Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:57
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: vyskrab ocnych viecok
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 17:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis. 2007 18:46
Příspěvky: 34
Bydliště: Kosice, SR
Dobry vecer, ma niekto z vas skusenost s vyskrabom ocnych viecok u psika? moj 7 mesacny RR ma uz dlhsie vytok z ociek, hlavne rano, ma ich cele zahlienene, taky husty biely vytok, vytierala som mu ich nejakym roztokom od veterinara, ale nepomohlo, nakoniec sa rozhodol, ze ho uspi a urobi vyskrab niekde na vnutornej strane viecok, ze vraj sa mu tam urobili nejake ako keby hrcky, ci gulicky. ze vraj je to bezny zakrok a dost bezny...ale nie som z toho nadsena, volila by som iny sposob ak existuje...poradite?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 18:18 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Mám doma totéž u kocoura. Asi nás ten výškrab čeká taky. Pokud ho budete mít za sebou dřív jak my, podej prosím reference.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 18:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pokud vím asi jiný řešení není- enní to opravdu nic závažnýho a pejsovi bude asi líp než ted kdy mu to oko v podstatě nepřetržitě něco dráždí- asi jako kdyby si ty měla furt slabej zánět spojivek. neboj se toho pejskovi se uleví

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 18:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis. 2007 18:46
Příspěvky: 34
Bydliště: Kosice, SR
Dakujem za povzbudenie, mam trochu obavy hlavne koli tomu uspatiu, mozu tam nastat nejake komplikacie? snad to vedia urobit bez nejakych vedlajsich nasledkov...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 18:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pepe každá narkoza je riziko to platí vždycky ale je to zákrok rychlej takže ymslím žese tam to riziko dá snížit na minimum

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 18:38 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Já myslela, že to půůjde v podstatě za živa. Když mi to veterinář ukazoval (a samozřejmě i sobě), tak mu kápnul jen nějakej znecitlivující přípravek do očí, nějaké kapky a to víčko odhrnul. Číča se ani nebránila. Myslela jsem, že stejně udělá i ten zákrok. Na to ho musí uspat komplet jo? Chjo. :roll:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 18:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
dzedzy no minimálně přispat používá se na to takovej spešl nástroj

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 18:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jestli je to to co si myslim, a to "kuličky" na mžurce, tak se výškrab nebo podvázání dělá, my to dělali pod lokálkou, ale taky vim že se to u spousty psů tim nevyřeší - musí se to zase po nějaký době opakovat, já bych nejdčív zkusila to vyléčit nějak jinak - třeba něco z alternativní medicíny (teď mě nenapadá nic konkrétního), ale jinak ano, dělá se to běžně a tohle je jen muj osobní názor :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 18:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Kdyby existovalo něco alternativního, to byl se mi hodilo docela dost. My jsme to před měsícem absolvovali s Rexem, v narkóze - dostal prej tu nejšetrnější s probuzenim. Domu jsme šli po svejch. Každopádně druhej den z byl z toho docela vyjukanej, ale další den ten pes normálně vožil. Tak skvěle naladěnýho jsem ho už dlouho neviděla. Načež mi teda došlo, že předtim musel trpět jak čert. Bohužel to ale budeme muset abslovovat ještě jednou :?

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 19:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
My na tom seškrabu byli cca 3 měsíce zpátky, vet to dělal jen při lokálním znecitlivění a nezdálo se mi, že by to pro psa bylo nějaký trauma... od té doby zatím vpohodě. Vet říkal, že je to spíš problém věku (puberta) a že by to mělo být v dospělosti ok. Seškrabu bych se nebála, spíš bych trochu tlačila na veta, aby to udělal v té lokálce (teda za předpokladu, že jsi schopná psa znehybnit sama (můj pes 20kg a u veta kliďas).

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 19:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis. 2007 18:46
Příspěvky: 34
Bydliště: Kosice, SR
ani moj hafo sa veta neboji, ale ma skoro 35 kg a netrufnem si povedat ze ho udrzim, uz aj pre to, ze viem, ze ja nebudem pri tom v pohode, ked som videla ako pri kontrole zobral do ruk pinzetu a isiel mu s nou k oku, tak som len odvratila hlavu a modlila sa...neviem si predstavit, ze mam drzat pesa a pozerat sa ako mu hrabe v oku so skalpelom :shock: ale urcite sa pokusim dohodnut s vetom, ci by to neslo aj s lokalkou...aj on mi tvrdil, ze sa to moze vratit, tak ja dufam, ze nie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 19:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
se skalpelem nepude, je na to taková ostrá lžička :wink: a dospat se dá vždycky ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 19:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis. 2007 18:46
Příspěvky: 34
Bydliště: Kosice, SR
oki, tak to skusime s tou lokalkou, mam tyzden na to, pripravit sa dusevne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 19:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
No, tak mě nedělá problém se na to koukat, jsem docela řezník a zajímá mě to :roll: , zkus se dát do klidu, pokud pes běžně nevyvádí, a při tom prohlížení víček byl vpohodě, tak byste to měli zvládnout. Nebo s sebou vemte ještě někoho dalšího. Uvidíš, že děláš z komára velblouda 8)

