Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 05:44
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 143 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: ned 31. kvě. 2009 23:11 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Ahoj, tak jen abychom dali vědět, jak jsme na tom - psík už se otrkal, takže začíná doma pěkně zlobit. Snažím se ho naučit hledat a rozeznávat hračky, abych mu alespoň nějak zaměstnala hlavu, spotřeba bůvolích kostí se nám taky několikanásobně zvýšila, ale ta energie tam prostě je a stále roste...už chodí i po bytě s vodítkem, abych ho v případě jeho energických záchvatů (což spočívá v běhání z obýváku do kuchyně, rohy smykem) mohla rychle chytit :D

Neporadíte mi někdo nějaké hry, při kterých pes nemusí moc chodit, ale musí přemýšlet? POtřebuju ho unavovat psychicky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 15:32 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Tereza22 píše:
Neporadíte mi někdo nějaké hry, při kterých pes nemusí moc chodit, ale musí přemýšlet? POtřebuju ho unavovat psychicky...

docela dobrý je hrát něco jako skořápky-vzít dva nabo více např. květináčů, pod jeden strčit pamlsek a pejsák ho má najít...docela vděčný a pro psa vyčerpávající
jinak to rozeznávání hraček je taky super, pokud to ted psáka baví :-)

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: pát 17. črc. 2009 10:21 
Offline

Registrován: pon 08. zář. 2008 20:36
Příspěvky: 8
Bydliště: Čelákovice
Ahojky jsem tu nová a ráda bych se také podělila o náš problém. Mám roční fenku labradorského retrievera, která nám asi na 5 měsících začla kulhat na pravou přední nožičku. Nyní už je jí rok a teď také kulhá. :cry: Byli jsme s ní dokonce i u několika vetů. V podstatě jsme jako na houpačce, chvíli je klid a pak to zase začne. Máme za sebou už i moc léčby (prášky, injekce), také 2x rentgen. Na rentgenu (jsou ale z prosice a ledna) je vše ok a tak je to prý asi růstový, jen bych docela ráda věděla kdy se to Kessy zastaví :?: Teď jsme měnily i granule, předtím jsme měly Royal Canin a nyní máme First Mate, tak snad to pomůže. Také jí dáváme kloubní výživu - Alavis, ale co jsem si tu přečetla tak bude asi hodně špatný, tak ho vysadíme, jen nechápu, proč ho vet tak prosazují #-o Ještě juknu co je to ta panostida a osteochondroza co tu píšete...Hezký den a držím palečky všem pejskům co mají problémy, aby se co nejrychleji uzdravili :heart:
Monča


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: pát 17. črc. 2009 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
dle popisu to opravdu vyapdá an rustový problém. alavis bych nedávaa zkus tady doporučovaný bomazeal

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: ned 19. črc. 2009 13:18 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Andyst: to jsme moc rádi, že je malá v pořádku!!! :)

Filipinko, v půl roce nemusí být na rtg ještě nic vidět, bohužel, proto je lepší dělat je později (v roce, v roce a půl). Takže zatím jak říkáš léči nějakými přípravky (alavis jen tlumí bolest), moc ji nenamáhej a uvidíš třeba za půl roku sama, jestli to pomůže...

Jinak my hlásíme, že už běháme, chodíme na procházky, dvakrát týdně na cvičák a pesan je jako čamrda, kulhat jsem ho od operace neviděla, takže snad to můžu brát tak, že se to povedlo :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: ned 19. črc. 2009 13:37 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Filipinka píše:
Byli jsme s ní dokonce i u několika vetů. V podstatě jsme jako na houpačce, chvíli je klid a pak to zase začne. Máme za sebou už i moc léčby (prášky, injekce), také 2x rentgen. Na rentgenu (jsou ale z prosice a ledna) je vše ok a tak je to prý asi růstový, jen bych docela ráda věděla kdy se to Kessy zastaví :?:

no tak to mi přesně připomíná mne :Hangman: ,začlo to asi v 5 měsících a skončilo v roce a půl :evil: Byla jsem už celkem dost na nervy,páč přesně ten styl..chvíli dobrý a pak zase znova ..mne zabíjel :oops: Vetů bylo taky víc,RTG taky,změna granulí též(zejména na apelaci veta,jež doporučoval ty nejdražší).Naštěstí začla mít kolem půl roku po granclích zažívací problémy,takže místo doporučovaných neustálých změn značek ,jak zněly rady vetů,jsem zbytek vyhodila a najela na maso.U nás to byla panostitida,může se to vracet až do dvou let psa(u velkých plemen).Vydrž a pevný nervy,vím jaký to je :twisted:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: ned 19. črc. 2009 14:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Růstové problémy: zdravý organismus nemá mít "růstové problémy". Růst nebolí. Pod tímto pojmem se ukrývá vše co je lékařskou vědou nezměřitelné a způsobuje to bolest. Jestli máte zájem , kontaktujte MVDr. Michala Jiřičku, zvířecího homeopata, tel: 77 55 77 057. Ordinuje v Českých Budějovicích, Praze, Brně. Pak také můžete zkontaktovat Rudu Desenského a požádat o daladění psa pomocí tachyonové energie a bowenových masáží. Přeji hodně zdravých psích tlapek.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: ned 19. črc. 2009 14:40 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
lenka apenzelka píše:
Růstové problémy: zdravý organismus nemá mít "růstové problémy". .

No jo,ale přesto mívá :D , (taky kde dneska seženeš zdravý organismus :lol: )dokonce i u dětí dle vyjádření známého pediatra.Někdy za tím stojí "jen" nesprávný poměr živin.
Já na konci onoho období navštívila p.Sychru a čert ví,zda si organismus vybral přesně tuhle chvíli :lol: ,ale od toho dne jsme měli pokoj.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2009 06:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Citace:
Jinak my hlásíme, že už běháme, chodíme na procházky, dvakrát týdně na cvičák a pesan je jako čamrda, kulhat jsem ho od operace neviděla, takže snad to můžu brát tak, že se to povedlo


Terezkoooo, to je skvělý!! Tak jen tak dál. Tak teď si začněte užívat naplno léto. Teda "léto":-) Co plavání? Amálka plave jako kachna a myslím, že je to pro ty paciny dobrý. A podle toho co naplave by mohla i pěkně zesílit.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2009 07:47 
Offline

Registrován: pon 08. zář. 2008 20:36
Příspěvky: 8
Bydliště: Čelákovice
Děkuji za rady :D ten bomazeal se mi zamlouvá, určitě si ho koupím. Budeme se s Kessy objednávat do Českého Brodu na rtgeny, tak uvidím co nám řeknou. Četla jsem si o té tachyonové energii, kdyžtak bych vyzkoušela poté i tu :) Díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2009 11:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Osteochondroza je laicky -odštípávání chrupavky v rameni psa, ten úlomek samozřejmě zůstane někde, kde to pak bolí, pes kulhá, dědičná záležitost. Dysplazie lokte také může způsobit kulhání-může to být také kvůli odštíplé chrupavce nebo jsou ještě další faktory. Také dědičné. Panostitida je zánět růstové zóny v kosti. Dlouhé kosti nejsou celé kostěné, jejich prostřední část-ta rovná delší část je "chrupavčitá", postupně kost roste a kostnatí. Při přetížení psa nebo jeho neschopnosti dobře využívat z potravy vápník, fosfor, minerály nebo vitamíny se na té nepevné části utvoří zánět. Takže pokud RTG nic neukázaly, věnovala bych nějakou stovku jako sponzorský dar Vlčárům a prodiskutovala bych s Rudou téma tachyony a kulhání. MVDr. Jiřička také ví proč svoji práci dělá. Např. kamarádky 2 letého psa zbavil kulhání na zadní nohy tím, že zjistil souvislost: kulhání-roztěkanost psa-šelest na srdci. Nakombinováním vhodných homeopatik upravil energii pro srdíčko a pes se jednak lépe soustředí, druhak nekulhá. Můj táta razil zásadu : proč chodit za kováříčkem, když můžu jít za kovářem.
Pro mladší generaci: kovářem byl myšlen člověk, který je ve svém oboru mistrem. :D

