Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 07:40
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: ned 31. črc. 2011 11:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Ahoj.Vcera jsem sla na Lysou a jorksirka mi tam spadla do hluboke diry -tak 1,7m.Lezela dol a kroutila se jak v kreci.Vytahla jsem ji a myslim si, ze byla v soku.Nevim,jak se to pozna, ale mela naprosto povolene telo, vytrestene oci, jazyk vyplazeny a fialovy.Strcila jsem ji malicek do tlamky,abych ji uvolnila cesty pro dychani a pritiskla ji na sebe a prohmatala, jestli nema nejakou zlomeninu.Cekala nas cesta dolu, mela jsem strach, ze mi tamzemre.Fenule se cestou dolu vzpamatovala, zornicky se vratily do normalnu, prestala slinit, jazyk mela zpatky v tlamce, telo pevnejsi.Ulozila jsem ji do tasky s dekou, lezela, koukala,ale takova vycerpana. Na veterinu jsem nakonec nesla, fenka zacla byt zvedava na jidlo,ale kdyz jsem ji polozila na sedacku,viditelne se ji klepaly nozky,jakoby byla slaba.Vecer asi o pulnoci uz byla cilejsi,bezela se i vycurat,chodila normalne,ale kdyz vyskocila na schod, bylo videt, ze ma problem s motorikou.Muze to byt priznak otresu mozku nebo neco takoveho?Ale nezvracela ani nic jineho,sleduju ji a vypadala lepe. Ale ted, temer 24h po tom, co spadla, vylezla z pelechu a sla v plazici se polozee,tak jsem k ni bezela a promasirovala ji telicko, pritiskla si ji k sobe, za chvilku uz zase behala normalne.Muze to byt nejaky skriply nerv?No kazdopadne jsem pod..lana strachy a chci,at je ok,jen vypadala cim dal lepsi,tak jsem myslela,ze se to zvladne.Ze potrebuje klid,odpocinout si.Muzu ji nejak pomoct? Nebo mam zatim sledovat? Nebo co?? Diky moc vsem :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: ned 31. črc. 2011 11:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Rozhodně bych šla co nejdřív na veterinu. Držím palce, ať to není nic vážného.

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: ned 31. črc. 2011 11:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Taky bych sla na veterinu - bala bych s enejakeho vnitrniho zraneni, u takhle maleho pejska.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: ned 31. črc. 2011 12:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Je veterinar schopen poznat vnitrni zraneni pohmatem a nebo ji musi uspat? Na netu pise, ze tam ma rentgen i ultrazvuk, ale nikdy jsem si toho nevsimla, protoze jsem nepotrebovala...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: ned 31. črc. 2011 12:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 28. črc. 2011 13:49
Příspěvky: 8
Bydliště: Ostrava
Přidávám se k ostatním, taky bych šla na veterinu. Tady v Ostravě - Hrabůvce je poliklinika, jsou tam i o víkendech, jsou moc hodní, jsou na netu. Přeju hodně štěstí a držíme pěsti a tlapičky! :roll: Ivana a Brigitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: ned 31. črc. 2011 12:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Dekuju moc. Ja pujdu tady pres cestu k Saviolovi, ale ma az od 17h. Mala zase sla a cela se zkroutila, zase pomohlo az primackuti a znehybneni. Boze, fakt doufam, ze to bude jen neco narazeneho nebo skripnuty nerv. Je mi hrozne a bojim se, co mi rekne, az ji prohlidne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: ned 31. črc. 2011 12:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Taky se přidávám k ostatním,hned bych vyrazila na veterinu.Radši zbytečně,než pak litovat.Přece jen je to malej pejsek a je křehčí než větší psy,kde se to třeba tak neřeší.Podle mne vet.pozná i pohmatem co kde je a není o.k a většinou na sono se psy uspávat nemusí.....

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: ned 31. črc. 2011 14:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
z mého pohledu byla nezodpovědnost nejít na veterinu hned skoro dva metry por takhle amláho pejska jsou opravdu hodně.
takže šup šup už včera bylo pozdě
držím palce at to není nic vážného

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: ned 31. črc. 2011 18:17 
Offline

Registrován: čtv 22. črc. 2010 08:38
Příspěvky: 32
Bydliště: Slepotice
ajka píše:
z mého pohledu byla nezodpovědnost nejít na veterinu hned skoro dva metry por takhle amláho pejska jsou opravdu hodně.
takže šup šup už včera bylo pozdě
držím palce at to není nic vážného