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 20:04 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Přidám svou zkušenost s kamarádky čivavou...jen mu nakapali něco do oka a pak vyškrábli.Slabší povahy můžou mít problém :wink: ,ale pes nevypadal,že by ho něco bolelo.Jen se to prý někdy vrací. :evil:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. bře. 2008 20:24 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
dá sa to zvládnuť aj s lokálkou: pred cca 16 rokmi to robili môjmu Blackovi - už je, samozrejme, za Dúhovým mostom. Black to zvládol v pohode. Ja som ho pridŕžala - jednou rukou za nos, druhou za ramená. Podľa veterinára som bola najprv biela, potom žltá, a keď som začala meniť farbu na zelenú, ponúkol sa, že zavolá kolegu, ktorý Blacka podrží. Musela som odmietnuť. Moji psi boli vždy závisláci. Keby som odišla z ordinácie ja, odíde aj môj pes...
Ale ustáť sa to dá a Black bol potom úplne v pohode a už nikdy sa to neopakovalo. Len ma veterinár upozornil, že po zákroku musí dostávať trikrát denne oftalmoframikoin. Za "úplatky" sme zvládli aj to

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 12:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
Asi v piatich mesiacoch nám hrozilo to isté, chodili sme vtedy ale k vetovi, ktorý veľmi rád rieši všetko chirurgicky (a draho, ale je jeden z dvoch najznámejších v BA, takže nepochybujem, že veľa ľudí naletí).
Zabrzdil nás práve fakt, že to vôbec nemusí vyriešiť situáciu a môže sa to opakovať. Preto som sa rozhodla ísť konzultovať k ďalšej veterinárke, odborníčke najmä na kožné problémy, uši a oči a tá nám poradila počkať (dokonca hovorila, že sa môže občas stať, že sa toho zbaví, vyrastie z toho). Oči nám preličila a postupne sme z toho naozaj vyrástli. Takže neľutujem, že sme na ten zoškrab nešli (a to sme už mali termín, asi o dva dni!). Teraz používam prírodné kvapky, 4 roky sme žiadny problém s očami nemali. Mám tiež ridgebacka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 14:03 
Offline
Oprávněný poradce

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:36
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha 4
Já byla se psy na "škrábání" a vždy nám stačilo jen nakapat do očí umtrvující kapky a pak to šlo rychle. Byla jsem ráda, protože jsme se tak vyhýbali narkóze a psi to v pohodě ustáli. Určitě je lepší jít ve dvou a také hodně záleží, jak moc pes u veta hysterčí. A nebát se, trvá to opravdu jen chvíli i když to není příjemné..... :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. bře. 2008 22:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis. 2007 18:46
Příspěvky: 34
Bydliště: Kosice, SR
to: trillian

Nespomenies si ako ste ocka liecili? Dala vam na to nejake antibiotika? Je pravda, ze nemam pocit, ze by to pesana nejako trapilo, nema tie ocka cervene, ani si ich nesnazi nejako suchat, co by podla mna robil, keby mal bolesti. Vzdy rano mu oci vytriem prirodnym roztokom a je to ok. preto sa tomu zakroku branim, skusim ineho veta, dik za spravu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2008 08:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. čer. 2006 06:30
Příspěvky: 49
Bydliště: Bratislava
Pepe, myslím, že nám dala nejakú masť (viem, že sme mali aj ophtalmoframykoin, ale tuším ešte aj nejakú inú). No nechcem kecať, už sú to 4 roky a celé pubertálne obdobie sme na striedačku riešili oči, uši, nejaké vírusové bradavice (tiež zmizli samy, trvalo to asi 2 mesiace) a zopár ďalších "radostí".
Pamätám si, že sme ešte pri občasných zhoršeniach dávali buď kvapky alebo mastičku (ophtalmoseptonex). Akútne to už nemal nikdy, občas sa to začalo zhoršovať, ale vždy sme to nejako stopli. Úplne sme sa toho zbavili nejako okolo 14-15 mesiacov.
Skús to ešte konzultovať s viacerými veterinármi, čo ti povedia. Mnohí sú takí, že hneď všetko riešia chirurgicky, aj keď by sa to mu dalo vyhnúť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě. 2008 11:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
jak jsem tady to téma četla,tak teď nevím,jestli má arwen taky ten problém nebo ne. .je fakt,že jí teče dost z očí,občas se objeví i bílý výtok,něco jako "ospalky". na minulém fríčku,to jí taky teklo z očí,bavila jsem se s rudou,že to může být i díky krmení masem, něco jako proteinová pecka, a že by to mělo samo odeznít. zatím se zdá,že to neodeznívá. nevím,jestli to čubise bolí,nijak se neprojevuje. mám teda ještě počkat? nerada bych s ní podstupovala zákrok,který není nutný a jestli by to nespravili nějaké přírodní kapky.....má pod očima takové slzné cestičky, i když jí každý den oči utírám. :?

