Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:10
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 28. čer. 2010 09:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
**EFCA** píše:
Ze začátku čuba šílela a motala se do vodítka jak blbá, nechala jsem ji v tom "vykoupat" a brzo zjistila, že je lepší, když v klidu sedí a občas si vyskočí kouknout z okýnka.
No jasně. Když má pes jistotu, že když se zamotá, panička hned zastaví a přijde ho politovat a vymotat (příjemné zpestření cesty :twisted: ) tak proč by se nezamotával, žejo? Jet půl hodiny zamotanej v kšírách, to už tak moc super není, a tak si to pro příště radši líp rozmyslí.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 28. čer. 2010 09:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Přesně tak!

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 28. čer. 2010 09:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
tyhle klece jsem si vyrabel sam (teda ty co jsou na fotkach jsem delal do kamaradova auta, ale ty moje jsou velmi podobny)

Vetsina z vas tady zapomina na jedno - skoro vubec nejde o to jak je pes zajistenej behem normalni jizdy, ale o to co s tim psem pri danem zajisteni udela bouracka pripadne i tvrdy brzdeni. Pred nekolika lety jeste v oplu omega jsem mel klece zcela uzavreny byly privazany k uchytum na naklad uvazama s pevnosti tak cca 0,5t (hmotnost klece byla cca 30kg a dva 40kg psi), skocila mi do cesty srna a jen pri brzdeni se ta klec utrhla a posunula se dopredu kde byli dalsi psi jen za prepazkou. K urazu nedoslo jen diky tomu. ze se ta klec oprela o k te prepazce privazany rezervu a zustalo tam alespon trochu mista kde se psum az na vydeseni nic nestalo. Od te doby vsechny klece mam chytany primo k nosnejm castem karoserie auta pevnostnima sroubama.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 28. čer. 2010 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 29. kvě. 2010 08:25
Příspěvky: 19
Bydliště: Děčín
**EFCA** píše:
všech 4 rozích takový oka na přichycení gumicuků, takže mám vodítko k čemu připnout. .


bohužel mi právě žádné oka v kufru nemáme, tak ani ty kšíry nemám kam připnout


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 28. čer. 2010 10:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Tak buď bych to nějak přikurtovala zezadu k sedačce, hlavový opěrce nebo nějak podobně, případně můžeš konec vodítka přibouchnout do dveří.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 28. čer. 2010 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 29. kvě. 2010 08:25
Příspěvky: 19
Bydliště: Děčín
Tchor píše:
Vetsina z vas tady zapomina na jedno - skoro vubec nejde o to jak je pes zajistenej behem normalni jizdy, ale o to co s tim psem pri danem zajisteni udela bouracka pripadne i tvrdy brzdeni..

O to mi právě jde, aspoň trošku svému psovi zajistit bezpečí při nárazu, vím, že kšíry, které má a které používáme k zapnutí k pásům, jsou bezpečné akorát tak pro mne,aby mě nepomlátil, když by se brzdilo a on se dostal dopředu,ale jinak mu naprosto život nezachrání, spíše mu ublíží, proto se snažím vymyslet nějaký způsob přepravy, kdy bude mít aspoň nějakou šanci přežití při brždění a nebo při nehodě. Je mi taky naprosto jasné, že když nám někdo nabourá do kufru tak sebelepší klec mu nepomůže, ale při náhlíém brždění nebo čelním nárazu by mohl mít nějakou šanci.

Tchor: poradím se s otcem jestli by dokázal něco takového udělat a kdyby ano, mohla bych se Vám ještě ozvat popřípadě pro nějakou radu a nebo zhotovení takové klece do našeho auta?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 28. čer. 2010 12:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Pri bouracce jde v podstate o dve veci
1) prezit vlastni naraz - tady se toho moc delat neda snad jen to nedelat ty klece moc velky aby pes neletel moc daleko ale spise se o neco oprel, od urcite rychlosti narazu je to ale uz v podstate jedno neb decelerace udela paseku ve vnitrnich organech.
2) zabranit tomu aby pes po narazu opustil auto a v panice nevlit do provozu okolo, pripadne aby se nemotal zachranarum a na to jsou dobry klece ktery maji zavirani nezavisly na zavirani auta

