Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:39
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 368 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2008 21:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ajko, ty si myslíš že psu při dogtreku odcházejí klouby? Nebo jiná "součástka"? :shock:
Já si naopak myslím že tato zátěž je pro psa přirozená a nijak mu neubližuje... a ujišťuju tě že když mi Barda zdrhnul za zvěří, dokázal se zlikvidovat podstatně víc - jednou po 24 hodinovém útěku ani nedokázal ujít víc než 3 kroky - totální vyčerpání, čumák do krve... po 24 hodinách na treku vesele ťape do cíle (pokud už v něm nejsme)... ale v cíli je aspoň ochotný se pořádně vyspat, zatímco Rocky považuje spánek za ztrátu času :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2008 22:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
petro myslím že jakýmkoliv extrémním pohybem se psí tělo opotřebuje je to ajko u sportovců a prostě to tak je jsou pohyby přirozenější a mín přirozenéa le dkyž ej to navrcholové urovni a extrémní věřím že to na těch kloubech ve stáří něco zanechá jako každej jinej sport nic víc nic míň a jestli tvrdíš že ne tak nevím

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2008 22:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Ajko tohle vyresil uz davno Herakles vzdy je lepsi sice kradsi ale plne prozitej zivot nez dlouhej ale nudnej.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2008 22:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
chodza nie je extremny pohyb, odporuca sa ja ludom napr. so srdocovymi problemami a urcite by som ju neprirovnavala k vrcholovemu vykonnostnemu sportu. praveze chodza je to, co zvladaju aj psi, pre ktori sa ine druhy pohybu neoporucaju :-). a vzhladom na to, ze napr. vlk v prirode prejde denne aj 50 kilakov, tak su aj obcasni longovi trekari oproti tomu stale gaucaci :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2008 23:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
extrém = když něco dělám na pokraji sil a možností. Tudíž dogtrek je extrém pro mne, ale nikoliv pro psa, který to bere jako "konečně pořádná procházka".
Jestli by mohl mít z něčeho zničené klouby, tak z agility, z běžkování a takovýchto opravdu náročných aktivit. Z dogtreku NE.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2008 23:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Petra píše:
extrém = když něco dělám na pokraji sil a možností. Tudíž dogtrek je extrém pro mne, ale nikoliv pro psa, který to bere jako "konečně pořádná procházka".
Jestli by mohl mít z něčeho zničené klouby, tak z agility, z běžkování a takovýchto opravdu náročných aktivit. Z dogtreku NE.


Souhlasim, pokud ten dogtrek nebude tezkym terenem.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. úno. 2008 00:41 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
[quote="Petra"]ajko, ty si myslíš že psu při dogtreku odcházejí klouby? Nebo jiná "součástka"? :shock:
Já si naopak myslím že tato zátěž je pro psa přirozená a nijak mu neubližuje...

Možná se zeptám blbě ,ale v čom je pro psa přirozené jít 100 km ? A ještě táhnout ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. úno. 2008 08:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
amaguk chození ne chození v tahu 100km ano pro psa co ma DKK což znamená stupen vyšší 2/2

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. úno. 2008 08:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Jeden z nejlepsich pulingovejch psu (nekolikanasobnej mistr republiky) ma DKK 4/4 presto se na puling dali na doporuceni veterinare prave kuli osvaleni a pokud vim tak toho nelitujou.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. úno. 2008 08:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
co je pro psa přirozeného na 100 km? Přečti si můj příspěvek o kousek víš - když mi Barda zdrhnul na 24 hodin tak se vrátil naprosto zničenej a věř tomu že dal rozhodně víc než sto - několikrát jsem ho na útěku stopovala, takže vím že opravdu nepřetržitě letí po nějaké stopě. Předpokládám že po pár hodinách (kdy už má ale spolehlivou stovku) zpomalí, ale rozhodně nesedí na mezi s tím že "ještě ji pár hodin podusím a pak se vrátím", tudíž je opravdu celou dobu útěku na nohách. Já věřím tomu že tehdy dal minimálně 200 km, navíc velkou část z toho v ostrém tempu.. a vidíš nikdo ho k tomu nenutil, jen jeho pud - honit :roll:
Takže co je pro něj na 100 km nepřirozeného? Jen to že se mnou musí jít pomalu a místo po srnčí stopě jdeme po značce :lol:.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. úno. 2008 08:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
ajka píše:
amaguk chození ne chození v tahu 100km ano pro psa co ma DKK což znamená stupen vyšší 2/2

