Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:03
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: infekcni laryngotracheitida - psincový kašel
PříspěvekNapsal: úte 11. zář. 2007 07:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. kvě. 2007 06:49
Příspěvky: 18
Bydliště: bratislava
ak niekto mate skusenosti s tymto ochorenim nazyvanim aj kotcovy alebo psinkovy kasel, prosim poradte, moje ani nie stvormesacne steniatko kolie sa nazkazilo a teraz mam dost velky strach, teda nieco som si o tom nasla na nete, a vraj to nie je velmi vazne, ale bola by som velmi nerada keby takato mala musela antibiotika. viete cim jej mozem pomoct (popri liecbe veterinarom samozrejme), a ak by teda dostala antibiotika, co spravit, aby sa to na jej zdravi co najmenej premietlo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. zář. 2007 09:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Ahoj, pes to měl taky když mu bylo asi pět měsíců. Byli jsme u veta, začal v noci kašlat, z nosu mu teklo, ne jen taková ta čirá rýma, ale hlen. Dostal atb a vitaminy, pak dostával sirup na kašel a čaj- heřmánkový. Ven jen na venčení asi týden, byla zima tak aby neprochladl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. zář. 2007 09:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Rvát do štěněte ATB mi přijde dost brutální. První, čím začínám, je jitrocelový syrup s céčkem, teplo a hodně tekutin.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. zář. 2007 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
Hodně dobré na všechny nachlazení je cokoliv z Rakytníku řešetlákového. Já jej pěstuji na chatě u babičky a vyrábím z něj sirup.je plný vitamínu C, více než v jiném ovoci. Taikimu jsme to dávala na rýmu. A právě má i tendenci vylučovat zbytky antibiotik z těla. Pravidelně to nasazuji jako prevenci přes podzim a zimu. Je to taková oranžová hustá tekutina. Možno přidat do pribináčku,tvarokhu atd. Možná se to pejskovi bude zdát nejprve kyselé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. zář. 2007 14:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Desenský píše:
Rvát do štěněte ATB mi přijde dost brutální. První, čím začínám, je jitrocelový syrup s céčkem, teplo a hodně tekutin.


U dospeleho psa bych s tebou v tomhle souhlasil, ale u 4mesicniho stenete neni moc casu na experimenty (pokud se to rozjede na plno tak to taky nemusi prezit) a u psincoveho kasle ta nasledna bakterialni infekce je velmi pravdepodobna a osobne si myslim ze tady je preventivni nasazeni ATB zcela indikovany.

Mimochodem u Kobry kdyz chytla v loni na tabore psincak (bylo ji taky neco kolem 4 mesicu) tak rano byla zcela bez zjevnych problemu a v pet odpoledne jsme nevedeli jestli vubec prezije a udejcha to.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. zář. 2007 16:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. kvě. 2007 06:49
Příspěvky: 18
Bydliště: bratislava
Desenský píše:
Rvát do štěněte ATB mi přijde dost brutální. První, čím začínám, je jitrocelový syrup s céčkem, teplo a hodně tekutin.


no ved prave rada by som tomu predisla, lenze nechcem ani riskovat aby to nedopadlo nejak zle predsa len je mala, tak teraz neviem co je horsie :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. zář. 2007 19:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. kvě. 2007 06:49
Příspěvky: 18
Bydliště: bratislava
Desenský píše:
Rvát do štěněte ATB mi přijde dost brutální. První, čím začínám, je jitrocelový syrup s céčkem, teplo a hodně tekutin.


