Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:40
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 253 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 11:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Citace:
Taky bych asi nebyl zrovna milej na psa, kterej by se choval jako ten labrouš. Neřek bych, že se bavíme o blbý metodě,


A to já bych zase byla, protože ten pes nemůže za to, že se někdo vykašlal na jeho výchovu a chce jí nahradit silou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 12:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Undertaker píše:
s tím psem nějak funguje a ten pes ho respektuje. Pro mě jednoznačně změna k lepšímu.


Jaksi jsem Ti od začátku nerozumněla, ale teď už mám jasno, bohužel. Nějak funguje? ](*,) pes ho respektuje - nemyslím si, že se respekt buduje použitím síly, pro Tebe změna k lepšímu? Kde ji vidíš? Nevidím ji nikde, možná že pes pod vlivem síly nenapadne druhého, ano, tudíž změna pro toho nenapadeného k lepšímu, v případě vedeného psa nikoli a co v případě, že bude mít psa v ruce ta 70letá babička?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Essi píše:
A to já bych zase byla, protože ten pes nemůže za to, že se někdo vykašlal na jeho výchovu a chce jí nahradit silou.


Budeš milá na psa za to, že ti útočí na psy? To je dobrý řešení. To ti funguje?
Samozřejmě když s ním budu cvičit nebo cokoliv jinýho a bude se chovat jak má, tak ho asi nebudu nijak omezovat nebo trestat.

Lenka Krejčířová píše:
Jaksi jsem Ti od začátku nerozumněla, ale teď už mám jasno, bohužel. Nějak funguje? ](*,) pes ho respektuje - nemyslím si, že se respekt buduje použitím síly, pro Tebe změna k lepšímu? Kde ji vidíš? Nevidím ji nikde, možná že pes pod vlivem síly nenapadne druhého, ano, tudíž změna pro toho nenapadeného k lepšímu, v případě vedeného psa nikoli a co v případě, že bude mít psa v ruce ta 70letá babička?


Mluvíte pořád jen o síle, o škubání, o trestech, ale to, že to má nějakou protiváhu už přehlížíte. Podle toho, co jsem viděl, tak změna v respektu rozhodně je. Když ten pes za sebou tahal babičku oběšenej na stahováku, vypadalo to rozhodně jinak než když na něm chodí na povoleným. Přesně o to mi ale jde. Nenapadne druhýho, protože mu to není umožněno a kde je to možný, proběhne se navolno. Proč se koukáš na tu babičku? Ta už je doufám naštěstí mimo hru a ven s ním nepůjde. Naučíš jí s ním pracovat, řešit problémy, nebo aspoň ho udržet?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 13:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Undertaker píše:
Budeš milá na psa za to, že ti útočí na psy? To je dobrý řešení. To ti funguje?

Nechci odpovídat za Essi, ale třeba u mojí čuby to po zlým (škubání, nadávání) nešlo. Odnaučila jsem ji to právě po dobrým. Je fakt, že některý lidi to dodnes nemůžou rozdejchat...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 13:40 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Není neustálé vnucování koženého obojku, stopovačky nebo couračky také šablonkování? Jiný může stejného výsledku (nebo i lepšího) dosáhnout "zakázanými pomůckami", klikrem, pamlskama nebo na kšírách. Není vždy jen jedna cesta.

Proč považuješ kliker a pamlsky za zakázané pomůcky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 14:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
JanaV píše:
Není neustálé vnucování koženého obojku, stopovačky nebo couračky také šablonkování? Jiný může stejného výsledku (nebo i lepšího) dosáhnout "zakázanými pomůckami", klikrem, pamlskama nebo na kšírách. Není vždy jen jedna cesta.


kozeny obojek je jen vhodny obojek, nikoli metoda vycviku takze se neda bavit o sablonce. Proc ho zde velka vetsina lidi doporucuje zde uz bylo mnohokrat popsano. Zatimco doporuceni pouziti stahovaciho obojku uz neni jen o pouhem obojku na noseni znamky, ale vetsinou se jedna o styl vycviku a vychovy psa...

