Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:36
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: ned 08. úno. 2009 22:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
To ano, ale když ty psy opravdu přetláskaj, né když občas něco dostanou. A jinak psy nemusej žrát jenom granule, vydržej opravdu dost. Např pes mojí prababičky žral buchty zalitý vodou a jakékoli jiné zbytky. Celý život, dožil ce cca třinácti.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 05:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Karin, ja jsem nejdriv zradlo taky desne resila, jestli granule, nebo varit (syrovy u nas zatim neni mozny) a pak jsem se na to vykaslala, psi zerou, co zrovna je. Granule jsou doma porad, protoze dsost cestujem, ty maj ted vetsinou rano a vecer maj vareny s ryzi, kolinkama, zeleninou, vlockami, pohankou...obcas dostanou to syrovy, naky vitaminy, morsky rasy, suchej chleba...samozrejme nedostavaj koreneny jidla od stolu, ale kdyz varim vyvar se zeleninou, tak taky dostanou, protoze dochucuju az nakonec...a rozhodne nemaj problem se stridanim...naopak u Alfonse jsou za ten rok, co ho mam, videt dost velky pokroky ve vitalite, srsti (pokud zrovna nelina) atd...

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 08:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Můj Lujs se upravil po rejži a myslím, že i Tarzanovi se dávala rejže aby mu trousek zatvaroval.
U Bonyho mě ještě napadá nějaké psychycká příčina - nic proti. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 09:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jirko, tenhle základ je vyzkoušenej, už jsem ti to psala. A psychycký to neni.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 09:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Eva Štemberová píše:
Jirko, tenhle základ je vyzkoušenej, už jsem ti to psala. A psychycký to neni.


Jestli myslíš tohle:
Eva Štemberová píše:
Ne Tarzan u Rudy schodil a netrpí průjmama od malička a Bony se teď na třech letech zklidnil, neni takovej nerváček co bejval. Neni hyper.
, tak to mi moc neřeklo. Tarzan u Rudy přibral několik kilo a nevím o tom, že by shodil jediný kilčo. A to, že Bony není takovej nerváček co bejval, to je mi jasný a je to vidět. Ale stále má do pohodovýho psa daleko (viz třeba free..., ale to sme OT). Co ti na ty průjmy říkal Ruda ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 10:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Karin no já to do nich ale nervu horem dolem a každej den jsou dny kdy maj opravdu prostě čistě ejn granule pak su dny kdy třeba i uvařím ěnjaký maso s řejží tak maj ráno granule a večer maso s rejží. přes den občas dostanou rohlíček na chroupání nebo suchej chleba. jednou za týden až 14dní kosti nebo prasečí packy a sulc z nich. občas dostanou ždibíček třeba rohlíku se sýrem nebo tak. ale to je fakt mikro kousek. při cvičení čuba dostává směs piškotů, pamlsků pro psy a loveckýho salámu ale v tak miniaturním množství že to fakt ani nepostřehne. jednou do ní na výcvikáči narvali pul pytlíku piškotů a ani se z toho nepo...rala.
měli sjem voříška co byl krmenej zbytkama z jídelny a nejlevnějšíma granulema do svejch asi 12ti let pak byl krmenej už jenom granulema různého druhu vařeným a tak podobně dožil bez jakýchkoliv problémů skoro 18ti let a ten bobek mu i v posledních dnech života mohl závidět kdejakej mladej pes. podle mě poruchu trávení z tohohle duvodu muže mít pes kterej celej život nežral nic jinýho než granule a tudíž na to ení zvyklej ale to je jako se zkrmováním kostí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 11:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Náš pes teď taky často trpí na průjmy :( Dřív to bylo po granulích, ty sme vyměnili, tak se to zlepšilo, ale i tak není týden, aby tu s..jdu neměl... :( Nevím čím by to mohlo být. Druzí dva žádné problémy nemají. Maj celkem dobré granule, syrové i vařené maso, kosti, těstoviny a zeleninu plus náký ty doplnky... ještě zkusím rýži a ty zeleninový pelety, ale pak už fakt nevím :(

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 11:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
Karin píše:
když slyším,že někdo krmí své psy takovým způsobem,tak je mi jich jen líto....
někteří psy to snáší dobře(netrpí průjmem ani zácpou) do doby,kdy přijdou problémy...a ty při tomto stylu přijdou skoro vždy...takových psů znám bohužel víc než bych chtěla...