cecko v akej forme?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. říj. 2007 11:39 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
Konečně jsem se opět dostala do diskuze. Prosím o zkušenosti s léčbou psincového kašle. Zítra jdeme již po páté na injekci s antb., chodili jste také tak dlouho, nebo jste dostali tabletky? Mě je doktorka nechce dát, že prý má čuba podrážděný žalůdek tím, jak jí nezodpovědně krmím syrovým masem...jenže ona co se začívání týče problém nemá (chuť k jídlu a pevný bobky). Jedná se o štěně cca 5 měs. Vypadá to, jako by chtěla čubu vyléčit injekcema za 3 dny a to, že pořád kašle je proto, že já špatně krmím... Nemám vyměnit veta? Už k ní nemám důvěru za to, jak je proti syrovýmu masu, i když vlastní zkušenost nemůže mít (mluvila by jinak)...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. říj. 2007 12:41 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
hofikos píše:
Konečně jsem se opět dostala do diskuze. Prosím o zkušenosti s léčbou psincového kašle. Zítra jdeme již po páté na injekci s antb., chodili jste také tak dlouho, nebo jste dostali tabletky? Mě je doktorka nechce dát, že prý má čuba podrážděný žalůdek tím, jak jí nezodpovědně krmím syrovým masem...jenže ona co se začívání týče problém nemá (chuť k jídlu a pevný bobky). Jedná se o štěně cca 5 měs. Vypadá to, jako by chtěla čubu vyléčit injekcema za 3 dny a to, že pořád kašle je proto, že já špatně krmím... Nemám vyměnit veta? Už k ní nemám důvěru za to, jak je proti syrovýmu masu, i když vlastní zkušenost nemůže mít (mluvila by jinak)...


nam loni onemocnelo male dogatko (pul rocni)..zabrala az treti antibiotika - vypadalo to s nim vazne - pes uz prakticky jen lezel, mel horecky..pan doktor uz mel tay problem vymyslet co mu dat, jelikoz pro stenata vhodnych antibiotik moc neni - navic ty co nam chtel dat se uz nevyrabely..nakonec obvolal kolegy o radu a nastesti nakonec lecba zabrala..ale byly to vazne nervy..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. říj. 2007 13:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
radím změnit veterináře pokud to do ní rve furt injekčně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. říj. 2007 17:38 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
Děkuji za názory.

2 agrosek: A dostával pořád injekce? Jak dlouho, pamatuje te si?

Zítra půjdu na další injekci a jestli bude chtít pokračovat, požádám, aby mi vytiskla, co do čubinky všechno narvala a v pondělí půjdeme jinam. Ani nevím, co jí píchá, moc se se mnou nebaví (když mě zrovna nekárá). Vím jen, že dnes jí dala jiná atb. Dostává 1 injekci, ale včera dostala 4 :shock: proti různým věcem, ale co přesně, to netuším...

Dál se to komplikuje, že mi začíná polehávat a pokašlávat dvouletá číča... :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. říj. 2007 17:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hofikos mohla to chytit taky je to jako u nás chřipka takže doporučuju omažitou změnu veterináře

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. říj. 2007 17:52 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
Ono i na lidi to bude trochu působit jako chřipka, taky trochu začíná pokašlávat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. říj. 2007 17:53 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
*přítel* trochu začíná pokašlávat...to důležitý mi vypadlo :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. říj. 2007 18:19 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
hofikos píše:
2 agrosek: A dostával pořád injekce? Jak dlouho, pamatuje te si?


takovy ten nejhorsi stav byl asi tyden. (zaroven byla nemocna i barusa, ale ta se vylecila rychle - byla to dospelacka cerstve vzata z utulku a prave od ni se artak asi nakazil). na injekce si, abych se priznal moc nepamatuju - myslim, ze nejakou(e) dostal, ale pak urcite jedl antibiotka v prascich a jeste nam doktor rek, at mu davame vitamin b.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. říj. 2007 18:32 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
ajka píše:
radím změnit veterináře pokud to do ní rve furt injekčně


Proč?
Antibiotika podaná parenterálně (injekčně)zabírají daleko efektivněji hlavně v začátku zánětu.V tom nevidím problém.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. říj. 2007 18:39 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
Já bych pochopila, že ze začátku dostane jednu dvě injekce, ale potom mi přijde, že je výhodnější dát tablety. Už jen proto, že jsme dnes seděli půl hodiny v čekárně s venkovní teplotou (dveře dokořán), která byla plná stejně chrchlajících psů...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. říj. 2007 19:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mudr přesně sme to myslela jako hafikos první dvě injekce ano ale nejdýl nám do ordinace chodil pes 2 dny za sebou a po 5 dnech na kontrolu jinak se píchly většinou jednou atb a pak už se šlo v tabletách chápu ještě dva dny třeba zezačátkua le píchat mu to dýl jak 4 dny? tahat psa z klidu ven do čekárny zybtečně ho stresovat?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. lis. 2007 15:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nazdar lidi mám malej dotaz muže desetitýdení štěně jitrocelovej sirupek? na pdoporu imunity? řádí tedka hodně tyhle virozy tak bych to ptořebovala vědět

