Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 12:56
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 367 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 09:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
terezo nejsem si uplně jistá jeslti je to toéž je dost možné že jo přesnou diagnozu čuby si bohužel nepamatuju ale před 5 lety sjme řešili také kulhání na přední packu- lokty ok v ramenou odhclíplý kus chrupavky a vubec porušení tý chrupavky- operace- artroskopicky- odstranění proušený tkáně atd- trvala asi hodinu možná 2 dělali to v mimoni sám pam docent nečas- tenkrát měli artroskop jen v mimoni a v brně. rekonvalescence asi prvnítejden jen na zahrádce venčení na vodítku potom na vodítku ještě asi 3 týdny ale to užohly bejt normální procházky

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 11:02 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
ajka píše:
terezo nejsem si uplně jistá jeslti je to toéž je dost možné že jo přesnou diagnozu čuby si bohužel nepamatuju ale před 5 lety sjme řešili také kulhání na přední packu- lokty ok v ramenou odhclíplý kus chrupavky a vubec porušení tý chrupavky- operace- artroskopicky- odstranění proušený tkáně atd- trvala asi hodinu možná 2 dělali to v mimoni sám pam docent nečas- tenkrát měli artroskop jen v mimoni a v brně. rekonvalescence asi prvnítejden jen na zahrádce venčení na vodítku potom na vodítku ještě asi 3 týdny ale to užohly bejt normální procházky


Moc dekuju, to je presne ono! Tak to neni tak hrozne, ctyri tydny na voditku vydrzime, hlavne aby se mu ulevilo. A jaky je po tech peti letech vysledek? Byla cuba pak uz v pohode? Ted to prave delaji i v Praze nekde na Bile Hore.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 11:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
po pěti letech čuba běhá jako zamlada- ne li líp od té doby s předníma packama už problém už neměla člověk by na ní ani nepoznal že nějakou operaci prodělala. ty časy už si opravdu nepamatuju ale vím že díky tý artroskopii to bylo výrazně zkrácený ta rekonvalescence- ten první týden byl jasný ty další tři si myslím nevím uplně jistě ale mylsím že to tak bylo- už je to přecijen nějakou dobu. ale opravdu operace rpoblém vyřešila a už se neobjevil takže držím palce at to zmáknete a nebojte se

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 18:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Terezko a holky, tak máme za sebou RTG. Nic moc. Má sotva znatelný nález osteochondrozy na obou pacičkách Za 6 neděl jdeme na RTG znova. Uvidíme jestli se to potvrdí. Je mi z toho na nic. Tak nám prosím držte pěstičky dál. Amálka teď spinká. Má asi chudinka hlad a žížu, ale nic ještě nesmí. Až zítra. Když se vzbudí, tak kňourá stejně jako PeKrato Redulka. Dělám před ní jako by se nic nedělo a bylo vše OK, ale přitom bych jí nejradši jen ňuchňala. Dá se nějak pomoct? Je něco čím bych to mohla aspoň torchu spravit? Mám ten Bomazeal, ale koupím cokoli dalšího. Prosím prosím poraďte.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 19:27 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
andyst píše:
Terezko a holky, tak máme za sebou RTG. Nic moc. Má sotva znatelný nález osteochondrozy na obou pacičkách Za 6 neděl jdeme na RTG znova. Uvidíme jestli se to potvrdí. Je mi z toho na nic. Tak nám prosím držte pěstičky dál. Amálka teď spinká. Má asi chudinka hlad a žížu, ale nic ještě nesmí. Až zítra. Když se vzbudí, tak kňourá stejně jako PeKrato Redulka. Dělám před ní jako by se nic nedělo a bylo vše OK, ale přitom bych jí nejradši jen ňuchňala. Dá se nějak pomoct? Je něco čím bych to mohla aspoň torchu spravit? Mám ten Bomazeal, ale koupím cokoli dalšího. Prosím prosím poraďte.


Já si koupila na Baronovi ten Lauf-fit a musím říct, že mu to trochu pomáhá, ale vlastně nevím, jestli to jen netlumí bolest...ale by to mělo být přirodní, takže mu to snad neškodí.

