Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:36
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dysplazie loketniho kloubu - jak unavit stene?
PříspěvekNapsal: úte 28. kvě. 2013 22:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No vidiš, mně ani Bonymu plavání moc dobře nedělá na klouby. Ale obecně to platí, to ano. Jen to chce vychytat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dysplazie loketniho kloubu - jak unavit stene?
PříspěvekNapsal: stř 29. kvě. 2013 05:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
jeste muzes zkusit konzultaci ve vetcentru na Stodulkach, je tam aquaterapie, tzn. behani na pase v teple vode. K nasvaleni idealni a k unaveni taky, jedna lekce trva cca 30 minut a ten pes si fakt makne.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dysplazie loketniho kloubu - jak unavit stene?
PříspěvekNapsal: stř 29. kvě. 2013 06:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Plavání na DLK? Nemyslím si, že je to úplně dobrý nápad. Přeci jen si vezmi, v jakém úhlu má při plavání pes přední končetiny. V tomto úhlu se Sorbonovi loket zasekával. U DKK, problémů zad atd. to pochopím, ale tady bych volil raději přirozený, řízený pohyb, Boweny. Také bych měl po ruce Tachyonizovaný Ultrafreeze, kdyby se loket "přehřál" a Tach. Panther Juice, aby snesl větší zatížení "za studena".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dysplazie loketniho kloubu - jak unavit stene?
PříspěvekNapsal: stř 29. kvě. 2013 09:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Naprostej souhlas s Evou. Mám 6-letou čubu s těžkou (operovanou) DLK a problémy ustaly přesně ve chvíli, kdy jsem se na jakýkoliv klidový režimy VYKAŠLALA. Samozřejmě nevezmu psa na celodenní výlet, pokud má zrovna v kloubu akutní zánět - tomu ale úspěšně předcházíme podáváním MSM (nebo aspoň já tomu věřím :laughing7: ). Ať kulhá nekulhá, dodržujem stále stejnou aktivitu tedy cca 2 hod. venku a nezakazuju jí nic.
Plavání může potíže i zhoršovat, zvlášť když je voda ještě studená - je potřeba zjistit, jak pes reaguje.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dysplazie loketního kloubu - DLK
PříspěvekNapsal: stř 29. kvě. 2013 20:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. kvě. 2013 20:55
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Zdravim,
Tessi ma za sebou zatim 1. RTG (16/5) s tim, ze za mesic ma dalsi a pak znovu po ukonceni rustu, tj. 12.-15. mesic - a to i (cituji) lze zvazit korektivni osteotomii. Uz fakt, ze by po mesici mela mit dalsi sedaci a pak zas, me nenechava klidnou. Do te doby ma predepsany klidovy rezim. V lekarske zprave se pise, ze by mela ten mesic do RTG byt po tuto dobu drzena ve vetsi prepravce / ohradce, venceni jen na dobu pro vykonani potreby. Nicmene, nechavam ji volne v byte, na mesicni pobyt v prepravce nemam srdce. Venku na flexi voditku bez prehnaneho litani. Urcite nechci, aby se problem zhorsoval, nez se bude resit problem (pravdepodobne) operativne. Z tohoto duvodu hledam hratky pro pohybove omezene pejsky :wink:

Nechtela jsem problem podcenit, tak jsem rovnou jela na prazskou kliniku Jaggy. Ale nemam z toho dobry pocit :( Jeji presna diagnoza je "vývojová subluxace radia" = nestejnomerny rust kosti loketni a vreteni.

Kdyz se zacaly objevovat prvni kulhani (cca pred 2 mesici), jsem ji nasadila intenzivni kloubni vyzivu Giom. Coz je v teto chvili jedina "lecba". Cetla jsem clanek o DKL MVDr. Jahody, ktery me utvrzuje v tom, ze by se dalo delat vic. Take na strankach Vetcentra Stodulky se v clanku pise "V době do konečného uzavření růstových chrupavek vřetenní kosti (asi 8 měs.) se provádí tzv. ostektomie ulny (vytnutí části kosti a tím uvolnění tahu), později korektury pokřivené kosti pomocí osteotomie (prodloužení postižené kosti)."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!