Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:06
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 16. črc. 2009 11:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Muzete mi nekdo prosim poradit jak odlehcit psovi od rymy? :?: Salva je chudak cela zahlenena, nemuze ani dychat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 16. črc. 2009 12:34 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Anie píše:
Muzete mi nekdo prosim poradit jak odlehcit psovi od rymy? :?: Salva je chudak cela zahlenena, nemuze ani dychat...


Co jitrocelový sirup, sice je spíš na kašel, ale myslím, že nic nezkazíš + "céčko".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 16. črc. 2009 12:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Ten tu nejak nemuzu sehnat:( A C v tabletkach nebo vic ovoce a zeleniny?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 16. črc. 2009 13:10 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Anie píše:
Ten tu nejak nemuzu sehnat:( A C v tabletkach nebo vic ovoce a zeleniny?


Teď bych ho (asi týden) dávala v tabletách s postupným uvolňováním.
Já dávám na jaře a na podzim vit.C+zinek na podporu imunity (prodávají ho v lidské lékárně jako jedno balení ).
Jinak hodně "céčka" je v rakytníku, v červené řepě - ta je vůbec skvělá pro psa, protože dobře funguje jako vláknina skrzeva kadění.
Akorát ( pokud podáš psovi řepu ) se nelekni, zrovna jako člověk mají po tom červenou moč, ale to není na závadu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 16. črc. 2009 13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Moc dekuju! jinak tu cervenou repu syrovou nebo kompotovanou? :) A co je to "rakytnik"?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 16. črc. 2009 13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Je to jako u lidí, na rýmu toho moc není. Vet mi řekl, že mi může dát toho spoustu, ale s léky to bude trvat 5 dní a bez nich "jen" 5 dní. Tak jsem Enďase nechala, kýchal, ale opravdu za 4 dny bylo po problému. Jen jsem do žrádla přidala více zelí (pekinského) a červenou řepu.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 16. črc. 2009 13:16 
Offline

Registrován: pát 24. dub. 2009 07:54
Příspěvky: 30
Bydliště: arles
Rymu u svych psu resim klasicky lipovym cajem s medem a kapkou matoveho a eukalyptoveho oleje, ty kapky opravdu jen 1+1,
jestli je opravdu hodne zahlenena, vmasirovat do hrudniku 1 kapicku eukalyptu radiana nebo niaouli nebo ravisantra, na dlan trochu olivoveho oleje, kapnout a vmasirovat, dohlednout aby si to neolizovala, ty etericke olejicky se i ve Spanelsku dostanou skoro v kazde lekarne nebo bioobchodu, ja je hodne pouzivam u deti i zvirat , jo a pri tom pridavani do caje, taky nejdriv rozmichat v medu, mozna si vezme i lzicku medu s olejickem, jestli neni zvykla pit caj
jinak na zvyseni imunity davam psum pyl ( ve spanelsku polen, maji ho i v mercadone v oddeleni zdrave vyzivy, nejlepsi je apisol)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 16. črc. 2009 13:22 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Anie píše:
Moc dekuju! jinak tu cervenou repu syrovou nebo kompotovanou? :) A co je to "rakytnik"?