Ty klece vyrobit muzu staci zajet s autem k nam abych si to moh zmerit, oatazka je jak dlouho to budu delat neb nestiham posledni dobou vubec nic.

maceta píše:
Tchor: vypadá to zajímavě, předpokládám, že to je domácí výroba. Jak je to uchycené na stropě a na podlaze za sedačkou? Popřípadě jestli jste si to někde nechávali dělat mohu se zeptat kde a na kolik taková klec cca vyjde?
tyhle na fotkach jsou samonosny (ale to podle mne neni dobry), u sebe mam zadni mriz nahore i dole chycenou do otvoru v nosniku kolem 5. dveri predni mriz je chycena k uchytum sedacek a zadnich pasu. to co je na tech fotkach kamarada stalo 2000 ztoho je tisicovka prace zbytek material.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pát 02. črc. 2010 17:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 04:25
Příspěvky: 212
Bydliště: zlin
Tak to právě vyšlo ve světě psů cituji-pes musí být zajištěn,tak aby neznemožnoval řízení auta,neohrožoval nikoho uvnitř vozu ani bezpečnost.Jakkoliv vágní se vám tato odpověd bude zdát,právě tak to říká zákon o provozu na pozemních komunikacích. v paraxi pak už záleží na konkrétním výkladu kontrolujícího policisty,který asi nebude spokojen s tím,pokud pes bude sedět třeba vedle řidiče.Pokud psa umístíte do pohodlného transportního boxu určitě nic nezkazíte,pokud je zvyklý cestovat s vámi,lze zvláště u větších jedinců doporučit psí bezp.pásy,ze zákona však tato povinnost jednoznačně nevyplývá. :P TAK VÁM PŘEJU HODNĚ ŠTĚSTÍ NA FAJN POLICISTY :P

_________________
Človek smí na jiného shlížet shora pouze tehdy,když mu pomaha postavit se na nohy.Marqez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: sob 25. pro. 2010 12:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
Máte někdo tip, jak nejpohodlněji převážet velkého psa na zadních sedadlech? V kufru mého auta to nejde. Máte něco ověřeného? Já zatím mojí fenku čuvače převážím na zemi u spolujezdce, teď to jde, má tři měsíce a v podstatě se jedná jen o cestování po městě.... .
Snažím se něco najít, ale nevím, co přesně mám vybrat. Myslím, že ideální by asi byla ta deka se zpevněnou plochou, čímž se prodlouží prostor zadních sedaček i o uličku, ale ráda bych věděla, s čím máte dobrou zkušenost vy.

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: sob 25. pro. 2010 14:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
No nám nejlíp vyhovovalo něco takovýho:
Obrázek
nepropustná deka vpředu a vzadu chycená za opěrky (+ bezpečnostní pás). S vyztuženým dnem je to podle mě už zbytečný... čuvač není zas takovej obr, aby se na zadní sedačku nevešel! Tohle tam vytvoří takovou jakoby vanu, takže pes nemůže ze sedačky spadnout... My to dycky koupili někde docela levně ve slevě a vydrželo to dost. Teda po čase nám to dycky začne tak smrdět, že se to stejně musí vyhodit, ale to už je jiná pohádka

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: sob 25. pro. 2010 21:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
Díky za radu :P . Já Ti nějak pořád žila v domění, že pro čuvače už by to to zpevněný dno chtělo, ale dám na zkušenost. Zvlášť pokud se to po čase stejně bude muset vyhodit, jako že jo... člověk vůbec nedomejšlí takový podstatný maličkosti.

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: sob 25. pro. 2010 21:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
A levně jste to kupovali na netu nebo někdě v obchodě?