Ajko, děkuju moc, docela jsi mě uklidnila. Domluvím mu to na co nejdřív, aby měl od té bolesti pokoj!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 19:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Pokud by se to u nás mělo potvrdit, tak taky přemýšlím o artroskopii. Ale finančně na to nedosáhnu. Kéž by to nebylo potřeba. Ty preparáty ještě prostuduju.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 20:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
preparát při tomhle problému bohužel nepomůžou co sem se bavila přímo s ortopedem- museli by se nasadit hodně brzo v hodně velkejch dávkách aby to mělo vliv:-/
holky oběma držím palce vím řpesně jak se cejtíte

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 20:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Taky vám moc držíme palce holky!
Hlavně proto, že klouby sou taky věc, co nás nejvíc děsí :evil:
Jinak můžu se zeptat -jestli to nevadí- v jaký asi cenový relaci se ty operace pohybujou? kdyžtak klidně i SZ... třeba co se displazie týče... já jen abych kdyžtak začala šetřit, až pudem v roce a půl na ty rentgeny. Nechci malovat čerta na zeď, ale je lepší bejt připravená, pak buď bude operace :cry: nebo velká oslava :-)

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 21:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Vhero, operace artroskopická na 2 tlapinky stojí kole 30 000,-. Obyčejná chirurgickátak třetinu. Radši na to ani ńemysli. Trpím teď víc než Amálka. Naříká mi tady hlady a já jí nesmím nic dát :|

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 21:47 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
mně můj vet říkal artroskopicky jedna tlapka 11 000,- a normálně 7 000,-


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 22:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak já vám hodím přesnou cifu před těma asi 5 lety- artroskopicky s inhalační narkozou a veškerým konfortem 30 tis. ale ta cena stála za ten výsledek

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 23:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Tak teď ste mě holky dost vyděsily :shock: :? nevím kde bychom na to s Kubajzem vzali... :( No aspon teď už nebude brblat, že sháním vitamíny a řasy a že se psovi vaří víc než jemu :) ach jo... budu na vás myslet a držet palce!

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 07:53 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Andyst tak to mě mrzí, že máte přeci jen nález :-( Podle toho, co jsem se už dozvěděla a načetla tak se obávám, že preparáty to zastaví, ale už nevyléčí :-( A pototm záleží jak je ten úlomek velkej a kolik už stihl napáchat škod. Každopádně jak jsem to pochopila já, tak bez operace se časem vytvoří artróza a to už se dá jen tlumit bolest. :-( Ta cena je hrozná, to je mi jasný. Já jsem to nakonec nezjišťovala, ale můžu doporučit ortopeda v Brně, který to artroskopicky dělá a můžeš mu zavolat na cenu. Je to pan Snášil: http://www.firmy.cz/detail/286686-mvdr- ... resky.html

Každopádně klid a léky to můžou zastavit a uvidíte, jak dopadne další RTG. Budu na vás myslet holky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 08:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pekrato no moje informace jsou zase takové že preparáty sebelepší to bohužel ani nezastaví- když už tam nějaký problém je. můžou pomoct když problém nastává- ale to těžko někdo odhadne. orotped přímo nám říkal že by pomohli extrémě velký dávky chondro v začítcích u nás někdy kolem 4 měsíce a to ejště buh ví jestli

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 08:40 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Jasně, pokud tam ta chrupavka už je odlouplá nebo se odlupuje, už se asi ani přípravkama nic nezachrání. Těžko říct, jak vypadají snímky u Amálky. Překvapil mě ten věk teda. Že už tak malej prcek má OCN. Z toho co vím je opravdu na nejnižší věkové hranici, kdy OCN nastupuje. :-( No budu jim držet palce i na nohách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 08:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pekrato no může bejsa jen citlivější na bolest ono jde většinou o proces kterej se tvoří poměrně dlouho než se projevý bohužel

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 09:04 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
To je pravda, ta citlivost na bolest je opravdu u každého psa rozdílná. U nás se kulhání a tedy uhýbání bolesti projevilo teď v půl roce věku fenky, ale naštěstí jsme bez nálezu a po nasazení rimadylu už kulhání ustoupilo. Pokud by ale zase začala kulhat, jdeme zase na RTG, i když to pro čubinu byl teda nepříjemný zážitek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak RTG sme zvládali v pohodě zvládla ho bez narkozy a s klidem. kulhání se u ní projevilo někdy mezi 5-6 měsícem života na RTG sme byly taky asi v pul roce, dostala teda atyk rymadil ale po tom jí bylo blbě takže sme ho po konzultaci s ortopedem okamžitě vysaili stejně jako chondra a objednali se za 2 měsíce právě na operaci

