Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:04
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 17:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Ahoj všem..nikde jsem tu podobné téma nenašla, tak snad to nezakládám zbytečně. Zajímalo by mě jaká je první pomoc pro psa....už kolikrát jsem si říkala, že se může stát mým psům spousta úrazů, otrav, zranění atd. A taky jsem přemýšlela jestli bych vůbec věděla jak správně a rychle zareagovat. Zvlášť když je člověk někde v přírodě a nemá možnost jet okamžitě k vetovi. Tak tedy zajímali by mě hlavně tyto situace: co dělat při zlomeninách?co dělat při otravě?co dělat při zástavě srdce?co dělat při silném krvácení..jak žilním nebo z tepny?co dělat při silném pořezaní..třeba od střepů?co dělat při dušení?...vím že je toho spousta, uvítám jakoukoliv odpověď a postupně se to tu dá určitě dohromady všechno...pokud vás napadnou ještě jiná rizika a jejich řešení sem s nima. Možná to bude podobný jako u lidí, ale přeci jen bych to radši chtěla vědět....protože štěstí přeje připraveným :wink: díky

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 17:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Presne tak, je to podobne jako u lidi, pri krvaceni obvazat, priskrtit, zlomeninu zadlahovat...nekde se to tu myslim, resilo, ale je to tak pul roku zpatky...
Ale hlavne si myslim, ze dulezite je tyto veci neresit "preventivne", dokud nenastanou. Myslim, ze pokud by se neco stalo, budes vedet, jak si poradit. Nasim psum se zatim nikdy nic nestalo (kdyz nepocitam ty vcely v lete, kdy jsem u toho nebyla), tze jsem to nemusela resit, krom toho, ze si Nikko a par dni nato i Alfons rozrizli tlapky. Vzala jsem obinadlo, zavazala, zastavila krvaceni a pak jsem jen hlidala, aby se rana neotevirala...ani k vetovi jsme nemuseli...

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 17:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Předpokládám, že je to podobné, jako u lidí.
Nejprve se řeší život ohrožující skutečnosti - zástava dechu a zástava srdce. Bohužel neznám z hlavy poměr masáže srdce a vdechů. Při bezvědomí nutno zkontrolovat, zda nemá zapadený jazyk. Dýchání lze provést-chytíte čumák oběma rukama a vdechujete do nosu.

Silné krvácení (tepenné, žilní) je život ohrožující, předpokládám, že prioritou je zastavit vytékání krve z rány - přiložením tlakového obvazu. Nejprve však je třeba krvácení zastavit klidně i prsty - silně stlačit, dokud nevytvoříte tlakový obvaz, třeba z vlastního oblečení. Pokud je podezření na zranění páteře, psa je nutno zafixovat na pevné podložce (dveře, deska) a nehýbat s ním-transport na specializovanou kliniku.

Chodila jsem na školení a soutěže Českého červeného kříže, ale pokud jsou mé informace zastaralé, prosím opravte mne. Samotnou mne to moc zajímá. Díky za založení tohoto tématu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 17:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
dost věcí je na netu,zadala jsem si do vyhledávače první pomoc pro psa.chtěla jsem sem dát odkaz,ale technicky to neumím,jen zkopírovat stránky.dobrý je sebou určitě vozit lékarničku,zastavit krvácení,naučit se psa rozdýchat,něco na zvracení,podobně jako u lidí.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 17:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Myslím Katchi, že tyhle základy by měly znát všichni, jak pomoci lidem i zvířátkům. Aby se pak nestalo, že nad zraněným motorkářem stálo 50 lidí a nikdo mu nedokázal pomoci (vlastní zkušenost). Někteří lidé opravdu neví, co a jak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 17:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Stekacek píše:
Myslím Katchi, že tyhle základy by měly znát všichni, jak pomoci lidem i zvířátkům. Aby se pak nestalo, že nad zraněným motorkářem stálo 50 lidí a nikdo mu nedokázal pomoci (vlastní zkušenost). Někteří lidé opravdu neví, co a jak.


já sice kdysi dělala kurz PP,ale už jsem dost zapomněla. nicméně,stalo se mi,že se na ulici složil pán,tak jsem volala PP a i kdybych neuměla vůbec nic,tak dispečerka tě navede,co máš dělat,prostě důležité je se nebat,že uděláš něco špatně. V praze jezdí psí sanitka,číslo na ně mám v mobilu a kdyby se něco stalo na výletě,snad bych nezpanikařila :?

