Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:17
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 367 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Eva Štemberová píše:
Jednou za čas dám roboran, ale ne kvůli kloubum.

Tohle je Roboran gel a v popisu je napsáno:
Speciální doplňkové krmivo pro psy s obsahem směsi výtažků z mořských živočichů od předního světového výrobce. Kvalita této směsi je srovnatelná s přípravky používanými pro lidskou výživu. Použitím přírodní suroviny je dosaženo optimálního poměru chondroitinsulfátu, glukosaminsulfátu a 3-omega mastných kyselin. Znakem přípravku je lehký pach po rybách. ROBORAN GEL zajišťuje ochranu pohybového aparátu u intenzivně zatížených psů, u štěňat velkých plemen nebo u starých psů s pohybovými problémy. Zlepšuje látkovou výměnu, udržuje pevnost chrupavek a vaziva, působí proti artrózám, zlepšuje pohybové schopnosti a stimuluje správný vývoj kloubů. Používá se ke kompletním granulovaným krmivům i k tradiční vařené potravě. Odměřené množství se vmíchá do připraveného krmiva. V krmné dávce je nutné zajistit obsah všech živin a zvláště poměr vápníku a fosforu, který odpovídá plemeni, stáří a zatížení psa. Při léčebném použití lze po konzultaci s veterinárním lékařem dávku zdvojnásobit. Pro optimální účinek přípravku je nutné podávat ho minimálně po dobu 2 měsíců. U starých psů je třeba podávat ROBORAN GEL dlouhodobě. Po 2 měsících je vhodné přerušit podávání na dobu jednoho až několika týdnů podle stavu psa.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2009 16:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 04:25
Příspěvky: 212
Bydliště: zlin
Roboran gel jsem davala memu šmatlavemu boseroněti paradoxně gel jsou tablety dobře se davkovali a troufam si říct že cena polovični oproti ala...no a ja celou dobu šílela že ma křivý nohy a ted na výstavě mel v posudku že je má naopak moc rovné(příliš strmé uhlení zadních končetin)zatím ještě nemáme vyhráno je celý naký rozevlátý ale ještě furt dorustáme. :P Takže moje zkušenost je dobrá a je to veskrze z přírodních látek bez msm proti bolesti což je výhoda pokud něco boli není to potlačeno tudíž se to rychlej zjistí. :D

_________________
Človek smí na jiného shlížet shora pouze tehdy,když mu pomaha postavit se na nohy.Marqez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 14. črc. 2009 20:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Předem se omlouvám za trochu OT, ale týká se to kloubů... když už nám byl ten rok, začínám už pomalu myslet na ty rentgeny, ale teď nevím -s přispáním nebo bez?? Řikám si, že bez je určitě lepší pro zdraví... jenže jelikož Boris nikdy nebyl ani na tom vyšetřovacím stole, byl by z toho všeho určitě v hroznym stresu a to se mi taky moc nelíbí... tak teď nevim :-k

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 14. črc. 2009 20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
s rentgenama vydrž určo minimálně do roku a pul! jinak taky se rozhoduju zda přispat či nikoliv a vzhledme k tomu že sme se furt enrozhodla sme furt bez RTg

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 14. črc. 2009 20:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Jj určitě to je jasný! Jen sem se lekla, jak to rychle uteklo, tak už bych to chtěla mít aspon trošku rozmyšlený :) Jestli to nakonec budeme chtít bez, budeme muset najít kde atd... u nás právě že přispávaj... Tak až budeš mít nějaký pro a proti dej vědět :wink:

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 15. črc. 2009 09:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Holky Amálku přispali sedací už 2x. Jednou ji budili další injekcí, (což prý není zase tak dobře) a podruhé jsme ji nechali se z toho vyspat. Noc byla vždy veselá. Fňukala a fňukala. Ale ráno byla vždy OK. My jsme neměli vyhnutí. Na RTG musela a ona je půlroční hysterka, takže bez sedace to nešlo.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 15. črc. 2009 10:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vhera píše:
Předem se omlouvám za trochu OT, ale týká se to kloubů... když už nám byl ten rok, začínám už pomalu myslet na ty rentgeny, ale teď nevím -s přispáním nebo bez?? Řikám si, že bez je určitě lepší pro zdraví... jenže jelikož Boris nikdy nebyl ani na tom vyšetřovacím stole, byl by z toho všeho určitě v hroznym stresu a to se mi taky moc nelíbí... tak teď nevim :-k