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 14:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Já sem také přispěju, my ještě u Bruna stahovák používali - na radu pracovníka ze zverimexu a z „výborných“ knih jsem se dočetla, že je to výborná pomůcka proti tahání, také jsme jak blbci škubali a několikrát prověsili :dozdi: :dozdi: , když se nám třeba zakousl do vodítka a teď vím, že to byla chyba kterou si neodpustím, navíc správný efekt vůbec neměl. Časem nosil polostahovák prostě proto, že se nám tenhle obojek líbil více než látkový či kožený, po dalších info. už bych ho použila jen na okrasu. Shrnu to, prostě stahováky patří do rukou člověku, který má relevantní informace a ví jak s ním zacházet.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 16:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Citace:
Mluvíte pořád jen o síle, o škubání, o trestech, ale to, že to má nějakou protiváhu už přehlížíte. Podle toho, co jsem viděl, tak změna v respektu rozhodně je. Když ten pes za sebou tahal babičku oběšenej na stahováku, vypadalo to rozhodně jinak než když na něm chodí na povoleným


Změna v respektu k obojku? Nebo je to strach z vyškubání. Myslím, že s respektem k člověku to nebude mít moc společného, protože kdyby se ten pes něčemu naučil, zvládala by ho i ta sstará paní. Silovou metodiku zvládl ten chlap, ale ta paní to zvládne těžko, takže pokud ho nevezme ven ten chlap, který má sílu ho vyškubávat, je ten pes tam, kde byl, to je na zahradě té staré paní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 17:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Essi píše:
A to já bych zase byla, protože ten pes nemůže za to, že se někdo vykašlal na jeho výchovu a chce jí nahradit silou.


Já souhlasím, jen bych slovo "silou" nahradila slovem "výcvikem"...Myslím, že výcvik by měl být jen nadstavbou nad výchovou - a u již "pokažených " psů bych se v první fázi na výcvik vykašlala a šla po výchově.

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 17:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
JanaV píše:
Není neustálé vnucování koženého obojku, stopovačky nebo couračky také šablonkování? Jiný může stejného výsledku (nebo i lepšího) dosáhnout "zakázanými pomůckami", klikrem, pamlskama nebo na kšírách. Není vždy jen jedna cesta.

zakázané pomůcky? :shock: S klikrem tady pár lidí pracuje, někde tu o něm je docela dlouhá debata, rozebrané výhody, nevýhody,...
S pamlsky tu pracuje troufnu si říct že většina lidí, vtip je samozřejmě v jejich správném použití.
No a kšíry jsou prostě primárně určené k tahu, nasadit psovi kšíry a pak jej na nich odnaučovat tahat za to bych střílela, ale jinak opět spousta z nás postroj používá, ovšem na to k čemu je určený, tedy ke stopování, obranám, tahu (nebavím se o situaci kdy zdravotní stav psa nedovoluje použití obojku).
To že není vždy jen jedna cesta je snad samozřejmé, ale cílem by mělo být hledat ne tu člověku nejpohodlnější, ale tu psovi nejsrozumitelnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 19:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A doplním Petru, sem píšou hlavně lidi, co už maj psa v háji - tzn bojku a plášuli, nebo hysterika nebo agresora.... A co chceš vymejšlet z a"obnovy", když v "jednoduchosti je krása" a je to ověřené, může to používat každý, dá se tak poradit po netu....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 19:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Žanyn píše:
Essi píše:
A to já bych zase byla, protože ten pes nemůže za to, že se někdo vykašlal na jeho výchovu a chce jí nahradit silou.


Já souhlasím, jen bych slovo "silou" nahradila slovem "výcvikem"...Myslím, že výcvik by měl být jen nadstavbou nad výchovou - a u již "pokažených " psů bych se v první fázi na výcvik vykašlala a šla po výchově.


Samozřejmě, pro mě je to taky priorita, ale těžko (pře)vychováš psa když si ho vezmeš ven obden na dvě hodiny. Proto sáhnul po výcviku a pes se občas proběhne navolno a už není takovým nebezpečím pro své okolí jako býval dřív s onou babičkou.

Eva Štemberová píše:
A doplním Petru, sem píšou hlavně lidi, co už maj psa v háji - tzn bojku a plášuli, nebo hysterika nebo agresora.... A co chceš vymejšlet z a"obnovy", když v "jednoduchosti je krása" a je to ověřené, může to používat každý, dá se tak poradit po netu....


Tohle všechno chápu, chápu proč a jak tu psal Ruda a proč to chce takhle, ale takováhle válka řetízkáči mi přijde skoro jako upalování čarodějnic. Přitom stačilo napsat, jaký účel ten stahovák má mít (potom by kupa lidí zjistila, že proti tahání je to úplná kravina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 19:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Citace:
ale takováhle válka řetízkáči mi přijde skoro jako upalování čarodějnic


A nechcem se dát, co?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 21:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Undertaker píše:
Žanyn píše:
Já souhlasím, jen bych slovo "silou" nahradila slovem "výcvikem"...Myslím, že výcvik by měl být jen nadstavbou nad výchovou - a u již "pokažených " psů bych se v první fázi na výcvik vykašlala a šla po výchově.


Samozřejmě, pro mě je to taky priorita, ale těžko (pře)vychováš psa když si ho vezmeš ven obden na dvě hodiny. Proto sáhnul po výcviku a pes se občas proběhne navolno a už není takovým nebezpečím pro své okolí jako býval dřív s onou babičkou.


