Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Změna chování po kastraci
PříspěvekNapsal: sob 04. črc. 2015 23:31 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Dobrý večer, mám problém se svou dvouletou fenkou která neustále tahá na vodítku. Rozumí povelu ,, pomalu " ale vydrží jí to jen pár vteřin. Každý pohyb, vzruh jí vybičuje a v tu chvili přestává slyšet, vnímat, je našponovaná a jde za tím :(
Má mnoho energie, kterou se snažím vybíjet prací ale to nepomáhá. Jediné co zabírá je balonkování ( házení balonků) dlouhé několikahodinové procházky taky nezabírají.
Má poslušnost, na cvičáku je výborná, má složené skoušky ale........
Před třemi týdny prodělala kastraci k vůli neustálým faleškám. Ke kastraci jsem přistoupila proto že fenečka měla veliké problémy s mléčnou žlázou, neustále se tvořilo mléko, zatvrdliny, nepomáhalo snížení krmné dávky a přidání práce :(
Jenže teď mám pocit že se změnila i povahově, je útočnější, z hodné fenky se stala fenka startovací, zmlátila mi fenku která jí asi dlouho štvala svým provokováním ale tohle mi nikdy předtím neudělala, startuje i na člověka který dělá rychlý pohyb, prostě takhle jí nepoznávám :)
Teď má ještě klidový režim k vůli zádům a to je úplná tragédie, nezabírá nic a nechci jí trestat ale je to hrozné, připadá mi jak nas... bombička, vyletí na jakýkoliv vzruch, prostě jí nepoznávám :) poradíte někdo, nebo se mám spolehat na to co řekl veterinář - že to přejde ?

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování po kastraci
PříspěvekNapsal: ned 05. črc. 2015 23:45 
Offline

Registrován: ned 07. čer. 2009 18:56
Příspěvky: 347
Bydliště: letovice
Tak jestli chcete, aby se jeji chovani upevnilo, kdyby vet nemel pravdu, tak se na nej spolehnete...

Preci pokud se pes chova, tak jak pisete, musim to resit. S kazdym dalsim opakovanim se jeho chovani upevnuje a upevnuje. To bohuzel neplati jenom pri vycviku sedni a podobne.

(Jinak se kastraci rozkolisaly hormony, coz by mohlo zpusobit zmenu v chovani, a toto se asi castecne upravi, ale pokud uz bude mit pes "zlozvyk"...)

_________________
Hodnotím podle toho, co dokázali, smekám před nimi. Hodnotím podle toho, co nedokázali, plivu na ně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování po kastraci
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp. 2015 20:16 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Děkuji za odpověď, samozřejmě to řeším, určitě nechci aby si pes dělal co chce.
Dnes je to již lepší, fenka se uklidnuje, ještě to sice není ono ale stokrát lepší :-)
Myslím že největší problém je to že fena je v pubertě, do toho přišla ta kastrace, hormony, klidový režim k vůli zádům atd.
Teď už jsme z nejhoršího venku, pokud fenka vybije naschromážděnou energii šlape jak hodinky :-) Prostě výjdem ven, chvilku to musím vydržet nebo jí dořvat, pocvičíme, balonkujem atd a pak je holka zlatá
Ale po té kastraci to byl opravdu problém, utočila na psy, na lidi co se jí nezdály, měla jsem pocit že mě vůbec nevnímá, třeba viděla kočku a kdyby se měla uškrtit mohla jsem řvát, dávat povely, já tam prostě nebyla.
Dnes už je víceméně srovnaná, ještě to není OK ale myslím že jsme na dobré cestě :)

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna chování po kastraci
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp. 2015 23:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Po kastraci je změna chování běžná, samozřejmě se to nějakou dobu ustaluje a pokud je chování nežádoucí, je potřeba ho usměrnit.
Pokud už se srovnává, je to fajn =).
Každopádně počítejte s tím, že ji teď mohou brát ostatní psi trochu jinak, je možné, že je bude více zajímat, protože teď "smrdí nějak jinak", ona na to může být citlivější, psi budou vlezlejší, tam bude potřeba z vaší strany zvýšená pozornost a předcházet tomu, aby jí to bylo vyloženě nepříjemné...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!