Oba psi to zvládli bez. Jestli bude nebo nebude ve stresu, to záleží hlavně na tobě a na doktorovi, ale hlavně na tobě. Klídek, žádné plašení ani utěšování a myslím, že se to dá zvládnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 15. črc. 2009 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
essi dík za info .-) ještě musím sehnat veta kterje mi to udělá bez sedace

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 11:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
ajka píše:
essi dík za info .-) ještě musím sehnat veta kterje mi to udělá bez sedace


V Praze na Lhotce nebo v Č. Brodě, když si to dohodnete předem. A kontakt na veta, který tohle dělá bez sedace, má i Tchoř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 20:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Dobrohostov
Byli jsme s naší vetkou domluvený, že se to udělá bez sedace a kdyby psi moc vyváděli, tak že se trochu přispí. Na snímek se čekalo jak dopadne a pokud se vetce nezdál, tak se dělal další. Ale je už to tak 7 let zpátky, musela bych zjistit, jestli to furt tak dělaj. Andyst moc ukáznění nebyli, byli to psi s kterejma se závodilo a manžel propagoval čím divočejší, tím lepší, ale já je na to předtim už trochu trénovala, že jsem jim při mazlení natahovala nohy a tak. A tam jsme na ně nijak nespěchali, dělalo se to až po pracovní době, takže si dali po chvilce říct. Ono to chce nespěchat a hlavně všechno v klidu, jakože o nic nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 21:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
Zdravím, řeším kloubní výživu pro 4 měsíční štěně landseera - preventivně.
Rozhoduji se mezi těmito výrobky:
1) BomaZeal PUPPY
2) CaniAgil (ze stránky krmivo-pro-psy)
3) ChondroFlex
Co je podle Vás nejvhodnější? Krmíme granulemi AG + syrovým masem. Teď má přípravek CanVit, ale nepřijde mi nejkvalitnější. Má i zvětšené karpály a prošláplé, měkké spěnky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 21:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Volím Bomazeal. AG v kombinaci s masem - no, nevím, AG je našlapané samo o sobě opravdu hodně. K tomu masu bych zkoušela přidávat ryby, kvůli těm prošlapům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 14. led. 2010 22:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Essi píše:
Volím Bomazeal. AG v kombinaci s masem - no, nevím, AG je našlapané samo o sobě opravdu hodně. K tomu masu bych zkoušela přidávat ryby, kvůli těm prošlapům.

taky jsem pro boma zeal. A Essi, muzes mi rict, proc nedoporucujes krmeni: naslapane krmivo a syrove maso? diky za odp.

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 14. led. 2010 23:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Jestli můžu napsat svůj názor (donedávna sem tak krmila), tak je to proto, že v těch našlapanejch granulích už je samo o sobě toho dost a když k tomu přidáš ještě maso, tak už je toho příliš (a to není nikdy dobře). Kdežto když máš zlatou střední třídu, tak se to, dá se říct, doplnuje

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pát 15. led. 2010 11:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Moc bílkovin a s tím spojené potíže - odnesou to ledviny, následně klouby. U štěňat moc rychlý růst apod.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 04. úno. 2010 13:59 
Offline

Registrován: čtv 14. srp. 2008 14:38
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha 9
marcelka píše:
ja nemuzu nikde na netu najit Bomazel ani na tech strankach, ktere jsou tu uvedeny.Nevite kam se mam obratit?Ve vyhledavaci taky nic moc


