Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:43
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zánět uší
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
Hezký den,
chtěla bych se Vás zeptat čím pravidelně čistíte pesům uši. My trpíme už zase opakovaným zánětem zvukovodu. Jsem z toho nešťastná. Máme za sebou stěry, jaká antibiotika použít. Bohužel vše bezvýsledně. Určitě to bude chronická záležitost.
Pravidelně čistím kapkami NOLVASAN. Vet našel při kontrole Taikimu, že má špatně stočený "bubínek" takže se mu tam drží ten maz, neodtéká a mohl by se tvořit zánět. Je po drobném zákroku asi před půl rokem, ale zánět měl zase opakovaně. Jedná se pouze o pravé ouško. Když mu jej čistím, tak u toho kníká, takže se jedná asi o bolestivou záležitost. Druhé ouško je bez problémů.
Děkuji Vám za rady.
m.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 13:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já používám Otifree, je to olej kterej se jen nakape do ucha a ucho se zvenčí promne, pak přichází rychlej úskok od psa a pes si maz vyklepe, de použít i normální stolní olej nebo se prodávaj různý oleje i třeba s "týtrý" a pod. ale my na zánět netrpíme

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 14:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
Eva Štemberová píše:
já používám Otifree, je to olej kterej se jen nakape do ucha a ucho se zvenčí promne, pak přichází rychlej úskok od psa a pes si maz vyklepe, de použít i normální stolní olej nebo se prodávaj různý oleje i třeba s "týtrý" a pod. ale my na zánět netrpíme


To mám už bohužel taky vyzkoušené.... :cry: ¨
Dříve si to nechal dělat docela v klidu. Teď už to nenávidí. Vždy když vidí tu lahvičku, tak jde jak na popravu....:(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 14:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Martina Černá píše:
Eva Štemberová píše:
já používám Otifree, je to olej kterej se jen nakape do ucha a ucho se zvenčí promne, pak přichází rychlej úskok od psa a pes si maz vyklepe, de použít i normální stolní olej nebo se prodávaj různý oleje i třeba s "týtrý" a pod. ale my na zánět netrpíme


To mám už bohužel taky vyzkoušené.... :cry: ¨
Dříve si to nechal dělat docela v klidu. Teď už to nenávidí. Vždy když vidí tu lahvičku, tak jde jak na popravu....:(

hlavně že de :twisted: ba ne, ale to ho taky bolí? nebo je mu to jen nepříjemný?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 14:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
Myslím, že i bolí. Když to čisím opatrně a ne moc hluboko, tak dobrý. Ale jakmile musím zajet opatrně trochu níž a nastříkat to až dovnitř a pak mu mnu ucho, tak kňučí. Jinak žádné jiné procedůry (česání, stříhání drápků, vyndávání klíšťat, očkování) mu vůbec nevadí, i když mohou být nepříjemné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 14:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Martina Černá píše:
Myslím, že i bolí. Když to čisím opatrně a ne moc hluboko, tak dobrý. Ale jakmile musím zajet opatrně trochu níž a nastříkat to až dovnitř a pak mu mnu ucho, tak kňučí. Jinak žádné jiné procedůry (česání, stříhání drápků, vyndávání klíšťat, očkování) mu vůbec nevadí, i když mohou být nepříjemné.

no ale tady to nakapeš, to steče samo hluboko :? no nevim, nezávidim vám to

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 14:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
No doufám, že mě tu někdo neukamenuje, ale doporučili mi to v lékárně. Já používám obyčejný peroxid vodíku. Když je to jen preventivně, tak nakapu na vatu a vytírám. To pejsanům nevadí, ale pokud je to akutní, tak jim ho leju do ucha a to jsou (hlavně César) strašpitlové.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 14:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
kockoterier píše:
No doufám, že mě tu někdo neukamenuje, ale doporučili mi to v lékárně. Já používám obyčejný peroxid vodíku. Když je to jen preventivně, tak nakapu na vatu a vytírám. To pejsanům nevadí, ale pokud je to akutní, tak jim ho leju do ucha a to jsou (hlavně César) strašpitlové.

