Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:08
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: zbarveni srsti
PříspěvekNapsal: stř 24. říj. 2007 05:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. črc. 2006 10:01
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava
Caute lidicky potrebovala bych poradit.Mame doma novy prirustek NO a ma 3 mesice.Poradte co je nejlepsi na srst aby pekne scervenala,nekdo mi rikal ze je na to nejlepsi betakaroten,ale ja stim nemam skusenosti protoze mam cerneho Labradora.Diky predem za vsechny rady =;


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. říj. 2007 12:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no tam jde o to aby zrzavá bya zrzavá a černá černá .-)) vyrovnaný Ačko je zklad aby ho nebylo moc a ani málo

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2007 08:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. črc. 2006 10:01
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava
No jo cernou ma peknou,ale jinak je moc svetly ja potrebuju aby mi vic scervenal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2007 13:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no osobně bych doproučila happydog měli sjme u čubinky problém s dvoubarevností znaků- hovawart. a po hapydogu se to srovnalo- jak trvdí jeho tvůrci- je to německé krmivo a je stavěno na německá plemena:-)- většina zbarvení black and tan :-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2007 19:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. črc. 2006 10:01
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava
no ja krmim Acanou je to kanadske krmivo a mam s nim dobre skusenosti.Je tam hodne karotenu,ale te nasi male prisere to nestaci tak uvazuju ze mu dokoupim zvlast karoten a budu mu to pridavat do zradla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2007 20:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
to bych nedělala protože pak muže nastat stav kdy pes bude sice hezky zrzavej ale černý plotny budou řekněme červený- také jsme krmili Acanou černá sice byla černá ale znaky dvoubarevný a světlý

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 20:19 
ahojte, mám ročnú fenku RR a má dosť nerovnomernú farbu srsti. V oblasti lopatiek má výrazne bledé fľaky.Ostatné RR co poznám sú peknej jednoliatej farby. Moze to byť krmivom, máme RC od zaciatku, občas pridávam karoten. Vie niekto poradiť, či by nepomohla zmena krmiva, rozmýšlam o jeho zmene, len ešte neviem za ake.dík :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 22:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis. 2007 18:46
Příspěvky: 34
Bydliště: Kosice, SR
ahoj, pokial viem, tak vsetci RR maju svetlejsiu srst na lopatkach, su tie flaky rovnomerne a na obidvoch stranach? tak ja som este nevidela RR ktory by to nemal...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 07:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ivamikulas, snad se v tom vyznáš. Jde sice o setry, ale základní klíč v tom najdeš:

Zbarvení u psů kontroluje celkem 10 genů z celkem 10 loků, označovaných symboly A, B, C, D, E, G, M, P, S a T. Některé z genů mají jen dvě, jiné více alel, které jsou vůči sobě dominantní a recesivní. Výsledné zbarvení psa je výsledkem vzájemného působení genů mezi sebou.
Výběr genů u anglických ohařů:
gen A - má 5 známých alel -
As - kontroluje tvorbu tmavého pigmentu, černého nebo hnědého
Ay - omezuje tvorbu tmavé pigmentace. Výsledkem je zbarvení žluté nebo červenohnědé, často i s černou pigmentací konečků chlupů
at - kontroluje dvojí zbarvení (gordonsetr)
gen E - kontroluje intenzitu černé a hnědé pigmentace, má 3 známé alely
E - kontroluje vytváření tmavého pigmentu v celé srsti
e - zamezuje tvorbě tmavého pigmentu, jedinci jsou pak červení nebo žlutí (irský setr)
gen B - hnědé zbarvení, 2 alely
gen D - zesvětlení
gen C - albinismus, 4 známé alely -
C - musí mít všichni normálně zbarvení psi, kontroluje projev pigmentace podle genotypu v ostatních genech
cch - redukuje žluté zbarvení na zvětlé kouřové zbarvení

čerpáno z knihy Ing. Jaromíra Dostála DrSc.: Chov psů - genetika v kynologické praxi

