Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:12
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 10:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
muj pejsek ma pry z vody jak se mu zapari hlava tak ma bolaky dostala jsem na to nejakou zlutou vadicku nazev neznam! ale zda se mi ze to uplne neni to prave ? mate s tim nekdo zkusenosti?

asi pred rokem mel bolak na noze a dostala sem stejnou vodicku a nezabralo to tak mi mamka dala nejaky krem s kortikoidama a za tyden byl bolak pryc, muzu to dat i na tyhle bolaky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 11:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
hele s kortikoidama si nezahrávej, zvlášt jestli to je humání mastička. co je to za boláky, kde je má, co je to za vodičku? jestli ty boláky sou pod ušima-jako opruzeniny tak jí svaž uši nahoru na hlavu aby to větralo potřebuje to vyschnout, běž za vetem a řekni mu že ti ta vodička naposled nezabrala. jo a vystřihej kolem boláků (předpokládám že mokvaj) srtst a udržuj to v čistotě a suchu a na sluníčku (s mírou). Jo a ať jí do toho nelezou mouchy a podobný zvířátka

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 11:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Eva Štemberová píše:
hele s kortikoidama si nezahrávej, zvlášt jestli to je humání mastička. co je to za boláky, kde je má, co je to za vodičku? jestli ty boláky sou pod ušima-jako opruzeniny tak jí svaž uši nahoru na hlavu aby to větralo potřebuje to vyschnout, běž za vetem a řekni mu že ti ta vodička naposled nezabrala. jo a vystřihej kolem boláků (předpokládám že mokvaj) srtst a udržuj to v čistotě a suchu a na sluníčku (s mírou)

Hele a myslíš, že by to bylo srovnatelný s tim Rexovo vocáskem, co se mu zapařil a rozmokval, když zmoknul? A můžeš, prosím, písnout něco víc vo těch kortikoidech?

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 12:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
no ma to z toho ze se ve vode vykoupe a pak se mu srt zapari a pritom mu to fenuji protoze to mel uz minuly rok. ale kdzy sem cely den u vody tak nemam fen takze az prijdem domu tak mu to vysusim.

no ma takove flicky na sobe nektere jsou krvave asi jak si to drbe a nektere ruzove, proste jwkoa kdyby se to zaparilo. ma to na tvarich (jak ma usi dolu tak se mu tam zapari, a pak nad usima a na hlave.


ale jak mel ten bolak na noze tak to sem mu tam dala misto te vodicky triamcinolon (dostala to mamka na predpis) a to mu zadralo do tydne, tak nevim jetli bych mu to tam nemela namazat.
vodicku nevim co mi dala nenapsala mi tam nazev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 12:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
jinak vystrihane to ma vsechno !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 12:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
když to má vostříhaný tak se mu to přece nemůže zapařit? ale když to řikáš (věřim ti jen mi to přijde zvláštní) hele tak jedině veta, s tim já ti fakt neporadim, jedině zabránit aby si nenamáčel hlavu ( :lol: ) jo a když se mu to zapařuje pod ušima tak je zvednout, osušit ručníkem boláky jinak fakt nevim

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 12:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
no jako ted sem mu to ostrihala jak sem na to prisla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 12:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
maya píše:
no jako ted sem mu to ostrihala jak sem na to prisla.

ahaaa :D jo a tinta řikala že jí pomohla aloe :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 12:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
jako mast aloe?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 13:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
maya píše:
jako mast aloe?

jo-o

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 13:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Eva Štemberová píše:
maya píše:
jako mast aloe?

jo-o

čistá aloe - z uříznutýho "listu" ten gel :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 13:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
achjo, asi jim zitra zavolam, mohla mi dat rovnou nejakou mast s antibiotikama, misto prasku a bylo by to.

proto sem pisu aby nekdo poradil pokud ma stejny problem, ale asi sem jedina buuuuuuuuuuu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 13:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tinta76 píše:
Eva Štemberová píše:
maya píše:
jako mast aloe?