sem vo tom už slyšela ale na mě je to dost drsný

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 14:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
No já nevím, ale můj muž si taky ten peroxid do ucha leje. A jelikož jsou chlapi od přírody hrozný poseroutkové :oops: (chlapi to teď nečtěte), tak to asi zas tak děsný nejni.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 14:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
s tím peroxidem mi to vet poradil taky, ale jen vytírat, bo pes měl zánět, ale mírnější a do toho si uvnitř to ucho docela dobře rozškrábal a hnisalo mu to, k tomu sem mu tam kapala kapky ATB a asi za tejden to bylo ok


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 14:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
No nevím, neukamenuji tě,ale to se mi nějak nezdá.
Chtělo by to ale spíše vyřešit příčínu, než následek a to se mi právě nedaří ((((


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 14:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
No u nás je to jasný, César na záněty trpí vždycky v létě, protože je permanentně někde ve vodě.

Možná jestli mu při tom čištění nezastrkáte ten zánět taky dovnitř. Nemyslím samozřejmě schválně, ale jakmile to jde do hloubky, může se to stát, pak se to vleče. Ale, když chodíte k vetovi, tak to snad pohlídá.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 15:27 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Tak nevim, jak moc ti to pomůže, ale aspoň kousek od nás:

Jeden můj pes má obrovské stojací uši - tedy asi z našich psů tvému nejpodobnější, ale žádné problémy nemá.

Další pes má uši "ani nahoru ani dolů" - a v tom jednom se mu ušní maz dost hromadí, ale buďme přesní - je to prostě norník, takže v tom uchu je to prostě takové lepivé bahýnko. Čistím mu to normálně jen vatovou tyčinkou, suchou, nechá mne zajet i dost hluboko. Přesně už vím, kde je mu to dokonce velmi příjemné, má pak boží výraz, jakoby protožené oči v sloup. Nikdy neměl uvnitř zánět, ale zase šrám zevnitř ucha ano a hodně špatně to snášel, stále klepal hlavou atd. Měli jsme na to nějakou spešl mastičku, jestli chceš, zkusim doma pohledat, protože název si nepamatuju.

Pudlové - u nich je problém v tom, že by se uši měly pravidelně nejen takto čistit, ale i vytrhávat chloupky, některým psů uši až extrémně zarůstají. Nedovedu si představit, že by je tahle procedura vůbec nebolela, ale snášejí to - taky už máme letitý tréning. A právě u nich už léta používáme ricinový olej - zaručeně to psy nebolí, není ani nijak výrazně aromatický a má jednu bezva vlastnost - ucho jakoby "odmašťuje" - tedy přesněji řečeno ty nečistoty, které má pes v uchu navíc se odmastí - tedy už tak nelepí a snadno se pak už jen lehounce setřou. Ten ricinový olej tu ještě nepadl a přitom je bez problémů dostupný - tak ho můžeš zkusit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 20:01 
Offline

Registrován: sob 31. bře. 2007 15:32
Příspěvky: 16
Bydliště: České Budějovice
Klára2
Kde se dá ten ricinový olej koupit?
Mám taky pudlíka....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 20:10 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Na chronické záněty uší nejlépe fungují stejné kapky jako pro lidi:Garasone.Podávat jeden týden do obou uší,pak týden pausa a zopakovat ještě jeden týden.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 21:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. črc. 2007 19:47
Příspěvky: 16
Bydliště: Božíčany
My dostali na zanet Chronicin, vzdycky pomohl..