Karin moji rodiče maj psa který žere vše co mu kdo dá granule vidí tak jednou do měsíce a dvakrát do měsíce sežere granule kocourovi z misky a je mu 17 let a 4 měsíce a stále žije.A nikdy problémy s průjmama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 11:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Karin píše:
promiň,ale když slyším,že někdo krmí své psy takovým způsobem,tak je mi jich jen líto....

Mě je zase líto psů co znaj jen jedny granule. Momentálně krmím ráno granule (nic moc, tuším Brasa zátěžovka) a večer maso přelité vřelou vodou (kvůli bíglovi - nežere syrové) a přílohu - takové jakoby granule, ale bez masa, prostě sušená příloha ze zveráče. Občas přisypu nějaké ty vitamíny, občas tam plácnu vejce, občas dostanou suché pečivo, nějaký ten piškot... Trousky jsou parádní, psi si mlaskaj, zažívací problémy nevedem. Choďák byl 4 roky jen na Acaně a stačila trocha jiných granulí a okamžitě šel na řídko. Po první dávce syrového masa pos*** celej byt. Teď může dostat naprosto cokoliv, granule jakékoliv značky (bez pozvolného přecházení), trousek je vždycky pevný, jen množství se řídí podle kvality stravy. Když mu hodím celé kuře, schroustne celé kuře, když krmím granule, zhltne granule.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 11:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
JirkaSi píše:
Ale stále má do pohodovýho psa daleko (viz třeba free..., ale to sme OT). Co ti na ty průjmy říkal Ruda ?
Nemůžeš srovnávat free a normální život. Ostatně nevim o tom, že by na free nějak vyšiloval, je tam pak přetaženej to ano, ale kterej pes ne. A Ruda řek, že průjmy jsou od jater.


Jinak předevčírem dostal jen granule - průjem, včera granule se šprotama a pak sušenej kravskej ohon a dneska ráno super. Kdybych mu to samý dala dneska, tak bude mít zejtra zase průjem.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 12:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Eva Štemberová píše:
... A Ruda řek, že průjmy jsou od jater ...
A co něco účinnějšího než ostropestřec - ten sem viděl že dáváš...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 13:45 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Krmte si tu všichni čím chce :-) ,nechtěla jsem nic říkat,ale já mám za sebou spousty seminářů o výživě jak psů tak koček,byla jsem v tomto oboru zaměstnaná,takže myslím,že mám docela přehled....
Hlavně by měl člověk vědět,jak vůbec trávení psa funguje a faktem je,že po přechodu na jiné krmivo(tzn.i když ráno dáte granule a večer vařené) trvá cca 14 dní,než se znovu vytvoří mikroflora v žaludku....do té doby pes využívá krmivo jen minimálně,rozhodně ne v plné míře,v jaké by mohl,protože tam ty bakterie prostě nejsou....
Ke granulím typu Brasa apd.se vůbec radši vyjadřovat nebudu...ale měli by jste vědět,že takovéto typy granulí většinou obsahují mix karcinogenních látek,které se tam používají ke konzervaci....takže svého psa ač třeba nevědomně vystavujete působení rakovinotvorných látek..to nic moc ne?

A ještě něco,to že pes nemá průjem,ani zácpu ještě nevypovídá o tom,jestli mu daný způsob stravy vyhovuje ...jsou jiné indikátory,na které je potřeba se dívat... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 13:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Karin, který výrobce krmiva ty semináře pořádal? :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 13:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Karin píše:
faktem je,že po přechodu na jiné krmivo(tzn.i když ráno dáte granule a večer vařené) trvá cca 14 dní,než se znovu vytvoří mikroflora v žaludku....
Pokud je pes zvyklej dostávat takhle pestrou stravu, tak má tu mikrofloru tak bohatou, že mu právě přechody nedělaj problém. A proč by se měla mikroflora tvořit znova? Ta je tam furt (nepočítám nemoc, ATB atp.), jen se upravuje poměr zastoupení mikroorganismů. Neřikám, že je dobré přecházet zničehonic, ale když je pes zvyklý jak na garnule tak na maso s přílohou, nedělá mu problém bejt najednou jenom na mase nebo jenom na granulích.
Prosím, odpověz Petře do vlákna co se týče granulí, děkuju. (taky by mě to zajmalo, + jaké granule jsou teda ok)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 13:57 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Petra,představ si,že žádný..na takový bych ani nešla,nepotřebuji poslouchat vychvalování nějaké značky do nebes jen proto,že to pořádá distributor...byly to odborné semináře založené komplexně...