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 02. lis. 2007 20:05 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
Je to pro děti od 3 let...tak asi jo :) Stejně je to hlavně cukr a voda... Možná jako prevence lžička medu, nevím :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. lis. 2007 05:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Čisté nedrogové formy bylin v malém množství neublíží nikomu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. lis. 2007 10:53 
Offline

Registrován: stř 21. čer. 2006 18:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Korytná
Citace:
ajka píše:
nazdar lidi mám malej dotaz muže desetitýdení štěně jitrocelovej sirupek? na pdoporu imunity? řádí tedka hodně tyhle virozy tak bych to ptořebovala vědět


Máš pocit,že 10týdenní štěně nemá v pořádku imunitu?
To bylo odkojeno uměle,nebo co?Pokud má kvalitní stravu a péči,tak nevím ,proč řešíš podporu imunity?A pokud štěně není v pořádku,tak žádný jitrocelový sirup mu nezabrání v infekci.Kurňa,proč do těch psů cpát něco,co normálně nepotřebují?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. lis. 2007 14:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Nemám pocit že nemá v pořádku imunitu jen vím že tedka toho hodně řádí sakra na mě nemusíš hned utočit prostě to desetitýdení štěně je náchylnější než dospělej pes co si budem povídat je to jako u dětí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. lis. 2007 16:35 
Offline

Registrován: stř 21. čer. 2006 18:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Korytná
Citace:
ajka píše:
Nemám pocit že nemá v pořádku imunitu jen vím že tedka toho hodně řádí sakra na mě nemusíš hned utočit prostě to desetitýdení štěně je náchylnější než dospělej pes co si budem povídat je to jako u dětí


Kdo na tebe útočí?Přece to 10 týdnů staré štěně nebudeš vozit tramvají,nebo s ním chodit do čekárny u obvoďáka,plné chrchlajících lidí.A na běžné bakterie a viry,které má doma je imunní,ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. lis. 2007 17:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no doma možná u novejch majitelů už nikoliv! a vzhledem k tomu že na to očkování ten hafan jde tak i do té čekárny u veta pujde atd atd

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. lis. 2007 20:59 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
Jako to čekání u veta opravdu není zrovna šťastné. Když jsme tam teď jezdili, tak třeba byla plná čekárna a minimálně půlka psů chrchlala. A myslím, že moje čubina byla před kašlem taky v dobré kondici. Je ale pravda, že jsme na jedný procházce dost promokly, bylo to k večeru - byla zima a následně jsme byli v kontaktu s bacilonosičem...taky jsem podcenila krátkou srst, tu vestu jsem jí měla dát už dávno...

Jinak už máme po antb., ještě jeden klidový týden a měla by být ok. Teď se zdá, že je asi nejzdravější člen domácnosti. Kočka občas zakašle, jinak ale v pohodě, tak jí zatím nechávám. No a já i přítel kýcháme a smrkáme o stošest.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. lis. 2007 22:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no bohužel hafušky museli to očkování prodělat a ne každej má mžonost jako mi aby jim vet přijel domů:-/

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. lis. 2007 23:34 
Offline

Registrován: stř 21. čer. 2006 18:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Korytná
Citace:
ajka píše:
no bohužel hafušky museli to očkování prodělat a ne každej má mžonost jako mi aby jim vet přijel domů:-/


ajko, ptala jsi se na podporu imunity u 10týdenního štěněte jitrocelovým ssirupem.To je blbost.Podávání sirupu proti kašli ,když kašel nemá,tak nezabráníš virose.
Pak jsi sem zamotala veterinární čekárnu,já psala o čekárně u obvoďáka,plné chrchlajících lidí-tak proč teď ta "ironická"poznámka,že ne každej má možnost,aby jim vet přijel domů.
Za prvé-tu možnost má každý,jen to hold musí zaplatit.A co se týká očkování štěňat,tak co znám veterináře (a není jich málo),tak si zvou na očkování na určitý čas,protože vědí,že uhlídat plný koš štěňat není jednoduché.Pokud se s tím vetem nemůžeš na tomhle dohodnout,tak ho změň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. lis. 2007 10:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Nevím jak u vás ale většina štěnat jde do nových domovů v 8 týdnech :-))) o tomhle mluvím .-) bože bože

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. lis. 2007 11:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Ráda bych se zeptala,když už je tady taková diskuze,jak teda psa"chránit"?Nějaká prevence ve formě bylin přece musí existovat.Stejně jako lidi jedí vitamin C...aby byli odolnější...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. lis. 2007 12:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
lada proto mě napadl ten jitrocelovej sirup žejo- vit C

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. lis. 2007 12:17 
Offline

Registrován: stř 21. čer. 2006 18:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Korytná
Citace:
Lada píše:
Ráda bych se zeptala,když už je tady taková diskuze,jak teda psa"chránit"?Nějaká prevence ve formě bylin přece musí existovat.Stejně jako lidi jedí vitamin C...aby byli odolnější...