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2009 12:11 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Můj pes (HW) měl záchvat panostitidy 3x přesně v půl roce, 1 a 1,5 roku - napadal na přední packu. Veterinář diagnostikoval bez RTG, potvrzeno při RTG DKK a DLK. Nasadil příslušný Alavis, něco proti bolesti a měsíční klidový režim, který pes držel velmi rád. A zákaz plavání - studené prý stav zhoršuje. Na zadní nohu kulhal 2x a vždycky to bylo v zimě potom co na náledí smykoval - něco s pátěří - takže opět důsledný klidový režim a béčko. A to nejvíc kulhal právě po klidu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2009 12:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pes ve většině případů- těhle rústovejch nebo podobnejch kulhí nejvíc po klidu- než to jakoby rozchodí- něco ajko dkyž si člověk zvrkne kotník chodí chodí- dobrý pak si na hodinu sedne vstane a na nohu se emuže skoro postavit rozchodí a azse dobrý- ale ten klid ej tam přitom duležitej a nezbytnej

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: čtv 23. črc. 2009 22:12 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
andyst píše:

Terezkoooo, to je skvělý!! Tak jen tak dál. Tak teď si začněte užívat naplno léto. Teda "léto":-) Co plavání? Amálka plave jako kachna a myslím, že je to pro ty paciny dobrý. A podle toho co naplave by mohla i pěkně zesílit.


No, plavání, dál než po kolena ještě do vody nevlezl...vodičku on nerad :mrgreen: budu tam asi jednou muset jít s nim... ale plavání je samozřejmě na klouby nejlepší forma pohybu, takže vesele plavte co nejvíc!

Jinak, co tady byla řeč o růstových problémech, já si moc dobře pamatuju, jak mě cca ve 14 bolely dost krutě kosti na rukou a doktorka mi řekla, že je to právě růstem...ale třeba kecala.... :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 06:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
To samý měl můj synovec - taky růstové.
Amálka je sice po RTG, kde se nic nenašlo, ale někdy stejně kulhá a někdy dost. Došel mi Bomazeal, musím ho koupit. Ně, že bych viděla po užívání nějaký rozdíl, ale nic tím nezkazím.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 10:00 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Ono je to s těma rtg takový divný, já byla u dvou vetů, oba diagnostikovali správně osteochondrózu, ale až třetí vet (Nečas v Brně) mi řekl, že je tam taky panostitida a že teda i po operaci těch ramen může ještě občas pokulhávat právě kvůli tomuhle. No zatím nekulhá, ale snažím se ho nepřetěžovat - dvě procházky denně, maximálně hodinu a takhe hodlám ještě tak rok pokračovat než se mu ty kosti pořádně vyvinou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 11:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zas to nepřeháněj .)) štěník potřebuje přecijenom pohyb nepřehánět to joa le jinak se k němu chvoej jak k normálnímu psu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 19:05 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Myslíš, že dvě hodinové procházky denně jsou málo??? s tím, že má skoro celý den volný pohyb po zahradě....(samozřejmě vím, že tam se moc nevyběhá)...ale mimochodem doktor stejně říkal, že se ta ramena hojí devět měsíců, takže to nepřehánět...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 19:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hele mi s čubou po 2 měsících už nromálně fungovali samozřejmě žádný 20km tůry ale rpostě kalsika na co sme byly zvyklí nebo co dopovídalo věku psa

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 12:47 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
No vždyť to my už taky normalně fungujem...jen nepřetěžujem, což bychom nedělali ani kdyby nebylo té operace. Ono je to ale u každého psa jinak...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 16:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
andyst píše:
To samý měl můj synovec - taky růstové.
Amálka je sice po RTG, kde se nic nenašlo, ale někdy stejně kulhá a někdy dost. Došel mi Bomazeal, musím ho koupit. Ně, že bych viděla po užívání nějaký rozdíl, ale nic tím nezkazím.


