Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:45
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 16:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě. 2010 20:23
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha
Dobrý den, vzhledem k tomu, že neustále narážím na témata různě týraných psů (což mě pokaždé dovádí k zuřivosti), by mě zajímalo, jak se takové případy řeší po stránce právní. Jak je v České Republice na psy (a zvířata obecně) nahlíženo? Existuje nějaký zákon, pole kterého můžu svobodně zasáhnout proti případu takového týrání? Na Animal Planet jsem viděla pořad o zvířecí policii, která zasahuje v Americe. Máme něco podobného i u nás? Nedala by se podobná instituce založit? Nevím, jestli se vůbec něco na obranu zvířat děje (kromě pana Desenského, samozřejmě) a myslím, že je čas nějak zakročit.. :wink: :heart:

_________________
Quanti Canicula Ille In Fenestra?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 17:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jsem ve spojení s několika právníky, kteří se právem okolo psů a dodržování zákona na ochranu zvířat zabývají. Občas mi volají i samotní soudci, kterým není lhostejný výsledek soudního řízení kvůli týrání, nebo utýrání psa. Bohužel je jich žalostně málo a především celková situace postavení psa a zvířat vůbec v právním systému není optimální.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 17:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
pokud bude v českém právu platit dvojí termín výkladu pro zvíře a) věc b) tvor, bude toto právo v jakékoli "diskutabilní situaci" a s kvalitou právníka ohebnější než zahradní hadice. Jediné co by stačlilo je změnit zákon, aby byl jasně a jednoduše a pevně vyložitelný tak, aby spravedlnost a právo bylo na straně zvířat. Pokud by mělo být něco jako americká zvířecí policie i u nás, se stejnými pravomocemi a podpořená nějakým výše zmiňovaným zákonem, tak by se velká spousta lidí a organizací nestačila divit. Takového úkolu by se ale musela zhostit některá z vládnoucích politických stran a vytvořit takový "neohebný" a pevný zákon. Obávám se ale, že jejich priority jsou úplně někde jinde .. bohužel.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 17:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě. 2010 20:23
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha
Tahle situace mě štve. Samozřejmě, že "důležité pány tam nahoře" nějak zvířata nevytrhnou, ale nedalo by se s tím něco dělat? Přímo šťourat do politiky se mi nechce, ale co založit nějaké takové združení? Dalo by se to?

_________________
Quanti Canicula Ille In Fenestra?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 17:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jak by se to financovalo?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 17:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
sdružení bez právní opory jaksi nemůže dělat NIC. Maximálně další útulek, ale zapomeň na práva americké zvířecí policie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 17:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Podle mně je to taky dost o tom,že na nějaké větší odebírání týraných zvířat tu u nás nejsou kapacity.Útulky praskají ve švech a tak se radši nad takovými věcmi přivírají oči.Sledovala jsem několik kauz co se týče týraných koní a nakonec skoro ve všech případech KVS neshledala žádné pochybení,ikdyž všichni věděli že to není o.k ,prostě nebylo kam ty koně dát....tak max. na jatka

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 17:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
obavam se, ze beze zmeny zakona by jakekoli sdruzeni nemelo zadny vetsi vyznam. A jak rika Jarda bohuzel v soucasnosti jsou zakony spatne formulovane a pohlizet na psy jako na vec je naprosto smesne, ale bohuzel zakon na ne takto pohlizi.

