Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:05
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomoc s močením po operaci
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 11:53 
Offline

Registrován: stř 08. črc. 2009 09:44
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Dobrý den,
Chtěla bych Vám poprosit o radu, vzhledem k tomu, že naše situace je už neúnosná, zkouším už úplně všechno. Snad nám budete schopen pomoci. Nejdřív se pokusím Vás stručně seznámit s naším příběhem :
Máme doma skoro dvouletou fenku RR asi před 3 měsíci podstoupila první operaci ( odstranění DS ) bohužel dermoid vedl v páteřním kanálku a byl zakončen v míše, naštěstí šikovný pan doktor vše odstranil aniž by míchu porušil.Bohužel po 14 dnech ochrnula na zadní nohy( první operace s tím nesouvisela ) , teď máme za sebou druhou operaci páteře, vyfrézovali nám tři obratle. Bylo to 50:50 zda vůbec přežije a velmi malé procento že bude chodit . Ale měli jsme i podruhé štěstí a vše proběhlo báječně.Ted už měsíc po operaci chodíme bez bolestí, radostně hýbe ocáskem, hrajeme si a zdálo by se že je vše v pořádku,ale je jedna věc kterou jsme ze začátku neřešili a teď se zdá že je to nepřekonatelný problém …. Bibi se nám od druhé operace nevyčůrala venku, stále to dělá v leže pod sebe. Ze začátku jsme to přisuzovali tomu že není schopná si sednout, teď už si na povel na chvilinku sedne ale přesto venku nic neudělá. Pomalu si začínám myslet že nemá tušení že se má potřeba dělat venku a že doma se to tak správně, přistoupili jsme i k trestání pokud něco vyvede,ale nic nepomáhá  Je možné že nám můžete s tímto „blokem „ pomoci
Děkuji Lída Nováková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s močením po operaci
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 11:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dobrý den, bejt váma, tak zavolám p. Desenskému a domluvím si osobní konzulaci. Může vám čubinu namasírovat, což určitě pomůže její regeneraci a podrobně proberete i tento problém. Telefon a kdy volat je nahoře na stránce na banneru.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s močením po operaci
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 12:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Bibi možno ani nevie, že čurá,tak ju za to netrestajte (aj keby to vedela,trest nie je riešením) a skúste odpozorovať, ako to je naozaj. Čurá niekedy vedome vonku?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s močením po operaci
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 13:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Bibi,
když si sedne na povel, je to jiná poloha, než zaujímá fenka při čůrání. Jste si jisti, že opravdu může "přičapnout" k zemi po těch operacích, že jí to nebolí, že to vůbec může udělat? Třeba se časem naučí vyvenčit se v jiné poloze. Jestli to byla operace páteře, ona o tom, jak píše Rea, vůbec nemusí vědět, že čůrá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s močením po operaci
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 13:24 
Offline

Registrován: stř 08. črc. 2009 09:44
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Pochopitelně se nejedná o trest fyzický, pouze zvýším hlas aby věděla že to co dělá není správné.Venku běhá, čuchá, ale na venčení ani nepomyslí, ani neučůrává, drží to v sobě, až pak přijdeme domů lehne si a usne pak pravděpodobně povolí svěrače a čůrá.Pokud by došlo při operaci k poranění, tak by učůrávala stále,ale to ona né.To samé je i ze stolicí, venku prostě neudělá žádnou potřebu.Připadá nám že za ty dva měsíce úplně zapomněla na to že ven se chodí na záchod.Také je možné že má stále bolesti, sám pan doktor mi to nedokáže vysvětlit, řekl že jí mám dát tři měsíce,ale už začínáme být doma zoufalí....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s močením po operaci
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 13:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Určitě bych jí dala ještě čas, a netrestala jakkoli, teda ani slovně. A jak dlouho a jak často jste venku? Neni třeba možný, že je venku nervózní nebo naopak že je venku hrozně ráda a užívá si to tak, že nemá prostě čas na vyvenčení se?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s močením po operaci
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 14:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
mela jsem cubu na operaci v jejich 7 mesicich,problem se strevy. behem operace se pravdepodobne "sahlo" i do mocoveho mechyre,mysleno z energetickeho hlediska,tesne totiz sousedi se strevem.Par mesicu,nevim uz kolik nevydrzela doma dele nez 3 hodiny necurat.kdyz jsem to vedela,chodila jsem s ni casteji,ale nekdy jsem to neodhadla a tak se pocurala doma.Absolutne jsem to neresila,proste to bez reci uklidila,protoze mi bylo jasne,ze je jeste v rekonvalescenci.taky jsme byli u homeopata pro zvirata,MVDr.Jiricky,mela i homeopatika. Problem se vyresil ze dne na den,proste jednoho dne vydrzela treba 10 hodin....ja byla rada,ze mi to prezila,takze jsem to pomocovani neresila...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s močením po operaci
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 20:04 
Offline