Jo, tady bych to viděla jako zlepšení podmínek pro psa, ale pevně doufám, že čas strávený s tím labíkem dovede mladého muže k lásce k tomu zvířeti a následnému pokusu o lepší soužití...pak by ten stahovák měl nějaký smysl...i když by to bylo v opačném gardu.. :shock:

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 21:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Citace:
Samozřejmě, pro mě je to taky priorita, ale těžko (pře)vychováš psa když si ho vezmeš ven obden na dvě hodiny. Proto sáhnul po výcviku a pes se občas proběhne navolno a už není takovým nebezpečím pro své okolí jako býval dřív s onou babičkou....


Jasně, že se příliš nevychová-nepřevychová... na druhou stranu... Zorráka jsem vídala 2x tejdně, když jsem s nim začla něco dělat, jako stopku, přivolání, učení povelů a tak... vychovanej neni pořádně doteď, i když ho mám už skoro 3/4 roku, na druhou stranu i v tý době se hodně zlepšil a alespoň já jsem s nim venku na tý stopce jít mohla a relativně poslouchal... a to jsem se taky do toho nechtěla nějak moc pouštět, protože jsem věděla, že děda dělá všechno naprosto jinak a jeho přístup se nezlepší...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 23:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Žanyn píše:
Jo, tady bych to viděla jako zlepšení podmínek pro psa, ale pevně doufám, že čas strávený s tím labíkem dovede mladého muže k lásce k tomu zvířeti a následnému pokusu o lepší soužití...pak by ten stahovák měl nějaký smysl...i když by to bylo v opačném gardu.. :shock:


To, co jsi napsala, tak by bylo ideální, ale možná se pletu, ale asi výsledek nebude úplně takovej. On ho má svým způsobem rád, ale pořád si dělá srandu z toho, jak ten pes je blbej nebo spíš jednoduchej. Ten kluk sám maká na to, aby si moh zahulit a zachlastat a ten pes je jen něco navíc když chodí na procházku... a asi i vždycky bude. Vzít za psa zodpovědnost je bohužel něco jinýho.

Rynn píše:
Jasně, že se příliš nevychová-nepřevychová... na druhou stranu... Zorráka jsem vídala 2x tejdně, když jsem s nim začla něco dělat, jako stopku, přivolání, učení povelů a tak... vychovanej neni pořádně doteď, i když ho mám už skoro 3/4 roku, na druhou stranu i v tý době se hodně zlepšil a alespoň já jsem s nim venku na tý stopce jít mohla a relativně poslouchal... a to jsem se taky do toho nechtěla nějak moc pouštět, protože jsem věděla, že děda dělá všechno naprosto jinak a jeho přístup se nezlepší...


