Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:12
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: čtv 18. čer. 2009 17:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Zdravím, chci se zeptat na váš názor nebo rady. Naše 1,5 roku stará krátkosrstá kolie se pořád drbe. Řešíme to už asi rok .. postupně tak nějak vyplynulo, že má asi alergii na lepek, tudíž jsme změnili stravování (krmíme masem) a obtíže dost ustoupily, ale ne úplně. Pak vet zjistil, že se jí v kožichu poměrně dost množí plísně, koupeme ji v nizoralu a dost to pomáhá, dále se taky zjistila nedostatečná funkce štítné žlázy, tudíž dostává euthyrox. Taky jí občas trápí žlázky, ale většinou se drbe i když je má čisté. Občas to bude svědění po nějakém tom štípanci (klíště, komár) občas se dá i v srsti najít štípanec, ale 90% drbání je pro nás spíš bezdůvodné.
Na pohled i dotek má srst lesklou, zdravou, proti parazitům pravidelně ošetřujeme (vnitřním i vnějším) na místech kde se drbe není nic krom mírně zarudlé kůže nejspíš podrážděné drbáním. Hodně si okusuje např. ocas, tlapky, záda, drbe se za ušima, na lících a na lopatkách. Při drbání nebo okusování se dostává skoro do tranzu a je schopná se drbat i několik minut (až desítek) v kuse, často přejde z jednoho místa na jiné.
Ale ona je obecně dost citlivka, dokáže být i dost nervózní a v tu chvíli se drbe ze všeho nejvíc (když se připravuje krmení, když slyší přicházet pánečka, když páneček odejde a podobně).
Dá se s tím něco udělat? Jde ji nějak té nervozity zbavit? (výcvikem, léky - spíš přírodní, homeopatika?)
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 09:30 
Offline

Registrován: stř 06. kvě. 2009 15:10
Příspěvky: 14
Bydliště: Brno
Náš pejsek měl úplně stejné potíže jak popisuješ. Působilo tam taky víc faktorů dohromady - nervozita, potravinová alergie, i fce štítné žlázy apod.
Byl schopen se drbat celej den a packy dokousat do krve. :(
Potom už to dosáhlo takové míry, že nám byl nasazen Claritin, který však neměl účinky, takže dlouhodobě bral Phenaemaletten - 4 měsíce, 2x denně a už víc jak rok máme pokoj. Tak přeji hodně štěstí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 09:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nasadila bych pořádný detox pokud možno na přírodní bázi, po něm ostropestřec mariánský na játra. Jaké jí dáváte dobrůtky, není v nich nějaký ten alergen?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 09:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Ahoj a jaký detox bys jí radila? Ostropestřec jsme dávali před tím cca půl rokem, kdy jsme přešli z granulí na maso (nejřív jsme přešli na maso a pak jí asi po 14 dnech dávali ten ostropestřec), ale nepřišlo mi že by to nějak zabralo. dávali jsme to cca 14 dní, týden pauza a zase 14 dní, nicméně zopakovat to klidně můžem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Jo a ty dobrůtky. Bezlepkové piškoty, sýr a vařené srdíčko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 09:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ty piškoty bych asi vynechala, pro jistotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 10:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
děláte kontrolní odběry na štítnou žlázu? jaké má hodnoty kolik euthyroxu dáváte?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 10:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Ty piškoty jsou určitě bezlepkový .. jsou z kukuřičný mouky, vyrábí kávoviny Pardubice a mají klasu ... já je jím! (a lepek nesmím) .. tak jsou snad bezpečný, nebo myslíš že nejsou?
Spíš bych byla proti sýru, ale toho se manžel nechce vzdát :-(

KOntrolní náběr se na štítnou žlázu nedělal, taky jsem už o něm přemýšlela. Hodnoty nevím, dáváme 2x denně 2 tbl, euthyrox 150. Zkusím se dnes domluvit s vetem musím tam jet pro odčervení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 11:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Alergie spojená s drbáním nemusí být jen na lepek - pokud ji trápí plísně, vynechala bych cokoliv s obsahem mléčných bílkovin, někteří psi nesnáší třeba kuřecí maso, a taky pozor na sóju...ale jakákoliv pozitivní změna se projeví až po několika týdnech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Ty potravinový alergie dokážou potrápit, sama to vím (nesmím mléko ani ve stopovým množství a lepek), ale že by mléko mohlo za ty plísně jsem netušila, zkusíme vynechat ty sýry a ještě zkusíme tu štítku, akorád jak jsem zjistila má vet zrovna dovolenou...
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 11:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
MisaZap píše:
Ty potravinový alergie dokážou potrápit, sama to vím (nesmím mléko ani ve stopovým množství a lepek), ale že by mléko mohlo za ty plísně jsem netušila, zkusíme vynechat ty sýry a ještě zkusíme tu štítku, akorád jak jsem zjistila má vet zrovna dovolenou...
Díky


