Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:36
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 428 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SRST
PříspěvekNapsal: úte 19. pro. 2006 18:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ahoj v posledních zhruba 14 dnech nám Ajka děsně doslova vypelíchala je rpostě naprosto bez srsti. výrazné je to na bocích a na krku jakkdyby měla krk vydřený od obojku což je nemožné protože jina vodítkutakřka nevodím a obojek má nilonový polstrovanýa používáme ho už dýl jak rok prostě má na obou stranách krku jakoby nad lopatkama vylysalá místa- známá mi říkala že měla podbný problém s čubinkou taky a dojeli na štítnou žlázu. srst má jinak kvalitní lesklou jen je prostě vypelichaná a určitá místa má vyloženě jakoby vydřený
nemáte někdo nějaký nápad?
kdyby jste radili přípravky prosím přípravky rpo černépsy :-) bez vitaminu A:-)
za rady děkuju

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. pro. 2006 18:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. črc. 2006 18:32
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Ajko,
zkusila bych rybí olej, pupalku.

_________________
Jitka F.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. pro. 2006 22:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Ajko a co takhle krevní obraz? Samozřejmě i se štítnou žlázou. Je lepší něco jednou vyloučit než stokrát něco zkoušet.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. pro. 2006 22:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
lenka apenzelka píše:
Ajko a co takhle krevní obraz? Samozřejmě i se štítnou žlázou. Je lepší něco jednou vyloučit než stokrát něco zkoušet.
Zklidni. Je sice prosinec, ale podnebí neodpovídá zimě, tudíž nedochází k dokončení přesrstění některých psů. Moje kavkazačka Belina je také jako vypelichaná nebo odrbaná trimovákem a to není jediná. U leonků, co tu nedávno byli, jsem si toho všiml také. Až začne mrznout, během několika dní se jim kožíšky zlepší.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10. dub. 2007 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 16:09
Příspěvky: 35
Bydliště: na krečku
Kůže a srst
Stavu kůže a srsti věnují majitelé psů velkou pozornost. Hlavním důvodem je názor, že zdravá kůže a lesklá srst jsou indikátorem celkového zdraví.

Kůže se skládá z mnoha buněk, jejichž membrány obsahují proteiny a tuky. Srst je tvořena chlupy, které vyrůstají z vrchní vrstvy kůže a jsou složeny zejména z proteinů. Uvnitř chlupů je také uložen pigment, zvaný melanin, který určuje barvu srsti. Srst každého psa se pravidelně obměňuje, a to v závislosti na délce dne a okolní teplotě. Psi žijící venku línají především na jaře a na podzim. U psů chovaných doma to tak zcela neplatí a mohou měnit srst v průběhu celého roku. Línání je přirozený proces a dochází k němu i u zcela zdravých psů.

Velké procento kožních problémů vzniká působením vnitřních vlivů, kam můžeme zařadit špatnou výživu, potravní alergie, hormonální problémy, genetické predispozice nebo některá onemocnění.


Vliv výživy na kvalitu kůže a srsti
Kůže je největším orgánem těla, je metabolicky velmi aktivní a s tím souvisí i její vysoké nároky na výživu. Onemocnění kůže proto často vznikají následkem dlouhodobého nedostatku nebo nerovnováhy některých živin. Projevit se zde mohou i nevhodné podmínky skladování krmiv a snížená využitelnost živin, způsobená některými onemocněními nebo genetickými faktory. Většinou bývá obtížné určit, která živina je zodpovědná za vzniklé problémy, neboť klinické příznaky jsou často velmi podobné.


Proteiny
Proteiny jsou nepostradatelné pro růst srsti a její pigmentaci. Jsou rovněž součástí sekretů potních a mazových žláz. Kůže a srst využívají pro svůj růst až 25% z denního příjmu proteinů. Aminokyseliny s obsahem síry (methionin, cystein) jsou nezbytné pro tvorbu keratinu, který je důležitou složkou srsti. Požadavky na přísun proteinů bývají zvýšené u mladých a rostoucích psů, u březích a kojících fen nebo u psů s metabolickými poruchami. Projevem nedostatku proteinů může být křehká, depigmentovaná srst, nadměrná tvorba lupů nebo zvýšené vypadávání srsti.