jo-o

čistá aloe - z uříznutýho "listu" ten gel :wink:

to jo pokud jí máš doma. taky sem ji takhle používala

maya: ATB sou ti na nic, a prášek ti vysušuje líp než mastička

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 13:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
a pomuze to ikdyz to ma do krve? nekde to ma jen ruzove a nekde prave az na krev :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 13:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
zkusim to koupit tak snad to nebude vadit ta kombinace te vodicky a tohodle, no ja mu to masti namazu vecer na noc a uvidime, teda pokud ji sezenu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 13:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
tak sem sehnala v lekarne Aloe Vera, nejaky chladivy, zklidnujici a hydratacni gel. je to ono?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 15:33 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Já měla něco podobnýho s bývalou čubou,koupala se v rybníku imrvére celý léto a pravidelně koncem léta se jí udělala nad ocasem a pak na bocích vyrážka.Poprvý jsem zkusila veta,dal jí něco na hormony,páč samosebou věděl prd.Pak jsem vysledovala,že musí nutně proschnout absolutně do sucha než jdem domů a nakonec jsem jí do tý vody pustila tak jednou denně,aby se neuvařila.Patrně jí tam něco vadilo,nevím...Od tý doby byl klid.A mezitím jsem ještě zkusila nějaký homeopatikum,dvakrát, a to zabralo podstatně dřív než ty léky od veta.Bohužel už nevím co to bylo.

Těžko říct,jestli je to taky z tý vody..dneska jsem potkala kamarádku se zlaťákem,má podobný problémy jako ty,taky prý vždy v létě nebo na jaře.Diagnoza samosebou není,zkoušejí co zabere,pokaždý něco jinýho,prý to může být i alergie na cokoli..Sem ti teda moc nepomohla..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 17:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
davidkova renata píše:
Já měla něco podobnýho s bývalou čubou,koupala se v rybníku imrvére celý léto a pravidelně koncem léta se jí udělala nad ocasem a pak na bocích vyrážka.Poprvý jsem zkusila veta,dal jí něco na hormony,páč samosebou věděl prd.Pak jsem vysledovala,že musí nutně proschnout absolutně do sucha než jdem domů a nakonec jsem jí do tý vody pustila tak jednou denně,aby se neuvařila.Patrně jí tam něco vadilo,nevím...Od tý doby byl klid.A mezitím jsem ještě zkusila nějaký homeopatikum,dvakrát, a to zabralo podstatně dřív než ty léky od veta.Bohužel už nevím co to bylo.

Těžko říct,jestli je to taky z tý vody..dneska jsem potkala kamarádku se zlaťákem,má podobný problémy jako ty,taky prý vždy v létě nebo na jaře.Diagnoza samosebou není,zkoušejí co zabere,pokaždý něco jinýho,prý to může být i alergie na cokoli..Sem ti teda moc nepomohla..




no jedna veterinarka mi rekla ze to ma z vody ze tam, musi byt neco spatneho, neceho vic, ale lidi se tam koupaji a pohoda.
ta mi dala nejakou strasnou vodicku ktera byla hnedocerna takze chudak mel takhle barevnou hlavu z toho. a stejne mu to nepomohlo.

pak sem nasla novou veterinu kam sem zacala chodit a ty mi rekli ze to ma z toho jak se zapari, a asi jo, pac kdyz ho vykoupu a on dlou schne tak zacne smrdet . no a pak se nam tohle udela ale jako koupu ho tak mesic skoro kazdej den. no uvidime az to vylecime a pak mu notrmalne tu hlavu vemu masinkou aspon na 0,5 mozna min a nebudu se s tim .pr.., sice bude vypadat jako debil, ale on vodu miluje. a jako behat s nim nekde ve vedru tak to bych nas oba uhnala, je hyperaktivni.

ale teda fakt me to stve a jeste, a vubec nevim jestli ho teda koupat muzu nebo ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 17:43 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
No já se tam taky koupu asi let a nic.Jenže člověk se osprchuje,když přijde domů,to u psa nehrozí, v srsti mu to zůstane.Voda je tam sice dle výskytu živočichů docela i čistá,ale něco blbýho pro ní tam být mohlo.
Smrdět začne samosebou jako první příznak.
Možná by bylo lepší to koupání teda vynechat.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 17:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
davidkova renata píše:
No já se tam taky koupu asi let a nic.Jenže člověk se osprchuje,když přijde domů,to u psa nehrozí, v srsti mu to zůstane.Voda je tam sice dle výskytu živočichů docela i čistá,ale něco blbýho pro ní tam být mohlo.
Smrdět začne samosebou jako první příznak.
Možná by bylo lepší to koupání teda vynechat.