ajka, ale ved: a) nikto nevravi, ze pes MUSI ist 100 km (ani 50), b) ani ze MUSI tahat sprintom resp. nejako vyrazne tahat v jednom kuse - to sa pri treku nakoniec ani neda, bo by psovod vypustil dusu. Este raz opakujem, chodza a dlhe prechadzky prirodnym, miernym, terenom su aj pre psa s DKK jedna z najlepsich veci na udrzivanie nasvalenia a dobrej kondicie. btw, mierny poklus je pre psovite selmy ten najprirodzenejsi pohyb :wink: v ktorom vydrzia ist naozaj velmi dlho. podla mne vela ludi robi chybu, ked zo svojich DKK psov robia invalidov a nedopraju im dostatok prospesneho pohybu. netvrdim predsa, ze sa musia s nimi predsa aspirovat na mastrov dogtrekking. chcema len zdoraznit, ze na rozdiel od inych ovela viac zatazujicich sportov, je tento zvadnutelny - ale to je hlavne na posudeni majitela psa. ked viem, ze moj pes na to nema, tak tam s nim nejdeme, ale nenecham ho ani povalovat sa len tak na gauci :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 25. úno. 2008 14:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Amaguk Bela píše:
ajka píše:
amaguk chození ne chození v tahu 100km ano pro psa co ma DKK což znamená stupen vyšší 2/2

ajka, ale ved: a) nikto nevravi, ze pes MUSI ist 100 km (ani 50), b) ani ze MUSI tahat sprintom resp. nejako vyrazne tahat v jednom kuse - to sa pri treku nakoniec ani neda, bo by psovod vypustil dusu. Este raz opakujem, chodza a dlhe prechadzky prirodnym, miernym, terenom su aj pre psa s DKK jedna z najlepsich veci na udrzivanie nasvalenia a dobrej kondicie. btw, mierny poklus je pre psovite selmy ten najprirodzenejsi pohyb :wink: v ktorom vydrzia ist naozaj velmi dlho. podla mne vela ludi robi chybu, ked zo svojich DKK psov robia invalidov a nedopraju im dostatok prospesneho pohybu. netvrdim predsa, ze sa musia s nimi predsa aspirovat na mastrov dogtrekking. chcema len zdoraznit, ze na rozdiel od inych ovela viac zatazujicich sportov, je tento zvadnutelny - ale to je hlavne na posudeni majitela psa. ked viem, ze moj pes na to nema, tak tam s nim nejdeme, ale nenecham ho ani povalovat sa len tak na gauci :wink:

no kdyt odzačátku říkám že obě myslíme to samí - vím co to je aby pes byl dobře nasvalenej mám doma dva psy s vysokou dKK

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. úno. 2008 08:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Dobrohostov
Tak bych chtela neco napsat k tomu opotrebovani kloubu, dogtreky nechodim, ale jezdili jsme donedavna midove zavody, coz jsou zavody v rozmezi 25 az 50 km. V treninku jsme najezdili zhruba 5x tydne 30km, ve smecce mam fenu a psa s DKK 2/2 a uplne bez problemu. Letos jim bude 15 a 14 let, jeste ve 12 letech behali v zaprahu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. úno. 2008 09:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
janap taky musíš brát v potaz atletický haskouny nebo malamuty a těžký dogovitý plemena .-) jinak těch 30km je tak akorát bych řekla co ten pes s tímhle problémem je schopnej bezproblému zvládat a má to dobrej vliv

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. úno. 2008 11:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Dobrohostov
Ajko, ja vim, ja to tak beru, jenom jsem musela zareagovat na ty odepsany psy v 10 letech. Urcite je rozdil kdyz pes s Dkk 4/4 ma 20 kg a nebo 40 kg.
Ten malamut co o nem mluvil Tchor mel Dkk 4/4 a bylo mu prave vetem doporuceno tahat pullingy, byl to vyborny pes, znam ho osobne a kdyz jsem ho videla poprve, tak hruza, pes smatlal, ze sotva stal na nohou, pak zacal tahat a bral neco na klouby a byl jak vymenenej. Ted v zari umrel na torzi zaludku v deviti letech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 18:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Prosím o radu,chtěla bych ve 2 letech uchovnit psa a k tomu potřebuji rengen DKK,jenže se mi ho nechce nechávat uspávat. Nevíte někdo zda existuje rengen bez narkozy ,jestli je na to nějaký speciální přístroj? Jestli ne tak jsem schopna ho kvuli tomu neuchovnit,zdá se mi zbitečný kvůli tomu psa uspávat.

