Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:00
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 367 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 22. úno. 2012 23:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
To je mi líto. :( A jdu si rozšířit obzory, protože jsem nevěděla že nemocná slinivka znamená že se těžko tráví bílkoviny.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 07:17 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
poruch slinivky je víc. můj pes má tuhle, ale to není aktuální problém, takže ti to nemusí být líto :-) z kloubní výživy jsem v pasti, přijde mi, že nejdůležitější je želatina, kolagen.. a ty věci, co píšou - škeble atd, to je všude rozdílné. Pes je opět bez potíží. Po asfaltu běhat nechce sám od sebe /taky může souviset/, k tomu ho ale nikdo nenutí. Nyní jsme na vepřových nožičkách a klidu. Vždycky všecko pomůže, ale nic nezabrání opakování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 08:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podle toho, co popisuješ, mě napadá neurologický problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 08:21 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
s kulháním n začátku, tím RTG.. pak pes skočil jednou metrový plot po ránu bez rozcvičky, okamžité kulhání - vet.. tak si stále ten stejný doktor docela dlouho hrál se všema tlapkama, tahal, protahoval. vyloučil. /samozřejmě, můžu ho nechat vyšetřit znova, ale jak říkám - pes zas jak rybka/ Na veterině ortopedii umí - už mi u jednoho pséka operovali páteř. Byla mi doporučena kloubní výživa, no, já myslím, že je to dobré, souhlasím, ale chci si vybrat a ne si vzít tu jedinou, co mají na veterině. CHci tu nejlepší :-) Pokud nekulhá- těžko na něm něco najdou. Bohužel - začalo to, jak jsem psala a k vetovi bych mohla až v pátek, pokud by to nebylo na pohotovost- kterým nevěřím. Vidím, že mu pohybový aparát stárne rychleji, jak u jiných psů a chci mu aktivní věk co nejvíc prodloužit. Samozřejmě, pokud ho nenechám tolik běhat - problémy asi taky nebudou, ale pokud může a chce, tak ať běhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 10:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Taky si myslím, že v tom bude něco jiného než klouby... Ale jestli chcete: sjeďte dolů na stránce, otevřete si web "pro zdraví cz" pak seznam firem které nabízí a najděte woykoff. Má trojfázovou kůru kosti-klouby včetně prvopočátečního startu s MSM látkou. Woykoff funguje, máme ho vyzkoušený na minimálně 15psech (i kamarádů, jasně že nejsou všichni moji :D ) a člověčí řada pro babičky a dědouchy je také funkční. Mají dobrou cenu za tu kvalitu. Program je nastavený tak, že tlumí zánět, doplňuje cosi, co pomůže dovytvořit nějaké buňky a pak dodává potravu pro ty buňky. Líp to popsat neumím. Při použití těch dolních banerů dojde nějaká provize i na Vlčáry (ne tím, že vám zdraží zboží [-X ) Přeji hodně štěstí a vlčárský hafani děkují.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 10:31 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
neříkám, že to nemůže být nic jiného :-) každopádně - když kulhal a k tomu měl ty potíže se zažíváním - byly mu dělány několiker krevní testy a obrazy. opakovaně. kromě nedostatku enzymů trávící bílkoviny - nenalezeno nikdy nic. v krvi taky tento nedostatek nebyl tak markatní, aby pes nemohl "normálně žrát a vyměšovat" diagnozu potvrdily až opakované rozbory ze stolice. děkuji za tip - myslíš ten arthrona, viď?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 10:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Ke kloubní výživě toho bylo řečeno dost, ještě dodám tomu nedostatku enzymů (cituju knihu Natural Dog Food):
Citace:
Nemoci slinivky břišní:
• Nezkrmovat obilí (granule!), pes jej nestráví větší množství, protože slinivka nestíhá vyrábět trávící enzymy
• Přikrmovat papáju a ananas, které dodávají chybějící enzymy
• Zkrmovat snadno stravitelné suroviny, např. libovou svalovinu
• Podávat málo tučného masa, trávení tuků totiž vyžaduje slinivkové enzymy
• Dbát na ovoce s nízkým podílem kyselin, může totiž dráždit žaludeční sliznici
• Přikrmovat zelený jíl, zklidňuje žaludek

