Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:40
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Falešná březost ve 12 letech
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2015 11:45 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
Ahoj,

tak se nám nějak zbláznily hormony. Fenečka 12 let jorkšír 3,25kg. Nikdy v životě falešku neměla a ani štěňata. Hárá už poslední 3 hárání skrytě což jsme řešili na veterině a prý je to u malých plemen časté. V listopadu 2014 resekce střeva, květen 2015 čištění a trhání zubů. Poslední hárání duben 2015. Na dovolené v Chorvatsku v polovině července si začala olizovat cecíky, ale nic jiného jsem nepozorovala. Nenosí si hračky, nekňourá, nechce se víc hladit. Jen jsem si všimla většího apetitu a až včera (břicho kontroluji denně) ztvrdliny pod cecíkem a mazala jsem na veterinu. Faleška potvrzená a doporučená kastrace. Tak a teď konečně otázka. Mám zkusit počkat do dalšího hárání jestli se to třeba nebude opakovat a nebo kvůli větší hrozbě nádorů na mléčné žláze a děloze atd. vykastrovat až faleška přejde? Dostala hormony na zastavení laktace ale nedávám je, je to driák a tak mámé homeopatika a docela dobře na ně reaguje. Dnes už ztvrdlina není. Máte nějaké názory a zkušenosti?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost ve 12 letech
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2015 12:22 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Ohledně falešné březosti je to celé jedno vlákno a stejně tak na vás vyskočí ve spoustě témat při použití tlačítka "hledat".
Kastraci bych se snažila kvůli takhle "banální" záležitosti vyhnout a řešit problém jinými způsoby. Mnoho lidí tu má dobré zkušenosti s použití bachových esencí a hlavně s úpravou režimu fenky - viz. příslušné téma...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost ve 12 letech
PříspěvekNapsal: pát 07. srp. 2015 21:45 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
Bachovky už mám já i Sára... Kromě mléka Sára už nemá žádné příznaky falesky. Ani před tím jsem nic nepozorovala. Snížila jsem bílkoviny a krmení a více chodíme ven,i když v tom horku to moc nejde. V pondělí jedeme na dovolenou na Moravu tak snad se nudit nebude. O kastraci jsem toho nečetla hodně pro i proti. Nechci si pak trhat vlasy že jsem s ní měla jít na kastraci teď když by pak mohla mít větší potíže. Chci se zeptat, zda li se může faleškou rozjet pyometra?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Falešná březost ve 12 letech
PříspěvekNapsal: pát 14. srp. 2015 05:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Falešná březost není nemoc, ač se nám to veterináři často snaží namluvit. Je to naprosto fyziologický stav, který připravuje samici na nižší hierarchické úrovni k péči o potomstvo alfa páru, pokud by se tento starat nemohl. Je to věc, kterou sice psi nepotřebují, ale zbyla jim z dob, kdy jejich předci žili ve smečkách, a kdy neexistovalo žádné náhradní štěněcí mléko v prášku.
Za sebe bych to určitě neřešila kastrací, zvlášť jestli nejsou příznaky nijak vážné. Pokud by měla mít fenka záněty mléčné žlázy způsobené městnáním mléka v cecíkách nebo pokud by její psychický stav byl natolik vážný, že by nebyla schopná normálního života, pak bych to zvážila. Ale jinak stačí si toho jednoduše nevšímat, jak to přišlo, tak to zase odejde. Je třeba vyhnout se podnětům, které by fenčin organismus utvrdily v přesvědčení, že má důvod spouštět mateřské mechanismy. Škodí především překrmování, přítomnost hraček, o které se dá "pečovat", manipulace s cecíky (kontrolování, mačkání, hlazení) a pak samozřejmě paniččiny obavy. Ty škodí nejvíce... Hoďte to za hlavu, nic zvláštního se neděje.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!