Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:42
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 368 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 09:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
No ono přesně není dokázáno, zda je to vada dědičná. spíše se to svaluje na vývojovou vadu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 09:35 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Možná to bude půl napůl, ale i vývojová vada v tomhle smyslu bude mít podle mě nějaký genetický předpoklady. Každopádně třeba u nás právě proto,že Ferda se vyvíjel normálně než mu to nějakej dobytek udělal,tak má dobrej základ a alespoň zatím minimální problémy. Oproti tomu Rozárka už začala kulhat v půl roce,kdy to na ní už začalo být i vidět. Podle toho se taky musí upravit třeba pohyb,prostě není to ani tak o tom čísle,jako o individuálním případě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 09:40 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Dárek píše:
Dorotka píše:
Dárek píše:
jo a ještě jsem slišela že jsou dobrý syrový nožičky prasečí,co vy na to?
no já chci Dastyho mít tady dlouho a abysme obadva byli spokojený


Raději dobře uvařené...

a jak často? 2 x týdně? dík


Klidně, tím nic nezkazíš. Nezapomeň vyndat velké kosti, aby neměl zácpu.
Ty vepřové kůže jsou pohodlnější, že nemusíš nic obírat, ten vzniklý rosol mu taky dej. Z bylinek je dobrý zázvor, ale to nevím, jestli by žral. Je dost aromatický. Držím palce. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 09:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Hlavne odstrante kopytka uz jsem videl perforaci strev kopytkem.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 10:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. črc. 2006 19:14
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha 4
Mám čubinu s DKK 2/3, problémy nemá, ale hodně často běhá mimochodem. Někde jsem četla, že při mimochodu se pes nenasvaluje tak, jak by bylo potřeba. Nevíte někdo jak to je?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Dárek
dostala jsem od Mirka Francla (bowenky) následující návod na zpracování vepřových nožiček: do velkého hrnce 5 nožiček, může být i kůže, a vařit až se všechno rozpadá. Ponorným mixerem to rozmixovat i s kostmi, přecedit horké přes řídké síto (kvůli nerozmělněmým kostičkám), nechat vychladnout. Pak rozdělit na 7 dílů a každý den psovi jeden do jídla. Dávka je počítaná na ovčáka. Když s tím začínáš, přidávej postupně po lžicích a dávku zvyšuj, aby pes nedostal průjem.

K pohybu s DKK nám říkal MVDr. Musil tohle: udržovat psa co nejlehčího, nedělat skoky, překážky, časté sedni a lehni a zvedání, nechat ho pohybovat se podle jeho chuti a nenutit ho k pohybu. Za totálně nevhodné označil běh u kola po tvrdém podkladu, prudké změny směru a tempa pohybu. Co nejvíc plavat a pak dát pozor, aby pes neprochladl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 14:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pavliii píše:
Mám čubinu s DKK 2/3, problémy nemá, ale hodně často běhá mimochodem. Někde jsem četla, že při mimochodu se pes nenasvaluje tak, jak by bylo potřeba. Nevíte někdo jak to je?
Mimochod je způsob pohybu na delší tratě. Vlci se tak pohybují běžně a mnoho plemen psů rovněž. Nemyslím si, že by nebyli osvalení, jen zvládnou více s menší únavou, řádově u vlků ve stovkách km v hodně krátkém čase, odpočívají tak v případě dlouhých přesunů nebo lovu na velkém teritoriu.
Každá forma pohybu má něco do sebe a opodstatněný důvod.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 15:41 
Naštěstí u našeho LR rentgeny dopadly dobře.
Nicméně dávám do placu k tématu: v posledním čísle Světa psů jistý Wolfgang Ransleben doporučuje jako doplňky stravy při DKK homeopatika. Jedná se o přípravky Kalcium carbonicum D6, k. phosphoricum D6, Rhus toxicodendron D30 a cytoplazmatickou léčbu Ney Arthors... Já sama nemám s homeopatickou léčbou ani u lidí, natož pak u psů žádnou zkušenost. Je tady někdo, kdo má? Zajímalo by mě, nakolik je účinná...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 20:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
s lekama na bolest opatrne ta bolest je ochrana toho kloubu pokud ji utlumis pes jde az za unosnou mez a stav se zhorsuje.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 20:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 14:46
Příspěvky: 278
Bydliště: PRAHA - ČR
Tchor píše:
s lekama na bolest opatrne ta bolest je ochrana toho kloubu pokud ji utlumis pes jde az za unosnou mez a stav se zhorsuje.

jo a ha,já myslela že pak dostane třebas prášek když ho bude bolet ta noha a bude řvát bolestí když nebude moc do schodů a jak se to tedy dá jinak než práškama dělat aby neřval,tím pohybem?