Červenou řepu dej syrovou, strouhám to psům do jídla, v té kompotované bude sůl, ocet, éčka. Stačí 2x do týdne. Rakytník je rostlina, která se sbírá ručně, proto je trochu dražší, ve finále to vypadá jako sirup, kupuju ho ve zdravé výživě, stačí kávová lžička denně ( do žrádla ).
A pochopitelně sleduj trousky.
Ještě se podívám do chytré knížky na tu rýmu, myslím, že je dobrá vincentka, raději zítra napíšu, až si to přečtu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2009 16:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Tak ani po tydnu zadne zlepseni co se rymy tyce. Davam ji Cečko.Hleny jsou zlutohnedozelene...Mam jit k vetovi? Nebo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: pon 20. črc. 2009 17:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pokračovala bych céčkem a ne jen jednu tabletu denně. Dá se s nim jen velice špatně předávkovat + byhc zašla do lékárny a koupila nějaký čaj na odhlenění - bylinky. Ale jít k vetovi taky neni na škodu. Ono dlouhodobé zahlenění je špatné.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 24. čer. 2010 06:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Prosím o radu. D. má něco jako rýmu. Když má zvýšenou námahu - běhá, vyskočí na schod, tak nějak chrochtá. Skoro jakoby měla plný nos a nemohla dýchat. Občas se rozdýchává, jako, když má něco v nose. (odpoledne jen 1) Byla na 3 dny na sídliští s větším počtem psů, předtím OK. Myslím, že loni měla něco podobného a pomohly až ant., ale ty se mi ještě dávat nechtějí. Žere normálně, lítá a chce si hrát. Co radíte? Klid na lůžku a jitrocelový sirup + C? :help: D. je westík. Doma máme ještě důchodce, tak moc nechci, aby to chytil taky. :-k

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 24. čer. 2010 06:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
Co radíte? Klid na lůžku a jitrocelový sirup + C?

No jasně, kdykoli hrozí nějaké nachlazení psa, už preventivně céčko. Pokud se ti pes jen trošku nezdá, hned céčko a většinou, pokud to není něco vážnějšího, se z toho hned dostane a ani se ta viroza víc nerozjede.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 24. čer. 2010 08:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Díky, mám obavy o nějakou virozu, od odstatních psíků z města. U nás na vsi jsou všichni izolovaný, takže tam moc nemocí neřádí a hlavně moc pejsků kámošů tam nemáme.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 24. čer. 2010 08:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Srdečně zdravím. Může se jednat o počátek psincového kašle, který se nejprve projevuje ztíženým dýcháním a tyto počátky jsou lehce léčitelné. Když projde do stádia kašlání, je to léčba na dlouhou dobu a hlavně-psincový kašel je vysoce nakažlivý.Pokud se vám pejsek do zítřka zhorší nebo nezlepší, určitě navštivte veterináře. Přeji brzké uzdravení. :wink

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: pát 25. čer. 2010 06:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Dala jsem c, jitrocelový sirup mi okamžitě vyblije, takže jí ho musím dávat až po jídle, což není tak jednoduché, D. tak často nejí. Dýchání se zhoršilo, takže razíme k vetu. Dýchá asi jako astmatik při záchvatu. :roll:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: stř 17. lis. 2010 15:50 
Offline

Registrován: úte 12. říj. 2010 08:38
Příspěvky: 76
Bydliště: evropa
Dobrý den, přečetla jsem si co se tu píše o rýmě, fenka už druhý den pořád pšiká, má trochu mokrý nos, ale jen jako by vodu, žádné zbarvení nebo zhuštění. Je podruhé očkovaná proti psincovému kašli, asi tak před měsícem opakované po roce. Píše se tu , že je dobrý vitamín C, tak jsem se chtěla zeptat, jestli mám dát normálně lidský vitamím, nebo je nějaký spec. pro psy? Ještě jsem se chtěla zeptat jestli očkovaní zabrání nákaze ps. kašle na 100% nebo se může nakazit? Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: stř 17. lis. 2010 16:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Teď jsem to měla se psem, začal kýchat+kašel k tomu, nasadila jsem C - Celaskon 1x denně + jitrocelový sirup, 2x čaj. lžičku denně, během 4 dnů super zlepšení, je zase OK.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: stř 17. lis. 2010 16:12 
Offline

Registrován: úte 12. říj. 2010 08:38
Příspěvky: 76
Bydliště: evropa
Děkuji za odpověď .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: stř 17. lis. 2010 17:18 
Offline