Tuky
Pro kvalitu kůže a srsti jsou důležité zejména omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které jsou součástí tuků. Jsou nejen zdrojem energie, ale podílí se také na stavbě kožních buněk. Patří mezi esenciální živiny, tzn., že organismus si je nedokáže sám syntetizovat a pes je musí přijímat v potravě. Hlavním zdrojem omega-3 mastných kyselin jsou mořské ryby, řasy a olej ze lněného semínka. Omega-6 mastné kyseliny se nacházejí v obilovinách, mase a semenech většiny rostlin. Především nedostatek omega-3 mastných kyselin se projevuje viditelně na kvalitě kůže a srsti. Mohou se objevit záněty kůže, srst je suchá a matná, dochází ke zvýšené svědivosti, tvorbě lupů a vypadávání srsti. Kromě celkového obsahu mastných kyselin v krmivu, je důležitý také jejich vzájemný poměr. Na jeden gram omega-3 mastných kyselin by měl organismus přijmout 5-10 gramů omega-6 mastných kyselin.


Vitaminy
Kondici kůže a srsti psa může ovlivnit vitamin A, vitamin E a vitaminy skupiny B.
Vitamin A je důležitý pro růst buněk a účastní se procesu keratinizace. Jeho nedostatek i přebytek může způsobit kožní problémy. Dochází ke tvorbě lupů, vypadávání srsti a kůže je více náchylná k infekcím.
Vitamin E je účinný antioxidant, který chrání buňky před volnými radikály. Jeho nedostatek se u psů objevuje velmi zřídka. V takovém případě může docházet ke kožním infekcím, tvorbě lupů a ztrátě srsti.
Mezi vitaminy B patří biotin, riboflavin, niacin, pyridoxin a řada dalších. Při jejich nedostatku je kůže suchá, šupinatá, mohou se vytvářet strupy a dochází k nadměrnému vypadávání srsti.


Minerály
Z minerálů je důležitý především zinek, který se účastní buněčného metabolismu, podílí se na syntéze mastných kyselin a ovlivňuje imunitní a protizánětlivé reakce organismu. Potřeba zinku je u psa relativně malá a nedostatek bývá většinou spojen s poruchami jeho vstřebávání nebo s dlouhodobým podáváním nevyvážené potravy. Využitelnost zinku může být snížena například při vysokém obsahu vápníku v krmivu nebo v přítomnosti tzv. fytátů. Kožní příznaky nedostatku zinku se projevují zarudnutím kůže, hnisavými záněty, tvorbou lupů a vypadáváním srsti.


Co na závěr?
Kožní problémy způsobené nedostatečnou výživou se prakticky nevyskytují u psů krmených kvalitními průmyslově vyráběnými krmivy, která jsou složena z vysoce stravitelných surovin a mají vyvážený poměr jednotlivých živin. Je však nutné si uvědomit, že výživa je jen jedním z řady faktorů, které působí na kůži a srst psa. Kromě již zmíněných vnitřních vlivů se na jejich kvalitě podílí i okolní prostředí, vnější parazité nebo samotná péče o psa.

Ing. Lucie Vaňková - oddělení vývoje
krmiva Eminent


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Padání srsti
PříspěvekNapsal: pon 18. čer. 2007 20:32 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
Dobrý den! Jelikož nechci jako blázen běhat k veterináři se vším a v psích neduzích se zatím neorientuji, chtěla jsem se poradit: našemu štěněti začala vypadávat srst kolem jednoho oka - ale tak, že je velmi velmi řídká,(jinde normálně rovnoměrně pelichá) a navíc mám pocit, že si to místo ještě škrábe packou, tak mám strach aby to nebyl nějaký ekzém, či alergie...má někdo zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. čer. 2007 20:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak s tím skoč k vetovi at udělá seškrab a vyloučí parazity

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. čer. 2007 10:40 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Pozri mu záhyby kože na labkách kotníky a tak.
Skontroluj pokožku na vypĺznutom mieste.
Hlavne či tam nemá začervenané ložiská.
A ešte pozri vnútro uší.
Nemusí to byť nič vážne, možno by ti stačil Neostomosan.