ahoj ted jsem to prave resila na jinem vlakne. kazdopadne ten obchod garden... momentalne nefunguje maji technicke problemy a podarilo se mi vypatrat distributora vet.leciv, maji tam Bomazeal senior za 700 a active ta 350 myslim a maji ted akce 3+1 a 1+1.objednala jsem to dnes,tak doufam ze to brzo dorazi.neplatila jsem to predem, protoze s nima jeste nemam zkusenost, ale doufam, ze to prijde brzo. Jazzy ma 12 (DKK 4!) a ocividne i artrozu nebo neco podobneho, tak nechci aby mi trpela bolestma. obcas pokulhava nebo ji podjede nozka, ale to az tak posledni rok dva.predtim jsem davala Alavis, ale kdyz pry neni dobry budu spolihat na Bomazeal.
Jen mi prosim reknete, jestli ten Bomazeal pomaha aspon trochu i proti bolestem. nebo co ji mam dat, kdyz ji ocividne nozky boli (nemyslim dlouhodobe, ale kdyz fakt kulha).
Diky moc


Naposledy upravil rea dne čtv 04. úno. 2010 17:02, celkově upraveno 1
nepovolený link


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 04. úno. 2010 14:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
nejake zkusenosti s kloubni vyzivou z barona? maji tam nejakou smes na klouby s vytazkem z novozelandske musle,coz me zaujalo.musim ji ty chondra zacit brzo zase davat.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 04. úno. 2010 18:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
eficka píše:
Jen mi prosim reknete, jestli ten Bomazeal pomaha aspon trochu i proti bolestem. nebo co ji mam dat, kdyz ji ocividne nozky boli (nemyslim dlouhodobe, ale kdyz fakt kulha).
Diky moc


Já mám zkušenosti s Bomazealem-jen dobré. Před tím Rony po každé i malé vycházce kulhal...mnohdy i naříkal bolestí. Teď je to o mnoho lepší. Nářek žádný a nekulhá. Samože ho nepřetěžuju, ale i tak ... o 100% zlepšení. Ale držela jsem se rad paní z Garden - prvních 14 dní poloviční dávku než je uvedeno (na letáčku je uvedena právě naopak dávka dvojnásobná!!), po 14 dnech jsme nasadili dávku dle váhy. Bereme to už rok a Rony (boxer - nyní 11 let) je o hodně čilejší a méně unaveny. Takže doporučuju. :icon_thumleft:

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 10:49 
Offline

Registrován: čtv 14. srp. 2008 14:38
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha 9
jakuji píše:
eficka píše:
Jen mi prosim reknete, jestli ten Bomazeal pomaha aspon trochu i proti bolestem. nebo co ji mam dat, kdyz ji ocividne nozky boli (nemyslim dlouhodobe, ale kdyz fakt kulha).
Diky moc


Já mám zkušenosti s Bomazealem-jen dobré. Před tím Rony po každé i malé vycházce kulhal...mnohdy i naříkal bolestí. Teď je to o mnoho lepší. Nářek žádný a nekulhá. Samože ho nepřetěžuju, ale i tak ... o 100% zlepšení. Ale držela jsem se rad paní z Garden - prvních 14 dní poloviční dávku než je uvedeno (na letáčku je uvedena právě naopak dávka dvojnásobná!!), po 14 dnech jsme nasadili dávku dle váhy. Bereme to už rok a Rony (boxer - nyní 11 let) je o hodně čilejší a méně unaveny. Takže doporučuju. :icon_thumleft:


Ahojky prosim Te, ja jsem prave cetla, ze zpocatku mam dat davku dvojnasobnou.tak ted nevim co delat.Myslela jsem,ze prave dvojnasobna davka zpocatku bude lepsi,aby to rychleji zabralo.proc pani rikala,ze mas davat jen davku polovicni?diky moc za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 12:35 
Offline

Registrován: čtv 14. srp. 2008 14:38
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha 9
PROSÍM nasadila jsem Jazzy ten Bomazeal senior (retriever, asi 35kg, 12 let) davala jsem ji 4tablety/den a ma z toho sileny prujem.je to mozne? nic jineho jsme totiz ve strave nezmenili, tak me napada jen ten Bomazeal. MOC DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 12:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
S Bomazelem zkušenosti nemám, ale mám podobnou zkušenost s Alavisem. Dával jsem to Gugísové ze začátku 2 ráno a 2 večer a taky měla řídkou stolici, pak jsem jí to začal dávat cca po čtyřech hodinách a bylo to o malinko lepší. Pak jsem přešel na ChondroCan (doufám, že to píšu správně) je to práškový preparát který přimícháš do žrádla a to jí sedělo. Žádný průjmíček a všechno OK.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 13:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
začít bomazeal v těhle dávkách je moc- začni s poloviční dávkou než je psaný na rkabičce a po 14ti dnech teprv zvedej