_________________
Ferda,Dáreček,Sindy,Dasty a Eliška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 20:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dárek píše:
Tchor píše:
s lekama na bolest opatrne ta bolest je ochrana toho kloubu pokud ji utlumis pes jde az za unosnou mez a stav se zhorsuje.

jo a ha,já myslela že pak dostane třebas prášek když ho bude bolet ta noha a bude řvát bolestí když nebude moc do schodů a jak se to tedy dá jinak než práškama dělat aby neřval,tím pohybem?

tady de vo to, že když do něj budeš cpát léky tišící bolest tak se bude přepínat

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 20:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
pri akutnich vekejch potizich tu bolest tlumit ma cenu, ale musis zajistit aby byl v klidu. Podle mejch zksenosti se ale pes tak snadno do takovejch potizi nedostane pokud mu predtim netlumis ty drobny bolesti ktery prave zabranujou tomu aby se pes pretezoval.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 20:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 14:46
Příspěvky: 278
Bydliště: PRAHA - ČR
Evi - ani když mu to zakážu,jako dostane prášek,já vím že ta bolest poleví,ale bude to pro nás normální den,prostě bude třebas na vodítku,to asi nejde co?
a jak se to tedy pak řeší,když má ty bolesti?

_________________
Ferda,Dáreček,Sindy,Dasty a Eliška


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 20:44 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
No tohle už tady i jinde bylo často diskutováno.Mě ale zajímá jak tedy konkrétně postupovat třeba u staršího psa,který díky např.DKK a artroze má vlastně potíže už trvale.Moc času mu třeba už nezbývá,takže co...nedat nic a nechat ho trpět do konce života nebo ho něčím utlumit a udělat mu zbytek života snesitelnej?Člověk občas na různých forech čte případy,kdy psi byli na lécích na bolest několik let a celkem spokojeně žili.Samosebou jim to předepsal vet..Já nevím,ale osobně spíš bych se spíš klonila k tomu aby ten čas co tu bude měl přijatelnej.Nemyslím ted Dárkova psa.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 20:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
davidkova renata píše:
No tohle už tady i jinde bylo často diskutováno.Mě ale zajímá jak tedy konkrétně postupovat třeba u staršího psa,který díky např.DKK a artroze má vlastně potíže už trvale.Moc času mu třeba už nezbývá,takže co...nedat nic a nechat ho trpět do konce života nebo ho něčím utlumit a udělat mu zbytek života snesitelnej?Člověk občas na různých forech čte případy,kdy psi byli na lécích na bolest několik let a celkem spokojeně žili.Samosebou jim to předepsal vet..Já nevím,ale osobně spíš bych se spíš klonila k tomu aby ten čas co tu bude měl přijatelnej.Nemyslím ted Dárkova psa.

no ten případ co popisuješ je jasnej- dávat léky, jinak když mam třeba ročního psa a kulhá jen po zátěži tak nedávám protože bych mu to dávala do konce života a dávky by se samozřejmě museli zvyšovat a navíc si na malou trvalou bolest zvykne stejně jako člověk, ale když nebude zvyklej znát svý meze díky lékum a pak je nedostane...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2007 20:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
davidkova renata

