Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:47
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rehabilitace
PříspěvekNapsal: čtv 13. lis. 2008 13:20 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
Zdravim, mám čubinu po operaci OCD na rameni a tak se chci zeptat jestli někdo nevíte o nějakém rehabilitačním centru pro psi v jižních Čechách.. Na netu jsem našla jen to pražské a se školou to bohužel neskloubim časově tak aby to mělo nějaký význam. předem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. lis. 2008 13:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
prosimtě verčo o co konkrétně jde ? teda jako s čím byla operovaná

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. lis. 2008 13:46 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
osteochondrosis disecans nebo tak nějak se to píše...je to teď celkem časté. Na internetu o tom najdeš info, ale ve skratce : v podstatě měla ne kloubním pouzdře výrůstek kterej dráždil chrupavku kloubní hlavice a hrozilo nebezpečí že se utrhne a udělá tam ještě větší problém než tam byl...tak se to odškráblo vypláchl se kloub a ještě tam dostala nějaký preparáty na podporu růstu chrupavky.A teď má 6 týdnů klid, ale udrž borderu v klidu...no a tak jsem myslela, že bych s ní chodila alespoň 2x týdně plavat, ale asi budeme mít smůlu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. lis. 2008 14:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jo to sme měli něco podobnýho s ajkou, mylsím že ten lid je míněnej - apson u nás byl hlavně v tom aby neskákala, nelítala prudce nebrzila a tak, takže bych asi zavedla častější krátaši procházky na vodítku po měkým materiálu. případně nějakej řízenej volnej pohyb

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. lis. 2008 14:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
aspoň takhle sme to dělali s Ajkou- tenkrát 9 měsícu starý štěně. taky záleží jestli to dělali artroskopicky nebo krvavou cestou, ale Aka byla relativně normálního provozu schopná cca po měsíci a neuškodilo jí to .-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. lis. 2008 15:59 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
No Pixi je taky 9 měsíců stará...já vim, že klid je v tom smyslu že nemá skákat atd...jen si myslim, že pokud by byla ta možnost nechat ji někde zaplavat tak by to bylo super škoda že už bude zima, ale co se dá dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13. lis. 2008 17:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
verčo no co sem tak zjištovala jendou ro hafana po operaci kyčlí- bud by tě to vyšlo pekelně draho enbo by tě tam ani nepustili- protože rpo tohle to není indikovaný atd atd takže ymslím že to zvládnete i bez toho plavání .-) leda bys jí doma napustila vanu .-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rehabilitace
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2014 12:16 
Nedávno jsme začaly chodit s Rose na aquaterapii o jejímž blahodárném účinku na klouby naprosto nepochybuji, ale vzhledem k tomu, že venku je kosa, trochu řeším věci kolem.. Jedná se o krátkosrsté plemeno psa, kterého jsem nikdy nechtěla zchoulostivět, takže prochajdy ťapala vesměs vždy bez jakýchkoli oblečků o kterých si řekněme nemyslím nic dobrého, nicméně se to povedlo jinou cestou - chrápe se mnou v posteli a občas si vleze i pod deku. Po terapii ji fyzioterapeutka vždy jenom osuší ručníkem. Máme chodit 2x týdně a vždycky bohužel nemám k dispozici auto. Domů jedeme hodinu tramvají, na místě určeném pro člobrdu se psem a tam táhne na každé zastávce když se otevřou dveře že jo. Ta čuba je vlhká a průvan už i sám o sobě na psa s problémem s klouby není úplně košér. Mám ji tam vzít fénem a pak do něčeho navlíknout nebo jak to mám vyřešit? Můj selský rozum k tomu řekl akorát že je to špatně a víc už nic ](*,)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rehabilitace
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2014 13:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
rosalina určitě osušit a volila bych v opravdu chladnu nějakje přehoz apson tam kde se nebude hejbat- takže za mě psa s problmem klidně oblect nebát se toho

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rehabilitace
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2014 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Rosalina píše:
...takže prochajdy ťapala vesměs vždy bez jakýchkoli oblečků o kterých si řekněme nemyslím nic dobrého...

Otázka je co si o tom myslí ten pes. Ono rozdíl +20 v bytě a -10 venku je slušná pecka a pokud se pes nezahřeje lítáním a promrzne, zaděláváš si na průšvih. Vysloveně miluju argumenty o zchoulostivění, otužování apod. od lidí zabalených v zimním oblečení až po uši, kterým se u nohy klepe zmrzlý krátkosrstý chudák. Rozhodně netvrdím že je to tvůj případ, ale už jsem pár takových viděla. Mám vždycky velkou chuť je svlíknout a ať si to zkusí. Takže obecně pokud pes nemá problém neoblékat, pokud se klepe, rozběhat nebo obléknout. U mokrého psa v zimě bych neváhala a spíš počítej s tím že může mrznout i v tom oblečku.