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 10:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
A ještě konkrétně k ananasu a papáji:
Citace:
Ananas: Vysoký obsah enzymu bromelinu z něj dělá fantastické léčivo. Bromelin štěpí bílkoviny z potravy na aminokyseliny a pomáhá tak při trávení. Navíc ničí parazity (červy a bakterie) ve střevech. Ananas v psím krmivu značně ulevuje slinivce břišní, je to tedy výborné ovoce pro psy, kteří s ní mají potíže. Nevýhodou ananasu je, že svou kyselostí může dráždit žaludek a nesmí se podávat psům, kteří trpí podrážděnou žaludeční sliznicí nebo žaludečními vředy. Ananas se před konzumací zásadně loupe.

Citace:
Papája: Papája je v rámci psího krmiva důležitým ovocem. Tak jako ananas obsahuje důležité enzymy (např. papain), které pomáhají při trávení bílkovin a mohou tak pomoci psům, kteří mají potíže se slinivkou břišní. Papája může být velmi užitečná při přechodu na syrové krmivo, zásobuje totiž žaludek trávícími enzymy a zlepšuje tak trávení. Obzvláště na začátku se stává, že trávící soustava nesnáší nezvyklou potravu moc dobře a potřebuje podpůrné enzymy. Papáju lze použít také při průjmu, nadýmání a při jiných trávicích potížích. Navíc aktivuje, oživuje a posiluje celý organismus. Tento druh ovoce prospívá také imunitnímu systému. Papáju můžeme loupat, není to ale nutné. Jestliže tedy kupujeme bio-ovoce, můžeme jej bez obav zkrmit i se slupkou. Jádra nacházející se uvnitř plodu bychom ale před zkrmením měli odstranit, protože mají velmi ostrou chuť.

Třeba Ti to v něčem pomůže :icon_thumright:.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 11:03 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
aničko, děkujeme :-) nicméně tento problém je vyřešen, pes skutečně neprojevuje žádnou známku onemocnění. Díky bohu! on neměl /skoro vůbec/ ty enzymy, co tráví protein. Horší varianta tohoto onemocnění je absence těch, co tráví právě tuky. Ataky jsme měli 3, nikdy víc. Důsledně předcházet.
Samozřejmě, pes je "zcela" zdravý díky tomu, že přes rok granuli neviděl. OT - byl na dobrých granulích, při atace jen na rýži, pak jsme zkoušeli různé bezpšenicové granule - veterinary diets. pes nepřibíral, hrozná věc, takže jsem to dokrmila zdravému psu a tomuhle začala dělat tak nějak selským rozumem dietu - než se potvrdila séria testů. Dnes pes dostává, co mu dám a vůbec nad tím, z hlediska diety nepřemýšlím, pravideně dostává ostropestřec a přidávám byliny z barona - to drží psí tělo, aby zase nepotřebovalo nějaký dobrý sulfonamidek. Na výletech- granule, ale taky spíš tahám bednu masa. Akorát hlídáme bobky daleko důkladněji, jak u jiného psa :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 12:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Lucia: u woykoffu souvisle všechny kloubní-navazují na sebe...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 20:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Rozhodně bych doporučila Bowenky nebo chyropraxi - vyzkoušený je Stuart Brock. Angličan, ale bydlí u nás v ČR. Měli jsem ho na koních a na psech. U koní výsledek nevím, byla jsem jen na prvním rovnání, ale u jednoho psa, který je jak paragraf a chodí tak, že skoro nechodí zlepšení do druhého dne o 80%. U Bonyho se stav zhoršil. Nenechávala jsem opakovat zákrok. Ale u obou psů jsem tento vývoj čekala. Někdy je lokální ztuhlost" ku prospěchu věci. Oproti tomu Bonymu Bowenky jen a jen pomáhaj. A vůbec mám s Bowenkama jen dobré zkušenosti - u psů a koní (kdy kamarádky plemeníku prodloužily život do dnes, už je to pár let. Masíroval ho ještě Mirek Francl. Kůň tehdy nebyl schopen ujít tři metry v kuse. Dnes už je cca třetím rokem nosntop na pastvě, pouští stále, žije venku za jakéhokoli počasí s kobylou a svým potomkem. Šťastný).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 21:32 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Počkej, počkej - ten kůň asi netrpěl na občasné kulhání.. takhle strašný to není! koneckonců, měla jsem ho na jednom frýčku a byl rovnej [-X zakoupim kolafit. k tomu budu nadále studovat, bowenkám se nebráním, ale nepochybuju o tom, že se cizímu člověku ten pes uvolní na nějaké masírování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 21:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ten kůn je příklad, i ten pes. Jak moc to umí zabrat. A ono nejde o masáž, jak si ji představuješ, nemusíš se uvolnit. Ani to zvíře. A navíc, i "zarytí" agresoři se po opakované "masáži" uvolní a užívají si to. Bowenky právě nejsou jen o té pohybovce, ale o celku.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 21:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
A já jen dodám, že po chvilce Bowenek se pes poddá jaksi celkově :-)...kdo neviděl, těžko uvěří :-)