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 08:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Vždycky byla akce v nějakém Lidlu nebo tak něco, tak jsme si řekli, hele, potřebujem novou. Jenže teď už potřebujem novou jako sůl asi půl roku a furt kde nic, tu nic - tak možná bude lepší koupit to po tom internetu :-)
My v tom hodně vozíme mokré psy, což udělá svoje, ale čuvač není tak vodomilný... myslím.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 10:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
Zita píše:
Vždycky byla akce v nějakém Lidlu nebo tak něco, tak jsme si řekli, hele, potřebujem novou. Jenže teď už potřebujem novou jako sůl asi půl roku a furt kde nic, tu nic - tak možná bude lepší koupit to po tom internetu :-)
My v tom hodně vozíme mokré psy, což udělá svoje, ale čuvač není tak vodomilný... myslím.


Aha, tak to je v poho. Do Lidlu chodím, tak budu sledovat. Jestli je nebo není vodomilná ještě moc nevím. Zjistím přes léto. Na mytí tlapek leze do sprchy bez problémů, ale to jsem jí hned od začátku naučila. Jednou, když jsme šli kolem řeky, tak si šla vodu taky vyzkoušet, ale vlezla po kolínka a na seznámení jí to stačilo a víckrát zatím nezopakovala :lol: . Tak uvidíme.

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Měření psa a bezpečnostní pásy do auta
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 05:52 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Mám dva dotazy:

Jak se měří obvod hrudníku u psa? Před packama nebo zapackama??? Před packama to moc dobře nejde, za packama už mám spíš pocit, jestli už nejsem skoro na břiše. :oops: Chci Dejze totiž koupit bezpečnostní pás do auta, jelikož s ní celkem často jezdíme všude a Dejza je na zadních sedačkách. Tak pro bezpečnost naší i její. Z čehož plyne další otázka: Máte s nimi někdo zkušenost a na jaké kritéria mám při výběru koukat??? Koukala jsem, že už se dá sehnat od 200kč což jde, ale klidně třeba až do 2000kč, což už mi přijde zbytečně předražený. Nicmémě jsem koukala, že každý jsou šitý trochu jinak, tak jaký jsou asitak nejlepší.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření psa a bezpečnostní pásy do auta
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 10:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Dzedzy píše:
Jak se měří obvod hrudníku u psa? Před packama nebo zapackama??? Před packama to moc dobře nejde, za packama už mám spíš pocit, jestli už nejsem skoro na břiše.
Dzezy, tak to asi nemáš psa, ale netopýra! :lol: Já bych to měřila za packama, naše psiska tam ještě nějakou hrud mají.
Jinak pásy kupuj podle toho, co od nich chceš. Já se o to zajímala tak před dvěma lety. Ty nejlevnější jsou dost na nic, mají sloužit jen jako prevence, aby pes nelezl kam nemá, ale dost lidí říká, že se do nich pes akorát zamotá.
Dražší už jsou "bezpečnostní" pásy s pevnějšíma přezkama, líp ušité a vypolstrované, které by měly psa ochránit i při bouračce - aby nevyletěl dopředu (my máme Greendog a vyhovuje nám). Pokud chceš něco opravdu bezpečnýho, vyber pásy s crash-testy, což měly v době, kdy jsem na to koukala, jen jedny a byly dost drahé.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 11:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 24. lis. 2010 16:44
Příspěvky: 34
Bydliště: Rokycany
My používáme ten psí autopás, kšíry s tim okem na protažení pásu, bojím se, že kdyby byla bouračka, že by si na obojku s vodítkem ublížila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 11:47 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Heedunka píše:
My používáme ten psí autopás, kšíry s tim okem na protažení pásu, bojím se, že kdyby byla bouračka, že by si na obojku s vodítkem ublížila.


Mohla bys mi to prosím na netu někde najít a hodit link do SZ??? Když jsem koukala, tak při zadání do vyhledávače ,,bezpečnostní pás pro psy" mi nic takovéhleho nevypadlo. Jen klasické kšíry s krátkým ,,vodítkem" na konci s tím takovým klasickým zámkem co mají klasické bezpečnostní pásy na zacvaknutí.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 12:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Greendog má taky to očko na protažení pásu. Máme obojí - i tu šňůru se zacvakávací přezkou - ale tohle mi přijde pohodlnější pro psa.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 16:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Zita píše:
No nám nejlíp vyhovovalo něco takovýho:
Obrázek
nepropustná deka vpředu a vzadu chycená za opěrky (+ bezpečnostní pás).