Rynn, to ti nikdo nebere, ale důležitý je v první řadě chtít. Vlastně jsem tím příkladem chtěl jen ukázat, že ne vždycky musí stahovák uškodit. A to už jsem viděl kupu psů, kde rozhodně nepomohl. Jenom to chce trochu uvažovat na všechny strany a ne jen na jednu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 23:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
také bych se přidal se svojí trochou do mlýna :-) Gugísová chodila první dva roky života jen s řetízkáčem, ale nikdy ho neměla jako stahovák. Zaprvé proto, že mě nikdy nikdo nenaučil jak ho správně a efektně využít a v jaké situaci a za druhé proto, že jsem si dokázal poradit jinak. No a zadalší proto, že se mi zrovna ten řetízek na krku toho hafana líbil 8)
Dost dobře nechápu, až nezdravě zaryté postoje některých odpůrců této pomůcky, když vím, že každý pes je naprosto jiná osobnost a každý majitel má na svého psa jiné nároky, ať už v otázce výchovy nebo výcviku a jeho případného pracovního využití. Vím, že se dá stahovák efektně využívat v jistých situacích, ale je třeba přesně vědět jak a to se obávám není dost dobře přenosné po netu již z výše uvedených důvodů (povaha atd.)
Proto říkám stahovák ano, ale pod dohledem někoho kdo je na velmi, velmi vysoké úrovni a ve speciálních případech. Pokud se mýlím, nebo jsem něco opomenul, budu moc rád když, mě Ruda opraví a doplní. :wink:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: úte 28. zář. 2010 06:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pletou se ti v tom dva pojmy, řetízkáč a stahovák. Tady nikdo nemá nic proti řetízkáčům, jen proti stahovákům. Mrkni se na nadpis tématu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: úte 28. zář. 2010 06:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Romane, tahle poradna není o tom, propagovat zde cokoli, čím se dá u psa vynutit ovladatelnost hrubou silou, i když se ví, že to u některých psů za určitých okolností může pomoci. Tvůj příklad je sice reálný, ale zde na mé poradně hodně zavádějící. Nechceš mi tady nakonec psát podobné story, jako že někdo natolik skopal agresivního psa, že už ho víckrát nepokousal... taky můžeš trvrdit, že finále "pozitivní"...
Uvědom si kde jsi. Pokud bych vytvořil poradnu pro nouzová řešení kritických problémů psů, pak by nebyla veřejná. Že nevíš proč...?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: úte 28. zář. 2010 09:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Já to chápu, taky ho zbytečně nepoužiju, ale hrubou silou si můžeš vynutit ovladatelnost i na koženým obojku. Pořád je to o tom kdo a jak tu pomůcku použije. Když to udělá někdo kdo ví jak a proč a udělá to s citem, tak výsledek nemusí být vždy špatný. Použít dobře stahovák a zkopat psa mi přijde hodně diametrálně odlišné.
Naprosto chápu proč to chceš takhle, ale vadí mi přístup, že použiti stahováku je vždycky špatně. Nešlo by udělat ještě (podobně jako léčitelství) podobnou škatuli o výcviku a výcvikových pomůckách, která by byla jen na povolení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: úte 28. zář. 2010 10:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
S jedním "drobným" rozdílem. Stahovák ubere psovi kyslík, škrtí ho, dusí ho. Déle se povoluje. Nestahovák se povolí okamžitě. Jak po tom psovi chceš, aby se něčemu učil, když nemůže dýchat? Navíc - zkus si to na sobě, jestli ti bude připadat trest přiškrcení s škubání za krk jako adekvátní, když pes "nevěnuje pozornost psovodovi s chce si jen očuchat jiného psa". Pak napiš, jak se ti to líbilo.
Teď si představ, že na tomhle - kontrastní metodě - máš postavené jednání se psem od malinka, máš na tom postavený výcvik. Pamlsek/škubnutí za stahovák. Tedy máš výcvik postavený na hrubé síle. Pes ti přijde do puberty, co bude následovat? Nemáš rezervu, musíš jít do větší síly, protože ses nenaučil, jak ovládat psa jinak než kontrastní metodou. Pak ti někdo napíše, že musel použít na puberťáka EO. Proč? Kdyby měl výchovu a výcvik založený na porozumění, spolupráci, měl psa udělaného citlivě a jemně, měl by rezervu škubnutí, tenčího obojku, zvýšení hlasu, měl by spoustu manévrovacího prostoru, kdyby nedokázal ovládat psa jinak, než silou. Takhle nemá v podstatě žádný.
Je fakt, že určité pomůcky by měly být asi na "předpis", protože pak bys neviděl takové věci, které se prezentují na mujpes.cz - frajer s bičem. Zastáncům kontrastní metody doporučuju to video ke zkouknutí. Pán na něm má doma tunu pohárů a zkoušek a tohle vesele učí dál.
Takže pomůcky na povolení - já bych řekla spíš ne, spíš na zákaz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: úte 28. zář. 2010 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Undertaker píše:
Já to chápu, taky ho zbytečně nepoužiju, ale hrubou silou si můžeš vynutit ovladatelnost i na koženým obojku. Pořád je to o tom kdo a jak tu pomůcku použije. Když to udělá někdo kdo ví jak a proč a udělá to s citem, tak výsledek nemusí být vždy špatný. Použít dobře stahovák a zkopat psa mi přijde hodně diametrálně odlišné.
Naprosto chápu proč to chceš takhle, ale vadí mi přístup, že použiti stahováku je vždycky špatně. Nešlo by udělat ještě (podobně jako léčitelství) podobnou škatuli o výcviku a výcvikových pomůckách, která by byla jen na povolení?


Tohle by myslím nebyl dobrý nápad...poradna je pro to, aby si lidi k těm svým psům hledali cestu - a to hlavně po dobrém...to máš v každém tématu, že pozitivně, psa nestresovat, netrestat a tak..a proč by pak mělo být v neveřejné sekci používání stahováku...to by tam mohly být i rady na požití EO, psychofarmak, zavěšování psů.... #-o

