach z tlamy bude patrně tím, že fenky ještě nemají trávení přizpůsobené syrové stravě, zvlášť jestli byly předtím na granulích delší dobu. Co se týče olezlých uší, to by asi měl vidět veterinář, může to být svrab, demodex nebo ještě něco jiného. Po netu to nepozná ani doktor.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2014 09:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
A čím přesně krmíte? Dáváte kosti na kousání? Co výsledný produkt?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: stř 10. zář. 2014 05:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
nebo to taky může být příznak alergie... tak už víte? :)

_________________
" Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak " (F.N.)

Helena a Denýsek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2015 15:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Jakou syrovou mletinu by jste zvolili pro psa jako první pokus?A je vůbec nutný krmit i tímhle,nebo stačí maso v kuse jako kuřata,srdce,svalovina?Zatím pořád krmím masem v kuse,ale říkám si jestli nezkusit i mletinu.....malinko mne do teď odrazovalo že nevím jak to v paneláku naporcovat,přece jen pro 13kg psa by kilo masa bylo asi hodně....

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2015 16:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Pokud máš možnost objednat Barf me, vřele doporučuji. Mletiny mají v šikovných plackách a maso super. Myslím, že to placaté balení by šlo rozseknout na menší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2015 17:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
tak u nás frčí hovězí mletina, to nejradši Falco, nebo krmné maso od Ravellu. mleté vnitřnosti aspoň mému psovstvu moc nesvědčí, mívá z toho řidší tentononc,a drůbeží mleté je zas strašně moc suché, to z něj padá pomalu v kostkách a to ještě tak drobných, že skoro celou vycházku jen kadí, takže drůbež dávám jen v kuse a nebo veelice málokdy krůtí mleté s olejem.

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: ned 10. kvě. 2015 08:16 
Offline

Registrován: sob 09. kvě. 2015 08:30
Příspěvky: 5
Bydliště: Mukarov
Ahoj,

pročetla jsem celou diskuzi, moc díky za přínosné psaní. Máme tříměsíční fenku kavkaze a nechceme ji krmit granulemi. R8da bych trochu probrala, co jí dáváme, a jestli je to správně.

Chtěli jsme syrové maso, objednala jsem hovězí hrubomleté s droby z Vetamixu. Ale moc to nechtěla, bobky taky nic moc, takže jsem začala vařit. Aktuálně to vypadá následovně:

Uvařím to hovězí s droby, někdy přidám ještě vepřový ořez (8kč/kg z globusu, jsou to chrupavky, trochu kůže, tuk, apod.), když je dovařeno, přisypu těstoviny /to je teda asi blbě?/ a vepřovou želatinu (kvůli kloubům, žádné doplňky nedáváme). Ještě v tom vařím pokrájenou mrkev, ale jen trochu.

Krmná dávka vypadá pak tak, že dám nějakou zeleninu (mrkev, pastiňák, ledový salát, zkrátka co mám) a kydnu k tomu to uvařené, je to cca 400g směsi a 100g zeleniny.
Jednou za pár dní dostane vepřovou nožičku, kterou když ohlodá, vyhazuji (majitelé říkali, že kosti do roka nesmí, tak proto - tady jsem se ale dočetla, že syrové kosti ano - takže plánuji snídani/večeři vyměnit za kuřecí skelety apod.).
Občas přidám syrové vejce, podrcené skořápky zakapané citronem, občas během dne jogurt, tvaroh.
Občas jí také dávám syrovátku, dělám si doma tvaroh a nikdo to nepije, ač to obsahuje hodně minerálů - proto sjem to zkusila dát feně a kupodivu jí to chutná - nevím ale, jestli je to vhodné.

Pokračování v dalším příspěvku, mám to moc dlouhé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: ned 10. kvě. 2015 08:17 
Offline

Registrován: sob 09. kvě. 2015 08:30
Příspěvky: 5
Bydliště: Mukarov
Momentálně tu mám zbytek toho vařeného a rozmražuji ten vepřový ořez, chci jí večer zkusit tohle smíchat - k vařenému ten ořez syrový - jestli to syrové bude jíst.
přecijen to z Vetamixu v syrovém stavu zrovna dvakrát nevoní (ani bych snad neřekla, že to smrdí zkaženě, jen to prostě strašně smrdí), což ten přez je normálně z řeznictví, maso pro lidi, tam je to OK.