PS: psy zbytečně neoblékám a sebe otužuju, ale u obojího je dobré použít rozum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rehabilitace
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2014 15:37 
Ajko prosimtě a co myslíš s tím fénem? Vyštrachala bych někde obleček, ale ten je tak do -50 kožíšek nesmysly :lol: no a hlavně by zakrýval to co ani neráchá.. Vodu má cca po hrudník, takže až ji naučíme tam nedělat kraviny, bude mít mokré pouze nohy. Nevím, jestli k tomu nepoužití fénu má fyzioterapeutka nějaký pádný důvod nebo se jí třeba jen nechce, nestíhá apod. Proto jsem se na to nezeptala přímo jí. Když bych si tam přinesla vlastní vytuněný fén a udělala si to sama tak mě odtamtud počítám s čubou na "mráz" nevykopnou.. No, asi to tak zkusím :idea1: sorry že tady spamuju :mrgreen:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rehabilitace
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2014 17:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
vyfenovat no nevím spíš bych pořídila nějakej outdoorovej ručník a pořádně jí vysušila a trochu přioblíkla

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rehabilitace
PříspěvekNapsal: pát 26. zář. 2014 19:21 
Dík, něco prďáckýho jí ušiju. Petro naprostý souhlas, ať si jdou spát ven v plavkách když je 15 stupňů "teplo", otužilci :bur2: ....toto nebylo proti nikomu, opravdu. Svrběla mě ruka.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rehabilitace
PříspěvekNapsal: sob 27. zář. 2014 06:31 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
15 stupnů není pro psa žádná zima, ale ideální teplota k žití.
mokrýho bych ho taky nenechala postávat 20-30minut bez pohybu, pokud je vidět, že mu je zima, ale jinak - důkladně vytřený podvozek krátkochlupatého psa je suchý do sucha dost rychle.
na oblíkání psa nic špatnýho nevidím, u krátkosrstých po výkonu na běžkách /skoro až přehřátý pes/ při delším zastavení oblíkám dost často třebas do své bundy, mikiny, nebo to lifruju do kufru pod deku z důvodu ovšem větší zimy v kombinaci s mokrým psem. ovšem přechod z 20 stupňů lehce navlhlé části psa do 15 stupňů by nebyl můj případ na oblíkání - navíc, pokud to nebude nic extra savýho a protiprofouknutýho, tak nic neuschne a v mokrý hadře o moc větší teplo nebude.
pokud to uvolí zdravotní stav, radši bych se psem šla jednu i dvě zst mhd místo čekání pěšky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rehabilitace
PříspěvekNapsal: ned 28. zář. 2014 08:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Ja taky chodim na aquaterapii kvuli DKK, ( ted jen 2x za mesic)mam ceskoslovenskeho vlcaka, takze chlupatyho az hruza, ale kdyz jsme chodili za mrazu, tak jsme ji sice vytrely rucnikem,ale ja jsem ji stejne narvala do termooblecku, alespon na cestu na bus ,busem a metrem.Klouby jsou na prochladnuti dost citlivy.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rehabilitace
PříspěvekNapsal: ned 28. zář. 2014 21:05 
To je divný že nevyfénujou ani chlupatýho psa :shock: a to máš prosimtě na ní overall??


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rehabilitace
PříspěvekNapsal: pon 29. zář. 2014 02:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Rosalina píše:
Vodu má cca po hrudník, takže až ji naučíme tam nedělat kraviny, bude mít mokré pouze nohy.

Do zimy ji nauč nedělat kraviny a máš vyřešeno ;-)...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rehabilitace
PříspěvekNapsal: pon 29. zář. 2014 04:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Rosalina píše:
To je divný že nevyfénujou ani chlupatýho psa :shock: a to máš prosimtě na ní overall??


Ona mi to nabizi vzdycky, ale ja ji nenechavam fenovat, protoze to trva a musim priznat, ze zrovna na fen jsem ji neucila, takze zdrha a uz ji to ucit asi nebudu. Radsi ji vydrbeme poradne rucnikem.Termooblek je takovy ,co kryje psovi cele bricho i zada a konci na kyclich.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rehabilitace
PříspěvekNapsal: pon 29. zář. 2014 10:16 
Ona mi to nabizi vzdycky, ale ja ji nenechavam fenovat, protoze to trva a musim priznat, ze zrovna na fen jsem ji neucila, takze zdrha

Tohle jsem potřebovala slyšet, díky :icon_thumright:
Aničko, snažím se ( poradit si s touto její obsesí), seč mi síly stačí :D


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!