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: ned 28. úno. 2010 18:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. úno. 2010 23:45
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Radili jsme se s vetem ohledně preventivní kloubní výživy pro štěně, protože Uhlík hodně baští a je dost těžký (neřku-li tlustý), a poradil nám "Alavis kloubní výživa". Koupili jsme ho lahvičku ještě než jsem se na tomhle fóru dostala na tohle téma - zřejmě jsou lepší přípravky (Bomazeal,...) ale dívala jsem se na složení - Alavisů je víc a ten "Alavis kloubní výživa" by měl obsahovat jen glukosamin fosfát a chondroitin fosfát, jeden se prý získává z mořských korýšů a druhý z hovězích a vepřových chrupavek, tak to by snad nemuselo být moc chemické. Neradi bychom vyhazovali 600,-Kč do koše, když už to máme... budu mu dávat každý den jednu granuli 2 nebo 3 měsíce, tím snad nemůžem nic pokazit, ne?

_________________
Iva a Uhlík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: ned 28. úno. 2010 18:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Polojasno" ... Na tohle téma jsem se nedávno bavil s Ajkou a ALAVIS mi vřele NEDOPORUČILA - respektivě mi vysvětlila, že Alavis je vhodný spíš pro starší psi kteří už trpí i bolestí. Alavis totiž mimo jiná obsahuje i látky tlumící bolest, což je jako prevence nevhodné a štěněti to zbytečně zatěžuje játra a ledviny. Určitě mi doporučila BOMAZEL a já osobně mám dobrou zkušenost s Chondnocanem, který můžu vřele doporučit. Alavis nechejte pro Jazz ;-) nebo ho udejte někomu kdo má staršího pejsana s problém kloubů :wink:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: ned 28. úno. 2010 18:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Snažím se zajistit spolehlivý a fungující zdroj na Bomazeal, snad začne fungovat do konce příštího týdne.

Ten Alavis, pokud tam není nic na bolest, bych mu asi dávala, když už jste ho koupili. Také bych mu občas do jídla přidala vepřové uši, rosol z vepřových nožiček (pozor na průjem, je dobré postupně zvykat a sbírat tuk při vaření).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: ned 28. úno. 2010 18:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. pro. 2009 20:15
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha / Čtyřkoly
Ahoj polojasno, řešila jsem před pár měsíci totéž, k tomuhle konkrétnímu Alavisu - vet se jen ujistil, že v tom pro štěně není MSM, jinak že je to snesitelné a že to můžem dobrat - stejně jsem ale radši sáhla po tekutém Arti dual (a Alavis schovala na někdy) - navíc mu AD v tvarohu moc chutná a občas to vylíže i jen tak.

_________________
http://psikusy-pokusy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: ned 28. úno. 2010 20:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A další věc, kterou vetové moc nerozšiřujou. Dalo by se říct, že podávání chonro přípravků a zvlášť preventivně, je zbytečné. Protože schopnost zmetabolizovat tyto přípravky je minimální - stejně tak můžete zkrmovat kůže a chrupavky. Jedné, co má "cenu" jsou přípravky v koloidní formě (stejně tak minerály), a ty jsou zase těžko k sehnání a patřičně dražší.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 02:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. úno. 2010 23:45
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Gungan píše:
Polojasno" ... Na tohle téma jsem se nedávno bavil s Ajkou a ALAVIS mi vřele NEDOPORUČILA - respektivě mi vysvětlila, že Alavis je vhodný spíš pro starší psi kteří už trpí i bolestí. Alavis totiž mimo jiná obsahuje i látky tlumící bolest, což je jako prevence nevhodné a štěněti to zbytečně zatěžuje játra a ledviny. Určitě mi doporučila BOMAZEL a já osobně mám dobrou zkušenost s Chondnocanem, který můžu vřele doporučit. Alavis nechejte pro Jazz ;-) nebo ho udejte někomu kdo má staršího pejsana s problém kloubů :wink:


No tenhle Alavis by právě v sobě nic na tlumení bolesti mít neměl, to má Alavis MSM+něco... ale možná že přepustit ho Jazz je dobrý nápad... domluvím se se ségrou a možná přejdem na ten Bomazeal, jestli bude k mání - Essi dík za úsilí =D>

_________________
Iva a Uhlík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 02:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. úno. 2010 23:45
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
I když pro štěně preventivně - podle toho co se kde píše - by byl opravdu možná lepší ten Arti Dual, jak píše MartinaM - no budu muset ještě studovat :-k
Dík všem za všechny rozumy!

_________________
Iva a Uhlík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 09:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Eva Štemberová píše:
...přípravky v koloidní formě



Prosím, co to znamená? :idea:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. pro. 2009 20:15
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha / Čtyřkoly
**EFCA** píše:
Eva Štemberová píše:
...přípravky v koloidní formě


Prosím, co to znamená? :idea:


No vezmu to polopatě: máš směsi homogenní (částečky jsou malinké a rovnoměrně promíchané, kterákoli část je stejná jako ta druhá - třeba vzduch nebo když smícháš vodu se solí), heterogenní (částice nejsou schopné se spojit do jednotné "směsky" - třeba voda s pískem nebo olej s vodou) a koloidní - ty jsou něco mezi, typický udávaný příklad je bílek ve vajíčku.
Takže Eva měla na mysli přesně danou velikost (v nanometrech) obsažených účinných částic, které definují následné vlastnosti přípravku.
Evi kdyžtak mne oprav :wink:

_________________
http://psikusy-pokusy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 10:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Eva Štemberová píše:
A další věc, kterou vetové moc nerozšiřujou. Dalo by se říct, že podávání chonro přípravků a zvlášť preventivně, je zbytečné.
Jenom bych Evu doplnila o jeden poznatek. U mého prvního RR mě chovatelka doporučila ALAVIS, já ji hlupák poslechla a cpala jsem do štěnda ALAVIS. Teprve s příchodem druhého štěnda jsem byla upozorněna, že uši u staršího psa nejsou správně položené (má je odstálé), protože jsem ho cpala Alavisem, abych v žádném případě nedávala Alavis štěněti, jinak bude mít špatně postavené uši (oni je mají mít přilehlé k hlavě). Tak to jenom pro ty, co mají štěnda s ušima přiléhajícíma k hlavě.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. úno. 2010 23:45
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
No vidíš, to je pravda - chovatelka nám říkala, ať v době přezubování nedáváme ani mléčné výrobky, jinak se mu uši moc postaví :clap3: a bude jak netopýr - a ta želatina asi posílí chrupavky i v uších, že? No, lepší zdravý klouby než vzorový psík, výstavy by nás stejně nebavily a kdovíjestli vybojujem dobře sestouplý varlata. Ale všeho s mírou asi...
Taky nám radili, že prý když se mu budou moc stavět ušiska, máme mu do špiček lepit žvýkačku :rolleyes:

_________________
Iva a Uhlík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 13:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nevím nevím ale nesení a postavení uší hodně a to z poěmrně vysokého rpocenta- ted nevím přesně kolik je poměrně hodně dědičná záležitost a ovlivnit to výživou a vylepováním a čímsi sice lze, ale ne většinou nijak výrazně.
viděla sme to na našem odchovu kdy 4 ze sedmi štěnat maj uši spatně nesený ikdyž pánečkové masírovali a 3 je maj naprosto v pořádku idkyž sme třá čubinku mazlila přes uši furt- ale to už sme trošku OT jen že bych tohle zrovna tomuhle mco nepřisuzovala je to hodně dědičná záležitost.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 14:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Vele-léčiva a Boma-Zeal. Mají akci i na seniorské tablety plus další na activ tablety. www.vele-leciva.cz , internetový obchod. Jestli ten odkaz není košer, prosím smazat...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 11. bře. 2010 17:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Mne vet poradil ako alternativu normalne obycajne usi (tie z kralicka my proste milujeme :heart: ). No chapete? Proste taka blbost, ze usi a mne to nenapadlo. Ach. ](*,)