no ted ho musim urcite vynechat ma to do krve a to by se mu mohlo zanes a nakonec by to mel hnisave bleeee.
ale jako asi celkove koupani nevynechame to mu radsi oholim hlavu :-) on ma jeste problemy s kloubama a na to je nejlepsi plavani. a nebo ho nebudu koupat kazdej den milionkrat jak sem to delali ted.
ale treba kdybys od te kamaradky zjistila co nejvic co ji treba pomohlo to by bylo super :-) :roll: co nejvic informaci bych potrebovala, mame plno kamaradu a tohle nikdo nema.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 18:15 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
No to je těžký,může to bejt něco úplně jinýho,jednou to měl prý mezi zadníma packama na břiše,prej hrůza,děsně to smrdělo a byl tam i hnis.Ono ho to vždycky asi svědí,takže to vylíže nebo vyškrábe i s chlupama.Ted to má na hlavě pod uchem,má límec.Dělali mu prý i stěry,na to břicho dostal ATB za asi 3 tisíce :shock: ,naštěstí to napsala obv. doktorka na ní.Nemyslím,že je rozumný použít ty samý léky.Možná bys mohla zkusit nějaký ty homeopatika,jestli jsi z Prahy pošlu ti na SZ kontakt na léčitele,dost lidí tady z fora s ním má dobré zkušenosti(včetně mě)

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27. kvě. 2007 19:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
no tak on v tom hnis nema, tak to ma asi neco jineho smudlik malej. ale drbe si to a ted je to o to horsi jak to ma vystrihane takze staci aby si to jednou podrbal a ma tam krev :(

ja mam taky jednu homeopaticku Hrncirova


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě. 2007 07:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mojí leonce Mufině se teď nedávno také udělala zapařenina na tváři a vylysala jí srst do živého, tak jsem jí na to dal osvědčený Prurivet a zakázal koupání hlavy do zatažení poranění (to nevyšlo). Stačilo jen asi dva dny otírat tím Prurivetem tvář i ucho, které jí do toho samozřejmě lezlo a mohlo by tak opět znečistit nebo zapařit tu otevřenou tvář. To znamená, že jsem neošetřoval pouze postižené místo, ale všechno, co do toho leze.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě. 2007 09:18 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Rudo a kde se to prosím koupí??? :oops:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě. 2007 09:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
renčo já tomám od veta- takže zetpat se veta popřípadě v lékárně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě. 2007 09:28 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
ajka píše:
renčo já tomám od veta- takže zetpat se veta popřípadě v lékárně

Jo,tak dík,se radši kdyžtak zeptám v tý lékárně,páč vet by mě nejradši zruinoval :evil: :twisted: ,si myslí,že když mi to podá ze šuplíku,cena se automaticky zvedne o 200% :twisted: .To je dle názvu asi jen veterinární lék ne?(já že mám známou lidskou doktorku,tak by to napsala)

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě. 2007 09:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
davidkova renata píše:
ajka píše:
renčo já tomám od veta- takže zetpat se veta popřípadě v lékárně

Jo,tak dík,se radši kdyžtak zeptám v tý lékárně,páč vet by mě nejradši zruinoval :evil: :twisted: ,si myslí,že když mi to podá ze šuplíku,cena se automaticky zvedne o 200% :twisted: .To je dle názvu asi jen veterinární lék ne?(já že mám známou lidskou doktorku,tak by to napsala)

No naše holka se zmínila ve škola, že to na psa používám, tak říkala ať jí to tam vezmem taky, že si to dává na opary.
:?
( 50,- Kč mě stálo u veta, myslím že 50 ml)

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě. 2007 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
tak dneskla sem to brandikovi namazala tema kortikoidama, tak dam vedet jak to zabralo :-)
ale taky to je jen na predpis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě. 2007 20:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
hele muj pejsan ma strasne tmavej jazyk takhle tmavej ho nikdy nemel nevite co to znamena?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
takze nam veterinarka schvalila TRIAMCINOLON
a k tomu jeste sme meli doma sampon LACTADERM ! ketrej je na tyhle ee veci. je to i jako prevence. ale samponek stoji kolem 200-300 kc 100ml


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 13:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
maya píše:
... a k tomu jeste sme meli doma sampon LACTADERM ! ketrej je na tyhle ee veci. je to i jako prevence. ale samponek stoji kolem 200-300 kc 100ml

Tak tenhle šampon je super, my jinej už ua koupání psů nepoužíváme. Jednou nám ho doporučil vet, když měl Rex takový divný volezliny na břiše (pravděpodobně od trávy, nebo taky po použití "běžnýho" psího šamponu) a od tý doby už na to vůbec netrpí :wink: Ta cena mi nepřijde tak strašná, vzhledem k tomu, že pesany koupem maximálně tak dvakrát do roka.