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 22:00 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
fakt je, že já se skromně zabývám masáží /člověka/ a umím odblokovat leccos skříplého, jednomu psu jsem dost pomohla /odmítal rehabilitaci - jakoukoli po operaci páteře/ a taky jsem viděla jedinou MVdr v ČR v té době, která masírovala koně s artrosou s druhem masáží, co dělala. Přitom obyč. terapeut.. toho koně jsem viděla předtím, při tom a potom. Super. Holky, pokud nezabere něco jen na klouby - ukecaly ste mě :-) Pes není pro lidi vyložený agesor, to bývalo. Pes je ťutík, mi tu napovídá. Psa jsem občas sama zklidňovala masáží, ale narozdíl od lidských svalů, co tak člověk ví, co kam jde a si přečetl, jsem to u psa nestudovala. Jen jsem ho tím zrelaxovala, zvláčněla. Faktem zůstává to, že má celkem 45min aktivní vycházku přii kole výklusem s čucháním, pak je odložen u příbuzné, co bydlí u lesa, v půli vycházky, do lesa se jde sedřít jen BC, on výklusem zpět a potíže nejsou. Třeba je to vůbec znak toho, že si mám pořídit další borderu, bo on nemůže. Já po nich fakt chci asi moc. Vím, že je línější z principu /vědět to dřív - nenechám si ho/ jenže na to jsem přišla až po dost dlouhé době dostávání psa do kondice jakou si představuju a pak ho už člověk nedá.. Vidím to tak, dokud pes chce.. Tak, až začne znova trénovat a bude to naprd - ty masáže zkusíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 13:18 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Akorát se mi dospává pes po sedaci. Celkový opakovaný RTG, zejména ramene a loktů. Ortopedické vyšetření mým oblíbeným Mvdr. Chrupavka krásná. Opakovaně se ovšem tvoří v lokti mikrozánět, který by při neřešení mohl přejít v ošklivé chronické potíže, takže hodinová konzultace k něčemu i byla :-) V lokti jsou dvě kůstky - které když vyrostou nerovnoměrně a mají rozdílnou délku, tak prostě začnou dřít chrupavku a toto se tvoří. Je to náš problém - prý ovšem dost záhadný, protože se to projevuje převážně u psů v dospívání- našemu jsou asi tak 4 roky a kromě občasných potíží a závažných potížích při jeho příchodu /to byl ale fakt křivej celkově a bohužel jsme se zaměřili jen na DLK/. V době RTG už byl totiž pěknej a nekulhal. Takže mámě protizánětlivé léky, klid tak na pět dní. Shodli jsme se nasadit kloubní výživu z MSM a to dlouhodobě. Svaly jsou důležité, takže se vrátíme k zátěži, kterou požaduji a pro psa je dobrá /kdyby prý takové svaly neměl - problém by se projevil daleko dříve, ovšem taky by byl výrazně hůř řešitelný/. Zátěž postupně.. zejména klus, s běháním se psy má na delší dobu útrum /bohužel těch několik málo kamarádů potřebuju zase kvůli socializaci/. Operovat to nechtějí - celkem není co - zkrátit zdravou kost? Vážné riziko, že už se nikdy do takové kondice nedostane. Neurologicky - nebolí to a ani při jiném vyšetření se netváří, že by bylo něco někde skříplého. Takže nasadím buď alavis s msm pro koně, nebo jsem našla Dromy přípravky - má někdo zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 13:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jde jen o to MSM? Já že vím, kde ho sehnat čisté. A zbytek přípravků můžeš třeba střídat nebo dávat levnější.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 14:06 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Kvůli mikrozánětu je právě nejlepší to MSM /myslím si já - vet posvětil/ nicméně teď samozřejmě nedostačující - vzhledem k té časté recidivě. Čisté MSM má alavis taky, líbí se mi i to Dromy /je právě fakt levnější :sunny: / ale zase vím, že ten alavis funguje - pomineme-li tu bolestivost - tak i na záněty, mám s tím navíc i osobní zkušenost u starého psa- zlepšení nemohla být "jen" bolestivost. Trvalo to i po vysazení. Znám také Giom - taky osobní zk., ale pouze u podávání tomu starému psu - dlouhodobě. Dromy vychází pořád lépe. Uvažuji buď nad alavis dual tuším, nebo něco kombi - v případě dromy to vychází na čisté msm a ještě balík kolagenu či co to mají.. No, musím do lesa, asi jsem psa měla nechat probudit, pořád je to mrtvola - nicméně dorazí hlídání, které je mazlivé a mimořádně rádo polituje chuděru pséka. Jsem žhavá na tipy - sem s tím :sunny: teda, koukám už jen po přípravcích na koně kvůli ceně.. zvažuji telefonát koňi kámošce, zda to dromy nezná..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 14:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dromy osobně neznám, To "moje" MSM má výhodu, že je v tekuté formě (taky konské balení) takže lepší vstřebatelnost:
Obrázek
litr za 140 kč , mám to doma. Pro psa ten litr vyjde na cca půl roku, co jsem počítala (přepočet na 27 kg psa je cca 3 ml za den).

