Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:34
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: úte 31. srp. 2010 18:44 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Ahoj.

Nemáte někdo osobní zkušenost s ataxií u psa?

Díky za případné odpovědi. :pray


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: úte 31. srp. 2010 22:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
Ahoj,
se spinální ataxií bohužel zkušenost mám. Ještě jsem neslyšela o někom jiném, kdo by měl psa s ataxií. Setkala jsem se s ní ještě u jedné kobyly haflinga. Jinak je to dost vzácné.
Šlo o 5ti měsíční štěndo (když jsem zaregistrovala, že něco není oukej) a přesně na den, za měsíc, takže v den jeho narozenin, v šesti měsících, jsem ho nechala uspat. Nešlo to dál, jen za sebou v sedu tahal zadek a chodil předníma. Jinak žral, byl veselej, ale pohybovat se prostě nemohl, bylo to hodně smutný, byl to úžasnej štěník.
Jinak - ostatní sourozenci z vrhu jsou naprosto v pořádku a teď sbírají úspěchy na výstavách, mimojiné, s DKK 0/0...
Můžu se podělit o cokoliv - diagnostiku (RTG, palpační vyšetření...), léčbu (perorálně Rimadyl - dryák jak prase, injekčně B12...), prognóza byla předem jasná, vzhledem k tomu, jak strašně progresivní zhoršování u něj bylo - během měsíce přestal ovládat zadní část těla.
Kdyžtak se mi ozvi, v případě zájmu, email - teremix@seznam.cz.
O jaké plemeno jde, jak je pejskej starý?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: úte 31. srp. 2010 22:16 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Zůstala bych tady, v tématu. Třeba to někdy někdo bude potřebovat.. Dám sem text z našich webek.

Atinka je cca 8mi měsíční fenka JRT, která byla nalezena vyhozena na Slovensku. Po příchodu do útulku dostala, zřejmě ze stresu, epileptický záchvat, který se ale od té doby neopakoval. V útulku Trnava byla od 9. do 26. srpna 2010. V ten čtvrtek ji vezli na vyšetření na kliniku Jaggy k veterináři Tomkovi a po cestě z kliniky se p. Neumannová z útulku zastavila u nás. Po probrání všech možností a rizik jsme se domluvili, že Aťka stráví čas do adopce u mě ve smečce s možností, že adoptována nebude a zůstane zde trvale.

MVDr. Tomek stanovil vcelku jasnou ataxii. Ataxie jsou dva druhy. Jedna se zhoršuje a v tom případě je možné, že tu bude nějaké 3-4 roky, ovšem s tím, že její stav se bude postupně zhoršovat. Druhá je stabilizovaná forma s tím, že tu bude dlouho jak normální jack. Bohužel nelze určit, kterou formu Atinka má - u JRT je ataxie stále nezjistitelná. Projevy ataxie jsou především nemotorná a jakoby plovoucí chůze. Atince to v ničem nebrání, co se týče normálních psích projevů. Jen ty procházky musí být klidnější a spíše častější a kratší. My chodíme zatím cca na půl až třičtvrtě hodinky klidným tempem, které ona naprosto s přehledem zvládá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: úte 31. srp. 2010 22:18 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Pominu-li špatný pohyb, je to pěkné čertovo kvítko. Než jsem se dneska vrátila z obchodu, tak mi ve spolupráci se štěnětem sežrala nazouvák. A než jsem se odpoledne vrátila z výletu, kuchla mi noční stolek a sežrala čokoládu. Čímž chci říct, že je to psychicky naprosto normální dospívajcí princezna. Venku, v případě, že musí být na vodítku, ji vodím na flexi. Špatně totiž vychytává rovnováhu pokud ji zatáhnu na vodítku pevném. Což se při jejím nekoordinovaném pohybu prostě stane. Na poli za městem ji ale už pouštím volně a nechávám ji běhat. Jednak moc daleko neuteče a pak taky trénujeme přivolání, což jí výborně jde. Potřebuje samozřejmě dopilovat poslušnost, v rámci možností a taktéž pracujeme na čistotnosti. Což už se daří. Zřejmě byla zvyklá na dvoře, tak zpočátku moc nepřemýšlela nad tím, že to nejde si veprostřed pokoje dřepnout a vyčůrat se. Jinak není zbytečně štěkavá, i když rozdovádět se štěnětem se umí.