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 18:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
No jo ono se řekne neřešit preventivně, ale tohle je myslím důležité vědět :wink: zajímá mě hlavně to rozdýchání a masáž srdce. U lidí to vím, poměr je myslím 5:1, vím kam šáhnout, kam dýchat atd. Ale u psa to bude nejspíš jinak. A nechci aby se mi pak stala situace kdy budu stát nad svým psem a nebudu vědět jak mu pomoci :Hangman: .....co ta otrava?jak se pozná?co s tím?...Mellorn...já vím že na netu se dá najít všechno, ale dávám přednost debatě a lidský zkušenosti než strohým informacím :wink: a víc hlav víc ví :mrgreen:

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 18:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Mým holkám se naštěstí taky ještě nic vážného nestalo a doufám že se toho nikdy nedočkám, nikdy ale člověk neví k čemu se připlete. Jen Baruška si na výletě rozřízla nohu...přiběhla z lesa a zadní pacinu měla podélně rozřízlou...nad achylovkou...prý to o 2 mm minulo šlachy říkal vet...to bylo štěstí :roll: když jí uspávali před operací, tak už v tu chvíli jsem natahovala, jsem hrozná cíťa :lol: :-$

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 18:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jako základ mít hlavně vždycky na telefonu nějakýho veterináře kterej ti stopro pomůže a někoho s autem kdo ti psa případně odveze. jinak je to jako ulidí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 18:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Já si taky nemyslím,že tím,že se o to zajímáš maluješ čerta na zeď.....u těch lidí .5:1 v případě dvou zachráců a 15:2 když je jeden,ale nevím,proč to tak je...ale to je jedno.ono to jsou sice strohé informace na tom netu,ale je to spíš technický popis jak na to,nevím,jak jinak to nastudovat.ale souhlasím,že zkušenosti jiných jsou k nezaplacení,akorát já nikoho ,kdo musel tohle řešit neznám,snad někdo napíše,na co si třeba dát víc nebo míň pozor....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 19:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. bře. 2008 21:27
Příspěvky: 26
Bydliště: Liberec
U otravy(pokud máš podezření,že pes něco otráveného sežral)je nejdůležitější okamžitě vyvolat zvracení-prst hluboko do krku,lžíce hořčice,pokud máš tak dát živičišné uhlí.Zvracení NEVYVOLÁVAT při pozření kyselin nebo louhu!!! Okamžitě k vetovi.

_________________
Lenka+Ája


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: sob 14. úno. 2009 20:07 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Myslím, že ikdyž člověk třeba zpanikaří a neví honem co má dělat, tak jak u lidí tak i u zvířat je zřejmě dobré, když si vštípí do hlavy, že PRVNÍ co má udělat je zavolat odbornou pomoc záchranku, veterinu. Další pokyny už dostane tam. Druhá důležitá věc pak je se uklidnit, s tím už malilinko pomůže dispečerka, protože pokud se nezklidníte, nerozumí vám. (osobní zkušenost).
Dobrá věc je, vědět, že když voláte linky 155 apod., že spojují na kraj, tudíž, já když jsem z Teplic, dovolám se do Ústí. Po celkem špatné zkušenosti, kdy jsem se dovolala na linku 155 a odříkala co se stalo a jaké jsou zranění mi dispečerka řekla:,, Tak vyčkejte já vás přepojím do Teplic." Do té doby jen poslouchala. Přepojila, já to musela odříkat znovu do Teplic a ti pak milostivě poslali sanitku. [-X Od té doby už rovnou hlásím, že chci přepojit do Teplic a až tam říkám problém. Tehdy tu autobus srazil cyklistu a hrozilo vnitřní krvácení nebo zranění (stěžoval si na bolest žeber). Naštěstí to bylo ale jen naražené. Jinak taky všichni okolo uměli mít pusu plnou keců, ale neudělal jinak nikdo nic. Ale to už jsem zas :mimo tému: Tak to je přidávám jen jako můj postřeh a zkušenost, ikdyž s lidmi. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: úte 17. úno. 2009 08:06 
Offline

Registrován: ned 08. úno. 2009 21:24
Příspěvky: 11
Bydliště: Slovensko - Sereď
podľa nových predpisov je to u dospelých ľudí 30:2 (30 stlačení a 2 vdychy)
u detí 5 vdychov a potom 30:2.