Jak tu hyena psala, jí pomohla yucca. Ten eshop je santony.cz. Porovnej a uvidíš. :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 14:16 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
a vidíš výsledky, nebo to je "prevence" ? koukala jsem spíš na ten prášek - písek, kvůli skladovatelnosti, tekutá věc mi nenapadla..podívám se na to, děkuji.
Jinak jsem se vědomě dopustila týrání psa - vzala jsem ho 2 km u kola sprintem /byl nadšen, bo dlouho stojí - a ani kulhnutí/, aby začal kulhat a na tý veterině něco viděli. Což se povedlo jen částečně, ale aspoň nemusím být smutná z toho, že vůbec nebude venku, bo pořád spí..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 14:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Dromy znám,dávala jsem kobyle to jejich MSM.Oproti alavisu vyjde o hodně levněji,někdo tvrdí že ale není tak účinné,mě to přišlo stejný.Nakonec jsem ale našla zdroj z německa na úplně čisté MSM za ještě lepší cenu.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 14:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Dromy znam pouze jako bahno, ktere se nakyda konickovi na nohu, mela jsem ho na lidozrouta, kteremu jednu zimu stale otekala noha a osvedcila se mi slusne :icon_thumright: Dalsi vyrobky neznam, ale tohle nebylo marne, tak snad by i dalsi vyrobky mely fungovat dobre. Jinak mnohe tyto pripravky vychazeji v Nemecku levneji, stoji to za pokus.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 16:19 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
myslíte z německého webshopu? nebo vyloženě německý přípravek? koneckonců v německu mám kámošku, takže dovoz sem není problém i bez poštovného. prosím ještě tedy jaký zdroj, pokud je to eshop, či jaká značka a čeho? levnější než to dromy to snad nemůže být :-) jinak jsem chtěla preparát msm a nějakou kloub. výživu extra, abych to mohla podávat i druhému psu.. čuby chrupavky taky zadotuju, když to budu cpát do vořecha. přeci jen, dnes sme se dost zničily, tak aby chuděrka netrpěla na stáří na přílišnou aktivitu paničky..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 17:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led. 2011 20:08
Příspěvky: 140
Bydliště: Vesce
Já jsem před Vánoci objednávala roboran chondro HA (pro Scottyna, DLK) a roboran HA a msm 500 pro stařičkého pejska přítelových rodičů-sice nepřestal kulhat (je mu 16), ale zlepšil se :wink: Objednávala jsem na svetkrmiv.cz, mají tam totiž na to chondro HA akci do konce února :wink: Výhodu vidím v tom, že se dá dávat nemocnému obojí a zdravým na prevenci jen s tím HA :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 18:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Lucía píše:
myslíte z německého webshopu