_________________
Máca


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 07:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
mudr.z.radotinska píše:
Na chronické záněty uší nejlépe fungují stejné kapky jako pro lidi:Garasone.Podávat jeden týden do obou uší,pak týden pausa a zopakovat ještě jeden týden.


díky moc za tip, to jsme neměli, zkusím to. Je to normálně sehnatelné v lékárně bez předpisu? Jak dlouho by se měl lék asi užívat, aby se projevil účinek?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 07:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
To MUDR.
dobrý, nečeta jsem dostatečně. Dávkování jsi psala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 11:27 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
Martina Černá píše:
díky moc za tip, to jsme neměli, zkusím to. Je to normálně sehnatelné v lékárně bez předpisu? Jak dlouho by se měl lék asi užívat, aby se projevil účinek?
Děkuji.


Myslím,že u veta to taky koupíš,ale nech si to předepsat u svého prakt.lék.(rovnou dvě balení).
U staré čubiny jsem to použila dva měsíce do úplného vyléčení.(NO -ti na to trpí v létě dost a navíc sousedův pes to měl stále neléčené,takže jsme to chytli "přes plot").

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 12:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
mudr.z.radotinska píše:
Citace:
Martina Černá píše:
díky moc za tip, to jsme neměli, zkusím to. Je to normálně sehnatelné v lékárně bez předpisu? Jak dlouho by se měl lék asi užívat, aby se projevil účinek?
Děkuji.


Myslím,že u veta to taky koupíš,ale nech si to předepsat u svého prakt.lék.(rovnou dvě balení).
U staré čubiny jsem to použila dva měsíce do úplného vyléčení.(NO -ti na to trpí v létě dost a navíc sousedův pes to měl stále neléčené,takže jsme to chytli "přes plot").


Fajn, díky. Takže je to přenositelné, myslíš? Já jsem to předpokládala jako chronický zánět jen u něj. Od štěněte čistíme uši pravidelně. Ale asi tak od 3 let se to zhoršilo. Večer to vyčistím a druhý den odpoledne má ucho totálně černé a vyndám z něj takový veliký špunt. Třebe hlavou a jednou mu jakoby začalo i toto ucho lehat. Měla jsem už strach, že se jedná o něco horšího, tak jsme mazali k vetovi. Ten zjistil ten špatně zakroucený "bubínek".
Fajn, nechám předepsat a zkusím. Jsem spíše přítel bylinek, než antibiotik a medikamentů. Ale někdy to bez nich prostě nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 13:10 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Martina Černá píše:
Jsem spíše přítel bylinek, než antibiotik a medikamentů. Ale někdy to bez nich prostě nejde.


Pokud jsi přítel bylinek-udělej si levandulovou tincturu,kterou si vždy před přímým použitím naředíš 1 : 1 převařenou vodou( l lžička tinctury a 1 lžička převařené vody a tím ucho vytírej.Levandule má antiseptický a antimycotický účinek.Nejčastější původce zánětů uší jsou plísně.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 13:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
fajn,hned jí natrhám na chatě o víkendu na zahradě:)
m.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 14:24 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
mudr.z.radotinska píše:
Na chronické záněty uší nejlépe fungují stejné kapky jako pro lidi:Garasone.Podávat jeden týden do obou uší,pak týden pausa a zopakovat ještě jeden týden.


Jo, to je přesně ten název, na který jsem si nemohla vzpomenout, jak jsme dávali na ty škrábance uvnitř ucha!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 14:27 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Anlie píše:
Klára2
Kde se dá ten ricinový olej koupit?
Mám taky pudlíka....