To je pripad od pripadu, ale ta bolest je opravdu obranej mechanizmus zabranujici sebepozkozovani takze pokud neni bolest nesnesitelna neni dobre ji v tehle pripadech tlumit. (chronicky bolesti jsou trochu jinej pripad ,ale i ty maji do urcite miry svuj vyznam) ono se pri nebezpeci ze clovek pujde dal nez by mel netlumi bolest ani u lidi, ale tam se da limitovana orteza a bolesti se utlumi ten rozsah pohybu se omezi ne bolesti, ale ortezou. u psa tohle ale bohuzel nejde.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 08:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dárek, nejseš důsledná ani sama k sobě, natož svému psu. Kdybys dělala, co se ti říká, nemusela bys řešit bolesti svého psa. Že je rozlítlo a ty ho necháš dělat blbiny, pak trpí a ty do něho chceš nacpat pilule, aby mohl dělat pořád víc a víc blbiny do totálního odpisu. No nic moc. On potřebuje permanentní pohyb, ale chozením, ne lítáním do padnutí na hubu, abys ho pak musela křísit pilulema a on mohl pak vůbec chodit. Nevím, jaký je tvůj denní rozvrh, ale pokud řešíš tohle, asi nebude optimální, aby Dastymu vyhovoval. Vím, že chceš držet krok s ostatními, ale ostatní nemají psa s rozpadlýma kyčlema. Je na tom hodně šeredně na to, abys začala konečně používat hlavu a něco začala dělat a ne jen kecat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. srp. 2007 08:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
Dárek

ani já nedávám Endymu nic na bolesti,
je po druhé operaci, a má jenom odlehčené granule, a půl odměrky CANIVITON FORTE-NAPOŘÁD-...toť vše...
nesmí chodit delší trasy, hlavně po asfaltu, nesmí skákat, nedělám s ním povely-jako lehni, sedni, protože mu to jde špatně, a je na něm vidět, jaké potíže mu to dělá..
prostě a jednoduše-pokud je tvůj pes rozlítlo a má potíže s nohama, bohužel pro něho ho musíš hlídat na každém kroku..pevné nervy..

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2007 11:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Ahoj lidi potřebuju radu jedno štěno hovíka asi 45 měsíční je po operaci kyčlí s diagnouzou mělkých jamek atd atd předpkladem těžké DK v dospělosti někde jsme slyšela o rehabilitacích ve vodě aby pes osvalil a regeneroval dobře a klouby se přitom nemuseli moc námahat tuším že se to dělá v praze a brně ale nejsme si jistá nevíte o tom ěnkdo něco víc?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2007 13:23 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
[quote
Na RTG se vyprdni. Tvůj pes tu DKK prostě má, co jsem viděla v sobotu. Nejsem doktor,ale fakt to je vidět. Mám pocit, že má i trochu problém s "kolením" kloubem levé nohy.
atd...

Prosím Tě popiš jak se DKK poznat bez RTG. Pes někdy při skákání ,třeba i do auta , nadlechčuje zadní nohu, Doktor řekl že to nic není. Díky za odpověď Hana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2007 13:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jak se to dá poznat i bez RTG- divnej pohyb odlehčování končetin při sezení například odlehčení jedné nohy atd atd ale takhle se poznaj až ty těžký případy

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2007 13:53 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
ANKE - my teď dáváme dysplazkářům homeopatika. Ten článek jsem četla,ale je podle mě zkreslující, homeopatie by měla být šitá na míru každýho psa,podle konstituce,povahy...takže byť máme dva psy DKK4/4 každý má úplně jiná homeopatika.
Co se týká léků na bolest - s nimi opravdu opatrně,snažíme se jim maximálně vyhnout,máme doma pár Rimadylů pro případ krize,ale ještě jsme je nepoužili. Sama mám revmatoidní artritidu a moc dobře vím,jak rychle si tělo vytvoří na analgetika rezistenci,takže pak nic nepomáhá. A z druhý strany i tělo si na určitou hladinu chronické bolesti zvykne a pak jí už jakoby nevnímá nebo méně. Chce to jednat s citem,zase z vlastní zkušenosti vím,že pokud je opravdu nějaký akutní problém,normální analgetika stejně moc nezaberou.
Co se týká pohybu,tak ještě dodám (možná to tu i padlo) - důsledně se vyhýbat prudkým hrám ve smečce,kdy psi v chumlu skáčou,lítaj,prudce zatáčej,jeden druhýho sráží k zemi....to je podle mých zkušeností na dysplázku jedna z nejhorších věcí. Takže samozřejmě nechat si psy hrát,ale kontrolovaně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2007 13:53 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
ajka píše:
Ahoj lidi potřebuju radu jedno štěno hovíka asi 45 měsíční je po operaci kyčlí s diagnouzou mělkých jamek atd atd předpkladem těžké DK v dospělosti někde jsme slyšela o rehabilitacích ve vodě aby pes osvalil a regeneroval dobře a klouby se přitom nemuseli moc námahat tuším že se to dělá v praze a brně ale nejsme si jistá nevíte o tom ěnkdo něco víc?

