Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:08
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prostata/kastrace a 2 psi doma
PříspěvekNapsal: pon 11. črc. 2016 11:12 
Offline

Registrován: úte 05. črc. 2016 19:57
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Dobrý den všem, u 8 letého maďarského ohaře nám našli zvětšenou prostatu (cca 3x větší než v normálu). Kromě pár kapek krve a narůžovělého výtoku zhruba před půl rokem jsme žádné jiné příznaky nezaznamenali, zvlášť ne v poslední době. Na ocásku má lisinku, což s tím prý souvisí. Máme ještě stejně starého irského teriéra, vycházejí spolu dobře, jsou spolu 5 let. Veterinář doporučuje kastraci, k čemuž bychom přistoupili opravdu v krajním případě. Ráda bych zjistila co nejvíce k alternativní léčbě co se týče prostaty, ale o tom je tady toho hodně, vše pečlivě pročítám :) kdyby však ke kastraci dojít mělo, bojíme se, aby vlivem hormonálních změn neměl irčák pocit nějaké převahy a neudělalo to průser v jejich vztahu. Irčák totiž zdá se být spíše šéfíkem než maďarák, ten je trpělivý, ale je fakt, že když už se porafou, tak maďarák má poslední slovo...no asi je to spíše na osobní návštěvu u pana Desenského, s čímž nemáme problém, jsem časově flexibilní, jen jsem nejprve chtěla sdílet náš problém, zda nemá někdo podobné zkušenosti...děkuji za jakoukoliv reakci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prostata/kastrace a 2 psi doma
PříspěvekNapsal: pon 11. črc. 2016 18:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Myslím, že se dá těžko odhadnout, jaké všechny vedlejší účinky bude kastrace mít, takhle na dálku, natož po internetu. Já jsem šla do kastrace psa nerada právě z těch možných vedlejších účinků na chování (tentýž důvod i příznaky), a dopadlo to docela dobře, ze psa není bručoun a s ostatními psy si naopak rozumí více, když se mu do toho nemotají hormony.
Osobní návštěva s oběma pejsky určitě napoví více.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prostata/kastrace a 2 psi doma
PříspěvekNapsal: úte 12. črc. 2016 06:22 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Prostatu řeším od prosince 2014 lékem Ypozane (pes bere co půl roku), aktuálně - při poslední kontrole, prostata malá, hladká. Do kastrace jsem nešla primárně kvůli druhému psu - pastevci, ten kastráty "nebere" 8) , následně kvůli zdravotnímu stavu psa, který nějakou narkózu a kuchání vylučuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prostata/kastrace a 2 psi doma
PříspěvekNapsal: pon 14. lis. 2016 17:02 
Offline

Registrován: stř 22. dub. 2015 08:07
Příspěvky: 3
Bydliště: České Budějovice
Ahoj, můj jorkšír má stejný problém. Vet na ultrazvuku našel zvětšenou prostatu a cysty. Hafan dostal ATB na případný zánět a injekci hormonů na snížení testosteronu. Jork má jen jedno varle, druhé nesestouplo, takže ho vet vyoperoval. Jako řešení mi nabídl kastraci úplnou a nebo píchání hormonů. Nechci ani jednu variantu, ale když už, tak bych zvolila kastraci. Proto se obracím na vás, jestli neznáte nějakou jinou alternativu? Bylinky nebo jiné doplňky? :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prostata/kastrace a 2 psi doma
PříspěvekNapsal: stř 23. lis. 2016 15:17 
Offline

Registrován: úte 05. črc. 2016 19:57
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Ahoj všem. Tak jsme zkusili jiného veterináře, ten nám řekl, že to tak černě nevidí, podle ultrazvuku prý prostata není nijak extrémní a máme přijít zas na kontrolu. Žádný zploštělý bobky ani problém s močí nepozorujeme, tak uvidíme jak se to bude vyvíjet dál. Každopádně doporučuji zkusit i jiné názory jiných veterinářů :) mějte se fajn a ať se vašim pejskům daří...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!