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pát 12. bře. 2010 13:41 
Offline

Registrován: pát 11. zář. 2009 14:44
Příspěvky: 3
Bydliště: České Budějovice
Dobrý den,

chci se zeptat jaký typ BomaZealu byste mi doporučili pro 9 měsíčního westíka, který již přes 2 měsíce kulhá na pravou zadní nohu? Neměl žádný úraz od mala krmen kvalitním krmením, na RTG veterinář nic nenalezl, dostal tedy kloubní výživu Apto - Flex, ale nepomáhá...zkoušíme i různé alternativní léčby a zatím nic. Kulhání ho nijak nebolí, běhá jako děs, ale chvílema při chůzi po kulhává. Myslíte si, že je na tohle BomaZeal vhodný? Předem díky za názory. Pěkný den všem
Andrea


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pát 12. bře. 2010 16:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
vosejpkova: Hned mě napadá panostitida. Pokud je citlivý na prohmatávání nohy (+ palpaci), mohla by to být ona. U malých plemen se nevyskytuje často, ale přeci jen, je to dost možné. Na RTG by to snad vet poznal - bělejší barva dlouhých kostí = zánět okostice. Pokud tomu vše nasvědčuje - je nutné ihned zkrouhnout přísun bílkovin a bohužel i omezit pohyb. Doporučuju vyhnout se všem lékům typu Rimadyl a nechat to přejít výše zmíněným opatřením. Ale je to běh na dlouhou trať s oblibou recidivy. Držím palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pát 12. bře. 2010 19:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Co znamená "kvalitní krmení"?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pát 02. dub. 2010 12:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Někdo psal v tématu Bomezeal o kroupách jako o chondru. Tím se myslí ječné kroupy? Nemůže se tím nějak předávkovat? Asi blbost, co? Zrovna jsem to koupila na zkoušku jako přílohu do Barfu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pát 02. dub. 2010 13:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
irenca píše:
Někdo psal v tématu Bomezeal o kroupách jako o chondru. Tím se myslí ječné kroupy? Nemůže se tím nějak předávkovat? Asi blbost, co? Zrovna jsem to koupila na zkoušku jako přílohu do Barfu.


To jsem byla já...myslela jsem ječné. :D Taky to dávám jako přílohu k masu. Předávkování myslím nehrozí.... :shock:

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 06. dub. 2010 19:50 
Offline

Registrován: pon 05. dub. 2010 13:22
Příspěvky: 5
Bydliště: Důlní 201,Dolní Rychnov 35604
Ahoj, problém osteochondroza.Máme 1ročního rotvíka i my jsme začali v 5 měsících kulhat na přední tlapku,dva měsíce jsme chodily po různých doktorech a každý mněl jinou diagnozu a to i s rentgenama až ten pátý určil zřejmně tu pravou diagnozu,podotýkám že pes neušel ani 20metrů,operaci odložil stím že skusí jinou léčbu a naordynoval nám lék pro koně Stride žlutý sáček,dávkování 5g na den,3sáčky my vyšli na 30dní léčby,pejsek mněl klidový režim po celé 3 měsíce,musím říct že lék zabral až po 4 měsících a pejsek nekulhá,jsem ráda že na operaci nemusí,taky má poškozený kolení vazi ale nijak mu to nedělá problém,jenom si nesedne a nelehne předpisově.Taky jsem mněla 10 letého NO který bohužel už není,museli jsme ho dát utratit před týdnem kdy ochrnul na zadní nohy,i sním jsme mněli od štěnětě problémy,operace loketního kloubu,pak displancka kyčle opět operace celkem nás milí pejsek do 1,5 roku vyšel jen na léčbu 40000kč,ale pejsek byl v pořádku,znovu se obtíže oběvily v 8 letech kdy mu nasadily jen léky alavis msm pro koně a alavis dual pro koně,stím žil vesele dál až do 10let,sice pokulhával ale byl čilý a mněl chuť žít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 07. dub. 2010 16:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. led. 2010 18:21
Příspěvky: 74
Bydliště: Železný Brod
Alavis je fakt dobrej-mi ho nepotřebujem ale v časopise Psí kusy byl o tom článek jak jedna pani popisovala že tento preparát zachránil jejího psa od vážného poškození kloubů.
Jo a moje teta měla taky NO co v pokročilém věku začal bejt špatnej na zadní nohy a chudák navíc byl od 2let epileptik.

