Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:36
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
PeKrato píše:
Za sebe musím říct, že elektriku asi ostnáč bych nepoužila asi v žádném případě. Nebo pokud ano, tak až v momentě, kdy by zklamaly všechny ostatní metody. Znám spoustu "pejskařů", kteří se k tomu ale uchylují jako k prvnímu a rychlému řešení a dopadá to pro psy děsivě. ........ Že je to volně prodejné je fakt tragédie.


Mám podobný názor. Jen mě k tomu ještě děsí to, že to dostanou na nějakém cvičáku do ruky lidé, kteří s tím neumí, ale mají dojem, že jsou pod odborným dohledem. Pak elektriku vychvalují dalším lidem, výsledek je, že mají elektriku na psovi několik měsíců, někdo i déle..., to je zase o ničem.
Vrchol toho byl ale člověk, který na akci pro děti předváděl svého asistenčního psa, připraveného v údajně specializovaném výcvikovém středisku, na elektrice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 14:07 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Že to na cvičících dávají bez rozmyslu komukoliv, to je krize :-( Bohužel opravdu řada lidí to potom vidí jako běžnou výcvikovou pomůcku a vychvalují to dalším. Mám i zkušenost s chovatelkou, která to majitelům svých odchovů doporučuje. :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 14:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
PeKrato píše:
Že to na cvičících dávají bez rozmyslu komukoliv, to je krize :-(

Neznám nikoho takového, kdo by to dělal.....cvičáky znám teda pouze 4....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 14:21 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Gerda píše:
PeKrato píše:
Že to na cvičících dávají bez rozmyslu komukoliv, to je krize :-(

Neznám nikoho takového, kdo by to dělal.....cvičáky znám teda pouze 4....

Já taky ne,ale my sme jen lajky :lol:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 14:22 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Gerda: to byla reakce na info od Essi, že se s tím setkala. Cvičáky takové taky neznám, ale já jich obecně moc neznám :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 14:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Príďte sa pozrieť do Jablonice. Sú tu dva cvičáky, na jednom sa používajú tie nešťastné korekcie doblba oničom, hodinové poradovky so šteňatami, na druhom elektrika, hromadne odporúčaná a úspešne rozširovaná do okolia. Prišli už na to, že obojok môže kolovať. Dobrý študijný materiál.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 15:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dnes tu u mne byli lidé s dalším psem, tentokrát s ročním berňákem, u kterého nedávno nasadili také elektriku. Neskutečně vynervený lekavý pes, který už ze strachu i kousal. Pokud se chcete bavit o pozitivech elektriky, tak kdekoli, jen ne zde u mne. Jestli si to tu kdokoli pořídí, ať mne laskavě neobtěžuje tím, jak je to super! a je mi jedno za jakých okolností, protože zde nejsme na četu profesionálních výcvikářů, ale v psí poradně zaměřené na převýchovu problémového chování psů, kde převládá z devadesáti procent skupina naprostých laiků. Tečka, konec, zamykám.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: ned 20. úno. 2011 11:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
S dovolením sem píši info o protištěkacích obojcích. Myslím, že snad "nahlodá" i zaryté zastánce tzv. elektrických či elektronických obojků a jim podobných pomůcek. Jeden případ je "z doslechu" a druhý příklad je, bohužel, od kamaráda. Psa jsem znala. Takže to není žádný případ "jedna paní povídala".

Pes, borderkolie, deprivant... Hodně se srovnal, co si ho vzali. Jen přes noc neustále řval a vyl. Maj malé děti, unavení, zoufalí a chtěli se už konečně vyspat, tak sáhli v nouzi po protištěkacím obojku. Nasadili a šli spát. Ráno vyšli, spokojení, že se vyspali. Ale našli psa ležet, z uší krev... Pitva potvrdila, že ho zabil obojek proti štěkání. V souvislosti s tímto se zmínila jiná kamarádka, že ví o zlaťákovi, kterého také zabil obojek - ted už neví, jestli protištěkací nebo elektrický.

Víc podrobností nevím, na detailní otázky je moc brzo - vlastně si zabili psa. Nechci se v tom šťourat. Uvidíme, jestli o tom budou moct někdy víc mluvit. Zkusím zjistit od veta, až se s ním někdy uvidím, co se stalo. Jen vím, že pes měl být zdravý - nebo alespoň neměl žádné zdravotní potíže.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek nebo ostnáč?
PříspěvekNapsal: stř 23. bře. 2011 10:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dočetl jsem se na netu:

Pro uživatele el. obojku - fenka ho nosí kvůli zvěři a papání ho*en. Potkali jsme psa se stejným ob. a jeho ovladač se připároval a ovládal náš obojek. Průšvih, fenka dostala bezdůvodně pěknou pecku, druhý psovod to do psa sype pořád. A můj ovladač nefungoval. My jsme znovu připárovali,druhý obojek zatím nevím. Vzhledem k dosahu je to mazec,tím pádem můj pes může dostávat "cizí" impulsy:-( Pro mě překvapivá informace :-(

No a "super" na tom je, že se s tím dotyčným často pohybujeme poblíž sebe, a ani o tom třeba nevíme, takže jsem napsala dodavateli obojku jak se toho vyvarovat, nehodlám si nechat psa usmažit :-(

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!