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: úte 28. zář. 2010 11:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
S žádnou takovou sekcí u mne nepočítej. Učím lidi se domluvit se svými psy, ne je učit jakkoli přinutit svého psa k tomu, aby dělal, co se po něm chce. Vidím, že máme každý odlišné priority, ale na rozdíl od tebe mám jednu podstatnou výhodu, jsem tu na svým a můžu tak učit zdejší lidi, jak to vyhovuje mně.
Věnuji dost času tomu, vymyslet nejrůznější triky, jak se domluvit se psem, aniž bych mu tím lezl na nervy. Dělej si svého psa, jakým způsobem chceš, ale dám ti jednu drobnou radu. Potom ho nepůjčuj tomu, kdo s ním bude jednat jemněji a na bázi vzájemné komunikace, protože bude mít porovnání, a to se ti vrátí takovým způsobem, jaký se ti nebude vůbec líbit. Jen pro zajímavost, koho myslíš, že má pes raději a víc mu (s)věří, toho kdo ho za každou cenu ovládá, nebo toho kdo se s ním domluví?... Tvůj Akkon je ještě mladej, ale to ještě neznamená, že neumí povědět svůj názor.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: úte 28. zář. 2010 13:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Žanyn píše:
Tohle by myslím nebyl dobrý nápad...poradna je pro to, aby si lidi k těm svým psům hledali cestu - a to hlavně po dobrém...to máš v každém tématu, že pozitivně, psa nestresovat, netrestat a tak..a proč by pak mělo být v neveřejné sekci používání stahováku...to by tam mohly být i rady na požití EO, psychofarmak, zavěšování psů.... #-o


Vůbec jsem to nemyslel jako návod, jen se tam otevřeně pobavit o mínusech a plusech těch pomůcek, alternativách a o tom co kdy je a není možné použít.

Desenský píše:
S žádnou takovou sekcí u mne nepočítej...


Nějak se v tom nevyznám. Vlastně ani nevím, co chceš po mně. Jednou učíš lidi domluvit se se svými psy, podruhé mi vytákáš, že je úplně špatně když fungujeme na dohodách. :-k
Chápu, že tu jsi na svém, takže se přizpůsobim. Budu tady dělat, že tyto pomůcky pro výcvik neexistují a budu shánět informace jinde. Nejde mi o to, je používat, ale o to ty informace mít. Potom bych totiž i na druhých mohl posoudit, jestli je používají dobře nebo špatně a něco dalšího se naučit.
Díky za radu. Nicméně platí to samé, co o odstavec výš. Navíc když jsem dal psa z ruky, buď to někomu pomohlo nebo to byla vyloženě nutnost. Nicméně pořád z toho mám pocit, že ať udělám co udělám, bude to špatně, ale to už je OT.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: úte 28. zář. 2010 13:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Nejde mi o to, je používat, ale o to ty informace mít.


Ty ty informace ale máš o nevýhodách použití stahováku, u Rudy jsi byl a to několikrát, neříkej mi, že jsi od něj neslyšel PROČ je jeho použití nevhodné. Já si myslím, že je to víc než jasné, CO chceš ještě vysvětlovat a nač potřebuješ k tomu další sekce v poradně? :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: úte 28. zář. 2010 15:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Prave se za nama skrtila na skrtaku mlada bordera, co si chtela hrat. Proste tahala a skrtila se. Zadna korekce ci vycukavani. Za me stahovak nee. Myslim,ze je zbytecne takto zneprijemnovat psu zivot,kdyz se stejne nic nedozvi. Zrejme vsude doporuci skrtak,ale nevysvetli jak s nim pracovat. Radeji zit bez skrtaku, kterej pri spravnym uziti rychleji a presneji (a drsneji) psa neco nauci, nez videt spoustu priskrcenych psu (nejlepe na flexine jeste)

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: stř 29. zář. 2010 08:50 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Weaving píše:
Prave se za nama skrtila na skrtaku mlada bordera, co si chtela hrat. Proste tahala a skrtila se.

Nemyslíš, že by se škrtila i na pevném obojku? Taky by prostě jen tahala a škrtila se, rozdíl by byl v tom, že by se možná škrtila o něco méně, o to více by tahala a o to více by měl páník vytahané ruce. V tomhle případě jde o neschopnost psovoda, pomůcka v tom nehraje roli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: stř 29. zář. 2010 08:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Proč si myslíš, že v tom nehraje roli právě i ta pomůcka? Já si myslím, že hraje a to podstatnou. Protože je druhá strana vodítka neschopná(nemyslím Weawing, píšu obecně) a není s to se se psem domluvit, má na něj použít hned ten hrubší kalibr? Dítěti taky napřed vysvětlíš, vo co gou a až pak přitvrdíš, ne? U psa si ale nemyslím, že by bylo nutné takto přitvrdit, je nutno stále hledat alternativy, jak po dobrém a s jistým výsledkem dosáhnout netahání, než ho nelogicky dusit. A že se dusí, na škrťáku stejně nezpomalí, ale stejně dále tahá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: stř 29. zář. 2010 09:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Essi píše:
Změna v respektu k obojku? Nebo je to strach z vyškubání. Myslím, že s respektem k člověku to nebude mít moc společného, protože kdyby se ten pes něčemu naučil, zvládala by ho i ta sstará paní. Silovou metodiku zvládl ten chlap, ale ta paní to zvládne těžko, takže pokud ho nevezme ven ten chlap, který má sílu ho vyškubávat, je ten pes tam, kde byl, to je na zahradě té staré paní.