U havinkov by to asi tiež malo byť ako u ľudí , na nete som sa dočítala 15-20 stlačení...aj mňa by zaujímal presný postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 15:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. úno. 2009 20:18
Příspěvky: 36
Bydliště: Irsko
Zrovna jsem delala kurz prvni pomoci a dozvedela jsem se ze pokud se clovek otravi,tak by se nemelo vyvolavat zvraceni z toho duvodu ze, cestou do zaludku to mohlo poskodit ustni dutinu a vse dalsi co pokracuje dal a pokud vyvolas zvraceni tak cestou zpet se to poskodi znova.. takze je lepsi hned volat zachranku a ta vypumpuje zaludek jinou cestou aby nedoslo jeste k horsim zraneni. Co se tyce zastavy srdce je to 30 : 2 a u deti je zmena jen v sile tlaceni (musi byt mensi, pouziva se jedna ruka) a sile vdychu (taky mensi).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 17:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Co se týče toho zvracení, to snad platí jenom u kyselin a louhů, né? Jinak by to mělo bejt do hodiny, pak už to nemá víceméně cenu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 19:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. úno. 2009 20:18
Příspěvky: 36
Bydliště: Irsko
no to asi hej ale kdyz nevite cim se clovek (pes) otravil tak se radsi zvraceni nevyvolava, prave z tohodle duvodu. No ten nas trener teda rekl ze nikdy ale tak logicky mi to taky prijde ze jen u kyselin a louhu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 19:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 10:12
Příspěvky: 54
Bydliště: Unkovice
Mívám školení PP každý rok, tak vím, že se zvracení nesmí vyvolávát právě u těch kyselin, louhů a dalších látek s leptavým účinkem / prášky na čištění, praní, prášky do myček/, u saponátů na nádobí, podlahy atd. Zvracení se vyvolává u požítí léků, otrávených hub, zahradních hnojiv, postřiků, repelentů, rostlin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 12:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. úno. 2009 20:18
Příspěvky: 36
Bydliště: Irsko
No tak jsem vcera prisla domu a nasla jsem prazdne plato mych prasku, jeste ze to byli jen na posileni mikroflory, tak snad i nasi sky to pomuze :-) Ale musim rict, ze jsem vazne nevedela co delat, co kdyby to byli jine prasky, na pribalovym letacku treba vubec nejsou informace co delat, jen to ze mate kontaktovat sveho lekare, a co kdyz je sobota a ono se neordinuje... jeste ze jsou ty telefony a lekarny v cechach otevreny i v sobotu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 17:33 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Sky píše:
No tak jsem vcera prisla domu a nasla jsem prazdne plato mych prasku, jeste ze to byli jen na posileni mikroflory, tak snad i nasi sky to pomuze :-) Ale musim rict, ze jsem vazne nevedela co delat, co kdyby to byli jine prasky, na pribalovym letacku treba vubec nejsou informace co delat, jen to ze mate kontaktovat sveho lekare, a co kdyz je sobota a ono se neordinuje... jeste ze jsou ty telefony a lekarny v cechach otevreny i v sobotu :-)


V Irsku ještě nefunguje veterinární pohotovost 24 hodin denně / 7 dní v týdnu??? :shock: :oops:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 19:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. úno. 2009 20:18
Příspěvky: 36
Bydliště: Irsko
mnooo mozna i funguje ale nic o tom nevim, na veterine jakoze v ordinaci nebyla ani noha.. tak nevim mozna prez tel. :-) kdyby to bylo zavazne tak bych se tam i nejak dobila :-) Ale nebylo to takze jsem se po tom nepatrala :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 20:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
otravy-symptomy-nadměrné slinění,slzení a časté močení,kálení,záškuby svalů,třes a křeče a prudké zvracení,radí postupovat takto-pět vrchovatých lžiček smíchat v jednom hrnku vody.podle velikosti psa čtvrt až jeden hrnek po lžičkách do kapes z tváří.pokud pes bojuje nebo se zhorší nepokračovat.dále doporučují homeopatika Nux vomica 30C dvě tablety na jazyk každých 15 minut,celkem tři dávky.pokud se zhorší ,nepokračovat.udržovat psa v teple a v klidu dokud nepříjde veterinář.
zástava dechu-otevřít ústa,vytáhnout jazyk prohlédnout hrdlo,zda v něm něco není.podat Carbo vegetabilis 30C.zavřít čumák a svá ústa přiložit na nozdry a vdechnout zvířeti vzduch do plic a nechat psa vydechnout.opakovat 6x za minutu.do plic vdechovat než uvidíte,že se zvedá hrudník.podat Bachovy kapky dvě kapky na dáseň nebo jazyk a opakovat po pěti minutách než se obnoví dýchání.potom po 30 min.pokud se nesežene pomoc tak celkem 4x


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 20:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
kamarádce v létě zkolabovala dobrmanka, lítala za míčkem a najednou padla a nedýchala. Okamžitě začla s dýcháním z úst do čumáku a po chvíly se probrala.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 20:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Ilona Lebedova píše:
postupovat takto-pět vrchovatých lžiček smíchat v jednom hrnku vody.

5 lžiček čeho???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 20:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
to sem ale pako :prayer: pět lžiček živočišného uhlí drceného


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: čtv 09. dub. 2009 18:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
co je tohle: Carbo vegetabilis 30C? předpokládám že homeopatikum, ale jaký? Ty dvě slova mi nejdou dohromady :?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: pát 10. dub. 2009 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
Carbo vegetabilis 30C(živočišné uhlí) homeopatikum,v knize píšou,že je vhodný pro psy nadmuté plynem a pro psy,kteří vypadají nemocně a mají studené tlapky a uši,jazyk a dásně jsou zbarveny domodra.je účinný také na šok,který tento stav doprovází a také je vhodný pro psy,kteří procházejí mírnějším záchvatem,ale dříve měli záchvat vážný,z něhož se zcela neuzdravili.Tyto informace jsou z knihy Přírodní medicína pro psy a kočky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: První pomoc pro psa..
PříspěvekNapsal: úte 14. dub. 2009 17:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Aha, děkuju, tak to už je 3. latinský výraz pro živočišný uhlí, který znám :roll:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!