Zkusila bych to klidně i v lékárně, ale budou ho mít hlavně v takových těch "lékárnách" se zdravou výživou, homeopatiky, apod. 50 ml tě vyjde na cca 60 Kč a vydrží ti dost dlouho, navíc se používá i u lidí běžně třeba na lepší hojení šrámů a jizev, prostě ho tak jako tak zužitkuješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2007 13:31 
Stejný pes , stejné problémy ... jen je to ucho levé a neustále se zánětem. Je to stále dokola, vet, kapky, výtěry, mikroby , kapky ... chvíli pokoj a vše se po různé době opakuje ...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2007 06:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Nám vet říkal že do uší nemáme šahat. Bohužel máme potápníka (neumí moc plavat a potápí se, ale vodu má rád), takže občas zánět řešíme, dostaneme od veta kapičky a kapeme, on to pak ještě vyčistí a jinak necháváme bejt.
Ale co náš pes fakt miluje je masáž .. zvenku mu mnu uši a on je z toho jak v tranzu .. myslím že mu to pomáhá uvolňovat ten maz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2007 06:33 
..náš pes do vody nechodí, má z ní hrůzu, což je zvláštní, ale záněty má stejně. No nedá se nic dělat, budeme kapat stále a ..masáž? ..tu miluje taky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23. srp. 2007 08:26 
..jo a ještě něco, vet říkal, že je to v podstatě dobře, že vodu nemá rád, že by ty záněty uší mohly být ještě horší :?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23. srp. 2007 09:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
Na uši sme mali Surolan (dúfam, že som to neskomolila)
a chronicin, ale ten nepomohol

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23. srp. 2007 14:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Martina Černá píše:
...,a já mám pocit, že se zase plní dost mazem:(((

nevím, asi to bude extra rezistence na antibiotika....
¨
To je mi líto, musí to být dost zoufalý :? , a ví se tedy, čím jsou ty záněty způsobený (my měli skorokokra, tak tam jsou záněty běžné a vcelku pochopitelné, ale čím to, že akity jsou k nim náchylný). Nebo to je tak, že nějaký běžný bacil, který letí kolem a jiní psy se s ním hravě vypořádají, tak Taikimu "zatopí"? Co nějak podpořit imunitu celkově?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 23. srp. 2007 14:48 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
My s Rokýsem na záněty trpíme taky. Léčíme Chronicinem vždycky nebo jsme měli i nějaké takové mléčně bílé strašně smradlavé kapky. Nevím co to je. Oboje nám teda pomáhají, ikdyž po čase máme ouška bolavý zas. Teď jsme zase z Ovčár přijeli s úplně zarudlýma ušima. Ani jsem si tam toho nevšimla. :oops: Ale asi i u nás je to pochopitelný celkem, protože taky máme ,,klapky". :oops:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 24. srp. 2007 13:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
Citace:
Nebo to je tak, že nějaký běžný bacil, který letí kolem a jiní psy se s ním hravě vypořádají, tak Taikimu "zatopí"? Co nějak podpořit imunitu celkově?


Nevím, fakt nevím. Já osobně mám taky furt "zánět" v krku. V létě nesmím studené,okamžitě mám červené mandle jako tenisáky a celé zhnisané, horečku 39 a za dva dny jsem fit. A když mi udělají výtěr, tak řeknou, že jsem zdravá.... Fakt! Takže naslepo nasazená antibiotika. Jenže to nejde do sebe furt rvát. Nemám to ráda, pak mě bolí žaludek, mám gynekologické problémy.

Tak Tajkoš bude mít asi něco podobného v ouškách. Jenže já říkám, je důležité léčit příčinu, ne jen následek.

Jinak si myslím, že je naprosto zdravý pes. Až na tu DKK. Co vidím v ordinacích, jaké pesci mají problémy, se zažíváním, se srstí, kukadlama. To fakt chodíme po 5-ti letech k vetovi jen na očkování... a pro kůru na klouby.
Oni ty primitivní plemena jsou dost houževnatý.

Sestra teď dostala nějaké kapky od Dr. Havelky (léčitel + MUDr. v Pcích) je v tom ženšen, čínská receptůra. Právě ho ptala, zda to může dát i psovi. On to jen doporučil. začít malými dávkami, postupně přidávat. Tak to zkusíme. Prý to vylučuje těžké kovy + různé mykozy z těla. Uvidíme.
M:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: stř 04. bře. 2009 18:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
kockoterier píše:
No doufám, že mě tu někdo neukamenuje, ale doporučili mi to v lékárně. Já používám obyčejný peroxid vodíku. Když je to jen preventivně, tak nakapu na vatu a vytírám. To pejsanům nevadí, ale pokud je to akutní, tak jim ho leju do ucha a to jsou (hlavně César) strašpitlové.