Evi,a to máš odkud? :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 14:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
karin nevím co počítáš mezi další indikátory ale hezkej pevnej správně barevnej a velikej trousek sou rpo mě ty hlavní další je že mi eps nehbne popřípadě nepřibírá má krásnou lesklou srst je akční a aktivní

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 14:42 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Mě by jen zajímalo,jak velký odpad mají vaši psi?

A ono pro někoho hezká a kvalitní srst neznamená to samé,jako pro druhého..obvzlášť,když dotyčný nemá srovnání s tím,jak by to opravdu mělo vypadat :-) Tím na nic nenarážím,myslím to všeobecně.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 14:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Hezká a kvalitní srst se pozná (měla by) třeba tak že pes vyhrává výstavy, že? :twisted:
Co se týká množství odpadu - méně kvalitní granule = hromada, kvalitní granule = hromádka, maso = trousek. Když to přeženu s přílohou, blížíme se opět hromádce. Když měl choďák pouze syrové maso, byl jeho celodenní produkt jeden malej bobeček (zhruba z 500-700 g masa).

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 14:53 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Evi,v jiném tématu píšeš dokonce toto :,, On přechod by měl být pozvolný, cca 10 dní. A za cca tejden - 14 dní při nárazovém přechodu, by se měl trousek a trávení zase srovnat." čím tedy myslíš,že to je??Je to přesně z toho důvodu,co jsem tu psala,tou změnou totiž zabiješ většinu bakterií a než se znovu vytvoří je i ten bobek řidší apd. Ničím jiným :-)

A pokud nechci vyhazovat peníze z okna tím,že koupím drahé granule a střídám mu to s vařeným..tak to radši dělat nebudu....protože potom ty granule nestráví třeba na 90%,ale jen na 60% a tím pádem je to k ničemu....

nevím,na co bych tam měla odpovědět... :D Jestli chceš vědět,které granule jsou podle mě top tak to jsou : FM,Belcando,Canidae,Arden Grande ....k těm mám plnou důvěru,jinak všechny komerční značky (Hills,ProPlan,Royal apd.) nemám ráda....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 14:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Sice máme potíže, ale... když dám hovězí - kilo s cca dvěm ahrsma rejže, tak má průjem, ale je toho malinko (velikost "louže" cca 3 cm :oops: ) - za celej den mu stačí jít jednou, max dvakrát. Jinak mu teď dávám hlavně přílohu a masa menší podíl. Neni pro mě prioritou aby nezhubnul, ale aby měl hezký trousek. A hraju si s poměrem maso - příloha.

Ano to je přechod u psa, který je krmen jednostraně - tzn. granule, nebo jenom kuře atp. A je to právě poměrem miorgs. Pokud je pes krmen pestře, tak v trávičce neni prioritní jeden nebo dva druhy miorgs, ale je tam hootvá zoo. Tak to myslím.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 15:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
kvalitní srst je pro mě srst bohatá lesklá v mém případě odpovídající standartu- co se hovawartů táče moji psi maj jendu z nejkvalitnějších srstí co sme kdy viděla a že srovnání mám dost a dost. nevylínávaj mi do takzvaně krisoidního stavu jako jinejm majitelum co krmí čistě granulema jedný značky. nemám rpoblém s červenáním srsti s barevností znaků s DKK kterou mají moji psi poměrně vysokou.
hmotsnost trousku vážně nevím ale tedka konkrétně co krmím a sleduju tak to odpovídá jejich pohybu a množství přijatého krmiva- není toho moc cca 1 denně plus minus. když maj vyšší aktivitu od jara je trousek menší. s masem se to samozřejmě srovnat nedá mluvím o granulích a standartně o tom co sežerou masemkrmím vyjmečně potom je to opravdu lepší