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 09:17 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Moje fenka je hysterka a buď by se třásla jak osika nebo sebou nehezky mlela. Tak by ty snímky asi nestály za nic :-(
Reakce na rimadyl není naštěstí žádná, po prvním prášku byla trochu víc dýchavičná, ale teď už v pohodě. Dávám jí ho na noc, kdy je v klidu. U nás operace nutná není a je jen potřeba ty chrupavky teď podpořit. Tak papáme chondra i tohle a snažíme se o klid :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 09:19 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
PeKrato píše:
Moje fenka je hysterka a buď by se třásla jak osika nebo sebou nehezky mlela. Tak by ty snímky asi nestály za nic :-(
Reakce na rimadyl není naštěstí žádná, po prvním prášku byla trochu víc dýchavičná, ale teď už v pohodě. Dávám jí ho na noc, kdy je v klidu. U nás operace nutná není a je jen potřeba ty chrupavky teď podpořit. Tak papáme chondra i tohle a snažíme se o klid :-)

Nevím, jestli není podávání rimadylu v tomto případě kontraproduktivní, působí protibolestivě, mně čuba taky po jeho nasazení vždy kulhat přestala, ale po jeho vysazení byl problém zase zpět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 09:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
PeKrato děkuju za podporu. Ona ten nález má opravdu sotva znatelný. Má na kloubech miniaturní plošky. Vet říkal, že zatím nebudeme plašit. Máme mít normální režim s procházkama a bez léků. To abysme poznali, jestli bude kulhat. Taky říkal, že je na to strašně malinká. Třeba to nakonec dopadne dobře. Budu dál dávat ten bomazeal. Nic tí nezkazím.
Jinak Amálka skoro celou noc prokňučela. Hrůza. Měla strašný hlad, tak jsem jí dala nějaký piškot a pár granulí. Pak zase měla průjem. No bezva noc. Ale ráno to zase byla střela :-) Akorát, že si zase asi něco vrazila někam do hubiny. Pořád se olizuje a jako by něco chtěla dostat ven. No už mám teda nervy na dranc.
Děkuju všem za palečky i pěstičky.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 09:35 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
JanaV: Máme to jen na týden a půlku tabletky a zítra kočíme s podáváním, tak uvidíme, jestli se něco neobjeví. Vím jak rimadyl působí, takže fakt držíme klid jen co to jde a žádná námaha noh. Sice mi z ní asi za chvíli hrábne, ale není jiného zbytí.

Andyst: Je fakt malinká a uvidíte, jak se to vyvine. Za těch 6 týdnů se zase o dost změní a RTG může vypada zase jinak. No budu vám držet pěsti.
Může mít mezi zoubkama třísku nebo něco podobného. Zkus prohledat tlaminu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Hledala jsem i šátrala, ale nic jsem nenašla.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 12:02 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Ona to může být malinká tříska nebo drobnej trn klidně. Stafíci jsou magoři a do té huběny si strčí všechno bez rozdílu :-) Jestli nic nevidíš, tak moc nevím, jak na to. Možná něco lepkavýho po rozžvýkání by mohlo pomoct, rohlík třeba. Ale to jen tak tipuju :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 12:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Jsi hodná :-) Trochu už to ustalo. Uvidíme večer. Doufám, že zas nepojedu k vetovi.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 14:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Tak jsem si pročítala vaše doporučení ohledně kloubní výživy a ráda bych se zeptala, kdybych chtěla začít dávat preventivně BomaZeal 18 měsíčnímu hafíkovi - 40 kg, tak který???Ten aktiv - pro dospělé psy??? Díky za radu :P

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě. 2009 11:18 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
my byli dnes na rentgenu kycli..docela palka 3000 a mame dysplazii s osteropozou..tak nejak to veterinartka rikala..snad jsem to nezkomolila.Musime na operaci, ale jeste nevim kam..prý to delaji jen na par mistech v ČR.Rikala, že mu na 3 mistech rozriznou kost a pak už nevim..Byla jsem v šoku..Operace cca 12.000 na to se pojistka nevztahuje..Proto by me zajimalo jestli se smi davat nejaky pripravek na ty klouby aby to bylo dobre..Vetka by me dala jen co ma ona aby videlala.Musim jit pote jinam.Jak se s pejsek zachazi po operaci? venceni atd?Snad bude nejaky pripravek, ktery by nam napomohl.