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 18:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
při skiaskopu se myslim nemusí uspávat ale nevim jestli lze jim hodnotit DKK (myslim ofi), ale když máš dobrýho veta, tak to můžete zkusit bez uspání nebo jenom s přiblbovákem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 18:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
A ten skiaskop ,nevíš kterej vet ho má ? Skusím se na to zeptat,popř. ho pomalu naučím vklidu a nehybně ležet na zádech.

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 19:07 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
podle toho co jsem viděl při snímkování, tak asi nestačí aby jen v klidu ležel.Oni mu natahují nohy a to si myslím bude problém i u vycvičeného psa aby v klidu ležel.Nám to dělali tak, že nám psa dali do desek, které tvořilo U -čko a tím ležel na zádech.pak jsem ho vzal já za přední nohy a veterinář za zadní a jakoby jsme ho napínali.Ale silou.Pak přišel snímek.Bohužel jsme to museli opak ještě jednou.První se nepovedl.Bohužel nám oblbovačka nestačila a museli nás uspat.Nechci strašit ale já už bych do toho s uspávačkou nešel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 19:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
nevim co máš za psa entíku, ale malí psi obecně snášej anestézii hůře (muj speciálně), a opravdu to bude těžký udržet ho v klidu několik sekund když nad nim bude rentgen a vy v těžkých zástěrách, ale naučit se dá vše, že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 19:26 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
přesně tak.Borďák 16 měsíců s váhou 57kg :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 19:34 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
no já měl smůlu pri oblbovačce, že mu špatně zafixovali tělo a měli krátký stůl.Padala mu hlava do záklonu a tím se hnul.Proto nám první snímek nevyšel.Jelikož je to kus těla, tak nešlo jinak.Byli jsme u toho 3 a tak nám jeden chyběl.Nebýt tohoto tak ta oblbovačka asi stačila...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 20:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Dobrohostov
U nas v Havlickove Brode ti udelaj RTG bez uspani. Delali jsme to s peti psama a bez problemu i bez oblbovaku, na snimek se hned kouknou a kdyz se jim nezda, tak to udelaj jeste jednou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 22:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
kopkonwin píše:
Prosím o radu,chtěla bych ve 2 letech uchovnit psa a k tomu potřebuji rengen DKK,jenže se mi ho nechce nechávat uspávat. Nevíte někdo zda existuje rengen bez narkozy ,jestli je na to nějaký speciální přístroj? Jestli ne tak jsem schopna ho kvuli tomu neuchovnit,zdá se mi zbitečný kvůli tomu psa uspávat.


zatim jsem vsechny svi psy fotil na DKK bez uspani. Jde jen o to jestli dokazes psa natolik uklidnit a uvolnit aby vydrzel naprosto bez pohybu nekolik sekund expozice v pro nej neprijemne a neprirozene poloze.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 18:58 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
tak jsem opět zde.Nedalo mi to a vzal jsem snímek a na doporučení jel k jednomu veterináři.Bohužel nám potvrdil že je to s námi špatné.Nelze prý ani DKK hodnotit na dané stupnici.Kloub i jamka je pěkná.Kloub kulatý a jamka do C.Bohužel však je kloub jakoby vytažen z jamky a je tam velká mezera.Prý mu chybí tak 0,5 v horším případě 1 cm výplně.Doporučil nám skořápky sýry a tvaroh.Jako doplněk koňské tablety Chondro.Pak že má tahat třeba pneumatiku a plavat aby měl pevné svaly.Prozatím nám řekl že má tak 3-5 let.Více uvidíme v červnu, kdy jdeme na nový snímek.Doufáme, že jsme to při prvním snímkování trochu přehnaly s tahem a kloub z jamky vytáhly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. dub. 2008 08:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
entík asi tě zklamu ale poslední věta je dost málo pravděpodobná

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26. dub. 2008 11:01 
Offline

Registrován: úte 18. bře. 2008 16:40
Příspěvky: 9
Bydliště: Ostrava
Mám dotaz, máme RR a už od půl roku měl problémy s pánevním kloubem. Veterinář nám řekl, že to nejde přesně zjistit o co jde, že by to mohla být Dysplazie kyčelního kloubu, ale se to pozná až v jeho roce a půl. Tedka bere nějaké léky na vyžívu kloubu. Ale bylo nám řečeno, že nesmí mít moc pohybu a že nesmí na výcvik (to nám potvrdil i druhý veterinář.) Je to pravda? máte někdo nějaké zkušenosti? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26. dub. 2008 18:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
pokud je to displazie tak je nutno psa nasvalit - plavání, tahání.... ale postupně, né aby se pes umordoval. Jinak výcvik - vynechte překážky (skoky, áčka...) a můžete cvičit. Dokonce "musíte" - potřebuje nabrat svaly :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26. dub. 2008 19:14 
Offline