Já používám na berňáka taky tuhle deku, akorát aby právě nešlapal do toho prázdného prostoru před sedačkama (když se otáčí), tak tu část, na které se sedí, sklápím za přední sedačky, opěradla zůstávají postavená (do kufru teda nemůže). Tím pádem teda sedí vlastně na podlaze a není pod dekou ten prázdný prostor. Jsem takhle spokojená


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 19:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
Dzedzy píše:
Heedunka píše:
My používáme ten psí autopás, kšíry s tim okem na protažení pásu, bojím se, že kdyby byla bouračka, že by si na obojku s vodítkem ublížila.


Mohla bys mi to prosím na netu někde najít a hodit link do SZ??? Když jsem koukala, tak při zadání do vyhledávače ,,bezpečnostní pás pro psy" mi nic takovéhleho nevypadlo. Jen klasické kšíry s krátkým ,,vodítkem" na konci s tím takovým klasickým zámkem co mají klasické bezpečnostní pásy na zacvaknutí.


Tedy odkaz můžeš hodit sem, taky se ráda mrknu :-)

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 19:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
Katka K. píše:
Zita píše:
No nám nejlíp vyhovovalo něco takovýho:
Obrázek
nepropustná deka vpředu a vzadu chycená za opěrky (+ bezpečnostní pás).


Já používám na berňáka taky tuhle deku, akorát aby právě nešlapal do toho prázdného prostoru před sedačkama (když se otáčí), tak tu část, na které se sedí, sklápím za přední sedačky, opěradla zůstávají postavená (do kufru teda nemůže). Tím pádem teda sedí vlastně na podlaze a není pod dekou ten prázdný prostor. Jsem takhle spokojená


Takže to znamená, že ta deka se natolik prohýbá, že při otáčení se dotýká země? Já myslela, že tím, jak je pověšená, tak že je dostatečně pevná..

Jinak jsem popis celý asi moc nepochopila, zítra musím do auta, a zjistit, co se s těma mýma zadníma sedačkama dá udělat :lol:

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 20:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Radka: kdybys ji měla hodně povolenou, tak by ji pes mohl prošlápnout až na zem. U nás jsem ale tenhle problém nezaznamenala. Některé z těhle plachet mají i odepínací boční stěny, takže to tvoří takovou vanu.
Obrázek Obrázek
Tam podle mě hrozí prošlápnutí ještě méně. Měla to kamarádka, mně to přišlo zbytečné. Pevné to sice je, ale je to pořád jen plachta.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 20:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
radka_77 píše:
zítra musím do auta, a zjistit, co se s těma mýma zadníma sedačkama dá udělat :lol:


Zkus strčit ruku mezi sedátko a opšradlo zadní sedačky a zkus ho povytáhnout a sklopit k předním opěradlům


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: úte 28. pro. 2010 02:37 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Ten GreenDog vypadá moc dobře, ale na žádné z fotek nevidím jak je to dělané, jestli na vodítko s tím upnutím do zámku nebo na to protažení toho pásu. :oops:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: sob 01. led. 2011 22:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
Katka K. píše:
radka_77 píše:
zítra musím do auta, a zjistit, co se s těma mýma zadníma sedačkama dá udělat :lol:


Zkus strčit ruku mezi sedátko a opšradlo zadní sedačky a zkus ho povytáhnout a sklopit k předním opěradlům


Tak v mém autě nejde se zadníma sedačkama hnout. Hnout jde akorát s opěradlama, což je mi na nic, protože když se opěradla zadních sedadel sklopí, do kufru je jen takový docela malý otvor. Není celý otevřený, jak to bývá u hodně aut.