Pokud vím,měla to v plánu klinika Animalclinic na Bílé hoře v Praze 6.Ten bazén tam je,jen nevím,esi je už v provozu.Ale jsou pěkně mastný :oops: .

http://veterinarni-ordinace-praha.cz/

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2007 13:59 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Ajko takový ten chodící pás pod vodou mají ještě někde u Prahy,je to paní,která ho pořizovala svému pejskovi. Jen si myslím pamatuju,že 15 minut stálo 400Kč,na což teda asi většina lidí nemá:-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. lis. 2007 20:51 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
můj pes má těž DKK, zatím pouze na levé noze, začal na 6ti měsících kulhat, mět tam zánět, tak jsme podstoupili trojitou osteotomii pánve, je to skoro 2 roky, co je po operaci a vše je v naprostém pořádku. dávala jsem alavis a teď Artidual, pohyb máme omezený, akorát nám asi chybí ten půl rok rekonvalescence, kdy si měl užít ,,dětství,, a blbnout s ostatníma psema.
osvalovat se velmi pomalu a snažím se ho udržet na nízké váze, nyní 40kg. podviživený není, jen je nízký na NF plemeno. má KV asi 62cm. ale běhá lehce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18. lis. 2007 00:52 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
ajka píše:
jak se to dá poznat i bez RTG- divnej pohyb odlehčování končetin při sezení například odlehčení jedné nohy atd atd ale takhle se poznaj až ty těžký případy


Tak nám končně dorazily výsledky rtg.DKK . Přestože vet.co nám to dělal řekl ,že to vypadá dobře, tak od doktora Jahody máme ofic.posudek 2/3. Tak mám obavy ,aby neměl časem nějaké bolesti.
Dávali byjste nějaké výž. doplňky. Občas mu vařím kůže ,jinak krmím vařené nebo syrové maso a granule light acana.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18. lis. 2007 19:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Odlehčování nohy opravdu často značí luxaci patelly-problémy s kolenem.
DKK 2/3 nemá vypovídací hodnotu. Sežeň si od veta Jahody co nejpodrobnější popis proč zadal 2/3. Až ti řekně podrobnosti-jestli tam je artroza, jestli má kloubní hlavice rovné plochy místo kulaté nebo jestli zadal ohodnocení pouze proto, že nenaměřil ten správný úhel, pak lze řešit další. Zeptej se, co by dělal Jahoda, kdyby to byl jeho pes. Kloub, který má narušenou chrupavku se opečovává jinak než kloub, který nezapadá dobře do kloubní jamky a ten jinak než kloub, který jen nemá naměřený ten správný úhel. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2007 15:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
rmikar mám hafana s přesně stejným výsledkem 4 a pul roku má stále na výstavách nejlepší pohyb ze všech psů záleží tedy zda pes má enbo nemá zjevné rpoblémy- na koiuby dávme sulc z prasečích paciček a prasečí pacičky čas od času koupíme nějakej chondropreparát a jinak to enřešíme

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dysplazie kyčelního kloubu
PříspěvekNapsal: čtv 22. lis. 2007 02:34 
LenkaS píše:
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s dysplazií kyčelního kloubu (DKK).Kámoška má jorkšíra a už v 7-mi měsících mu zjistili DKK a že je to v postouplém stádiu a co nejdřív by měl jít na operaci nebo že se to bude časem zhoršovat.Tak tu operaci podstoupil a už je 5 měsíců po operaci.Všechno je OK,ale pořád sem tam zvedá nohu,to je možná ještě normální ale nevím.Ta noha vypadá trošku divně tu zdravou má pěknou ale tu operovanou má takovou jako by useklou a když si sedne tak ji nemá tak pěkně skrčenou jako tu zdravou ale má ji jako by naležato (jak kdyby neměl kloub žádný).Nevím jestli jste aspoň trošku pochopili co tady píšu možná je to trošku zmatený.Jen by mě zajímalo jestli je to normální a nebo něco není v pořádku.