Určitě nezkazíš, ale nemůže být problém jinde než v kloubech? Protože znám hodně lidí, co jejich pejskové měli bomazeal, my ho také používali a zlepšení bylo vidět vždycky. Ale tam se polehlivě jednalo o problém s klouby. To kulhání může být způsobené něčím jiným. Já bomezealu hodně věřím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 06:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
[quote]Určitě nezkazíš, ale nemůže být problém jinde než v kloubech? Protože znám hodně lidí, co jejich pejskové měli bomazeal, my ho také používali a zlepšení bylo vidět vždycky. Ale tam se polehlivě jednalo o problém s klouby. To kulhání může být způsobené něčím jiným. Já bomezealu hodně věřím.

No na RTG nebyla vidět ani ponostitida. A koukal i na lokte a nic. Nevím čím by to jinak mohlo být.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 15:12 
Offline

Registrován: pon 08. zář. 2008 20:36
Příspěvky: 8
Bydliště: Čelákovice
Tak jsem si obědnala bomazeal, už se na něj moc těším, když je tu taková chvála :) jinak 4.8. jdeme pod narkózu na rentgeny kyčlí a loktů, necháme si udělat posudky na dysplazii, tak nám držte palce :)
Včera jsme byli s Kessy u chovatelů a ti říkali, že Kesinin otec to měl taky a po roce přestal kulhat, prý to bylo růstové...
Ale co řešíme nového - Kesinka si o víkendu ulomila trochu předního zubu :oops: ach jo, my se snad na veterinu přestěhujeme
Příští týden dám po rtg vědět jak jsme dopadli
Monča


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2009 16:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ulomila zoubek? co dělala rpobůh

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 06:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Citace:
Tak jsem si obědnala bomazeal, už se na něj moc těším, když je tu taková chvála :) jinak 4.8. jdeme pod narkózu na rentgeny kyčlí a loktů, necháme si udělat posudky na dysplazii, tak nám držte palce :)
Včera jsme byli s Kessy u chovatelů a ti říkali, že Kesinin otec to měl taky a po roce přestal kulhat, prý to bylo růstové...


Neměla by to být narkoza, ale sedace. To není tak strašný. Amálka mi pak fňukala skoro celou noc, ale jinak to bylo v poho. Jinak by se snímky bez sedace nedaly udělat. Nedržela by v klidu. Je to malá hysterka, ik dyž se snažím.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: úte 04. srp. 2009 17:42 
Offline

Registrován: pon 08. zář. 2008 20:36
Příspěvky: 8
Bydliště: Čelákovice
ajka píše:
ulomila zoubek? co dělala rpobůh


hazely jsme si s letajicim talirem a najednou vidim ze mela v pusince krev :cry: ale musela si to nalomit asi uz nekdy drive, porad kouse polena dreva, co tu mame na zahrade na zatop...tak ted uz na ni davame pozor...
jinak dnes jsme jely na dlk a na dkk, mame 0, dopadly jsme dobre...jeste jsme delaly rtg pacicky a vse je ok, takze je to opravdu rustove...do pul roka by se to melo srovnat...
jinak Kessy dnes po tech rtg porad place, trha mi to usi a srdce, kdybych ji jen mohla pomoct...lezi na svem miste a je unavena holcicka moje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstový problém? (Napadání na pacičku)
PříspěvekNapsal: stř 05. srp. 2009 07:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Filipinko, Amálka taky fňukala. Já vím jaký to je, ale teď už jste asi v pohodě. Oni si to odfňukají a je dobře. Taky jsem s ní do 2 do rána nespala. A bylo mi jí moc líto.
Hlavní je, že jste v pořádku!!! Gratulujeme.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panostitida
PříspěvekNapsal: ned 15. lis. 2009 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
jak jste to poznali? Kulhal vám pesan nějak moc? Baffy začla tak2-3 dny malinko pokulhávat, není to skoro ani poznat, spíš když zasprintuje za míčkem tak je to poznat ale nevypadá to že by ji to nějak bolelo. Opravdu pokulhává maliko, nechci dělat z komára velblouda a jezdit na veterinu s každou maličkostí. Jsou i nějaké další příznaky?