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 17:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
tinta76 píše:
maya píše:
... a k tomu jeste sme meli doma sampon LACTADERM ! ketrej je na tyhle ee veci. je to i jako prevence. ale samponek stoji kolem 200-300 kc 100ml

Tak tenhle šampon je super, my jinej už ua koupání psů nepoužíváme. Jednou nám ho doporučil vet, když měl Rex takový divný volezliny na břiše (pravděpodobně od trávy, nebo taky po použití "běžnýho" psího šamponu) a od tý doby už na to vůbec netrpí :wink: Ta cena mi nepřijde tak strašná, vzhledem k tomu, že pesany koupem maximálně tak dvakrát do roka.


no ted sem byla u vet. a rikala ze by se ten sampon nemel podavat jen tak. ze je to spsi takovy lek na ty bolaky. tak nevim jetsli byste ho meli pouzivat jen na koupani....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 19:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
maya píše:
no ted sem byla u vet. a rikala ze by se ten sampon nemel podavat jen tak. ze je to spsi takovy lek na ty bolaky. tak nevim jetsli byste ho meli pouzivat jen na koupani....

No vzhledem k tomu, že koupem fakt minimálně, tak nemám obavy, že by to psům nějak uškodilo, spíš naopak. Při alergii na běžnej šampon, je to dobrá volba. Mimochodem:
Citace:
LACTADERM gel se používá při léčbě povrchových a hlubokých pyodermií, furunkulózy, infikovaných proleženin, akné, hot spots a seborrehoey.

Použití:
- jako základní šampon u malých zvířat (pes, kočka), u kterých byla prokázána alergie na běžné šampony
- jako doplňková terapie alergických kožních onemocnění ve smyslu prevence sekundárních pyodermií

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapařeniny z vody
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 15:39 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
Dneska jsme byli u vetky a dala me nejakou masticku..jmenuje se to Betadine a je to neco jako vazelina, takze kdyz to mazu ma to na chlupech pod krkem.Tmave oranzova barva.

Tu kuzi ma takovou do cervena, skrabal si to az mel trochu stroupky..po te masticce si to uz neskrabe.
Pry to ma zaparene.Mel scalibor obojek a když se koupal tak jsem mu to i vzdy poradne osusila, ale jeden den jsem mu zapomela sundat obojek normalni a mel ho i pres noc a pak jsem to objevila.Ma to pod krkem.Mam mu to mazat 2x denne ale na obalu pisou 3x-4x.

Nevite za jak dlouho se to ztrati a mate s tim zkusenost?dekuju

Mam to mazat jen tyden a kdyby se to neztratilo tak mame prijit

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapařeniny z vody
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 16:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
na zapařeniny je výbornej Prurivet N

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapařeniny z vody
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 17:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
ahoj, hele mz sme na to trpeli i treba 2 mesice, jeden den se zda ze je to oka ale druhy den to ma uplne rozskrabane, zatim sme to meli vzdy ve stadiu antibiotik....bohuzel...:( ja sem zjistila, ze se nam to nedela jen v domacim bazenu a normalni vode, jinak kdekoliv se vykoupe hned to mame :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapařeniny z vody
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 18:33 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
Tak me rikala veterinarka, že by se nemel asi tyden koupat.Pak to zkusime a uvidime.Ale ja ho pak vzdy doma jeste poradne osprchuju cistou vodou.Koupe se kvuli kloubum jak me bylo doporuceno a kdyby nemohl tak nevim kam s nim jit.A tu masticku betadine jsi take mela?Kdyz nepomuze tak si reknu take o antibiotika

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapařeniny z vody
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 19:48 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Tomuhle problému se říká hot spot..a nejlepší je na to tetradelta a nebo z domácích prostředku obyčejný framykoin(sice atb,ale lepší než se s tím trápit celou sezonu) a samozřejmě betadina,ale ta to jen dezinfikuje a vytváří ochranou vrstvu..hlavně zamezit psovi,aby si to neškrábal a místo vyholit....jinak není to jen zapařením,ale hlavním problémem jsou bakterie obsažené ve vodě,proto to mají většinou i psi,po vykoupání ve stojaté vodě a ne když se koupou v řece...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapařeniny z vody
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 06:33 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
No on se koupe v takovym potoku..docela velky a voda tam neni stojata a doma ho vzdy poradne osprchuju.A on to ma pod tim krkem docela velke.To holeni je dulezite?A cim mu to mam oholit.Abych mu nejak neublizila nebo to jeste neroznesla vic.