Operovaná noha je kratší, protože se na ní provedla resekce (vytětí) hlavice stehenní kosti. Tudíž pesan teď skutečný kyčelní kloub opravdu nemá, vytváří se místo něj vazivový pakloub. Takto se dá řešit patologie kyčelního kloubu u menších psů (max.do 15kg, u těžších psů pakloub hmotnost neunese). Spíš mě zaráží diagnoza DKK u yorka, není to sice vyloučené, ale dost neobvyklé. Řekla bych, že se jednalo spíš o Legg-Calvé-Perthesův syndrom neboli aseptickou nekrozu hlavice stehenní kosti, která se mimo jiné vyskytuje právě u malých teriérů. Ale to jen tak mimochodem


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. lis. 2007 09:44 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Adino dnes se resekce obou kyčlí dělá i u daleko těžších psů, znám i fenku RTW s resekcí,která v pohodě běhá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2008 21:01 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
Tak i Já sem bohužel zavítal sem.Jako bych si s bafanem neprožil dost.Lépe řečeno on se mnou.Byli jsme dnes na rtg na DKK.Bohužel k naší smůle mi veterinář řekl že je to dost špatné.Co jsem viděl jako laik na rtg snímku tak máme DKK 4/4 měl souměrně posunuty klouby z jamky,ale nebyla na nich nějaká deformace.Teď musím počkat na zprávu.

Jelikož Ent je 16 měsíční bordeaux doga o váze cca 57kg tak bych se chtěl dozvědět co mě čeká a nemine (jestli to tak mohu formulovat).Od veterináře jsem se toho moc nedozvěděl, jen že by operace stála tak do 100 tis.To se mi zatemnilo.A pak to že ho mám šetřit a doufat.Nic víc.
Prozatím jsme na něm nějakou bolest nepozorovali a na procházku se vždy ohromě těší.Nemáme kotec, tak že se vesele prohání po zahradě, když nejsme doma.
Na klouby bereme canvition (nebo tak nějak :-)

Je mi jako kdyby mi urvaly kus srdce.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2008 21:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Entík píše:
Tak i Já sem bohužel zavítal sem.Jako bych si s bafanem neprožil dost.Lépe řečeno on se mnou.Byli jsme dnes na rtg na DKK.Bohužel k naší smůle mi veterinář řekl že je to dost špatné.Co jsem viděl jako laik na rtg snímku tak máme DKK 4/4 měl souměrně posunuty klouby z jamky,ale nebyla na nich nějaká deformace.Teď musím počkat na zprávu.

Jelikož Ent je 16 měsíční bordeaux doga o váze cca 57kg tak bych se chtěl dozvědět co mě čeká a nemine (jestli to tak mohu formulovat).Od veterináře jsem se toho moc nedozvěděl, jen že by operace stála tak do 100 tis.To se mi zatemnilo.A pak to že ho mám šetřit a doufat.Nic víc.
Prozatím jsme na něm nějakou bolest nepozorovali a na procházku se vždy ohromě těší.Nemáme kotec, tak že se vesele prohání po zahradě, když nejsme doma.
Na klouby bereme canvition (nebo tak nějak :-)

Je mi jako kdyby mi urvaly kus srdce.......


To setreni je dost sporny pokud kloub nedrzi svim tvarem musi drzet svalstvem okolo. pes musi byt velmi dobre osvalenej, to znamena makat, makat a jeste makat. setrit by se mel ve smyslu skoku, chuze v tezkem nestabilni terenu a pod.

