Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:47
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Konzumovanie kostí
PříspěvekNapsal: ned 13. pro. 2015 21:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 08. pro. 2015 18:41
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno
serpico píše:
...Charliemu, 1,5 rocnemu maltezacikovi, kuracie kridla, krky, stehna sekam na mensie kusky, cca 2 cm, i tak ich poctivo hryzie, "neláduje" ich na šupu, neskusit napr. kridlo mu dat cele ?


já jsem to vyřešil podobně, možná zbytečně, středně velký pes 1 rok by to zvládl možná i bez toho, ale neznámý životopis mně k tomu přiměl. Je to tedy jenom přilepšení ke granulím a syrové kuřecí kosti dáváme s masem.

Všude jsem četl, kuřecí křídla, krky, skelet, o stehnu ani zmínka; tak tu stehenní kost pro jistotu rozporcuji kuchyňskými nůžkami na cca 1 cm kousky, laicky jsem si řekl, že i kdyby to nerozkousala tak ty kousky byť sebeostřejší by neměly vyvolat ani ten jehlový reflex; taky se píše, že podat kost spolu s masem, takže u toho stehna je více masa než kostí. Co rozkouše a co spolkne nevím, slyším sice chroupaní, ale nechci ji rušit tak nevím jak to má vyřešený.

Taky se říká, že kuřecí kost ani není kost, že to kuře nestihlo "zkostnatět"; když jsem tu stehenní kost stříhal tak se mi podařilo odštípnout pěkně ostrý kousek, tak nevím...

Jinak bacha při stříhání kosti jak to dělám já; musím být sakra opatrný aby tam neskončil nějaký článek mého prstu; to bych naučil tu naši něčemu co by musel řešit pan Desenský :)

Taky nevím, jestli ty malé kosti např. z křídla stačí na čištění zubů, jestli je tedy občas potřeba přihodit takovou tu mega kost kde nemá šanci si ublížit.

_________________
Pse, v dobrém i zlém


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Konzumovanie kostí
PříspěvekNapsal: ned 13. pro. 2015 22:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
V přírodě by mu to nikdo nevykostil, u střeďáka bych se SYROVÝCH kostí nebála. Na totálně žluté zuby útulkáče (až na jedno místo, kde už chyběla dáseň) mi stačila právě syrová strava a občas nějaký ten suchý chleba. Po granulích se naopak zuby strašně zanášejí. Velkou kost - když mám kde ji zkrmit (doma fakt nee), tak dám - je to moc v jednom (čistí zuby, posiluje žvýkací svaly, obsahuje vhodné látky a ještě je to zábava). Naši psi bez problémů zhltnou i kosti tepelně upravené, ale tam právě vyndávám ty velké kusy (když to stihnu).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!