Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:18
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Větry
PříspěvekNapsal: sob 04. pro. 2010 02:18 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Dovolím si založit téma. Nic moc jsem tady k tomu nenašla.

Mám dva psy. Krmím je stejně - granule Chicopee jehněčí s rýží. Kdysi jsem zkoušela různé značky, tato mi přišla jako optimální.

Můj problém je, že nadměrně prdí jen jeden pes - ten více hltavý. Může být nadýmání způsobeno i hltáním nebo je to otázka čistě krmení?

Teď je právě po nakrmení a už to v něm zase bublá :?. Interval větrů je asi 1-2 za minutu.

Pište prosím své zkušenosti, připadně odkazy, kde se to probíralo. Jsem z toho už zoufalá. Musím větrat 24hod denně. :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: sob 04. pro. 2010 03:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vypadá to, že nejméně pro jednoho z nich ty granule optimální nebudou. Zkusila bych jiné, pokud jsi rozhodnutá krmit granulemi, nebo přešla na přirozenou stravu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: sob 04. pro. 2010 09:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
M§že to být i hltáním. Ten spolykaný vzduch musí někudy odejít. Zkus mu granule nasypat na podlahu. Perfektní způsob, jak zamezit hltání a zadarmo :wink: Pak poznáš, jestli je to granulema nebo hltáním.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: sob 04. pro. 2010 18:46 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
M§že to být i hltáním. Ten spolykaný vzduch musí někudy odejít. Zkus mu granule nasypat na podlahu. Perfektní způsob, jak zamezit hltání a zadarmo :wink: Pak poznáš, jestli je to granulema nebo hltáním.

Tak to abych začala krmit ráno, aby to to moje tele do večera mělo snězené :lol:.
Díky za tip, jdu to zkusit, pak napíšu výsledky bádání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: ned 05. pro. 2010 18:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Když někdy vyhrajem nějaký psí salám nebo konzervu, tak je to tak ke zkrmení v létě na chatě, kdy je pes věčně venku, doma se totiž ty jeho produkty nedají vydržet. Po krmení granulemi (bez ohledu na značku - možná teda hltáním?) plynuje podstatně míň. Pokud krmím BARF, tak vůbec nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: ned 05. pro. 2010 20:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Naše holky teda plynovaly po různých značkách různě, jedna, nepamatuju si jaká, to byl fakt extrém. Hltají obě (teda vlastně všechny:). Skončili jsme u Britu a Nutramu, to nebylo tak hrozné, a teď co krmíme BARF, tak už ani nevím, jak ten psí pšouk vlastně smrdí?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: ned 05. pro. 2010 21:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
Zita píše:
Naše holky teda plynovaly po různých značkách různě, jedna, nepamatuju si jaká, to byl fakt extrém. Hltají obě (teda vlastně všechny:). Skončili jsme u Britu a Nutramu, to nebylo tak hrozné, a teď co krmíme BARF, tak už ani nevím, jak ten psí pšouk vlastně smrdí?

:prayer: tak to môj krtko kým nemal granulky ako teraz tak to teda boli pecky :icon_sos:

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: ned 05. pro. 2010 21:34 
Offline

Registrován: sob 30. led. 2010 21:02
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava
Po nutramu nám taky hrozně prděl pes. Teď jsme na first mate a neprdí. Teda neprdí, když papá sám, ale když jedí oba dva dohromady, tak to zhltá a pak prdí taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: ned 05. pro. 2010 23:15 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Tak jsem se nadchla do toho BARFu. když jste říkali, že po něm pes nep.dí. Začla jsem googlovat a hned mě to přešlo . Vždyť já nevařím ani sama sobě. Co je to nůž, vím jen proto, že si občas potřebuji rozkrát na půl avokádo. My jsme s kuchyní nepřátelé. Takže nic . Ale slyšeli jste o lisovaném krmivu? Vygůglovala jsem to současně s BARFem. Přijde mi to drahší než granule, ale kdyby to mělo být lepší, tak neváhám.