Použila jsem to jednou u JirikoviSi Dariny po tom, co jsme to tu četla a jak vet potom nadával, jsem ještě neviděla.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zánět uší
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 20:27 
Ahojky četla jsem ,že má tvůj pejsek problém s ouškama,
náš měl taky a nakonec jsme zajeli na kliniku Jaggy do Brna (prý je už i v Praze)
a tak nám udělali mikroskop z oušek a dali nám čistící kapky ,které se dávají preventivně při chronických zánětech uší psů a ještě lék na bacil v uchu.
Ty kapky čistící se jmenují Otodine .
Skus se na to optat a nebo zavolat na tu kliniku mě osobně tam moc pomohli již několikráte.
Mějse hezky.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znánět úší
PříspěvekNapsal: úte 26. kvě. 2009 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak si čubík v pátek asi nabrala do ucha vodu když se omylem ptopila komplet místo jenom paciček. nicméně včera sme jí kápla do obou uší. dneeska ráno taky uši má ale celekm čistý a ani zánět se mi nezdá že by tam měla- vyčistila sme jí to to se jí moc nelíbilo ale enchala se. ale furt chodí a klepe hlavinkou. používám kapky Otipur tak přemejšlím ejslti neskočit odpo k vetovi nebo ještě počkat jeslti se to nevyčistí. zkušenosti s tím enmám stalos e nám to prvně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znánět úší
PříspěvekNapsal: úte 26. kvě. 2009 11:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No může tam mít i osinu - jak kvetou trávy, a to čištěnim jenom zhoršíš )jsem poučena) :oops:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znánět úší
PříspěvekNapsal: úte 26. kvě. 2009 11:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no musím na to hodit pořídně vokoněkde na světle uvidím stejnak musím k vetovi pro obojky tak jí drapnu ssebou

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znánět úší
PříspěvekNapsal: úte 26. kvě. 2009 17:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Jak se naše ušatka jenom trošku namočí či jen šplíchne do uší, je zle. Obyčejně by asi stačilo po koupání uši přetočit, jak mi kdysi psala Eva. Taky čistím a hlídám, jenže se nám to před týdnem rapidně zhoršilo, tak nám dal vet Garasone kapky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znánět úší
PříspěvekNapsal: úte 26. kvě. 2009 17:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no k vetovi pujdem zejtra teda mamka bude muset jít bo dneska jeden vet m dovču a druhej měl nalehavej případ a byl celý odpoledne mimo- jako napotvoru no- ale jako zatím to má celkem ok- jak řkám výraznej zánět v tom nevidím takže tam spíš má nějakou tu osinku zdá s emi že jak j do toho nekapu tak je t lepší- mín to dráždí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znánět úší
PříspěvekNapsal: pát 15. led. 2010 21:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Chtěla bych se zeptat -Boris začal poslední dobou hodně natáčet hlavu, když ho drbeme za ušima -jako kočka. Přítel tvrdí, že se mu to líbí, ale přitom se tam potom pokaždý ještě sám podrbe, tak nevim :( Ale uška mu voněj jako vždycky :)

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znánět úší
PříspěvekNapsal: pát 15. led. 2010 23:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Mě se čubina natáčí na drbání před ušima...nikdy jsem ještě nečistila, vždy jen juknu - a nic nevidím...občas jí nacpu do ucha ostříhaný prst...jestli něco nenajdu...nic nenacházím, ale ona mi pak s připitomělým výrazem ten prst důkladně očistí..něžně, ale řádně :finga: Nějak z toho mám pocit, že se jí to líbí :D