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panostitida
PříspěvekNapsal: ned 15. lis. 2009 17:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Večer zalehl nekulhavý pes, ráno z postele vylezl kulhavý pes. Kulhal hodně, nohu měl mírně oteklou a bolela ho na pohmat. Tak jsme šli k doktorce, ta potvrdila panostitidu a poradila nám to omezení bílkovin a tak dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panostitida
PříspěvekNapsal: ned 15. lis. 2009 19:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
s Baffy jsme se teď vraceli z cvičáku a chtěla si pohrát se psem. Neviděla jsem co se stalo ale vyběhl pes a do vteřiny baffy ležela na boku a šíleně vyřvávala a bolela ji příšerně noha. Přední pravá na kterou teď dost kulhá a tváří se že by měla umřít. Zítra jdeme na RTG, tak uvidíme co se opravdu stalo. Je možný že by se panostitida takto najednou projevila v plné síle?

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panostitida
PříspěvekNapsal: ned 15. lis. 2009 20:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podle popisu to spíš bude úraz než panostitida.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panostitida
PříspěvekNapsal: pon 16. lis. 2009 06:47 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
U nás začal 1. záchvat panostitidy přesně takhle - běžel za balónkem, nějak blbě skočil a pak jsme málem nedošli domů - vždycky ušel pár metrů a odpočinek. Na veterině se tehdy žádný úraz neprokázal, panostitida později na RTG ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panostitida
PříspěvekNapsal: pon 16. lis. 2009 13:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
tak máme panostitidu.. nedokázali jsme ji udržet, tak šla spinkat. Rovnou jsme zrentgenovali vše co se dalo a dysplazka vypadá že žádná nehrozí. Rimadyl už máme doma a čekají nás krátké procházky na vodítku :(

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panostitida
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 11:34 
Offline

Registrován: pon 08. zář. 2008 20:36
Příspěvky: 8
Bydliště: Čelákovice
My jsme měli panostitidu přes rok, nejdříve na pravé noze přední a pak se nám to přehodilo na levou. Žádné prášky, injekce nám na kulhání nepomohly...Teprve nedávno se nám to ztratilo, tak doufám, že už máme klid...zjistila jsem si u chovatele, že otec kesinky to měl taky....zmizí to v podstatě ze dne na den...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panostitida
PříspěvekNapsal: ned 22. srp. 2010 07:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. čer. 2010 10:14
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha
Rakša taky měla panostitis, teď má rok a zdá se, že je úplně zdravá, víc se o tom plánujeme rozepsat, až bude mít za sebou rentgenové hodnocení DKK, tam se asi uvidí, jestli ji to nějak poškodilo.

Zhruba okolo sedmi měsíců věku Rakša prodělala několik epizod s kulháním. Rostla v té době abnormální rychlostí (třeba i 3 kg za týden) a my ji vydatně krmili tučnými kačenkami. První veterinář doporučoval operace, tak jsme šli k druhému. Ten operaci odmítl a kulhání vždy přešlo po několika dnech s tabletami Rymadilu. Prý běžná nerovnoměrnost růstu (panosteitis). Od 8. měsíce se už kulhání nevrátilo.