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 15:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jo a srst má bejt: hladká, lesklá přiléhavá, nelámavá 8)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 15:18 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Třeba jsou vaši psi světlou vyjímkou :D Znám i psa,který má dokonce alergii na jakoukoliv živočišnou bílkovinu(pes vegetarián)..takže už vím,že nic není nemožné :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 15:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Karin:
Ještě jsi tu zmínila kočky - zajímaly by mě tvoje poznatky u těchto zvířat

Co se týká těch bakterií, je to tak jak píše Eva Štemberová - on totiž pokud pes ty bakterie nemá, je z toho právě průjem. Pokud ve psu ty bakterie pestrou stravou vypěstuješ, nemaj problém.

Co konkrétně ti vadí na Proplanu?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 15:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
karin aspon v něčem mám tři rkásný světlý vyjímky

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 15:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ajko, řekla bych že tady je tolik těch "vyjímek", že to asi nebudou vyjímky :lol:
PS: správně se píše "výjimka", ale to mi furt nějak neleze přes prsty

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 15:30 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Petro a jaký přesně myslíš poznatky? :-)

Všeobecně se nedoporučuje míchání granulí a jinak upravované stravy..takže pokud chcete dávat svému psovi cokoliv,přejdětě uplně na vařenou stravu nebo třeba BARF...navíc těmi granulemi se pak tlučou vit. a minerály a dochází k jejich špatnému vstřebávání...pokud tedy vaříte a dáváte maso,nevidím jedinný důvod,proč dát občas granule...

na proplanu?No tak v prvé řadě to,že je tam minimálně živočišné bílkoviny pocházející opravdu z masa,zbytek je něčím nahrazen,aby se vešli do norem(živ.bílkovinu tam v určitém poměru mají,takže už nikoho nezajímá z čeho pochází) ,dál některé složky nejsou zrovna v kvalitě,kterou bych si u krmení pro psa představovala aspoň tedy já...dál to,že nemají jednoho dodavatele na různé suroviny,ale může se stát,že jednou vezmou od toho a pak od toho...nemají zaručené,že v mase nejsou obsaženy hormony(které se tam dostali při chovu zvířat) a těch věcí bych mohla vyjmenovat spousty....nemyslete si,taky jsem se kdysi nechala zlákat a krmila tím,ale potom co mi na tom fenka na krku vylysala,tak už to nechci....navíc jsem se pak o to začala více zajímat a nestačila se divit...navíc PP testuje na zvířatech....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 16:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Ahojky všem, dlouho jsem tady nebyla a od mého prvního dotazu uplynuly už dva roky. Četla jsem si poctivě všechny příspěvky a musím říct, že krmím pouze syrovým masem. Dastík se zlepšil,ale problémy jsou stále, teď jsme řešili jestli je alergický na lepek, protože zas začal průjmovat...dostával piškoty a pamlsky - přiměřeně...Vet říkal, že je taky neurotický, srajdu začal mít,když jsem odjela k zubařce na pár hodin...Hledala jsem taky info dál, přes homeopatii, jedna informace byla, že Německý ovčák přebírá negativní energii od majitel a další info, že si bere naopak energii on ode mně, teď nějak nevím co je pravda a snažím se použít selský rozum...je to cíťa i když tak nevypadá...takže začínáme opět od začátku...teď mívá ještě občas řidší stolici,ale průjem naštěstí jen minimálně....