Teď mě teda trochu vykolejila, protože během psaní tohoto textu si vlezla do malinké přepravky na jack russelly, kterou tu má štěně místo boudy a naprosto v pohodě se v ní otočila a lehla si. Ona, s těma nemotornýma nohama v tak maličkém prostoru. Trochu ji začínám podezřívat, že to s tím omezením pohybu nebude tak špatné. Jednak se naučila vyskočit na postel a seskočit dolů, aniž by spadla. A taky jsem s ní zkoušela cvičit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: úte 31. srp. 2010 22:19 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Aťka při chůzi jakoby nekrčí zadní nohy pod sebe, ale rozhazuje je do boku. Tak jsme zkoušeli cvičit dřepy. Musela jsem klečet, mít ji opřenou o břicho a přidržovat jí nohy ve správné pozici. Z té pozice se ale nezvedla - její zadní nohy byly jako gumové a vláčné. Ovšem jen do té doby, než jsem vzala do ruky sušenku. Pak už se zvedala nádherně. Tak budeme asi povinně cvičit.

Jinak k léčbě. Nyní je bez jakýchkoliv léků. Bere pouze B-komplex, ob den jednu tabletu. Je to zřejmě jediné, co může pomoci v obnově nervové soustavy. Dá-li se v jejím případě o nějaké pomoci mluvit.. Taktéž dostává Giom na klouby. Jak špatně chodí a rozhazuje nohama, klouby se jí vytáčí do stran, což začíná zanechávat vyditelné následky v podobě vybočených kloubů. Což je eště podpořeno tím, že se její kostra teprve vyvíjí..

Atinka zůstává v péči MVDr. Tomka a bude za ním cca jednou za dva měsíce dojíždět na kontrolu. V jednání je homeopat a taktéž přemýšlím nad tím novým aquateraputickým centrem manželů Duchkových.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: úte 31. srp. 2010 22:19 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Z deníčku:

Během mého odchodu do obchodu mi sežrala nazouvák. A během mé odpolední nepřítomnosti vykuchala noční stolek - na zadních nohách! - a sebrala a sežrala mi čokoládu. Večer si vlezla do malé přepravky na jacky, otočila se v ní a pak si lehla a usnula. Což mě překvapuje, v tom malém prostoru, kde má problém se otočit i zdravý jack. Když mě vítala po návratu večer, snažila se běhat dokolečka radostí, jako to psi dělávají. Ale nešlo jí to. Dá se říct, že přitom vypadala dost komicky i když zpětně si říkám, jaké to pro ni muselo být. Chtít běhat a nemoct...

http://stream.cz/video/509557-mandy-a-atinka
http://stream.cz/video/509324-atinka-27-8-2010
http://stream.cz/video/509174-atinka
http://stream.cz/video/509161-atinka-propagacni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: úte 31. srp. 2010 22:22 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Agadier
Zajímaly by mne především praktické zkušenosti stran rehabilitace.. U nás to tak rychle, doufám, nepůjde.. Naopak zkouším s ní cvičit na balonu a rozcvičovat zadní nohy a zdá se, že to má výsledky. Sice jen chvilkové, ale má. Tak doufám, že se nám podaří ji trochu rozhýbat. :(

Už jsem psala do Vetcentra Stodůlky, že bysme přijeli na jednorázovou konzultaci..