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 14. úno. 2011 15:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Nemáte někdo zkušenosti s automřížema, co je má na stránkách např. Baron? Jmenuje se to Highway a připevňuje se to jen takovýmy šroubovacími "zvony".
Příloha:
1.JPG

Drží to pořádně? My bychom tím oddělili psa od zavazadel, ať jí nespadnou na hlavu, kdyby něco...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přeprava malého psa v autě
PříspěvekNapsal: pát 24. úno. 2012 17:02 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Jak mám v autě nejlépe přepravovat maličkého psa? Nejpohodlnější je to na klíně, ale nechci domýšlet, co by to udělalo při bouračce a ještě třeba v autě s airbagem... Dole pod nohama je docela zima, kdyby tam byl pes v nějaké přepravce dvě hodiny, tak bude pořádně prochladlý. Jak to děláte vy, co máte malé plemeno?
Vzadu vozíme dvě děti, kterým psa bez 100% dohledu nechat nemůžeme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pát 24. úno. 2012 17:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
přepravka s dekou a dole na nohy přitopit nebo na zadní sedačky mezi děti v přepravce. nebo v přepravce do kufru

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pát 24. úno. 2012 18:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 13. srp. 2011 12:48
Příspěvky: 180
Bydliště: Most
Auto mám sedana, takže pes jezdí vzadu na sedačkách. Používám tu plachtu s úchyty za opěrky. Teď jsem objednala novou i s těmi bočnicemi - není nad to, když pes skáče do auta tak šikovně, že předníma packama plachtu shrne a zadníma pak stejně došlápne na sedačku :roll: Snad to i trochu omezí ty chlupy zapadané mezi sedačkou a dveřmi a následné lítání všude při otevření dveří.
Mám i autopás od GreenDogu, ovšem na jízdu na chatu je ty skoro 2 hodiny hodně, aby vydržel sedět nebo ležet bez otočení, což je těch cca půl metru mezi psem a pásovou západkou málo při délce psa, takže na to ještě napojuji vodítko, což pak zase ztrácí smysl toho, aby to psa okamžitě při nárazu zachytilo... ale při cestě do Chorvatska ho měl celou dobu, seděla jsem s ním vzadu a když se otáčel, tak jsem mu ho upravila. Ono je to ale skoro prašť jako uhoď s tou bezpečností... nevím, zda bych měla já osobně nervy psa vozit v běžném osobáku v kufru i třeba v té přepravce... asi bych měla neustále blbý pocit, zda to ten za mnou dobrzdí nebo ne... :-k

_________________
Lenka a Baku - http://lenka-sedlackova.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pát 24. úno. 2012 20:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě. 2009 14:01
Příspěvky: 192
Bydliště: Kladno
radka_77 píše:
Tak v mém autě nejde se zadníma sedačkama hnout. Hnout jde akorát s opěradlama, což je mi na nic, protože když se opěradla zadních sedadel sklopí, do kufru je jen takový docela malý otvor. Není celý otevřený, jak to bývá u hodně aut.


... a co máš za auto? Někdy je potřeba než sklopíš opěradlo jakoby vyklopit sedák směrem k předním sedačkám, tím se udělá místo na sklopená opěradla (bez opěrek hlavy samozřejmě) a ty zapadnou na místo sedáků čímž prodlouží zavazadlový prostor. Takhle sklopená sedadla jsou pak téměř stejně vysoko jako podlážka v kufru ...

_________________

Ivana & Arista & Aisha, Martin & Arny ...a naše malá Lucinečka
http://minurka.ic.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: sob 25. úno. 2012 09:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Ja od stenata prepravujem svojho mikropsa v klietke na zadnom sedadle.
Kupila som malu ale solidnu klietku na male plemena a tu som pripevnila na jedno zadne sedadlo.
Tam so mnou cestuje od 9 tydznov. :D

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: sob 25. úno. 2012 16:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
allen píše:
...mám i autopás od GreenDogu, ovšem na jízdu na chatu je ty skoro 2 hodiny hodně, aby vydržel sedět nebo ležet bez otočení, což je těch cca půl metru mezi psem a pásovou západkou málo při délce psa...