Registrován: sob 30. led. 2010 21:02
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava
JJ my to máme od soboty taky u obou psů! Prý zase strašně řádí psincák...dávám jitrocelák a Cčko....jen nevím kolik, abych to zas nepřehnala (dávám celaskon 2 tabletky a jitrocelák čajovou lžičku 3x denně, pes má 30 kg).
A chtěla jsem se právě taky poradit ohledně toho očkování, jaké s tím máte zkušenosti? Známí říkal, že má psy očkované a má pokoj....my máme psincák 2x do roka a už mě to nebaví!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: stř 17. lis. 2010 18:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. pro. 2009 20:15
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha / Čtyřkoly
Bíba má rýmu tenhle podzim už potřetí, teče jí z nosu a pšíká. Dávám jitrocelák s vitamínem C, k pití naředěný čaj - směs na nachlazení, klidovější režim (ona teda tepíčko a postel moc ráda).
Vůbec nechápu, jak mohla minulou zimu strávit coby bezdomovec venku.
Nemyslím, že bych ji nějak rozmazlovala co se choulostivosti týče, chodíme na prochajdy svižně, aby neprochladla a často, tak otužilá by být měla...
Jediné co mne napadá že se možná přetahne když jdeme na postrojích, to tahá jak kůň a dýchá při tom třeba 3h fest zhluboka (i když ji přibržďuji).
Nemáte tipy jak už ji z opakované rýmy vytahnout? Ani nechci vidět, co bude dělat v zimě :dontknow:

_________________
http://psikusy-pokusy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: stř 17. lis. 2010 19:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Očkování proti psincáku je jenom tahání peněz. Je to to "samé" jako očkování u lidí proti chřipce. Virus je velice lehce mutuje a vakcíny nejde virobit, proti virům, kteří ještě neexistují.

MartinaM - DragsImun (popovídej si o tom s Johulí) a hlavně jí srovnat psychicky.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: stř 17. lis. 2010 20:41 
Offline

Registrován: sob 30. led. 2010 21:02
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava
No bohužel jsem si to trochu myslela :( A je to velká škoda, protože my jsme furt v kontaktu se psama a fakt to máme každou chvilku!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: stř 17. lis. 2010 21:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Asi bych zkusila homeopata - znám případy (teda u dětí, např. má sestra), které právě z takových táhlých potíží dostal. A měl by pomoct i s tou psychikou.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 18. lis. 2010 08:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Zuz4nka píše:
JJ my to máme od soboty taky u obou psů! Prý zase strašně řádí psincák...dávám jitrocelák a Cčko....jen nevím kolik, abych to zas nepřehnala (dávám celaskon 2 tabletky a jitrocelák čajovou lžičku 3x denně, pes má 30 kg).
A chtěla jsem se právě taky poradit ohledně toho očkování, jaké s tím máte zkušenosti? Známí říkal, že má psy očkované a má pokoj....my máme psincák 2x do roka a už mě to nebaví!

Muj Bárt má asi 41kg a dávam C opravdu jen jednu tabletku denně. Jak psala myslím Eva, aby jsme cecko nepredávkovali. Ona je myslím i pro cloveka 1 tableta denně. Očkování - ptala jsem se nezávisle dvou veterináru, oba mi potvrdili, že je to "zbytecná" zálezitost, funguje stejne jako očkování proti chřipce u lidí (a o tom si myslím svoje) :mrgreen:

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 18. lis. 2010 08:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
Myslim, ze to neni tak jednoznacny s tou vakcinou, loni mel muj pes psincak trikrat, porad potkava spoustu psu. Pak jsem ho nechala naockovat a za cely letosni rok ani nezakaslal, takze mi to vubec neprijde jako zbytecnost. Koho znam, ze nechal psa ockovat, maji stejnou zkusenost. A ohledne vit. C - tim se predavkovat neda :)