Registrován: stř 08. črc. 2009 09:44
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Venčíme ve stejných intervalech jako tomu bylo před operací s tím že chodíme ven tak na 25 minut. Bylo nám od pana doktora doporučeno abychom Bibi nezatěžovali, čím dýl bude v klidu, tím lepší bude rekonvalescence.Ani ona sama netouží po větších procházkách.I takto krátké venčeni jí vždy dost unaví.
Vzhledem k tomu, že tento stav trvá téměř dva měsíce a náš byt se proměnil v něco strašně smradlaveného zkouším to řešit i jinou cestou než jenom čekat a říkat si že má ještě čas.Pokud bude někdo schopný mi říct že mám vydržet že se to za měsíc na 100 % srovná tak nic neřeším,ale mám strašný strach aby jí to nezůstalo,abych něco nepropásla,nezanedbala. Máme toho za sebou opravdu hodně, ani to nedokážu vyjádřit jak strašné to všechno bylo( hlavně pro Bibi ),ale nechtěla bych aby pak všechno ztroskotalo na tomto ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s močením po operaci
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 20:17 
Offline

Registrován: stř 08. črc. 2009 09:44
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Zkoušeli jsem všechny způsoby ( snad ) jak jí přinutit vyvenčit se venku. Od neustálého připomínání ,,vyčůrej se ,, pak jsem jí ven nosila deku aby měla skoro stejný pocit jako doma. Hodinové sedění na louce.Mačkání všech otvorů.Ale stále to v sobě drží.Kolikrát i vypadá že jo ale pak nevím asi si to rozmyslí, nebo pořád cítí že jí to bolí,nevím. A pak to udělá doma až si lehne. Je také možné že zatím není schopná to udělat v jiné poloze než v leže....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s močením po operaci
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 21:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Opravdu, netrestejte ji za to. Podle popisu to čubina opravdu nedělá naschvál nebo tak něco. Jak sama píšeš, 25 minut jí unaví. tak si někam sedněte a nehcte jí, aby si lehla. Klidně pod povelem a uvidíte jestli se vyčůrá. Netlačila bych na ní. Při operaci se klidně mohlo šáhnout do nějakého nervu a to trvá dlouho než se to srovná (pokud se to srovná). A tím, že ji budete něco vyčítat, si pokazíte váš vztah a to přece za to nestojí.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s močením po operaci
PříspěvekNapsal: úte 21. črc. 2009 21:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
co si vzít v sobotu ráno deku k vodě a být tam celý den? Feňule může klidně celý den ležet (tím se neunaví) a prostě jí nic jiného než se vyčůrat venku nezbude. Je léto, takže neprochladne (ale do vody bych ji nepouštěla). Může to být cokoliv z toho co už tady padlo, kombinace více věcí,... taky je možné že poprvé se po operaci pokusila vyčůrat venku, ono ji to bolelo a ona se teď bojí že to zase bude bolet, proto nechce venku... v kombinaci třeba s tím že ji to v normální poloze ještě bolí, zatímco vleže možná ne...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!