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 14:19 
ahojte,diky za odpovede, ja viem že RR majú lopatky bledšiej farby i keď mamina našej je úplne jednoliatej farby.Naša ich má skoro až biele a aj ridžbekari sa nás pýtaju prečo to ma také bledé.Teraz po výmene srsti nastal dosť veľký rozdiel vo farbe.Má rok,hormóny
pracujú, možno sa to časom trochu upraví.

p.Desenský ďakujem za odpoveď, gény sú gény a s tým nić neurobíme. :lol:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Změna barvy srsti
PříspěvekNapsal: ned 09. lis. 2014 00:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 07. říj. 2013 11:09
Příspěvky: 34
Bydliště: Praha
Prohlížím rok staré fotky a strašně mě praštilo do očí, jak moc se to moje zvíře změnilo - a hlavně barevně. Když jsem si pro ni jela, měla celá tmavošedá záda a šedé spánky, takže jí vynikla světlá obličejová maska. Teď po roce je mnohem světlejší, má světlé půlměsíce za lopatkami a výraznější medovou na hlavě i nohách. A tak mě napadá, čím to je? Že se jí změnila srst při přechodu z kotce do bytu, to chápu, ale proč se tak výrazně barevně změní dospělá fena (momentálně cca 3 roky, v útulku odchovala 5 štěňat) a mění se prakticky pořád? Na jaře byla tmavší, měla "vlčí" barvu na hřbetu a krásné černé konce chlupů, teď od léta pořád bledne...
Krmím ji už rok barfem, pořád zhruba stejně a dost pestře. Nejedu teda podle tabulek, ale podle citu a selského rozumu, ale všeho má tak nějak stejně.
Má růžový pruh na čumáku a všechny drápy světlé, asi nebude mít moc pigmentu, mohlo by to nějakým způsobem souviset? Ne že by se mi nelíbilo mít originálního a každou chvíli jinak barevnýho psa, ale moc mi nejde do hlavy, kde je příčina a u nikoho jinýho jsem to nezažila... :-k

_________________
Bára a Enya


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna barvy srsti
PříspěvekNapsal: ned 09. lis. 2014 09:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Někteří psi barvu mění, neřešila bych. Na všech je stejný pes...
http://barry.unas.cz/foto-doma/kreslo.jpg
http://barry.unas.cz/foto-doma/tulen1.jpg
http://img11.rajce.idnes.cz/d1103/10/10568/10568715_a359d7e91e63a09df55b6c84b38e2cfc/images/IMG_1503.jpg?ver=2
(dají se nějak příkazem zmenšit obrázky? když to sem hodím přímo, tak je to strašně veliké)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna barvy srsti
PříspěvekNapsal: ned 09. lis. 2014 10:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Týjo, tak Barda se mění opravdu drsně, je opravdu na každý fotce jak jiný pes :-) ...

Jinak mě se mění podle stravy a ročního období i černobílé bordery, čuba je teď na slunku uplně červená, pes zas mívá takhle narezlé jen určitá místa, jakoby šel do trikolory...
Takže žádnej strach a taky nám hoď fotku jak se ti psice mění :wink: (na těch mých černých se to blbě fotí)

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna barvy srsti
PříspěvekNapsal: ned 09. lis. 2014 23:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 07. říj. 2013 11:09
Příspěvky: 34
Bydliště: Praha
Týjo, tak proti Bardovi mám doma naprosto neměnného psa. :D Konečně jsem se dokopala hodit nějaké fotky na rajče (http://qeezle.rajce.idnes.cz/), jen ta kvalita není zrovna nejlepší, foťák momentálně nemám, takže všechno fotím mobilem.
Na živo je samozřejmě změna mnohem patrnější, celkově se za ten rok příšera tak změnila, že mám doma úplně jiného psa. :)

_________________
Bára a Enya


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Změna barvy srsti
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2014 08:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
často se nám v orcinaci stalo že přišlo normálně černoznakatý štěně- jak dobrman a za rok z toho byl pes zbarvení tipu ovčák rex takže změny barvy sou celkem normální. neřešila bych to

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!