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 18. lis. 2010 08:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Katerina77 píše:
Myslim, ze to neni tak jednoznacny s tou vakcinou, loni mel muj pes psincak trikrat, porad potkava spoustu psu. Pak jsem ho nechala naockovat a za cely letosni rok ani nezakaslal, takze mi to vubec neprijde jako zbytecnost. Koho znam, ze nechal psa ockovat, maji stejnou zkusenost. A ohledne vit. C - tim se predavkovat neda :)


Tím, že to pes nedostane, nemůžeš posuzovat účinnost. Třeba má lepší imunitu .... nebo se zrovna potkal s virem, na který je vakcína dělaná. Je to opravdu setjné jako u lidí. Zeptej se veta, který se nebojí říct pravdu.

Ad vit. C - vše můžeš předávkovat, jen něčím to jde špatně. A co se táče konkrétně céčka, Fenrizka tu někdy psala, že při větším množství se v těle tvořej volný radikály (myslím...) a tudíž tělu naopak škodíš. Cpít do psa pravidelně velké dávky céčka je špatně.Troufnu si ho do něj cpát i ušima, když vykzuje příznaky, nebo se s uchrchlaným psem potkal zblízka.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 18. lis. 2010 13:18 
Offline

Registrován: sob 30. led. 2010 21:02
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava
No známý co má očkované psy říkal, že má od té doby taky pokoj, a když už náhodou pes zakašle, tak max dvakrát a tím to končí. Zkusím se dneska zeptat u veta, jaký má názor a jsem zvědavá co mi řekne (jako je pravda, že já bych se proti chřipce taky očkovat nenechala zbytečně).
Cčko myslím to s tím dlouhým působením se dává jen jedno, ale my máme obyč Celaskon (dospělý s nedostatkem C mají brát 5-10 denně a při posílení organismu 5 myslím) Já jí dávám 2 protože k tomu má ještě ten Jitrocelák 3X denně čejovou lžičku (Dospělým píšou 5x denně). Pokud je pes v pohodě nedávám mu vůbec nic, dávám jen když kašle, ale dneska jdem stejně na veterinu, protože to vypadá, že tentokrát je i Cčko málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 18. lis. 2010 14:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no vidíš a já mám psi neočkovaný co sou mezi jinejma psama furt a psincák nidky vživotě neměli :-))). v tomhle obobí dostávaj deně lžičku jitroceláku na posilnění imunity a tím to končí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 18. lis. 2010 16:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Bejt váma tak sem nepíšu, že moji psi nikdy nekašlali, pač je to ten nejjistější způsob jak zařídit, aby hnedka zítra začali :wink:
Očkování proti banálním chorobám považuju za volovinu a mnohem větší riziko a zbytečnou zátěž, než je z toho užitku, a neudělala bych to psovi ani sobě. Takové chronické choroby jsou jeden ze signálů, že je něco v nepořádku, ať už v hlavě, v těle, ve stravě... chce to spíš vypátrat ten problém.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 18. lis. 2010 18:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zita píše:
Bejt váma tak sem nepíšu, že moji psi nikdy nekašlali, pač je to ten nejjistější způsob jak zařídit, aby hnedka zítra začali :wink:
Očkování proti banálním chorobám považuju za volovinu a mnohem větší riziko a zbytečnou zátěž, než je z toho užitku, a neudělala bych to psovi ani sobě. Takové chronické choroby jsou jeden ze signálů, že je něco v nepořádku, ať už v hlavě, v těle, ve stravě... chce to spíš vypátrat ten problém.


stručné, pravdivé, krásné =D> :icon_thumleft:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: čtv 18. lis. 2010 19:55 
Offline

Registrován: sob 30. led. 2010 21:02
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava
Tak je to zánět horních cest dýchacích a dostaly jsme antibiotika. No nevím jak jinde, ale konkrétně tady u nás to teď fakt řádí má to snad každý druhý pes na Dubině, dokonce už na to varovali i v rádiu. Ale určitě souhlasím s tím, že když je pejsek nemocný neustále, tak je problém i jinde.
Jooo a na to očkování říkal doktor, že je to opravdu zbytečné, že existuje milion různých virů a prostě všechno to, co jste tu už psali. Třeba konkrétně říkal, že tu chorobu, co máme teď by chytla stejně, protože na to by jí očkování nezabralo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 10:05 
Offline