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. čer. 2007 21:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
To bych se tady ráda přidala.Dneska jsem zjistila že má můj hafoš na lokti vylysané zasclé místo velikosti tak 3x3 cm.Napadlo mě že by to mohl být otlak z toho jak leží a opíra se,ale i tak mám strach co kdyby něco jiného.Nekouše si to nic,ale vypadá to možná trošku jako strup.Nikde jinde nic takového nemá.Máte s tím zkušenosti?Stačí na to nějaká mast?
Díky za odpovědi

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. čer. 2007 23:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Citace:
Lada:To bych se tady ráda přidala.Dneska jsem zjistila že má můj hafoš na lokti vylysané zasclé místo velikosti tak 3x3 cm.Napadlo mě že by to mohl být otlak z toho jak leží a opíra se,ale i tak mám strach co kdyby něco jiného.Nekouše si to nic,ale vypadá to možná trošku jako strup.Nikde jinde nic takového nemá.Máte s tím zkušenosti?Stačí na to nějaká mast?
Díky za odpovědi


já myslím, že je to otlak, můj pesan to má sice ne úplně vylysalé,ale jen jakoby strup a tvrdší kůži na obou vnějších stranách loktů i na zadních packách zezadu,ale menší... mažu mu to měsíčkovou mastí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padání srsti
PříspěvekNapsal: stř 20. čer. 2007 07:04 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Maddla píše:
Dobrý den! Jelikož nechci jako blázen běhat k veterináři se vším a v psích neduzích se zatím neorientuji, chtěla jsem se poradit: našemu štěněti začala vypadávat srst kolem jednoho oka - ale tak, že je velmi velmi řídká,(jinde normálně rovnoměrně pelichá) a navíc mám pocit, že si to místo ještě škrábe packou, tak mám strach aby to nebyl nějaký ekzém, či alergie...má někdo zkušenost?


Maddlo, může to být ekzem nebo alergie, ale většinou vypadávání srsti je signál, že psovi chybí "něco" ve výživě. Nevím, čím krmíš - granulemi? Měsíčková mast třeba pomůže, ale neodstraní příčinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. čer. 2007 07:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Kolem oci a kolem tlamy se prvne objevuje invaze trudnika (demodex) pokud je kuze jakoby lehce zarudla pripadne je jakoby malinko otekla nevahal bych a nechal udelat stery. Na dalku se blbe radi, ale trudnik je pomerne odolnej parazit a pokud se nechyti vcas tak bejva problem ho zlikvidovat.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. čer. 2007 12:10 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Demodex je odolný a často má tendenciu sa vracať hlavne pri jedincoch s oslabenou imunitou.

Ja som skôr myslela na svrab.
Toho sa ľudia veľmi desia, ale nieje problém sa ho zbaviť.

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. čer. 2007 14:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
demodex mě taky napad a pak karence Cu
k těm loktum, vypadá to na otlaky ale rozhodně bych je nemazala pokud máš těžšího psa - kůže nemůže ztvrdnout a otlak se bude zhoršovat (třeba může prosáknout krev)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. čer. 2007 15:15 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
Tak jsme akorát dorazily od veta. je to demodikóza. obdržely jsme nějakou smradlavou šílenost co s ní nesmí pracovat diabetici, mast a dezinfekci tak to snad pomůže. tvářil se tak závažě, že jsem se úpně zapomněla zeptat, co se z toho ještě může vyklubat kdyby to nezabralo :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 20. čer. 2007 17:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Maddla píše:
Tak jsme akorát dorazily od veta. je to demodikóza. obdržely jsme nějakou smradlavou šílenost co s ní nesmí pracovat diabetici, mast a dezinfekci tak to snad pomůže. tvářil se tak závažě, že jsem se úpně zapomněla zeptat, co se z toho ještě může vyklubat kdyby to nezabralo :oops:


me na celkovou demodikozu umrelo pred par lety jedno stene, ale tam byla porucha obranyschopnosti. vetsina psu ma demodexe trvale, ale nikdy se neprojevi klinicky na to musi byt nejakym zpusobem oslabena imunita. pokud se nepletu prenasi se v podstate jen z feny na stenata. Rozhodne to neni nijak nebezpecne infekcni.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. čer. 2007 14:55 
Mám Rotvajlerku jessy které jsou 4.roky.Posledního půl roku začíná šedivět.Myslím že je ještě na to moc mladá.Šedivý hlavně na hlavě a okolo očí,vzhledově to nevypadá moc dobře.Po poradě s veterinářem krmivo máme dobré.prosím o radu díky Andy


