Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:39
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nechutenství a pohybové problémy
PříspěvekNapsal: úte 06. zář. 2016 20:54 
Offline

Registrován: pát 19. srp. 2016 19:50
Příspěvky: 2
Bydliště: Dobroměřice
Dobrý den,.
Máme německou čistokrevnou ovčandu, stáří 10 let a ročního křížence vlčáka (s čím nevíme) ve věku jednoho roku z útulku.
Před několika lety se u ovčandy začal objevovat problém s udržením váhy na zadních nohách.. Na svém webu doporučujete přípravek Bomazeal, ale ten není k sehnání. Zkoušeli jsme objednat Cani AGIL, místo něho nám poslali ale náhradu. . Nemáte zkušenosti s nějakým jiným prostředkem?
Do tohoto problému se přidal další s úbytkem váhy,diagnoza maldigesce. Dospěli jsme do té fáze, kdy čubina dlouhodobě ztrácí na váze, má o to víc problémy s chůzí a odmítá stravu Zkoušeli jsme již nejrůznější druhy krmiv, nyní (gastrointestal) Hills a tablety na trávení Almazyme. Samotné granule nyní nežere vůbec.Po změně krmení prvních pár dní žrala granule s nadšením, ale po pár dnech začala vyžadovat do žrádla něco dalšího. Nejprve se přidávaly piškoty, poté sýr a masové konzervy. Nyní do krmení přidáváme kuřecí maso, které s chutí žrala opět asi tři dny, nyní už odmítá i to. Pangamin, probiotika či vařené ovesné vločky též nezabraly
Krmení se tak zvrhlo v každodenní hodinový rituál s přemlouváním k žrádlu. Při přípravě žrádla se čubina nejprve krmení dožaduje, po naservírování se sebere a odejde. Samotné pamlsky např. piškoty žere.Takto nežrat je schopná po dobu několika dní, což způsobuje, že je zesláblá a o to více se zhoršuje její pohyb. S příchodem štěněte se problémy se žrádlem zvětšily.
Můžete nám prosím s těmito potížemi nějak pomoci či máte nějaký nápad?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechutenství a pohybové problémy
PříspěvekNapsal: stř 07. zář. 2016 05:45 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Mirhofa, tak jsem si to slovíčko vygůglila a : ona má velký objem stolice? A pokud je to maldigesce, tak se šlo po její příčině?
Srdce má v pořádku? Ptám se proto, protože mám kardiaka a úbytek na váze i při normální stravě a poté i odmítání potravy byl jedním z hlavních příznaků.
Jenom, co se týká krmení - já svému psu už mixuji stravu na kaši přiměřené konzistence ať mi neproteče prsty (protože přestal jíst zcela) a krmím ho - otevřít tlamu, rukou šupnout ke kořeni/do koutku, zavřít, chvilku podržet nahoru-"polknout"(povel)....a jak ho to postavilo na nohy, i začal zase jíst sám! Jenom je otázka, pokud má ta tvoje poruchu nějakého orgánu trávicího traktu (jakého?), zda by toto bylo to pravé ořechové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechutenství a pohybové problémy
PříspěvekNapsal: stř 07. zář. 2016 19:15 
Offline

Registrován: pát 19. srp. 2016 19:50
Příspěvky: 2
Bydliště: Dobroměřice
Tu stolici má normální. Problém je v tom, že když nějakou potravu přijme, živiny z potravy se nedostanou do organismu, ale odejdou ve stolici a tak ubývá na váze. Proto užívá ty trávíci enzymy (Almazyme).Ta maldigesce byla zjištěna laboratorním vyšetřením stolice a příčinou by měla být slinivka. Bylo provedeno kompletní vyšetření krve a moči a to bylo OK. Na to srdce se veta zeptám. Metoda nacpat jí to do tlamy se ukázala být neefektivní. Kdyby byla zdravá, necháme ji jednoduše vyhladovět, nabídnout krmení – nechceš tak odebrat a příští dávku zase v čase dalšího krmení …Jenže v jejím případě to nejde a ona to bohužel ví.
Navíc jsme vypozorovali, že před žrádlem, když je v nežrací fázi, dostává doslova záchvaty strachu, klepe se a utíká se schovat. Doktor toto interpretoval jako strach z bolesti při trávení a předepsal kapky proti bolesti. Z pozorování nám však tato varianta nepřijde příliš pravděpodobná. Žádné jiné příznaky bolestí jsme nezaznamenali, např. neklid, kňučení apod.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!