Registrován: úte 18. bře. 2008 16:40
Příspěvky: 9
Bydliště: Ostrava
No náš hafan jako běhá všechno v pohodě, ale řekli nám že přímo výcvik jako cvičák pro něho není. Takže ho učím podle rad které jsou tady uvedené. Zatím všechno pomalu vzládá až na to přivolání. No nejhorší bylo že šel na rengen se zadní nohou a o týden později začal kulhat na přední nohu. Ale už je vše v pořádku. Snad to nebude nic vážného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26. dub. 2008 20:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
pri mladych rr je normalne ze vo faze puberty maju akoby zapaly klbov, neviem ako sa to vola, prejavuje sa to krivanim na rozne nohy, pomaha na to ciastocny klud a oni z toho po puberte vyrastu.... ale ak su to dysplazky, tak len nasvalit a udrziavat nasvalene

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2008 08:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Eliska, je to jednoduchý jev, kdy během růstu dojde k tomu, že každá kost "zvolí jiné tempo" růstu. Dokonce kolem půl roka věku psů není neobvyklé, že je každá jeho končetina různě dlouhá, nějaká ta kloubní jamka občas neodpovídá své hlavici a podobně. Právě z těchto důvodů je velice riskantní předávkovávat vápník s Déčkem, nebo ho výrazně poddávkovávat, ale pravidlo zní "všeho moc škodí!".
Co se týče názorů veterinářů, nedá se s nimi vždy souhlasit. Co ti radí, jde proti socializaci. O tom píši zde. Osobně bych jen vynechal skokové překážky nebo obrany, ale určitě bych ho nechránil před cvičákem jako takovým, nebo jakoukoli formou skupinové výchovy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2008 16:07 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
eliska píše:
pri mladych rr je normalne ze vo faze puberty maju akoby zapaly klbov, neviem ako sa to vola, prejavuje sa to krivanim na rozne nohy, pomaha na to ciastocny klud a oni z toho po puberte vyrastu.... ale ak su to dysplazky, tak len nasvalit a udrziavat nasvalene

Panostitida myslíš ne?

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2008 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
renčo panostitida je zánět přímo kosti myslím že to eliška namysli nemá.
jinak u DKKurčitě nasvalit a udržovat nižší váhu.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. dub. 2008 21:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Zkopčeno z netu:
Panostitida je zánět okostice, který vzniká během růstu zejména u štěňat velkých plemen, pravděpodobně rychlou změnou velikosti a hmotnosti štěněte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. dub. 2008 20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Tak máme dnešní rengen na dkk za sebou a máme C 1/2 což mě se nezdá nějak hrozný.Ale jak je to možný když má pes rodiče oba A 0/0 a předky taky ? Snad jen jeden předek měl C 2/1

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. kvě. 2008 09:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
no, to su tie zahady DKK, ktore zatial nikto nevie presne a s urcitostou vysvetlit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. kvě. 2008 13:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
kopkonwin píše:
Tak máme dnešní rengen na dkk za sebou a máme C 1/2 což mě se nezdá nějak hrozný.Ale jak je to možný když má pes rodiče oba A 0/0 a předky taky ? Snad jen jeden předek měl C 2/1


To ještě o ničem nevypovídá když nevíš jak jsou na tom sourozenci z vrhu a sourozenci obouch rodičů, ale i tak se stane že prostě dysplazky vylétnou po nulových rodičích.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. kvě. 2008 17:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Jestli se nepletu, tak se neví, z jaké části je DKK dědičná a z jaké je za DKK odpovědný správný pohyb a výživa v mládí psa...