Mám ještě jeden dotaz. Na tom vetamixu píšou, že po rozmražení hned spotřebovat. Ovšem rozdělit mražené se to dá HODNĚ blbě (3/4 hodiny jsem si s tím hrála), ovšem 2kg najednou je pro fenu samozřejmě hodně (aspoň na dva, tři dny by to měla mít). Jak s tím?

Děkuji každému, kdo mi odpoví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: pon 11. kvě. 2015 08:23 
Offline

Registrován: ned 07. čer. 2009 18:56
Příspěvky: 347
Bydliště: letovice
sekame sekerou venku

_________________
Hodnotím podle toho, co dokázali, smekám před nimi. Hodnotím podle toho, co nedokázali, plivu na ně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: úte 16. úno. 2016 16:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. lis. 2010 23:40
Příspěvky: 115
Ahoj, možná hloupý dotaz, ale:
mám dvě Bocky, jedna 5 let, druhá 3.
Ta mladší má pořád hlad. Začala jsem proto před lety dávat k masu zeleninu (kupuju sušenou), ale když dostane odpoledne svoji dávku, večer na ni vidím, že by snědla nejradši ještě jednou tolik. Je tlustější, taková selka, žebra jí sice nahmatám, ale cítím tam to "masíčko". Chtěla bych, aby zhubla, ale teď dostává na 16 kg cca 200 g masa + ještě pamlsky nebo kostičky na kousání, ale ne každý den.
Obě fenky dostávají stejné množství žrádla, stejné pamlsky, mají stejný výdej energie - no, ta mladší ještě o něco větší. Ta starší s nadváhou problémy vůbec nemá, spíš by mohla klidně kilo přibrat.
Máte někdo podobnou zkušenost? Co byste dělali?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: úte 16. úno. 2016 20:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
200g na 16 kg aktivní BOC mi přijde docela málo - já mám pro dva cca 16 kg psy (bígl+vořech) dohromady půl kila na den - jenže starý už skoro nechodí, takže dělím cca 2:1, tedy aktivní pes dostává přes 300g masa+trochu zeleniny. A ráno ještě mají trošku granulí.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2016 10:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. lis. 2010 23:40
Příspěvky: 115
no právě, mě to taky přijde málo a přesto je to fakt koulička....proto jsem vznesla dotaz :-)
krevní testy se jí dělají pravidelně, protože je nemocná (revmatoidní artritida)
aktivní jsme opravdu dost a ona zvlášť, proto mi to přijde divné
jinak bobky má podle druhu masa, který dostanou, vždy pevné, ale po kuřecím nebo krůtím chodí několikrát za den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: stř 18. kvě. 2016 20:07 
Offline

Registrován: ned 15. kvě. 2016 16:40
Příspěvky: 6
Bydliště: Vsetín
Eva Štemberová píše:
Nechápu dotaz. Jinak ano, štítka jde z hrtanu odstranit, samozřejmě.

Dobrý den.Máme 15letého kříženceNO a špice a asi 6měsíční štěně z útulku,pravděpodobně kanadského retvívra.Tuto poradnu jsem objevila před pár měsíci,když jsem řešila onemocnění staršího psa.Od té doby se hrozím,kolik chyb jsme udělali,ale to je jiné téma.Nero je venkovní pes,moc nevidí,má bolavé nožky,a v únoru musel na kastraci kvůli nádoru.Nikdy nebyl moc žravý,vždycky spíš hubený,krmený zprvu vařenou stravou.Jenže v zimě mu to zmrzlo a v létě se to kazilo,tak jsme přešli na granule.Teď po operaci hodně zhubnul,a na přibrání mi dcera radila barf.Zkusila jsem a fakt se "rozežral" a přibral.Jenže s ním to baští i malý,a tak jsem hledala info.Krmím kuřecí skelety,křídla,čtvrtky běžně z řeznictví,vepřový ořez z hlav,ale to málo,je to hodně tučné,a hrtany,ty jim teda jedou.A pak jsem tady našla,že můžou obsahovat štítnou žlázu.Může mi někdo poradit,jak to na tom hrtanu vypadá,abych to mohla odříznout?Nerada bych je o ně připravila,i kvůli ceně.Děkuji,Dana


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 722 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!