Nejaka petice na zmenu tohoto zakona jiz taky kolovala, ale nevim jak to s ni vypada dal. Kazdopadne dnes ve vlade resi spise setreni a skrty ve vydajich a obavam se, ze pravni postaveni zvirat je to posledni co by nase pany politiky trapilo.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: úte 21. zář. 2010 06:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Můžete podepsat petici na http://petice.webzdarma.cz/podepiste.html. Podepisování petice končí 30.9.2010., třeba stihnete ještě sehnat pár podpisů. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: úte 21. zář. 2010 07:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
O stavu a logice našich zákonů hovoří už to, co píše Jarda - dvojí právní označení zvířete. V jednom případě je zvíře věc a v dalším případě je tvor - a nakládá se s tím, jak se to zrovna komu hodí. Btw. dost často si říkám, jaký smysl má zákon proti týrání zvířat, když zvíře je věc a jak lze věc týrat? A i když se zrovna na týrané zvíře nahlíží jako na zvíře, tak tresty jsou v podstatě žádné nebo velmi velice směšné.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: úte 21. zář. 2010 08:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Ja myslim, ze i v soucasnych zakonech jsou prostredky, jen se nevyuzivaji. Vzdy je horni a dolni hranice trestu a je jen na soudci, kam se prikloni. Bohuzel ale vetsina soudcu resi tyrani pouze pokutama a podminkama, teprve nedavno probehla medii zprava o prvnim prelomovem rozsudku, kdy tyran dostal rok natvrdo -a to je bohuzel jen svetla vyjimka. Cili - ty moznosti tu jsou i ted, ale nevyuzivaji se. (jina otazka je, zda rok natvrdo je ci neni adekvatnim trestem)

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: úte 21. zář. 2010 21:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:01
Příspěvky: 121
Bydliště: Tišnov
Bohužel je u nás z mě nepochopitelných důvodů na týrání zvířat nahlíženo jakoby vlastně o vůbec nic nešlo. Pokud je týrání očividné a úmyslné tak se třeba něco i řeší, ale na zanedbávání péče se docela kašle (a přitom je podle mého stejně společensky nebezpečné). Člověk to ohlásí veterinární správě, ta tam pošle pracovníka na předem ohlášenou kontrolu, ten řekne - ti psi/koně/kočky/krávy jsou hubení/zablešení/v nevhodných podmínkách/nemocní - zlepšete to, nebo dostanete pokutu a odjede. Podle mých zkušeností většinou ale "chovatel" stejně pokutu nedostane, další kontrola není, nebo se věc řeší znova a znova domluvou - klidně roky aniž by se něco změnilo. Radikálně (zabavením zvířat) se řeší snad jen extrémní případy jichž se chopila TV Nova, obzvlášť cokoli většího než pes zabavuje Veterinární správa značně nerada (není je kam dát, z čeho živit). Za to ale může vnitřní nastavení našeho národa - ať si každý své zvíře řeší sám, je to jeho věc, a že je hubené - no bóže! Spousta lidí ani nechápe proč by vůbec byť za vědomé týrání/utýrání zvířete měli být potrestaní - vždyť to přece není jakoby něco ukradli, byl to jen pes a navrch jejich. V zahraničí je nastavení veřejnosti jinde - celou SPCA včetně drahé techniky, zaměstnanců a útulku financují dary veřejnosti, jak ve výše zmíněném pořadu neopomínají zdůrazňovat. Dokud se náhled Českého národa na tohle nezmění, s ničím nehne ani sebelepší zákon, protože není vůle ho prosazovat (viz. tresty na spodní hranici atd).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
to co píše Aňulka je pravda, ale je velmi obtížné tyto stávají právní prostředky využívat právě pro dvojí výklad (tvor/věc). Případy kdy jde někdo natvrdo sedět, jsou už opravdu otřesné a nebo se jedná o nějakou recidivu v týrání zvířat. Pokud nebude pevný zákon a nebudou prostory, řekněme při KVS, nebo třeba při zemědělských školách a podobně, které budou financovány řekněme z veřejných peněz - poplatky za zvíře. Tak se situace nikdy nezmění. Ochota lidí platit je z velké míry dána tím, jak průhledný je tok peněz které lidi posílají a platí a k čemu a jak efektivně jsou využity. Mluvím sám za sebe, pokud vím, že peníze které poskytuji dávám na konkretní věc, činnost, zvíře, jsem ochotný poskytnou i vyšší částku ze svého rozpočtu. Pokud mám platit jakoukoli částku do systému, který ji "sešrotuje" Bůh ví kam, nemá zájem se na tomto podílet a budu hledat výmluvy a způsob jak to neplatit a "obejít".
Vidím tu dva problémy - ohebnost zákona a kam s odebraným zvířátkem.
Jako ideální řešení, bych viděl možnost takové "zařízení" vybudovat při zemědělských nebo veterinárních školách v případě, že by peníze vybrané z poplatků a pokut, šli pro školy na provoz a fungování takového zařízení. Otázka je, zda by školy ať už zemědělské, nebo případně i veterinární, měli zájem spravovat takovéto zařízení a zda by to pro ně bylo přínosem, to nedokážu posoudit.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Konecne se snad blyska na lepsi casy:
http://zpravy.idnes.cz/klasnova-jde-po- ... domaci_ttt

