Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:43
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Syndróm kognitívnej dysfunkcie
PříspěvekNapsal: čtv 18. srp. 2011 18:21 
Offline

Registrován: čtv 18. srp. 2011 08:11
Příspěvky: 2
Bydliště: Bratislava
Dobrý den, rada by som sa touto cestou poprosila o pomoc.
Ja mám 15, 4 ročnú fenku madarského stavaca. Problémy sa u nej zacali prejavovat asi pred cca rokom. Zacalo sa to blúdením a bezdovodným chodením po byte hore dolu, ktoré sa časovo predlžovalo az sa stalo takmer permanentným a trvá to doteraz. K tomu sa pridruzili problémy s mocením. Pocikaval sa mi aj napriek tomu, ze bolo riadne vencená, tam nic a potom to pustila doma bez pýtania. Problém som konzultovala s lekárom, ktorý je urobil vsetky vysetrenia vsetko ok. povedal mi, ze to moze byt psa demencia a predpísal mi lieky, ktoré som jej dávala tri mesiace bez výsledku a zlepsenia stavu. NAoak zacali z nich mat zaludocne a tráviace problémy, vracala zlc a mala hnacky. Lieky som teda po konzultácii s lekárom vysadila. Blúdenie po byte neprestáva doteraz, cele dni nespí stále chodi hore dolu, v noci spí tak cca 3 hodiny a potom sa len kruti na mieste. K tomu sa pridali problémy s mocením a kakaním. Vonku nic potom to urobí doma bez pýtania. má pohybové problémy, sama sa nevie niekedy postavit a v stoji sa neudrzi musíme ju podopierat aj pri papani. Chut do jedla ma. NApriek viditelnej strate váhy papa výdatne. Zajtra ideme k veterinárovi ale ja uz neverím, ze ten nám pomoze. O syndrome kognitivnej dysfunkcie som vela citala ale sama neviem ci nou moj psik trpí alebo nie. Uvedomujem si jej vek a bojim sa najhosrieho.
Prosím vie mi niekto poradit s vlastnými skúsenostami? Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm kognitívnej dysfunkcie
PříspěvekNapsal: čtv 18. srp. 2011 19:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Má problémy se postavit, pomočuje se a kálí doma, chodí po bytě(zřejmě rozchází bolest), já bych neváhala. Měla jsem to takhle dvakrát jednou u 10 letého jezevčíka, diagnoza rakovina jater, podruhé u jeho 17 letého syna. Z něj slezlo veškeré maso, byl už jen kostra potažená kůží a přesto ho chuť k jídlu nepřešla. Přeji vám rychlé a pro fenku co nejlepší rozhodnutí.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm kognitívnej dysfunkcie
PříspěvekNapsal: čtv 18. srp. 2011 20:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Je mi líto, co píšu, ale pokud se psice rok nevyspala a už ani moc neví, ...možná je čas nechat jí odpočinout...jedinou zkušenost mám se 17ti letým malým kníračem...žrát ho bavilo do poslední chvíle, ale už nic neslyšel, moc neviděl a pak měl bolavá záda. Rozhodování bylo strašné, ale dnes jsem ráda, že jsme ho dál netrápili...Měla jsem pocit, že už se snaží jen kvůli nám...Byl to miláček...

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm kognitívnej dysfunkcie
PříspěvekNapsal: čtv 18. srp. 2011 22:22 
Offline

Registrován: čtv 18. srp. 2011 08:11
Příspěvky: 2
Bydliště: Bratislava
DAkujem Vám za odpovede, je to presne take ako pisete. Stále v sebe bojujem co dalej. Ona je strasne obetava a stále vaham, ci to je jej chut do zivota alebo obetavost urobit mi este aku taku radost...

Jej vysledky krvi dopadli dobre, teda pred dvoma mesiacmi, takze nepredpokladam, ze nema rakovinu, neviem. Zajtra idem veterinarovi uvidime co mi povie. Stále verim tomu, ze im nepojde o peniaze a daju mi radu co dalej uprimne bez vedlajsich umyslov zarobit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndróm kognitívnej dysfunkcie
PříspěvekNapsal: pát 19. srp. 2011 07:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Uprimne - v tuhle chvili uz bych pejska asi nenechala dal trapit. To hubnuti ma urcite nejakou pricinu, neni samo o sobe, to, ze se nepostavi, neudrzi se na nohach, pomocuje se a pokakava, nevyspi se - to uz neni dustojny zivot. Jasne, mate moznost ho dal udrzovat pri zivote - doktori dneska dokazou spoustu veci a udrzi pri zivote i v podstate beznadejne pripady, kdyz si to majitel preje, ale prevedte si to na sebe - kdybyste vy byla na jeho miste a uzivala si takovyhle "zivot", nedustojny a odkazany na pomoc druhych, bavil by vas? Nebo byste to radsi ukoncila? Vim, ze je to tezke rozhodnuti, jedno z nejtezsich v zivote (sama jsem ho absolvovala uz x krat a pokazde boli stejne), ale je dulezite nebyt sobec a nemyslet na svou bolest, ale na psa a na to, ze mu tim prokazujete sluzbu. Drzim palce, a verte, ze vas pejsek na vas pocka za Duhovym mostem. A nezapomente - psi pelech nesmi vychladnout, takze zadne truchleni a honem pro dalsiho partaka, jsou jich plne utulky.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!