P.S.: Já vím, že je to (asi) v tématu o granulkách a konzervách, ale číst 22 stránek?! To je tak na dva dny :toimonster:.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: pon 06. pro. 2010 07:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Ad BARF: to je podle mě strašně individuální, mě čuba taky občas ukrutně p*dí (a ten smrad! :Hangman: ) a na BARFu je odmalinka. Ale doporučuju to vyzkoušet, BARF není vůbec tak složitý, jak na první pohled vypadá, přípravou strávím maximálně 3 minuty denně :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: pon 06. pro. 2010 09:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Arabela píše:
Tak jsem se nadchla do toho BARFu. když jste říkali, že po něm pes nep.dí. Začla jsem googlovat a hned mě to přešlo . Vždyť já nevařím ani sama sobě. Co je to nůž, vím jen proto, že si občas potřebuji rozkrát na půl avokádo. My jsme s kuchyní nepřátelé.
Tak tos asi četla nějaké divné články... Nejspíše články výrobců granulí, končící sugestivní větou: "Chcete trávit dlouhý čas v kuchyni nebo raději vycházkou se svým pejskem??" BARF je přece syrová strava a ta se nevaří, takže kuchyň bych do toho fakt nezatahovala.
Jinak chápu, že číst 22 stránek je opruz, ale je tam fakt hodně "dat" a tady máš zaručené, že nic z toho není reklama a zaplacení klikači, co vychvalují produkt zaměstnavatele. Já osobně radši strávím 2 hodinky čtením a třeba výpiskama, abych se mohla rozhodnout, než 24 hodin denně větrat.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: pon 06. pro. 2010 09:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Zita píše:
než 24 hodin denně větrat.

Je to sice mimo temu, ale vetrala jsem dnes rano v sest velice poctive - nesnezene kureci v kosi bylo velice intenzivni... :help:
Btw. nekrmim "pravym barfem" a ze dvou-tri psu umi poradneji zasmrdet jeden. Ale je fakt, ze byvalo hur, na jinem typu stravy.
Obcas to chce najit aspon znacku granuli, ktera psovi sedne lip. Pamatuji kamaradovic labrouse. Jednou byli na vylete a doslo jim krmeni. Tak zkusili nejake to Chapi, nebo podobnou vec - hezka reklama, barevny obal, jedine co clovek najde v malem obchodaku. Teda ale ze psa se hned stala zbran chemickeho utoku. Nedalo se s nim byt ani pri otevrenym okne ve stejne mistnosti a kdyz se venku vykadil, tak jesta na 100 metru to bylo citit. :Hangman: P

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: pon 06. pro. 2010 12:14 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Zita píše:
BARF je přece syrová strava a ta se nevaří, takže kuchyň bych do toho fakt nezatahovala.

To je pravda. Já to jen proletěla. Jakmile jsem viděla, že tam psi žerou krájenou zeleninu a maso, tak jsem se lekla. :rolleyes:

Zkusím pro psa ještě Acanu, s tou jsem měla u feny dobré zkušenosti. Pak bych ještě zkusila Pro Pac všechno jehněčí s rýží. Když nic nevyjde, tak zkusím ten BARF.

Jo a zkoušela jsem psovi nasypat ty granule na zem, aby nehltal. Doba žraní se prodloužila asi o polovinu, nechtěl to ani dojíst (Nel mu ochotně pomohla), blbě se na mě díval, co to má jako znamenat, podlaha celá oslintaná a zlepšení plynatosti jen asi o 10%. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 18:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Já mám boxera a ti jsou jako plemeno světoznámí svými "bojovými plyny". Pokud jsem krmila granulemi (jakýmikoliv), tak náš byt voněl jako skládka i přes intenzivní větrání. Skoro dva roky krmím BARFem a fenka má trávení dokonalé...samozřejmě že pokud vyloupí odpadkový koš, tak to poznáme, ale Cindy sama, když vypustí ducha, nenápadně odchází z místa činu, páč na to není zvyklá. Barf doporučuji - není to nic složitého ani drahého - podle mně vyjde levněji než kvalitní granule.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 12:20 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Už první den po tom, co jsem přešla na BARF, šla vidět změna - p.divost se snížila asi o 95%!!!

Když jsem tak přemýšlela, už asi dva roky jsem krmila stejným krmivem, ale jejich problémy začaly až teď. Tak nevím, jestli ty granule začali nějak šidit, nebo co se stalo :?. Každopádně mě to trochu štve, jelikož granule byly pohodlnější - nejde jen o mě, ale když mi někdo hlídá psa, tak jim může dát něco špatného. U granulí by se to nestalo.