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě. 2009 11:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zkuste sehnat Bomazeal pro štěníky, www.gardenroses.cz nebo tak nějak. Doporučuju konzultaci s MVDr. Musilem z Českého Brodu, mluví na rovinu a jde mu o pejska a ne o prachy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě. 2009 12:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A mrkni do tématu "Růstový problém (napadání na pacičku)" teď to tam holky taky řešej.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě. 2009 12:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Citace:
Operace cca 12.000 na to se pojistka nevztahuje


Jakto, že se na to pojistke nevztahuje? Taky chci nechat Amálku pojistit a hlavně kvůli tomu podezření na osteochondrozu a tohle mě teda překvapuje.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě. 2009 12:51 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
me to rikala veterinarka..protoze sem se na to ptala jestli si teda mam udelat tu pojistku aby jsem nemusela tolik platit a ona rikala, že to se to na preventivni zakroky nevztahuje a ze toto je ono..tak nevim, že by to pry musel posoudit veterinar pojistovny a pokud nahodou ano tak myslim, že musis mit zaplaceny nejaky pocet mesicu..urcite kdyz se nechs pojistit a za 14 dni operovat tak podle me ti to neproplati.Musela by jsi se zeptat na pojistovne.
Ja se tam radeji pujdu sama taky zeptat, ale kdybych musela cekat treba 2 mesice tak to pujdeme na tu operaci radeji co nejdrive.

Chudak musi mit jen tak 20 min prochzky na trave..po betonu pry ne..musi byt jen na voditku, nesmi moc behat..prudke rozbehy atd.Nevim jak to cviceni povelu ted pujde , kdyz nebude vylítany..
Jinak o tom rentgenu jsem ted cetla ze by na tu dysplaziimel mel byt az v roce nebo po prvnim roce..A nam ji deleli 8 dni pred osmim mesicem..tak nevim

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě. 2009 16:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. lis. 2008 16:00
Příspěvky: 47
Bydliště: Havlíčkův Brod
Marci, mluvíš o trojité oseotomii pánve, ta se dělá max do roka, my už jsme na ni staří, taky záleží na plemenu; my můžeme tak na nastavení kosti pánve úštěpkem jiné kosti nebo na endoprotézu (cca 60tis jeden kloub)...
Koukala jsem taky na podmínky pojištění a píšou, že se nevztahuje na nemoci dědičné (což by toto asi bylo takto klasifikováno, i když...) a na příčiny, které vznikly před pojištěním, což už taky nesplňujeme. To pojištění je spíš na chronické a akutní zákroky.
Bomazeal dávám už asi tři týdny, bylo docela zlepšení, ale minulý týden se to zase zhoršilo, je to boj na dlouhou trať... Nejvíc ho unavují výlety a více psy, tak jsou pro nás freečka už téměr tabu :?
Držím pěsti, pevné nervy.

_________________
Kristýna a Garp
http://zezulovic.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě. 2009 16:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A dodržujete to, že při podávání Bomazealu má být klid, nezatěžovat?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě. 2009 17:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. lis. 2008 16:00
Příspěvky: 47
Bydliště: Havlíčkův Brod
Klid v jakém smyslu? Ruda říkal, že tak prvních 14 dnů, hlavně ne akce typu freečka, kde to pes přepálí. To jsme dodrželi a mezi psy nechodíme moc vůbec. Chodíme na procházky, jde si vlastním tempem a plaveme. Obojí si myslím na klouby žádná velká zátěž, co myslíš? Ležet doma ho nechat asi není dobře, svaly potřebujeme...

_________________
Kristýna a Garp
http://zezulovic.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě. 2009 17:22 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
jo je to ta trojita osemotopie(snad jsem to napsala dobre)Pry to je tezka operace tak me vetka vystrasila.Nevim jak dlouho potom bude muset byt v klidu.Chudacek.Myslite ze ted staci jit tak 2x denne na 20 minut ven?Jinak jsme ted zacali s vycvikem a ucit povely tak nevim jestli mam pokracovat nebo to nechat az po operaci az mu bude dobre..ucime ted ke me a misto.Ten Bomazel si koupim.Jak se dlouho pouziva a muze ho pak i s leky na bolest a s leky na ty klouby od vetika?
Koukala jsem na halali pojistovnu..maji to docela dobre, ale pes musi byt zcela zdrav pri pojisteni a tohle je dedicne..