Registrován: úte 12. říj. 2010 08:38
Příspěvky: 76
Bydliště: evropa
Dobrý den, tak jsem prostudovala pár věcí o psincovém kašlu. Příznakem je dávivý kašel s vykašláváním zpěněného hlenu. Kašel jde vyvolat stisknutím hrtanu( ohryzek), o rýmě se nikde nepíše.Očkování sice někdy nezabrání nákaze, ale zmírní její průběh. Ještě se píše , že může být virová i bakteriální,ta se často přidružuje k té virové a očkování je možné u obou.
Nebezpečná je nákaza pro starší psy, může se vyvinout v obstrukční plicní chorobu a zatěžovat srdce. Udájně má vliv i na plodnost fen. Moje fenka dostává vitamín C a jitrocelový sirup, ale prská dál, tak nevím ...ještě chvilku počkám a pak asi půjdu k vetovi :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: stř 24. lis. 2010 11:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Psincový, neboli kotcový kašel je tu běžná záležitost, protože tu mám více psů pohromadě a lidé z venku mi sem donesou kdeco, kolikrát ani netuší, že to jejich pes má. Psincák vždycky schytá jen pes s nízkou imunitou, jiní se tomu zcela vyhnou. Dokonce letos i moje šeltie Romyna, která tu imunitu nemá úplně v pohodě, psincák neschytala, protože jí udržuji v dobré duševní pohodě a imunitě jak zdravotní, tak psychické.
Co se týče podávání vitaminu C, pokud ho předávkujete, bude mít pes problémy s ledvinovými kameny a několik dalších zdravotních problémů, jejichž léčba je mnohem nákladnější a problematičtější, než je dodržování maximální dávky, která je u psů velikosti NO max 500mg/d. Ovšem už tato dávka je na hraně, kdy není dobré tohle dávat dlouhodobě. Když už řádí psincák, dávám tak 250mg/d. psům, kteří mají imunitu nízkou, ostatní dostávají dávky nižší. Také nezapomínejte na to, že v jitroceláku je také céčko a s tím chemickým se dávka céčka sčítá. Matematiku do dvou snad ještě umíte.
K vakcinaci proti psincáku. Už před lety, kdy se tato vakcína objevila na veterinách, jsem variantu očkování probíral s vety a sami uznali, že to má tak nízkou účinnost, že ji lidem nevnucují, prokud si ji sami nevyžádají, nebo se nejedná o nějakou hodně rizikovou skupinu psů, kde to však stejně není stoprocentní a je lepší je držet na jitroceláku. Je známo, že psi, kteří byli očkovaní, psincákem stejně běžně prošli. Dokonce je u nich větší riziko skrytého přenosu na jiné psy, protože se příznaky neprojevují tolik, jako u psů neočkovaných, lidé ani často neví, že jejich pes je přenašečem psincáku a tahají takového psa všude, čímž nákazu vesele šíří, klidně i mezi štěňata a oslabené psy. Tudíž já osobně tímhle očkovat rozhodně nebudu. Když mi pes zakašle, dostane na pár dní céčko a jitrocelák, ostatní jen trochu céčka. Preventivně se dá tento problém řešit i jinak a zdravěji, než je zbytečná vakcinace, která stejně nemá dobré výsledky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: stř 24. lis. 2010 12:02 
Offline