Tak, tak, mohli bychom povídat, viz. "pes po autonehodě". Jeli jsme okamžitě, aby se vyloučilo vnitřní krvácení a vet dal čubině injekci na zklidnění, aby se snadněji vzpamatovala ze šoku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: ned 31. črc. 2011 21:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Tak vetka psici prohmatala, prohlidla ji svetlem oci, rikala, ze reaguje hezky a normalne. Kdyz psice chodila, chtela jsem ji ukazat, ze ma problem s motorikou. Rekla mi, ze to je neurologickeho puvodu, ze muze mit z toho padu otres mozku nebo i nejaky krevni vyronek. Po tele nic nenasla. Pichla ji Bcko - pry pro podporu rychlejsi regenerace nervove soustavy a dala mi tabletky od bolesti a narazenin a otoku, ted nevim nazev. Ma prikazany klid na luzku, jen curat muze, mam ji sledovat, kdyby se cokoli horsilo, okamzite dorazit, jinak ve stredu na kontrolu a dalsi injekci. Volala mi ale kamoska, co ma cvicak a zkusenosti s urazy a rekla, ze mi ta vetka mela vzit psici i krev na rozbor, jestli treba nemela nejaky zachvat/mrtvici atd. Ja nejsem odbornik, nevim, co si myslet. Vetka me zklidnila, ze psinka bude zit a vypada dobre, ale nechci to podcenit, tak nevim. Ve stredu tam bude jiny doktor, tak se zeptam, jestli neni lepsi vzit i tu krev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: pon 01. srp. 2011 06:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Takového pidipsa bych se bála prohmatávat, toho když šoupnu na stůl pod rtg, stačí na celého psa jeden snímek zprava, druhý zleva a hned zjistím co a jak. Pak sono bříška a teprve pak bych si troufla tvrdit že je relativně ok... :(

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: pon 01. srp. 2011 07:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
No ja prave nevim... jako pravda, pejsek vypada chvili od chvile lepe, kdyby mela nejake vazne vnitrni zraneni, tak by podle me neprezila uz jen cestu do Ostravy, protoze z vrcholu hory dolu nam to trvalo asi hodinu a pul, mozna dyl a pak cesta. Taky jsem cekala to sono, at vidi trochu dovnitr, jestli se ji tam neco nepohmozdilo, nebo neco netece... co ja vim. Rekla, ze ma problem s rovnovahou a ze po tom otresu to chce cas. Mala hezky ji i pije, chodi rekla bych lepe. Co se mi dost nelibi, ze se vcera 2x zkroutilajakoby v kreci. To jsem vetce ale taky rikala, jestli nemuze mit neco skripnute, nerv nebo co nebo co ja vim, jestli to nemuze byt nejaka epilepsie, co se projevila tim sokem. Kazdopadne pokud se mi to nebude zdat, tak reknu, at ji celou proklepnou, ze chci mit jistotu. Ja zatim na veterine byla akorat na ockovani a s pokousanym kreckem... s pejsanama zadny problem tuk tuk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: pon 01. srp. 2011 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
krev už by byla stejnak zybtečná kdyb tam byl nějakej záchvat stejně nic nezjistí, pokud se ti nebdue zdát že je to o hodně lepší zítra tak bych zašla znovu s tím at jí pořádně proklepnou rtgn sono ard

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: pon 01. srp. 2011 21:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Asi blba otazka... co je ard? Nebo ses jen preklepla a bylo to atd.? :) Fenulka mi dela radost, je zvedava, dobre ji i pije, chodi po byte, koencne vidim jiskru. S rovnovahou taky lepsi. Kurnik, uz nikdy, nikdy! vice psa mensiho nez je Dexter (coz je druhej pes, stene, velky asi jako bigl).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: pon 01. srp. 2011 23:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
kajda.m píše:
Kurnik, uz nikdy, nikdy! vice psa mensiho nez je Dexter (coz je druhej pes, stene, velky asi jako bigl).

No hele väčší pes tiež nemusí byť terno.Práve že je malý pes lahší tak sa pri dopade nemusí tak dolámať ako pes velký/ťažší :wink: A je to dané práve tou váhou,čím ťažší pes tým väčšia pravdepodobnosť že si niečo zlomí.Záleží samozrejme na povrchu kam pes dopadne,v akom úhle atd.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: úte 02. srp. 2011 07:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
n včera jirkovi skočil Arco- kamaradův pes z asi 10m na asfalt vypadá to že to odnesl jen odřenou bradou a lehším otřesem nicmene veterina ho neminula .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: úte 02. srp. 2011 09:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Indianka: Ja vim, ze mas pravdu, ale vem si, ze takovy kostitras jako je moje veverka muze byt treba zabit omylem behem obycejnych situaci dnes a denne. Staci, kdyz ti spadnou sirky, korek od vina atd. Ale to uz je samozrejme nadsazka 8) . Takovy cerny humor je ale to, ze nez jsem na tu Lysou sla, tak jsem psala kamaradce smsku: "Nechces s nama na Lysou? Odpoledne mam akci, tak chci rano umrtvit psy, at jsou hodni." No, jsem nevedela, jak blizko pravde se dostanu. Brrr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pád z výšky
PříspěvekNapsal: úte 02. srp. 2011 09:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Ajka: No, ja uz odtedka zabezpecuju a myslim pet kroku dopredu, protoze asi mesic a neco zpatky mi zas ted uz rocni stenouch vyskocil z okynka chatky na zahradce (cca 4m) na beton. Kamaradka po padu jorksirky se snazila zlehcit situaci a rika mi, ze bych se nad sebou mela zamyslet, proc vsechna moje zvirata zkous spachat sebevrazdu. No, neni to moc vtipne, nicmene jsem rada, ze to je tak, jak je. Mohlo to dopadnout mnohem hur. A to Bcko na nevovou soustavu, co pichli male, tak to si jdu dat taky v tabletce... radsi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!