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě. 2009 21:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
KristýnaZ. píše:
Klid v jakém smyslu? Ruda říkal, že tak prvních 14 dnů, hlavně ne akce typu freečka, kde to pes přepálí. To jsme dodrželi a mezi psy nechodíme moc vůbec. Chodíme na procházky, jde si vlastním tempem a plaveme. Obojí si myslím na klouby žádná velká zátěž, co myslíš? Ležet doma ho nechat asi není dobře, svaly potřebujeme...

Tak jsem to myslela, já jsem jen nevěděla, jestli ste se o tom s Rudou bavili, tak jsem jen chtěla připomenout kdyby náhodou.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2009 11:54 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
Dnes jsem mluvila s doktorem Musilem a 14 k nemu jedeme.Tak jsem rada, že tak brzy, ikdyz pro me je to strasne dlouho!

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2009 16:18 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
marcelka píše:
a ona rikala, že to se to na preventivni zakroky nevztahuje a ze toto je ono..

Tak jsem to přečetla až poté co jsem se tě jinde ptala na jakou jde operaci,tak sorry.
sim tě ,nerozumim tomu,ale takovej masakr jako je trojitá osteotomie je preventivní???? :shock: Četla jsem,že jdeš do Brodu,tak to pořádně prober s vetem,já tu nechci rozvádět nějaký teorie,ale myslím,že nebudu daleko od pravdy,když řeknu,že celkem dost takovejch operací je dneska dobrejch akorát tak k namaštění si kapsy veta :evil: Už to tu někde padlo,ale znám docela nezanedbatelnej počet psů s DKK co nejenže neměli chodit,ale už vůbec neměli ani žít a vesele tu pobíhaj už leta,navzdory výrokům vetů celkem v pohodě.Základem je dobrý nasvalení ovšem.Je jasný,že ne úplně každej případ asi dopadne tak dobře,ale takovou operaci bych si já zatraceně dobře rozmyslela a probrala to všude možně :oops:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2009 17:42 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
ja s tebou souhlasim..proto jsem se sla dnes zeptat jednej pani na cvicak co tomu rozumi a dala me prave tel na toho pana Musila at mu zavolam.Jinak k moji veterinarce jsem mela jit ale zrusila jsem to a jsem objednana prave do Brodu s tim, že me udela rentgeny vseho a pak se uvidi.Tady vetici ani tyhle operace nedelaji.Taky me bylo doporuceno at od moji vetky odejdu, že ji jde prave jen o penize.Snad budou v Brodu lepsi zpravy.Stejne to nechapu.Sla jsem tam jen s tim, že hur chodi a vykrucuje zadek, ale tohle by me nenapadlo.Mame mit jen 20 min prochazky,ale mame trochu delsi, protoze ho vodim k rece, aby se koupal.Pry to je na klouby dobre.S tim osvalenim prosimte to znamena, že ma mit tedy hodne pohybu?Ted jsme na dietce aby nepribiral a mam snizit prisun vapniku, ale nevim jak.Mam mu davat min granuli?Oni ho nohy neboli..tedy neknuci u chuze..naopak by porad lital..Musim ho hlidat, ale jde to tezko, když se nevylíta.Proste to porad jeste nejak nechapu

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2009 18:09 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
marcelka píše:
protoze ho vodim k rece, aby se koupal.Pry to je na klouby dobre.S tim osvalenim prosimte to znamena, že ma mit tedy hodne pohybu?Ted jsme na dietce aby nepribiral a mam snizit prisun vapniku, ale nevim jak.Mam mu davat min granuli?Oni ho nohy neboli..tedy neknuci u chuze..naopak by porad lital..Musim ho hlidat, ale jde to tezko, když se nevylíta.Proste to porad jeste nejak nechapu