Registrován: úte 12. říj. 2010 08:38
Příspěvky: 76
Bydliště: evropa
Je to s tou rýmou asi jak u lidí, léčená trvá týden a neléčená 7 dní. Fenka už je v pořádku a vit C ani jitrocelák už dávat nebudu. Na cvičák jsem pro jistotu nechodila , aby někoho nenakazila , příští týden už snad budu moci jít( nevím jaká je inkubační doba) . Teď jenom váhám jestli ji můžu ostříhat nebo raděj nechat chlupatou? :( Děkuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: pát 24. srp. 2012 12:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
darina má zánět horních cets dýchacích- ení to přímo psincák- spíš kejchá frká má zasrudlo v krku a zahleněno dráždivpou prudušnici nemá- dostala jitrocelák a a echinaceu- zbytek smečky dostává totéž je to dostačující aby to malej nechytnul? zatím jsou všichni ostatní v pohodě- darina to má od včerejška od večera denska jsou oddělení všichni- darina je smenou v práci.
mám ejště něco malýmu přikoupit? nebo to nemám tak hrotit

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: pát 24. srp. 2012 20:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
nehrotila bych ... musí si získávat imunitu :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rýma psa
PříspěvekNapsal: ned 26. srp. 2012 12:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
.Uno to sice jo ale darina to mela fakt hnusny zatim to vypada ze vse ok u zbytku smecky jsou ale oddeleny

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Laryngitida u štěněte
PříspěvekNapsal: ned 01. zář. 2013 15:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. dub. 2010 12:51
Příspěvky: 193
Bydliště: zlatníky-hodkovice
Ahoj, náše štěně (5.měs.) má nejspíš laryngitidu? koupila jsem mu solmucol.. uz se tolik "nedusi" za to mu zacalo tect vic z nosu.. mate nekdo zkusenost??

Děkuji

_________________
Maya+Brando+Adar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laryngitida u štěněte
PříspěvekNapsal: ned 01. zář. 2013 20:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Byli jste u doktora? Tohle vypadá na psincák. Že by pes měl lagyngitidu, to slyším prvně. Nevím, jestli je to vůbec možné...

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laryngitida u štěněte
PříspěvekNapsal: ned 01. zář. 2013 20:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. dub. 2010 12:51
Příspěvky: 193
Bydliště: zlatníky-hodkovice
Zuzka M píše:
Byli jste u doktora? Tohle vypadá na psincák. Že by pes měl lagyngitidu, to slyším prvně. Nevím, jestli je to vůbec možné...



Vetovi jsem volala,rekl ze je to laryngoska,diporucil i leky,ktere bere... Jenze nam na 2tydny odjel....a na netu bohuzel neni poradne nic k dohledani;(

_________________
Maya+Brando+Adar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laryngitida u štěněte
PříspěvekNapsal: ned 01. zář. 2013 21:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Tohle přece nejde diagnostikovat po telefonu. Šla bych k jinému veterináři, po Praze jich je spousta.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laryngitida u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 02. zář. 2013 07:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. dub. 2010 12:51
Příspěvky: 193
Bydliště: zlatníky-hodkovice
Zuzka M píše:
Tohle přece nejde diagnostikovat po telefonu. Šla bych k jinému veterináři, po Praze jich je spousta.



Tak on mi to presne popsal a ja jemu;) a rozumime si takhle,kdyz nemusim nejedu za nim,mam ho 60km a on ani neordinoval,... K jinemu bych nesla,chodim k nemu 8let a je pro me nejlepsi...zname se a zna velice dobre moje hafiky..... Uvidime jak se to bude vyvijet,pokud se to zhorsi budu muset nekam zajit( vet nam odjel na dovku) ale snad to nebude potreba;/

Chtela jsem vedet zda je tu taky nekdo se stejnym problemem.. Nikdy sem se s tim nesetkala u psa..

