Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:09
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Botky pro psa
PříspěvekNapsal: stř 20. led. 2016 13:33 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Ahoj,

hele, nezbláznila jsem se, ale čirou náhodou nemáte někdo přecitlivělého psa, kterému byste do sněhu dávali botičky? Po dvou extrémně terénních psech (možná si někdo ještě pamatujete Ramsese a Sethiho) je Niké extrémně neterénní. Netouží po dlouhých vycházkách, nerada chodí v zimě do lesa, nešmejdí venku všude možně, jak kluci. Místo toho dává přednost kanapi, ideální vycházkou je pro ni ta, kde se jede autem a na procházkách všechny udivuje tím, jak chodí po cestičkách a drží se na 5 metrů ode mne. Po Šumavě jsem ji střídavě nosila v krosně předělané z krosny pro dítě.

Teď jak je už nějakou dobu sníh a pod tím u nás led, všimla jsem si, že jí to jakoby vadí - někdy i zvedá jednu nohu (různou) a hlavně vypadá tak jako když kočka jde po mokré podlaze - víte, jakové to "fuj, to zebe". Není to nasolováním, nejvíc to dělá úplně mimo oblasti solení, jakoby co nejvíc v terénu. Packy má zdravé, nikde žádný škrábanec nebo tak něco.

Je možné, že jí to jakoby fakt vadí, jakože ji to zebe? Má cca 8 kg, borderteriérxšeltie, ale packy má dost drobné. Obecně je zimomřivá, takže ven chodí pochopitelně v kabátu. Nikdy neměla s oblečky problémy a tak mne napadlo (i když si připadám fakt bláznivě) pořídit jí botky. S klukama jsem jezdila ve spřežení a když byl hrubý sních, měli na tréning manmatí botičky. Ale narovinu normálně jsem v tom psy chodit neviděla. Nesetkal jste se prosím někdy někdo se psem, co by fakt tak moc nesnášel sníh, že by měl botky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Botky pro psa
PříspěvekNapsal: čtv 21. led. 2016 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Mám stejnou zkušenost, ale až s hodně nízkými teplotami - tak od těch -12. Řekla bych, že je ten mráz prostě štípe do pacek. Dnes jsem zrovna objednala botky, tak uvidíme.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Botky pro psa
PříspěvekNapsal: pát 22. led. 2016 10:41 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
OK, tak je jdu taky objednat. Budu ráda, když se podělíš o výsledek. Tedy zaprvé mne logicky zajímá, jestli v botách budou tví psi ochotni chodit, jestli to vyřešilo problém a jaké konkrétní botky vedete a jak jsou trvanlivé. Předem díky.

Zkusím čubu obléknout do kombinézy Má od Hurtty takovou s dlouhými nohavicemi, jak to má dole ty "manžety", tak ty bych nasoukala dovnitř botek, přes záda jí ještě mohu dát vestu a budu doufat, že v tom bude schopná chodit a hlavně jí už nebude zima. Maximálně jí ještě mohu dát do té kombinézy vsadku na břicho, když je to čuba, aby z ní koukalo fakt jen funkční minimum.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Botky pro psa
PříspěvekNapsal: pát 22. led. 2016 13:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Objednala jsem tyto, dojdou tak za 3 týdny, tak uvidím. U Hupy je problém se vším, co se týká nohou, je na ně hysterická, ale to má smůlu. Tady na těch botkách se mi líbí, že je do nich dobrý vlez, mají jazyk a dobré zapínání, snad budou držet. A mají i vzorek na podrážce, takže by nemusely klouzat.

Obrázek

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Botky pro psa
PříspěvekNapsal: pát 22. led. 2016 19:23 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
hele, to vypadá dobře, mají to i větší? můžeš sem hodit, kde to mají? :roll:
vypadají, že by to mohlo i chvíli držet..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Botky pro psa
PříspěvekNapsal: úte 26. led. 2016 12:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Objednala jsem je z Číny na aliexpress.com, líbil se mi právě tvar - že se dají hodně roztáhnout a vypadají, že by mohly i držet. Velikostí i druhů tam mají miliardy, stačí vybrat :wink:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!