Každopádně to vyřešilo náš problém a já už nemám "bojové psy" (viz vida.loca), ale krásně voňavoučké bobrmánky :hello2:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 12:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
když mi někdo hldíá psa tak bud pe ssebou dostane granule- pokud vím že člověk není schopnej krmit barfem jak sou psiska zvyklí a nebo mi psi hlídá barfař a pak je vše ok :-) psiska sežerou oboje takže to neřeším

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 12:29 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
ajka píše:
když mi někdo hldíá psa tak bud pe ssebou dostane granule- pokud vím že člověk není schopnej krmit barfem jak sou psiska zvyklí a nebo mi psi hlídá barfař a pak je vše ok :-) psiska sežerou oboje takže to neřeším

To ti moji taky sežerou všechno, ale nevím jestli jim ty přechody nebudou dělat špatně?!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
většinou když je pes zvyklej na ruzný durhy masa a příloh tak mu přechody většinou nic nedělaj

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 18:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
Tak když Ti ho bude hlídat někdo jinej, tak stačí pár balíčků masa do mrazáku, ne? Pokud to tomu dotyčnýmu nabalíčkuju a případně mu na každý balíček napíšu třeba v kolik hodin to má dát... tak by to taky asi šlo.

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 18:45 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Přesně tak, mně hlídal psa asi čtyři dny taťka, takže jsem mu nadělala pytlíky se směsí masa a zeleniny, pěkně popsala a on už to akorát vytahoval z mrazáku :mrgreen: Jinak nám se taky plynatost s přechodem na BARF rapidně snížila :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 20:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Arabela píše:
Už první den po tom, co jsem přešla na BARF, šla vidět změna - p.divost se snížila asi o 95%!!!

Když jsem tak přemýšlela, už asi dva roky jsem krmila stejným krmivem, ale jejich problémy začaly až teď. Tak nevím, jestli ty granule začali nějak šidit, nebo co se stalo :?. Každopádně mě to trochu štve, jelikož granule byly pohodlnější - nejde jen o mě, ale když mi někdo hlídá psa, tak jim může dát něco špatného. U granulí by se to nestalo.

Každopádně to vyřešilo náš problém a já už nemám "bojové psy" (viz vida.loca), ale krásně voňavoučké bobrmánky :hello2:

:icon_thumleft: dobrý!
Já taky dělám někdy balíčky - "úterý ráno", "úterý večer"... večer vyndá "hlídač" balíček na rozmražení, ráno ho šoupne psovi a vyndá další na večer- jak prosté, milý Watsone.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 00:53 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
No, to už je trošku :mimo tému: (odmyslete si od toho Smajlíku ten naštvaný obličej, prosím).
Každopádně BARF mě začal celkem bavit a okna mám zavřená. Větrám jen když je vydýcháno, ale ne, když je zap.děno (což bylo stále). HALELUJAH!! :prayer: :prayer: :prayer:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář. 2012 14:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 29. říj. 2011 16:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Železná Ruda
Ahoj všem!
Tímto bych chtěla oživit téma psích větrů. :lol:
Náš 14ti letý pseudodůchodce Altar ukrutně prdí, téměř nonstop a pokaždé tím vyklidí široké okolí... :Hangman:
Má teď sice o trochu míň pohybu, protože víc už nezvládá, ale není to zas o tolik, že by to v něm mělo vyrábět takovéhle chemické zbraně.
Momentálně dostává po doporučení od známé Calibru pro seniory (granule), ale prdí po ní asi ze všech značek, co jsme zkusili, nejvíc. Přemýšlím, co krmit dál. Jestli zkoušet další a další značky a nebo přejít na BARF. Je vůbec možné takhle starému psu kompletně změnit stravovací návyky a přejít na syrovou stravu? Nenadělalo by to ještě větší paseku? Navíc kosti (ať v syrovém či vařeném stavu) vždycky vyzvracel, když nějaké dostal/našel.
Fakt nevím, co s tím... :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář. 2012 15:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
haflinger15 píše:
...téma psích větrů. :lol:
...nebo přejít na BARF. Je vůbec možné takhle starému psu kompletně změnit stravovací návyky a přejít na syrovou stravu? Nenadělalo by to ještě větší paseku? Navíc kosti (ať v syrovém či vařeném stavu) vždycky vyzvracel, když nějaké dostal/našel.