Kvalitní strava a dobrá kondice psa jsou to nejlepší.C vitamin má v zelenině a v ovoci,zrovna jako lidi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. lis. 2007 12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Jinak jestli to tady můžu napsat,já mám dobré zkušenosti s firmou DIOCHI.Dělají preparáty čistě jako koncentráty z bylinek.Jsou jak pro lidi tak pro zvířátka.

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. lis. 2007 12:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
ajka jasně,ale pochopila jsem že ten by se měl použít až když se něco děje a ne jako prevence...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. lis. 2007 12:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no ale ono u těch štěnat je to ošemetný je lepší těmhle stavum předcházet

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Psí kašel je tady???
PříspěvekNapsal: úte 06. lis. 2007 13:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. říj. 2007 19:30
Příspěvky: 19
Bydliště: Cvikov
Dobrý den všem!!! Jen bych se chtěla optat, zda má někdo zkušenost se psím kašlem(psincovým). Dnes nám začal hafík kašlat až se dávit a pak vykašlal bílou hlenovitou pěnu ... a nějak to nechce pryč(když je v klidu, tak to jde, ale jakmile se začne hýbat, tak je to zpět) ... podle příznaků a toho co jsem četla je to zřejmě psincový kašel. Chtěla bych se optat na dvě věci :
1. Co je na to nejlepší? - Až dnes otevře lékárna skočím mu pro jitrocelový sirup, má klidový režim a je v teple. (veterinář je u nás až pozdě večer)
2. Jak na to, aby to nechytil i druhý pes? - Máme ještě jednoho hafíka, ale jsou pořád spolu, takže pokud by to měl chytit, tak asi už bude pozdě(inkubační doba je něco kolem 9-ti dnů) tak jestli něco preventivně?oddělit je?(pak jsou ale smutní a vyjí)
Za každou radu moc děkuji!!!

_________________
Člověk si svého psa může a velmi pečlivě vybírá třeba i po celém světě, ale pes svého člověka bezpodmínečně miluje, i když si ho on sám nevybral, protože jeho člověk je pro něj celým světem!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. lis. 2007 13:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no určitě veterinář a pravděpodobně ATB určitě je dobré i nějaký kapky na čaj tuším že se používá mukosolvan. a hodně dobrej je řepíkovej čaj

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. lis. 2007 13:54 
Offline

Registrován: úte 09. říj. 2007 07:50
Příspěvky: 46
Právě ho doléčujeme u naší čuby. Mezi psy je to strašně nakažlivý, u nás kašlala chvíli i kočka a já i přítel jsme měli nějaký čas rýmu... Čubís měla ATB, ten klidový režim se nám protáhne snad na celý měsíc...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. lis. 2007 14:14 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Jitrocelový sirup určitě, půlku Mucosolvanu ráno a večer, ale pokud už vykašlává pěnu,tak to má na průduškách a ATB bude potřeba.Můžeš přidávat i céčko. Aby to nechytil druhý pesan,tomu nezabráníš, oddělením je budeš leda stresovat a stejně je dost pravděpodobné,že to chytí. Záleží na tom,jakou má druhý pesan imunitu, jestli je oslabenej nebo ne. Nehledě na to,že už ho může mít taky, inkubační doba je cca 3 dny,kdy pesan ještě vypadá zdravě. U nás to teď měl vořech a musím zaťukat,že ani jeden labroš to nechytl,byli jsme chválení,že mají silnou imunitu. Tak držím palce,ať jste co nejdřív fit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. lis. 2007 22:57 
Offline

Registrován: stř 22. srp. 2007 11:28
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha 6
Když jsem přivezla druhou čubís z útulku tak měla všechno možný i nemožný a mezi tím i tenhle kašel,u veta jsme dostali antibiotika no a za tři dny to chytla první čubís,tak jsem chodila na ATB s oběma a celkem rychle se z toho dostali obě.Ale šance že to dostane ten druhý je asi velká,ale taky bych je neoddělovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kašel
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2007 15:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. říj. 2007 19:30
Příspěvky: 19
Bydliště: Cvikov
No včera jsme byli u veterináře ... prý to neni psí kašel ale leringitida(zánět horních cest dýchacích) .... ale opravdu nevim, protože už nám začíná kuckat i druhej hafan ... antibiotika jsme nasadili včera ... tak uvidíme ...