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 09:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Bylo na čase.
Dlouho jsem žádnému politikovi nic nenapsal, ale paní Klasanové jsem za tohle napsat poděkování prostě musel. Věřím, že se jí podaří tohle prosadit a dotáhnout do zdárného konce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 18:21 
Offline

Registrován: úte 12. říj. 2010 08:38
Příspěvky: 76
Bydliště: evropa
Právě jsem viděla otřesnou reportáž o zbitém a téměř k smrti utýraném štěněti irského setra. Je mi z toho špatně, je mi do pláče, ale tím mu nepomůžu a já mu chci pomoct. Jemu i ostatním takto týraným psům. Na tyto stránky chodí hodně lidí , kteří své psy milují a to co se děje je trápí jako mně.Prosím poraďte , jak můžu pomoct. Existují např. nějaké seriozní nadace, pro které bych mohla pracovat, nebo pomoct alespoň finančně?Nechci být vulgární, ale ten pes má tetování, doufám že vypátrají toho co to udělal a potrestají..já mu přeji všechno to nejhorší co ho může v životě potkat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: čtv 25. lis. 2010 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě. 2010 20:23
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha
Objevil se tady odkaz na tu petici. Jednu verzi mám u sebe vytištěnou, bohužel se nedostanu na Vlčáry, tam bych asi získala nejvíc podpisů, ale pokud máte zájem, napiště mi tady do zpráv a můžeme se sejít na podepsání někde v Praze, občas jezdím na víkendy i do Teplic. ;)
Pro připomenutí: http://petice.webzdarma.cz/

_________________
Quanti Canicula Ille In Fenestra?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: pát 26. lis. 2010 06:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Tato petice by měla být podle informací ukončena. S určitostí to nevím, pokud chcete ještě sbírat podpisy, bylo by dobré se informovat.
citace:
Ke dni 12. 11. 2010 se vybralo na petici 17 586 podpisů !

K 30.9. 2010 končíme se sbíráním podpisů ! Prodloužujeme termín o jeden měsíc, abychom nechali "dojít" podpisové archy, které jsou ještě na cestě.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: sob 27. lis. 2010 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. kvě. 2010 20:23
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha
Když koukneš do knihy, uvidíš, že je podepisování prodlouženo na prosinec..

_________________
Quanti Canicula Ille In Fenestra?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: stř 19. led. 2011 18:57 
Offline

Registrován: pon 25. říj. 2010 20:38
Příspěvky: 1
Bydliště: Hulín
Zdravím.
nevíte, prosím, někdo, jak je to s právem v ČR v následující situaci.
Jdu se psem na procházku, mám ho na vodítku a zaútočí na nás cizí pes, bez vodítka, bez dozoru. Můj pes se brání. Poté se mi ale vysmekne z ruky a než jej odvolám, druhého psa zraní.
stalo se mi to nedávno, cizí pes odběhl jen trochu pohmožděný.
Zajímalo by mě, kdo je v právu, kdyby to majitel psa řešil? Když jsem svého psa neudržela a vysmekl se mi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Právo v ČR
PříspěvekNapsal: čtv 20. led. 2011 09:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pokud byl první utočník na volno a máš svědky že tvuj byl navodítku a druhý ho napadnul tak ty

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!