Hafi, možné to určitě je, a myslím že by to mohlo dost dobře vyřešit vaši "chemickou válku" :D.
U starouše je akorát ten rozdíl, že přivykání na nový způsob potravy (trávící trakt musí vytvářet úplně jiné poměry enzymů atd.) je výrazně pomalejší. Obecně se začíná masem, pak (třeba za 2 nebo taky až za 4 týdny) se přidají nějaké nenáročné kosti - stačí třeba kuřecí krky. A postupně se propracuješ ke trochu větším kostem a k vnitřnostem.
A i kdybys přinejhorším dopadla tak, že kosti fakt nebudou fungovat a budeš je něčím nahrazovat (např. vaječné skořápky rozdrcené na prach), tak to má smysl i tak.

Nezbývá mi než trochu agitovat ve prospěch vzdělávání :-) - v knížce Natural Dog Food, kterou jsem překládala (viz můj podpis) je toho o přechodu na syrové napsáno hodně, a platí to i pro starouše. A abych neagitovala jen ve svůj prospěch, tak Katka Novosádová (kniha "BARF") má ve svém díle i samostatnou delší kapitolu o psích seniorech a o zvláštnostech jejich krmení.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář. 2012 15:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Opožděný edit: "pomalejší přivykání" NEznamená souběh granulí a masa - ono se to sice nezdá, ale okamžitý přechod je lepší. Jen holt začínáš lehčími kalibry (=libové maso).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář. 2012 15:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 29. říj. 2011 16:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Železná Ruda
No, pročetla jsem všechno možné a asi to zkusíme. Už se mi nechce pořád laborovat s těma granulema, které mu stejně nechutnají. Syrové maso má rád, tak snad se po něm nepokákne :lol:
A ještě jeden dotaz - různě jsem se dočetla, že někdo dává čistě jenom maso a zeleninu/ovoce a někdo k tomu dává i těstoviny, rýži a pod.
Jaký je tvůj názor Aničko? Dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář. 2012 16:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Můj názor je, že když je pes má rád a dobře se mu tráví, tak je může v nějakém omezeném množství dostat, ale rozhodně nejsou nutnou součástí jídelníčku, spíš naopak.
Ale vzhledem k tomu, že prdění (nebo obecně trávící potíže) po granulích je častá reakce na obsažené obilí (=převážně masožravčí trávení není úplně dělané na škroby, mouku a spol.), tak bych to v Tvým případě zkoušela jestli vůbec, tak až někdy časem.
Hlavní výhoda příloh (a podle mě jediná, když pominu "chutná mu to"), je cena - zasytí to a zároveň je to levné.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář. 2012 16:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 29. říj. 2011 16:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Železná Ruda
Tak my nejdřív zkusíme to masíčko se zeleninkou a ovocem a pak se uvidí, co to s Altarem udělá :mrgreen: děkuji za rady!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář. 2012 20:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Možná hloupá poznámka, ale i s tou zeleninou/ovocem opatrně, leccos nadýmá. Ale třeba taková mrkev je naopak při trávicích problémech fajn. My se starou Sallinkou přecházeli na BARF někdy ve 12 letech a některé druhy masa (hovězí, vnitřnosti) syrové nedávala, jinak ok. Ale i kdybyste to měli vařit, za ten neotrávený vzduch to asi stojí :-)

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Větry
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář. 2012 20:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 29. říj. 2011 16:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Železná Ruda
Zita píše:
Ale i kdybyste to měli vařit, za ten neotrávený vzduch to asi stojí :-)


Tak to každopádně! :lol:
Jinak si myslím, že by s tím masem Altar takový problém mít neměl. Vždycky mu při vaření dávám odřezky syrového masa a nic to s ním nedělá. Naopak mu to strašně chutná. Spíš mám strach z těch kostí, ale ty nutně krmit nemusíme.
Vyzkoušíme, uvidíme... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!