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. črc. 2008 13:09 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
lenka apenzelka píše:
Odlehčování nohy opravdu často značí luxaci patelly-problémy s kolenem.
DKK 2/3 nemá vypovídací hodnotu. Sežeň si od veta Jahody co nejpodrobnější popis proč zadal 2/3. Až ti řekně podrobnosti-jestli tam je artroza, jestli má kloubní hlavice rovné plochy místo kulaté nebo jestli zadal ohodnocení pouze proto, že nenaměřil ten správný úhel, pak lze řešit další. Zeptej se, co by dělal Jahoda, kdyby to byl jeho pes. Kloub, který má narušenou chrupavku se opečovává jinak než kloub, který nezapadá dobře do kloubní jamky a ten jinak než kloub, který jen nemá naměřený ten správný úhel. :wink:


Podle tvé odpovědi vidím ,že o DKK něco víš ,proto bych tě ještě chtěla poprosit o posouzení odpovědi od doktora Jahody.ta je :

Klouby jsou takto posouzeny jak z hlediska dysplazie, tak z hlediska následné artrózy - degenerace kloubu. Vpravo je artróza těžší, výrazná Morganova linie s deformovaným okrajem hlavice. Pokud to vyvolává kulhání nebo nechuť k pohybu, doporučuji tlumit bolest a zánět (např. Rimadyl), udržovat nižší tělesnou hmotnost, pohybový režim pravidelný a nenáročný - například 6x denně 20 minut pomalou chůzí na vodítku, možno 2x denně 5-15 minut plavat, doplňky výživy (GAG), případně provést denervaci kloubních pouzder kyčelních kloubů.

S díky za zájem
MVDr. Jiří Jahoda

Něco jsem si k tomu hledala ,ale budu ráda za každý další názor jak dál.
Hana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. črc. 2008 19:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Vím jen něco málo. Podle popisu bych pejskovi dávala nějaké přípravky určené pro artritické klouby. Nám se osvědčil osarten od firmy just-nahrin. (můžete mít cokoliv jiného, co vám bude vyhovovat) Není tam žádný chemický přípravek na tlumení bolesti, přesto skvěle funguje jak na lidi, tak na psy. Naše třináctiletá bíglice díky osartenu již dva roky nemá problémy s bolestivostí kloubů, dříve dostávala právě rimadyl. Její pohyb nijak neomezuji, ona si sama určuje tempo na procházkách a doma po zahradě. Spolu s osartenem podávám i vitamín C, prodává se pod názvem CETEBE. Jiný se nedoporučuje. Nebo acerola či jiná přírodní céčka.Plavání je super. Náhlé vodění psa na procházkách na vodítku bude asi připadat pejskovi podivné, to bych nepraktikovala, pouze bych mu nedovolovala divoké honičky se psy. Myslím takové ty honičky stylem start-sprint-otočka-brzda-sprint.
Tak hodně štěstí!

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. črc. 2008 20:33 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
lenka apenzelka píše:
Vím jen něco málo. Podle popisu bych pejskovi dávala nějaké přípravky určené pro artritické klouby. Nám se osvědčil osarten od firmy just-nahrin. (můžete mít cokoliv jiného, co vám bude vyhovovat) Není tam žádný chemický přípravek na tlumení bolesti, přesto skvěle funguje jak na lidi, tak na psy. Naše třináctiletá bíglice díky osartenu již dva roky nemá problémy s bolestivostí kloubů, dříve dostávala právě rimadyl. Její pohyb nijak neomezuji, ona si sama určuje tempo na procházkách a doma po zahradě. Spolu s osartenem podávám i vitamín C, prodává se pod názvem CETEBE. Jiný se nedoporučuje. Nebo acerola či jiná přírodní céčka.Plavání je super. Náhlé vodění psa na procházkách na vodítku bude asi připadat pejskovi podivné, to bych nepraktikovala, pouze bych mu nedovolovala divoké honičky se psy. Myslím takové ty honičky stylem start-sprint-otočka-brzda-sprint.
Tak hodně štěstí!


Jo tak děkuji, zkusím teda ten osarten a céčko a uvidíme. Taky nechci zbytečně cpát nějakou chemii nevypadá zatím ,že by měl nějaké bolesti. Procházky zkrátíme ,ale nezapnu ho na vodítko ,chodíme hlavně do lesa a on je celkem v klidu,akorát nebudeme házet klacky to je pak jako torpédo .
A nevíš něco o tom GAG jak tam píše? Našla jsem to na netu a stojí to asi 3000 Kč , pokud by to mělo pomáhat tak mu to ráda koupím ,ale ptám se protože levné to zrovna není,tak jestli s tím někdo nemá zkušenosti. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. črc. 2008 21:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Jestli se nepletu tak GAG je glukosaminglykan je obsažen například v přípravku Chassoton 4% který obsahuje především extrakt z měkkýšů a pomáhá regenerovat poškozenou a traumatizovanou chrupavku, současně snižuje bolestivost a otok postiženého kloubu. GAG je součást nejrůznějších kloubních výživ v různých cenových relacích. Chassoton stojí kolem 500,-