Tady si možná trošku myslím opak, s respektem to podle mě hodně společného má - můžeš mít sebevychovanějšího psa, ale nebude stejně poslouchat někoho, koho má na háku a někoho, na koho vzhlíží s respektem. Pokud mlaďoch na babičku kašle, nepomůže ani kdyby měl chození na vodítku naučené někým jiným na jedničku. Vždyť je to tak i s převýchovami - pokud člověk nebude k psu přistupovat tak, aby pro něj byl autoritou, vrací se vše zpět do stejných kolejí. A jak jsem pochopila, kluk vyškubávat nemusí, se psem si to několika "konfrontacemi" celkem ujasnili.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: stř 29. zář. 2010 09:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Gerda píše:
Vždyť je to tak i s převýchovami - pokud člověk nebude k psu přistupovat tak, aby pro něj byl autoritou, vrací se vše zpět do stejných kolejí.

To vidim presne s Arinkou. Kdyz je s paneckem chova se mnohem slusneji nez kdyz ji maji na starosti jeho rodice (od mala je u nich po pracovni dobu) na ktery dlabe a nema v nich oporu. O to slusneji se chova pokud jsem s paneckem i ja, jelikoz se s ni nemazlim kdyz me vytoci kdyz neco provede. Ve vasem pripade, pes zjisti, ze pokud jde se starenkou, nebude se cukat, tak logicky potahne. Taky Bafine musim obcas pripomenout, ze se za ni nenecham vlacet.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: stř 29. zář. 2010 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vystihla jsi to dobře. Proto si myslím, že postup u tohoto psa založený na síle nebyl nejvhodnější, protože nevyřešil problém se psem a majitelkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: stř 29. zář. 2010 10:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Essi píše:
myslím, že postup u tohoto psa založený na síle nebyl nejvhodnější, protože nevyřešil problém se psem a majitelkou.

Obávám se, že není mnoho způsobů, co by problém mezi stařenkou a hyperlabíkem vyřešily. Stařenka nebude schopna psa vychovat, protože na to prostě nemá. A skutečně si myslím, že na to prostě nemá sílu. A krom jiného ani kondici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: stř 29. zář. 2010 10:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Stařence bych navhnul Haltinu, ne škrťák.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: stř 29. zář. 2010 16:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Samozřejmě... pokud by jí ale pomohla aspoň ta haltina. Ten pes ji vůbec nebere. Stejně se ale ten pes má líp, když se na něj trochu přitlačilo a chodí celkem dobře tomu klukovi i navolno, než aby chodil furt s bábulí na haltině. Paradoxně špatná pomůcka ve špatným případě, ale konec lepší než začátek. JE to sice blbej příklad, ale nic není tak černobílý jak se zdá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: stř 29. zář. 2010 18:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Romane, tady mi škrťáky prostě neprotlačíš. Tím končím tuhle debatu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: sob 12. bře. 2011 11:47 
Offline

Registrován: úte 23. lis. 2010 23:42
Příspěvky: 55
Bydliště: praha
Je bohužel pravda,že při skládání jakékoli zkoušky z výkonu musí mít pes hladký kovový stahovací obojek,který ale musí být připnutý k nestahujícímu kroužku.Jelikož chodím na různé cvičáky a tam opravdu kožený obojek neprojde,moji psi stahovák mají,ale na rozdíl od druhých,já ho připínám k nestahovacímu kroužku i při cvičení,pak se dá,podle mého názoru jemným přiškubnutím použít k doladění cviku,třeba předbíhání a podobně.Samozřejmě že před lety,z neznalosti jsem zkoušela v kurzu i druhý kroužek,ten stahovací,ale má zkušenost byla taková,že reakce je při malém cuknutí žádná,navíc se pomalu povoluje,když jde pes správně a někteří psi reagují na tah ještě větším tahem,takže výsledek naprosto žádný,jen táhnoucí škrtící se pes s vyvalenýma očima,což je hrůza a k ničemu.Takže když na cvičáku trvají na hladkém kovovém stahovacím obojku,proč nevyhovět,ale v žádném případě nepoužít ke škrcení,prostě kompromis........A vyšší zkoušky jsou už na volno.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: sob 12. bře. 2011 12:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
já nevidím duvod proč by na cvičáku měli striktně trvat na stahováku je snad moje věc na čem se psem cvičím pokud to nění uplná zhovadilost