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapařeniny z vody
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 14:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Je to důležitý proto, že mu do toho místa zasahujou ostatní chlupy okolo a dráždí to. Stačí obyčejné nůžky a vystříhat okolo toho tak, aby mu tam ty chlupy nezasahovali. Tzn. kolečko kolem toho nakratičko a pak ve většim okruhu chlupy zkrátit na takovou délku, aby tam nešimraly konečkama.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapařeniny z vody
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 15:29 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
Uz jsem mu to ostrihala a namazala framikoinem.Po tej Betadine masti se skrabal a úpo framikoinu ne, ale nevim kolikrat denne tim framikounem muzu, aby mu to nejak neuskodilo.Takze jestli to chapu dobre tak dokud se mu to zcela neztrati, tak se nemuze koupat?I kvuli tomu jsme sundali scalibor obojek a dali kapky, ale nevim jestli s tim muze do vody

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapařeniny z vody
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 18:36 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Tak v první řadě škrábat si to nesmí a musíte na to dohlížet... :-) Koupat samozřejmě také ne,do té doby,než se to uplně vyhojí... a tím framykoinem mazat klidně třikrát denně,pokud to podmínky dovolí(myslím zaměstnání apd)-jinak dvakrát...
a po každém koupání je dobré buď psa v rizikových místech(spodek krku,tváře až pod uši a hřbet,včetně kořenu ocasu) vysušit a nebo aspoň dohlédnout na to,aby se mokrý nevyvalil na sluníčko,ale aby se pohyboval :-) A když lehnout,tak do stínu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapařeniny z vody
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 19:56 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
to jsem ani nevedela, že po koupani nesmi na slunicko.Dam na to pozor.Už jsem mu to dnes 2x mazla a pak jeste nez puju spat.Jsem na matersky tak ho mam na ocich.Prave po tom framikoinu si to uz nedrbe, jen po tamtom Betadine si to drbal.Ted je klidek :-)
A az se mu to zahoji tak uz mezeme normalne do vody i kdyz ma ty kapicky za krk proti klistatum?kvuli tomu zapareni jsem ho musela sundat.
Mam brat sebou rucnik kdyz pujdeme k vode se koupat pro pejska?

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapařeniny z vody
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 20:51 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Tak to je dobře,že ho máš pod kontrolou :-)
S těmi kapičkami normálně do vody můžeš,ale záleží na tom,jaké máte,aby se výrazně nesnižovala účinnost...
Jinak pokud je pes k hot spotům náchylnější,je opravdu lepší brát pro něho ručník,když jdete koupat a pokud vím,že už do vody nepůjde, ho vytřít aspoň na těch místech,co jsem psala... :D
A co máte za psa?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapařeniny z vody
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 21:01 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
kremoveho retrivra(8 mesicu) :finga:
Jinak kdyz mu to ted mazu tak to ma dost mastne.A kdyz si lehne a opre hlavu a pak se ruzne prevaluje tak to ma mastne jeste o kus dal.Doroste mu ta srst?
Nemela bych mu to treba 2x denne umit zinkou s detskym antibakterialnim mydlem a pote namazat?Ted me to prijde moc usmudlane a muze to mit i na chlupech okolo.Pak me kamaradka jeste poradila sudokrem..pry je na to super..ja ho pouzivam u prcka a je fakt dobrej.

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapařeniny z vody
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 21:05 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Nene antibakteriální mýdla,ani nic podobného na to nepoužívej...pokud to chceš něčím omývat,tak buď odvarem z heřmánku a nebo se v lékárně dá koupit za pár korun hypermangan a doma si namícháš světle růžový roztok,kterým to pak podle potřeby omýváš...
A ta srst mu normálně doroste,o to se bát nemusíš...
Krémového retrievera,co tím myslíš?Labradora nebo goldena? :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapařeniny z vody
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 21:25 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
Goldena :D
Jinak Hermanek mam doma od babicky..staci ho jen prelit a pockat az bude vlazny a zinkou omyt, vysusit a zase namazat?Jeste mam doma Repikovou nat.Co z toho bude lepsi?

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapařeniny z vody
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 21:57 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Určitě heřmánek a přesně jak jsi psala..jen bych si na to asi nevzala žíňku(můžou v ní být bakterie),ale třeba vatový tamponek...
Přeji brzké uzdravení :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapařeniny z vody
PříspěvekNapsal: pát 08. kvě. 2009 14:50 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
my pouzivame retizkovy obojek a jak se mu to tam pretaci venku tak to ma okolo krku cele sedive a bojim se aby se mu to nerozlezalo po celem krku.Jaky je nejlepsi obojek u techto zaparenin?

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zapařeniny z vody
PříspěvekNapsal: sob 09. kvě. 2009 21:15 
Offline

Registrován: stř 04. úno. 2009 13:17
Příspěvky: 141
Bydliště: Pardubický kraj
Nejlépe žádný,pokud to přímo zasahuje do toho místa :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!