_________________
Motto:,,Byl jsem mnohokrát zrazen lidmi,ale nikdy svým psem"...Psí hřbitov-Francie(Provence)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 11:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Irena Šaldová píše:
Alavis je fakt dobrej-mi ho nepotřebujem ale v časopise Psí kusy byl o tom článek jak jedna pani popisovala že tento preparát zachránil jejího psa od vážného poškození kloubů.
Jo a moje teta měla taky NO co v pokročilém věku začal bejt špatnej na zadní nohy a chudák navíc byl od 2let epileptik.


Alavis je "tak dobrej" hlavně proto, že obsahuje látky proti bolesti.... jinak bych do psa cpala cokoli, jen ne alavic - te až jako poslední možnost u starího psa, který tu bolest potřebuje potlačit. zkus si to tu přečíst.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 13:35 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Alavis má mnoho výrobků, nevím proč všichni tvrdíte, že obsahuje MSM, když se dají koupit i výrobky bez.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 13:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jo, ze 4 výrobků kloubní výživy pro psy je jeden bez MSM...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 14:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Netvrdím že všechny, ale když už jsou bez MSM, tak proč bych měla brát zrovna Alavis, když jsou jiné lepší, levnější. A jak jsem už několikrát psala, pro staré psy proč ne, ale pro mladé, kteří navíc kulhaj bezbolsti. Fakt ne. Je fakt, že jsem proti němu zaujatá, stejně tak jako proti Eukanubě, Pedigree.... Velká reklama a tím to končí, a pak že to vetové pordporují... za což přípravek nemůže, toje mi jasné

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 14:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
je fakt že když si u alavisu vezmu dávkování tak vyjde příšerně draho, proto když sme potřebovala dávat kloubní výživu poradila sem se s vetem tak aby mě to nezrujnovalo ale bylo to kvalitní a těch přípravků je orpavdu hafo

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 10. kvě. 2010 13:40 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Ke složení bomazealu (cituji z e-shopu gardenroses): obsahuje mimo jiné tři druhově odlišné protizánětlivé látky ( glykosaminoglykan, glykogen a polynenasycené kyseliny). Vyvážená směs vitamínů a minerálů byla do BomaZealu Aktive zařazena na základě nejnovějších výzkumů a potřebách kvalitní a vyvážené stravy psů v zastoupení všech 20 základních a nejvíce požadovaných vitamínů a minerálů. Řada obsahových látek podporuje funkci imunitního systému a zvyšuje ochranu před nemocemi, zatímco jiné mají ryze antioxidační účinek, čímž chrání buňky před negativním vlivem volných radikálů. Vápník, biotin, jód, a kyselina listová navíc příznivě ovlivňují svalový a kosterní systém.
Nevim, nevim, nějak mě to nepřesvědčuje; přijde mi zbytečné mít v kloubní výživě dalších 20 vitamínů a minerálů, když všechny má pes snad již obsaženy v jídle, potřebuji jen ochranu chrupavky, vazů,..... chondroitin, glukosamin a co znamenají ty protizánětlivé látky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 10. kvě. 2010 14:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
K vitamínum: Selen a
vitamíny jsou uvedeny z legislativní nutnosti - požadavek vyhlášky.
To je výsledek mého "řešení" těchto a podobných přípravků přímo s těmi, co tyto přípravky míchají a připravují.
K MSM ala Alavis: Není to kloubní výživa. Tato propagovaná
organická síra se totiž v několika stupních transformuje do konečně
využitelného, ale docela obyčejného sulfátu - síranu - a to je anorganická
forma, která se dává do všech běžných minerálek za účelem doplnění kationtů
(K, Ca, ...).

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 367 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!