Allen, to se dost divím - máme na bernici autopás od Trixi (tj. asi ne taková kvalita jako Greendog, ale vypadá to podobně), spoj mezi kovovým okem na kšandách a západkou je taky zhruba půl metra dlouhý a normálně s tím fungujem, psice se i otáčí (třeba i dvakrát za pět minut :?, když ji auto zrovna nebaví). Samozřejmě že se prvních pár otáčení různě motala, párkrát jsme jí i museli pomoct s vymotáním, ale naučila se to rychle.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: sob 25. úno. 2012 17:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 13. srp. 2011 12:48
Příspěvky: 180
Bydliště: Most
Anička Bylinka píše:
Allen, to se dost divím - máme na bernici autopás od Trixi.... a normálně s tím fungujem, psice se i otáčí

Aničko, tak teď se zase divím já :D A to tak, že jsem si chtěla jít oba autopásy porovnat, jak je tam ten úchyt udělán... ten Trixie máme totiž doma taky, ale asi je někde zahrabaný v garáži... našla jsem jen ten GreenDog... A víš jistě, že máš doma bernici a ne Copperfielda? :ink: Ne, vážně... když nad tím teď tak uvažuju, tak on se asi opravdu točí blbě a když mu to nejde, tak se zasekne a nezkusí to jinak :roll: Ale když teď vím, že to zvládne bernice, která je podle mě delší než zlaťák, tak to ještě vyzkoušíme :icon_thumleft:

_________________
Lenka a Baku - http://lenka-sedlackova.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: sob 25. úno. 2012 17:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
allen píše:
...bernice, která je podle mě delší než zlaťák...

A to asi o dost, protože je i na bernici dost dlouhá :wink:, takže doporučuju zkoušet a hned to nevzdávat.
Nicméně: jsou zlaťáci a zlaťáci. Někteří jsou ohebné žížaly, jiní jsou tuzí jak veka, což by mohlo ledacos vysvětlovat. Před Annie jsme měli erdelteriérku, která byla sice menší, ale hůř skladná, protože byla dost tuhá v zádech (to je prý obecný znak teriérů). Takže i to je možné...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: úte 28. srp. 2012 20:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Nevím,jestli si mám koupit od Greendogu to dvojlůžko,nebo jednolůžko.Jackie je sice malej pes,ale rád si přesedává z jedný strany na druhou.Zase při tom dvojlůžku by tam s ním už asi nikdo nemohl sedět,že? Nebo jaký máte zkušenosti?Já mám zatím jen tu plachtu a vadí mi,že ten bordel padá za sedačky a občas jak nastupuje,tak jí trochu shrne,tak proto uvažuju o tomhle typu i s těma bočnicema... :-k

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: úte 18. zář. 2012 20:26 
Offline

Registrován: stř 07. bře. 2012 21:58
Příspěvky: 4
Bydliště: Varvažov
Eva Štemberová píše:
když máš kombik, musí bejt sít nebo mříž, jinak musí bejt pes uvázanej - nemusej bejt kšíry - tio jsou info, které mam já. Vepředu se převážet nesmí ani na klíně

a jak je to pokud přepravuji psa v dodávce....nechci ho nechávat vzadu kde je nevětraný prostor a tma...a v kabině může sedět jen vedle řidiče.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: úte 18. zář. 2012 22:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
My teď vozíme psy v kabině často, protože míváme kufr narvanej a vzadu je dítě. Jedna čuba je pod sedačkou spolujezdce, druhá za řidičem. Dají se jim taky dát kšíry a za něco chytit, příp. chytře přibouchnout do dveří. Nepřijde mi to nějak zvlášť nebezpečný.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2012 09:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
On je problém, že se pes má převážet "bezpečně" - jak pro lidi, tak pro toho psa. I když je pes přivázanej na pár centimetrů a je u spolujezdce, může zacouvat až k řidiči a přišlápnout ti, například plynový pedál. Nebo z "jeho" pohledu - někdo do vás zezadu či zepředu napálí a pes je ....