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: sob 12. bře. 2011 12:53 
Offline

Registrován: úte 23. lis. 2010 23:42
Příspěvky: 55
Bydliště: praha
Bohužel opravdu musím říci,že při nástupu do kursu je výstrojí právě stahovák,vodítko a u agresívních psů i košík.Podle mně je to zhovadilost,jako spousta jiných výcvikových pomůcek,já bych teď dala království za figuranta,který by byl ochotný pracovat s mým tříletým německým ovčákem,který minulé léto podle veterinářů pravděpodobně prodělal meningitidu a jeho chování se změnilo,bez použití stahováků,ostnáčů a strunek,potřebuje zklidnit a uposlouchat,hrozně ho to baví,ale jakýkoli tlak ho nepřiměřeně stresuje.Nevíte o někom v Praze,kdo by se byl ochotný s námi zabývat?Nechci vysoké zkoušky ani závodit,chci jen,aby nás to oba bavilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: sob 12. bře. 2011 16:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Napiš SZ Tchořovi, je výborný figurant. Jen se připrav na to, že výše jmenovanými pomůckami tě vyhodí tak rychle, že ti budou malé dveře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: sob 12. bře. 2011 22:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Nemám stahovák a nikdy ho mít nebudu. S prvním psem jsem přišla na cvičák (Rychety) a bylo mě oznámeno, že pes , který nemá stahovák, tak nebude poslouchat. Zaplatili jsme za 10 lekcí a absolvovali jen 3. "no to se nedivte že vám nechodí u nohy, nemá stahovák", "na tomhle nejde vyškubat"- Nejde, hurááááá, složil zkoušky ZOP (já vím nic moc, ale nejsem sportovní kynolog), neškube a u nohy chodí v pohodě, tedy na normálním obojku. Mě prostě cvičák, kde tohle vyžadují opravdu nebere.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: sob 12. bře. 2011 23:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
My sme boli minulý týždeň kuk na cvičisku... chodia tam hlavne NO a jedna pani povedala, že používajú ostnáče aj sťahováky a to hl. kôli tomu, aby pes okamžite splnil daný povel... ako navštevujem túto poradňu, tak musím takto púliť oči... :shock: a pri niektorých psoch sa mi toto používanie zdalo aj dosť nepríjemné...

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 09:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Když on je stahovák - řetízek nebezpečný i na nestahování. krom toho že studí v zimě, tak můžete hrozně lehce poranit psu průdušnici, když potřebujete třeba jen lehce "přicuknout".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 18:56 
Offline

Registrován: úte 23. lis. 2010 23:42
Příspěvky: 55
Bydliště: praha
Tak to jsem nevěděla,to se stydím,co to tedy potom může udělat psovi na stahovací kroužek,ani nedomýšlím.Zaplať bůh,že poslušnost už máme hezkou,balónkovou a i na volno.Ráda bych tímto způsobem řešila i ty obrany,Kim je balónkovej blázen,protože to,co vidím,když jezdím kousat je děs,stahovák je to nejmenší,vedou ostnáče,vidět je i elektrika,všichni to berou jako samozřejmou věc a mně je z toho úzko.....Mám pocit,když se tak dívám,že už se to ani jinak nedělá a mně přechází chuť už vůbec něco dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 19:02 
Offline

Registrován: úte 23. lis. 2010 23:42
Příspěvky: 55
Bydliště: praha
Jinak díky Essi za typ,právě proto,že tyto pomůcky používat nechci,tak si myslím,že mi ty dveře snad stačit budou :-) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 14. bře. 2011 08:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
legi - prosimte s retizkem na nestahovani bych te nevyhodil - ikdyz mam radsi sirokej kozenej obojek. dost mi vadi ze na nekterejch cvicacich ho vyzadujou - ja mam tu vyhodu ze se lidi na cvicaku neptam na to jakou mam mit vybavu psa - ale vyzadovat nekdo po mne striktne retizek tak ho poslu dohaje uz z principu - a to proti retizku nic nemam. radem dany jsou akorat na zkouskach tedy vubec netusim proc by meli byt povinny i na treninku.