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 08:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Sáro, zrovna včera sem četla v nějakym tom psim časopise dotaz na stále průjmovacího NO. Všechny testy OK, koprologický vyšetření taky, prostě absolutně zdravej pes. Pak mu udělali stěr na nějakou candidae bakterii a ta mu to způsobovala. Večer se kouknu, co to bylo za bakterii, jestli by nestálo za to se na ní juknout i u vás....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 09:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Sáro, dávala si mu nějaký probiotika? Řekla bych, že nám pomohli hodně. Nevyřešily problém, ale napomohly k tomu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 09:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Hele Evo, přijde mi, že od tý doby, co Mařeně polejvám grancle jogurtem, je to lepší...jako furt se drbe, furt si olizuje nohy, ale neni to to hysterický do živýho. Dnes půjdu pro probican pastu. A co bys řekla na ty candidae bakterie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 09:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Vživotě jsem o tom neslyšela :? , ten probican - dej jí 2-3 pasty za sebou aby to mělo pořádnej účinek. Už jsem to tu myslim psala, ne každá reklama kecá a když řikaj, že 70% imunity je v břiše, tak maj pravdu (samozřejmě to neni tak jednoduchý, ale podstata je). I proto je dobrý, když psi žerou koňský trousky (samozřjmě od odčervenejch koní...)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 09:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Dnes to jdu koupit, díky za radu. Tu bakterii zjistim, je možný, že sem název napsala blbě, to možná i proto, že je podobnej jako název našich nových granulí :-))))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 10:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Ahojky holky, Probian pastu zrovna dobral a za bakterii budu ráda :lol: teda za ten název...dneska ráno opět srajdu nebo teda řidší abych nepřeháněla, ale smrděl hodně...ještě mi radila kamarádku něco lepšího než je Probian pasta, má to být novinka- prášek...V noci byla bouřka tak vůbec nespal, myslela jsem, že se mu chce,tak jsme šmejdili ve dvě ráno venku a nic...nikdy se nebál až teď poslední dobou dost špatně reaguje na hodně hlasité zvuky, rány apod.přitom já jsem úplně v pohodě,nejsem nervozní a když něco bouchne jsem v klidu ani ho neutěšuju nebo tak...Díky moc, že jste písly, aspoň vidím, že stále chodíte :heart:

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 11:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
Holky kupujete Vetamix ? Nabídl mi ho prodavač za nákupní cenu, páč Dastíčka zná, tak jsem se radovala, že ušetřím a budu to třeba střídat...hovězí ořezy od řezníka a Vetamix taky hovězí-čisté...Jenže když jsem ho rozmrazila byl samá voda,Dastík maso sežral,ale za chvilku měl srajdu, že jsme lítala jak šílení, nechápu to, přeci když píšou čisté hovězí tak z čeho potom srajdu dostal a právě od té doby se nemůže dát pořád do kupy...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 11:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No já už maso nekrmim, mám vetamixu plnej šuplik mrazáku, protože Mařena to odnesla taky sranděrou, nafouklym břichem a okousanejma nohama. Navíc mi přišlo, že právě po těhlech libových masech, po čisté svalovině, to bylo nejhorší. U hrubomletýho to taková trága nebyla. I jsem jí to trochu vařila, aby to nebylo úplně syrový, ale prostě na granclích prospívá líp. Taky uvidíme, až opravíme ty střívka probicanem a detoxikační kůrou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 11:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Vetamixem krmim jenom u Rudy, nemam mražák. Ale vesměs jenom kuřata, páč je pro Bonyho hovězí moc nadupaný zvlášť za syrova. A nemohlo bejt to maso jenom ještě studený? A co vlastně bylo zač?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 13:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
studené nebylo určitě, na to si dávám pozor...mělo to být čisté hrubomleté hovězí maso

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 15:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
My vetamixem krmíme hovězím i drůbežím a nemáme problém :wink:

PS: Kde jsi ho sehnala ???

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: čtv 11. čer. 2009 08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
ahoj,koupila jsem ve Zverimexu...jenže u Dastika je to vždycky s otazníkem,jen mě teda překvapilo, že takhle zareagoval na syrové hovězí, když ho dostává denně...Jo holky nevíte prosim vás jestli je dobrý kozí sýr pr pesany? Četla jsem, že se má občas problémovým střevám dávat :lol: jen mám trochu obavy aby se zas nepodělal, stejně tak i kozí mlíko mám možnost koupit čerstvě nadojené, ale zatím mi teda nikdo neřekl jestli je na průjem nebo ne...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: čtv 11. čer. 2009 09:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
než sme přišli o kozy, tak jsme mlíko dávali psům, ano Bony se z něj nepo... a to je co říct. Samozřejmě nejdřív dostal hrníček a pak už skoro celou misku. Když bylo hodně mlíka.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: čtv 11. čer. 2009 09:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Taky jsme s Vetamixem přestaly, mám ho v mrazáku nezkrmený. Holky po něm měly hroznou srajdu, pořád jsem to nechtěla vzdát, nevadilo mi jim vařit, navíc to vycházelo i levněji, ale nešlo to, dávala jsem je dohomady jak dlouho než se jim zažívání srovnalo. Probiotika jsou výborný v prášku, nevzpomenu si na název, ale kupovala jsem to na veterině.
Nevím, ale mám dojem že je to jenom po Vetamixu, když jim dám normální vařené kuřecí z koster a nebo hovězí tak průjem nemají ......ale je zase fakt že je to třeba jeden den a další už jsou zase na granulích, tak nevím... :?