Co o panostitis vím já:
    že bezpečně se pozná pouze rentgenovým snímkem, pes z toho prostě musí vyrůst (nenechte si nabulíkovat operaci půlročního štěněte, jak se málem povedlo jednomu psímu ortopedovi u nás)
    omezit pohyb na absolutní minimum (v našem případě šlo těžko, ale tak aspoň trochu)
    zamyslet se nad krmením, vysoce výživné asi není úplně ono, to asi budou i ty výše zmiňované bílkoviny (my jsme taky zrušili kachny a nasadili různé chudší věci jako vločky, kuřata jen občas, granule tuctovky)

_________________
Rakša.Čertík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panostitida
PříspěvekNapsal: ned 22. srp. 2010 08:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Czertice píše:
my jsme taky zrušili kachny a nasadili různé chudší věci jako vločky, kuřata jen občas, granule tuctovky


Nemůžeš krmit psa v růstu mizernýma granulema. A zvlášť ne nemocného. To si ho odděláš ještě víc. Ubrat bílkoviny ano, ale ne tak, že mu dám "ptačí zob". Radši uberu bílkovinu, ale přidám tuk, např. Pokud krmíš masem, tak začít vařit, třeba zrovna kuřecí, nebo vepřové packy a dám víc zeleninové přílohy (nastavit množství kvůli mechanickému hladu a také že moc vlákniny snižuje využitelnost živin).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panostitida
PříspěvekNapsal: ned 22. srp. 2010 10:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
nám se panostitida přesunula z loňskýho podzimu, kdy ji měla na přední, tak na zadní levou, kterou si odlehčuje. nasadili jsme týden na rimadylu, kde se to zklidnilo, ale zase začíná nadlehčovat, tak nezbývá než to nějak přežít dokud to nezmizne :?

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panostitida
PříspěvekNapsal: ned 22. srp. 2010 11:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. čer. 2010 10:14
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha
Weaving píše:
nasadili jsme týden na rimadylu, kde se to zklidnilo, ale zase začíná nadlehčovat, tak nezbývá než to nějak přežít dokud to nezmizne :?


Dovolila bych si poznámku, že nám vet předepsal Rimadyl dlouhodobě, přestávali jsme tak po měsíci dávat abychom zjistili, jestli zase začne kulhat= pořád bolí, a když okulhala, tak zase šup zpátky na prášky. Rimadyl stojí tuším padesát korun za tabletku a Rakša se na ní vyloženě těšila, moc jí chutná:)
(Kdo ví, jestli pak nesimulovala, jen aby dostávala pilulkovej pamlsek? :-k Já jsem taky měla neustále kašel, když byl doma jitrocelovej syrup, mňam :drinkers: )

_________________
Rakša.Čertík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panostitida
PříspěvekNapsal: ned 22. srp. 2010 18:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Nám vet prvně rymadyl taky předepsal, ale dost nám ho zbylo, takže po poslední konzultaci jsme se dohodli, že jej nasadíme znovu, ale jen týden, jelikož je to sajrajt na žaludek.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panostitida
PříspěvekNapsal: ned 22. srp. 2010 20:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ty jsi dávala štěněti rymadil dlouhodobě samotný? Přes měsíc? Tak na to já mam psa moc ráda....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panostitida
PříspěvekNapsal: ned 22. srp. 2010 21:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. čer. 2010 10:14
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha
Co je špatnýho na Rimadylu?

_________________
Rakša.Čertík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panostitida
PříspěvekNapsal: pon 23. srp. 2010 08:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Rimadyl jako každý nesteroidní antiflogistikum blokuje produkci enzymu, kterej kromě tvorby zánětlivých mediátorů je zodpovědnej i za ochranu sliznic. Takže jako nežádoucí efekt je, že třeba žaludeční sliznice je míň chráněná a z toho plynou problémy.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Panostitida
PříspěvekNapsal: pon 23. srp. 2010 12:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. čer. 2010 10:14
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha
Polekali jste mě a tak jsem se na to ještě přeptala a informaci opravuju, Rimadyl Rakša dostávala pár dní, než kulhání přestalo, pak trvalo asi čtrnáct dní, kdy nekulhala, a potom zase kulhat začala, tak znovu Rimadyl pár dní, znovu tak čtrnáct dní dobrých, opakovalo se to asi třikrát.

_________________
Rakša.Čertík


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 143 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!