Ono je toto hodně sporné, když není jednoznačně řečeno, co se smí a co ne. A záleží na případné policii, co uzná. Já to proto neřeším, psy nepoutám (přijde mi to krajně nebezpečné, když se ti psi uměj v autě chovat).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2012 09:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
To teda moc nesouhlasím, že poutat psy je krajně nebezpečné - proč?
Naše minulá psina jezdila připoutaná (za postroj), ale zrovna to jednou, co se stala nehoda (čelní náraz v šedesátce), připoutaná nebyla.
Připoutaná řidička to odnesla jen zlomenou klíční kostí a modřinama, nepřipoutaný pes letěl autem a skončil s tříštivou zlomeninou pánevního kloubu. Vylízala se z toho, ale byla to spousta zbytečného trápení, času, peněz, všeho, která by se nestala, kdyby byla připoutaná...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2012 10:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Protože se stejně pás připíná dolu kam normální lidský. A tak psi mají vodítko všude možně okolo nohy, okolo druhýho psa a pod. A další věc - takovýto náraz by postroj, natož ta plastová přeska, která je na postojích nevydržel a i ty upínáky nejsou na toto šité. Všechny, prý, co jsou u nás na trhu jsou do určité váhy psa (bohužel si nepamatuju konkrétní gramáž, ale bylo to maximálně do střeďáka). A zatím jsem neviděla jediný pás ani postroj, který by měl "kreštesty". A je to stejně jako u lidí - některé zachrání, že jsou a jiné zase že nejsou připoutaní ... nehledě na to, že náraz do postroje by psu mohl krásně přerazit hrudní kost i žebra, propíchnout plíce.... napadá mě opravdu spousta možností, jak se to může zvrtnout. I jak to může pomoc. Ale pro mne převažují nevýhody. (nepočítám, že letící pes může zlomit vaz člověku před ním)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2012 10:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Eva Štemberová píše:
A je to stejně jako u lidí - některé zachrání, že jsou a jiné zase že nejsou připoutaní ...

Argument plastových přezek a neexistujících crash testů uznávám, zamotané packy eventuelně taky (proto je Anduli naučená, že se do toho právě NEmá zamotávat), ale to o těch lidech je, promiň, hloupost. Těch, co je zachránilo nepřipoutání, je malinké a mizivé procento oproti těm, které zachránilo připoutání. Ale urputně se to drží v obecném povědomí, protože je to samozřejmě vítaná výmluva pro ty, co jsou líní se poutat :?.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2012 10:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
U tech psu je to tedy velmi sporne, priznam se, ze jsem taky nerada videla ten pas mezi nohama selticnika a predstavila jsem si ten naraz - ty by se lamaly jako paratka. Pri vetsim narazu a nepripoutany to ten pes zase zarucene odnese, tak co je mensi zlo? :-k Takze kdyz uz poutam, tak za voditko do postroje, ale spis ho nechavam tak.

Kamosky mama se nepoutala dobu, protoze mela panicky strach, ze zustane v horicim aute a nepujde ji rozepnout pas... No ale argumentaci s odkazem na pravdepodobnost se nechala presvedcit, ze poutat se je prece jen jistejsi.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2012 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. srp. 2010 08:45
Příspěvky: 176
Bydliště: Pardubice
V Baronu mají právě i crash-testované autopásy pro psa (test nárazu v 50km/h). Tyhle pásy se nezapínají dole jako běžné autopásy, ale přichycuje se to k pásu:
Obrázek

Docela by mě zajímalo, co si o tom myslíte :?:

_________________
Anička & Annie
Fotky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2012 10:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Sem rozhodně pro pásání lidí, pásám se i na 20m.