Mě to MSM vozil kamarád,co tu má obchod pro koně přímo z Německa.Ale odkud přesně to bral,to nevím.Vozil to pro své koně a známé.Jinak to tu neprodával,asi to nebylo schválený pro ČR.Jinak já bych se toho MSM od Dromy nebála,používám na koně i jiné přípravky od nich...chladící pasty na nohy,hojivé masti a pes ted´od nich žere Pangamin,kterej vyjde taky 100x levnejš než lidskej v lekárně.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 20:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Co třeba woykoff? :lol: jsem s tím už otravná, ale když to psům pomáhá, proč ne? :-"

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 29. úno. 2012 21:01 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
ano, nemusí to být nutně gsm, uvažuji i nad alternativou yucca a ještě záhadný název Boswellia serrata, většinou jsem ale zjistila je hlavní gsm a tohle se k tomu přidává. Nejlíp vychází skutečně to tekuté od Evči. Jde mi hlava už šejdrem. Zatím máme to léčivo, ale do pátku to chcu získat. Pak Vám napíšu, jaký kandidát vyhrál a jak to pomohlo. Každopádně díky moc všem za tipy!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pát 02. bře. 2012 21:37 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
MSM zvoleno to od Evika, tož to prubnem.. síru potřebujeme, ovšem dostává mne ta třešňová vůně a chuť :icon_thumright: děkujeme za rady, nyní se poohlížíme ještě po tom druhém doplňku pro i mimo jiné zdravého psa, do toho si myslím msm příliš cpát nemusím, prý ale i tak není na závadu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pát 02. bře. 2012 21:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já to MSM přidám i štěnici - jednou za čas a kapku. Důležité to je rozhodně, ale ... :wink: jen jsem to ted nechala v Lounech :? ale Bony spolu s oteplením přestal kulhat, takže dáme stejně pauzu :hura:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 19:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře. 2011 12:00
Příspěvky: 55
Bydliště: ostrava
ahoj,já jsem dával caniviton,ale je to prášek a na prvním místě ve složení jsou obiloviny(myslím,že se mu po tom vyhodily lupy) tak jsem hledal a našel jsem Aptus apto-flex vet. sirup 500ml, podle složení to vypadá dobře, nemáte někdo zkušenost????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 19:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Ano Aptoflex užíváme, za chvíly budeme dobírat lahev. Nevím jak poznat zda funguje dobře či nikoliv. Problémy nemáme.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: pát 16. bře. 2012 15:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led. 2011 20:08
Příspěvky: 140
Bydliště: Vesce
Taky jsme už 2x měli apto-flex a spokojenost, od té doby nezakulhal :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 20. bře. 2012 12:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
lomata30 píše:
Lucía píše:
myslíte z německého webshopu