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. čer. 2007 09:53 
Offline

Registrován: pát 30. bře. 2007 09:47
Příspěvky: 37
Bydliště: Ostrava - přechodně
Ahoj. Naše kavkazanda Máša se nám poslední dobou nelíbí. Má hroznou srst, Na krku, břiše a bocích se jí dělá ekzém a následně lisiny. Z velké části má srst uplně řídkou, takovou suchou:( Minulý měsíc jsme pesanům chtěli na chvíli změnit stravu, tak mamka koupila speciální granule - doporučil ji je veterinář. Maruša měla svůj pytel a pro malochy byl taky spešl. Tak mě te´d napadá, jestli to mohlo být i z těch granulí. Jinak granule nedostávájí, mají vařenou stravu, ke granulím se uchílíme jenom tak 2x-3x za rok a to na dobu týden až dva. Jen teď mamča koupila veliké pytle, tak to měli tak na měsíc. Ošetřujeme ji to "pantheolem" , ale nezdá se mi, že by jí to nějak extra pomohlo. Navíc teď musí na operaci, protože se jí udělal bulka ve struku a docela roste, tak snad to dopadne všechno dobře.

_________________
Ráda pomáhám, obzvláště zvířatům. Doma - na horách - máme 7 psů a několik koček, takže nekecám:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. čer. 2007 09:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Aliciznicka píše:
Ahoj. Naše kavkazanda Máša se nám poslední dobou nelíbí. Má hroznou srst, Na krku, břiše a bocích se jí dělá ekzém a následně lisiny. Z velké části má srst uplně řídkou, takovou suchou:( Minulý měsíc jsme pesanům chtěli na chvíli změnit stravu, tak mamka koupila speciální granule - doporučil ji je veterinář. Maruša měla svůj pytel a pro malochy byl taky spešl. Tak mě te´d napadá, jestli to mohlo být i z těch granulí. Jinak granule nedostávájí, mají vařenou stravu, ke granulím se uchílíme jenom tak 2x-3x za rok a to na dobu týden až dva. Jen teď mamča koupila veliké pytle, tak to měli tak na měsíc. Ošetřujeme ji to "pantheolem" , ale nezdá se mi, že by jí to nějak extra pomohlo. Navíc teď musí na operaci, protože se jí udělal bulka ve struku a docela roste, tak snad to dopadne všechno dobře.

dělali ste seškraby? viděl to veterinář?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. čer. 2007 10:17 
Offline

Registrován: pát 30. bře. 2007 09:47
Příspěvky: 37
Bydliště: Ostrava - přechodně
Když s ní mamča byla na veterině (předminulý týden), tak to měla jenom na břiše kolem toho struku, kde se ji udělala ta bulka. Myslím, že ji ale na to nic veterinář nedal, jen jí to vyholil, aby jí to lépe schlo a rychleji se to hojilo, aby se jí mohla vyoperovat ta bulka. Teď se to ale dost rozmohlo, a Máša se hrozně drbe:( Mamča se znova chystá na veterinu, jen musí odchytit veterináře, protože pořád někde lítá. Většinu času je v ordinaci jenom jeden starej doktor a od toho se radši držíme dál.

_________________
Ráda pomáhám, obzvláště zvířatům. Doma - na horách - máme 7 psů a několik koček, takže nekecám:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. čer. 2007 10:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
taky doporučuju navštívit co nejdříve veterináře a udělat seškraby popřípadě i rozbor krve

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. čer. 2007 20:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
to ANDULA: obavam sa ze s tymto neurobis nic, je to geneticke. poznam ridgebacky ktore su sedive v 4 rokoch a tiez tie ktore v 10 rokoch maju len par bielych chlpov v brade. treba sa s tym zmierit, je to take iste ako u ludi

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27. čer. 2007 21:03 
tak děkuji za odpověd,já s tím tak trochu počítala.myslela jsem si to,že to tak nějak bude,ale tak nějak jsem doufala ,že to bude jinak.ještě jednou dík za info Andy


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: padání srsti
PříspěvekNapsal: pon 23. črc. 2007 17:02 
ahoj všem
mám fenku zlatého retrívra - 1 rok a 2 měsíce a v posledních několika dnech jí hrozně padá srst. Snad bych tomu ani neříkala línání, ale doslova a do písmene padání. Nikde se nedrbe, nemá žádnou lysinu, ale jakmile jí člověk přejede po srsti, tak má v ruce chomáč chlupů. Vyčesáváme jí pravidelně 1x denně a já z toho množství chlupů mám pocit, že z ní za chvíli bude holátko.
Ještě poznámku, že nehárá.