Ale u psa... nejdřív sme to dost řešili, pak sem se právě ptala, jestli to psisko při nárazu udrží a neudrží :? nejbezpečnější pro všechny, je podle mě asi ta mříž, kterou teda taky nemáme :roll: jen plachtu mezi předníma sedačkama nad kterou může mít hlavu
Aničko, asi je Andulka v autě extrémě hodná a klidná? Psiska se furt otáčej, lehaj si a sedaj. Zamotaj se i do vodítka, který ani nemá připlý, když se zapomene na sedačce :)

Anni tohle sem taky viděla, ale doba kdy se napne ta šnůra a pak zarazí pás mi příd hrozně dlouhá :-k

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2012 10:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. srp. 2010 08:45
Příspěvky: 176
Bydliště: Pardubice
To jsem si taky říkala, že to co mají na tom obrázku by trvalo dlouho, než by se pás zasekl. Ale kdyby ten popruh byl nastavený na minimum (teda tak, aby nebyl prověšený), tak by se to přece muselo zablokovat prakticky hned po nárazu...si myslím :-k

_________________
Anička & Annie
Fotky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2012 10:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Vhera píše:
Aničko, asi je Andulka v autě extrémě hodná a klidná?

No, je, no... občas je sice potřeba houknout "hergot, Andulo, sedni si tam!!", ale jinak jo :D.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2012 11:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ad lidi - samozřejmě, já se taky pásám kdekoli a kdykoli (pokud nemam teda vodítko přes rameno - to pak s hrůzou zjišťuju, že pás nemám), ale v autě sedím tak jak mám a pásy jsou samozadrhávací, tzn. že neproběhne zrychlení na ix centimetrech a následný násobek trhnutí vzad. Když si vezmu, jak to se psem hodí jen když ho koriguju při netahání na vodítku a vystihnu okamžik s velkým O ... A co se týče toho, že se pes prostě nesmí zamotat - to je hezké, ale ... jeden pes to ještě dokáže, i když ne napořád, ale dva a víc?

Ad postroj od Barona: 50 km rychlost - to "nic" není, vem si, kolik procent to dělá z jízdy - jen přes obce a to ještě ne všude. A na jakou váhu psa je to testovaný? A za další - jak už tu někdo psal, já to jen opakuji - doba, než se napne vodítko jen znásobuje rychlost a náraz. To upnutí výš se mi líbí, ale nezkoumala jsem, jestli je to nějak zajištěné aby to nezklouzlo dolu.

Nejbezpečnější je podle mne mříž nebo kennelka (jak která a jak kde a jak přidělaná) a úplně nejlepší nápad mi přijde myšlenka Mariannky: udělat do auta protidestrukční rám, jako maj závodní auta a do auta ještě pevnou kennelku. Ale kde na to vezmu, že? A pak tu jsou taky vozíky na psy. Sice se mi nelíběj pocitově, ale budou asi nejbezpečnější řešení (myslím ty profi, ne ty co si doma udělá každej z normálního vozejku). Je to těžké se rozhodnout a doufám, že to nikdo nepocítíme na vlastní kůži.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2012 11:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Navic pri narazu se skutecna hodnota rychlosti presouva, takze v te kolizni situaci bude jen zridka narazova rychlost 50. Malokdo to asi napere do stojiciho objektu a pri beznem stretu auto-auto, bych tomu taky extremne neduverovala. A vubec treba nechci domyslet, kdyby to nekdo v rychlosti oprel do kufru - nerada bych resuscitovala psa vlisovaneho kufrem v kenelce. Fakt na tohle nemam jednoznacne spravne reseni. Tak aspon jezdeme opatrne :sunny:

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2012 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Eva Štemberová píše:
...Ad postroj od Barona: 50 km rychlost - to "nic" není, vem si, kolik procent to dělá z jízdy - jen přes obce a to ještě ne všude...
To máš sice pravdu, ale přeci jen když vidíš, že se k něčemu nebezpečně rychle přibližuješ, tak brzdíš. A v okamžiku nárazu ta rychlost už bývá nižší. Ono to auto může být našrot, a přitom se nikomu vevnitř nic nestane - stačí 30-ka (osobní zkušenosti :roll: ). I lidské crash-testy bývají dělané na 50-ku, ono výš už ani nemá smysl moc uvažovat :(

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!