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě. 2008 12:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nemáte doma nějaké osvěžovače vzduchu, případně prašně prostředí - nepráší se z ulice nebo tak, nebo průvan? Pokud jí to nevadí a nemne si oči pacičkama, zatím bych to moc neřešila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě. 2008 12:32 
Offline

Registrován: čtv 28. zář. 2006 11:43
Příspěvky: 10
Bydliště: Klimkovice
Hojky, náš Mates má ráno ospalky (u nás se tomu říká tročku jinak), když venku začnou kvést stromy, pak mu to samo odezní. Obetřu mu oči ubrouskem zatím to nechám tak.
Hanka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě. 2008 12:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
vzduch neosvěžujeme ničím / i když bychom asi někdy mohli :wink: /, bydlíme v 7.patře,takže se nepráší ,ani průvan není. Napadá mě ještě alergie na pyly,ráda se válí v trávě.pacičkou si mne občas jedno oko,je to takové zvláštní,dělá to jen někdy,spíš tou packou přes to oko přejíždí,nevím jak to vysvětlit..,jakokdyby si oko zakrývala...zatím teda nebudu dělat nic,díky....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě. 2008 13:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jestli ho nepřivírá a nemá ho červené, asi bych chvilku počkala. Ten pyl by to být mohl. U nás kvetou stromy a všecho možné a také bělouškovi z očí trochu teče. Šedivce zatím ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13. kvě. 2008 15:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
na baronu je zajímavá přírodní silice z růže na tekoucí oči,alergie apod,kdyby se to nelepšilo ,tak to objednám. ..

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. čer. 2008 08:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:18
Příspěvky: 9
Bydliště: Příkazy 32, 78333 Příkazy
pepe: naše RR slečna byla na třetích víčkách přesně v půl roce. taky si mnula packou oči a vytékalo jí z nich. U veta jsme nejprve vyloučili zánět spojivek a pak kouknul na ty třetí víčka. Bylo to hrozně vyrosté a tak už máme po operaci a klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. čer. 2008 18:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis. 2007 18:46
Příspěvky: 34
Bydliště: Kosice, SR
Tak my sme nakoniec na ten zakrok ani neboli, vytoky z ociek uz nema, len obcas rano mu nieco poutieram, ale nie je to hnisave ani nic podobne. Packami si do toho nijako nesaha, takze mi to pride vsetko ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. čer. 2008 07:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis. 2007 10:18
Příspěvky: 9
Bydliště: Příkazy 32, 78333 Příkazy
Tak pokud to není moc, tak je to dobrý. My to měli hodně vyrostlý, Annie to vadilo, z očí jí teklo furt a navíc veterinář rovnou řekl, že můžem dávat mastičky, ale ty nemůžem dávat půl života a jakmile přestanem, bude to ještě horší, tak jsme šli na operaci. Bylo to pod narkózou, tak jsme počkali až bude mít Annie půl roku, aby tam nebylo riziko a šla. Teď je to super.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. zář. 2008 19:36 
Offline

Registrován: stř 24. zář. 2008 17:53
Příspěvky: 26
Bydliště: Příbram
Ahoj,mému pejskovi vyškrabovali víčka také a veterinář mi poradil jako prevenci koupit si balenou neperlivou vodu a tou namočit odličovací tampony asi tak 2 a čistit mu s tím oči.Dělám to tak každý den a zatím je v pohodě.A to mně strašil,že se mu to na 40% vrátí.Nejhorší je,že tím trpí plemena velkých psů tak do dvou let stáří věku.

_________________
Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc, než sebe.

ICQ:497-768-231


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. lis. 2008 05:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
zvyknu tym casto trpiet aj bigle, moj ma ocka zoperovane, na kontrole sa zistilo, ze este tam nejake folikuly su. S dalsou operaciou som chcela pockat kvoli sedacii. Pred par tyzdnami sme boli na kontrole a ocka sa same vyliecili :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!