U koně jsem to také viděla. Starala jsem se o jednoho ryzáka, který byl tehdy tuším tříletý a během roku, co jsem ho měla na očích, se neudála větší změna. Ale nevím, jestli vůbec ještě žije..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: stř 01. zář. 2010 08:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A nemůže být prostě jenom nenasvalená a neumí chodit, když zvládá takové věci?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: stř 01. zář. 2010 16:28 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Ono to obččas vypadá jako simulace. Ale realita je podle mě taková, že jí fakt mozeček nespolupracuje se svalama. Když se soustředí, tak to zvládne. A právě proto s ní chci zkusit rehabky - naučit ji trochu víc spolupracovat.. Pokud to půjde.

Doufám, že to nebude mít tak rychlý spád jako v případě o kousek výše.. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: stř 01. zář. 2010 19:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nemyslela jsem simulaci, ale víte přesně, že vyrůstala na dvoře a ne někde v kleci, kde se ani neotočila? Ještě mě napadl problém s vnitřním uchem, možná s eustachovou trubicí, ale to by nejspíš nebyly ty světlé chvilky....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: stř 01. zář. 2010 20:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
impact píše:
jí fakt mozeček nespolupracuje se svalama

Ataxií může být mnoho druhů, nás zastihla spinální, tedy ta, kterou prakticky neovlivňují svaly (samozřejmě při mohutnějším nasvalení může být pohyb o malinko lepší, protože svaly jsou jako opora, ale jinak nemají souvislost), ale jde o zúžení míšního kanálu bederního obratle - diagnostika je samozřejmě otázka hlavně RTG. Takže jakákoliv medikace byla jen ke zpomalení tak rychle se zhoršujícího problému, protože šlo o fyzicky viditelnej defekt na páteři. Je to genetická vada, s kterou se toho nedá mnoho udělat. Operace, nebo spíš pokus o ní, by byl prakticky možný, ale s tím, že bychom museli ještě před na magnetickou resonanci, operace by přišla na víc než 100 000,- (Brno) a prognóza by byla velmi nejistá, takže jsem se rozhodla pro euthanasii a nelituji toho, bylo to jediné možné řešení. Udržovat psa, který postrádá to nejpřirozenější - pohyb bez omezení a bolesti, na živu za každou cenu je podle mě jen lidská nesoudnost a sobectví - neschopnost vypořádat se s faktem, že by jeho život nebyl plnohodnotný. Ale to byl náš případ, Tvojí čubu jsem neviděla, tak jste na tom třeba o tisíc procent líp než my a zhoršovat se nebude, takže její stav třeba bude únosný a slučitelný se životem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: stř 01. zář. 2010 20:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
U nás tedy - 30.5. jsem zaregistrovala, že ztrácí stabilitu na zadních nohou, dělají mu problém schody, zakopává, má tzv. překlubní pohyb zadních, nezvedá je tak vysoko. Nechala jsem udělat vyšetření krve na boreliózu (rozklad nervové soustavy) - výsledky negativní. Měl to ještě spojené s panostitidou. Bohužel, právě s veterinou Stodůlky mám velmi špatné zkušenosti - (MVDr. Duchek je kapacita, toho uznávám), pejska nám "vyšetřoval" MVDr. Roman Musálek, který má paradoxně uvedenou specializaci na ortopedii ((a má vystudovanou hygienu, ne veterinu)). Samotný jeho přístup k nám byl velmi neprofesionální a hlavně, i po tom, co jsem na něj apelovala kvůli zrentgenování páteře spinální ataxii vyloučil - bez vyšetření. Potvrdil jen panostitidu. Za měsíc přesně bylo po psovi. A cena byla šílená (za špatnou diagnozu)... Naštěstí se mi to nezdálo a jeli jsme do Hradce Králově k MVDr. Bartošovi do Zoovetu, tam už jsem byla nadšená jak profesionálním-přátelským přístupem, zájmem, cenou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: stř 01. zář. 2010 20:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Není to náhodou to samý, co má Zina s fletem Terkem tady z porady? Už jsem ji tu dlouho neviděla, snad jsou OK :|
Jj, Musálek nám taky blbě diagnostikoval dysplázku loktů (teda blbě - jako jedinej ze 4 vetů tvrdil, že psovi nic není). Ale teď na tu kliniku nastupuje má kamarádka a ta je, myslím, docela šikovná :mrgreen:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: stř 01. zář. 2010 20:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
teda trochu mě děsí tohle:
Agadier píše:
Je to genetická vada, s kterou se toho nedá mnoho udělat.

