Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:24
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nežravost
PříspěvekNapsal: čtv 10. pro. 2015 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. zář. 2014 12:30
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostrava
Briard, má momentálně 22 měsíců. Jako malý žral granule, ale protože byl pořád hubený, začali jsme mu dávat sem tam do jídla i maso. Ale posledního půl-třičtvrtě roku odmítá cokoli dostane.
Je veselý, plný energie, pamlsky, ovoce, ale jak dojde na plnohodnotné žrádlo - nic.
Poslechli jsme známou, co má jeho bratra (stejná matka, jiný otec) - když vidíte, že tohle nejí, dejte mu to, co jí. A tak jsme začali s různými konzervami do granulí a vygradovalo to až ve vaření masa, rýže, těstovin a mrkve. Jenže výsledek byl týden jídla a pak nic. A zase odznova. Ne, že bych mu nechtěla dát, co chce, jenže já už ani nevím, co chce...a nevím, jestli to ví on.
Chvíli jsme byli na pangaminu, zabral asi po týdnu, ale pak mi došel, a já doufala, že po 2 měsíční kúře už se naučí sám. A samozřejmě vysazení pangaminu - konec. Chci mu ten pangamin zase nasadit, ale v granulích to nesní.
Zkoušeli jsme BARF, vaření, asi 5 druhů granulí. Kdysi mu nejvíc chutnal rybí Crockex.
Přesto-svoje granule nesní, ale pak jde jakoby se nechumelilo dožrat granule po kočce. Má zájem o všechno, co jíme my, co baští kočka (i když jde k té misce až poté, co odejde ona, a ještě často pod rouškou noci). Nejkrásněji žral, když jsme měli spolubydlícího s brabantíkem.
Budeme si kupovat druhého psa, ale až 2017, ale co do té doby?
Je tohle prostě ultimátní stupeň rozežranosti? A pokud ano, mám prostě trvat na granulích a prostě ho nechat nežrat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nežravost
PříspěvekNapsal: čtv 10. pro. 2015 14:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
O nežravosti se tu už píše docela dost, stačí si pročíst jiný témata, např. viewtopic.php?f=43&t=5473
Zařídila bych, aby nežral nic jinýho než to ve svojí misce. Kočičí by měla být mimo jeho dosah anebo ji seberte, jakmile se kočka nažere. Je celkem jedno, jestli budete krmit granule, barf nebo vařenou, i když na barf obvykle psi reagují nejlíp. Já jsem si s nežravcem našla vlastní systém, nejhlavnější ale bylo uklidnit se a smířit se s tím, že pes bude vždycky hubenej (je zde určitá naděje na zlepšení s věkem). Briardovi aspoň přes srst nečouhají žebra, takže nepohoršuje okolí :-) Hubenost a nežravost u mladýho samce je normální.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nežravost
PříspěvekNapsal: čtv 10. pro. 2015 14:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. zář. 2014 12:30
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostrava
jitro píše:
O nežravosti se tu už píše docela dost, stačí si pročíst jiný témata


Já jsem je četla, a nejen tady. Jsou v tom hodiny na internetu.
Tohle téma jsem založila omylem, chtěla jsem to hodit do toho existujícího, ale chodím si sem spíše číst, než postovat, a každé fórum funguje trochu jinak, takže se adminům předem za tohle omlouvám.

Jo, vidět to nejde, to je fakt, ale na dotek se na nás lidi dívají, že jsme tyrani a nedáme psovi najíst, a přitom by mu člověk snesl pečené holuby z nebe.

Štve mě ten pohled toho psa, když to jídlo dostane. Takový ten že ho chci asi otrávit nebo co. Ale už to trvá tak dlouho, že jsem poslední dva měsíce hodně apatická na jakoukoli reakci.

Dohídnout tedy, ať neužírá kočce, okay. To nebude problém. Takže vážně je to, jak si myslím, prostě rozežranost? A mladí psi jsou prostě divní, je to jako s lidskýma puberťákama.
Může se to napravit s věkem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nežravost
PříspěvekNapsal: čtv 10. pro. 2015 16:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Ronne_Nurian píše:
Takže vážně je to, jak si myslím, prostě rozežranost? A mladí psi jsou prostě divní, je to jako s lidskýma puberťákama. Může se to napravit s věkem?
Může to být rozežranost, neukázněnost ve žraní, ale taky prostě u něj nemusí být žrádlo tak zajímavý, aby se kvůli tomu namáhal žrát (podle mnohých nežravců se na to umírá :laughing7: ). Vůbec neřešte jak se tváří a kolik sežere. Můj pes někdy při nabídnutí žrádla rychle o tři kroky ucouvne... :D Klasickej funkční postup je - dát misku, nechat psovi klid na žraní a po 15-30 minutách odebrat. Další krmení zase až v příští pravidelnej čas. Ale třeba nám zase fungoval trochu jinej systém, že jsem misku nechávala nonstop. Každej si musí najít to svý. Hlavní je nesledovat psa a nepočítat, kolik granulí už sežral, nepřemlouvat ho, aby sežral víc, necpat mu všechny možný mlsky světa. Lidi, co v životě viděli akorát přežraný labradory, to holt nepochopí.
S věkem se to může zlepšit celkem významně. Já jsem třeba dávala žrádlo po každý procházce, tak se naučil se po procházce jít nažrat, ale množství si určuje sám a vynechání žrádla je taky zcela v jeho režii (když je "jiná situace", klidně za celý týden sežere "10 granulí").
Tady motivační fotka, fakt je, že se zrovna tak natáhnul, že ty žebra úplně vynikly, jinak vypadal trochu normálnějc :D
Obrázek

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nežravost
PříspěvekNapsal: čtv 10. pro. 2015 20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Jitro, to je určitě tím, že žere z příliš malýho kastrolku! :laughing7:
Obrázek

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nežravost
PříspěvekNapsal: pát 11. pro. 2015 04:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Anička Bylinka píše:
Jitro, to je určitě tím, že žere z příliš malýho kastrolku! :laughing7:
Jo tak proto mi na cestách nechce žrát skoro vůbec, to beru pro úsporu místa ještě menší misku! :laughing7: :laughing7:

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!