_________________
Člověk si svého psa může a velmi pečlivě vybírá třeba i po celém světě, ale pes svého člověka bezpodmínečně miluje, i když si ho on sám nevybral, protože jeho člověk je pro něj celým světem!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12. lis. 2007 11:43 
My jsme tohle meli asi pred mesicem. Taky to zaclo kaslem a poradili nam na to sirupek. No ale za tyden z toho byl zapal plic a az antibiotika na to zabraly. Ale uz je OK.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Kašlík
PříspěvekNapsal: pát 23. lis. 2007 15:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. říj. 2007 19:30
Příspěvky: 19
Bydliště: Cvikov
My už jsme se z toho dostali!!!!!! Ale ven moc chodit nechceme, protože to tady u nás ve městečku pořád pořádně řádí :? ... jeden hafík musel mít ATB, ale druhej (mimochodem útulkovej vořech ;-)) to zvládl jen se sirůpkem :-) Moc všem děkujeme za rady :-)

_________________
Člověk si svého psa může a velmi pečlivě vybírá třeba i po celém světě, ale pes svého člověka bezpodmínečně miluje, i když si ho on sám nevybral, protože jeho člověk je pro něj celým světem!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 20:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Teda to neni možný,já dnes i včera Amiho slyšela zase zakašlat.A to měli oba
doléčený a chodíme jen do lesa a do bezručáku.Tak se modlim abyse to zase
nerozjelo.Usan je ted po tý operaci ,chjo.Veterinář říkal,že to očkování není
stoprocentní tak to dělat nebudu a vyšetření mi udělá kdy budu chtít,ale prý se
to dělá většinou u služebních psů. Zatím je zbytečné je mučit
vyšetřováním,neuspěchal by to. Doporučil vitamíny ,ale už nevím co to bylo.Dávám
sirup preventivně.To by bylo už po 5 za sebou.

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2008 21:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle už vypadá spíš na alergii, když se to opakuje.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 05:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
To budu muset nechat udělat oběma vyšetření ,teda to by mě zajímalo na co by mohli být alergický,možná na prach.Ten poslední kašel měli ošklivej,jeden vykašlával černý hleny a druhej popouštěl moč. Asi mají i sníženou imunitu?Sousedi to měli 2krát.

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 08:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kopkonwin píše:
...Ten poslední kašel měli ošklivej,jeden vykašlával černý hleny
To nezní hezky. Máš namysli černošedé se žlutou, nebo tmavě černé s odstíny červené? To první je známka zaprášených plic, to druhé už by byl pěkný průs... Tak jak tak na to spolehlivě pomáhá Baktevir a Detoxin. Na kombinovatelnost a dávkování se jich na těch stránkách můžeš rovnou zeptat. Třeba ti navrhnou i něco spolehlivějšího.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 15:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Ty hleny byli něco mezi černou a šedou,ničeho červenýho jsem si nevšimla,nějak jsem to moc neprohlížela,ale už nevykašlává nic.Usan Dostával injekce protože zvracel v kuse a motal se. Jsme asi měsíc po vyléčení a Ami včera a předevčírem zakašlal,takhle to vždy začalo a první začal vždy Ami,ten tenkrát to měl taky hnusný ,teda bez těch černých hlenů.Tak čekám jestli z toho něco bude nebo ne.A v tom druhém případě by to bylo co a může se to vrátit ? A v tom prvním ,ty zaprášené plíce jsou asi nejpravděpodobnější,mají tu udusanou prašnou hlínu,to asi taky není dobré. Napadá mě posypat to hrubym pískem?

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 17:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pak už znáš zdroj a nezbývá ti, než jej odstranit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2008 20:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
A ten hrubej písek nebude vadit?

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 169 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!