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: čtv 11. čer. 2009 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Eva Štemberová píše:
než sme přišli o kozy, tak jsme mlíko dávali psům, ano Bony se z něj nepo... a to je co říct. Samozřejmě nejdřív dostal hrníček a pak už skoro celou misku. Když bylo hodně mlíka.


Taky jsme krmili psa kozím mlékem, měli jsme kozu, ale je fakt že to bylo ještě v době kdy se nám o granulích mohlo jenom zdát a pesan žral všechno co my a nikdy žádný zažívací problém neměl. Co by to udělalo holkám nevím, ale všeobecně snášejí mléčné výrobky dobře, tak snad nic.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: čtv 11. čer. 2009 09:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
kozí mléko je prý výborné taky na klouby, sestřenka měla ovčáka, který nemohl na zadní a po kozím běhal jak jelen...jenže měli obrovské pozemky, takže netuší jestli měl srajdu nebo ne...Dastík je doma a riskovat, že nedoběhne se mi nechce,páč průjmu si užije i tak dost...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pát 21. srp. 2009 21:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Ahojte, máme problém....Rocco (5 měsíců) po dost silném odčervení (posl.odčerv.tabl.měl 18.7.) měl totálně vymlácený bakterie ve střevě, vetka dělala rozbor...prý tam měl dost velký humusy-špatný bakterie-je navíc útulkáč(naštěstí to není nakažlivý) a tudíž ho přeléčovala enthizolem, ale průjem stále trvá, ode dneška bere pastu diarsanyl. Asi jsme to obě špatně propočetly a nevyjde mu dávkování až do pondělí, kdy jdeme na kontrolu, ale jen do nedělního rána. Tak se chci zeptat....je možné dávat štěněti Lactobacilus?

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pát 21. srp. 2009 21:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já po tom, co se mi pes s trávením srovnal, dávám cca 3x do tejdne aktivii (nebo jiný jogurt), do tý doby jsem dávala Probican pastu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pát 21. srp. 2009 21:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
Já po tom, co se mi pes s trávením srovnal, dávám cca 3x do tejdne aktivii (nebo jiný jogurt), do tý doby jsem dávala Probican pastu.

on právě ještě srovnanej není, tuto pastu mi dala vetka, že je to nový, mělo by to střevo zbavit i toxinů z bakterií. Bílej jogurt dostává taky, dokonce ho vyžaduje. Chjo a to v době kdy měl škrkavky a dostával purinu...tak měl bobky výstavní. :Hangman:
Taky si myslím, že bude mít asi i narušenou střevní sliznici.....tak třeba u dětí se dává odvar z krup....mám mu to zkusit dát?

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pát 21. srp. 2009 21:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No myslím, že tim nic nezkazíš, ale dávala bych ten jogurt a to nějakej, kde je vyloženě napsaný, že je tam živá kultura (bývá tam větší počet než v normálnim jogurtu myslím). Ale zase jdete už v pondělí na kontrolu, tak bych to moc nehrotila. Tohle potřebuje čas. Ale co bych dala, tak je živočišný uhlí, to na sebe právě navazuje i toxiny a plyny. Co je to za štěně?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: pát 21. srp. 2009 21:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Je to x čsv. Nechci to hrotit, není na něm ani vidět, že by měl něčeho nedostatek, ale....průjem, nebo řidší stolice už trvá skoro měsíc.....a taky jsme chtěli jet na free...a zatím to nevypadá :( . živ. uhlí mě taky napadlo, tak jak dobere tu pastu, dám mu je. Kolik myslíš tbl.? Má 23kg. Půlku?

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: porucha trávení ...
PříspěvekNapsal: sob 22. srp. 2009 05:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Klidně celou, nebo dvě denně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!