To jak se to bude do budoucna projevovat hodne zalezi na tom jak dokazete ty klouby udrzet osvaleny.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2008 22:12 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
díky...podle veterináře mu to tak drží a zatím by problém mít neměl.Neřekl a tuším, že to ani nejde říct, jak dlouho bude bez problému.Co jsem zde četl, tak pro nás přichází varianta plavání,aby posílil.Jiná mě nenapadá.Agilitu jsem s ním necvičili, tak jen to bláznění na zahradě.Máte nějakou radu jak dál posilovat svalstvo kolem kloubu ? děkuji...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2008 22:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
plynuly tahani bez velkech razu, treba pomalejsi beh se psem v zaprahu na sedaku ale s amortizerem vyrovnavajicim houpavej pohyb tela cloveka.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2008 22:45 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
tak to jsem bohužel nepochopil....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2008 16:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Entík píše:
tak to jsem bohužel nepochopil....
psovi dáš postroj a připneš ho na vodítko s amortizérem (gumou která tlumí nárazy) a připneš si ho k spešl opasku - pes tě tahá za chůze - běhu, mrkni do googli na dogtreking tam uvidíš jak to vypadá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2008 16:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
napr.
Obrázek
Obrázek
:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2008 20:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nevím, jestli čtyřky dysplázky u šedesátikilového psa jsou dobré na jakýkoli tah vodítka, i když s amortizérem. Osobně bych toho psa nechal chodit podle jeho tempa.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2008 21:39 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
díky za vysvětlení....
jinak jsem dnes navštívil jednoho chovatele borďáků a říkal že dkk u borďáka je normál, spíš by se divil kdyby ji neměl.mám počkat až mi přijde domů zpráva a nebo si vyžádat rtg snímek a zajít s ním ještě někam jinam...veterinář který nás snímkoval, tak nemá oprávnění dělat posudky pro moloss a v tom taky může být chyba.že má nastavený jiný parametry.tak uvidím co dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2008 21:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
Entík píše:
díky...podle veterináře mu to tak drží a zatím by problém mít neměl.Neřekl a tuším, že to ani nejde říct, jak dlouho bude bez problému.Co jsem zde četl, tak pro nás přichází varianta plavání,aby posílil.Jiná mě nenapadá.Agilitu jsem s ním necvičili, tak jen to bláznění na zahradě.Máte nějakou radu jak dál posilovat svalstvo kolem kloubu ? děkuji...

ano, to plavanie je fajn.
ono, celkovo na nasvalenie sa odporucaju dlhe prechadzky miernym, ale clenistym prirodnym terenom, teda nie po asfalte, ale po polnych cestach. agility by some neodporucala, ani ine "narazove" aktivity, pri ktorych si moc zatazovane klby - skoky a pod.
:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2008 23:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
Desenský píše:
Nevím, jestli čtyřky dysplázky u šedesátikilového psa jsou dobré na jakýkoli tah vodítka, i když s amortizérem. Osobně bych toho psa nechal chodit podle jeho tempa.

ono, ani na tom treku ten pes nemusi tahat o dusu, je to v podstate normalna turistika a kto nepotrebuje nutne stat na bedne, tak nemusi ani seba ani psa hnat jak zdute kozy, da sa ist aj pohodkovo :-) ale je samozrejme treba sa na taketo dlhsie chodenie kondicne pripravit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2008 23:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
amaguk a se psem kterje má DKK víc jak 2/2 je to turistika dosti náročná a řekla ybch až nevhodná- vzhledem k délce

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2008 23:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
mnohi, ktori maju presne opacnu skusenost, by s tebou vyrazne nesuhlasili. :wink: ba dokonca by s tebou nesuhlasili aj mnohi ortopedi. pes s DKK potrebuje pohyb a prave tie dlhe prechadzky su popri plavani najlepsie na osvalenie. svaly potom drzia klby. samozrejme, nehovorim tu o nejakej vysokohorskej turistke v extremnych terenoch :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 23. úno. 2008 23:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
ajka píše:
amaguk a se psem kterje má DKK víc jak 2/2 je to turistika dosti náročná a řekla ybch až nevhodná- vzhledem k délce