Jo a mimochodem...neobsahují ty piškoty cukr? Ten je na mykózy taky supr krmidlo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 11:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Cukr asi obsahují .. :-( jenže co jí dávat jako odměnky? Máme teď doma malý štěndo, takže potřebujeme odměňovat často a protože nejde odměňovat jen jednu, tak se té starší dá nějaký lehký příkaz a odmění se taky. A vařit pořád dokola srdíčko .. uff :-( nehledě na to že se docela blbě sháněj :-((
Máte nějaké tipy na bezpečné, při tom ale levnější a lépe dospupné ňaminky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 11:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Plísně a ekzémy na kůži způsobují zaneřáděná střeva. Zkusila bych přírodní detox a potom dodržovat ta pravidla, která máte, protože jen tímhle asi nedosáhnete správného výsledku.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 11:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
A poradíte mi nějakej detox?
Brala bych i nějakej pro sebe, ale kojím :-(.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 11:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
určitě uděljte kontrolní odběry. osobně je u čuby dělám každej rok. je dobrý je dělat v zimě nebo v léítě výsledky na jaře a napodzim bejvaj skreslený. hodnota by měla bejt kolem 25 jednotek pokud bude mít mín určitě změnit dávkování. taky sme rok dávali 2 tablety ráno a 2 večer ted dáváme 2 a půl ráno i večer. ono zjištění onemocnění mohlo ebjt v době kdy štítná žláza ještě trochu fungovala mohlo dojít k úplné destrukci tudíž se příznaky v menší míře mohli oěpt objevit- proto ty kontrolní odběry.
jinak oni ty tzv alergie bejvaj dost často zpusobený rpávě tu štítnou žlázou- stejně tak ty mikozy a záněty kůže- oslabení imunitního systému právě díky snížení T4 v krvi který mimo jiné ovlivňuje i tu imunitu jako takovou- a kožní abnormality bejvají nejčastější projev

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
odběry uděláme, ale až se vrátí náš vet (asi za 14 dní) mezitím přestaneme ty mléčné výrobky. Jediné co mi je divné .. ona na kůži nic nemá, jen občas ty plísně .. ale ne na kůži ale na chlupech.
zatím díky, napíšu sem výsledky. Ale nějakej osvědčenej detox mi ještě prosím poraďte (aspoň pro tu psici :-) )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
já jsem arwen začala dávat potom,co měla ve střevech zánět a následnou operaci,a potom se jí zánět po asi dvou měsících vrátil,takže byla zase na ATB ,naštěstí bez operace,dávat chlorellu.je to výtažek ze sladkovodní řasy,dočteš se o tom na netu a musím zaklepat,že zatím je v naprostém pořádku.Ale samozřejmě trvá nějakou dobu,než se efekt dostaví.jí ty tablety strašně chutnají /každý pes je nechce/.Koupila jsem si i z barona tu sadu na očistu střev,ale nakonec ji nepoužila,už jsem do ní rvala ostropestřec a homeopatika ,Ruda mi říkal,že preventivně jí to dávat nemám,tak to mám doma. kdybys měla zájem,tak si o tom na baronových stránkách přečti a za zlomek ceny ti to můžu poslat.třeba jen za poštovné,stejně se mi to doma válí.....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
MisaZap píše:
odběry uděláme, ale až se vrátí náš vet (asi za 14 dní) mezitím přestaneme ty mléčné výrobky. Jediné co mi je divné .. ona na kůži nic nemá, jen občas ty plísně .. ale ne na kůži ale na chlupech.
zatím díky, napíšu sem výsledky. Ale nějakej osvědčenej detox mi ještě prosím poraďte (aspoň pro tu psici :-) )



Mně osobně prospěl detox pomocí francouzského zeleného jílu - citelně ustoupila chronická únava, střevní potíže, kožní defekty a řekla bych i deprese - bohužel, jak jsem skončila, tak mně popadly šílené chutě na cigarety -a to už rok nekouřím..

zelený jíl taky hodně prospěl mojí andulce i rybičkám, četla jsem, že je dobrý i pro psy, ale nezkoušela jsem, protože té naší vyžíračce odpadků by asi byl třeba nonstop :-D.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 12:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Na ten baronovskej detox se taky chystáme :-) Ale bacha, je to na mnoho týdnů, a mělo by se asi počítat s dočasným zhoršením ze začátku detoxu, a teprve až poté dojde ke zlepšení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: pát 19. čer. 2009 12:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
to je asi u většiny problémů,že než se to zlepší,tak se to musí na chvilku zhoršit,ne? Já u sebe nemám tu patřičnou disciplínu na nějaké detoxy,chvilku něco beru,pak zapomenu,pak zase chvilku,takže efekt nic moc.ale u čuby jsem poctivec teda....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Drbe se - nervozita?
PříspěvekNapsal: ned 21. čer. 2009 14:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nevidim oprávněnou "povinnost" odměňovat dospělýho psa, dkyž dělám se štěnětem. Velkej ať si klidně trhne nohou. Jiank to svědění můžou klidně způsobit toxiny, co produkují ty plísně i když jsou jen na chlupech.... stejně tak vše ostatní, co se tu píše... :? vím že vyšla knížka "Pruristus u psů" nebo někajý podobný název, nečetla jsem jí, jen viděla za výlohou, třeba by se vyplatilo se po ní podívat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!