jo,plavání je nejlepší na tohle.Osvalení pohyb samosebou znamená,ale ne jak tě napadne,musí to být pozvolné,cílené a postupně přidávat.Poradila bych se s někým znalým věci,případně v tom Brodu..i ohledně toho žrádla nebo ti někdo poradí tady,dost lidí krmí klasicky.
jinak to na mne dělá dost divnej dojem :evil: ,pokud pes nekulhá a lítal by,tak to nechápu.Tady chodí jeden retríver,který to absolvoval.Prý ale kulhal hustě už od mala,dokonce byly dny ,kdy se prostě nezved z pelechu bolestí.Nevím nakolik to byla nutná operace,patří shodou okolností dceři herce Dulavy,což mne přivádí na myšlenku peněz :wink: .Asi to nebudou extra odborníci,dcera našla posléze v lese štěně labradora.Nebyl mu ani rok když on pravil,že na ně začal útočit a prý ho mají nechat vykastrovat.Stalo se..takže asi nic moc znalosti.Rozmysli si to dobře(po třeba i několika konzultacích na různých klinikách),na serveru NO o tom byla kdysi diskuze,je to fakt dost masakr,já bych do toho šla pouze kdybych na 100% věděla,že nelze jinak.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2009 18:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Snažte se, aby chodil po měkkém, pokud máte tu možnost, nechoďte po betonu nebo asfaltu, to plavání je určitě dobré. Je mi jaské, že o to to budeš mít horší s kočárem, ale zkuste to vydržet do té doby, než vám Dr. Musil k tomu svoje řekne. S tím vápníkem bych to řešila tak, že bych mu, pokud nechceš vařit, pořídila dospělácké nebo přímo seniorské granule. K tomu Bomazealu bych mu do jídla přidávala vývar z vepřových nožiček (pokud je granulák, tak přidávat postupně, kvůli průjmu). Držím vám palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2009 19:19 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
On nikdy neknucel ze by ho bolely nozicky..proste spatne chodi..vykrucuje cely zadek a bricho do stran..Jen kdyz jde pomalu a pak jsem ho pozorovala pri behu jeste nez jsme tam sli a to me prislo normalni..Urcite pak jeste pujdu na konzultaci k doktoru Frantisku Davidovi..prý je taky dobrej.zeptam se na vse co se tyce pohybu a jidla.U nas je problem, že musis jit pres mesto tak15 min nez dojdeme k potoku tak na tom betonu musi..Kocarek sebou neberu..manzel si vzal dovcu abych se mohla venovat pejskovi.Myslite ze na osvaleni je take dobrý pohyb do kopce?Jinak kdyby jsme meli chodit jen na 20 min tak chodim jen mezi panelakama.Nevadi kdyz ho vemu k tomu potoku treba na 2 hodky denne, kde se bude jen koupat?Pak si vzdy lehne na breh a odpociva.Ze by jsme zatim jinam nechodili.A ten vyvar jednou denne?Ja mu snizila davku z 500g na 300 plus jednou denne k jidlu dostava Roboran-H a ten Bomazeal mam objednany.Tak mam dat rano 150 s roboranem a vecer 150 s bomazealem a vyvarem?

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2009 21:28 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
prosim nevite jestli si potom mohu vzit od pana doktora ty rentgeny aby se mi na to podivalo vice lekaru?

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2009 21:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. lis. 2008 16:00
Příspěvky: 47
Bydliště: Havlíčkův Brod
Jasně. Já je mám taky doma, jen musely uschnout, tak jsme si pro ně byli později.

_________________
Kristýna a Garp
http://zezulovic.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2009 23:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
KristýnaZ. píše:
Jasně. Já je mám taky doma, jen musely uschnout, tak jsme si pro ně byli později.

Tak to mne vet,ešte na slovensku odmietol dať rengeny,tiež som ich chcela pre iných vetov.Že to je ich,alebo čo a len mi napísali,čo na tom rengene je.Majú na to právo,keď si ten rengen aj tak zaplatím a nie je to zrovna lacná záležitosť?

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 04. kvě. 2009 07:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Už se to tu řešilo, pokud si je zaplatíš, tak jsou tvoje, ale pokud tu cenu rozepíše například do zákroku a materiálu, tak nenaděláš nic. Ale dá se to vyfotit a poslat mejlem -alespoň něco.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pon 04. kvě. 2009 20:01 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Já je mám teď taky doma...akorát mi na veterině řekli, že bych je měla vrátit, protože to prý musí pět let archivovat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2009 18:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Chci se zeptat, když dávám 4 - 5 měs. NO granule FirstMate pro citlivé zažívání a budeme pokračovat FirstMate pro velká plemena od 5. měs., jestli mám do těch granulí zasahovat. Četla jsem zde o Bomazealu a nevím, jestli ho teda k těmto granulím můžu podávat i preventivně. :?: Předpokládám, že podáváním Bomazealu Puppy rozhodně něublížím? díky

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2009 18:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Proč chceš do psa rvát něco navíc a řekla bych i zbytečně? Jinak bych řekla že ten bomazeal je spíš na léšbu než prevenci :?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2009 18:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Myslíš, že "kloubní prevence" je zbytečná? Já chtěla zrovna dneska Boriskovi ten Bomazeal taky objednat...

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 367 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 70 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!