v pripade, ze pes nie je kondicne pripraveny, tak to vzhladom k dlzke nie je vhodne pre nikoho :wink:
okrem toho, su rozne dlzky trekov a navyse, clovek nemusi ist hned na organizovane preteky, staci to chodenie v prirode - podla vole aj potreby :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2008 00:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
je mi jasne, ze si z toho pekne na nervy. aj ja by som bola. ale "starsi a skusenejsi" tvrdia, ze DKK nemusi byt az taky strasiak ako sa z neho robi. oni to aj ti veti niekedy dost prehanaju, v susedstve mame sucku NO, o ktorej vetoch povedal, ze ju maju dat kvoli vysokej DKK utratit :!: :evil: Samozrejme, ze to nespravili, neuposluchli ani tych, ktori im tvrdili, ze pes s DKK sa nesmie hybat a sucka je celkom v pohode, chodi, aj si svojim tempom pobeha, pohra sa s inymi psami :-). Pokial tam nie je nejaka strasna atroza, tak to nemusi byt take zle. no a artroza sa da oddialit prave tym nasvalenim, plus doplnkami stravy na regeneraciu chrupaviek - uz tu spominali rosol z veprovych noziciek, plus davaj nejake chondra, kludne aj ludske, artrostop, colafit a pod. Drzim palce! :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2008 00:15 
Offline

Registrován: pát 18. kvě. 2007 19:53
Příspěvky: 24
Bydliště: Úpice
díky..jak jsem psal když mi to řekl tak jsem byl ko..nožičky už mu dávám dávno.pohyb má na zahradě a o víkendech i procházky lesem..
doufám že to bude v poho a bude mě ještě dlouho bavit...jen sem si včera poprvé uvědomil, že o něj můžu přijít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2008 18:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
amaguk mám psa s DKK 2/3 a vím že na víc jak 30km nemá ikdyž je perektně osvalenej a nemá sebemenší problém. pak mám čubu co má 0/3 a vím že ta má tak an rpocházky do 15km ikdyž je dobře nasvalen a jinak v pohodě.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2008 18:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
ono je to dost indivdualne a kazdy rozmumny majitel si najlepsie pozna, co jeho pes este zvlada a co nie. poznam ludi, co im aj pes s DKK taha v zaprahu. vzdy je lepsia, ked sa ten pes hybe a zostava aktivny, ako keby mal len lezat na gauci, ako zial niektori veterinari stale radia :(. Ono, netreba s nim chodit nejake silene kilometre, hlavne ide o to, aby ludia nemali pocit, ze taky pes je uplne odpisany a neda sa s nim uz nic robit. ;-) A to som chcela zdoraznit v prvom rade.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2008 18:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jj, než se někdo vydá na stovku, je dobré mít nachozeno pár tréninkových 30-50 a přitom samozřejmě pozná jak na tom pes je.
Pokud začínám, tak se štěníkem velmi opatrně, totéž se psem který do té doby neměl moc pohybu atd. Zátěž postupně zvedám, ale v okamžiku kdy už mi pes říká že má dost JE POZDĚ, takže pokud je problém, tak zvedat opravdu s rozumem.
Když pejsan zvládá třicítky a tváří se že by si to dal klidně ještě zpátky, můžu zkusit padesát. Když to pes bez problémů ujde, můžu se dát na dogtrek. Barda si po mé první tréninkové padesátce našel v cíli kamaráda a vesele s ním blbnul, zatímco já se nebyla schopná zvednout z lavičky na kterou jsem se za cílem složila... od té doby chodím dogtreky :twisted:
Samozřejmě DT už je extrém, ale právě ty třicítky jsou pro běžné lidi tak akorát a pejsan jen neleží na gauči.

Amaguk - ne, prostě jde přede mnou, ale netáhne. A že tahání dělá opravdu hodně jsem zjistila když mi kamarádka připnula na chvíli svého alaskána - jsem vůbec nevěděla jak jsem ten kopec vyběhla, zatímco ona najednou zjistila že do kopce je to námaha... no nahoře jsem ho musela vrátit... porazila mne :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2008 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
amaguk no ono jde taky o to že ty psi to mužou zvládat ted- ty trekkingi klidně ty stovky ale jde o to jak budou vypadat v8-10 letech ale to paltí u nulových psů- samozřjmě myslím že obě víme o čemmluvíme

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 368 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!