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znánět úší
PříspěvekNapsal: sob 16. led. 2010 08:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Když chceš mít jistotu, namotej na špejli vatu, namoč do obyčejného oleje na vaření, lehce vyždímej a vytři tím ucho zevnitř. Pak uvidíš, co vytáhneš. Když to bude mít černočervenou barvu, je problém, jinak ne. Pokud vytáhneš jenom špínu, vytři to tímto způsobem do čista. Nemyslím si, že by tam měl nějaký problém, to si psi drbou uši s náležitým zvukovým doprovodem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znánět úší
PříspěvekNapsal: sob 16. led. 2010 17:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...my sme nasmu Charliemu, 9 mesacnemu maltezacikovi, este do usiek nesli nicim. Nema problemy, a kedze ma casto "zohrieva" i na tvari, neda sa povedat, ze by mu to usko vonalo (hladam prirovnanie-asi ako 1 den neumyta "medvedica", ktora bola zo par krat curat-iny podob som nenasiel)
...aj ked mu tam nakuknem, vyzera nie spinave,
...tyrit mu ich ? vdaka !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět úší
PříspěvekNapsal: sob 16. led. 2010 18:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Děkuju za radu -zkusila sem a dobrý. Taky sem mu "prozkoumala" hlavu a zdá se, že jak teď začal trochu línat, má ji opocenou a udělali se mu lupy, tak ho asi svědí to

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět úší
PříspěvekNapsal: ned 17. led. 2010 09:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Do uší se nevrtám, dokud nemusím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět úší
PříspěvekNapsal: ned 17. led. 2010 10:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Souhlasila bych s Rudou, dnes je fůra přípravků jako prevence proti zánětu uší, mí známí mají Yorka spíš jako dítě, tak na něj mají těchto přípravků až to není hezký. Uši fence vytírají každý týden, co kdyby náhodou, že...Já jsem Cherryně do uší ještě nesahala, jen se občas podívám, když si teda vzpomenu..Žádný problém jsme nikdy neměli..Samozřejmě jsou rasy psů, kde bych uši kontrolovala častěji, ale jak se říká, řešit to až to přijde..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Znánět úší
PříspěvekNapsal: pon 23. srp. 2010 17:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
No může tam mít i osinu - jak kvetou trávy, a to čištěnim jenom zhoršíš )jsem poučena) :oops:

S tímhle jsme se před chvílí vrátili z veteriny. Rokouš má v bubínku zřejmě píchlý semínko s osinkou...aspoň to po "boji" vetka tak viděla. Máme dál kapat Surolan (kapeme od čtvrtka) a pokud se to semínko :twisted: do čtvrtka neuvolní půjde Rokyn na sedaci a vytažení. Máte s tímto někdo zkušenost? Nerada bych zbytečně uspávala nebo naopak přivodila komplikace.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět uší
PříspěvekNapsal: pon 23. srp. 2010 20:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Vetka je rozumná, jen při sebemenším zhoršení (třepání hlavou, motání, blbé vstávání, nakloněná hlava...) okamžitě k vetovi.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět uší
PříspěvekNapsal: pon 23. srp. 2010 20:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
Vetka je rozumná, jen při sebemenším zhoršení (třepání hlavou, motání, blbé vstávání, nakloněná hlava...) okamžitě k vetovi.

Jo je dobrá, Tvoje jmenovkyně :wink: . Doufám, že ke komplikacím nedojde :prayer: Rokouš je první ze 7 našich psů co to má, tak se raději ptám, docela mě to vystrašilo.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zánět uší
PříspěvekNapsal: pon 23. srp. 2010 22:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
U nas su zapaly na dennom poriadku :roll: Vsak tie jeho lopuchy, ani sa tomu necudujem. Ale fakt ma to uz stve, lebo mu to dost prekaza, ked mu musim do uska nieco kvapkat, liat, striekat a pod. Nic nam momentalne nezabera, tak mame experimentalne Easotic. Uvidime, co to urobi.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!