Agadier píše:
ostatní sourozenci z vrhu jsou naprosto v pořádku a teď sbírají úspěchy na výstavách, mimojiné, s DKK 0/0...

:shock: :hnev:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář. 2010 19:09 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Agadier
Tak my Vetcentrum potřebujeme spíš kvůli rehabce. Diagnozu už máme bohužel stanovenou.. Jestli chceš vidět Aťku, mrkni na videjka. Já ji mám dnes přesně týden a nepozoruju nějaké zhoršení. Tak doufám, že to zvládneme. :-k

Tady je lékařská zpráva:

Anamnéza: Nalezen – v útulku od 9.8.. Vykazuje v tuto chvíli neprogresivní neurologické příznaky – nekoordinovaná chůze, třes, kývavé pohyby, 1x pozorovány křeče nebo svalové fascikulace. Nebolestivá. Rtg páteře a vyšetření krve bez abnormalit. Vyšetření na naší klinice doporučeno od Dr. Siberta.

Neurologické vyšetření: Vědomí, chování: normální, orientovaná, má zájem o okolí; Postoj a chůze: široký postoj všech končetin, mírný celotělový třes a mírné ztráty rovnováhy, třes hlavy při zacílení - intenční tremor, pokročilá generalizovaná ataxie. Postojové reakce: korektura PK: opožděná iniciace, mírně hypermetrická adaptace, podpůrná reakce oslabená; HK: oslabené; Hlavové nervy: obranný reflex oslabený, ostatní normální; Spinální reflexy: svalový tonus mírně zvýšený, flexorový reflex normální na všech končetinách.
Lokalizace: cerebellum.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář. 2010 19:10 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Diferenciální diagnózy:
• Spinocerebelární ataxie (hereditární ataxie JRT)
• anomálie mozečku – atrofie, Dandy Walker syndrom, arachnoidální cysta, …
• stav po meningoencefalitis – psinka, klíšťová encefalitis, Neospora, granulomatózní meningoencefalitis (GME)
• jiné degenerativní onemocnění – poruchy enzymů (kumulopathie)
• nádor (lymfom, neuroblastom)

Komentář a diferenciální diagnózy:
• Vzhledem k plemeni a klinickým příznakům je v tuto chvíli nutno brát na prvním místě dědičné degenerativní onemocnění nervové soustavy – spinocerebelární ataxii JRT za vysoce pravděpodobnou. V tomto případě lze očekávat pozvolné zhoršování, prognóza je tedy dlouhodobě nepříznivá.
• Vzhledem k neznámé anamnéze je však nadále možné, že se může jednat o vrozenou anomálii mozečku anebo následky prodělaného zánětu mozku. V tomto případě je možná stagnace anebo dokonce zlepšení neurologických deficitů.

Doporučení:
• Aktivní pohybový režim – trénink nervové soustavy.
• Monitoring neurologických deficitů.
• Kontrola za 2 měsíce, zvážení další diagnostiky.
• V případě rychlého zhoršení příznaků diagnostika (MRI, mozkomíšní mok).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: pon 18. lis. 2013 19:29 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Opráším staré téma..

Někdo další se zkušeností s ataxií? Doporučení odborníka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: pon 03. úno. 2014 14:35 
Offline