ČR.Jinak já bych se toho MSM od Dromy nebála,používám na koně i jiné přípravky od nich...chladící pasty na nohy,hojivé masti a pes ted´od nich žere Pangamin,kterej vyjde taky 100x levnejš než lidskej v lekárně.

S Dromy mám velmi dobré zkušenosti, u koně. Je možné se i s Darinou domluvit a namíchá složení koloubní výživy přímo podle daného problému, který se u zvířete řeší.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: úte 20. bře. 2012 13:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Také mám s přípravky od Dromy dobré zkušenosti.Vpodstatě jsem u dědka vyzkoušela MSM od různých výrobců a nepozorovala jsem nějaké změny. Co mi hodně vyhovuje je nabídka ze santony...mají tam některé věci v nemíchaném stavu- tj. čisté MSM, čistý glukosamin apod. tak že si třeba pro koně sestavuju " kloubovku" individuálně. kdo máte hajtřičky, mají v nabídce i šetrnější, převážně bylinnou alternativu " bute".

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 29. bře. 2012 10:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno. 2008 16:07
Příspěvky: 51
Bydliště: praha 10
Zdravím,

mám 14měsíčního křížence NOxBO s diagnostikovanou DLK (již operován-ubroušení výběžku kosti loketní), DKK stupeň 1-2. Od operace uplynuly 4 měsíce, kulhání se cca před měsícem a půl jednou vrátilo (po RTG mi bylo řečeno, že "schod" se v lokti utvořil znovu). Podávám bomazeal (1xdenně) a má krapet upravený pohybový režim (prakticky jsme jen přestali aportovat, jinak výraznější omezení nejsou). Na operaci se již nechystáme, nemyslím si, že by to k něčemu zásadnímu bylo. Snažíme se 1x/2x týdně plavat, pohyb mu nečiní problémy. Chystám se nově krmit Stone crickem. Je tady něco, co bych ještě mohla dělat v rámci péče o jeho pohybový aparát? Třeba mu dopřát 1x ročně kůru Arthronisem? vařit mu sulc z vepřových nožiček? Co myslíte?

Děkuji za názory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: sob 31. bře. 2012 15:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A ještě mam dotaz do pléna: někdo tu kdysi psal o homeo na kulhání. Nemůžu to najít, Poradíte mi? Díky.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: sob 31. bře. 2012 21:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Na akutní kulhání díky úrazu je Arnica Montana CH9. Co se týká chronického, tam bych asi písla Jiřičkovi.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: sob 31. bře. 2012 22:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo to bylo akutní, aha :rolleyes: jinak Jiřička je v plánu, už brzy

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: stř 06. čer. 2012 21:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2012 15:49
Příspěvky: 21
Bydliště: Soběslav
Všechny moc zdravím, mám desetitýdenní štěně NO a teď nám veterinář řekl, že má nedostatek vápníku (má hodně zvětšený klouby na nohách). Dostala jsem calciový přípravek a míchám ho do tvarohu. Ještě jí do toho dávám nasekanou pažitku-četla jsem že se vápník s vitamínem c líp vstřebává. Na netu jsem ale četla, že to může být i naopak přebytkem vápníku a jsem už z toho značně zmatená.
Přemýšlím, že bych dávala nějakou kloubní výživu, ale je toho strašně moc a ani tady v diskusích jsem vlastně nenašla co je nej... dá-li se to vůbec o něčem říct. Není na to v deseti týdnech ještě brzy? A nemám třeba jen vařit vepřové nožičky? Ach jo fakt si nevím rady. Moc děkuju za odpověď