Jinak cca od dubna budu pravidelne figurovat v HafBO - takze i tam je jedna moznost. Druha moznost je ze se napojis na nase treninky ktery jsou ale po celym stredoceskym (a nejen tam) kraji a domlouvame se po netu par dni predem.

pokud se chces podivat na fotky z mého figurovani tak se podivej sem http://tchor.rajce.idnes.cz/Trenink_Nov ... 13.1.2008/ a muzes si to rajce projit cely je tam docela videt co se psama delame.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 14. bře. 2011 08:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Já teda nemám řetízkáče celkově ráda, ať už na stahování nebo ne. O víkendu jsme byli proběhnout flata přítelovy mámy, má po operaci zad a dost jí bolej, pes je mladej, necvičenej, rozjívenej, plnej energie a cca 3 tejdny víceménně nevenčenej, jenom proběhlej po zahradě. A je to docela tele, těch 40-45 kilo mít může. A samozřejmě jedinej obojek měli řetízek, tak jsem mu ho dala na nestahování, pes samozřejmě tahal a já se i tak bála trochu škubnout, abych mu tim řetízkem nějak neublížila, nejsem na to zvyklá... natož abych mu to dala na stahování, myslim si, že by tahal úplně stejně, akorát se do toho dusil...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 14. bře. 2011 08:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Jo... Annie na sobě řetízkáč nikdy neměla, ale nemá ho ráda ani u jiných psů, když si s nima hraje a koušou se - zuby cinkající o řetízkáč jsou asi stejně nepříjemné pro ni jak pro moje uši :?

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 14. bře. 2011 11:34 
Offline

Registrován: úte 23. lis. 2010 23:42
Příspěvky: 55
Bydliště: praha
Tchoři moc děkuji,dívala jsem se,pro Kima to bude myslím naprosto ideální,potřebuje strašně moc uklidnit,vždycky byl do kousání ďas,teď po té nemoci je ještě víc jakoby vyšťavenej,jen bych se možná o tebe trošku bála,vzal mi figuranta několikrát do obličeje,ale byl to vždy ten stejný a za jeho chybu,prostě ho praštil obuškem,i když řádně vyštěkával a on prostě na nespravedlnost reagoval útokem.Už na něj samozřejmě nechodím a jinde to už neudělal,ale nutí mě používat strunku nebo ostnáč a já vím,že jeho bolest dráždí do vzteku,přestane vnímat a samozřejmě pak poslouchat.Protože jsem to odmítla používat,tak mám problém a říkají mi,že ho prostě jinak nezvládnu.Vidím tam pak na krku ostnáč,strunu a elektriku najednou,psi poslouchají,ale já to chci jinak,nikdy jsem Kima tímto způsobem neumravňovala,ani ho nikdy nebila,a lidi mi závidí,jak poslouchá,proto prostě nechci ten vztah pokazit,ale je fakt,že mě u obran přestává vnímat.Možná je to i mým stresem,protože už jdu na plac s tím,že to zase nějak podělám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 14. bře. 2011 12:00 
Offline

Registrován: úte 23. lis. 2010 23:42
Příspěvky: 55
Bydliště: praha
Ani jsem nenapsala,že s Kimem,dvouletým NO mám zkoušku ZOP,ZPU1,ZZO a ZM a pár úspěšných malých závodů v ZM s prvním místem,S Falcem,ročním honákem zkoušku ZZO a ZOP,teď se chystáme na ZPU1 a ZM a s Kimíčkem bych ráda letos,a když se to podaří,budu skákat radostí,ZVV1.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 14. bře. 2011 14:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
legi píše:
Tchoři moc děkuji,dívala jsem se,pro Kima to bude myslím naprosto ideální,potřebuje strašně moc uklidnit,vždycky byl do kousání ďas,teď po té nemoci je ještě víc jakoby vyšťavenej,jen bych se možná o tebe trošku bála,vzal mi figuranta několikrát do obličeje,ale byl to vždy ten stejný a za jeho chybu,prostě ho praštil obuškem,i když řádně vyštěkával a on prostě na nespravedlnost reagoval útokem.Už na něj samozřejmě nechodím a jinde to už neudělal,ale nutí mě používat strunku nebo ostnáč a já vím,že jeho bolest dráždí do vzteku,přestane vnímat a samozřejmě pak poslouchat.Protože jsem to odmítla používat,tak mám problém a říkají mi,že ho prostě jinak nezvládnu.Vidím tam pak na krku ostnáč,strunu a elektriku najednou,psi poslouchají,ale já to chci jinak,nikdy jsem Kima tímto způsobem neumravňovala,ani ho nikdy nebila,a lidi mi závidí,jak poslouchá,proto prostě nechci ten vztah pokazit,ale je fakt,že mě u obran přestává vnímat.Možná je to i mým stresem,protože už jdu na plac s tím,že to zase nějak podělám.

Musel bych si toho psa vyzkouset, ale podle popisu je ten pes akorat predrazdenej a naucenej kousat v sebeobrane nikoli v lovu. Nekde se musela udelat znacna chyba neb psa nezajima hra s figurantem na lov ale jde sebeobrane proti figurantovi. Jake zkousky mate slozeny neni zas az tolik dulezita informace, dulezity je zda nacvik byl delanej tak aby pes mohli poktracovat dal.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 253 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!