Co s tím??? Poraďte ... děkuji.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. črc. 2007 17:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Mojí fence taky teď srst padá po obrovských chomáčích, stačí jí zatáhnout za nějaký kus srsti a zůstane ti v ruce. Myslím, že by to mohlo být intenzivní línání, prostě že to ve vedru shazuje najednou....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. črc. 2007 17:12 
aha .. to mě nenapadlo ..... je pravda, že je to tak zhruba od minulého týdne, což by odpovídalo těm vedrům ... napadlo mě, že jsem jí začátkem měsíce nechávala na veterině " namastit" vodou proti klíšťatům na hřbet a " skoro zadek" :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. črc. 2007 17:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
s chlupiskama jsme na tom stejně, včera jsem vyčesala Dastíkovi celou tašku a při pohlazení pořád líná, dneska na posteli taky chomáč, na zemi chomáč, v lednici chomáč, prostě chlupy kam mé oko dohlédne :lol: :smajlhihi:

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. črc. 2007 17:18 
takže se nemám zřejmě proč zbytečně stresovat .. podotýkám ještě, že jsme brali antibiotika synulox, protože moje zlatíčko si vykousalo klíště a samozřejmě jí to celé zhnisalo vč. cecíku .....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. črc. 2007 18:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. črc. 2006 16:54
Příspěvky: 124
Bydliště: Valašsko
janik.konik, jestli jste brali ATB a padání by se ti nějak nepozdávalo, raději bych se zeptala vet. Držím palečky...

_________________
Sára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. črc. 2007 20:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Sára.l píše:
s chlupiskama jsme na tom stejně, včera jsem vyčesala Dastíkovi celou tašku a při pohlazení pořád líná, dneska na posteli taky chomáč, na zemi chomáč, v lednici chomáč, prostě chlupy kam mé oko dohlédne :lol: :smajlhihi:

dokonce v čerstvě otevřenym jogurtu, u nás sněží nonstop - je tu minimálně 6 psů a to je teprv mazec, hlavně ted po těch vedrech

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. črc. 2007 20:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Srst u těch našich vypadá zatím docela pěkně, ale línají taky, a strašně.
Dáváme týdně vajíčko, rybu, trošku olivového oleje. Někde jsem četla, že je vhodné přidávat opatrně i vařené lněné semínko. S tím mám dobrou zkušenost u koní, ale psům jsem ho zatím ještě nedávala. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. črc. 2007 22:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Ľanové semienko občas pridávam, je dobré aj na kĺby, treba odhadnúť dávku, ja pridávam slabú čajovú lyžičku na jedného hafa, ak sa dá viac, ako psík znesie, môže prehnať. Srsť z ľanu dostáva lesk, pridávam hlavne pri výmene srsti.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 08:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
rea píše:
Ľanové semienko občas pridávam, je dobré aj na kĺby, treba odhadnúť dávku, ja pridávam slabú čajovú lyžičku na jedného hafa, ak sa dá viac, ako psík znesie, môže prehnať. Srsť z ľanu dostáva lesk, pridávam hlavne pri výmene srsti.

Dávaš ho "surové"? V prípade, že je dávka väčšia, tak to psa preženie?

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Alex píše:
rea píše:
Ľanové semienko občas pridávam, je dobré aj na kĺby, treba odhadnúť dávku, ja pridávam slabú čajovú lyžičku na jedného hafa, ak sa dá viac, ako psík znesie, môže prehnať. Srsť z ľanu dostáva lesk, pridávam hlavne pri výmene srsti.

Dávaš ho "surové"? V prípade, že je dávka väčšia, tak to psa preženie?

Si myslim, že je lepší z něj udělat vývar. Protože pokud ho nerozkouše (a to ani člověk tak dobře nedokáže), tak jim jenom projde a nestrávený ho vytento :wink:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 09:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Ľan by sa mal buď pomlieť, alebo uvariť. U človeka je dávka jedna lyžička na deň, neodporúča sa prekročiť. Ľan má veľa dobrých účinkov, odporúčam pozrieť na nete.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 09:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Koním jsme dávali len vařený v období přelínání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 09:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Alex, vařit, bez vaření nebo důkladného rozkousání ho nezužitkuješ.

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 09:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
MELODY píše:
Alex, vařit, bez vaření nebo důkladného rozkousání ho nezužitkuješ.

vařit do slizovata a vem si na to starej hrnec a starou žíci páč to je pak navyhození :lol:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 09:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Eva Štemberová píše:
vařit do slizovata a vem si na to starej hrnec a starou žíci páč to je pak navyhození :lol:

počkej, to jako fakt? :shock: esi jo, tak to musi vodvolat akci! :lol:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 09:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tinta76 píše:
Eva Štemberová píše:
vařit do slizovata a vem si na to starej hrnec a starou žíci páč to je pak navyhození :lol:

počkej, to jako fakt? :shock: esi jo, tak to musi vodvolat akci! :lol:

no když jsme to vařili konim ve velkym tak jo, páč ten sliz zaschne bo co a je to na zbiječku :?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 09:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Eva Štemberová píše:
no když jsme to vařili konim ve velkym tak jo, páč ten sliz zaschne bo co a je to na zbiječku :?