_________________
Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá. J.Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2012 07:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nechte si udělat rozbory krve- čím krmíte- vapník přestante okamžitě přidávat notabene s tvarohem .-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2012 08:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2012 15:49
Příspěvky: 21
Bydliště: Soběslav
takže máme veterináře na dvě věci, že? :( je to můj první pes a tudíž mu zkrátka věřím ale není veterinář jako veterinář. Krmíme Britem ale ze začátku měla špatný dávkování (dle rady z chovatelské stanice 3x denně) takže týdenní průjem který jsem přisuzovala doznívajícímu očkování a odčervení. No prostě jsem podělala co jsem mohla a teď nevím co dál :cry: Teď krmím 4x denně a už se to upravilo tak nevím jestli to je nebo není z toho špatného krmení zpočátku. Ten tvaroh mi taky poradil veterinář jinak bych jí ho nedávala. Přijde mi, že to krmivo by mělo být kompletní, ne? Ach jo a co to tedy může být?? Když ne málo vápníku :( Taky strašně rychle vyrostla. Byla ze štěňat nejmenší a když jsem tam s ní byla po týdnu byla větší než ostatní, ale to jsem jí dávala jen ten Brit 3x denně a samo piškoty při výcviku

_________________
Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá. J.Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2012 08:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nechte si odebvrat krve na poměr vápník/fosfor a uvidíte- u jiného veta,
krmíte Brit- modrý pytel nebo Brit Care- stříbrný pytel? pokud tím druhým tak by se to mělo upravit stravou a nic byhc nepřidávala- maximálně nějakou lehkou kloubní výživu vzhledem k plemeným predispozicím.
tvaroh dát mužete ale jen sem tam trošku třeba s vajíčkem ajko naminku

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2012 08:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Popravdě, krmení bych změnila úplně. Brit jsem tu sice taky vychvalovala, ale u štěněte jsem jím způsobila panostitidu a taky v té době strašně rychle rostla. Pokud sjedeš na této (a každé) stránce dolu, jsou tam různé bannery. První je na e-obchod s krmivy. Tam když si vybereš, tak se nespleteš. S panem Steinem (majitel obchodu) se můžeš i domluvit, poradí ti.

Vápník a hlavně tvaroh okamžitě vysaď - vápník by se měl podávat jen v kombinaci s dalšími prvky kvůli poměru. Tvaroh naopak zase odvápňuje. Vit. C je dobrý, ale ne ve formě pažitky.

Odběry krve jsou zásadní. Běžte k jinýmu vetovi, nehcte odebrat krev a pokud neví, kam to poslat (což by měl, ale tak pokud by to byl nějaký obvodák taks e to dá pochopit) tak mu doporučte labvet.net .

Navíc takhle malé štěně bych krmila minimálně 5x za den. Nepřekrmovat, je lepší, když je štěně radši hubenější než tlusté. Nemáš fotku? Hoď jí sem. A když přejedeš rukou z boku po psovi, po hrudníku, necítíš pod rukou na hrudním koši tvrdé "uzlíky", hrbolky na žebrech?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2012 10:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2012 15:49
Příspěvky: 21
Bydliště: Soběslav
Teda vy mě úplně děsíte. No tak odpoledne zajedu na kliniku co je ve městě. Jsou teda pekelně drahý, ale co bych pro Sunny neudělala :-) Krmím tímhle http://www.spokojenypes.cz/brit/brit-pr ... a?id=59021 na doporučení z chov. stanice. Ach jo já bych si nejradši nafackovala. Koukala jsem na ty krmiva dole, ale asi se budu muset poradit přímo v obchodě. Nebo mám počkat na výsledky krve? O odběr si asi budu muset přímo říct, že? Nebo je mám na klinice prubnout jestli to navrhnou sami?
Jinak je Sunny spíš hubená podle mě. jsou jí sem tam vidět poslední dvě žebra, ale to je otázka zda to je důkaz hubenosti :-) Dávám jí 50g krmiva na jednu dávku celkem tedy 200g. podle dávkování na krmivu by měla dostávat 210g Teď jsem byly spolu na delší procházce (to vlastně taky nevím jestli může) tak až se vyspí dám sem aktuální fotku. Na ty hrbolky na žebrech se musím zaměřit, zatím jsem si ničeho nevšimla.
Jinak jsem moc ráda, že mi pomáháte a že jsem tyhle stránky vůbec našla. Vlastně za všechno může druhá knížka pana Desenského :-) kterou jsem přečetla jedním dechem a ty dvě zbylé mám už taky na cestě :-)