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. črc. 2008 22:18 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
Alča píše:
Jestli se nepletu tak GAG je glukosaminglykan je obsažen například v přípravku Chassoton 4% který obsahuje především extrakt z měkkýšů a pomáhá regenerovat poškozenou a traumatizovanou chrupavku, současně snižuje bolestivost a otok postiženého kloubu. GAG je součást nejrůznějších kloubních výživ v různých cenových relacích. Chassoton stojí kolem 500,-


No tak to by byla lepší cena ,kouknu se na to ,já jsem našla jen PETVITAL GAG powder,taky jsou tam hlavně měkkýši ,bude to asi podobné . Děkuji za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. črc. 2008 00:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
V osartenu jsou také škebličky. :-)

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. srp. 2008 22:25 
Mám molose a ti mají problémy-stejně jaké každý pes nad 25 kg,proto prevetivně podávám alavis a taky kvalitní granule. Zatím je mému psovi 5 měsíců a alavis podávám už od dvou měsíců. Tak snad se to vyplatí a nebude mít žádné problémy. Jeho rodiče měli DKK0\0,ale slyšela jsem že to záleží i na jiných aspektech. A vet mě upozornil že pokud krmím kvalitníma granulema,nesmím podávat tvaroh,kalcium a jiné mléčné výrobky,prý přebytek taky škodí,ještě jsem si to ověřovala na netu a je to tam taky napsané. Tak bacha-všeho smírou :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. srp. 2008 08:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Chtěla jsem se zeptat zda stačí podávat jen tvaroh,mléčné výrobky,sulc ,v krmivu drcené kosti bez toho aniž by se podával jakýkoliv jiný lék při podezření na dysplázku ?Nebo zda je lepší podávat jen alavis a roboran do krmiva ???

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. srp. 2008 08:18 
Tady je DKK podrobně vysvětleno http://www.arvet.cz/clanky/kdyz-onemocn ... kloubu.pdf


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. srp. 2008 08:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
kopkonwin píše:
Chtěla jsem se zeptat zda stačí podávat jen tvaroh,mléčné výrobky,sulc ,v krmivu drcené kosti bez toho aniž by se podával jakýkoliv jiný lék při podezření na dysplázku ?Nebo zda je lepší podávat jen alavis a roboran do krmiva ???

mame displazku 2/3 a nikdy som do nej nic chemicke nervala. roboran davam raz tyzdenne do masa, z mliecnych vyrobkov mi hnackuje takze nedavame a peasacie nozicky idu raz tyzdenne. zatial bez problemov. inak na displazku vplyva vyraznou mierou aj skrmovanie obilnin, takze v tomto pripade sa granuliam radsej vyhnut :-)

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. srp. 2008 08:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Ok díky . Jinak já přidávám ovesné vločky ,ale vařené v mlíku do vařeného masa a dávám sulc. Když jsem měla Amiho tak už vím proč měl C1/2 podle toho co jsem četla tak měl nepřiměřené dávky ,rychle vyrostl a byl tlustý,tenhle zase neměl ve štěněcim věku výživu žádnou z toho co jsem sklyšela,tak to doháníme ,ale už na vycházkách neposedává jako ze začátku a míň kulhá :-).Během pár dnů se to nějak zlepšilo .Asi i nasvalením .

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. srp. 2008 11:27 
Offline

Registrován: čtv 14. srp. 2008 14:38
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha 9
ahoj vsem,
potrebovala bych poradit mame fenku zlateko retrivra (10 let), kdyz jsme ji koupili od chovatelky rikala, at s ni jdeme na vysetren dysplazie v 10 mesicich.tak jsme sli.udelali ji rentgen a napsali nam ze ma 4/4! a ze nam ve trech letech prestane chodit.
ted ma 10 let lita uplne normalne, hur se ji sice vstava,ale to uz preci muze byt vekem a ne displazii.
muj dotaz tedy je, jestli nahodou v 10 mesicich nebylo na snimek jeste brzy a jestli se mohli splest?
krmime ji dobryma granulema (K9, doporuceno chovatelkou) a ted jsme ji dokoupili i tabletky na klouby pro psy (ne analgetika ale MSM, glukosamin a chondroitin) jelikoz to ma vlastne stejne slozeni jako tablety lidske, muzeme ji davat ty lidske?
diky za rady Eva


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 368 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 72 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!