_________________
Maya+Brando+Adar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laryngitida u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 02. zář. 2013 08:30 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
maydee píše:
Ahoj, náše štěně (5.měs.) má nejspíš laryngitidu? koupila jsem mu solmucol.. uz se tolik "nedusi" za to mu zacalo tect vic z nosu.. mate nekdo zkusenost??
Děkuji

Nedošlo spíše ke zkomolení názvů? Podle mě je psincový kašel = infekční laryngotracheitida. :wink:

Jinak u psincáku klasika - jitrocelový sirup, dodat Béčko a Céčko, udržovat v klidu (pětiměsíční štěně :lol: ) a teple a hlavně to nechodit prskat na jiný psy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laryngitida u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 02. zář. 2013 08:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. dub. 2010 12:51
Příspěvky: 193
Bydliště: zlatníky-hodkovice
Jinak u psincáku klasika - jitrocelový sirup, dodat Béčko a Céčko, udržovat v klidu (pětiměsíční štěně :lol: ) a teple a hlavně to nechodit prskat na jiný psy.[/quote]

On nema kasel! Jen rymu,,, ktera ho dusila pac ji polyka ale ted uz mu spis tece z nosu,dusi se min...

_________________
Maya+Brando+Adar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laryngitida u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 02. zář. 2013 09:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Pokud nekašle, tak to fakt asi není laryngitida. Ta se vyznačuje (aspoň u lidí) velmi hlučným kašlem, takovým speciálním "kokrháním", je způsobena otokem dýchacích cest při jejich infekci, je to tedy sekundární projev například rýmy nebo něčeho jiného. Záchvat laryngidity se řeší studeným vzduchem, zvýšenou vlhkostí, antihistaminiky a pochopitelně léčením primární infekce.

Ale může to být ten psincák, ten způsobuje (pokud mě paměť neklame) soubor asi šesti různých původců a může mít i různé příznaky. Stejně si ale myslím, že by ho měl nějaký doktor poslechnout, kvůli plicím. Kdyby byly zasažené, bylo by to na antibiotika.

A mezi ostatní psy by neměl ať kašle nebo mu jen teče z nosu. Je to dost infekční.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laryngitida u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 02. zář. 2013 09:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
dej mu echinaceu spousta štěnat obvzlášt v praze tuhle rýmu mívá

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laryngitida u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 02. zář. 2013 09:21 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
maydee píše:
On nema kasel! Jen rymu,,, ktera ho dusila pac ji polyka ale ted uz mu spis tece z nosu,dusi se min...

Myslím, že to nic nemění na tom, že kašel může přijít. Viděla jsem už tolik různých projevů..

Jak dlouho to trvá už?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laryngitida u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 02. zář. 2013 13:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. dub. 2010 12:51
Příspěvky: 193
Bydliště: zlatníky-hodkovice
V patek trosku pokejchaval asi asi tak 2x 3x za den a v noci zacalo prvni duseni z patku na sobotu... Od soboty mu davam solmucol... Dneska se dusil tak 2x jinak se mi zda ze opoti vcerejsku je mu lip,ze uz si nepokychava tolik jako vcera..(mysleno nosem,jako kdyby smrkal;))

_________________
Maya+Brando+Adar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laryngitida u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 02. zář. 2013 16:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Unudláním může začít i psinka, bez veta je to hodně o hubu. Takhle už jsem zažil úhyn u tříměsíčního štěněte, kde to také začalo "jenom rýmou" a pak už to byl fofr. Doufám, že máš aspoň změřenou teplotu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laryngitida u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 02. zář. 2013 16:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. dub. 2010 12:51
Příspěvky: 193
Bydliště: zlatníky-hodkovice
Desenský píše:
Unudláním může začít i psinka, bez veta je to hodně o hubu. Takhle už jsem zažil úhyn u tříměsíčního štěněte, kde to také začalo "jenom rýmou" a pak už to byl fofr. Doufám, že máš aspoň změřenou teplotu.


No dnes se mi to zda mnohem lepsi,tak uz by to melo byt v klidu?? Teplotu zmerenou nemam,je veselej,zere a ližtal by

Me desite;(

_________________
Maya+Brando+Adar


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!