Aha, takže ještě zatepla přelejt do nějaký butýlky a kastrólek urychleně namočit :idea:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 09:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
tinta76 píše:
Eva Štemberová píše:
no když jsme to vařili konim ve velkym tak jo, páč ten sliz zaschne bo co a je to na zbiječku :?

Aha, takže ještě zatepla přelejt do nějaký butýlky a kastrólek urychleně namočit :idea:

Žádná křeč, tinta, není to tak zlé. V hrnci se Ti to přichytává, jen když je toho hodně. V malém množství to za občasného míchání uvaříš snadno a nádobí se po tom myje docela dobře.

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 10:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Dokud je to teplé, zůstává puštěný sliz tekutý a bezbarvý, houstne až postupným chladnutím.

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 10:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Také se dá namočit semínko do vody, pak vodu vylít a přelít vařící vodou, zakrýt a nechat vystydnout. Je to pak měkké a "uvařené" do slizovata. Pokud se nádoba od toho hned vypláchne, není problém.
Při vaření je nutné míchat a vařit na síťce nebo na plotýnce, pak se připaluje míň. Když už se připálí, hrozně smrdí a zvířata to pak důsledně odmítají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 10:43 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Já ho vařím v mikrovlnce,je to za chvilku a nepřipálí se


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 10:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Vařím klasicky na sporáku, pokud se průběžně míchá a není problém.

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 11:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Já pře noc namáčím, pak cca 10 min vařím. Vařím ve velkém a pak jen rozlévám a dávkuji mezi zvířata. Čubís zatím nemá žádné problémy, tak že byť nedávkuji přesně, tak jí to sedí. srst se jí hodně zlepšila. předtím byla hrubší, teď je jemnější. Mimochodem, jsem te´d zachytla upozornění z docela seriozního zdroje, že lněné semínko by se měla zkrmovat buď syrové, poze pomleté a nebo máčené, ale po cca 10-15 min vaření. Důvodem je vyluhování látek, které nejsou úplně zvířeti prospěšné, ale které se právě tím povařením zničí. Jinak hajtřičkám to krmím celoročně a tváří se spokojeně.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 12:14 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
rea píše:
Ľanové semienko občas pridávam, je dobré aj na kĺby,



Lněné semínko obsahuje omega3 mastné kyseliny a ligniny-což působí hlavně na tlusté střevo=prevence rakoviny,motilitu střeva a jeho pročištění,
na hladkou svalovinu a podkoží(ve výsledku i na srst)
omega3mastné kyseliny na kardiovaskulární aparát
ale na klouby?,to by mne teda fakt zajímalo čím



k těm úpravám a způsobům přípravy:největší efekt má,když se rozdrtí,rozkouše.Pak ho nemusí být moc.
Když se chvíli povaří(a míchá v nerez hrnci),tak stále ještě obsah mastných kyselin zachovává.Jen zvěší svůj objem cca 30x a působí jako "dokonalý čistič střev".
Máčet a nechávat nabobtnávat se nedoporučuje.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 12:37 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
mudr.z.radotinska píše:
:největší efekt má,když se rozdrtí,rozkouše.Pak ho nemusí být moc.
.

Njn,jenže to se mi u čuby asi nepovede,aby ho rozkousala,jelikož veškerý žrádlo schramstne v momentě celý,takže je teda pro psa lepší povařit ?Fakt je,že se to vařený docela rychle kazí,takže s tím počítat a vařit menší množství..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 12:44 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
[quote="davidkova renata Njn,jenže to se mi u čuby asi nepovede,aby ho rozkousala,jelikož veškerý žrádlo schramstne v momentě celý,


no tak máš hmoždíř nebo kafemlejnek,ne?To je vůbec nejlepší a a když to děláš v kafemlýnku,tak tam přihodíš lžičku ovesných vloček,které vcucnou ten olejíček a vše přihodíš do žrádla.Nyný ani nepostřehne,že jsi jí něco přidala :lol:

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 428 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!