Registrován: ned 02. úno. 2014 16:55
Příspěvky: 4
Bydliště: Mečeřííž
Dobrý den,
ataxii jsem vůbec jako nemoc neznala až náš amstaf se začal motat a zadní nohy mu při chůzi začli tak jinak skákat veterinář si myslel že je to Woblerův syndrom ale pak mi jedna paní poslala stránky s odkazem na ataxii a bylo jasno,na těch videích je zcela jasné jaké jsou příznaky a že se objevuje od 3 do 5 let nás to postihlo po tom 3,5 roce a začlo to tak že se oklepal a pak nemohl zaostřit ale pořád ještě se mohl pouštět z vodítka a lítat na volno ted mu je 8let a už to není vůbec dobré ale ještě tu určitě s námi nějaký čas pobude,i když bez kšírů už se nevyvenčí a když žere tak mu zadní nohy vylétnou kolikrát že udělá stojku já ho kolikrát nakrmím nebo mu při žrádle přidržuju tělo ale jinak se má k světu chtěla jsem se zeptat jestli s tím má někdo také zkušenosti ale nikdo moc nic je s PP ale škoda že ještě netestovali rodiče je to moc pěkný pes ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: pon 03. úno. 2014 17:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zkušenosti naštěstí ne, ale šla bych do akupunktury a bowenek. Mohlo by to podle mne dost ulevit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: pon 03. úno. 2014 18:52 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
pandorra23 píše:
chtěla jsem se zeptat jestli s tím má někdo také zkušenosti

V Hardy Workaholic měla Máša fenku s PP, kterou bohužel musela nechat utratit.. :cry:

My máme teda už geneticky potvrzenou SCA u russell teriéra. Momentálně má cce 3/4 roku a za poslední dva měsíce se teda zhoršil dost rapidně. Ještě se k tomu přidala samozřejmě epina. :roll:

Co dornovka, nepřemýšleli jste? Alespoň trochu pro uvolnění..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: úte 04. úno. 2014 18:31 
Offline

Registrován: ned 02. úno. 2014 16:55
Příspěvky: 4
Bydliště: Mečeřííž
no právě by mě zajímalo kolik se třeba psi dožívají i když je to určitě individuální,já už jsem si asi zvykla že se motá a když se oklepe tak padá ale lidi na mě koukají divně jeden pán mi i řekl že by ho utratil ale já myslím že ještě není čas když se ještě těší ven a žere tak ještě čas nepřišel....škoda že na to není lék


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: úte 04. úno. 2014 18:34 
Offline

Registrován: ned 02. úno. 2014 16:55
Příspěvky: 4
Bydliště: Mečeřííž
a hlavně na ataxii se to posílá do Francie tady se u nás testy nedělají


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ataxie... :-(
PříspěvekNapsal: úte 04. úno. 2014 18:37 
Offline

Registrován: ned 02. úno. 2014 16:55
Příspěvky: 4
Bydliště: Mečeřííž
Agadier píše:
U nás tedy - 30.5. jsem zaregistrovala, že ztrácí stabilitu na zadních nohou, dělají mu problém schody, zakopává, má tzv. překlubní pohyb zadních, nezvedá je tak vysoko. Nechala jsem udělat vyšetření krve na boreliózu (rozklad nervové soustavy) - výsledky negativní. Měl to ještě spojené s panostitidou. Bohužel, právě s veterinou Stodůlky mám velmi špatné zkušenosti - (MVDr. Duchek je kapacita, toho uznávám), pejska nám "vyšetřoval" MVDr. Roman Musálek, který má paradoxně uvedenou specializaci na ortopedii ((a má vystudovanou hygienu, ne veterinu)). Samotný jeho přístup k nám byl velmi neprofesionální a hlavně, i po tom, co jsem na něj apelovala kvůli zrentgenování páteře spinální ataxii vyloučil - bez vyšetření. Potvrdil jen panostitidu. Za měsíc přesně bylo po psovi. A cena byla šílená (za špatnou diagnozu)... Naštěstí se mi to nezdálo a jeli jsme do Hradce Králově k MVDr. Bartošovi do Zoovetu, tam už jsem byla nadšená jak profesionálním-přátelským přístupem, zájmem, cenou.

no nám taky dělali RTG ale bylo to k ničemu pak s námi šel vet ven a koukal jak chodí a řekl že je to jasnej Wobler no a ted se dočtu že je to cerebelární ataxie ....na testy jsem vzorky neposílala chtěla jsem ale rozmyslela jsem si to k čemu mi to bude ....lék na to stejně není


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!