_________________
Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá. J.Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2012 10:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pokud sis na žebrech doted ničeho nevšimla, tak tam nic nebude :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2012 10:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
klídek nenech se vyděsit, o krve si řekni- že chceš mít přehed zda je všechno v pořádku atd. co se krmiva týče zavolej panu steinovi určitě ti rád poradí.do štěněte se co se krmení týká člověk nesmí bát investovat- co do něj vložíš ted v dospělosti nedoženeš- ale nesmí se to přehánět:-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2012 14:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nikdy jsem nepotřeboval dělat krevní testy na nedostatek vápníku. Stačilo na zem z výšky hodit vajíčko a když zmizela skořápka, věděl jsem, že je nedostatek. Za pár dní jsem test zopakoval a skořápka zůstala. Ještě se mi nestalo, že by to nefungovalo. Kdo znal megaKetynku, když sem totálně pajdající a odvápněná přišla, ta žrala skořápky pomalu po platech. Teď už nekulhá, zvládá fyzickou zátěž a skořápky nežere.
Přidávání samotného vápníku je na vývin kostry vyloženě vražedné, jestli to nějaký veterinář doporučil, nemá ponětí o výživě štěňat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2012 16:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. kvě. 2012 15:49
Příspěvky: 21
Bydliště: Soběslav
Desenský píše:
Nikdy jsem nepotřeboval dělat krevní testy na nedostatek vápníku. Stačilo na zem z výšky hodit vajíčko a když zmizela skořápka, věděl jsem, že je nedostatek. Za pár dní jsem test zopakoval a skořápka zůstala. Ještě se mi nestalo, že by to nefungovalo. Kdo znal megaKetynku, když sem totálně pajdající a odvápněná přišla, ta žrala skořápky pomalu po platech. Teď už nekulhá, zvládá fyzickou zátěž a skořápky nežere.
Přidávání samotného vápníku je na vývin kostry vyloženě vražedné, jestli to nějaký veterinář doporučil, nemá ponětí o výživě štěňat.

Dobrý den,
moc mě těší, že Vás poznávám i když jen on-line. Tak na veterinu tedy zajedu stejně a počkám co mi poví tam. Ona totiž na dvoře žere omítku. (máme rozbouraný kus zdi) Jen pořád nevím, proč má ty boule na nohách :cry: a test s vejcem rozhodně zkusím =D> díky moc za radu

_________________
Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá. J.Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2012 16:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No mě psi (muj plus ti ostatní v rodině), ani štěnice, nikdy skořápky nežrali. A to I v době, kdy měla Vačice lehce rozhozený poměr. Je fakt, že lehce, že to mohl být momentální stav způsobený čímkoli. Ale co máme domácí vejce, tak se po skořápce může Dutchee "utlouct". Ke kupovaným si ani nečuchne.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kloubní výživa
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2012 18:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
nebude to i tím, že domácí vejce tak trošku ještě smrdí po slepicích? co je občas máme, tak na nich ulpělo i sem tam ještě nějaké to minipeříčko...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 367 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 67 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!